Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
audycja odwołana
Jutro
21:00
Jan Fijor zaprasza
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (1)
5 dni temu
O pożydowskim mieniu bezspadkowym
Specjalne wydanie Janka Fiora o pożydowskim mieniu bezspoadkowym, o czym ostatnio głośno w mediach. Podsumowanie wszystkich faktów w pigułce.
Wydanie Główne
wczoraj
Zabił świnię, a odpowie...
...prawie jak za człowieka. Mniej grania dla Chińskich dzieci. Blizzard dał ciała? Kiedyś to było - Internet przez TPSA. Emerytura Tuska. Po co Ci małżeństwo? Podatek od pustego...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2012-03-05

Dlaczego jeden pociąg wbił się w drugi?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Dodatkowo obstawiamy kiedy spadnie samolot LOT-u.

KOMENTARZE

pawelooss 2012-03-06

- Kontestacja kontra PKP! - 
Nie działa: www.kontestacja.com 
Działa: beta.kontestacja.com 
 
 
"Czy katastrofa kolejowa to wina Tuska? 
 
Ci, którzy winią za katastrofę kolejową rząd, to są totalitaryści, ludzie o mentalności niewolniczej, osobnicy marzący o komunizmie lub faszyzmie. 
 
Ten kto uważa, że za jakąkolwiek katastrofę w państwie odpowiada rząd, ten uważa, że rząd powinien prewencyjnie zająć się wszystkimi dziedzinami, w których mogą zdarzyć się katastrofy. A więc rząd w ogóle powinien zająć się wszystkim, bo w każdej, najdrobniejszej ludzkiej sprawie, może zdarzyć się wypadek. Państwo, w którym rząd może zająć się wszystkim, to państwo niewolnicze, totalitarne, zamordystyczne, komunistyczne, faszystowskie. Ten kto wini Tuska za ostatnią katastrofę kolejową ten chce takiego państwa." 
:D :D :D

pawelooss 2012-03-06

A tak bajdełej i à propos kolei... 
 
# Szanowni pracujący przyszli emeryci! 
# Uprzejmie informujemy, iż pociąg osobowy 
# z Pracy do Emerytury Państwowej, 
# przez Harówkę, Ł-zy i Choroby Wielkie, 
# jest opóźniony od 2 do 7 lat. 
# Za utrudnienia serdecznie przepraszamy. 
# Jednocześnie informujemy, że opóźnienie 
# i wysokość emerytury może ulec zmianie. 
- Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Hugo 2012-03-06

A i zapomniałem, że Tydzień w sieci to jeszcze nie oficjalnie Fresz Flesz. Wiec się poprawiam - informacje czerwpie od Agenta, Od est esta z tygodnia w sieci i fresz flesza.

Martin 2012-03-06

Ooo, dobra audycja, panie dzieju, dobra!

adrian 2012-03-06

Hugo Szachy to nie sport losowy :p

Marcin 2012-03-06

www.sadistic.pl 
 
Dlatego się wahał, w końcu ogłosili 16 osób zmarłych dlatego 2 dni żałoby. Sprawdza się w 100% polecam jakby ktoś został prezydentem. Ciao

darek 2012-03-06

Swego czasu jak pamiętam media pisały o wysokich pensjach w radach nadzorczych pańswowych spółeki zasiadających w nich politykach. Ciekaw jestem kto siedzi w radzie nadzorczej PKP i ile bierze kasy za zarządzanie tą spółką i z jakiej jest partii.

Barrett 2012-03-06

4. Redaktor Lechowicz nie miał okresu i przyjemnie się słuchało... A co do wypadku: 
 
Alleee urwał! Ale to było dobre! Powinniśmy wziąć przykłąd z śp. Andrzeja Leppera i wysypać zboże na tory. W ten sposób uratujemu kolejne istnienia, a przede wszystkim klapa nie będzie opadała... 
 
Przypomniała mi się naklejka na drzwiach pociągu PKP:  
 
s.v3.tvp.pl

Drakens 2012-03-06

darek, tych spółek powstałych z PKP jest kilkadziesiąt, zarządy ich razem liczą, słyszałem ostatnio w radio polskim, ponad 100 osób (prezesi i wiceprezesi), do tego każdy przecież ma asystenta, sekretarkę, doradcę, rzecznika prasowego, kierownika biura zarządu, specjalistów w biurze itd., do tego oczywiście rady nadzorcze, które są nad zarządami, itd. 
 
Kupa roboty, panie, a funduszy mało :)))))))))))

Drakens 2012-03-06

Oczywiście orientujecie się, że członek zarządu takiej spółki kolejowej nie bierze mniejszej pensji niż 20 000 zł brutto miesięcznie + premie i nagrody, czasem jest to nawet 100 000 miesięcznie. 
 
Ale robota ciężka, funduszy mało, mało pieniędzy, mało!!!!!!!!!!! :)))))))))

Jupik 2012-03-06

www.youtube.com 
To tak odnośnie tej tragedii, komentarz artysty :)

obywatel swiata 2012-03-07

Pierwszy raz slucham audycji i jestem w lekkim szoku. Jeden z prowadzących traktuje audycje jako okazję do leczenia swoich kompleksów wynikających z bycia Polakiem (lub jak pewnie on by napisal "polakiem" albo "polaczkiem). Zamiast skupic sie na problemach, slysze tylko ze wszystko dlatego ze tu jest Polska i w tym kraju wszystko smierdzi gownem a ludzie sa do dupy. Nawet imie sobie "zamerykanizowal" Boże, jakie żałosne... do palikota sie pan zapisz- to jest obywatel swiata nienaidzacy wszystkiego co polskie, powinien byc pana idolem

obywatel swiata 2012-03-07

Pierwszy raz slucham audycji i jestem w lekkim szoku. Jeden z prowadzących traktuje audycje jako okazję do leczenia swoich kompleksów wynikających z bycia Polakiem (lub jak pewnie on by napisal "polakiem" albo "polaczkiem). Zamiast skupic sie na problemach, slysze tylko ze wszystko dlatego ze tu jest Polska i w tym kraju wszystko smierdzi gownem a ludzie sa do dupy. Nawet imie sobie "zamerykanizowal" Boże, jakie żałosne... do palikota sie pan zapisz- to jest obywatel swiata nienaidzacy wszystkiego co polskie, powinien byc pana idolem

Hugo 2012-03-07

No no tutaj obywatele swiata sa.  
Moga sobie imiona zamerykanizowac, zmurzyniec lub zzydziec. Bo to ICH imiona. A nie twoje.

Hugo 2012-03-07

Aha, a szachy to jak bnajbardziej sport z aspektem losowym (bo tak sie definiuje gre hazardowa w polsce) - na poczatku losuje sie biale i czarne. Jest to wyrazny aspekt losowosci.

Termit 2012-03-07

Gdyby państwo opchnęło koleje w prywatne ręce to by potem tusku nie musiał się fatygować do szpitali bo by to już nie była jego odpowiedzialność... Ergo nie byłoby katastrof bo po co prywatnym rękom kłopoty w postaci wypadków? Zarządzaliby kolejami z głową i bez kilkudziesięciu dyrektorów i prezesów 
 
Proste? :D

radek1 2012-03-07

Prowadzący na siłę chciał udowodnić ,że katastrofa to nie jest powód aby popsuć jego szampański nastrój. Średnio to mu wychodziło.  
Trzeba przyznać ,że katastrofa przykryła wszystkie medialne wydarzenia. Np 10 tysięczny marsz w krakowie w obronie telewizji Trwam.

radek1 2012-03-07

W zasadzie taka katastrofa to swięto mediów i polityków. Politycy mogą się wtedy pokazać ,że są potrzebni ,że potrzeba stworzyć specjalną komisję , kolejny urząd. Uradzić jak zreformować system bezpieczeństwa kolei. Powołać kolejną spółkę kolejową i nowy urząd. Ani jeden dziennikarz i ani jeden polityk nie zająknął się "po co nam wogle państwowe koleje"?.

Martin 2012-03-07

Ja jestem dziennikarzem i od lat to mówię. 
Podobnie jak większość dziennikarzy KonteStacji.

CD 2012-03-07

Hahaha dokładnie gdy Martin powiedział "idź umyj kibel"... właśnie wtedy... myłem kibel :D. Jasnowidz jakiś.

Nieprzygoda 2012-03-07

Moim zdaniem audycja całkiem dobra, zdecydowanie większy NIESMAK czuję jak widzę te pielgrzymki polityków "pochylających" się nad każdym większym wypadkiem.. Żeby nie było, że nikt nie chwali. :) Często chwalę, jak jest za co, tylko to mało kontrowersyjne więc nie zauważacie, i tyle. :) 
 
W temacie PKP oraz regulowanych zawodów warto jeszcze wspomnieć, że większość obsługi kolei (jak domyślam się - w trosce o najwyższą jakość usług?) to "krewni i znajomi królika"... W efekcie np. ostatnio całą półgodzinną podróż poświęciłam na czekanie aż bardzo "zasłużony" (na oko z 60 lat) pan w nierównym starciu z mini-komputerkiem wydrukuje mi bilet (na stacji nie sprzedają, bo i PO CO, przecież z tej wioski zwanej Warszawą nikt nie jeździ :P).  
Pzdr.

Barrett 2012-03-07

Ja się kurwa zastanawiam ile jeszcze kurwa zamierzacie czekać ludzie na ten wasz utopijny pociąg...  
 
www.youtube.com .  
 
Dobra konkluzja na koniec audycji prowadzących, pasująca do tej piosenki.

netgod 2012-03-07

Czy słyszał ktoś o liście kolejarzy do ministra wysłanym kilka tygodni temu?

Crzszman 2012-03-07

Kolejna żałoba narodowa... Co jak co, ale jak można robić żałobę dla... 16 zabitych osób?!? Ani to nie umarł ktoś wielki, ani jakaś wielka tragedia... Czyli nie spełnia definicji żałoby narodowej... Eh... Szkoda gadać...

Małpolud 2012-03-08

teoretyczno praktyczny wywod na temat wypadku pod Szczekocinami 
 
lazacylazarz.nowyekran.pl

M4rcin 2012-04-03

juz wiadomo co kolej wymyslila po katastrofie. jesli pociag bedzie jechal torem "pod prad" bedzie gasic jedno ze swiatel, aby pociag z przeciwnej strony widzial. ciekawe co zrobia przy rozjazdach na kilka torow. czy nie latwiej bylo to naprawic przez co byl wypadek? czyli wprowadzic czujniki na tory, które są juz na nowoczesnych torowiskach.  
 
i dziwi mnie jeszcze jedna rzecz. mowia, że kolej nie ma pieniędzy, a z drugiej strony nie wykorzystuje pieniedzy ktora oddaje unia. to wreszcie maja te pieniadze czy nie? 
 
i z tym papierkiem to nie uwazam, ze to wina polakow. to jest jak z tym tekstem - "prawo jest dobre tylko narod niedostosowany". we wczesnych latach 90-tych byl w polsce ostry syf na ulicach. wszyscy rzucali te papiery gdzie popadnie. gdy zaczeto sprzatac ulice, to na te czyste ludzie przestali rzucac. 
 
teraz jak ktos widzi na ulicy papier to nie podnosi bo musi widziec, ze to robi rowniez dla swojego dobra. a na razie to sie nikt nie poczuwa, bo juz od gory jest zly przyklad. w prawie, rzadzie i spolkach panstwowych jest syf. tak samo w samorzadach. ludzie nie widza, ze jesli cos zrobia to bedzie mialo sens.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:


Hugo zostaje kurem domowym (3) - 8 dni temu

Kto nas będzie leczył? (4) - 2 tygodnie temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - 4 tygodnie temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - 5 tygodni temu

Więcej audycji...
Francja wprowadza ACTA2 (3) - 6 tygodni temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - 2 miesiące temu

10 groszy za indyka (1) - 3 miesiące temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - 3 miesiące temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - 3 miesiące temu

Oddaje500plus chellange! (13) - 4 miesiące temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - 4 miesiące temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - 4 miesiące temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - 5 miesiące temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - 5 miesięcy temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - 5 miesięcy temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - 6 miesięcy temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - 6 miesięcy temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - 7 miesięcy temu

Czy będą matury? (1) - 7 miesięcy temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - 7 miesięcy temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - 8 miesięcy temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - 8 miesięcy temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - 8 miesięcy temu

ROI z obywatela (9) - 9 miesięcy temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - 9 miesięcy temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - 10 miesięcy temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - 10 miesięcy temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - 10 miesięcy temu

Kiedy można zabić intruza? - 11 miesięcy temu

Magiczne szable i tarcze (1) - 11 miesięcy temu


Kto zaorał Hugo? - 11 miesięcy temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 11 miesięcy temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - ponad rok temuPolskie produkty mogą być gorsze (4) - ponad rok temu

Matka Boska Dotacyjna (9) - ponad rok temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - ponad rok temu

Rozwody przez internet - ponad rok temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - ponad rok temu

Podatki, które się opłacają? (3) - ponad rok temu

RODO nie jest potrzebne! (2) - ponad rok temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - ponad rok temu

Autostopem na Kitaj (2) - ponad rok temu


Zdrajcy sprawy (4) - ponad rok temu


Czy istnieją niezależne media? (3) - ponad rok temu


Taxi zamiast PKS (4) - ponad rok temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - ponad rok temu

A może by się tak nie wcinać? (3) - ponad rok temu

Nie daj sie golić za muzykę (3) - ponad rok temu


Każdy w końcu umrze (2) - ponad rok temuZnajdź swojego alfonsa (11) - ponad rok temu

Zabić czy usunąć? (7) - ponad rok temu

Jak zostać Dworcem? (1) - ponad rok temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - ponad rok temu


Jak pędzić bimber (10) - ponad rok temu

Czy bańka już pękła? (8) - ponad rok temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - ponad rok temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - ponad rok temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - ponad rok temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - ponad rok temu

Nowy, legalny hazard (2) - ponad rok temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - ponad rok temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - ponad rok temu

Black Friday po polsku (4) - ponad rok temu

Nowy próg podatkowy (11) - ponad rok temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 2 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 2 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 2 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 2 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 2 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 2 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 2 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 2 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 3 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 3 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 3 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 3 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 3 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 3 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 3 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 3 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 3 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 3 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 3 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (40) - 3 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 3 lata temu

Warto być biednym (8) - 3 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 3 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 3 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 3 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 4 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 4 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 4 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 4 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 4 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 4 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 4 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 4 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 4 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 5 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 5 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 5 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 5 lata temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 5 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 5 lata temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 5 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 5 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 6 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 6 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 6 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 6 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 6 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 6 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 6 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 6 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 6 lat temu


Jak kraść? (49) - 6 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 6 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 6 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 6 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 7 lat temu

MLM to ściema (67) - 7 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 7 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 7 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 7 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 7 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 7 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 7 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 8 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 8 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 8 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 8 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 8 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 8 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 8 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 8 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 8 lat temu

ACTA samo zło (87) - 8 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 8 lat temu

Naloty na graczy (17) - 8 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 8 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 8 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 8 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 8 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 8 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 9 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 9 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 9 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 9 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 9 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 9 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 9 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 9 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 9 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 9 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 9 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 9 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 9 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 9 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 9 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 9 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 9 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 10 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 10 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 10 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 10 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 10 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 10 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 10 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 10 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 10 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 10 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 10 lat temu


O buncie informatyków (8) - 10 lat temuUE powstała! (2) - 10 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Filmy Reklamowe Onyxx Studio - - 20.00
Okna dako complex nowy sącz - - 20.00
borówka amerykańska - sadzonki wysokie - - 20.00
Tiande - - 20.00
Kursy zawodowe Nowy Sącz Tisbud - - 20.00
poradnik jak założyć bloga - - 20.00
Karol Młot - - 5.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt