Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 dni temu
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2012-03-13

Polska na scenie międzynarodowej

Nadający:

Jaka jest rzeczywistość międzynarodowa, w której znajduje się Polska. Jakie są nasze interesy, jakie powinny być cele. Jakie naszych sąsiadów. Kto jest naszym przyjacielem, a kto nam zagraża - i dlaczego Rosja. Odrzucamy propagandę medialną, resentymenty i przedstawiamy racjonalną ocenę sceny międzynarodowej. Konserwa z dr Przemysławem Żurawskim vel Grajewskim.

KOMENTARZE

Bartek 2012-03-14

Dobra audycja. 
Może w przyszłości warto zaprosić tego Pana ponownie. 
Zapewne na temat dalekiego i bliskiego wschodu też ma coś ciekawego do powiedzenia.

Pawinho 2012-03-14

DLACZEGO KONSERWA ZNOWU JEST NA DOLE???!!!!

Marius 2012-03-14

Bardzo smakowita ta konserwa - więcej takich ;)

Jabollissimus 2012-03-14

Pomóżcie nam promować audycję! Zapraszajcie znajomych na pejsie ;P https://www.facebook.com

Gardar 2012-03-14

Kapitalna, bardzo ciekawa audycja! Podpisuję się pod sugestią Bartka obiema rękami i nogami.

Alcar 2012-03-14

3 uwagi: 
1) Akcenty świata przesunęły się z Europy na Bliski i Daleki Wschód. Struktury polityczne zaś się już są na tyle duże, że sama Polska czy nawet Niemcy są nieistotnymi graczami. 
2) Już próbowano tworzyć sojusz krajów środkowoeuropejskich. Nic z tego nie wyszło, gdyż rozdrobnienie i zaszłości historyczne są zbyt wielkie. Nam sie doradza pamiętać o historii a inni nie mają zapomnieć. Wizja piękna choć nie realna.  
ps. gdyby nie konieczność Unii polsko-litewskiej to prawie pewny byłby sojusz moskiewsko polski przeciw Litwie... 
3) Nie wiem jak wy ale ja wole, że Rosja kupuje uzbrojenie, a nie projektuje i buduje swoje autorskie. W tym układzie to Niemcy uzależniają Rosję od siebie. 
 
Ogólnie to z podejściem Pana profesora się zgadzam, ale niestety jest ono nie wykonalne w obecnych warunkach. 
Trzeba złapać jak najlepszą pozycję w nowej rzeczywistości. Amerykanie już nie wrócą, sami poważnego sojuszu nie zbudujemy, a wolę trzymać z Niemcami niż z Rosją. 
"Panta rhei kai ouden menei" 
i mieć nadzieję, że nie powtórzy się sytuacja z sejmu 4-letniego...

chrobacja.narod.ru 2012-03-14

Gość programu ma antyrosyjską fobię. Piłsudski nienawidził Rosji ponieważ nie myślał realnie.  
 
Dla Polski lepiej byłoby rozczłonkować ponowonie Niemcy, a nie Rosję, ponieważ to Niemcy mają pretensje majątkowe do Polski a nie Rosja i stanowią śmiertlene zagrożenie dla istnienia naszego narodu i Słowian wogóle. To co zrobili z Jugosławią jest przykładem , że nie cofną sie przed niczym aby zniszczyć niewygodny dla nich blok (vide Heksagonale z początku lat 90-tych) . To nikt inny jak Niemcy (i Watykan) uznały pierwsze secesje Chorwacji i dostarczały jej pomocy finansowej i militarnej. To Niemcy winni są śmierci kilkuset tysięcy ludzi w Jugosławii i to Niemcy od 1300 lat stosują tą samą politykę ekspansji na wschód. Najpierw była Jugosławia, potem będzie Polska. 
 
Mimo wszystko trzeba budować z Rosją poprawne stosunki ,a Niemców blokować w każdej dla nich ważnej sprawie. Nie mówie, że Rosja jest idealna, ale z dwojga złego wolę już Królewstwo Kongresowe z dużą autonomia niż nowy Euro-Oświęcim .  
 
BTW: 
W chwili gdy Chińczycy zaczą dobierać się do rosyjskiej Syberii, Niemcy nie przepuszczą takej okazji i uderzą na słabą Rosję od zachodu. Gdy niemiecko-chiński sojusz zniszczy Rosję nie będzie już więcej ani Polaków ani Rosjan - będzie niemiecko-chińska granica na Uralu jako wstęp do eksterminacji Słowian wogóle. Co wtedy proponuje pan doktor ? Kolejne przegrane powstanie czy modlitwę ?

Kreator z koczowiska :) 2012-03-14

Ale czym mamy się martwić, zakasać rękawy i działać. Niemcy są rozbrojone i zdemoralizowane jak nigdy. Rosja jest silna tylko ilością i zaciekłością polityki zagranicznej. Żołnierze pokazali jak nędzni są remisując z wojskami Gruzińskimi co dało czas na reakcje m.in. Kaczorowi. 
 
1. Uzbroić społeczeństwo - wtedy będą się bali partyzantki potencjalnej a partyzantów masy nie sposób pokonać, nawet gdy kapusie się trafią jak 'nasze' komuchy po 1944. 
 
2. Rozwijać wolny rynek to i na wojsko regularne kasa się w końcu znajdzie. 
 
3. Pilnować swojego interesu. Patrzmy na Vaclava Klausa czy Estonię, Estonia to pryszcz wielkości województwa, mający wojsko jak oddział rekonstrukcyjny Powstania Warszawskiego - a i Ruskim fika jak ma okazje!

Kreator z koczowiska :) 2012-03-15

Teraz jest czas by działać, lepszego czasu nie będzie i to jest racja stanu by FIKAĆ ILE WLEZIE. Bo możemy to niemal bezkarnie robić. Czym nas Niemcy najadą. 
 
W Iraku Niemcy po 16.00 ordnung-gehen na abend-essen i jak pluton Amerykański potrzebował pomocy to poleciał kto? Polacy i Rumuni, swoim złomem typu MI 8? (czy jakośtam) i uratowali dupy plutonowi zrywając się spontanicznie z obiadu, jeśli wierzyć gazecie sprzed paru lat. 
 
Rosja i Chiny mają taką armie, że jak szala zwycięstwa będzie się wahać poddadzą się masowo jak w 1941 i 1942, bo swoim otumanionym socjalizmem umysłem stwierdzi lepiej być niewolnikiem wroga niż ryzykować bycie mięsem armatnim swojej poronionej armii.

Kreator z koczowiska :) 2012-03-15

Społeczeństwa zachodu są słabe i pacyfistyczne. Brakuje chętnych na przesiew do oddziałów typu S.A.S. czy GROM. Polacy a nawet Czesi mają większą wole walki. Dlaczego mamy się bać zachodu, problem leży na wschodzie. Zachód macha szabelką, której już de facto nie ma i powinniśmy robić na złość UE i pilnować tylko i wyłącznie naszego interesu.

Kreator z koczowiska :) 2012-03-15

Trochę się zapędziłem - owszem Zachód stanowi zagrożenie dyplomatyczne i ekonomiczne - i to jedyne zagrożenie.

Jabollissimus 2012-03-15

"To nikt inny jak Niemcy" 
Proszę wymienić ostatni samodzielny najazd Niemiec na Polskę bez udziału Rosji. :] 
Niemiecka ekspansja to jedno. A nie widzieć ekspansywności Rosyjskiej - to drugie? 
Chińsko-niemiecki sojusz. Co? Może waść podasz przykład, czy choćby poszlakę. 
Ja w handlu militariami widzę nie korzyść dla nas, a oszczędności dla Moskwy. Odkrywanie nowych technologii jest najdroższe we wszelkich procesach produkcyjnych. Nadto widzę, bez jakiś historycznych resentymentów, do Rapallo analogię.

Mateusz z Kanady 2012-03-15

To jeszcze pisze przed przesluchaniem audycji, a w opowiedzi na belkot pozytecznego dla Kreemla idioty w #7.  
 
“Gość programu ma antyrosyjską fobię.” 
Nie sloneczko, to po prostu ty masz pro kacapskiego pierdolca.  
 
“W chwili gdy Chińczycy zaczą dobierać się do rosyjskiej Syberii, Niemcy nie przepuszczą takej okazji i uderzą na słabą Rosję od zachodu. “ 
Ci Niemcy ktorzy Polakom za darmo czolgi oddaja bo sami nie maja funduszy na ich utrzymanie? Ci Niemcy co sa ostentacyjnie pacyfistyczni bo zwyczajnie socjal ich zjada in a wojaczke ich nie stac? Ci Niemcy co siedza na demograficznej bombie?  
 
“Gdy niemiecko-chiński sojusz zniszczy Rosję nie będzie już więcej ani Polaków ani Rosjan - będzie niemiecko-chińska granica na Uralu jako wstęp do eksterminacji Słowian wogóle.” 
I zakladam ze fakt ze putinisci maja wysstarczajaco glowic nukleranych zeby ten swiat pary razy w pustynie zamienic i jeszcze miec zapas na kolejna impreze to mozna wygodnie pominac?  
 
“Co wtedy proponuje pan doktor ? Kolejne przegrane powstanie czy modlitwę ?” 
Nie wiem co proponuje pan doktor, ja proponuje zebys sam lekow psychotropowych sobie nie dozowal. 
 
P.S. To twoja ukochana zajebana dechami, zapita, syberyjska dzicz trzeba bylo w 45-tym atomwkami wykonczyc tak zeby nigdy juz swojego podlego lba nie podniesli. Wszystko co Ruskie jest ochydne, zablocone i zakompleksione. Na szczescie sie masowo zapija i muzulmanie ich zjadaja. Wazne zeby obie strony mialo duzo amuniscji w tym konflikcie.

Mateusz z Kanady 2012-03-15

Wlasnie przesluchalem audycje. Genialna. Myslalem ze jednym uchem poslucham i cos zrobie a tu trzeba bylo wszystko odlozyc i nad kazdym slowem sie skupic. Chyba najlepsza Konserwa do tej pory i w ogole jedna z najlepszych audycji w Kontestacji jaka sluchalem.  
 
Dojzala, bez jakis tam konspiracji, bezlitosnie logiczna analiza i wiedza tak szeroka ze szczeka na ziemie opada. W cudowny sposob porozbijane mity i zmasakrowane bzdurne relatiwizmy pozbawione perspektywy. Wielkie dzieki. Ta audycje zachowam i juz znajomym poslalem.

Mateusz z Kanady 2012-03-15

Jeszcze jeden temat warto bylo poruszyc, a mianowicie ten proponowany pare lat temu sojusz obronny ze Szwecja...

Mateusz z Kanady 2012-03-15

Ze szczegolna dedykacja dla choroba.putin.kacapy: www.youtube.com

chrobacja.narod.ru 2012-03-15

Do Matoła z Kanady: 
 
Ty za to jesteś pożytecznym idiotą Berlina. Dlaczego nie polemizujesz z tym co napisałem o działaniach Niemiec w Europie ? 
Po za tym - Dla ciebie bolszewizm który zniszczył Rosję to to samo co Rosja. Logika godna doktoratu honorowego ;-)  
 
Matoł napisał: 
"Ci Niemcy ktorzy Polakom za darmo czolgi oddaja bo sami nie maja funduszy na ich utrzymanie? Ci Niemcy co sa ostentacyjnie pacyfistyczni bo zwyczajnie socjal ich zjada in a wojaczke ich nie stac? Ci Niemcy co siedza na demograficznej bombie? " 
 
Niemcy oddali Polakom stare czołgi, ktore jeżdzą na płatny serwis do Niemiec. Oddali Polsce złom i jeszcze na tym zarabiają.  
 
Matoł ponownie dał głos: 
"I zakladam ze fakt ze putinisci maja wysstarczajaco glowic nukleranych zeby ten swiat pary razy w pustynie zamienic i jeszcze miec zapas na kolejna impreze to mozna wygodnie pominac?" 
 
Atomówki nie rosną na drzewach i nie są wieczne. Za 30 lat, przy rozkładzie państwa ta broń będzie warte tyle co surowce , z których została zrobiona. Już widać, że Rosja kupuje technologię na zachodzie bo nie stac ją na własne badania. A co będzie za 30-50 lat ? Już teraz widać, że w UE rządzą Niemcy. Jeżeli pełnie władzy od KE przejmie Berlin to 500 milionów niewolnków będzie realizować niemieckie plany. 500 milionów niewolników z UE plus 1.300 milionów Chińczyków kontra 140 milionów Rosjan, -duza pokusa aby zrobić powtórkę z 1941 roku. Tylko że tym razem Rosja przegra. Oczywiście Kanadyjski Matoł w neutralnej Kanadzie będzie się z tego cieszył, tylko czy Polacy w Polsce będą ?

Till 2012-03-15

Świetna audycja, masa wiedzy w godzinę. Tak trzymać!

chrobacja.narod.ru 2012-03-15

Do Matoła z Kanady: 
 
www.youtube.com 
 
Przeczytaj pierwszy komentarz pod filmem to może zrozumiesz pewne sprawy.

Jabollissimus 2012-03-15

Zacytuję się: "Chińsko-niemiecki sojusz. Co? Może waść podasz przykład, czy choćby poszlakę." Bo jak na razie owa uwaga, o dozowaniu psychotropów, zdaje się być racjonalna...

chrobacja.narod.ru 2012-03-15

Jabollissimus: "Okazja czyni złodzieja". 
 
Chcesz przesłanek ? Przypomnij sobie dzieje upadku Rzeczpospolitej - to te same przesłanki: rozwierające się nożyce potencjałów na niekorzyść Rosji. 
 
Gdybyś cofnął się w czasie i powiedział na sejmiku w 1745 roku że Rzeczpospolita nie będzie istniała za 50 lat to szlachciury uznałyby Ciebie również za człowieka niespełna rozumu. Nasze imperium upadło, rozszarpane na 3 części. To samo czeka Rosję o ilę nic się nie zmieni.  
 
Czy ktoś przewidział upadek Polski 50 lat przed 1795 rokiem? Chyba nie. Tak jak nikt nie przewidział, że cywilizowani Niemcy będą palić ludzi w piecach.

Jabollissimus 2012-03-15

Oczywiście, że upadek Rzeczpospolitej był przewidywany i to znacznie wcześniej niż 50 lat przed ostatnim rozbiorem! Były nawet próby reform! 
"Nożyce potencjałów" się nie otwierają na niekorzyść Rosji! Jej siła jest proporcjonalna do dawniejszych okresów. 
 
I poproszę o konkret: gdzie masz choćby poszlakę na jakie alianse Berlina z Pekinem? 
Nie podasz takich, bo takowych nie ma. Za to znajdziesz mnóstwo dowodów na przyjaźń rosyjsko-niemiecką.

Kreator z koczowiska :) 2012-03-15

Ja gospodarczo powiem tylko co do chin, bo na dyplomacji między UE a Chinami się na tyle nie znam, może są agenci i układy, ale oficjalnie cisza o tym. 
 
Chiny kradną technologie od Niemców na potęgę i Niemcy tak optymistycznie w alianse z ChRL nie wejdą znowu jak kilka lat temu. Plan budowy chińskich kolei magnetycznych skończył się tym, ze okradziono niemieckie firmy i zbudowano kradnąc technologie 1000km po swojemu. Gdy Niemcy musieli się procesować z Chińczykami o zapłatę za 17km próbnej kolei z miasta na lotnisko Chińczycy, dali łapówki inżynierom chińskim zatrudnionym u Niemców, kopiowali dokumentacje i ustawiali przepisy na szybko tak by nie można w jakimkolwiek sądzie w Azji wymusić respektowania umów na stronie Chińskiej. 
 
I tak wszystko co skopiowali sie psuje więc i kolej się w kółko spóźnia i psuje, ale dalej kochajmy Chińczyków i wierzmy, że UE jest na rękę alians z nimi - wszyscy stracą. Chiny zjedzą wszystkich a Niemców jako naiwnych idiotów pierwszych zjedzą bo już nadgryźli i poczuli krew w paszczy. Jedyny plus, że jeśli chińskie czołgi są tak samo mizerne jak auta, to zepsują się po wyjechaniu za granice ChRL-Federacja Rosyjska. 
 
Dodam, że ja zawsze kibicuje hindusom - oni robią po swojemu wiele rzeczy od samochodów na sprężone powietrze na licencji francuskiej i luksemburgskiej po świetne terenowe auta wojskowe lepsze od hummera i szybkie średnie czołgi. 
 
Jak mamy szukać sojuszy to USA i Indie. Oni przynajmniej dotrzymują części umów. Nikt nie dotrzymuje wszystkich umów, bo nie zawsze to jest w ... INTERESIE. Musimy tak działać by w interesie potęg było trzymanie niepodległej Polski.

Kreator z koczowiska :) 2012-03-15

dowód co do Hinduskiej pomysłowości. 
Auta za 7000zł porównajmy.  
Renault z lat 90 (2 gwiazdki), 
Polonez z 2000 (2 gwiazdki), 
VW z lat 90 (1+gwiazdki), 
i TATA NANO. (2+ gwiazdki), 
 
Który jest najbezpieczniejszy wg testów NCAP? 
NANO! Do tego ma 3 lata gwarancji. I nie zardzewieje jak Renault czy VW albo Poldek. 
 
Hindusi nie są ekspansywni. Oni robią interes jak Mittal czy Rattan i wracają do siebie. Im jest najlepiej u siebie, to nie Chińczycy panoszący się jak szarańcza w każdym większym mieście. Do tego hindusi szanują własny kraj i własną tradycje. W chinach się niszczy wszystko co związane z kulturą i tradycją mandaryńską. Z kim wolicie biznes robić - ja z kimś kto ma zasady. Niemcy nacieli się raz drugi raz nie zaryzykują. dajmy na to: Anglia robi teraz interesy z Indiami największe od 40 lat! Wiedzą na przykładzie Niemców, że Chiny zjedzą każdego niezależnie od wielkości i nie respektują żadnych reguł gry.

jooo 2012-03-15

więcej takich rozmów, to była dobra konserwa :)

Mateusz z Kanady 2012-03-15

@choroba.kacapy.walonki: 
 
“Ty za to jesteś pożytecznym idiotą Berlina. Dlaczego nie polemizujesz z tym co napisałem o działaniach Niemiec w Europie ? “ 
Bo nic wspolnego z najwiekszym bzdetem czyli sojuszem Niemiec z Chinami te dzialania nie maja.  
 
Jak chcesz zeby ktos analizowal kazde twoje zdanie to sie udaj do psychologa.  
 
“Po za tym - Dla ciebie bolszewizm który zniszczył Rosję to to samo co Rosja. Logika godna doktoratu honorowego ;-) “ 
Dziekuje doktorat juz mam wiec honorowego nie potrzebuje. A biorac pod uwage ze Kacapami zadza stare komuchy i ze Kacapy kochaja sie w swojej komunistycznej przeszlosci i ze Stalin kroluje w rakingach najpopularnijszych wodzow tej kurwy narodow (jest w czym wybierac: Iwan Grozny, caryca nimfomanka etc) to tak, ruskie to bolshewiki. 
 
Reakcja tej syberysjkiej dziczy na atak na Gruzje jednoznacznie udowodnila ze szukanie wsrod nich “tych dobrych” to jak podnoszenie gowna za czysty koniec.  
 
“Niemcy oddali Polakom stare czołgi, ktore jeżdzą na płatny serwis do Niemiec. Oddali Polsce złom i jeszcze na tym zarabiają. “ 
Niemcy oddali polsce czolgi tej wersji jaka sprzedali np Finom. Oddali Polsce czolgi jakie utrzymywaliby we wlasnych silach gdyby nie ciecia w silach zbrojnych. I co najwazniejsze, Niemcy oddali Polsce czolgi ktore sa wielokrotnie lepsze od zlomu jakim Polskja dysponowala.  
 
“Atomówki nie rosną na drzewach i nie są wieczne. Za 30 lat, przy rozkładzie państwa ta broń będzie warte tyle co surowce , z których została zrobiona.” 
I ty wierzysz w to ze oni nie bede utrzymywac arsenalu nuklearnego? Ze pozwola sobie na to zeby go tak o stracic?  
 
“ Już widać, że Rosja kupuje technologię na zachodzie bo nie stac ją na własne badania. “ 
Durne uproszczenie. Sowieci nigdy nie potrafili budowac duzych okretow deasantowych. Ivan Rogow to byla ich najwieksza klasa. Bylo ich tylko kilka i mialy ograniczone mozliwosci. Reszta tradycyjnie to byly male okrety przybzezne typow Polnocny i Ropucha. Takie okrety jak Mistral to byla domena przede wszystkim amerykanska ale takze Francuska, i troche Angielska czy Wloska. Wiec zakup nowych okretow nieporownywalnie silniejszych od czegokolwiek czym kiedykolwiek dysponowali jest dowodem ich rosnacych imprialistycznych ambicji. 
 
“A co będzie za 30-50 lat ?” 
Wojna domowa (a raczej serja wojen) w Europie Zachodniej na tle religijnym. I wtedy istnieje realne zagrozenie ze Kacapy wykozystaja ta sytuacje i zaczna sie pchac do Polski. Zeby zabezpieczyc swoje przedpola, wziasc w obrone mniejszosci przed polskim przesladowaniem i znowu beda mordowac, gwalcic i rozdawac paszporty z tylu ciezarpowek. Ciekawe za kim sie wtedy wstawia? Powinni do tego czasu wymordowac juz swoich muzulmanow wiec moze przyjdzie czas zeby bronic polskich muzulmanow? Dla czego konkretnie to tylko spekulacje. Zawsze jakies uzasadnienie znajda. I dla tego jak mowil gosc trzeba bylo w Polsce amerykanskie bazy instalowac.  
 
“kontra 140 milionów Rosjan” 
Juz wtedy bedzie ich znacznie mniej bo sie na szczescie zapijaja masowo. 
 
“ -duza pokusa aby zrobić powtórkę z 1941 roku. “ 
No a mozna to bylo w 1945 rozwiazac raz na zawsze.  
 
“Oczywiście Kanadyjski Matoł w neutralnej Kanadzie będzie się z tego cieszył, tylko czy Polacy w Polsce będą ?” 
Jak znam historje to Kanada bedzie znowu wysylala oddzialy do Europy na kolejna euroipejska wojne. I to pewnie jeszcze tradycyjnie przed Stanami.

Mateusz z Kanady 2012-03-15

“Anglia robi teraz interesy z Indiami największe od 40 lat! “ 
 
Malo tego Tata Motors kupila Land Rovera i Jaguara, oczywiscie jakosc tych samochodow sie od razu poprawila na tyle ze juz kierowcy nie znajduja srobek toczacych sie po podlodze samochodu po kazdej przejazdzcze.

chrobacja.narod.ru 2012-03-15

Ja również kibicuje Hindusom. To są bracia Słowian po mieczu - halpgrupa r1a1 - pokłosie inwazji sprzed 3500lat.  
 
BTW: Kto lubi metal niech wbije sobie w google fraze "vedic metal" lub "rudra" hinduski black metal wg. starej aryjskiej mitologii. Oni pamiętaj akim są i skąd przyszli.

Ostatni Sprawiedliwy 2012-03-16

Pierwsza wiadomość, będzie druga. 
 
Cieszę się Jabolu, że mnie posłuchałeś i zaprosiłeś pana gościa. Mówiłem Ci, że z pewnością się zgodzi (a wątpiłeś ;P). 
 
Widzę, że tradycyjnie pod Konserwą zaczęła się niekończąca się wojenka o "ruskich" (właściwie to powinniśmy mówić Moskali bo z Rusinami to oni mają mniej wspólnego niż tacy Ukraińcy). Dodatkowo doszła sprawa wiecznego sporu: z ruskimi czy z niemcami? 
Krótko na ten temat: 
- Rosja ma ogromne problemy wewnętrzne (demografia: własna i rosnące w siłę mniejszości muzułmańskie na rubieżach azjatyckich; zacofana gospodarka, zacofana technologia ogólnie - wbrew pozorom inwestują w technologię militarną intensywnie, a to czego nie mogą sami zrobić to starają się kupić na zachodzie. Ze względu na zacofanie cywilizacyjne ten rozwój technologii militarnych nie jest tak duży jakby mógł być. Odbija się to oczywiście na technologiach cywilnych, które przekładają się na siłę gospodarczą) 
- atomówkom za 10-20 lat skończy się resurs a ich wymiana przy przestarzałej technologii jest bardzo problematyczna (i tutaj tzw. reset Obamy był im bardzo na rękę bo mają mniej do utrzymania a SZ za demokratów nie będą przezbrajać się w efektywniejsze atomówki mniej liczebne - co mogliby zrobić) 
- około 20-30% budżetu Federacji Rosyjskiej to dochody z eksportu węglowodorów co stawia ją na poziomie tzw. petrostate (państw uzależnionych finansowo od eksportu węglowodorów), a to nie jest zdrowa sytuacja 
- rozwój gospodarczy FR poważnie uszczupla masowa korupcja, zorganizowane organizacje przestępcze, oligarchizacja najbardziej dochodowych sektorów, brak efektywnych działań państwowych mających ograniczyć te patologie i umożliwić dynamiczny rozwój klasy średniej (akurat to pomaga kgbistom utrzymać władzę), w dalszej perspektywie także kryzys demograficzny swoje dołoży  
- Moskalia stara się stworzyć jak największą strefę buforową i neutralizować wszystkich na granicach aby w przyszłości gdy jej siła osłabnie mieć przestrzeń dającą czas na zorganizowanie obrony 
 
Niemcy: 
- powiększający się socjał efektywnie obniża siłę ekonomiczną 
- mentalna kastracja większości społeczeństwa prowadzi do obniżania wydatków zbrojeniowych i zmniejszania wielkości armii (że o poborze nie wspomnę) 
- problem demograficzny nie tak duży jak rosyjski czy francuski ale rosnący. Tutaj główną kwestią jest starzenie się społeczeństwa i niska dzietność (autochtonów bo wiadomo, że turbaniarze mnożą się jak króliki choć wg. niektórych opinii ich dzietność powoli spada) podczas gdy w Rosji niska średnia wieku i dzietność a we Francji dzietność, starzenie społeczeństwa i duża mniejszość turbaniarska (to jest problem jak co 10 mieszkaniec kraju nie jest zasymilowany) 
 
Obie strony mają swoje problemy, które mogą je pogrążyć i doprowadzić do rozpadu. Nie można jednak wykluczać rewitalizacji tych państw. Przypomnijcie sobie casus Niemiec hitlerowskich po upadku Republiki Weimarskiej i wzrostu potęgi Rosji stalinowskiej. Oba państwa wydawało się były zdegenerowane przez IWŚ a w dwadzieścia lat potrafiły się odrodzić i zakwestionować ówczesny układ sił. 
 
Jeszcze słowo o Indiach: 
- izolowane geograficznie (podobnie zresztą jak wbrew pozorom CHRL - ekspansja zbrojna na Syberii wcale nie jest taka prosta, zachód to tysiące kilometrów pustyń i gór, południe dżungle a wybrzeże łatwo zablokować za pomocą wąskich gardeł jak Cieśnina Tajwańska) i mające własne bardzo duże problemy wewnętrzne: liczne mniejszości religijno-etniczne (obecnie jakoś nad tym panują ale póki co wciąż się rozwijają ekonomicznie) i szybko rosnąca liczba ludności (tutaj nie ma i trudno by wprowadzić jak w CHRL prawo jednego dziecka - a propos, liczba ludności CHRL powinna dzięki temu ustabilizować się na poziomie 1.3 mld za 20-30 lat przy czym powstanie [już zresztą jest, ale nie tak drastyczny w skali państwa] poważny problem nierównowagi płciowej gdy będzie znacząco więcej mężczyzn niż kobiet), która zdestabilizuje to państwo za 20-30 lat.

Ostatni Sprawiedliwy 2012-03-16

Bardzo miła memu uchu audycja. Pan gość zna się na rzeczy i zawsze z przyjemnością słucham jego wypowiedzi. 
 
właściwy komentarz audycji: 
 
właściwie to nie mam uwag :) Podzielę się natomiast krótko kwestią Polska-Ukraina-Zachód-Rosja. Osobiście mam poważne wątpliwości co do bezwarunkowego wspierania Ukrainy w jej integracji ze strukturami zachodnimi w obecnym jej kształcie terytorialnym. Mianowicie Ukraina wprzęgnięta w strefę zachodnią stanie się silnym graczem, być może zbyt silnym z punktu widzenia polskich interesów. Ponadto byłby to aktor dynamiczny i rosnący (wejście w struktury zachodnie powinno jej umożliwić o ile nie przezwyciężenie to ograniczenie kryzysu demograficznego, który dotyka ją głównie spadkiem dzietności). Mitologizacja narodowa Ukraińców w zasadzie jest nam wroga i znacząco utrudnia partnerstwo (UPA i OUN) gdyby Ukraina stała się wolną od dominacji Rosyjskiej. Ukraińcy do tej pory nie rozliczyli się (i nic nie wskazuje by mieli w przewidywalnej przyszłości) z przeszłości organizacji uważanych przez nich za narodowo-wyzwoleńcze. Taki mit założycielski (uważam, że bardziej anty-polski niż anty-rosyjski/radziecki) stanowi poważny problem w relacjach niezależnej Ukrainy i Polski. Podobna sytuacja była z RFN, tyle że tam trzecia strona de facto wymusiła reorientację mitu założycielskiego i porzucenie pruskiego militaryzmu, hitleryzmu - przynajmniej ten drugi został zasadniczo potępiony i w dużej mierze wyrugowany ze struktur państwa i społeczeństwa. Trudno byłoby sobie wyobrazić aby relacje polsko-niemieckie były przyjazne czy też partnerskie gdyby mitem założycielskim RFN była przeszłość narodowosocjalistyczna. Oczywiście to w dalszym ciągu nie przeszkadza Niemcom realizować swoje interesy kosztem Polski, to jednak wręcz ułatwia takie odcięcie się od przeszłości jakie miało w nich miejsce. 
 
Zatem czy aby niezależna od Rosji Ukraina w jej obecnym kształcie jest dla Polski lepsza niż dajmy na to Ukraina okrojona do obszarów etnicznie ukraińskich czyli bez Zadnieprza i Krymu (mniejszość Rosyjska i ludność wyznaniowo przynależna do Patriarchatu Moskiewskiego)? Taka Ukraina potrzebowałaby Polski znaczeni bardziej gdyż byłaby znacząco słabsza i trudniej byłoby jej się przed Rosją obronić a z drugiej strony nie byłaby zdolna do zasadniczej z Polską rywalizacji. 
 
Okrojenie Ukrainy przez Rosję stawiałoby ją w bardzo złym świetle, ochłodziło relacje z Zachodem i jasno obnażyło jej intencje (minimum to zdominowanie byłego ZSRR) co dla Polski jest jak najbardziej korzystne.

Ostatni Sprawiedliwy 2012-03-16

ach i byłbym zapomniał. Dlaczego nikt nie dzwonił? No nie róbcie sobie jaj, taki gość, takie wspaniałe pytania można było zadawać. Wstydźcie się ;P Ja na swoje usprawiedliwienie przynajmniej mam to, że nie słuchałem na żywo :)

Mateusz z Kanady 2012-03-16

Tyle ze jak okroisz Ukraine z Ruskich to zoastawisz tych njabardziej UPAwsko-Banderowych... nie ejstem pewien czy to bylaby poprawa.

Jabollissimus 2012-03-16

W tym wzlędzie recepta wbrew pozorom jest prosta: łatwa do przekroczenia granica, łatwość handlu, i twarda, konsekwentna postawa instytucji w protestowaniu przeciw gloryfikowaniu bandytów. Pierwsze powolutku westernizowałoby kulturalnie. Drugie ograniczało wzrastanie antypatii.

Ostatni Sprawiedliwy 2012-03-16

Mateuszu 
Oni właśnie będą wtedy słabsi, więc będą stanowili mniejsze zagrożenie. To, że są razem z Moskalami daje nam tyle, że jeżeli kandydat wschodu rządzi to nadaje medale czerwonoarmistom zamiast banderowcom. 
 
Jabolu 
Ułatwienie przekraczania granic i handel nie zmienią ludzkiej mentalności.

Mateusz z Kanady 2012-03-16

Gdyby doszlo do okrojenia Ukrainy na rzecz kacapow i Polska by to poparla to by Ukraincy tego Polakom nigdy nie darowali. Zreszta ciezko im sie dizwic.  
 
Regan mial prosta doktryne - FTS czyli Foil the Soviets (chociaz F niekoniecznie znaczylo Foil) i uwazam ze nadal nalezy ta doktryne stosowac. Przede wszystkim maksymalnie oslabiac, izolowac i marginalizowac Kacapow. Im oni slabsi tym na dluzsze mete lepiej i to powinno byc podstawowym kryterium.

Ostatni Sprawiedliwy 2012-03-17

nie twierdzę aby popierać, ale że mogłoby to być nam na rękę bo Ukraina i Rosja byłyby słabsze a nie tylko jedno z nich. Mniej istotne są też dla mnie odczucia Ukraińców, ponieważ dla Polski ważniejsze powinny być jej interesy niż sympatia obcokrajowców.

Jabollissimus 2012-03-17

Ostatni, tworzenie dobrego klimatu, powiązań handlowych i kulturowych ma ogromne znaczenie!

Kreator z koczowiska :) 2012-03-17

Jak tak niepoprawne tematy są ;D 
 
wg Jałty i tamtejszych porozumień, kryterium ludności, której było najwięcej przed agresją wskazuje, że Grodno, Lwów, Tarnopol i Stanisławów i Brześć powinny być Polskie i tyle ;D. Jak Ukraina się zacznie rozpadać co może się zdarzyć, należy pilnować interesów na tych terenach koniecznie, a może nawet wykorzystać okazję po 'staremu' :P. 
 
Nic nie jest dane na wieki, wolność również. Ja patrząc na panoszących się ostatnio Litwinów i ich faszyzm zaczynam się wkurzać. Na Ukrainie zachodniej to co się dzieje na Litwie to często norma, dlatego PILNUJMY SWOICH INTERESÓW. 
Zwłaszcza, że z wolnością i liberalizmem nie ma nic chamski nacjonalizm i zabranianie uczenia się w języku jaki sobie wybierzemy. U nas mimo socjalistycznego systemu edukacji pod tym względem jest lepiej.

Ostatni Sprawiedliwy 2012-03-18

Jabolu tak, mają znaczenie ale twierdzę, że same z siebie nie zmienią mentalności. Niestety, ale dominująca mentalność ideowa wśród Ukraińców to szowinizm budowany na legendzie Bandery. Czy godzi się aby Polska przechodziła do porządku dziennego nad nadawaniem Banderze tytułu "bohatera Ukrainy"? Udawała, że nic się nie dzieje i panuje między nami polityka miłości? Realpolitik ma swoje granice. 
 
Nie wierzę w "klimat" w stosunkach między narodami. Wierzę we wspólne interesy. Obecnie mamy wspólny interes z Ukrainą aby usunąć zagrożenie moskiewskie, ale później sytuacja ulegnie zmianie a Ukraina wolna od jarzma moskalskiego stanie się bardziej asertywna i aktywna w sposób nam nieprzychylny. 
 
Celem Polski nie powinno być tylko usunięcie zagrożenia moskiewskiego. Bo gdy to zostanie osiągnięte wysuną się na pierwszy plan inne zagrożenia. Trzeba o tym myśleć zawczasu i planować na wiele ruchów naprzód.

Ostatni Sprawiedliwy 2012-03-18

A Litwa to już zupełna klęska (przynajmniej za rządów PO bo wcześniej to jeszcze trochę się mitygowali). Niepoważne jest aby RP pozwalała na takie siupy jakie się tam wyprawiają w państwie o liczbie ludności Województwa Małopolskiego.

Jabollissimus 2012-03-18

Ostatni, ślepniesz. ;P Znów muszę się zacytować: "łatwa do przekroczenia granica, łatwość handlu, i twarda, konsekwentna postawa instytucji w protestowaniu przeciw gloryfikowaniu bandytów." 
Dalej piszesz: 
"Celem Polski nie powinno być tylko usunięcie zagrożenia moskiewskiego. Bo gdy to zostanie osiągnięte wysuną się na pierwszy plan inne zagrożenia. Trzeba o tym myśleć zawczasu i planować na wiele ruchów naprzód." 
No i po to jest tworzenie powiązań handlowych i kulturalnych. Budowanie przyjaźni. 
 
Litwa - było o tym w audycji. Skoro usunęliśmy wspólne projekty i interesy - zostało tylko to co drażni. A że osamotniona przez Polskę Polonia skumała się z mniejszością rosyjską...

Ostatni Sprawiedliwy 2012-03-20

ślepnę? 
 
W dalszym ciągu nie przyjmujesz do wiadomości, że handelek sam z siebie nic nie da (to jest oczywiście skrzywienie wolnorynkowe). On nie zmieni ich mentalności ani nie podłoży pod taką zmianę podwalin (jedynie wzmocni ich gospodarczo co przełoży się na przekonanie o własnej racji i dalsze brnięcie w szowinizm). Tylko w przypadku odrzucenia szowinistycznej mitologii przez Ukraińców będzie możliwe partnerstwo z Polską na dłuższą metę. Nie ma czegoś takiego jak przyjaźń w stosunkach między państwami czy narodami. Są tylko i wyłącznie interesy i to na nich oparte są sympatie. Same z siebie jednak niczego nie czynią, muszą im towarzyszyć wspólne interesy (bynajmniej nie w rozumieniu handel).

Jabollissimus 2012-03-20

Ślepniesz, ślepniesz. Bo dalej ignorujesz moje słowa: "(...) i twarda, konsekwentna postawa instytucji w protestowaniu przeciw gloryfikowaniu bandytów." 
Także tracisz chyba węch, tj. nosa. Bo z najskuteczniejszego zestawu kij i marchewka bierzesz tylko sam kij. A jak wiadomo okładanie witkami przyjaźni nie czyni.

łukasz 2012-03-20

Zestaw kij i marchewka nie jest skuteczny na długą metę. Organizm szybko się uodparnia na kij i potrzebuje coraz więcej marchewki żeby reagować.  
 
Zdecydowanie bardziej polecam opierać się na partnerstwie i wspólnych interesach. Mentorskie podejście w stylu "kij i marchewka" albo " muszą zrozumieć swoje błędy" jest nie na miejscu. Bo niby kto ma być tym mentorem? Sikorski?

Jabollissimus 2012-03-21

Jakby ktoś się nie mógł doczekać najbliższej audycji - można ją odsłuchać już tutaj: www.radiownet.pl

Филипп 2012-03-21

Więcej audycji historycznych, np. o wolnościowej rzeczpospolitej krakowskiej, polityki i tak już dużo oraz ekonomi w kontestacji.

Ostatni Sprawiedliwy 2012-03-23

dobrze, będziemy protestować i myślisz, że to zmieni mentalność Ukraińców tak, że sami się rozliczą z mrocznymi kartami swojej historii najnowszej? Naprawdę w to wierzysz? Jeżeli tak to jesteś naiwny. 
 
Nigdzie nie napisałem, że nie należy z nimi ożywiać handlu i ułatwiać przemieszczania się ludności. Także wypraszam sobie teksty o kiju. Twierdziłem i dalej twierdzę, że handel etc nie zmienią ich mentalności. 
 
Prawda może być mentorem. Nie wyobrażam sobie partnerskich stosunków z państwem i narodem uznającym za bohatera człowieka, którego idee doprowadziły do brutalnego zamordowania dziesiątek (od minimum 50 do ponad 100 tysięcy) tysięcy Polaków. Jeżeli chcecie się z takimi ludźmi układać i traktować ich jak przyjaciół to mogę tylko pogratulować cynizmu. 
Miejcie też na uwadze fakt, że gdyby nie te zbrodnie to obecne tereny przygraniczne z Ukrainą albo leżałyby w Polsce albo Polacy stanowiliby tam co najmniej 1/3 ludności. Przechodzenie nad tym faktem (zamierzonego ludobójstwa mającego na celu dominację Ukraińców w zachodniej Galicji) do porządku dziennego jest niepoważne. 
O wspólnych interesach już mówiłem: jeden zasadniczy czyli osłabienie Rosji tak by nie była zdolna zagrozić Polsce lub Ukrainie, później wolna amerykanka bo na tym wspólne interesy się kończą a na wschodniej granicy zamiast silnej Rosji wyrośnie Ukraina o średniej sile, która może układać się przeciwko nam choćby z Niemcami równie dobrze jak Rosja (choć może mniej nam zaszkodzić).

Dodaj komentarz...


Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo KonserwaInne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - 4 lata temu
Równość - sruwność. (1) - 5 lata temu

Ludobójstwo - film - 5 lata temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 6 lat temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 6 lat temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 6 lat temu

Plotki, ploteczki (1) - 6 lat temu


Zabory Ukrainy? (6) - 7 lat temu

Kabaret z Konserwą (4) - 7 lat temu

O masonerii (15) - 7 lat temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 7 lat temu
Czarne święta! (11) - 7 lat temu


Właściciele Polski (12) - 7 lat temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 7 lat temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 7 lat temuMrowisko masonerii (38) - 8 lat temu

Polska - Afryka Europy (13) - 8 lat temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 8 lat temuWlepy AgenTomasza (1) - 8 lat temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 8 lat temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 8 lat temu

Jan Pietrzak (24) - 8 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 8 lat temu

Punki i hipstery (16) - 8 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 8 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 8 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 8 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 8 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 8 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 8 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 8 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 8 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 8 lat temu

Krzyż w PE (47) - 9 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 9 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 9 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 9 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 9 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 9 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 9 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 9 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 9 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 9 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 9 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 9 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 9 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 9 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 9 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 9 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 9 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 9 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 9 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 9 lat temu


Precz z Halloween (69) - 9 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 9 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 9 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 9 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 9 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 10 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 10 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 10 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 10 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 10 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 10 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 10 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 10 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 10 lat temu

Konserwa - wódanie specjalne (9) - 10 lat temu

Konserwa - Wydanie Swiateczne (6) - 10 lat temuKonserwa (testowa) 2 (9) - 10 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt