Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
5 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
5 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2012-01-26

Odcinek specjalny - raport z krakowskiej demonstracji anty-ACTA

Nadający:

Najszybciej przygotowany pełny raport z największego protestu anty-ACTA w Polsce! Postaramy się w przyszłości zmontować lepszą wersję, ale na razie woleliśmy postawić na szybkość.

KOMENTARZE

Agnessa 2012-01-26

O, pierwsza, choć jeszcze nie słuchałam, ale... jestem z Krakowa. Siedzę w domu cały czas, ale dobrze czułam, że, jak zwykle, w Krakowie wyjdzie najlepiej... :P ... pomijając, że zapewne większość uczestników to byli studenci przyjezdni-no jakby nie mieli skorzystać z takiej okazji i to w moim mieście (nieoficjalnej, ale prawdziwej stolicy Polski, która nią była, jest i będzie i kropka :P :D 
 
Na razie do kolejki w notatkach, choć może utrafię w powtórkę, jeśli puścicie ;) 
 
PS. Est Est-to ty stąd czy tutaj w Krakowie jeno tymczasowo ? :D

Mateusz z Kanady 2012-01-26

Dzieki za super reportaz.  
 
A swoja droga Martin mial racje, sorry ale wiekszosc tych udzielili wywiadow to kompletne tlumoki co chcialy by cos za darmo i nie maj pojecia o czym mowia.

Jacek vel Blacha 2012-01-26

Świetny reportaż !  
 
Jebać ACTA !!!

Emper 2012-01-26

Brawo EstEst za prędkość. Mamy jeszcze materiały z 2 dyktafonów i video. Postaram się to zmontować na weekendzie.  
 
Dziękuję wszystkim, którzy przyszli. To była największa manifestacja w Krakowie jaką pamiętam. 
 
Nie dziwie się ludziom, że nie do końca znają treść ACTA. Sprawa wypłynęła niedawno i nie było czasu się zapoznać. Większość moich rozmówców największy żal miała właśnie brak informacji w tej sprawie. Takich umów nie podpisuje się bez dogłębnych konsultacji społecznych. 
 
Jeśli ACTA nic nie zmienią w Polskim prawie to na pewno je ZABETONUJĄ. Nie będzie szans na zmniejszenie opresji. 
Przykład: czy chcielibyście, żeby podpisano międzynarodową ustawę, że za posiadanie trawki grozi 3 lata więzienia? Ja nie. Nasi rządzący opanowali do perfekcji tłumaczenie pt. "musimy tak robić, bo tak mówi UE".  
 
A teraz proszę o przyspamowanie linkiem do tej audycji na FB i innych portalach.

Daniel Piesto 2012-01-26

Świetna robota! W Krakowie protest był o 18:00. W Warszawie o 16:00. Ludzie pracowali. Stąd pewnie mniejsza frekwencja.  
 
Musze stanąc w obronie tych co nie przeczytali ACTA. Opieranie się na dobrych autorytetach jest dobre. Prostsze niż interpretowanie języka prawniczego. Jak kto nie uznaje praw autorskich, sprzeciwia się wszystkim aktom prawnym dot. tych praw. Do tego ACTA jako umowa międzynarodowa jest aktem nadrzędnym do ustawy. 
 
To tylko moje food for thought. 
Dzięki za relacje

Hugo 2012-01-26

Est, est rządzisz.  
I montażystka też rządzi.

Martin 2012-01-26

Dosłuchałem do końca - fantastyczny reportaż! Reportaże KonteStacji są naprawdę dobre, a EstEst jest tutaj mistrzem gatunku.

Tomasz 2012-01-26

Świetny reportaż !! 
 
Super przeprowadzony, nie ma się czego czepić jeśli chodzi o montaż :)

Grabix 2012-01-26

Aż się boję, co dziś będzie w Raporcie. 
 
Tutaj politycy z PO mówią, że mają nas w ...: 
wiadomosci.wp.pl

Stop kampanii Politycznej 2012-01-26

Super materiał, nie potrzebnie sprowadzili tam JKM, tym razem nie powinien zabierać głosu.

EstEst 2012-01-26

Dzięki za docenienie! 
Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że tak wyjdzie. Ja byłem padnięty po całym dniu pracy, AS też (co słychać zwłaszcza w końcówce nagrywania, nagrywanej podczas szybkiego spaceru Karmelicką), ale się zawzięła i stwierdziła, że przygotuje wam na dziś relację.Tak więc podziękowania szczególnie dla niej, bo nagrane było ponad 2 godziny i trzeba było wyciąć z tego jakieś 40 minut sensownej treści i pomontować, żeby sensownie się kleiło. Sam planowałem to wrzucić dopiero na poniedziałek. 
 
I tak przez te pierwsze 10-15 minut niewiele się dzieje - jakbyśmy mieli czas to byśmy to nieco inaczej zmontowali. Ale myślę, że KK Kraków jeszcze zrobi lepszą relację video. Natomiast my robiliśmy tak, żeby dziś już było. 
 
@Agnessa: Ja w Krakowie permanentnie. U mnie najczęściej KontestKlub krakowski się zbierał. 
 
@Mateusz: 
Nom. Nie chciałem zbytnio dociskać ludzi, bo nie było klimatu. Każdy niech sobie wyrobi opinię po posłuchaniu, ile wiedzą i dlaczego protestują. 
 
@Emper: 
Jak ktoś chciał, to wiedział. Ja już 2 lata temu w TwS o ACTA mówiłem i co jakiś czas się to przewijało. 
 
@Hugo: 
No, ba! 
 
PS Szacun dla organizatorów. Naprawdę dobra robota.

Mateusz z Kanady 2012-01-26

EstEst, nie no pewnie ze nie bylo powodu naciskac. Bardzo dobra robota, give them enough rope and enjoy the show.  
 
AS dzieki za poswiecenie, rezultat doskonaly.

AS 2012-01-26

Szczególne uznanie należy się Tobie, EstEstcie. Przygotowałeś reportaż, a dzięki Twoim wskazówkom (oraz nadzorowi) udało mi się tak sprawnie cały materiał zmontować. Dobrze, że to włożyłeś od razu, bo ludzie mogą się wypowiedzieć, póki sprawa jest świeża. W poniedziałek, podejrzewam, byłoby za późno, bo emocje znacznie by opadły. Teraz przynajmniej jest szansa na większą liczby komentarzy i nawet na odrobinę żywiołowej dyskusji.  
 
Popieram KonieStację i włączam się w jej działania, kiedy tylko mam możliwość, bo to jest radio ludzi Myślących "M". 
Dziękuję wam wszystkim za słowa uznania.

AS 2012-01-26

@Jacku vel Blacha, rozumiem twoje oburzenie, ale proszę cię, nie używaj brzydkich słów, zwłaszcza w komentarzach. Chyba (?) zdajesz sobie sprawę o czym/kim to świadczy.

Barrett 2012-01-27

Nie razi mnie komentarz Jacka. 
 
Świetna robota realizatorzy tego reportażu. Szacun wielki.

Nieprzygoda 2012-01-27

Ja również bardzo dziękuję za reportaż, AS - za poświęcenie przy montowaniu :) a EstEstowi - za dobre dziennikarstwo (dałeś się wypowiedzieć a swoją opinię wyraziłeś na koniec, bez przerywania i przeinaczania słów rozmówcy - to w sumie powinno być oczywiste ale nie jest więc trzeba docenić :) ).

Amazonka 2012-01-27

B. ciekawy reportaż. 
Widzę, że zdarzenia w WW były b. podobne, podobne hasła, podobni uczestnicy. Nie było jednak wydzielonego czasu dla partii politycznych. Organizatorzy byli słabo słyszalni w porównaniu do reportażu i mieli słaby kontakt z zebranymi, być może z powodów technicznych.

EstEst 2012-01-27

@Amazonka: 
 
Też wspominam kilka razy, że organizatorów było słabo słychać, a okrzyki protestujących ich zagłuszały. W reportażu słychać dobrze, ale za każdym razem, kiedy słychać ich mówiących to oznacza, że stoję w promieniu najwyżej 10 metrów od ich megafonu. Z drugiej strony - po poprzednich protestach też oczekiwałem raczej 3000 niż 15000 osób, więc kontrola nad tym była niełatwa (zwłaszcza przy ruszaniu i rozwiązywaniu zgromadzenia, które totalnie zakorkowało bramę Floriańską). 
 
 
 
@AS: Nie podlizuj się ;P . A poważnie: no, miałaś rację, że im szybciej, tym lepiej. Po prostu sam bym nie dał rady wrzucić wcześniej.

teryasic 2012-01-28

Ciekawie dobrani rozmówcy - sami piraci. 
 
Istotą ACTA jest planowana inwigilacja społeczeństwa pod hasłem ochrony praw autorskich. 
 
Teraz społeczeństwo też jest inwigilowane, ale władza robi to nielegalnie.  
 
Pamiętaj. Ty też jesteś przestępcą. Władza ma na każdego haka.

teryasic 2012-01-28

Rząd się boi referendum. 
 
Już pieski łańcuchowe szczekają, że nawet jak będzie odpowiednia liczba podpisów to Sejm i tak nie musi zarządzić referendum. Na ch... nam taka demokracja, na ch... nam taki Sejm.

EstEst 2012-01-28

@teryasic 
 
Jeśli chodzi o dobór rozmówców, to starałem się wybierać ludzi wyróżniających się z tłumu: zazwyczaj niosących ciekawe transparenty, bądź mających coś wspólnego z organizacją. Myślę, że to jednak opinia większości obecnych była.

Mateusz z Kanady 2012-01-31

Jak najbardziej wierze ze to byla opinia wiekszosci. Zreszta co tu duzo szukac, opinia wyrazana w wiekszosci telefonow do audycji Hugo i Martina niewiele sie sie roznila.

Филипп 2012-02-26

Dobry reportaż, ciekawe dlaczego nie jest w dziale Kontestacja w terenie. Szkoda, że zbojkotowali Korwina. Est Est, dobra robota, jednak mam trochę wrażenie, że podczas zadawania pytania zastanawiasz się. Więc moja rada to przed podejściem zastanowienie się przed podejściem do kogoś jak sformułować pytanie, czy mówić na pan czy normalnie i mówić trochę pewniej (oczywiście nie zachęcam do popadania w TVNowska skrajność). Warto też zapytać tym, którym chodziło o piracenie głownie, czy nie boja się bardziej o to, że rząd będzie zamykał strony niepoprawne politycznie. Myślę o to, że trzeba zapytać tak, by wypytywany nie poczuł się urażony, ale wywołać u niego chęć zastanowienia się, podsugerować nasze poglądy. Ale dobry dziennikarz zada też niewygodne pytania. Liczę na więcej takich reportażów z wolnościowych akcji, dobrze się słucha.  
pzdr

Dodaj komentarz...


Twórca i szef zespołu. który przygotowuje cotygodniową audycję Tydzień w sieci

Inne audycje tego autora:

TM - Socrealizm (10) - 8 lat temu

A co z biednymi dziećmi? (17) - 8 lat temu

Ekonomia do góry nogami (19) - 8 lat temu

A co z biednymi dziećmi? (20) - 8 lat temu


Wieści z Biurwolandu IV (7) - 8 lat temu


Więcej audycji...

Łapy precz od deszczu! (9) - 8 lat temu


Wieści z Biurwolandu III (8) - 8 lat temu


Wieści z biurwolandu II (17) - 9 lat temuPecunia non szalet (2) - 9 lat temu

Wieści z biurwolandu (14) - 9 lat temu


ZOMO-wcy dawniej i dziś (5) - 10 lat temuWydanie specjalne (13) - 10 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

TM - - 50.00
Marcin z Jarocina - - 50.00
Tom - - 50.00
Marcin z Szczecina - - 20.00
Adam z Warszawy - - 20.00
Marcin z Szczecina - - 10.00
na zachętę dla EseEsta - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt