Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
przedwczoraj
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2012-01-11

Jan Fijor - Kto potrafi wymienić 300 zawodów?

Nadający: Jan Fijor

Senny Janek zobaczył jak w Krakowie odbywa się wojna między dwoma ...

KOMENTARZE

Bezimienny 2012-01-12

Chyba nie ma w nagraniu tej (smutnej) piosenki, o której mowa w audycji na początku i pod koniec. 
Może wstawicie jakiś link do piosenki? :)

Libertariator 2012-01-12

Dołączam się do prośby o linka do piosenki bo niestety nie mogłem słuchać na żywo

Bezimienny 2012-01-12

A MOŻE TAK KTOS DODA WTORKOWA AUDYCJE KAMILA - BY ZNOWU NIE TRZEBA BYLO CZEKAC MIESIAC....

RSA 2012-01-12

Ten odcinek mówi dokładnie o tym, co Michalkiewicz nazywa kapitalizmem kompradorskim, czyli takim, gdzie "o dostępie do rynku decyduje udział w sitwie".

RSA 2012-01-12

Aha, w 60 minucie był żart pana Janka o tym, że niedługo będą obowiązywać pozwolenia czy licencje na używanie kalkulatora czy komputera. Proszę nie śmiać. Jest już coś takiego jak ECDL, European Computer Driving License - czyli certyfikat dowodzący podstawowych umiejętności obsługi komputera. Na razie nieobowiązkowy, ale pewnie niedługo...

fuks 2012-01-12

jeżeli czyta te komentarze donald tusk to ma dla Ciebie Doniu podpowiedź, dzięki której błyśniesz w PE: 
- licencja na kuśkę 
przecież to narzędzie nie jak każde inne, nie służy jakiemuś tam projektowaniu budynków - toż to projektowanie narodu europejskiego! powinniśmy uwolnić reprodukcję od penisów o nienormowanej krzywiźnie i przedwczesnych wytrysków!

fuks 2012-01-12

jeśli czyta te komentarze donald tusk, to mam dla Ciebie, Doniu, podpowiedź, dzięki której błyśniesz na forum PE: 
"licencja na kuśkę" 
no bo przecież to nie jest zwykłe narzędzie, nie służy jakiemuś tam projektowaniu budynku - toż to projektowanie narodu europejskiego i jako takie nie powinno pozostawać w rękach (w rękach? przemyśl jeszcze to...) pierwszego, lepszego obywatela. powinniśmy uwolnić reprodukcję od zalewu penisów o nienormowanej krzywiźniej i przedwczesnych wytrysków !

fuks 2012-01-12

a bliżej tematu audycji: 
uprawnienia na kombajnistę można zrobić nie siedząc w kombajnie :))) 
 
//przepraszam za double

kobza 2012-01-13

a propos licencji to dorzuce dwa grosze od siebie, np w kanadzie, trzeba miec licencje na odpalnie sztucznych ogni, bo jest to "czynność" niezwykle wysokiego ryzyka. Po prostu ludzie masowo dzięsiątkowani...

Emper 2012-01-13

Jako mieszkaniec Krakowa mam nadzieję, że tzw. "przewozy osób" nie zostaną zlikwidowane. Podróż takim samochedm jest ok 10zł tańsza niż zwykła taksówką, nie wspominając jakie były by ceny, gdyby taksówkarze tak jak w innych miastach mieli monopol.  
Wiem, bo czasem jadę taxi w Kielcach i cena jest dużo wyższa mimo, że to biedniejsze miasto.

Emper 2012-01-13

Zapomniałem dodać, że najlepszym sposobem na wyeliminowanie licjencji jest - zniesienie ich obowiązku (tak jak w przykładzie z taksówkami). 
 
W ten sposób pozostawiamy pełny wybór. Jeśli ktoś chce to może jechać taxi, jeśli nie jedzie przewozem osób. Jak pokazuje praktyka prowadzi to do obiżenia cen i większej konkurencji.  
A jeśli po 10 latach ktoś dalej będzie chciał płacić 2x więcej i jeździć taxi licencjonowanym przez państwo - to jego prawo.

Łukasz Krzysztof 2012-01-13

A'propo licencji, może w nieco innym kontekście, ale dla śmiechu warto przeczytać: 
www.kurierlubelski.pl 
 
PS. moi znajomi też ten proceder uprawiali ;D

Mofo 2012-01-13

A propo regulacji i licencji w USA. Ostatnio budowalem dom na Long Island w NY i taki nowy dom podlega czterem poziomom regulacji - federalnej, stanowej, gminnej i danej miejscowosci (w moim przypadku tzw. Village Codes). Najgorsze sa regulacje lokalne, bo np. wymagaja by nowy dom mial od razu trawe, nawet jesli budowa zostala zakonczona w srodku zimy.  
Jesli zas chodzi o licencjonowanych fachowcow to bylo tak ze mialem zatrudnionego General Contractor - deweloper, dla ktorego pracowali duzo taniej nielicencjonowani podwykonawcy, ale placil za podpis pod skonczona robota licencojonowanemu. 
Fakt, ze ci licjencjonowani duzo bardziej znali sie na przepisach i wymaganiach od federalnych po lokalne, ale GC wolal zaplacic im zaporade niz samo wykonanie.

MRL 2012-01-14

Link do dokumentu z wykazem zawodów regulowanych: 
www.nauka.gov.pl 
 
Temat bardzo ciekawy. W Polsce jest obecnie 380 zawodów reglamentowanych, do których dostęp zależy od uzyskania określonych uprawnień państwowych lub korporacyjnych. Jesteśmy na szarym końcu w Europie jeśli chodzi o ilość zawodów regulowanych. 
Jedno jest pewne - zawodów takich powinno być jak najmniej, aby zwiększyć konkurencję na rynku oraz poprostu pozwolić ludziom pracować w tej dziedzinie, w której zechcą. 
Część z tych zawodów na prawdę nie wymaga zbyt rozległej wiedzy, umiejętności i nie wiąże się z wysoką odpowiedzialnością więc zniesienie uprawnień i wolny dostęp do zawodu jest konieczny (wymienię pierwsze z brzegu: NASTAWNICZY, ZWROTNICZY, USTAWIACZ, POMOCNIK MASZYNISTY, KUCHARZ OKRĘTOWY, BIBLIOTEKARZ, MONTER RUSZTOWAŃ - tak to nie żarty, oni wszyscy muszą spełnić określone warunki żeby wykonywać swój zawód!). 
Jest jednak i druga strona medalu, istnieją zawody na które ustawodawca nałożył odpowiedzialność prawną/karną/finansową. Ponadto zawody te wymagają bardzo wysokich kwalifikacji - ja np. nie chciałbym położyć się na stole operacyjnym u kogoś kto tytułuje się lekarzem tylko po skończeniu medycyny.  
Generalnie mogę krótko przedstawić regulację zawodów związanych z rynkiem nieruchomości (bo się w tym obracam) - są to trzy zawody: 1. rzeczoznawca majątkowy, 2. zarządca nieruchomości, 3. pośrednik w obrocie nieruchomościami. System dochodzenia do uprawnień nie jest bardzo skomplikowany, w skrócie są to: ukończone studia wyższe, ukończony roczny kurs (minimum programowe ustala Minister), później półroczna praktyka (u kogoś kto ma licencję lub w stowarzyszeniu danego zawodu - oczywiście płaci ten kto chce praktykę odbyć!), egzamin państwowy (od jakiegoś czasu zniesiony dla zarządców i pośedników). Czyli po skończeniu studiów, w ciągu mniej więcej 2 lat i poświęcając około 7-8 tyś zł zdobywa się upragnioną licencję, Czy gra jest warta świeczki? Pewne ustawy nakładają na tyle dużą odpowiedzialność, że nie ma wyjścia. Otrzymanie licencji potwierdza pewną dawkę wiedzy i doświadczenia praktycznego ale co ważniejsze licencja zmusza do ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Ponadto nad każdym z tych zawodów czuwa tzw. KOZ-a (komisja odpowiedzialności zawodowej) i jeśli klient jest niezadowolony ze świadczonych mu usług w postaci np. zarządzania wspólnotą mieszkaniową, czy złą wyceną nieruchomości może zaskarżyć zarządcę/rzeczoznawcę i grozi mu utrata licencji. Z drugiej strony licencjonowany zarządca/rzeczoznawca/pośrednik mają wymóg ustawicznego kształcenia czyli co roku muszą brać udział w pewnej ilości szkoleń (niespełnienie również grozi utratą licencji). 
Cały proces jest zatem dość czaso i kapitałochłonny. Niestety licencje stwarzają patologie - np. pośrednicy z licencją zatrudniają tłumy mini-pośredników i na podstawie pełnomocnictwa Ci doprowadzają do transakcji - podział prowizji jest często następujący: 3/4 dla licencjonowanego pośrednika, 1/4 dla pionka. Podobnie w zarządzaniu - firmy zatrudniają jednego zarządcę z licencją (wymaga ustawa), a pod nim za pół-darmo pracują tzw. administratorzy.  
W zawodach inżynierskich - tak jak wspominała w audycji Dorota - jest podobnie. Znam ludzi bez uprawnień, którzy robią projekty budowalne, jednak muszą odpalić część wynagrodzenia komuś kto się pod tym podbije. 
Jestem za deregulacją rynku zawodów w 90% ale tylko pod warunkiem rozstrzygnięcia kwestii odpowiedzialności - kupuję projekt i chcę mieć pewność że jest on zgodny z prawem budowlanym i warunkami technicznymi bo inaczej nikt mi nie wyda pozwolenia na budowę. Albo inaczej - przed deregulacją zawodów trzeba wyrzucić kilka ustaw do kosza ;)

Łukasz'ryf 2012-01-15

Bardzo fajna audycja, super się słucha. Osobiście dla mnie połączenie Kamila z Panem Janem jest najlepszą parą w KS. Raz jeszcze dzięki za audycję. Pozdrawiam

darek 2012-01-15

Czy złodzieje kieszonkowi mają swoje licencje ?

jan M Fijor 2012-01-15

Złodzeje kieszonkowi nie posiadają licencji, gdyż rząd - w obawie przed konkurencją z ich strony - zwalcza innych złodziei.  
 
pozdr

darek 2012-01-15

Nikt nie powiedział o dodatkowych skutkach licencji - to nie jest tylko wzrost cen. Chodzi mi o dziedziczność zawodów - że ojciec adwokat zatrudni na aplikacje adwokacką w pierwszej kolejności dzieci swoje, ze swojej rodziny i znajomych - natomiast innych nie ma interesu zatrudniać. W ten sposób powstaje zamknięta kasta, która nie dopuszcza nikogo innego do zawodu. Swoi popierają swoich. Młodzi ludzie spoza układu są od razu wykluczeni.

Bezimienny 2012-01-15

Co do licencji - pięknie zostało to przedstawione w filmie "Jak zostać królem".

Libertariator 2012-01-16

@MRL : " kupuję projekt i chcę mieć pewność że jest on zgodny z prawem budowlanym i warunkami technicznymi bo inaczej nikt mi nie wyda pozwolenia na budowę." 
 
A nie widzisz problemu w tym całym "prawie budowlanym" i "pozwoleniach na budowę" ?

FZHUT 2012-01-17

@Bezimienny: "Chyba nie ma w nagraniu tej (smutnej) piosenki, o której mowa w audycji na początku i pod koniec.  
Może wstawicie jakiś link do piosenki? :) " 
 
Po paru nutach ze startu audycji obstawiam na piosenkę Kazika Staszewskiego "Jeszcze Polska": 
www.youtube.com  
 
Janek i Kamil dziękować za pierwszokalsowe audycje, dajecie po garach ;)

Maciej 2012-01-17

te licencje na co komu? pamiętacie film "social network"? pamiętacie jak Mark Zuckerberg przyjmował pracowników do Facebooka? taka rekrutacja ro rozumiem:)

MRL 2012-01-17

@Libertariator:"A nie widzisz problemu w tym całym "prawie budowlanym" i "pozwoleniach na budowę"? 
 
Oczywiście, że widzę - napisałem to w ostatnim zdaniu: "przed deregulacją zawodów trzeba wyrzucić kilka ustaw do kosza" 
 
Z tym całym procesem inwestycyjno-budowlanym w PL to jest jakiś koszmar i osobny problem, gminy nie sporządzają miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, więc każdy inwestor w gminie indywidualnie stara się o tzw. warunki zabudowy, a później dostosowuje do nich projekt budowlany zatwierdzany przez kolejnego urzędnika (tym razem w starostwie). Do czego to prowadzi? Do korupcji i układzików między licencjonowanym projektantem a urzędnikiem (za wszystko płaci inwestor...). 
Przychodzą mi jednak do głowy przykłady: 
1. Sąsiad stawia bez pozwolenia na swojej działce kilkupiętrowy budynek i powoduje, że mam zacienioną działkę - ograniczył mi więc prawo do dysponowania moją własnością... 
2. Sąsiad z drugiej strony płotu chce sobie postawić ogromny kurnik-fermę drobiu (w końcu z czegoś trzeba żyć w tych ciężkich czasach) - smród i hałas niesamowity, znowu złamana zasada nieograniczonego korzystania z mojej własności... 
 
Co wtedy?!

jan M Fijor 2012-01-18

@MRL, w normalnym kraju w sytuacjach spornych decyduje sad. Na swojej działce może sz stawiać co chcesz, pod warunkiem, że nie naruszasz interesu sąsiadów czyli właścicieli innych działek.  
 
Ukłony

Karol 2012-01-22

Licencja jest po to jakby taki np dentysta spaprał swoją robotę to można rościć odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej.Jeżeli to by był np jakiś znachor takie ubezpieczenie nie było by wypłacone.

Grzesiek 2012-03-08

Zastanawialiście się jakie to mogą być zawody, że jest ich aż 300. Macie tutaj próbkę. Według takich klasyfikacji, to mógłbym wymienić z 300 zawodów w samej branży informatycznej. 
https://www.premier.gov.pl

mrolo 2012-03-18

Mam pytanie odnośnie Yakarta, planuje jechać tam na wakacje. Tam jest jakoś niebezpiecznie? Proszę o garść informacji. 
 
pozdrawiam

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 9 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 10 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 8 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt