Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
Hemikryptomonokaidialog
Przez ok. pół odcinka zamówiona próbka ByteEatera gadającego bez głębszego przygotowania na różne tematy, jak to w audycji z założenia „luźnej”. Potem dzwoni Grzesiek (ten od pizzy) i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2012-01-25

Czerwona pigułka - Pasożyty a zachowanie, uczenie i pamięć

Nadający:

Dlaczego mrówka daje się zeżreć krowie, a ofiara broni swoich katów? Czy ludzie z toksoplazmozą to kamikadze? Czy są pasożyty genomu? Jak u Pani DR zniknął rak jelita. Poza tym o plastrach na pupę, zombii oraz o tym co robaki mają wspólnego z zgrzytaniem zębami i krzykami w nocy.

KOMENTARZE

zuzel 2012-01-26

nie mogę Was słuchać, o czym nie mówicie to dochodzę do wniosku że to mam. To taki syndorm studenta medycyny - o czym akurat się nie uczy to każdą jednostkę chorobową może wykryć u siebie :P

Zuzel 2012-01-26

jeśli chodzi o postanowienia noworoczne to ja takowych nie uznaję, ale mogę coś opowiedzieć :D 
po rozpoczęciu czerwonej pigułki trafiłam na blog Ewci, która zaraziła mnie shake'ami - od pewnego czasu, już kilka ładnych tygodni właściwie codziennie rano robię jakiegoś owocowego shake'a - często z dodatkeim imbiru i cytryny. Nawet narzeczony się do nich przekonał! 
No i jeśli chodzi o efekty to niedawno narzeczony był na oddawaniu krwi i okazało się, że wyniki ma idealne i jeszcze nigdy tak dobrych nie miał :) 
Sama chętnie bym to zbadała ale mi 2kg brakuje i nie chcą krwi ode mnie, a byłoby to ciekawe, bo zawsze miałam wyniki krwi w normie, ale wszystko dolnej granicy - ciekawe czy coś się poprawiło. 
Aha no i podkreślam - nie przeszliśmy na wegetarianizm, ja jem mało mięsa, narzeczony je sporo, ale takie pół litra owoców widać robi swoje :)

trisom 2012-01-26

Pytanie do A. Kulsza Co by polecał na niedobór magnezu w organizmie? Jakiś owoc, warzywo, ziółko?

Breszniew 2012-01-26

My od nowego roku juz nie kupujemy margaryny, za pare miesiecy kupuje sokowirowke Championa.

iskra 2012-01-26

@Zuzel, też zaglądam na blog Ewci :) Soki robię często, acz nieregularnie, shake'ów jeszcze nie próbowałam. Ale kokosanki na surowo podbiły serca moich domowników. 
 
@trisom, zapytamy. Najlepiej zadzwoń i sam zapytaj :) 
 
@Breszniew, czekamy na recenzję. Drogie to to, ale może warte. Zdorowie trudno wycenić. U mnie margaryny nikt nigdy nie akceptował. Zawsze było masło i oleje.

iskra 2012-01-26

Kochani, tu linki: 
Do artykułów dr Wartołowskiej - znalazłam pdf, w którego treść wklejone są 2 z 3 artykułów, na jakie trafiłam wcześniej. Widzę, że ktoś w pdf-ie też umieścił linki do filmików w temacie. Nie oglądałam ich, chętnie obejrzę. 
Polecam artykuły pani doktor - dają do myślenia. I poruszają wiele wątków. 
www.polskiesm.pl 
 
 
Tu też coś ciekawego w temacie - znalazłam tera przy okazji googlowania za artykułem pani doktor. 
 
Książki które ja czytałam w temacie i które polecam to: 
Giennadij Małachow - Życie bez pasożytów (jest w niej opisanych kilka różnych sposobów na oczyszczanie organizmu z cholerstwa) 
Nadieżda Siemionowa - Szkoła zdrowia. Uwolnij się od pasożytów (dość radykalne podejście, ale wartościowa lektura) 
Jorg Blech - Pasożyty (chociaż więcej niż o pasożytach jest w tej książce o naszych symbiontach albo o pasożytach, które wcale nie żyją z nami/w nas/na nas przez długi czas 
 
Są też książki Olgi Jelisejewy - w tym jedna kierowana dla panów - o chorobach układu moczopłciowego i ich podłożu. 
 
Pisma "naukowe" też udostępniają na swoich stronach nieodpłatnie starsze artykuły, ale niektóre bardzo ciężko się czyta - ze względu na branżową terminologię chociażby. 
 
Trochę ciekawostek z parazytologii znajdziecie na stronie www.igya.pl - m.in. wspomniany artykuł "Władcy marionetek". Szalenie ciekawy.

iskra 2012-01-26

No i link mi uciekł jeden: www.eioba.pl

Kobieta 2012-01-26

Filmików z youtube o robalach raczej nie obejrzymy, ACTA podpisane :-/

Adam 2012-01-26

Nie mówicie "wkażdymbądźrazie", to błąd! W każdym razie albo bądź co bądź ^^ To może coś pozytywnego, audycja - interesująca :)

iskra 2012-01-26

@Adamie, błądzić - rzecz ludzka :) Dzięki za uwagę, cieszę się, że tylko taka ;) Nie gwarantujemy poprawy - ach te nawyki... Postaramy się w każdym razie ;) 
 
@Kobieta, też mnie to martwi. W stanach jakiś czas temu google wycięło strony Alexa Jonesa i InfoWars. Nas czeka to samo. Ściągać filmiki ile wlezie! Na własny użytek można mieć, byle nie udostępniać. Ale zawsze można opowiedzieć i streścić. Wierzę w talent i kreatywność Polaków (to taki pozytywny akcent na koniec całego tego bajzlu i mydlenia ludziom oczu, że chodzi o piractwo i prawa autorskie)...

stop nwo 2012-01-26

@iskra, koniecznie zapytajcie doktora Kulisza o naturalne sposoby radzenia sobie z łuszczycą, tj. jakie ziółka, odkwaszanie, dieta, etc. Doskonale można sobie poradzić z tą chorobą właśnie za pomocą naturalnych sposobów.

Zuzel 2012-01-26

Iskra - shake'i są duuużo lepsze :D Są PYCHOWE! i jest przy nich dużo mniej roboty :) 
u mnie podstawą jest banan, do tego dodaję jabłko, pomarańcze, mrożone owoce leśne (w różnych konfiguracjach), i często pół cytryny i kawał imbiru  
W postaci szejkowej można spożyć naprawdę sporo imbiru :D 
ja jak wstaję rano to już nie wyobrażam sobie spożycia jakiegoś "normalnego" ciężkiego śniadania. Choć niestety zwykle po 2-3 godzinach już zaczyna się być głodnym.

Zuzel 2012-01-26

a, no i w shake'ach można przemycic bardzo dużo chlorofilu - dużą kiść szpinaku, pół opakowania roszponki albo dużą kępę pietruszki - kompletnie bezproblemowo, a weź tu zjedz pęczek pietruszki normalnie ;)

iskra 2012-01-27

@Zuzel, tak się składa, że w domu wszyscy lubimy zieloną pietruszkę, szczególnie moje dziecko. Jak pokroję, żeby zupę doprawić, to jest wyścig :) Serio :) 
Muszę spróbować. Owoce mrożone mam, choć nie wiele. Postanowiłam w lato zapełnić, bo w moim domu zamrażarka zawsze chodziła na pusto. W tym roku były/są owoce i fasolka szparagowa. Bób był - uwielbiam, zjadłam cały zapas w tydzień. 
 
@Stop NWO 
W jednym ze zlinowanych wyżej artykułów dr Wartołowskiej był opisany przypadek chłopaka z łuszczycą - wyleczony całkowicie lekami przeciwpasożytniczymi i antybiotykiem (dr zwraca uwagę na ryzyko infekcji bakteryjnej przy dużym obniżeniu odporności z powodu obciążenia toksynami robaków, gdy się je aktualnie tępi). Ale oczywiście rawdę mówisz. Ziółka, dieta, przywracanie równowagi kwasowo-zasadowej, optymalne żywienie powraca zawsze i wszędzie, przy każdej chorobie, nie tylko przy łuszczycy. 
 
Dr Wartołowska wspomina też o czymś, o czym ja chciałam powiedzieć w audycji i zapomniałam, a mianowicie preferencje i tolerancja różnych smaków. I na to robactwo ma wpływ. Ja obserwuję o tych, którzy się odrobaczyli w mojej rodzinie, nagłą fascynację smakiem surowej papryki :) - niekoniecznie wcześniej tolerowanej.  
Wydaje się też, że zarobaczone osoby są bardziej podatne na nałogi - zwłaszcza nadmierne i regularne spożywanie słodyczy, albo palenie. Coś takiego sugeruje Siemionowa. Z kolei Hulda Clark mówi o tym, że pasożyty, poszukując sprzyjających dla siebie warunków często wybierają tkanki/organy, w których kumulują się określone zanieczyszczenia, np. metanol w trzustce dla przywr. Co by w sumie zgadzało się z tym, że spożywanie apartamu może wręcz wywołać albo przyspieszyć rozwój cukrzycy.  
 
I jeszcze jedno pominęłam wyżej, odnośnie literatury o pasożytach i sposobów leczenia, a mianowicie Huldę Clark i zaprojektowany przez nią zapper. Książka póki co jest do ściągnięcia w sieci, jeśli ktoś nie chce wydawać pieniędzy. Opisany jest w niej sposób samodzielnego wykonania zappera i są zamieszczone tabele częstotliowości drgań. Do wykorzystania (jak biorezonans) w diagnostyce i w leczeniu. Są u nas miejsca, gdzie ktoś odpłatnie leczy takim zapperem (kupionym lub zrobionym). Przypominam sobie, że mi kiedyś kolega wspominał, że skorzystał raz - z natychmiastowym pozytywnym skutkiem. Ale więcej nie wiem. 
Sama książka Huldy Clark dość obszerna, ciekawa, choć nie czyta się jej tak lekko i szybko jak np. Małachowa. Niemniej polecam zainteresowanym. Dużo opisanych przypadków, zasygnalizowane możliwe związki konkretncyh chorób z konkretnymi pasożytami czy obciążeniami chemicznymi.

aligator 2012-01-27

Kilka pytań do doktora Kulisza: 
- czy słyszał pan o srebrze koloidalnym, jego działaniu i co może pan powiedzieć o skuteczności ? 
- z jakimi podłożami astmy się pan najczęściej spotyka ?  
- co sądzi pan na temat zbijania gorączki ?  
- może wie pan coś też na temat fibs. - rozanski.li

mała monia 2012-01-28

Pytanko do doktora Kulisza  
Czy medycyna naturalna może pomóc w walce z nerwicą wegetatywną i stanami lękowymi? 
Dziękuję 
Łukasz, Joasiu jesteście WIELCY i INSPIRUJĄCY 
DZIĘKI

mała monia 2012-01-28

Pytanko do doktora Kulisza: 
Czy medycyna naturalna może pomóc w nerwicy wegetatywnej? 
Dziękuję 
Ogromne podziękowania dla prowadzących.

stop nwo 2012-01-28

@iskra, dzięki, ciekawe materiały. Dalej mnie jednak ciekawi, co na temat łuszczycy powie dr Kulisz. Generalnie ludzie kończą edukację o pasożytach na etapie podstawówki (gimnazjum?) i może dlatego łatwo im się na starość zapomina, dlaczego warto umyć jabłka przed spożyciem. Dobrze, że o tym przypominacie w swoich audycjach.

iskra 2012-01-28

Kochani, dzwońcie podczas audycji i pytajcie. Ja ze wszystkich wpisów zbiorę pytania w listę i będę sukcesywnie pytała - o co tylko zdołamy.

kla 2012-01-30

postanowienie? wezme udział w maratonie!:)

iskra 2012-01-30

@kla, super, jesteś nr 1 w kolejce po nagrodę! :)

Xunara 2012-01-31

Odnośnie tego pasożyta co nakazuje mrówce włazić na trawę to akurat ze szkoły można się tego dowiedzieć. Dokładnie z książek do biologii na poziom rozszerzony Akademii WSIP

iskra 2012-01-31

@Xunara, być może. Ale temat sam w sobie (wpływ pasożytów na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne) wcale nie jest dyskutowany. I to jest największym problemem - wciska się ludziom wiedzę encyklopedyczną, a nie dyskutuje konkretnych wątków i ich znaczenia. 
Bardziej by to chyba było użyteczne dla ludzi niż studiowanie szczegółów morfologii żaby - na co poświęca się czas i energię uczniów na biologii w szkołach, wcale nie na poziomie rozszerzonym. 
 
Człowiek z tego typu problemami, zamiast latami bujać się od drzwi do drzwi, bez skutecznej pomocy ze strony lekarzy, mógłby taką ewentualną przyczynę swoich cierpień wziąć pod uwagę. Ale nie bierze - podobnie jak jego lekarze.

ela 2012-02-01

Pytania do dr. Kulisza: 
1. Jak można podnosic - budowac odpornośc dzieci w trakcie pierwszego roku życia i póżniej>? 
2. Czy wspomniane przez pana dra. preparaty na bazie tkanek roślinnych i zwierzęcych podaje się dzieciom do 1 roku życia, np. 9 miesięcznym? 
3. Co można zrobic w ramach profilaktyki, gdy w najbliższej rodzinie wystąpiło kilka przypadków białaczki?

iskra 2012-02-02

Ela, dopiero teraz zauważyłam Twoj wpis w komentarzach. Ale chyba wpisywałaś też pytanie o profilaktykę białaczki na czacie, bo było? 
 
Ja nie nadążałam z tymi pytaniami. Było ich bardzo dużo. Na dodatek dr wybrał sobie do leczenia dzieci autystyczne, więc - tak jak z resztą się przyznał - nie w każdym temacie czuł się swojo. To tak jak pytać urologa o problemy neurologiczne. Ale lepsza dobra nawet drobna wskazówka niż nic. 
 
Ela, jeśli to Twój sponsoring widoczy obok, to pewnie więcej informacji da doktorowi wywiad/kwestionariusz. 
Ja też postaram się poszperać w tym, co mam, za jakimiś informacjami o białaczce.

ela 2012-02-02

Ok, dziękuję bardzo.

aligator 2012-02-02

Będzie audycja offline ?

iskra 2012-02-03

Ostatni odcinek zakończony brutalnie przed czasem - ucięty dostęp do internetu odłączył nszego prowadzącego i obsługującego techniczne naszą audycję.  
 
Nie, nie ACTA ;), jak się okazało prace konserwacyjne po stronie providera. Ale nie ma się co śmiać - jakiś skoligacony z Sorosem człowieczek nawołuje do wycinania stron i filmików YT z informacjami kwestionującymi "globalne ocieplenie" oraz z informacjami dotyczącymi niebezpieczeństw związanych ze szczepieniami.  
 
NAGRANIE OSTATNIEGO ODCINKA Z DR KULISZEM BĘDZIE NA STRONIE ZAMIESZCZONE DZIŚ POD WIECZÓR, zapraszamy do słuchania i wysyłania linków do potencjalnie zainteresowanych. 
 
 
DZIŚ (piątek, 3.02.2012) O 20:00 WYKŁAD ON-LINE Z DR KULISZEM "SZCZEPIĆ CZY NIE SZCZEPIĆ". Zapraszam na www.kulisz.com być może są jeszcze jakieś pojedyncze wolne miejsca. Opłata za udział 20 USD. Kochani, to prawie nic! Może ta wiedza pozwoli komuś uniknąć cierpień albo niebotycznych kosztów leczenia powikłań. 
 
 
DZIĘKUJEMY!!! za wsparcie finansowe dla Pigułki, choć mamy świadomość, że to przez wzgląd na niespodziewaną ofertę pana doktora i możliwość indywidualnej konsultacji. Dziękujemy więc podwójnie - i Wam wszystkim, którzy nas słuchaliście i wsparliści i doktorowi, który co i raz daje nam kolejne dowody sympatii :) Nic, tylko się cieszyć i dziękować, dziękować, dziękować! I jeszcze raz cieszyć :) 
 
I OGŁOSZENIA 2: 
1. w najbliższą środę odcinek odlotowy dosłownie i w przenośni. I sami jesteśmy ciekawi, co z tego wyjdzie - odcinek przygotowywany jest przez jednego ze słuchaczy, a mianowicie TRISOMA, ne tematy, które jego osobiście szczególnie interesują. Nie mieliśmy okazji zapowiedzieć, ze względu na nagły koniec, wbrew naszej woli, ostatniego odcinka. 
2. również nie mieliśmy okazji powiedzieć, że EWCIA od niedawna prowadzi swoją audycję - we wtorki o godz. 20:00 w Radio na Fali. Trochę informacji o tym znajdziecie na jej blogu, przypominam www.surowadieta.blogspot.com 
 
 
Przypomnimy jeszcze przy najbliższej okazji na antenie Pigułki.

Łukasz Roszyk 2012-02-03

Witam  
 
przepraszam ale mojemu dostawcy internetu zachciało sie akurat zrobić przerwę techniczna :) stad niespodziewany koniec... :( 
 
Audycja pojawi się offline jeszcze dziś - najdalej jutro :)  
 
Pozdrawiam

stop nwo 2012-02-05

będziecie palić zioło na antenie? :PP będzie słychać :PP

kla 2012-03-10

tak w temacie: pl.wikipedia.org

Dodaj komentarz...


Łukasz walczy w tej chwili z Państwem Polskim za pomocą prokuratury, wygrał sprawę sądową z sanepidem i teraz to on oskarża sanepid i szpital za bezprawne działania w stosunku do jego dziecka. Joanna zaś po wielu latach walki z chorobą swojego dziecka, znalazła jej przyczynę daleko od miejsc, które wskazywali jej lekarze.

Prowadzą audycję na żywo Czerwona Pigułka, czyli mroczne strony współczesnej medycyny, Można do nich pisać na adres: [email protected]

Medale:

Program miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Życie z cukrzycą typu I (17) - 9 lat temu


Zespół niespokojnych nóg (26) - 9 lat temuCzerwona pigułka - Pasożyty (21) - 9 lat temuCzerwona Pigułka - Cukrzyca (47) - 9 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Piter - - 50.00
Salsero - - 10.00
joAnna - - 5.00
joAnna - - 5.60
tomek - - 10.00
Mamazdrowychdzieci - - 30.00
Misiek z Krakowa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt