Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
4 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
4 dni temu
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2012-02-28

Konserwa muchołapka i o Wyklętych

Nadający:

Zaczęliśmy od stadionowych perypetii pani ministro. Przypominamy co przepowiadaliśmy pół roku temu. Komentujemy stan przygotowań do euro, feministyczne zagrywki minister sportu w programie Tomasza L. Komentarze Donalda T. na ten jakże ważny temat. W dalszej części dzięki telefonom wchodzimy na dużo istotniejszy temat czyli historię. 1 Marca dzień Żołnierzy Wyklętych - dzięki nim nie udało się PRL zniszczyć ducha i wolności w narodzie.

KOMENTARZE

Jabollissimus 2012-02-29

Link do wydarzeń dot. 1 marca: 
www.ipn.gov.pl 
 
Jakby ktoś życzył sobie przypejsić - to także zapraszam: https://www.facebook.com

Mateusz z Kanady 2012-02-29

Moze to okreslenie to jest Ministertutka?

Termit 2012-02-29

niezly martin na początku ;p

Mateusz z Kanady 2012-02-29

Swietna dyskusja o Ruskich ale zapomnieliscie skomentowac ich najbardziej pozytywnej cechy. Mianowicie tego ze sie masowo zapijaja i dzieki temu z roku na rok jest tej dziczy mniej. I takze dzieki temu (o ile dobrze pamietam) u Kacapow wlasnie jest najwieksza roznica w sredniej wieku kobiet i mezczyzn.

Paweł 2012-02-29

Nie słuchałem jeszcze nigdy konserwy, który odcinek polecacie na zachętę? ;)

Rafiał 2012-02-29

Najlepsze wg mnie są audycje historyczne o II RP i jeszcze wcześniej 
proszę np. to: 
www.kontestacja.com 
www.kontestacja.com 
www.kontestacja.com 
:)

Radek 2012-02-29

Odnosnie zolnierzy wykletych. jest juz o nich film fabularny "Historia Roja - czyli w ziemi lepiej slychac" jerzego Zalewskiego. Niestety ze wzgledow wylacznie politycznych nie moze przedostac sie do jakijkolwiek dystrybucji kinowej itd. Sa pokazy w roznych miastach w polsce, sam bylem 27.02 w szczecinie. film niesamowity na faktach autentycznych przedstawiajacy historie oddzialu Roja czyli mieczyslaw dziemieszkiewicza. 150 min doslownej nawalanki miedzy oddzialami NZS a ubekami, wyroki na zdrajcach, kawal dobrego polskiego kina oddajacy wreszcie po tylu latach nalezna czesc tym zolnierzom. Film jest niesamowicie dosadny w treści ubecy przedstawieni sa jak dziekie wsciekle zwierzeta, zolnierze NSZ z opaska na ramieniu "smierc wrogom ojczyzny" i ryngrafem Matki Boskiej na szyi jako 100% patrioci. Film ma wlasna strone w internecie a na youtube jest krotki trailer jak kogos to zaintresuje.

Jabollissimus 2012-02-29

Jest społeczna zbiórka na ostateczny montaż filmu. Warto się dorzuć, zorganizować pokaz. 
Ale to znaczy też - że "film już jest". Żołnierzy Wyklętych jest mnóstwo! Trzeba udokumentować ich wspomnienia póki można. ;)

Radek W 2012-02-29

Jasne, ze jest taka akcja ale o tym nie wspominam bo jak ktos wejdzie na strone filmu to sie o tym dowie i moze wspomoc tworcow aby dokonczyc film - chodzi o poprawe dzwieku i efektow specjalnych, to co jest pokazywane w tzw. drugim obiegu to kopia robocza. Pewnie, ze warto wspomoc ten film i ta akcje.

Pawinho 2012-02-29

Dlaczego Konserwa nie jest na gorze przy audycjach ktore sa najświezsze? 
Zadufane to kierownictwo tej stacji

Ostatni Sprawiedliwy 2012-02-29

ano ruskie się zapijają i dodają sobie tym samym ładunku do bomby demograficznej. A turbaniarze na rubieżach się mnożą...

Mateusz z Kanady 2012-02-29

Dokladnie, Mark Steyn kiedys proponowal zeby babuszki do chin jechaly bo tam kobiet brakuje.

Ondrii 2012-02-29

Pawinho, nie pojawiają się na górze najświeższe tylko najczęściej oglądane/ściągane/komentowane/wyświetlane :)

Domino Jahaś 2012-02-29

Dorzucam komentarz, skoro ma to wpływ na algorytm upnięcia "Konserwy" :)

Pawinho 2012-02-29

Ondrii,napewno nie najwiecej komentowane.

Mateusz z Kanady 2012-03-01

Poprzednia Konserwa doszla do 60+ wpisow i nie wyladowala na gorze. Chyba ten algorytm jakos inaczej dziala.

Paweł 2012-03-01

Ten algorytm działa tak, że najwyżej są audycje gdzie nie dzwoni blaha i gdzie Mateusz z Kanady się nie udziela w komentarzach.

nadszyszkownik.cicho 2012-03-01

@Paweł 
:)

Patryk 2012-03-01

A są takie audycje gdzie nie udzielał się blacha?

Barrett 2012-03-01

W 2009 roku organizacje kombatanckie, skupione wokół Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych, reprezentującego takie organizacje jak: Zrzeszenie "Wolność i Niezawisłość", Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, wsparte przez opolskie władze samorządowe, zwróciły się o ustalenie dnia 1 marca Dniem Żołnierzy Antykomunistycznego Podziemia. 
 
Dzień Żołnierzy Antykomunistycznego Podziemia widocznie brzmiało zbyt prowokacyjnie więc ustanowiono "Dzień żołnierzy wyklętych" - komuś widocznie zależało żeby zrobić z tych bohaterów średniowieczne relikty. 
 
pl.wikipedia.org

Barrett 2012-03-01

@19  
 
Komentarz ekonomiczny Misesa ;). Wydaje mi się, że mu płacą za dzwonienie ;)

Jabollissimus 2012-03-01

Wspaniały wiersz o Ince: 
preczzkomuna.pl

bernard 2012-03-01

@9 wszedłem na stronę filmu i dalej nie wiem gdzie wysłać pieniądze. Zwiastun niesamowity. pzdr!

Drakens 2012-03-02

Dobry pomysł, żeby jeszcze odszukać żołnierzy wyklętych i udokumentować ich wspomnienia póki żyją.

Drakens 2012-03-02

Ale jak zwykle czepię się. 
Ok. 100 000 człoknków ma PSL.

Drakens 2012-03-02

Nie ma co liczyć na filmowców głównego nurtu, na pisarzy itd. 
 
Ale sami możemy uratować źródłowy materiał od zapomnienia, każdy może to zrobić, wystarczy odszukać, nagrać wywiad, z opublikowaniem nie powinno być problemu współcześnie. 
 
Nadejdą jeszcze czasy, że wielcy artyści zrobią z tego filmy. 
 
Polska nie zginie, jak myślą niektórzy. Unia Europejska to nie USA, rozspadnie się jak domek z kart, a nasz kraj z 1500 letnią historią (tak, nie 1000-letnią ale co najmniej 1500 letnią!) będzie, gdzie był i może być wielki, bo ma potencjał. 
 
Ja jestem patriotą i jestem optymistą, żadne śmiech chichy z wypaczeń patriotyzmu mnie nie zdołują. Możemy być takimi patriotami jak nam się podoba, możemy mieć zdrowe nowoczesne podejście do patriotyzmu. Ja go rozumiem, jako dbanie o własne interesy.

Jabollissimus 2012-03-02

To jak, mili słuchacze? Podeszliście do któregoś z bohaterów? Zaproponowaliście coś, umówiliście się na rozmowę? 
Ja podjąłem pewne kroki...

Pawinho 2012-03-02

Krotka relacja + zdjecia  
widzewtomy.net

Kreator z koczowiska :) 2012-03-03

Ja mam tyle w swojej rodzinie psychopatycznych patriotów, że samo promowanie o nich wiedzy zajmuje sporo czasu i przypominanie, że to nie bandyci tylko jedyni spadkobiercy RP 
 
pl.wikipedia.org to najjaskrawszy przykład w rodzinie - brat dziadka

Mateusz z Kanady 2012-03-04

Kreator, swietny kawalek historii, dzieki za podzielenie sie. Moze warot zebyscie zrobili Konserwe w temacie zolnierzy wykletych i przyblizyli troche ten temat?

Jabollissimus 2012-03-04

Ja się angażuję w robienie filmu. ;)

Kreator z koczowiska :) 2012-03-04

Ale to byłaby seryjka konserw conajmniej taka jak jak autostrady czy spis powszechny. 
I trzeba kontekst wielkopolskich elit nakreślić. 
I) Rodzina na emigracji w XIX wieku, powrót do II RP, rozwój gospodarczy i działalność społeczna PPS, Endecja, inne ruchy narodowe i sportowe. Wtedy ludzie działali praca była do zaspokojenia potrzeb materialnych a po pracy zamiast TVN i czytania wybiórczej się szło na kółko strzeleckie albo na gimnastykę jak babcia chodziła, kręgielnia była w miasteczku 3000 mieszkańców wtedy! 
II) Kampania wrześniowa jedni trafili do stalagów na całą wojne jak jeden z braci dziadka. W stalagu chyba w Austrii poznał Hiszpanów i Włochów i ich opowieści o froncie wschodnim jak niemcom i ruskim odwalało, ale o tym niewiele szczegółów znam. Partyzantka harcerska, ulotki, potem zorganizowanie jej w AK i działania zbrojne, potem wyzwalanie się samemu zanim ruscy wszystko zniszczą działami bezsensownym ostrzałem itd. 
III) Koniec wojny walka i z niemcami i ruskimi i potem już głównie z ukraińcami dalsi znajomi dziadka, nie moja rodzina bezpośrednio, walka z NKWD, armią czerwoną, niszczenie kolektywizacji i upaństwowienia, likwidacja konfidentów i milicjantów i zwykłych parchatych komuchów. I wyroki śmierci na chłopach, robotnikach i inteligencji która stawiała opór PRL.

Mateusz z Kanady 2012-03-04

To walcie serje, jak AKwiec ze Stena po ubekach....  
 
Z tym ze wlasnie okres powojenny jest wedlug mnie najciekawszy i najmniej znany. Jak ktos czytal "Popiol i diament" to juz wie wiecej niz przecietny.

chrobacja.narod.ru 2012-03-04

ratujmyroja.pl - potrzeba 1,5 miliona na dokończenie filmu o ludziach , którzy walczyli czynnie z komunizmem. Kto ma wolne środki niech wpłaci pare zł.

Barrett 2012-03-05

Naprawdę chamski kawał, cytat z serwisu sadistic.pl: 
 
- Proszę księdza, zabiłem muchę, czy to grzech? 
- Nie, mój synu. To nie jest grzech. 
- To dobrze, bo ta minister była taka wkurwiająca...

Dodaj komentarz...


Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo KonserwaInne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - 5 lata temu
Równość - sruwność. (1) - 5 lat temu

Ludobójstwo - film - 5 lat temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 7 lat temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 7 lat temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 7 lat temu

Plotki, ploteczki (1) - 7 lat temu


Zabory Ukrainy? (6) - 7 lat temu

Kabaret z Konserwą (4) - 7 lat temu

O masonerii (15) - 7 lat temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 7 lat temu
Czarne święta! (11) - 7 lat temu


Właściciele Polski (12) - 7 lat temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 7 lat temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 7 lat temuMrowisko masonerii (38) - 8 lat temu

Polska - Afryka Europy (13) - 8 lat temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 8 lat temuWlepy AgenTomasza (1) - 8 lat temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 8 lat temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 8 lat temu

Jan Pietrzak (24) - 8 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 8 lat temu

Punki i hipstery (16) - 8 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 8 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 8 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 8 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 8 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 8 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 9 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 9 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 9 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 9 lat temu

Krzyż w PE (47) - 9 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 9 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 9 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 9 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 9 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 9 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 9 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 9 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 9 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 9 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 9 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 9 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 9 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 9 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 9 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 9 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 9 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 9 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 9 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 9 lat temu


Precz z Halloween (69) - 9 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 10 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 10 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 10 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 10 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 10 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 10 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 10 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 10 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 10 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 10 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 10 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 10 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 10 lat temu

Konserwa - wódanie specjalne (9) - 10 lat temu

Konserwa - Wydanie Swiateczne (6) - 10 lat temuKonserwa (testowa) 2 (9) - 10 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt