Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Nie
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (5)
4 dni temu
Pomagał bez zgody stosownych organów!
Cezary opowiada jak próbował walczyć z wirusem. Nowe regulacje. Czy rząd ma zawsze racje? Zus trzeba płacić. Termin wyboprów wciąż aktualny! Nocna zmiana kodeksu wyborczego. Głosowanie...
Myśleć jak przedsiębiorca
wczoraj
Czy relacje to nasze nasze największe aktywa?
Przygotowując tę audycję, zastanawiałem się czy poruszać kolejny raz temat ważności relacji w biznesie. Jednak wątek ten naturalnie wpisuje się w nasze codzienne życie, a mając na uwadze...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2012-02-28

Konserwa muchołapka i o Wyklętych

Nadający:

Zaczęliśmy od stadionowych perypetii pani ministro. Przypominamy co przepowiadaliśmy pół roku temu. Komentujemy stan przygotowań do euro, feministyczne zagrywki minister sportu w programie Tomasza L. Komentarze Donalda T. na ten jakże ważny temat. W dalszej części dzięki telefonom wchodzimy na dużo istotniejszy temat czyli historię. 1 Marca dzień Żołnierzy Wyklętych - dzięki nim nie udało się PRL zniszczyć ducha i wolności w narodzie.

KOMENTARZE

Jabollissimus 2012-02-29

Link do wydarzeń dot. 1 marca: 
www.ipn.gov.pl 
 
Jakby ktoś życzył sobie przypejsić - to także zapraszam: https://www.facebook.com

Mateusz z Kanady 2012-02-29

Moze to okreslenie to jest Ministertutka?

Termit 2012-02-29

niezly martin na początku ;p

Mateusz z Kanady 2012-02-29

Swietna dyskusja o Ruskich ale zapomnieliscie skomentowac ich najbardziej pozytywnej cechy. Mianowicie tego ze sie masowo zapijaja i dzieki temu z roku na rok jest tej dziczy mniej. I takze dzieki temu (o ile dobrze pamietam) u Kacapow wlasnie jest najwieksza roznica w sredniej wieku kobiet i mezczyzn.

Paweł 2012-02-29

Nie słuchałem jeszcze nigdy konserwy, który odcinek polecacie na zachętę? ;)

Rafiał 2012-02-29

Najlepsze wg mnie są audycje historyczne o II RP i jeszcze wcześniej 
proszę np. to: 
www.kontestacja.com 
www.kontestacja.com 
www.kontestacja.com 
:)

Radek 2012-02-29

Odnosnie zolnierzy wykletych. jest juz o nich film fabularny "Historia Roja - czyli w ziemi lepiej slychac" jerzego Zalewskiego. Niestety ze wzgledow wylacznie politycznych nie moze przedostac sie do jakijkolwiek dystrybucji kinowej itd. Sa pokazy w roznych miastach w polsce, sam bylem 27.02 w szczecinie. film niesamowity na faktach autentycznych przedstawiajacy historie oddzialu Roja czyli mieczyslaw dziemieszkiewicza. 150 min doslownej nawalanki miedzy oddzialami NZS a ubekami, wyroki na zdrajcach, kawal dobrego polskiego kina oddajacy wreszcie po tylu latach nalezna czesc tym zolnierzom. Film jest niesamowicie dosadny w treści ubecy przedstawieni sa jak dziekie wsciekle zwierzeta, zolnierze NSZ z opaska na ramieniu "smierc wrogom ojczyzny" i ryngrafem Matki Boskiej na szyi jako 100% patrioci. Film ma wlasna strone w internecie a na youtube jest krotki trailer jak kogos to zaintresuje.

Jabollissimus 2012-02-29

Jest społeczna zbiórka na ostateczny montaż filmu. Warto się dorzuć, zorganizować pokaz. 
Ale to znaczy też - że "film już jest". Żołnierzy Wyklętych jest mnóstwo! Trzeba udokumentować ich wspomnienia póki można. ;)

Radek W 2012-02-29

Jasne, ze jest taka akcja ale o tym nie wspominam bo jak ktos wejdzie na strone filmu to sie o tym dowie i moze wspomoc tworcow aby dokonczyc film - chodzi o poprawe dzwieku i efektow specjalnych, to co jest pokazywane w tzw. drugim obiegu to kopia robocza. Pewnie, ze warto wspomoc ten film i ta akcje.

Pawinho 2012-02-29

Dlaczego Konserwa nie jest na gorze przy audycjach ktore sa najświezsze? 
Zadufane to kierownictwo tej stacji

Ostatni Sprawiedliwy 2012-02-29

ano ruskie się zapijają i dodają sobie tym samym ładunku do bomby demograficznej. A turbaniarze na rubieżach się mnożą...

Mateusz z Kanady 2012-02-29

Dokladnie, Mark Steyn kiedys proponowal zeby babuszki do chin jechaly bo tam kobiet brakuje.

Ondrii 2012-02-29

Pawinho, nie pojawiają się na górze najświeższe tylko najczęściej oglądane/ściągane/komentowane/wyświetlane :)

Domino Jahaś 2012-02-29

Dorzucam komentarz, skoro ma to wpływ na algorytm upnięcia "Konserwy" :)

Pawinho 2012-02-29

Ondrii,napewno nie najwiecej komentowane.

Mateusz z Kanady 2012-03-01

Poprzednia Konserwa doszla do 60+ wpisow i nie wyladowala na gorze. Chyba ten algorytm jakos inaczej dziala.

Paweł 2012-03-01

Ten algorytm działa tak, że najwyżej są audycje gdzie nie dzwoni blaha i gdzie Mateusz z Kanady się nie udziela w komentarzach.

nadszyszkownik.cicho 2012-03-01

@Paweł 
:)

Patryk 2012-03-01

A są takie audycje gdzie nie udzielał się blacha?

Barrett 2012-03-01

W 2009 roku organizacje kombatanckie, skupione wokół Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych, reprezentującego takie organizacje jak: Zrzeszenie "Wolność i Niezawisłość", Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, wsparte przez opolskie władze samorządowe, zwróciły się o ustalenie dnia 1 marca Dniem Żołnierzy Antykomunistycznego Podziemia. 
 
Dzień Żołnierzy Antykomunistycznego Podziemia widocznie brzmiało zbyt prowokacyjnie więc ustanowiono "Dzień żołnierzy wyklętych" - komuś widocznie zależało żeby zrobić z tych bohaterów średniowieczne relikty. 
 
pl.wikipedia.org

Barrett 2012-03-01

@19  
 
Komentarz ekonomiczny Misesa ;). Wydaje mi się, że mu płacą za dzwonienie ;)

Jabollissimus 2012-03-01

Wspaniały wiersz o Ince: 
preczzkomuna.pl

bernard 2012-03-01

@9 wszedłem na stronę filmu i dalej nie wiem gdzie wysłać pieniądze. Zwiastun niesamowity. pzdr!

Drakens 2012-03-02

Dobry pomysł, żeby jeszcze odszukać żołnierzy wyklętych i udokumentować ich wspomnienia póki żyją.

Drakens 2012-03-02

Ale jak zwykle czepię się. 
Ok. 100 000 człoknków ma PSL.

Drakens 2012-03-02

Nie ma co liczyć na filmowców głównego nurtu, na pisarzy itd. 
 
Ale sami możemy uratować źródłowy materiał od zapomnienia, każdy może to zrobić, wystarczy odszukać, nagrać wywiad, z opublikowaniem nie powinno być problemu współcześnie. 
 
Nadejdą jeszcze czasy, że wielcy artyści zrobią z tego filmy. 
 
Polska nie zginie, jak myślą niektórzy. Unia Europejska to nie USA, rozspadnie się jak domek z kart, a nasz kraj z 1500 letnią historią (tak, nie 1000-letnią ale co najmniej 1500 letnią!) będzie, gdzie był i może być wielki, bo ma potencjał. 
 
Ja jestem patriotą i jestem optymistą, żadne śmiech chichy z wypaczeń patriotyzmu mnie nie zdołują. Możemy być takimi patriotami jak nam się podoba, możemy mieć zdrowe nowoczesne podejście do patriotyzmu. Ja go rozumiem, jako dbanie o własne interesy.

Jabollissimus 2012-03-02

To jak, mili słuchacze? Podeszliście do któregoś z bohaterów? Zaproponowaliście coś, umówiliście się na rozmowę? 
Ja podjąłem pewne kroki...

Pawinho 2012-03-02

Krotka relacja + zdjecia  
widzewtomy.net

Kreator z koczowiska :) 2012-03-03

Ja mam tyle w swojej rodzinie psychopatycznych patriotów, że samo promowanie o nich wiedzy zajmuje sporo czasu i przypominanie, że to nie bandyci tylko jedyni spadkobiercy RP 
 
pl.wikipedia.org to najjaskrawszy przykład w rodzinie - brat dziadka

Mateusz z Kanady 2012-03-04

Kreator, swietny kawalek historii, dzieki za podzielenie sie. Moze warot zebyscie zrobili Konserwe w temacie zolnierzy wykletych i przyblizyli troche ten temat?

Jabollissimus 2012-03-04

Ja się angażuję w robienie filmu. ;)

Kreator z koczowiska :) 2012-03-04

Ale to byłaby seryjka konserw conajmniej taka jak jak autostrady czy spis powszechny. 
I trzeba kontekst wielkopolskich elit nakreślić. 
I) Rodzina na emigracji w XIX wieku, powrót do II RP, rozwój gospodarczy i działalność społeczna PPS, Endecja, inne ruchy narodowe i sportowe. Wtedy ludzie działali praca była do zaspokojenia potrzeb materialnych a po pracy zamiast TVN i czytania wybiórczej się szło na kółko strzeleckie albo na gimnastykę jak babcia chodziła, kręgielnia była w miasteczku 3000 mieszkańców wtedy! 
II) Kampania wrześniowa jedni trafili do stalagów na całą wojne jak jeden z braci dziadka. W stalagu chyba w Austrii poznał Hiszpanów i Włochów i ich opowieści o froncie wschodnim jak niemcom i ruskim odwalało, ale o tym niewiele szczegółów znam. Partyzantka harcerska, ulotki, potem zorganizowanie jej w AK i działania zbrojne, potem wyzwalanie się samemu zanim ruscy wszystko zniszczą działami bezsensownym ostrzałem itd. 
III) Koniec wojny walka i z niemcami i ruskimi i potem już głównie z ukraińcami dalsi znajomi dziadka, nie moja rodzina bezpośrednio, walka z NKWD, armią czerwoną, niszczenie kolektywizacji i upaństwowienia, likwidacja konfidentów i milicjantów i zwykłych parchatych komuchów. I wyroki śmierci na chłopach, robotnikach i inteligencji która stawiała opór PRL.

Mateusz z Kanady 2012-03-04

To walcie serje, jak AKwiec ze Stena po ubekach....  
 
Z tym ze wlasnie okres powojenny jest wedlug mnie najciekawszy i najmniej znany. Jak ktos czytal "Popiol i diament" to juz wie wiecej niz przecietny.

chrobacja.narod.ru 2012-03-04

ratujmyroja.pl - potrzeba 1,5 miliona na dokończenie filmu o ludziach , którzy walczyli czynnie z komunizmem. Kto ma wolne środki niech wpłaci pare zł.

Barrett 2012-03-05

Naprawdę chamski kawał, cytat z serwisu sadistic.pl: 
 
- Proszę księdza, zabiłem muchę, czy to grzech? 
- Nie, mój synu. To nie jest grzech. 
- To dobrze, bo ta minister była taka wkurwiająca...

Dodaj komentarz...


Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo KonserwaInne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - 4 lata temu
Równość - sruwność. (1) - 4 lata temu

Ludobójstwo - film - 4 lata temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 6 lat temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 6 lat temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 6 lat temu

Plotki, ploteczki (1) - 6 lat temu


Zabory Ukrainy? (6) - 6 lat temu

Kabaret z Konserwą (4) - 6 lat temu

O masonerii (15) - 6 lat temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 6 lat temu
Czarne święta! (11) - 6 lat temu


Właściciele Polski (12) - 6 lat temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 7 lat temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 7 lat temuMrowisko masonerii (38) - 7 lat temu

Polska - Afryka Europy (13) - 7 lat temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 7 lat temuWlepy AgenTomasza (1) - 7 lat temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 7 lat temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 7 lat temu

Jan Pietrzak (24) - 7 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 7 lat temu

Punki i hipstery (16) - 7 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 7 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 7 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 8 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 8 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 8 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 8 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 8 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 8 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 8 lat temu

Krzyż w PE (47) - 8 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 8 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 8 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 8 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 8 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 8 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 8 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 8 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 8 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 8 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 8 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 8 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 8 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 8 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 8 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 8 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 8 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 9 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 9 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 9 lat temu


Precz z Halloween (69) - 9 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 9 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 9 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 9 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 9 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 9 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 9 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 9 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 9 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 9 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 9 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 9 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 9 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 9 lat temu

Konserwa (testowa) 2 (9) - 10 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt