Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
4 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2012-03-05

Gowin wymiata, USA wydają, Kanada wariuje, Syria walczy.

Nadający:

Audycję przygotował EstEst. Tym razem zmiana stylu - tylko 4 newsy, ale omówione dość dokładnie (zwłaszcza 2 ostatnie): o reformie Gowina, wydatkach rządu USA, kanadyjskich biurwach i mediach oraz syryjskiej rewolucji.

KOMENTARZE

Mateusz z Kanady 2012-03-05

Swietny reportaz o Syrii, brawo! Warto przypomniec ze ... no cholera prawie wszystko powiedziales: o Alawitach, o al-Qaida, o bractwie muzulmanskim. Uslyszalem ze bedzie o Syrii i napisalem sobie liste punktow zeby sie przyczepic... i po kolei je skreslalem. 
 
W koncu sprowadza sie do tego ze to jest kolejny konflikt pomiedzy swieckimi skorumpowanymi autokratami i islamistami. Na tym sie to wszystko skonczy. W Egipcie tez na poczatku wielu nie-psycholi sie przeciwstawialo Mubarakowi. W koncu wladze objeli psychole. 
 
Wedlug mnie Assad upadnie, moze jeszcze rok wytrzyma ale skonczy jak Quadaffi. Saudyjczycy go nienawidza i zaloze sie ze juz dawno finansuja opozycje, oni rozegraja Syrje jak rozegrali Afganistan (pod okupacja sowiecka) czy Bosnie – nie psychiczna “demokratyczna” opozycja sie wykrwawi a wladze przejma psychole. Dla Saudyjczykow to jest konflikt pomiedzy ich dominacja w swiecie Arabskim (i na dluzsza mete islamskim) a dominacja Iranu. Sa w tej grze znacznie lepsi niz Iran. Ba, sa jednym z “najstabilniejszych sojusznikow” zachodu. 
 
A jeszcze przypomne ze al-Qiada wyslala juz bombowcow samobojcow zeby wesprzec rebeliantow. Durny zachod sie w tym nie polapie i zaloze sie ze w koncu poprze najgorsza opcje w najbardziej niedogonym momencie.

Jerzy Leon 2012-03-05

Taka forma przekazu mi wystarczy i mnie satysfakcjonuje. 
Dzięki.

aNDRZEJ 2012-03-05

Moja ulubiona audycja! Jak na mój gust za krótka ale fajnie, szczegółowo opisana Syria. Pozdrawiam!

aNDRZEJ 2012-03-05

Moja ulubiona audycja! Jak na mój gust za krótka ale fajnie, szczegółowo opisana Syria. Pozdrawiam!

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-03-05

Zmiany idą ku dobremu! Dzięki!

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-03-05

Zrób podobne podsumowanie Węgier (protesty antyunijne, Orbán jako nietypowy socjalista), Islandii (rozprawa z bankami, obalenie rządu, powstanie gospodarki z kolan, przemilczanie w mediach), no i tej od dawna planowanej Szwecji!

CD 2012-03-06

Taka forma audycji jest świetna! Zdecydowanie lepiej gdy jest mało newsów ale opowiedzianych właśnie w taki sposób - po woli, po kolei. To chyba jeden z lepszych odcinków "Tygodnia".

EstEst 2012-03-06

O! 
 
Nie spodziewałem się, że się aż tak spodoba. Dzięki za wysłuchanie i pochwały ;). 
 
Szwecja zasługuje na zupełnie osobny odcinek. I faktycznie czas na nią nadchodzi - tylko jednak TwS z założenia jest o sprawach mniej więcej aktualnych, więc czekam aż w Szwecji się wydarzy coś, o czym warto mówić, jako pretekst do rozgadania się. 
 
O Węgrzech mówiłem dość obszernie (może nie jako o Grecji i Syrii) w pierwszym odcinku po nowym roku i wcześniej, w listopadzie. Muszą ustawić sie w kolejce do podsumowania. 
 
Islandia - ciekawy pomysł. Nie wgłębiałem się zanadto w temat, ale może to faktycznie pomysł na następny raport. 
 
W ogóle, chętnie przeczytam w komentarzach propozycje, czym powinienem się dogłębniej zająć. Nie musi to być konkretnie kraj - może być jakieś inne zagadnienie ekonomiczno-społeczne występujące w wielu krajach. Najlepiej jakby miało pretekst w wydarzeniach aktualnych.

Nieprzygoda 2012-03-09

Nowa forma dużo lepsza! Bardzo przystępnie wytłumaczony temat Syrii (dzięki :)) , może więc kolejne państwa Bliskiego Wschodu? ;) Poza tym chętnie posłuchałabym też o Rosji (np. czy istnieje realna alternatywna dla obecnej władzy) i o Estonii.

EstEst 2012-03-10

OK, to teraz następne wyzwanie dla słuchaczy. Jeśli chcecie opracowań, to najlepiej dajcie też jakieś namiary skąd czerpać informacje. Bo dla mnie np. sytuacja w Rosji jest dość jasna, a w Estonii to ja w ogóle nie wiem, co takiego ważnego ostatnio się stało. Oczywiście, postaram się poszukać na własną rękę, ale fajnie byłoby dostać jakiś niebanalny pogląd na sprawę.

Dodaj komentarz...


Twórca i szef zespołu. który przygotowuje cotygodniową audycję Tydzień w sieci

Inne audycje tego autora:

TM - Socrealizm (10) - 8 lat temu

A co z biednymi dziećmi? (17) - 8 lat temu

Ekonomia do góry nogami (19) - 8 lat temu

A co z biednymi dziećmi? (20) - 8 lat temu


Wieści z Biurwolandu IV (7) - 8 lat temu


Więcej audycji...

Łapy precz od deszczu! (9) - 8 lat temu


Wieści z Biurwolandu III (8) - 8 lat temu


Wieści z biurwolandu II (17) - 9 lat temuPecunia non szalet (2) - 9 lat temu

Wieści z biurwolandu (14) - 9 lat temu


ZOMO-wcy dawniej i dziś (5) - 10 lat temuWydanie specjalne (13) - 10 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

TM - - 50.00
Marcin z Jarocina - - 50.00
Tom - - 50.00
Marcin z Szczecina - - 20.00
Adam z Warszawy - - 20.00
Marcin z Szczecina - - 10.00
na zachętę dla EseEsta - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt