Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2012-03-26

Squatter przejmuje audycję!

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Dziś o Elbie. I o tym, czy można wejść komuś do mieszkania, a po 7 latach mówić, że to twoje. I o biednym łosiu też było.

KOMENTARZE

Tomasz 2012-03-27

może zagospodarujemy domenę: pustostany.pl ? - nie mam czasu na jej zagospodarowanie, ale mogę ją i hosting udostępnić, ktoś chętny?

Don Camilo 2012-03-27

Propozycja tematu konkursu plastycznego: "Państwo moją rodziną".

Paweł z Siedlec 2012-03-27

@Hugo @Martin to jest w końcu ten konkurs czy nie ma? :) Podoba mi się temat który padł w audycji: za co jestem wdzięczny unii europejskiej 
 
Moja propozycja na konkurs plastyczny to projekt plakatów wyborczych na następne wybory, cos w tym stylu images2.wikia.nocookie.net

marcin z 2012-03-27

życie squattersa to życie złodzieja. I o ile nie można ukraść nieruchomości, to takie życie powinno być traktowane jak przestępstwo. 
 
Skroo chcą mieć darmowy dach nad głową, niech to będzie dach więziennej celi. 
 
Ale samo życie bez bogactw nie jest takie złe. Sam myślałem o wyjeździe na pewną wyspę przy Nowej Zelandii, która ma 40 mieszkańców (dostęp do internetu jest) i w zasadzie można tam żyć i robić, co się chce.

marcin z 2012-03-27

własność to jest coś co "widać" że jest własnością? No to się uśmiałem... 
 
Nie ma nieruchomości niczyich. Każda nieruchomość ma księgę wieczystą, dzięki temu zawsze można łatwo sprawdzić, kto jest właścicielem danej nieruchomości.

marcin z 2012-03-27

nie zgadzam się z martinem. nie ma czegoś takiego, że "może" sobie ktoś korzystać z cudzej własnośći tak długo, jak właściciel nie zabroni. 
 
Własność to prawo bezwzględne. Oznacza, że nikt nie może korzystać z mojej własności, dopóki mu wyraźnie nie POZWOLĘ. 
 
Jeżeli na mojej nieruchomości byłoby napisane "jak ktoś chce se tu mieszkać za darmo - droga wolna", to dopiero wtedy ktoś taki może tam zamieszkać i dopiero wtedy "nikomu się krzywda nie dzieje".

Marius 2012-03-27

Że się przypomnę apropos konkursu; "Za co kochasz Unię Europejską?" 
 
A tu żeby ludziom było weselej; kresowiak.deviantart.com

PolishKrumper 2012-03-27

a moze za Squattujemy sobie sale sejmowa tam czesto nikogo niema?

marcin z 2012-03-27

Jak można utracić nieruchomość na rzecz urzędasa? Przestań płacić podatek od nieruchomości.

Łukasz 2012-03-27

Słotowanie jest w Polsce legalne. Co więcej, jeśli ktoś zajmuje pustostan dłużej niż 3 miesiące właściciel zaczyna dzielić z nim prawa do użytkowania nieruchomości i mogą rozwiązać konflikt sądownie. 
 
Z rzeczami ruchomymi trudniej o darmochę. Trzeba czekać aż trzy lata i zdobyć je w sposób "wyglądający na legalny" ( np. dostać w prezencie od złodzieja który nie przyzna się, że je ukradł ). Dopiero wtedy właściciel traci do nich prawa.

marcin z 2012-03-27

o, widzę skłotersi już zaczęli sobie WYMYŚLAĆ przepisy.

Martin 2012-03-27

Marcin Z (spod numeru 6) ma rację. 
Ma rację, co do zasady, ale pozostaje kwestia praktyczna. 
 
Trudno zaakceptować, że powinniśmy traktować tak samo sytuację, w której przychodzi ci facet do mieszkania, wyrzuca cie z rodziną i mówi, że teraz on tu będzie mieszkać oraz sytuację, gdzie dom stoi pusty 10 lat, nikogo on nie obchodzi, drzwi są otwarte i włazi tam stado młodych, uroczych komunistów. 
 
O ile własność powinna być prawem bezwzględnym, to pytanie jak w praktyce traktować własność, o którą nikt się nie upomina, pozostaje otwarte. 
 
Oczywiście prawo jest zawsze po stronie właściciela. O ile się o nie upomni. A jeżeli się nie upomni to co - należy mu wciskać to prawo na siłę? 
 
To jest znowu jakieś uszczęśliwianie ludzi na siłę, tyle, że tym razem w drugą stronę: zamiast im odbierać własność dla ich dobra, wciskamy im własność dla ich dobra. 
 
Problematyczne sprawy powinny być rozwiązywane na wniosek pokrzywdzonej strony, a nie z automatu. 
 
Dlatego mówię: jak sobie lumpki mieszkają w tym, co właściciel porzucił, to niech sobie mieszkają na zdrowie. Ale kiedy tylko się upomni - mają spadać i koniec sprawy.

mgr inż. BlackEmperor 2012-03-27

Senyszyn vs Mises 
 
www.youtube.com

Orish 2012-03-27

Martin, pozostaje pytanie, kto ma prawo oceniać, czy domem ktoś się interesuje, czy nie. 
 
Może być przecież tak, że właściciel umyślnie pozostawia taki pustostan. Nieważny jest powód - właściciel może mieć nawet najgłupszy motyw, wszak prawo własności jest (czy też powinno być) takim prawem, które umożliwia nawet niszczenie własności. Przychodzi sobie potem jakiś gość i zaczyna tam mieszkać. Obiektywnie może nie dokonuje żadnych szkód, ale działa wbrew zamysłowi właściciela, a ponadto ogranicza mu możliwość natychmiastowego rozporządzenia własnością, na czym może on ponieść z ekonomicznego punktu widzenia pewne straty. 
 
Dlatego nie widzę powodu, żeby właściciel nie mógł wyciągnąć konsekwencji względem takiej osoby.

Łukasz 2012-03-27

@11 
Bezdomni żule tego prawa nie wymyślają. Nabycie przez zasiedzenie obowiązuje w tym kraju od XIII wieku!  
 
Przesłanki konieczne do zasiedzenia rzeczy ruchomej: 
* nieprzerwane posiadanie samoistne, 
* upływ trzech lat, 
* dobra wiara posiadacza przez cały okres posiadania. 
 
Przesłanki konieczne do zasiedzenia nieruchomości: 
* nieprzerwane posiadanie samoistne, 
* upływ czasu (20 lat przy dobrej wierze a 30 przy złej ).

darek 2012-03-27

Słyszałem, że każdy złodziej samochodów tłumczy się, że on nie ukradł tylko stał samochód i on tylko pożyczył.

Martin 2012-03-27

Orish, właściciel ZAWSZE może wyciągać konsekwencję względem takiej osoby. 
 
Ten, kto do pustego domu włazi, włazi tam na własne ryzyko. Liczyć może wyłącznie na to, że właściciel się nie upomni o swoje prawa - i czasem tak będzie, czasem nie. 
 
Więc nie potrzeba tutaj nikogo trzeciego do decydowania - decyduje właściciel, o ile w ogóle go sprawa obchodzi. A jak go nie obchodzi, to też dobrze. 
 
Własność to jest przecież prawo dysponowania - nie obowiązek dysponowania. Przynajmniej w tym wypadku.

Rewolucjonista 2012-03-27

Skoro Martin i Hugo są wolnościowcami i starają się odsunąć od nas jak najdalej system socjalny, to dlaczego popierają działania urzędników państwowych, do których w przypadku historii squatu należała policja i ochrona będące na miejscu zdarzenia?  
 
Na czym polega "mojość" jelenia? Moim zdaniem na tym samym, na czym polega "posiadanie" człowieka, jeziora, lasu, albo w ogóle fragmentu przyrody. Wszyscy jesteśmy cząstkami ekosystemu. Skoro można być właścicielem lasu, można też być właścicielem jelenia... można też być właścicielem człowieka. Czyli przyzwalając komuś na przywłaszczenie sobie kawałka ziemi przyzwalamy również na niewolnictwo. 
 
To nic, że prawo i sądy w tej kwestii wypowiadają się inaczej. Można mieć ziemię, można mieć psa, albo kota, ale jelenia ani człowieka mieć nie można. Przecież oni bardzo często się mylą i bardzo często działają na korzyść przestępców, zamiast na korzyść poszkodowanego. 
 
Musimy się wreszcie zdecydować, czy chcemy koegzystować w ekosystemie, czy raczej egzystować w systemie.

marcin z 2012-03-27

Co więcej, właściciel lokalu będzie mógł się przed sądem domagać zapłaty za bezumowne (bezprawne) korzystanie z lokalu WRAZ Z ODSETKAMI za każdy dzień pobytu bez pozwolenia wlaściciela. 
 
To nie jest tak, że jak zajmujesz lokal bezprawnie przez 3 miesiące / 6 miesięcy / sto lat to masz jakiekolwiek prawa.

marcin z 2012-03-27

Łukasz, zasiedzenie nieruchomości następuje po 30 latach w złej wierze i to jest prawda. Nie sądzę, by którykolwiek squaters zasiedział taką nieruchomość. W dodatku musisz posiadać tę nieruchomość JAK WŁAŚCICIEL. Jeżeli zajmujesz nieruchomość w 10 osób i każdy robi tam co chce, to nie władasz nią jak właściciel. 
 
Dobra wiara dla zasiedzenia ruchomości z kolei to żadne tam wymówki "ja nie wiedziałem, że to kradzione, ten pan mógł mi pod mostem to z dobrej woli sprzedać. A to, że nie miał dowodu rejestracyjnego samochodu? A to mój problem?" 
 
Dobra wiara wymaga co najmniej inteligencji średnio mądrego człowieka. JEżeli rozsądny człowiek mógłby podejrzewać, ze dana rzecz jest kradziona (bo ma np. starte numery seryjne), to zwykle wystarcza do udowodnienia złej wiary..

marcin z 2012-03-27

I dokładnie tak jak Orish mówi - właściciel mógłby chcieć sprzedać nieruchomość w dowolnym momencie. Sprzedaż nieruchomości z dzikimi lokatorami na pokładzie to raczej nie jest ułatwiająca sprawa. A już na pewno nie za pełną cenę ;)

marcin z 2012-03-27

(sorki za flood) Rewolucjonita, a może na tym, że wolnościowcy popierają działalność policji, która polega na OCHRONIE WŁASNOŚCI PRYWATNEJ? Przecież od tego oni w końcu są, nie?

Tomasz 2012-03-27

Rolnik hoduje świnie nie dlatego, że ją kocha.

Martin 2012-03-27

Ktoś obiecał, że jak napiszę piosenkę to sypnie groszem. 
 
Proszę bardzo, piosenka: 
www.youtube.com 
 
Szybki jestem. 
Czasami.

szukaj 2012-03-27

Zamiast nazywać "żulernią" zapraszam tu: 
elba.bzzz.net

szukaj 2012-03-27

Właściciel przed wypieprzeniem w ramach przyzwoitości i sprawiedliwości musiałby zapłacić za remont i adaptację :) 
Skłotersi włożyli w elbę sporo pracy i organizacji więc za tę pracę musieliby być wynagrodzeni przed wywaleniem prawda?

Martin 2012-03-27

Chociaż czasem ją kocha.

Arszenik 2012-03-27

Von Mises miał tytuł profesora nadzwyczajnego!!! 
 
 
Martin i Hugo tego nie wiedzą! o.0

marcin z 2012-03-28

W ramach przyzwoitości powinien do nich nie strzelać. Nie ma znaczenia, że squatersi cokolwiek tam zrobili, skoro robili to bez pozwolenia właściciela. 
 
Jak ci skoszę trawę w ogrodzie bez twojego pozwolenia to też mam prawo domagać się kasy za to? Nie żartuj sobie. Nie było zamówienia na usługę, nie ma pieniędzy.

Grzegorz 2012-03-28

Jako uzupełnienie audycji polecam odcinek SouthPark w którym pokazano jak sobie radzić: www.southparkstudios.com ;)

Tomasz 2012-03-28

co to za pani na tym teledysku z kotem?

Drako 2012-03-28

Co do konkursu: 
 
"ZUS twoim przyjacielem i partnerem w biznesie". 
 
Skojarzenie ze sceną z filmu "Marsjanie atakują", jak mali zieloni strzelali do wszystkich a w megafonach leciał tekst "nie uciekajcie jesteśmy waszymi przyjaciółmi". Tylko zamienić flagę Marsa na znaczek ZUSu i wszystko pasuje (biurwy w urzędach sprawiają wrażenie jakby były z innej planety).

Hugo 2012-03-29

No taka, co ma dwie nogi, dwie ręce i kota. Przecież widać.

dudi 2012-03-29

Wszedłem na stronę tej całej elby i widzę coś takiego jak freeshop. Wchodzę i czytam:  
"Na terenie squatu znajduje się freeshop, tj. darmowy sklep. Oferuje on alternatywę dla kapitalistycznej ekonomii opartej na pieniądzach. Pieniądz stanowi źródło wyzysku, a freeshop jest "bezpłatnym sklepem", do którego każdy może coś przynieść i wziąć coś, co jest mu potrzebne." 
Hahaha. Śmiech na sali z tym, że pieniądz to źródło wyzysku. Czyli rozumiem, że oni postulują powrót do ery barteru? :D

Grabix 2012-03-29

Hm... oni generalnie twierdzą, że byli tam za zgodą poprzedniego właściciela i nikt ich nie poinformował, że mają się wynieść. I twierdzą, że kiedyś od 9 lat zajmowali budynki na przeciwko i jak im powiedziano, że będą rozbierane i dano im czas na wyniesienie się to się wynieśli. I podobno ich batalia odnosi się tylko do tego, że zostali niekulturalnie potraktowani przez policję, która ich zdaniem powinna mieć nakaz eksmisji, ani miała.

Martin 2012-03-29

A śpiewają jakoś co innego...

korsarz 2012-03-31

a ja sie zgadzam z PolishKrumper, zasquatować sejm ! wtedy beda grube protest songi :D

ProstoWNik 2012-03-31

Widziałem ich protest jak przejeżdżałem przez Plac Trzech Krzyży. Cały pas zablokowany, sznureczek autobusów wypełnionych wkurwionymi ludźmi... :-) Na szczęście ja nie byłe wśród nich, bo jechałem w kierunku centrum. :-D

ProstoWNik 2012-03-31

Co do Żydów. Są inteligentnym narodem, proszę przejrzeć listę noblistów. Kilka znanych osób (nie tylko noblistów): Murray Newton Rothbard, Isaac Asimov, Milton Friedman, Ludwig von Mises, Benoît Mandelbrot, Albert Einstein, Ayn Rand, Karol Marks... To dziwicie się, że ludzie "ciągle o tych Żydach"? Nie da się, bo gdzie nie spojrzysz - Żyd. :-) 
 
To byłem ja - wiceprezes oddziału podwarszawskiego Nowej Prawicy.

Maryjka 2012-04-01

Jak ktoś mi ukradnie samochód to zastanowię się, czyje prawo jest ważniejsze... moje, czy złodzieja?  
 
A jak zaparkuję go pod drzewem to myślę, że każdy ma prawo se nim pojeździć dopóki nie wrócę...  
 
Pojebało was wszystkich!

Hugo 2012-04-03

Co do nagrody: nie przyznaję.  
Za mało oryginalnie, zabawnie, intrygująco.  
 
Marius był najbliżej.  
Będzie więcej nagród na kolejne konkursy.

mgr inż. BlackEmperor 2012-04-03

Przyznaję, że po przesłuchaniu wywiadu ze squotersami: 
 
www.youtube.com 
 
odzyskałem do nich trochę szacunku.  
Jeżeli wierzyć temu co mówią to wcale nie jest takie głupie. Państwo daje im bezużyteczny skrawek ziemi (który mógł być zmarnowany np. na orlika, świetlicę itp. wynalazki za grube tysiące) a oni za to za darmo realizują zadania państwa. Niestety biurokracja tego nie łyknie, a oni pewnie koloryzują.

Marek 2012-07-25

A) Michalkiewicz twierdzi, że "Naród żydowski" a praktyce organizacje prywatne chcące wielkiej kasy, nie mają żadnego prawa do tej własności i ma rację. 
B) Michalkiewicz twierdzi jednak też, że indywidualni spadkobiercy mają prawo, zresztą nawet je od czasu do czasu egzekwowali i to skutecznie. 
 
Problem nie polega na tym, że nie chcemy B. Problem polega na tym, że BEZPRAWNIE dąży się do A. Żeby A przeszło musi zostać uchwalona ustawa. (dziedziczenie dotyczy spadkobierców a nie jakichśtam narodów) 
 
Dzwoniący po prostu gada bzdury, Michalkiewicz oczywiście jest za reprywatyzacją konkretnych własności dla spadkobierców. Martin ma rację, że mu to wszystko nie pasowało, bo dzwoniący się pomylił. Jak można uwierzyć, że wolnościowiec nie popiera prawa do własności prywatnej i dziedziczenia?!

Marek 2012-07-25

A tak w ogóle to dość często jakiś słuchacz co coś usłyszał, ale nie do końca robi straw mana z czyichś poglądów (nierzadko Korwina :P) i nikt tego nie poprawia.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:
Premier znowu bredzi (2) - 3 tygodnie temu


Czy pomaganie ma sens? - 5 tygodni temu

Czy to już komunizm? (2) - 6 tygodni temu

Więcej audycji...
Czy Wiedźmin jest polski? (1) - 7 tygodni temu

90% Kontestacji będzie zaorane (2) - 8 tygodni temu

Państwo przepłaca za celebrytów? (1) - 2 miesiące temu

Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 2 miesiące temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 3 miesiące temu

Unikaj szpitali (7) - 3 miesiące temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 3 miesiące temu

25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 3 miesiące temu

Nauczyciele uciekają (6) - 4 miesiące temuNiskie podatki już były (15) - 5 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 5 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 5 miesięcy temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 6 miesięcy temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 6 miesięcy temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 7 miesięcy temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 7 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 7 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 7 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 8 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 8 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 8 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 8 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 8 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 9 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 9 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 9 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 10 miesięcy temu

Pomagał bez zgody stosownych organów! (6) - 10 miesięcy temu

Jestem na kwarantannie! (1) - 10 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 10 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 10 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 11 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 11 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 11 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 11 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 11 miesięcy temu
Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - ponad rok temu

Idzie drożyzna (2) - ponad rok temu


Muzeum z najwyższej półki (1) - ponad rok temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu


Emigranci psują nasze dzieci! (7) - 2 lata temu


Magiczne szable i tarcze (1) - 2 lata temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 3 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 3 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 3 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 3 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 4 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 4 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 5 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lat temu


Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 6 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 6 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 6 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 7 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 7 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 8 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 8 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 9 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu


AgenTomasz mówi całą prawdę (49) - 10 lat temu

Ile zarabia młody dziennikarz? (17) - 10 lat temu

Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 10 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 10 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 10 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 11 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 12 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Nikitoys sklep z zabawkami dla dzieci - - 20.00
nowy sącz rozwody sprawy - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
giełdy pracawsieci.net - - 20.00
Rozyc - - 20.00
biuro rachunkowe lider sc nowy sącz - - 20.00
rzeczoznawca majątkowy i wycena... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt