Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
przedwczoraj
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady 2010-06-16

Szymon Przybyszewski - O wypaleniu w biznesie oraz rozwoju branży internetowej

Nadający: Kamil Cebulski

Rozmowa z Szymonem Przybyszewskim, człowiekiem prowadzącym swój biznes w internecie. Specjalizuje się w pozycjonowaniu stron oraz handlu w internecie. Rozmawiamy o tym, w jakim kierunku pójdzie internet.

KOMENTARZE

Tailor 2010-06-17

Bardzo lubię słuchać audycji, gdzie są zaproszeni goście, a tym razem i temat bliski. Ogólnie polecam audycje Kamila wszystkim, którzy szukają pomysłu na biznes czy chcieliby się przebranżowić na coś nowego i ciekawego. Kamil i jego goście nie mówią tak wprost co warto robić, ale można się spokojnie zorientować :)

Marius 2010-06-17

Grunt, że mówią na co zwrócić uwagę podczas takowego zakładania :)

Radek 2010-06-17

Dzięki Kamilu i Szymonie za audycję. Słuchało się ciekawie. Na przykładzie Szymona widać ,że w internecie da się prowadzić swój mały czy większy biznes i utrzymywać się z tego. 
Swego czasu oglądałem nagrania z jakiejś Auli Polska aulapolska.pl Przemawiał prelegent ,człowiek z grupy o2.pl (pudelek.pl,wrzuta.pl).  
Okazuję się żę ludzie z o2.pl (założyciele właściciele )inwestują teraz w biznesy offline. Czyli normalne biznesy nie mające związania z internetem. Widocznie osiągneli pewien kres tego co mogą zrobić w internecie i wchodzą też w normalne biznesy(pozainternetowe). 
Ciekawie zauważył to też Kamil w swoim ostatnim wpisie w blogu. Internet jest obecnie rynkiem strasznie przesyconym nowymi biznesami start-upami. Rynkiem zapewne nienajłatwiejszym. Internet i wszystkie nowinki innowacje z tym zwiazane są szalenie ciekawe oraz bardzo ułatwiają życie i dają nowe możliwości. Na świecie jest już 1mld internatów. Można nie mieć domu mieszkać na ulicy np. w Indiach nie mieć nawet łazienki ,a mieć komórkę a w niej internet :)Ale można też być troche znudzonym internetem i tymi wszystkimi startupami.  
Dlatego za prof. De Soto www.youtube.com powiem ,że musimy podążać za tym co się dzieje na świecie i w naszym środowisku po to aby odkryć okazję -możliwość zarobku jaka się pojawia. Przytoczę tutaj ciekawą definicję przedsiębiorczości jaką podaje prof. De Soto jest to „zdanie sobie sprawy z możliwości zysku lub zarobku jakie pojawiają się w naszym otoczeniu i bycie zdolnym do działania ,aby tą okazję wykorzystać”. Cytat nie jest wprost ale mniej więcej o to chodzi.  
I wracając do internetu jest on tylko jedną okazją z wielu. Jest pytanie czy najlepszą? Skupiając się tylko na internecie być może lepsza okazja przejdzie nam koło nosa. 
Swoją drogą zastanawiam się czy kiedyś nastąpi zmierzch internetu i ludzie po prostu wyrzucą swoje komputery i powrócą tylko do komunikacji face to face i czytania drukowanych książek.  
Chyba Lem kiedyś powiedział w wywiadzie ,że najlepiej lubi czas spedzać w bibliotece bo jest tam tyle wspaniałych książek wartych przeczytania i z chęcia by w ogóle z biblioteki nie wychodził. Jednak informacja znaleziona w porównaniu z książką jest trochę taką wiedzą smieciową :) 
Jednak jeden artykulik czy wpis na blogu nie oddaje nam jak to chyba też Kamil pisał sposobu myślenia autora. Jakbyśmy skasowali wszystkie dyski serwerów internetowych a zastawili tylko biblioteki to chyba świat by za wiele nie stracił :). 
Nie wiem czy wiecie jak się skończyła era Disco pod koniec lat 70-tych w USA. Po prostu jakiś oszołom zrobił wielką imprezę na jakimś stadionie w USA zaprosił kilka tysięcy ludzi i urządzono masowe palenie płyt twierdząc ,że muzyka Disco jest zła. Muzyka Disco nigdy się już po tym nie odrodziła. Nie wiem czy kiedyś jakiś oszołom nie odpali masowego niszczenia komputerów i kabli internetowych twierdząc ,że internet jest zły dla człowieka :) 
No nic to takie moje refleksje. Może przydługie:)

Tailor 2010-06-17

Teraz jest dobry czas na to, aby zwyczajny Kowalski myślał o własnym biznesie w sieci. Może to być mały e-commerce, może być serwis randkowy, potęzne forum na którym uda się zgromadzić większą społeczność... Na Allegro można kupić sobie "gotowe portale". Wiadomo jaka jest często jakość takich rozwiązań, ale i tak się cieszę, że chociaż w tym temacie mamy względną wolność.

Radek 2010-06-17

Jest pytanie dlaczego właśnie te gotowe portale właściciele sprzedają na allegro zamiast zająć się prowadzeniem tych portali. Jeżeli czytam na allegro długaśne opisy jakiegoś sprzedawanego portalu. Jakie to on przynosi kogosy i jak nic przy nim nie trzeba robić tylko liczyć zyski, to gdzie tutaj jest haczyk? Dlaczego ktoś sprzedaja kurę znoszącą złote jajka za smieszne peniądze :).

Tailor 2010-06-17

@Radek: bo jest tez masa roboty właśnie z rozhulaniem takiego portalu, zdobyciem userów, wypozycjonowanie i tak dalej. Liczy się też pomysł, czas jaki się projektowi poświęci, ile się kasy właduje w promocję itd.

Radek 2010-06-17

Jeżeli jest masa roboty z rozchulanie portalu to ja wolę iść na jakąś strone z darmowymi skryptami. hotscripts.com Poszukać tam jakigoś skryptu cms jaki pasuje na mój portal. Porzetłumaczyć to na język polski i mieć serwis za darmo.  
Po co kupować golasa jak można to sobie postawić samemu :)

Claude mOnet 2010-06-17

@Radek 
 
Jest prawdopodobne, że w niedługim czasie (10-20lat) Internet zostanie wyparty przez komunikacje pozawerbalną (coś na kształt telepatii). Może te urządzenia bazują na zjawisku pseudo-kwantowej telepatii? 
Polecam wypowiedzi whistleblowera Arthura Neumanna, który twierdzi, że pracował dla Black Projects tzw. czarnych projektów w USA i o tym opowiada. 
Ale kto wie jaka jest prawda...

Tailor 2010-06-17

@Radek: no można różnie podchodzić. Dość dawno temu pracowałem w firmie Cubeteam, której już nie ma. Tam nad jednym portalem pracował zespół 20 programistów, a kosztowało to masę siana. To były poważne rozwiązania i takiego portalu się raczej nie zrobi w jedną osobę z darmowych komponentów i skryptów. Ale na pewno rozwiązanie pt. "zrob to sam" ma też dużo plusów, np. taki, że nie trzeba dużo inwestować aby coś fajnego zrobić. 
 
A początkujących zachęcam do nauczenia się np. CMSa Joomla albo Drupal, na początek dobry może być Wordpress. Na takich serwisach też da sie postawić ciekawy serwis i sprawić aby był znany i popularny. Chodzi o to, że dla tych systemów jest masa darmowych i co ważne kompatybilnych ze sobą dodatków, z których można zbudować różnego typu serwisy.

Radek 2010-06-17

Fakt wordpress jest niezly. Jakis czas temu znalazlem wtyczke WP responder. 
www.expeditionpost.com 
Robi to samo co zaawansowane autorespondery typu fump czy produkty Majewskiego. Tylko macie to za darmo i nie trzeba przechodzić zaawansowanych szkoleń u Mirka Szmajdy :) 
Nieograniczona liczba list wysyłkowych. Nieograniczona liczba subsykrybentow. Wysylka tez metoda follow up. Import eksport subskrybentow. Niezly bajer i to za darmo :).

Pales 2010-06-17

Super audycja, oby wiecej takich!

SEKAi 2010-06-18

Kiedy prowadzi się biznes, idzie się przyspieszonym trybem studiów. Ponieważ samo wydrukowanie całego programu nauczania z Ekonomi, Marketingu i Zarządzania. Kupienie samemu podreczników, zaprzyjażnienie się z wykładowcami, wyjazdy na kursy, utrzymywanie kontaktów z odpowiednimi ludzmi i trudne eliminowanie szarej masy z otoczenia, odrabianie lekcji, prowadzenie zeszytu w formie dziennika aby wychwytywać błędy - tym systemem kończysz 4 letnie studia w 2 lata - a po 4 jesteś wstanie z pamieci napisac doktorat... Z tym ze nie masz czasu na paby, żeglarstwo czy studenckie święta, na koniec nikt nie da tobie papierka, i wszyscy znajomi i rodzina bedzie cie dolowac i wysmiewac - ale bedziesz zdrowy (bedzie cie stac na proste zeby, zdrowe oczy, prosty kregoslup i dobry cholesterol) bedziesz mial - akcje, obligacje, grunty lub zloto. I nie bedziesz sie martwił że umrzesz za nim doczekasz emerytury.

Dodaj komentarz...

Kamil Cebulski

Człowiek, który swoją przygodę z biznesem rozpoczął w wieku 17 lat, kiedy to założył swoją pierwszą firmę. W wieku 18 lat zatrudnił pierwszego pracownika, a rok później miał ich dziesięciu. W wieku 21 lat wydał książki w których opisał swoją drogę do sukcesu, które stały się bestsellerami. Prasa zaczęła nazywać go najmłodszym milionerem w Polsce.

W wieku 23 lat założył fundację promującą przedsiębiorczość, a kilka lat później szkołę biznesu ASBIRO, w której wykładają wyłącznie przedsiębiorcy.

Prowadzi audycję na żywo Świat Kamila C., w którym przeprowadza wywiady z biznesmenami.

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...


Byłem na Gender Fluid Poly Party (2) - ponad rok temu
O świętach #5 Jan Kubań - ponad rok temu


O świętach #4 Jan Fijor - ponad rok temu

O świętach #3 Piotr Motyl - ponad rok temu

O świętach #2 Tad Witkowicz (1) - ponad rok temu

O świętach z Jackiem Gniadkiem (2) - ponad rok temu

Otwarcie Roku 2018/2019 (1) - 2 lata temuWojciech Siryk - Namzalezy.pl (4) - 3 lata temuMarta Marzec - Mój Dietetyk (1) - 4 lata temuGrzegorz Myszor- JakZagrac.pl (3) - 4 lata temuAdam Sulimski - Ekolog relacji (2) - 4 lata temuTomasz Grzelak - People Helper (1) - 4 lata temu
Religia vs Bezpieczeństwo (8) - 5 lat temuPatryk Borowski - Edengrad (3) - 6 lat temu


Biznes z PASJĄ - Q&A | # 02 (5) - 6 lat temu

Fundacja - Q&A | # 01 (3) - 6 lat temu


Damian Redmer - Rozwojowiec (6) - 7 lat temu
Maciek Gudan (3) - 7 lat temu

Kamil Kosior (14) - 7 lat temu
Sprawdzanie pomysłu na handel (11) - 8 lat temu

Z kasą fiskalną na wakacje (1) - 8 lat temu
Rusza ASBIRO w UK (5) - 8 lat temuJak schować majątek? (31) - 8 lat temu
Adam i firma turystyczna (13) - 8 lat temu


Łukasz Harazim - Klaun Hary (9) - 8 lat temu


Irena Borucka - Survival (15) - 9 lat temu


Tomasz Dąbrowski - Poligrafia (10) - 9 lat temu


Błażej Kozioł (6) - 9 lat temu
Marek Oko - odnawianie kamienic (12) - 10 lat temu
Krawiec, co szył reklamy (9) - 10 lat temu
Kamil, kobiety i sukces (8) - 10 lat temu

SKC#7 - Piotr Mazurowski (8) - 11 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

poradnik jak założyć firmę - - 20.00
borówka amerykańska wysoka sadzonki borówki - - 20.00
Sklep Colway - - 20.00
Wylewki samopoziomujące Mińsk mazowiecki,... - - 20.00
PROPOLIS UK - - 20.00
Borówka amerykańska sadzonki - - 20.00
Praca dodatkowa i dorywcza przez internet w... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt