Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
4 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
4 dni temu
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2012-02-13

Jak się mieszka Polakowi w Niemczech

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Dziś gościem jest osoba niebanalna, Maciej Bienert, przedsiębiorca który został zmuszony do emigracji. Wyjechał najpierw na Ukrainę, przez jakiś czas mieszkał w Stanach Zjednoczonych i Tajlandii, aż w końcu osiadł za naszą zachodnią granicą. Ale już rozgląda się za innymi krajami.

KOMENTARZE

darek 2012-02-15

Świetna audycja - coś w stylu "adventure capitalism" czyli biznes jako wielka przygoda i wyzwanie. Cały świat jako pole działania.

Balmeng 2012-02-16

Świetny gość i bardzo motywująca do działania audycja. Teraz tylko trzymać wysoki poziom, a sponsorzy nie zawiodą! Pozdrawiam całą ekipę Kontestacji i dzisiejszego gościa:) Powodzenia!

Mech 2012-02-16

Kolo dobrzo mówi, ale te jego strony internetowe to estetyczna porażka. Zrobił sam ponad 400 różnych stron ? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Nie znam człowieka, ale spotakałem za to kilku innych z zespołem Delbrücka - mówią przekonująco ale często mijają się z prawdą.

Hugo 2012-02-16

Radzilbym, zanim komus zarzuci sie klamstwo, postarac sie to udowodnić.  
 
Bo inaczej naraza sie ktos na status trolla. A trolli tu nie chcemy.

www.care24.pl 2012-02-16

Witam bardzo serdecznie Mech.  
Dziękuję za zainteresowanie moją osobą. Fajnie mieć tak inteligentnego fana ,który stawia skomplikowane diagnozy psychiatryczne "na odległość".  
Nie znam żadnej innej osoby ,która to potrafi-więc BIG RESPECT.  
Podziwiam za doświadczenie i umiejętności.  
Myślę ,że można by lepiej wykorzystać Twoją zaawansowaną wiedzę w FBI lub NASA ,w końcu jasnowidzenie to rzadka zdolność.  
Należy Ci się za nią Nobel lub chociaż wpis do Księgi Guinessa.  
 
Bardziej poważnie:Problem ,że większość ludzi nie są w stanie zrozumieć mojego postępowania ani nie wierzą w idee ,które głoszę towarzyszy mi od dawna.  
Ilekroć opowiadam historie ze swojego życia najczyściej (95% razy) słyszę "to nie jest możliwe w ciągu tak krótkiego życia".  
 
Tak było już od podstawówki: jak w pamięci wyliczałem zadania do rozwiązania których wg nauczycieli potrzebne było zastosowanie wzoru to mówili: "to nie możliwe żeby obliczyć to w głowie"  
Jak powiedziałem mojej rodzinie mamie i tacie itd. (którzy do dzisiaj żyją w wynajętym mieszkaniu i muszą pracować dla pieniędzy) że wybuduję sobie dom nad jeziorem i jak już będę miał rodzinę to nie będę musiał pracować (bo mam zamiar oszczędzić milion PLN) tylko cały czas spędzę z nią to "stukali się w głowę"  
Dzisiaj wybudowałem 2 domy nad jeziorem ,ba były by nawet 3 tylko jeden którego zleciłem budowę i zapłaciłem za nią nie został wybudowany ,a pieniądze ukradł właściciel firmy (siedzi w więzieniu).  
Uwierzycie ,że jak mi się nie udało wiele osób miało satysfakcję?  
Nie jest jednak tak źle ,poznałem w swoim życiu wielu ludzi którzy żyją w nietuzinkowy sposób ,robią mnóstwo rzeczy i zauważyłem ,że nikogo z nich nie dziwi mój styl ani historia życia. Jest to dla nich normalne. Gorąco zachęcam do robienia tego samego ,bo po pewnym czasie ta strategia daje dużą satysfakcję i prawdziwe poczucie dumy szczególnie ,że jest ono oparte na realnych osiągnięciach. Dziękuje wszystkim ,którzy tak licznie się ze mną kontaktowali za miłe słowa i ciekawe propozycje.  
Osobą ,które pytają co mają robić by podobnie żyć powiem ,że oczywiście nie jest to łatwa droga ,dużo pracy i wyrzeczeń na początku ,a wizja sukcesu niepewna i oddalona. Trzeba dużej wiary w siebie i dostatecznie motywujący cel.  
 
Pozdrawiam: 
 
Maciej Bienert

Mech 2012-02-17

Ja nie zarzucam nikomu kłamstwa, tylko wyrażam swoje głębokie niedowierzanie. Jeżeli moje odczucia nie są zgodne z rzeczywistością to duży szacun dla pana Bienerta.

Mecha-troll 2012-02-17

Jeszcze jedna mała niepewność zakradła się do mojego patologicznie podejrzliwego umysłu - otóż: 
 
Pan Bienert raczył napisać - "Jak powiedziałem mojej rodzinie mamie i tacie itd. (którzy do dzisiaj żyją w wynajętym mieszkaniu i muszą pracować dla pieniędzy) (...)" 
 
....gdyby mój ojciec z matką żyli na starość w wynajętym mieszkaniu i musieli pracować, a ja bym miał trochę odłożonej kasy to bym im chyba jeden dom nad jeziorem (a przynajmniej mieszkanko w bloku) kupił, niezależnie, jakie byłyby między nami stosunki. 
 
Punkt dla Delbrucka.

traktor 2012-02-17

W niemczech są wyższe podatki. Proszę nie kłamać. Tylko w PL i UK można pracować przy niskich podatkach dochodowych, tzn. własna działalność gospodarcza; W PL to 19% podatek liniowy, w UK nie wiem z 18% czy coś takiego; może jeszcze Irlandia; Cała europa środkowa nie pozwala pracować w ten sposób i wali podatki od 30%; także w niemczech podatek dochodowy to coś bliżej 30% a nie 19%; W niemczech nie można pracować na kontrakt przy małym liniowym podatku dochodowym, a nawet jeśli jest kontrakt możliwy, podatki są na poziomie tych z umowy o pracę więc jest to nieopłacalne ze względu na obowiązek prowadzenia księgowości i inne niedogodności.

www.care24.pl 2012-02-17

Hej Traktorze!  
 
Podatki w Niemczech są na pozór na podobnym poziomie jak w innych krajach UE. Tj. VAT 19% i progresywny podatek dochodowy od 19% do 35%. Ten ostatni płacą osoby z pierwszą grupę podatkową. Tyle teorii ,a diabeł tkwi w szczegółach. Bo nie chodzi o wysokości procentowe ale najważniejsza jest kwota wolna od podatku. Przykład: w Polsce także mamy podatek progresywny od 18% do 32% - czyli zgodnie z Twoją teorią podatki w Polsce są niższe i koniec! Więc weźmy przykład: zarobek wysokości 60.000PLN czyli 15.000 EUR rocznie opodatkujmy w Polsce i w Niemczech.  
 
Niemcy:z moją grupą podatkową (*osoba żonata z dwójką dzieci) kwota wolna od podatku to 15.700EUR  
 
KWOTA PODATKU DO OPŁACENIA- 0 EUR 
 
Polska:dochód 60.000 x 18%=10.800PLN-minus kwota zmniejszająca podatek 556,02 (wynika z kwoty wolnej 3.091 PLN) 
 
KWOTA PODATKU DO OPŁACENIA- 10.243,98PLN 
 
Taka kalkulacja przedstawia się jeszcze bardziej na niekorzyść Polski jeśli doliczymy świadczenia otrzymywane w związku z faktem zamieszkania i płacenia podatków na terenie Niemiec. 
 
Więc sam widzisz ,że nie o procenty tu chodzi. 
 
Pozdrawiam: 
 
Maciej Bienert

www.care24.pl 2012-02-17

Witojcie Mechu! 
 
Nie wiem czy już zauważyłeś ,że Twoje spostrzeżenia brną ciągle w tym samym kierunku. To chyba musi być uciążliwe ,wszędzie doszukiwać się spisku i kłamstwa? Z takimi filtrami w umyśle trudno jest zbudować coś konstruktywnego.  
 
Skoro to już się odniosłem do sytuacjo moich rodziców to przede wszystkim chce powiedzieć ,że bardzo ich kocham i często spędzamy ze sobą czas.  
Jest natomiast między nami znacząca różnica w poglądach na sprawy finansowe. Chcę przez to ,powiedzieć ,że jeśli chodzi o budowanie przyszłości na posiadaniu kapitału nie miałem od nich żadnego wsparcia. Taka strategia nie jest zgodna z ich światopoglądem. Mój ojciec zarabia (w niektórych miesiącach więcej niż ja) ,żyje na dość wysokim poziomie konsumując miesięczne dochody jeszcze przed końcem następnego. Jeździ dobrym samochodem (znacznie lepszym niż ja) ,ciuchy często kupuje w sklepie Hugo Boss ,mieszka znacznie lepiej niż ja. W tym punkcie jest między naszymi strategiami duża rozbieżność. Ja jestem zdania ,że kapitał należy gromadzić ,inwestować i skromnie żyć. Moi rodzice uważają ,że "raz się żyje" i o ile wystarczy środków to należy spełniać każdą zachciankę ,a posiadanie własnej nieruchomości to niepotrzebny wydatek. Negatywna strona takiego postępowania jest taka ,że cały czas muszą pracować - nie mówię ,że praca to coś złego! Mówię ,że zły jest przymus. Czy nie lepiej było by ograniczyć wydatki ,oszczędzać ,inwestować i pracować dla przyjemności ze świadomością ,że się tego nie musi robić? 
 
Pozdrawiam: 
 
Maciej Bienert

radek1 2012-02-17

Blacha jak zwykle ośmieszył się komentarzem.

www.care24.pl 2012-02-18

....aaa zapominałem się odnieść do wspaniałomyślnej propozycji Mecha odnoszącej się do obdarowania moich rodziców mieszkaniem lub domem. Zamiast wyznaczać kto co ma komu dać zostań dla nas przykładem i przekaż moim rodzicom nieruchomość. Nie jestem pewien ,ale sądzę że ich to ucieszy. Daj znać gdzie i kiedy termin u notariusza. 
 
Co do takiego bezsensownego gadania na temat co kto ma komu dać znam fajny kawał: 
Ksiądz pyta bacy: 
Baco czy biednym trzeba pomagać? 
-Tak! mówi baca 
Baco ,a czy dalibyście biednemu dom? 
-Tak! 
Pole? 
Tak! 
a samochód? 
-Tak! 
a telewizor? 
-Tak! 
a nowe meble? 
-Tak! 
a dali byście kozę? 
-Kozę? Kozę Nie! 
no baco ,dlaczego nie? 
-bo mam! 
 
Pozdrawiam: 
 
Maciej Bienert

WAR 2012-02-20

o co wam chodzi ...? żeby zaoszczędzić 1,000,000 wystarczy odkładać co miesiąc 14,000 przez 6 lat. to chyba wykonalne.

www.care24.pl 2012-02-21

WAR-nie zgadzam się z Tobą absolutnie!  
 
Oszczędzić 1.000.000PLN jest nie "chyba" ,ale NA PEWNO wykonalne dla każdego.  
 
Innym pytaniem jest kiedy to nastąpi....  
...albo 8.000PLN/miesiąc przez 10lat itd.  
 
Ważne jest mieć cel i plan jego osiągnięcia.  
 
Najtrudniej było mi oszczędzić pierwsze 100.000PLN. Potem o dziwo - szło coraz łatwiej. Problemem z którym, się trzeba zmierzyć jest powstrzymanie się od masywnej konsumpcji jeśli jesteś już posiadaczem pewnych środków. Cała tajemnica sprowadza się do utrzymania optymalnego stylu życia.  
Co przez to rozumiem?  
Mogę napisać na emaila lub przez skype. 
 
Choć na lata pobytu w Niemczech wyznaczyłem sobie cel oszczędzenia 1.000.000EUR. Tak naprawdę pieniądze nim nie są i nigdy nie były - gdyby były to bym je konsumował. Celem jest samo wyznaczanie celów i dążenie do nich. Jeśli uda się je osiągnąć to nagrodą jest WIELKA satysfakcja i duma na maxa. 
 
Pozdrawiam: 
 
Maciej Bienert

www.care24.pl 2012-03-01

Dlaczego trzeba emigrować? 
 
Uczciwie pracując w Polsce zmuszany jesteś do utrzymania armii urzędników ,rozdętego aparatu kontroli i przemocy (tj. Policji ,Straży Miejskich i Gminnych ,SG ,UC ,US itd.) i wojska. 
 
Dodatkowo struktura zatrudnienia jest bardzo niebezpieczna z punktu widzenia ekonomii. W Polsce liczba pracujących jest prawie taka sama jak liczba bezrobotnych ,rencistów i emerytów. Jeśli dodam ,że do osób pracujących zaliczam także zatrudnionych w sektorze publicznym -to się okaże ,że jeden uczciwie pracujący ma na utrzymaniu więcej niż jednego nieproduktywnego obywatela. Ta sytuacja będzie się systematycznie pogarszać z uwagi na dane demograficzne. Początkowo wyjadą jednostki najbardziej produktywne ,posiadające umiejętności przydatne społeczeństwu. Skoro wyjadą ,przestaną płacić podatki ,ZUS ,mandaty itd. Aparat państwowo-urzędniczy zastąpi ten brak „dochodów” ,więcej kradnąc innym. Komu? Tym co zostali! Systematycznie będą rosły składki ZUS ,podatki ,mandaty ,opłaty i inne daniny państwowe. Ucisk urzędników sprawi ,że co raz częściej będziemy emigrowali ,co oznacza kolejne podwyżki itd. Każda osoba która opuszcza kraj powoduje działanie porównywalne do efektu kuli śniegowej zrzuconej z wielkiej góry. Na początku jest ona mała ,ale spadając rośnie i na końcu spada jako lawina. Ta metafora opisuje przyszły wzrost liczby osób opuszczających kraj nad Wisłą. Ten proces będzie trwał jeszcze kilka lat. Kolejne podatki zmuszać będą do masowych wyjazdów. Więc kto szybciej zdecyduje się na emigrację ,będzie w lepszej sytuacji. 
 
W Polsce nierozwiązanych jest wiele problemów związanych z: 
 
funkcjonowaniem systemu państwowego 
 
przerostu liczby urzędników 
 
przeregulowaniem systemu prawnego 
 
ubezpieczeniami społecznymi 
 
rosnącym zadłużeniem narodowym 
 
plajtującym systemem emerytalno-rentowym 
 
niewydolnym systemem opieki medycznej 
 
Podsumowując: jeśli nie chcesz brać udziału w szopce pod tytułem „codziennie jakaś podwyżka” i nie boisz się sam decydować o swoim losie nie masz wyboru. Emigruj!

Karol Kowalczyk 2012-10-18

Czekamy na audycje dla przedsiębiorców!

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:
Premier znowu bredzi (2) - 3 tygodnie temu


Czy pomaganie ma sens? - 5 tygodni temu

Czy to już komunizm? (2) - 6 tygodni temu

Więcej audycji...
Czy Wiedźmin jest polski? (1) - 7 tygodni temu

90% Kontestacji będzie zaorane (2) - 8 tygodni temu

Państwo przepłaca za celebrytów? (1) - 2 miesiące temu

Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 2 miesiące temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 3 miesiące temu

Unikaj szpitali (7) - 3 miesiące temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 3 miesiące temu

25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 4 miesiące temu

Nauczyciele uciekają (6) - 4 miesiące temuNiskie podatki już były (15) - 5 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 5 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 5 miesięcy temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 6 miesięcy temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 6 miesięcy temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 7 miesięcy temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 7 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 7 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 7 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 8 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 8 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 8 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 8 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 9 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 9 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 9 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 9 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 10 miesięcy temu

Pomagał bez zgody stosownych organów! (6) - 10 miesięcy temu

Jestem na kwarantannie! (1) - 10 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 10 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 11 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 11 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 11 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 11 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 11 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 11 miesięcy temu
Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - ponad rok temu

Idzie drożyzna (2) - ponad rok temu


Muzeum z najwyższej półki (1) - ponad rok temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temuEmigranci psują nasze dzieci! (7) - 2 lata temu


Magiczne szable i tarcze (1) - 2 lata temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 3 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 3 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 3 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 3 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 3 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 4 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 4 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 5 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lat temu


Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 6 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 6 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 6 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 7 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 7 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 8 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 8 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 9 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu


AgenTomasz mówi całą prawdę (49) - 10 lat temu

Ile zarabia młody dziennikarz? (17) - 10 lat temu

Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 10 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 10 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 10 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 11 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 11 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 12 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Nikitoys sklep z zabawkami dla dzieci - - 20.00
nowy sącz rozwody sprawy - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
giełdy pracawsieci.net - - 20.00
Rozyc - - 20.00
biuro rachunkowe lider sc nowy sącz - - 20.00
rzeczoznawca majątkowy i wycena... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt