Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
20:00
Firma na emigracji
Jutro
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (1)
4 dni temu
Obligacje dla debili
(Janek już do Kraju Dziadów powrócon.) Absurdy polityki monetarnej. Przechowywanie wartości w złocie a inne aktywa. Za usterki techniczne przepraszamy – pogorszony dźwięk i urwana końcówka.
Wydanie Główne
6 dni temu
Nareszczie będziemy godnie zarabiać
Analiza propozycji wyborczych PiS. Ordynacja wyborcza. Płaca minimalna. Czy to moralne robić na dwa etaty? Cejrowski wyrzucony z hotelu. Donos = dobro?
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2012-01-11

Jan Fijor - Kto potrafi wymienić 300 zawodów?

Nadający: Jan Fijor

Senny Janek zobaczył jak w Krakowie odbywa się wojna między dwoma ...

KOMENTARZE

Bezimienny 2012-01-12

Chyba nie ma w nagraniu tej (smutnej) piosenki, o której mowa w audycji na początku i pod koniec. 
Może wstawicie jakiś link do piosenki? :)

Libertariator 2012-01-12

Dołączam się do prośby o linka do piosenki bo niestety nie mogłem słuchać na żywo

Bezimienny 2012-01-12

A MOŻE TAK KTOS DODA WTORKOWA AUDYCJE KAMILA - BY ZNOWU NIE TRZEBA BYLO CZEKAC MIESIAC....

RSA 2012-01-12

Ten odcinek mówi dokładnie o tym, co Michalkiewicz nazywa kapitalizmem kompradorskim, czyli takim, gdzie "o dostępie do rynku decyduje udział w sitwie".

RSA 2012-01-12

Aha, w 60 minucie był żart pana Janka o tym, że niedługo będą obowiązywać pozwolenia czy licencje na używanie kalkulatora czy komputera. Proszę nie śmiać. Jest już coś takiego jak ECDL, European Computer Driving License - czyli certyfikat dowodzący podstawowych umiejętności obsługi komputera. Na razie nieobowiązkowy, ale pewnie niedługo...

fuks 2012-01-12

jeżeli czyta te komentarze donald tusk to ma dla Ciebie Doniu podpowiedź, dzięki której błyśniesz w PE: 
- licencja na kuśkę 
przecież to narzędzie nie jak każde inne, nie służy jakiemuś tam projektowaniu budynków - toż to projektowanie narodu europejskiego! powinniśmy uwolnić reprodukcję od penisów o nienormowanej krzywiźnie i przedwczesnych wytrysków!

fuks 2012-01-12

jeśli czyta te komentarze donald tusk, to mam dla Ciebie, Doniu, podpowiedź, dzięki której błyśniesz na forum PE: 
"licencja na kuśkę" 
no bo przecież to nie jest zwykłe narzędzie, nie służy jakiemuś tam projektowaniu budynku - toż to projektowanie narodu europejskiego i jako takie nie powinno pozostawać w rękach (w rękach? przemyśl jeszcze to...) pierwszego, lepszego obywatela. powinniśmy uwolnić reprodukcję od zalewu penisów o nienormowanej krzywiźniej i przedwczesnych wytrysków !

fuks 2012-01-12

a bliżej tematu audycji: 
uprawnienia na kombajnistę można zrobić nie siedząc w kombajnie :))) 
 
//przepraszam za double

kobza 2012-01-13

a propos licencji to dorzuce dwa grosze od siebie, np w kanadzie, trzeba miec licencje na odpalnie sztucznych ogni, bo jest to "czynność" niezwykle wysokiego ryzyka. Po prostu ludzie masowo dzięsiątkowani...

Emper 2012-01-13

Jako mieszkaniec Krakowa mam nadzieję, że tzw. "przewozy osób" nie zostaną zlikwidowane. Podróż takim samochedm jest ok 10zł tańsza niż zwykła taksówką, nie wspominając jakie były by ceny, gdyby taksówkarze tak jak w innych miastach mieli monopol.  
Wiem, bo czasem jadę taxi w Kielcach i cena jest dużo wyższa mimo, że to biedniejsze miasto.

Emper 2012-01-13

Zapomniałem dodać, że najlepszym sposobem na wyeliminowanie licjencji jest - zniesienie ich obowiązku (tak jak w przykładzie z taksówkami). 
 
W ten sposób pozostawiamy pełny wybór. Jeśli ktoś chce to może jechać taxi, jeśli nie jedzie przewozem osób. Jak pokazuje praktyka prowadzi to do obiżenia cen i większej konkurencji.  
A jeśli po 10 latach ktoś dalej będzie chciał płacić 2x więcej i jeździć taxi licencjonowanym przez państwo - to jego prawo.

Łukasz Krzysztof 2012-01-13

A'propo licencji, może w nieco innym kontekście, ale dla śmiechu warto przeczytać: 
www.kurierlubelski.pl 
 
PS. moi znajomi też ten proceder uprawiali ;D

Mofo 2012-01-13

A propo regulacji i licencji w USA. Ostatnio budowalem dom na Long Island w NY i taki nowy dom podlega czterem poziomom regulacji - federalnej, stanowej, gminnej i danej miejscowosci (w moim przypadku tzw. Village Codes). Najgorsze sa regulacje lokalne, bo np. wymagaja by nowy dom mial od razu trawe, nawet jesli budowa zostala zakonczona w srodku zimy.  
Jesli zas chodzi o licencjonowanych fachowcow to bylo tak ze mialem zatrudnionego General Contractor - deweloper, dla ktorego pracowali duzo taniej nielicencjonowani podwykonawcy, ale placil za podpis pod skonczona robota licencojonowanemu. 
Fakt, ze ci licjencjonowani duzo bardziej znali sie na przepisach i wymaganiach od federalnych po lokalne, ale GC wolal zaplacic im zaporade niz samo wykonanie.

MRL 2012-01-14

Link do dokumentu z wykazem zawodów regulowanych: 
www.nauka.gov.pl 
 
Temat bardzo ciekawy. W Polsce jest obecnie 380 zawodów reglamentowanych, do których dostęp zależy od uzyskania określonych uprawnień państwowych lub korporacyjnych. Jesteśmy na szarym końcu w Europie jeśli chodzi o ilość zawodów regulowanych. 
Jedno jest pewne - zawodów takich powinno być jak najmniej, aby zwiększyć konkurencję na rynku oraz poprostu pozwolić ludziom pracować w tej dziedzinie, w której zechcą. 
Część z tych zawodów na prawdę nie wymaga zbyt rozległej wiedzy, umiejętności i nie wiąże się z wysoką odpowiedzialnością więc zniesienie uprawnień i wolny dostęp do zawodu jest konieczny (wymienię pierwsze z brzegu: NASTAWNICZY, ZWROTNICZY, USTAWIACZ, POMOCNIK MASZYNISTY, KUCHARZ OKRĘTOWY, BIBLIOTEKARZ, MONTER RUSZTOWAŃ - tak to nie żarty, oni wszyscy muszą spełnić określone warunki żeby wykonywać swój zawód!). 
Jest jednak i druga strona medalu, istnieją zawody na które ustawodawca nałożył odpowiedzialność prawną/karną/finansową. Ponadto zawody te wymagają bardzo wysokich kwalifikacji - ja np. nie chciałbym położyć się na stole operacyjnym u kogoś kto tytułuje się lekarzem tylko po skończeniu medycyny.  
Generalnie mogę krótko przedstawić regulację zawodów związanych z rynkiem nieruchomości (bo się w tym obracam) - są to trzy zawody: 1. rzeczoznawca majątkowy, 2. zarządca nieruchomości, 3. pośrednik w obrocie nieruchomościami. System dochodzenia do uprawnień nie jest bardzo skomplikowany, w skrócie są to: ukończone studia wyższe, ukończony roczny kurs (minimum programowe ustala Minister), później półroczna praktyka (u kogoś kto ma licencję lub w stowarzyszeniu danego zawodu - oczywiście płaci ten kto chce praktykę odbyć!), egzamin państwowy (od jakiegoś czasu zniesiony dla zarządców i pośedników). Czyli po skończeniu studiów, w ciągu mniej więcej 2 lat i poświęcając około 7-8 tyś zł zdobywa się upragnioną licencję, Czy gra jest warta świeczki? Pewne ustawy nakładają na tyle dużą odpowiedzialność, że nie ma wyjścia. Otrzymanie licencji potwierdza pewną dawkę wiedzy i doświadczenia praktycznego ale co ważniejsze licencja zmusza do ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Ponadto nad każdym z tych zawodów czuwa tzw. KOZ-a (komisja odpowiedzialności zawodowej) i jeśli klient jest niezadowolony ze świadczonych mu usług w postaci np. zarządzania wspólnotą mieszkaniową, czy złą wyceną nieruchomości może zaskarżyć zarządcę/rzeczoznawcę i grozi mu utrata licencji. Z drugiej strony licencjonowany zarządca/rzeczoznawca/pośrednik mają wymóg ustawicznego kształcenia czyli co roku muszą brać udział w pewnej ilości szkoleń (niespełnienie również grozi utratą licencji). 
Cały proces jest zatem dość czaso i kapitałochłonny. Niestety licencje stwarzają patologie - np. pośrednicy z licencją zatrudniają tłumy mini-pośredników i na podstawie pełnomocnictwa Ci doprowadzają do transakcji - podział prowizji jest często następujący: 3/4 dla licencjonowanego pośrednika, 1/4 dla pionka. Podobnie w zarządzaniu - firmy zatrudniają jednego zarządcę z licencją (wymaga ustawa), a pod nim za pół-darmo pracują tzw. administratorzy.  
W zawodach inżynierskich - tak jak wspominała w audycji Dorota - jest podobnie. Znam ludzi bez uprawnień, którzy robią projekty budowalne, jednak muszą odpalić część wynagrodzenia komuś kto się pod tym podbije. 
Jestem za deregulacją rynku zawodów w 90% ale tylko pod warunkiem rozstrzygnięcia kwestii odpowiedzialności - kupuję projekt i chcę mieć pewność że jest on zgodny z prawem budowlanym i warunkami technicznymi bo inaczej nikt mi nie wyda pozwolenia na budowę. Albo inaczej - przed deregulacją zawodów trzeba wyrzucić kilka ustaw do kosza ;)

Łukasz'ryf 2012-01-15

Bardzo fajna audycja, super się słucha. Osobiście dla mnie połączenie Kamila z Panem Janem jest najlepszą parą w KS. Raz jeszcze dzięki za audycję. Pozdrawiam

darek 2012-01-15

Czy złodzieje kieszonkowi mają swoje licencje ?

jan M Fijor 2012-01-15

Złodzeje kieszonkowi nie posiadają licencji, gdyż rząd - w obawie przed konkurencją z ich strony - zwalcza innych złodziei.  
 
pozdr

darek 2012-01-15

Nikt nie powiedział o dodatkowych skutkach licencji - to nie jest tylko wzrost cen. Chodzi mi o dziedziczność zawodów - że ojciec adwokat zatrudni na aplikacje adwokacką w pierwszej kolejności dzieci swoje, ze swojej rodziny i znajomych - natomiast innych nie ma interesu zatrudniać. W ten sposób powstaje zamknięta kasta, która nie dopuszcza nikogo innego do zawodu. Swoi popierają swoich. Młodzi ludzie spoza układu są od razu wykluczeni.

Bezimienny 2012-01-15

Co do licencji - pięknie zostało to przedstawione w filmie "Jak zostać królem".

Libertariator 2012-01-16

@MRL : " kupuję projekt i chcę mieć pewność że jest on zgodny z prawem budowlanym i warunkami technicznymi bo inaczej nikt mi nie wyda pozwolenia na budowę." 
 
A nie widzisz problemu w tym całym "prawie budowlanym" i "pozwoleniach na budowę" ?

FZHUT 2012-01-17

@Bezimienny: "Chyba nie ma w nagraniu tej (smutnej) piosenki, o której mowa w audycji na początku i pod koniec.  
Może wstawicie jakiś link do piosenki? :) " 
 
Po paru nutach ze startu audycji obstawiam na piosenkę Kazika Staszewskiego "Jeszcze Polska": 
www.youtube.com  
 
Janek i Kamil dziękować za pierwszokalsowe audycje, dajecie po garach ;)

Maciej 2012-01-17

te licencje na co komu? pamiętacie film "social network"? pamiętacie jak Mark Zuckerberg przyjmował pracowników do Facebooka? taka rekrutacja ro rozumiem:)

MRL 2012-01-17

@Libertariator:"A nie widzisz problemu w tym całym "prawie budowlanym" i "pozwoleniach na budowę"? 
 
Oczywiście, że widzę - napisałem to w ostatnim zdaniu: "przed deregulacją zawodów trzeba wyrzucić kilka ustaw do kosza" 
 
Z tym całym procesem inwestycyjno-budowlanym w PL to jest jakiś koszmar i osobny problem, gminy nie sporządzają miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, więc każdy inwestor w gminie indywidualnie stara się o tzw. warunki zabudowy, a później dostosowuje do nich projekt budowlany zatwierdzany przez kolejnego urzędnika (tym razem w starostwie). Do czego to prowadzi? Do korupcji i układzików między licencjonowanym projektantem a urzędnikiem (za wszystko płaci inwestor...). 
Przychodzą mi jednak do głowy przykłady: 
1. Sąsiad stawia bez pozwolenia na swojej działce kilkupiętrowy budynek i powoduje, że mam zacienioną działkę - ograniczył mi więc prawo do dysponowania moją własnością... 
2. Sąsiad z drugiej strony płotu chce sobie postawić ogromny kurnik-fermę drobiu (w końcu z czegoś trzeba żyć w tych ciężkich czasach) - smród i hałas niesamowity, znowu złamana zasada nieograniczonego korzystania z mojej własności... 
 
Co wtedy?!

jan M Fijor 2012-01-18

@MRL, w normalnym kraju w sytuacjach spornych decyduje sad. Na swojej działce może sz stawiać co chcesz, pod warunkiem, że nie naruszasz interesu sąsiadów czyli właścicieli innych działek.  
 
Ukłony

Karol 2012-01-22

Licencja jest po to jakby taki np dentysta spaprał swoją robotę to można rościć odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej.Jeżeli to by był np jakiś znachor takie ubezpieczenie nie było by wypłacone.

Grzesiek 2012-03-08

Zastanawialiście się jakie to mogą być zawody, że jest ich aż 300. Macie tutaj próbkę. Według takich klasyfikacji, to mógłbym wymienić z 300 zawodów w samej branży informatycznej. 
https://www.premier.gov.pl

mrolo 2012-03-18

Mam pytanie odnośnie Yakarta, planuje jechać tam na wakacje. Tam jest jakoś niebezpiecznie? Proszę o garść informacji. 
 
pozdrawiam

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!

Program miesiąca
brązowy
Inne audycje tego autora:

Obligacje dla debili (1) - 4 dni temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - 5 tygodnie temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - 7 tygodni temu

40 lat i fajrant! (27) - 8 tygodni temu

Więcej audycji...
Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - 8 tygodni temu

Życie w Hiszpanii dla początkujących (13) - 2 miesiące temu

Rekordowo krótki odcinek (3) - 2 miesiące temu

Mocz to moc (11) - 3 miesiące temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - 3 miesiące temu

Hiszpania pod dokładniejszą lupą (1) - 3 miesiące temu

Wystarczy języczek u wagi (8) - 4 miesiące temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - 4 miesiące temu

O strajku nauczycieli (20) - 5 miesięcy temu

Wady i zalety UK (13) - 5 miesięcy temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - 6 miesięcy temu


Szkolenia z nieruchomości to ściema (25) - 7 miesięcy temu

Żydzi, nieruchomości i dolary (15) - 7 miesięcy temu

Rynek złota w Polsce wciąż raczkuje (20) - 7 miesięcy temu

Pełzająca detronizacja dolara (2) - 7 miesięcy temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - 8 miesięcy temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - 8 miesięcy temu

Janka porady na nadwagę (13) - 8 miesięcy temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 8 miesięcy temuJan Fijor - Delfin z torebką foliową (16) - 10 miesięcy temu


Jan Fijor - Wybory w USA i w Polsce (9) - 10 miesięcy temu

Jan Fijor - Listy (1) - 10 miesięcy temu

Jan Fijor - Norweski Klub Inwestycyjny. (5) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - To wszysto leci w dół (8) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 11 miesięcy temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - ponad rok temu

O wyższości gór nad morzem (11) - ponad rok temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - ponad rok temu


Co zacząć, jak nie skończyć (7) - ponad rok temu

Jan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - ponad rok temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - ponad rok temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - ponad rok temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - ponad rok temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - ponad rok temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - ponad rok temu


Jan Fijor - Na policji mnie trzymali (10) - ponad rok temu


Jan Fijor - Co chwila leci w dół (28) - ponad rok temu

Jan Fijor mówi, że się zaczyna (42) - ponad rok temu


Jan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - ponad rok temuJan Fijor - deformy podatkowe Trumpa (14) - ponad rok temu

Amerykański fiskus a Polacy (11) - ponad rok temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - ponad rok temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - ponad rok temu

Jan Fijor - Zarobki i molestowanie (63) - ponad rok temu

Jan Fijor - Wolność (104) - ponad rok temu


Jan Fijor - Maile o start-upach (3) - ponad rok temuRyanair i LOT to naciągacze (21) - 2 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 2 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 2 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 3 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 3 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 3 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 3 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 3 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 3 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 3 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 3 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 4 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 4 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 4 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 4 lata temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 4 lata temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 4 lata temuBierzcie zasiłki (31) - 4 lata temuJan Fijor - Pomysły na biznes (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wybory (19) - 4 lata temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 5 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 5 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (31) - 5 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 5 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 5 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 5 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 5 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 5 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 5 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 5 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 5 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 5 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 6 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 6 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 6 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 6 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 6 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 6 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 6 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 6 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 6 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 6 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 6 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 6 lat temu

Ostro (64) - 6 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 6 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 6 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 6 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 6 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 6 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 6 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 6 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 7 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 7 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 7 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 7 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 7 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 7 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 7 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 7 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 7 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 7 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 7 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 7 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 7 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 7 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 7 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 8 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 8 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 8 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 8 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 8 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 8 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 8 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 8 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 8 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 8 lat temu


Oburzeni (11) - 8 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 8 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 8 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 8 lat temu

Portugalia (17) - 8 lat temu

Wy ćwoki (15) - 8 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 8 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 8 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 8 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 8 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 8 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 8 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 8 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 9 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 9 lat temu


Żona milionera (10) - 9 lat temu

Afryka Afryka (27) - 9 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 9 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 9 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 9 lat temu

Fijor w Californi (17) - 9 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 9 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 9 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 9 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 9 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 9 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 9 lat temuPaństwowe akcje (20) - 10 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 10 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 10 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 10 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

BASMAR PRZEPROWADZKI MIĘDZYNARODOWE - - 50.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Tomasz Rawski - - 50.00
Konrad - - 50.00
Tomasz Rawski - - 50.00
Szkoła rysunku format studio kraków - - 20.00
Tomasz Rawski - - 50.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt