Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
4 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
4 dni temu
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2012-03-22

Wiosna, Węgry! Wiosna, ach, to ty!

Nadający:

7-tysięczna demonstracja Polaków w Budapeszcie! Rozmawiamy z szefem Klubów Gazety Polskiej - Ryszardem Kapuścińskim, o Wlk Wyjeździe na Węgry. Z nadzieją patrzymy także na zmiany w Niemczech. Oby nadchodziło jakieś odrodzenie! W końcu audycji rozważamy rozkład systemu na polu edukacji, a wiosenną nadzieję i radość staramy się przekuć również w wesołość. Zima wasza, wiosna nasza!

KOMENTARZE

Jabollissimus 2012-03-22
Drakens 2012-03-22

Historia magistra vitae est. 
 
Prawdziwa historia jest wiedzą praktyczną.

Drakens 2012-03-22

Co do zmarłego już Ryszarda Kapuścińskiego - lewak nie lewak, warto go czytać, jego pisarstwo otwiera oczy.

Drakens 2012-03-22

Nauka przez zabawę to też idea harcerska (przedwojennego polskiego harcerstwa), więc nie krytykujcie samej zasady, ale ewentualnie jej liche stosowanie.

Mateusz z Kanady 2012-03-23

re 3: Czytalem Heban, Szachinszach i cos tam jeszcze, bardzo trzeba uwazac jak sie to czyta bo ciezko odfiltrowac lewacki belkot od informacji. Te ksiazki sa niebezpieczne bo sa bardzo przekonywujace i pelne zdawaloby sie zetelnych informacji a jak sie pozna tremat blizej to okazuje sie ze pelno tam brakow i niedomowien bo akutrat ideologicznie nie pasuja. Zdecydowanie nie polecam. Co najwyzej jak sie pozna temat to mozna takiego szmatlawca otworzyc zeby zobaczyc jak ktos potrafi ladnie wybierac fakty jakie mu pasuja i ignorowac reszte.  
 
P.S. Pamietaj ze on zaczol kariere od opiewania "Brygady Krwawego Felusia"

Jabollissimus 2012-03-23

Zauważyliście, że media cicho przeszły nad 7-tysięczną manifestacją Polaków, a jak Bronek tam pojechał kilka dni później, to o tym trąbiły?

Ostatni Sprawiedliwy 2012-03-23

nie oglądamy telewizji to skąd mamy wiedzieć ;P

Ostatni Sprawiedliwy 2012-03-23

Bardzo dobry pomysł z gościem, szczerze gratuluję. Mam też nadzieję, że ekspres z Budapesztu w końcu dojedzie do Warszawy. 
 
Polecam kupić na próbę także "Gazetę Polską" ale tygodnik, jak również miesięcznik "Nowe Państwo" - pierwsza a szczególnie drugi to wspaniała rozrywka intelektualna i źródło niepoprawnych informacji/ideii czyli - nie uwłaczając nikomu - czasopisma na wyższym poziomie intelektualnym. Codzienna jest głównie skupiona na punktowaniu sytuacji krajowej i siupów POwców i reszty lewactwa. 
 
Co do edukacji to już przy okazji którejś audycji mówiłem, że jest ona bardzo istotną kwestią. Lewactwo tak jak w USA chce zawłaszczyć edukację (tam głównie wyższą u nas całą). Pozostawienie edukacji w rękach lewactwa to prosta metoda na tworzenie zastępów bezkrytycznych palikociąt. 
Szkoły w rękach rodziców bardzo proszę, ale pamiętajcie, że dalej system jest ustalany u góry i promieniuje w dół. Nie da się przy obecnym systemie prawnym dowolnie ustalać programu, gdyż jest on ustawiany przez MEN (minima programowe i program nauczania). A najgorsza jest chyba właśnie lista podręczników i lektur (jeżeli chodzi o język polski). 
 
Tusek-Rusek to prawie jak Tusek-Prusek :D 
 
Janusz-Walipłot to prawie jak Janusz-Walikoń :D 
 
"Precz z komuną i śmierć czerwonej hołocie" :D Brawo!

Drakens 2012-03-23

Tak poważne ograniczenie lekcji historii, jakie ma wejść w życie obecnie, to ewidentny element zaplanowanego procesu likwidacji tego Państwa i tego Narodu. 
Tu nie chodzi nawet o jakieś lewactwo, po prostu zagraniczni mocodawcy obecnych polskich marionetek, stwierdzili, że pora zacząć wygaszać świadomość narodową Polaków (znając historię człowiek czuje więź emocjonalną z grupą społeczną w której żyje i może zorganizować tę grupę tak by broniła swoich interesów - to jest właśnie patriotyzm – zawadza on tym, którzy traktują te teren jak okupanci). 
 
@Mateusz z Kanady, nt. Ryszarda Kapuścińskiego. 
Czytałem jedynie "Cesarza" ta książka genialnie pokazuje mechanizmy władzy, genialnie, takie mechanizmy działają nie tylko w afrykańskim kraju, ale np. we współczesnej kapitalistycznej polskiej korporacji.  
Książka jest poza tym satyrą na komunę (zakamuflowaną). W książce R. Kapuściński chwali wprost system ekonomiczny tworzący powiązanie między pracą w bogaceniem się (za przykład podaje Holandię) i gani państwa, gdzie nie opłaca się kreatywność, praca, przedsiębiorczość, bo i tak władca, państwo, biurokracja wszystko czego się dorobiłeś ci zabiorą (za przykład podaje Etiopię, ale czy ówczesna Polska lat 70-siątych, była inna?). 
 
Tak więc trochę ze zdziwieniem czytam ten twój wpis o Kapuścińskim, niebezpiecznym lewaku. Może masz rację, nie znam tematu dogłębnie. "Cesarza" warto przeczytać, nie po to, by lektura stała się jedynym źródłem wiedzy o Helia Selassie I, ale by poznać mechanizmy i technikę sprawowania władzy.  
Żeby zrozumieć lepiej jaki jest ten świat.

Mateusz z Kanady 2012-03-23

@Ostatni Sprawiedliwy: 
"Lewactwo tak jak w USA chce zawłaszczyć edukację (tam głównie wyższą u nas całą)." 
Tam glownie cala, i do tego stara sie rozbic rodzine zeby jak najwiecej dzieci wychowywalo sie bez ojca, zeby na dziecko od pierwszych lat najwiekszy wplyw mialo panstwo. Czysty Trockizm. 
 
@Drakens: 
"Cesarza" nie czytalem. Pewnie sie nie zmosze. Za duzo jest innych rzeczy ktore chce przeczytac.

Drakens 2012-03-24

@Mateusz z Kandy, "Cesarz" jest krótki i czyta się go jednym tchem.  
 
Jeden dobry kolega w młodości (początek studiów) zachęcał mnie do tej lektury, jakoś nie było nigdy czasu, sięgnąłem po książkę po 15 latach, od razu zacząłem inaczej patrzeć na wiele rzeczy, które się działy w firmie w której wówczas pracowałem (duża firma).  
Po kilku latach ni z tego ni z owego w towarzystwie jeden człowiek, człowiek sukcesu, jak dla mnie bardzo zamożny i odnoszący od wielu lat fenomenalne sukcesy zawodowe, podczas gdy inni wypadali z gry, powiedział, że zawdzięcza lekturze "Cesarza" i kilku innych książek to, że "raczej nie zginie nigdzie, gdziekolwiek by się znalazł na tym świecie". 
Wtedy przeczytałem tę książkę jeszcze raz.  
Ona tylko pozornie jest o cesarzu Etiopii. Tak na prawdę Kapuściński zamieścił tam swoje gorzkie, przenikliwe obserwacje natury ludzkiej i mechanizmów rządzenia ludźmi. 
 
Ale każdy ma inną historię rozwoju świadomości, może dla kogoś innego ta książka byłaby nie przydatna.

Jabollissimus 2012-03-24

Drakens. Czyżby tam były praktyczne porady, jak stosować divide et impera?

Ostatni Sprawiedliwy 2012-03-24

a w Kanadzie jak jest z edukacją:>?

Drakens 2012-03-24

Jabollissimus, porad w "Cesarzu" nie ma (jako formy literackiej) jest opis jak funkcjonował cesarz HS i jego dwór. Zasada dziel i rządź nie w sensie klasycznym, czyli odnośnie do całego państwa lub narodu, tam jest opisana, ale na węższym polu: otoczenie władcy, dwór, szefowie głównych służb specjalnych (były trzy). 
Wystarczy, że przeczytasz 2 strony i raczej przeczytasz całą książkę, która nie jest długa.

Drakens 2012-03-24

Ryszard Kapuściński znał osobiście HS, a książkę napisał po rozlicznych rozmowach z ludźmi z najbliższego otocznia cesarza (już po jego obaleniu przez komunę). 
Wielu jednak podważa przedstawiony przez niego obraz jako mijający się z faktami (całe książki na ten temat powstały).  
Jak dla mnie nie jest to aż tak istotne, pewnie wśród faktów, wiele jest zmyśleń, ale mam wrażenie, że autor chciał po prostu opisać mechanizmy władzy, a postać HS wykorzystał jako znaną na świecie i medialną (legenda, wielu do dziś HS uznaje za Mesjasza lub wręcz Boga Wcielonego).

Mateusz z Kanady 2012-03-25

@Ostatni Sprawiedliwy: 
 
Z edukacja w Kanadzie jest czerwono, zwiazkowo i biurwiarsko na kazdym stopniu. Sa roznice pomiedzy prowincjami ale to roznice organizacyjne a nie roznice w spectrum politycznym wsrod nauczycieli. System edukacyjny jest ostoja lewactwa i politycznej poprawnosci od przedszkoli po uniwersytety. Tyle ze, bardzo czesto otyla biurwokracja oslabia jadowity aktywizm (jak za komuny). Wiec mozna sie w duzym stopniu od tego odizolowac i np byc naukowcem na uniwersytecie albo wychowaca w szkole i pozostac kompletnie niezanagazowanym politycznie. Bardzo ciezko jest natomiast byc otwartym konserwatysta i robic kariere w tym resorcie.

Jabollissimus 2012-03-25

Szczęśliwie gościem naszym był inny człowiek. ;)

Ostatni Sprawiedliwy 2012-03-25

i robicie coś żeby to zmienić, Mateuszu? Jest tam w ogóle jakaś sensowna partia polityczna (nie, nie musi być ordoliberalna gospodarczo ;P) czy jest jak w Australii gdzie premier z rzekomo konserwatywnej partii twierdził publicznie, że Australijczycy powinni się stać Azjatami bo w Azji jest ich przyszłość. Albo w Polsce bo przecież Tusk to lewak, a nawet gorzej bo zdradek.

Mateusz z Kanady 2012-03-26

A kolega to Tygodnia w Sieci nie odbiera?  
www.kontestacja.com 
www.kontestacja.com 
www.kontestacja.com 
 
Robimy, robimy, co prawda nie w resorcie edukacji ale w wielu innych miejscach. I chyba jako jedynym czlonkom tzw Zachodu odnosimy w tej dobie realne sukcesy.

DanielPiesto 2012-03-26

Jabollissimus. W XXI wieku każdy polak ma dostęp do wszelkiej podstawowej wiedzy jakiej tylko chce, za darmo. Do tego z różnych punktów widzenia. Dzięki internetowi publiczna edukacja jest mniej sensowna niż kiedykolwiek. I to jest piękne.

Jabollissimus 2012-03-26

Internet nie uczy wszystkiego. Poza tym jest pełen nie tylko wartościowych rzeczy, ale też śmieci. ;) 
Z edukacją nie chodzi o to, by była państwowa - tylko o to, by każdy miał do niej dostęp.

Mateusz z Kanady 2012-03-27

Nie tylko dostep ale przede wszystkim wybor.

Mateusz z Kanady 2012-03-27

Ostatni Sprawiedliwy, sorry za lokinczna odpowiedz ale tam w tych audycjach jest sporo wiadomosci o tym co sie u nas dzieje. Warto posluchac. 
 
W skrocie, zeby po raz kolejny nie porywac tematu, Mark Steyn napisal jakis czas temu ze “successful conservatives do not move to the center, they move the center”. To bylo w odniesieniu do Reagana i Thatcher. Co im sie udalo, to zmienic spectrum polityczne. Spowodowac ze przecietny czlowiek przestal uwazac konserwatyzm za jakis anachronism i chorobe umyslowa. Pamietajmy to bylo po latach (dekadach) panowania lewactwa kiedy te idee sie odrodzily. I to samo sie wlasnie dzieje w Kanadzie. Co obecna adminstracja robi to zmienia samo spectrum, przesuwa srodek masy na prawo. I jest to bezsprzeczny sukces o ktory trudno oskarzac ostatnie admisntracje w Europie czy Stanach. Bez zadnych warjackich szarzy, bez samojczej ortodoksyjnej rejtanady, zmienia sie powoli mentalnosc spoleczenstwa i kolejne reformy umacniaja konserwatywny obraz kraju. Oczywiscie bardzo duzo zostalo do zrobienia ale to dopiero poczatek. 
 
Dodam jeszcze ze doktrynalni libertarianie jak zwykle pozozstaja bezuzyteczni.

Jabollissimus 2012-03-27

A dziś w Konserwie pozwiedzamy tajemnicze krainy pomiędzy Morzem Kaspijskim a Zatoką Perską... ;>

Dodaj komentarz...


Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo KonserwaInne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - 5 lata temu
Równość - sruwność. (1) - 5 lat temu

Ludobójstwo - film - 5 lat temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 7 lat temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 7 lat temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 7 lat temu

Plotki, ploteczki (1) - 7 lat temu


Zabory Ukrainy? (6) - 7 lat temu

Kabaret z Konserwą (4) - 7 lat temu

O masonerii (15) - 7 lat temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 7 lat temu
Czarne święta! (11) - 7 lat temu


Właściciele Polski (12) - 7 lat temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 7 lat temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 7 lat temuMrowisko masonerii (38) - 8 lat temu

Polska - Afryka Europy (13) - 8 lat temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 8 lat temuWlepy AgenTomasza (1) - 8 lat temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 8 lat temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 8 lat temu

Jan Pietrzak (24) - 8 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 8 lat temu

Punki i hipstery (16) - 8 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 8 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 8 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 8 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 8 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 8 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 9 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 9 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 9 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 9 lat temu

Krzyż w PE (47) - 9 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 9 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 9 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 9 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 9 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 9 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 9 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 9 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 9 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 9 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 9 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 9 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 9 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 9 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 9 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 9 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 9 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 9 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 9 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 9 lat temu


Precz z Halloween (69) - 9 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 10 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 10 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 10 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 10 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 10 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 10 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 10 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 10 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 10 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 10 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 10 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 10 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 10 lat temu

Konserwa - wódanie specjalne (9) - 10 lat temu

Konserwa - Wydanie Swiateczne (6) - 10 lat temuKonserwa (testowa) 2 (9) - 10 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt