Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 dni temu
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Proste zwierciadło 2012-02-25

Waldemar Rajca przeciw demokracji, meczetom i NWO

Nadający: Krzysztof Maczyński

KOMENTARZE

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-02-26

Ech, źle wprowadzono metadane. Oprócz tytułu miał być jeszcze opis: 
Wolnościowy bloger i polityk KNP Waldemar Rajca opowiada o swojej działalności, charakteryzuje środowisko wolnościowe i wchodzi w kontrowersyjne polemiki ze słuchaczami, od euro, przez cywilizację chrześcijańską, po ONZ.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-02-26

Gość odcinka prowadzi bloga w domenie waldemar-rajca.blog.onet.pl. Inne linki, które wynotowałem do wrzucenia, prowadząc audycję: 
www.youtube.com 
video.google.com 
www.youtube.com

Bry 2012-02-26

Słuchacz Marius kolejny raz zadzwonił na antenę i wygadywał kompletne bzdury(ale mniejsza o to), dla odmiany nakrzyczał na gościa i nie dał mu dojść do słowa. To dziwne, że zadającego pytanie zupełnie nie obchodzi odpowiedź. Mnie interesuje i dlatego mam prośbę do realizatorów by w przyszłości dopilnowali, aby gość mógł ustosunkować się w pełni do zadanego pytania, bez przerywników. Odniosłem wrażenie, że gość w wyniku słowotoku słuchacza stracił wielokrotnie wątek próbując odnieść się do kolejnego.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-02-26

@Bry (3): Nie odniosłem takiego wrażenia. Gość sobie radził z przebiciem się, nie można mu odmówić, że „miał gadane”. Gdyby faktycznie był przytłumiony obstrzałem, zainterweniowałbym mocniej (bo w istocie to uczyniłem, ale innym kanałem, poza anteną), żeby dać mu pole do swobodnej wypowiedzi.

Nieprzygoda 2012-02-26

Rozmowa poprowadzona bardzo ciekawie (brawo ;) ), gość ma dużą wiedzę i przyjemnie się słuchało - chociaż w kwestii meczetów mam zdanie podobne do Mariusa. Wydaje mi się, że pogląd  
"tyle wolności ile można ALE przecież katolickie wartości to podstawa" przeważa w starszym UPRze/KNP, mam nadzieję, że w przyszłości będzie tego mniej... Nie rozumiem, czemu gość stosuje wymiennie sformułowania katolicyzm/chrześcijaństwo/cywilizacja łacińska..?

Barrett 2012-02-27

Czas na nową cywilizację, cywilizację wolności.

Crzszman 2012-02-27

Ciekawie, ale panowie! Za dużo katolicyzmu. Ja rozumiem- fajnie się słucha, ale nie za dużo tego było.  
Ale audycja się rozwija i to widać. Żeby dopełnić podcasterskiego obowiązku i stworzyć z tego super zajebistą audycję- Krzychu, bierz JKM i do wanny z nim :D

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-02-27

@Nieprzygoda (5), Crzszman (7): Dzięki za słowa uznania. JKM będziemy mieli 24 marca, więc mam pewne plany co do niego. Co do katolicyzmu, to chciałem zaznaczyć, że się nie zgadzam z jego tezami, które pan Waldemar może mógłby swobodnie popychać gdzie indziej, ale tu akurat trafił na dziennikarza, który ma o tym pojęcie.

Marius 2012-02-28

ad 3: 
Mnie tam zawsze irytuje hipokryzja. Więc jeśli ktoś krytykuje islamistów za opieranie prawa na religii i nie chce aby mu ono było narzucane, a jednocześnie sam chce narzucać (proponuje) innym prawo oparte i uzasadnione kanonami wyznania katolickiego to ja się złoszczę. 
Może tobie wydaje się być to bzdurą, ale to tylko źle świadczy o tobie.

Bry 2012-02-28

ad 9. 
Rozumiem Twoje wzburzenie. Nie chciałbym w tym miejscu wdawać się w wymianę zdań na temat opierania prawa o religię ani o zawiłościach historycznych między wyżej wspomnianymi wyznaniami. Jak już zauważyłeś mam odmienne zdanie w tej kwestii. Pragnę jednak zwrócić szczególną uwagę na to, że w każdej dyskusji najistotniejsza jest siła argumentu, a nie siła głosu. STOP polemice na poziomie Moniki Olejnik.

Barrett 2012-02-29

10 - jeżeli będę chciał sobie posłuchać wykładu na ten temat, to pójdę na uczelnię (prywatną). Tutaj część słuchaczy lubi emocjonalny ton i nie widzę powodu, by z tego rezygnować. Czego dowodem jest liczba odsłuchań Raportu Martina.

Jaroslaw 2012-02-29

Monarchia jest zwiazana z kontrola i dominacja. Wolnosc jest w oczywisty sposob limitowana. Pisal on tym Niccolo Machiavelli w Ksieciu. Za duzo wolnosci dla poddanych spowoduje ze przyjma to za cos oczywistego i rzuca sie do gardla jesli nie dostana to czego chca, tak jak robia to male dzieci. Jesli z drugiej strony wladca jest zbyt okrutny poddani obala go w przeswiadceniu ze traca wolnosc.  
 
To jest tak "no-win situation" sytuacja w ktorej nie ma wygranych. 
 
Dlatego monarcha rozwija sie wolno, ciagnac za soba wielki 'kij' do podporzadkowywania sobie podwladnych. Kraje monarchistyczne sa w tym sensie slabsze i mniej dynamiczne niz demokracja.  
Ciekawe jak Wasz gosc by sie do tego ustosunkowal.??? 
 
Oczywiscie mam swiadomosc ze wspolczesne monarchie sa to monarchie konstytucyjne. Prawa wolnosciowe sa w nim poluzowane.

Zbigniew Malec 2012-02-29

Ad 6, 9. 
Abstrahując od zakazu budowy meczetów, wydaje mi się, że nie zrozumieliście się z gościem audycji. On używa (powiedzmy) wymiennie chrześcijaństwo/katolicyzm/cywilizacja łacińska, ponieważ są ze sobą mocno związane i bez chrześcijaństwa cywilizacji łacińskiej by nie było. Nasza cywilizacja jest oparta na chrześcijaństwie i dążeniu do wolności (wolna wola jest jedną z podstaw w chrześcijaństwie) i dlatego idea wolności jest kompatybilna z cywilizacją łacińską/chrześcijańską. Natomiast cywilizacja muzułmańska ma już inny etos i idea wolności nie musi już być z nią kompatybilna. Tak więc zgoda na rozwój cywilizacji muzułmańskiej u nas (czyli tu, gdzie chcemy jednak tę wolność posiadać) może być zagrożeniem dla naszej wolności właśnie. 
 
Stwierdzenie, że można zawsze to ograniczać prawem cywilnym jest mijaniem się z sednem sprawy, ponieważ nasze prawo (nasz system wartości), jeżeli nie chcemy do niego mieszać Boga (ja jestem katolikiem, więc naturalnie go tutaj mieszam ;)), jest subiektywne i zawsze takie będzie. Dlaczego uważamy, że "wolność" jest dobra? Co to znaczy "dobra"? Te pojęcia mają swój sens i znaczenie tylko w określonym kontekście kulturowo/cywilizacyjnym. A nasza cywilizacja, cywilizacja zachodnia, zwana kiedyś cywilizacją białego człowieka lub cywilizacją łacińską, jest cywilizacją wolności w gruncie rzeczy (mówię o ideii, bo z implementacją bywało różnie). 
 
Niechęć do muzułmanów nie musi się wiązać koniecznie z byciem katolikiem/chrześcijaninem, może wynikać z przywiązania do ideii wolności i postrzegania cywilizacji muzułmańskiej jako tego źródła tego zagrożenia właśnie. 
 
Oczywiście zupełnie osobne jest zagadnienie, na ile ta cywilizacja jest takim faktycznym zagrożeniem dla wolności i czy (gdyby zrzucić jarzmo kolektywizmu i socjalizmu) cywiliacja łacińska się nie podniesie z kolan i będzie w stanie na równi konkurować ze światem islamskim. Wtedy islam z pewnością zagrożeniem dla wolności nie będzie.

Marcin 2012-03-03

Fajny ten naiwniak obrońca muzułmanów. Przypuszczam, że wojujący ateista. Biedak pewnie nawet nie wie jak powstał islam.

hiena 2012-03-06

Pan Waldemar bardzo mądrze i ciekawie opowiada, świetna audycja.

Jakub 2012-03-09

A co gość myśli o Prawosławiu, Protestantyźmie itp. Czy też chce zakazać budowy zborów i cerkwi?

Филипп 2012-03-15

Audycja ciekawa, telefon Mariusa dobry, tylko szkoda, że nie dawał gościowi dokończyć.

Ziutek 2012-04-06

"Zyjemy w jakims absurdalnym kraju". Tez tak stwierdzielem niedawno. I dlatego Polacy sa tacy normalni.

Ziutek 2012-04-06

Jestem dopiero przy 35. minucie i racja pana Rajcy jest niepodwazalna. Nie jest za bardzo wazne w jakim punkcie sie stoji ale gdzie sie idzie. Europa zachodnia jest jeszcze bogata ale podaza w strone zatraty. Czerpie po prostu z substancji ale na jak dlugo jej starczy?

admetos 2012-04-06

Marius powiedział, że krzyżowcy przybyli zdobywać muzułmańskie miasta - to prawda. Powinien jednak wiedzieć, że te miasta zanim stały się muzułmańskie przez ponad 300 lat były chrześcijańskie (Cesarstwo bizantyjskie). Cywilizacja chrześcijańska została zmieciona przez muzułmanów po 622 roku. Ekspansja dotarła do Hiszpanii, na Sycylię i południową Italię. Działania chrześcijan (nie zawsze szlachetne) to próba odzyskania dawnych pozycji. Udało się w Hiszpanii (rekonkwista), nie udało się w Afryce i Azji Mniejszej. Nie zazdroszczę żyjącym tam chrześcijanom. Mają problemy o niebo większe niż muzułmanie w Europie.

Jąkała 2013-10-22

Czy te dwa ćwoki Mariuszek z Jaskiem Placha muszą się wszędzie wpie%#alać i to niejednokrotnie...?

Dodaj komentarz...

Krzysztof Maczyński

Krzysztof Maczyński, Homo sapiens

Inne audycje tego autora:

Granice wolności słowa - 7 miesięcy temu


Kto i jak korzysta na ZAiKSie (1) - ponad rok temu
Karta smoleńska (1) - 3 lata temu

Więcej audycji...


Marks miał rację! (2) - 3 lata temu


Wanderlust i nasz gust - 3 lata temu


Egzotyczny kraj: Finlandia (2) - 4 lata temuWalentynkowo o płci i seksie (12) - 4 lata temu


Czy Hugo jest oszustem? (12) - 4 lata temu


Prasówka z dobrych źródeł (2) - 4 lata temu


Wróżenie ze szklanej kuli (4) - 5 lata temuOdcinek piekielny (6) - 5 lata temu

Trudne rozmowy na temat aborcji (16) - 5 lata temu


Politycy i pedofilia (5) - 5 lata temuJak bardzo Nowoczesna? (4) - 5 lat temu


Jak Żydzi robią biznes (5) - 5 lat temu

Prohibicja to śmierć (7) - 6 lat temu
Anarchia! (14) - 6 lat temuPolicjantka lubi gaz (1) - 7 lat temu

Kto gardzi Lechem Kaczyńskim? (11) - 8 lat temu

PrzeGoście (23) - 8 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Przemo - - 15.00
Kordian - - 15.00
scav - - 35.00
Mgd - - 10.00
Magda - - 10.00
Mgd - - 10.00
Mgd - - 10.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt