Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 dni temu
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2012-01-10

Konserwa: ideologia a życie

Nadający:

Na początek krótki przegląd wydarzeń aktualnych. Węgry i jazgot wszystkich mediów wkoło Orbana. Prokurator, któremu coś strzeliło do głowy, i jazgot wszystkich mediów. Wojenka o leki i wojenka o TV Trwam. Potem następuje krótki wykład - wstęp do przeglądu ideologii. Wyjaśniane są mity i semantyczne nadużycia. Warto wysłuchać, co jak się nazywa i jakie są popularne błędy w rozumieniu poszczególnych słów.

KOMENTARZE

Cokeman 2012-01-11

Pare błędów: pomyliłeś neoliberalizm z liberalizmem w rozumieniu amerykanskim. 
Neoliberalizm to prokorporacyjny bullshit jaki zaserwowal nam plan Balcerowicza 
 
odnosnie libertarian i Stalina to Rothbard nie chwalil Stalina za szara strefe ale za konserwatyzm. I w zasadzie w odniesieniu do bolszewikow Stalin byl konserwa ale nie o tym akurat pisal. 
 
Audycji o Somalii bym posluchal 
 
Za malo ruszyles tematu o akapie i mutualizmie.

Jabollissimus 2012-01-12

"neoliberalizm z liberalizmem w rozumieniu amerykanskim." 
Nic nie pomyliłem. Koncepcje neoliberalizmu rozgałęziają się bardzo szeroko. Podkreśliłem wspólny mianownik, a więc istotę głównego ich nurtu. 
 
"Za malo ruszyles tematu o akapie i mutualizmie." 
Audycja była wstępem do przeglądu ideologii. Miała na celu przelecenie się przez idee, i zaznaczenie miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do manipulacji lub po prostu niezrozumienia, gdy podobne słowa znaczą zupełnie co innego.

Cokeman 2012-01-12

pl.wikipedia.org 
 
W angielskiej wiki tez nie masz neoliberalizmu pochadzacego z XIX wieku. Wtedy jak juz to zaczal sie liberalizm spoleczny czy tez obyczajowy i to glownie w Anglii i USA. Neoliberalizm to korporacyjne syf od Friedmana i innych CHocago Boyz o ktorych mowi Naomi Klein w doktrynie szoku. W XIX wieku to jesli juz bylo cos neo to co najwyzej szkola neoklasyczna. 
 
Jako konserwatysta powinienes szanowac pojecia. Jesli dalej sie upierasz ze neoliberalizm powstal w XIX wieku to podaj chociaz zrodla. 
 
Jeszcze odnosnie Stalina 
www.youtube.com

Daniel Piesto 2012-01-12

'porównywać ad Hitlerum' ;) 
 
Nie zgodzam się, że nacjonalizm jest dobry: stawia naród jako wartość nadrzędną względem jednostki czy rodziny. To jest nienaturalne. Pogląd, że naród ma prawo do samostanowienia powstał w XIX. jest nieuzasadniony i niezgodny oczywiście z wcześniejszym legitymizmem. 
Zdrówko!

Jabollissimus 2012-01-12

Keynsizm został zapisany i nazwany w 1936. Czy to znaczy, że w czasie pierwszej wojny światowej nie był praktykowany i wprowadzany przez Keynsesa? To, że dane zjawisko nie ma jeszcze nazwy, nie znaczy, że istnieje. A jak sam przyznałeś - istniało. 
Nie widzę też problemu ścisłości. Jak zapowiedziałem, jest to "wstęp" i "przegląd" - co zapowiada pewną ogólność. Nie pomyliłem chronologii, terminów tworzenia się koncepcji, ani ich sedna czy istoty - przy tym poziomie ogólności - wystarczy. 
A temat zaiste na rozprawę doktorską nawet się nadaje. Ale na to miesiące przygotowań potrzeba, a wynikiem kilkaset stronic, a nie półgodzinny monolog. ;)

Jabollissimus 2012-01-12

"Nie zgodzam się, że nacjonalizm jest dobry: stawia naród jako wartość nadrzędną względem jednostki czy rodziny." 
Ok. Jak powiedziałem - ocena tego zjawiska zależy od przyjętych założeń. Jest jednak konstruktywna, budująca, tworząca, w przeciwieństwie do destrukcyjnego, dekonstruktywnego, niszczącego szowinizmu. Należy jednak jednoznacznie sprzeciwić się myleniu lub specjalnemu łączeniu jej z szowinizmem.

Cokeman 2012-01-12

neoliberalizm friedmana powstal niejako w opozycji do keynesa aczkolwiek byl monetarnym keynesizmem o czym mowi De Soto. Przed keynesem za socjalna spiewke odpowiadali glownie instytucjonalisci i ekonomia dobrobytu. Nadal czekam na zrodlo gdzie jest napisane ze neoliberalizm powstal w XIX wieku. Jak ktos lubi Davile to znajdzie ci zrodla marksizmu w XIII wieku jesli nie wczesiej ale nie o to przeciez chodzi.

Orlicone 2012-01-12

... co do Więgier Orbana, o których JABOLISSIMUS`owi nie udało się zbyt wiele powiedzieć (aczkolwiek w tym przypadku intuicja go nie zawiodła ani trochę), zainteresowanym tematem polecam art. Roberta Gwiazdowskiego - robertgwiazdowski.nowyekran.pl 
... a tu totalna wtopa Michnikowszczyzny, nie wierzyłem własnym uszom, gdy usłyszałem w Szechterowni tę wyjątkowo obiektywną rozmowę: bi.gazeta.pl Wyraźnie nie o to chodziło redaktorowi prowadzącemu, chyba go zwolnią ;-) Pozdrawiam

Cokeman 2012-01-13

www.rp.pl 
 
Z tego wynika, że Orban to calkiem zajebisty gość. Obniżył podatki dla zwykłych ludzi a podwyższył parszywym korporacyjnym burżujom i banksterom. W to mi graj! 
 
Nie interesowałem się za bardzo tym Orbanem póki co ale ostatnio nawet Gwiazdowski go broni. Gwiazdowski z calej ten wolnorynkowej medialnej sitwy jest najuczciwszy wg mnie. Co prawda kiedys tam belkotal o zapinaniu pasow ale jako jedyny poza redaktorem Michalkiewiczem wyciaga brudy z pierwszych lat transformacji i krytykuje paskudne banki i korporacje ktore sa niczym innym jak kapitalistycznymi swiniami wyzyskujacymi zwyklych ludzi. 
 
Jesli polityka Orbana polega na tym zeby zabrac jebanym burzujom forse ktora kradli przez 20 lat i oddac to ludziom to ja chcę Budapesztu w Warszawie. Ponadto należy: zlikwidować patenty, osobowość prawną, bank centralny i nadzór bankowy. Znacjonalizować wszystkie banki poza SKOKami i spółdzielczymi i potem te banki stopniowo deregulować dzieląc na mniejsze jednostki (oddzielajac bankowosc depozytowa i kredytowa) i prywatyzowac w drodze licytacji. Osądzić wszystkich winnych malwersacjom w IIIRP ktorzy prostytuowali ten kraj za bezcen. Wszystkich ktorzy zdefraudowali wiecej niz 1 MLN PLN na szafot - publiczna egzekucja transmitowana w glownych stacjach TV. Dla potomnych niech bedzie nauczka.  
ŚMIERĆ ZŁODZIEJSKIM KAPITALISTOM 
 
To człowiek ma mieć prawa a nie kapitał. 
 
 
"Rząd nas uciska, kłamią prawa, 
Podatków brzemię ciąży nam, 
I z praw się naszych naigrawa 
Ten, co z bezprawia żyje sam. 
Lecz się odmieni krzywda krwawa, 
Gdy równość stworzy nowy ład, 
Bez obowiązków nie ma prawa, 
Dla równych - równy szczęścia świat! 
 
Bój to jest nasz ostatni, 
Krwawy skończy się trud, 
Gdy związek nasz bratni 
Ogarnie ludzki ród. 
 
Rządzący światem samowładnie 
Królowie kopalń, fabryk, hut 
Tym mocni są, że każdy kradnie 
Bogactwa, które stwarza lud. 
W tej bandy kasie ogniotrwałej 
Stopiony w złoto krwawy pot. 
Na własność do nas przejdzie cały, 
Jak należności słusznej zwrot."

Mateusz z Kanady 2012-01-13

Jabollissimus, bardzo fajne sumarum, dzieki. Zwlaszcza warte podkreslenie rewolucyjnego podejscia czerwonych, i ich zgody na uklad az zdobeda przewage i zaczna zabijac.  
 
Przez caly czas tak zwanej anarchii w Somalli panowala przemoc i lokalni twardziele ciagle wlaczyli o wladze. Jednym z powodow dla ktorych islamisci byli na poczatku witani z otwartymi rekami to bylo to ze oni wprowadzali pozadek i likwidowali bandytow, przepraszam anarchistow. W krotce oczywiscie okazalo sie ze lekarstwo gorsze od choroby ale to osobny rozdzial. Podobnie zreszta bylo w Afganistanie z poczatkowa akceptacja w niektorych miejscach rzadow Talibow. Nas szczescie w przypadku Somalli zawsze mozna liczyc na pacafykiacje ze strony armii Etiopskiej, w Afganistanie jest gozej.

Crzszman 2012-01-15

Ciekawie jest, jak sam Jabol jest. Inaczej, ale równie porywająco :)

DanielPiesto 2012-01-16

Jabolissimus, 
sory, że późno odpisuje. Primo: przyczepiłem się do jednej rzeczy ale cała audycja była świetna. Definicji szowinizmu np nie znałem. 
 
Nacjonalizm jest konstruktywny. Podobnie idea budowy największej tamy na Świecie w Chinach. Mam kumpla nacjonalistę i nie potrafił mi wytłumaczyć, czy rodzina jest w jego hierarchii ważniejsza od narodu. Monarchista takiego problemu nie ma ;) 
 
Pozdrawiam i czekam na kolejny odcinek.

Nieprzygoda 2012-01-17

Wychodzi więc na to, że ideologia z dodatkiem "neo" to zaprzeczenie swojego pierwowzoru lub co najmniej spore wypaczenie..? 
 
Co do demokracji, to wystarczy trochę wgłębić się w temat i okazuje się, że rzeczywiście - już w czasach antycznych była mocno krytykowana, właśnie za skłonność do przekształcania się w rządy motłochu, raj dla demagogów itp. Kto wygrzebał tę nieudolną od samego początku formę rządzenia i uznał za "jedyny słuszny system".... To byłby ciekawy temat. ;) 
 
Dzięki za ciekawą audycję i pozdrawiam! ;)

Dodaj komentarz...


Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo KonserwaInne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - 4 lata temu
Równość - sruwność. (1) - 5 lata temu

Ludobójstwo - film - 5 lata temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 6 lat temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 6 lat temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 6 lat temu

Plotki, ploteczki (1) - 6 lat temu


Zabory Ukrainy? (6) - 7 lat temu

Kabaret z Konserwą (4) - 7 lat temu

O masonerii (15) - 7 lat temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 7 lat temu
Czarne święta! (11) - 7 lat temu


Właściciele Polski (12) - 7 lat temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 7 lat temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 7 lat temuMrowisko masonerii (38) - 8 lat temu

Polska - Afryka Europy (13) - 8 lat temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 8 lat temuWlepy AgenTomasza (1) - 8 lat temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 8 lat temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 8 lat temu

Jan Pietrzak (24) - 8 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 8 lat temu

Punki i hipstery (16) - 8 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 8 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 8 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 8 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 8 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 8 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 8 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 8 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 8 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 8 lat temu

Krzyż w PE (47) - 9 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 9 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 9 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 9 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 9 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 9 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 9 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 9 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 9 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 9 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 9 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 9 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 9 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 9 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 9 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 9 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 9 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 9 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 9 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 9 lat temu


Precz z Halloween (69) - 9 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 9 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 9 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 9 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 9 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 10 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 10 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 10 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 10 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 10 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 10 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 10 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 10 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 10 lat temu

Konserwa - wódanie specjalne (9) - 10 lat temu

Konserwa - Wydanie Swiateczne (6) - 10 lat temuKonserwa (testowa) 2 (9) - 10 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt