Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2010-06-28

Czy wolno komuś zbudować fabrykę obok twojego domu? 1/2

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Niebanalna dyskusja Hugo z Martinem i kontestatorami nt. granic dysponowania własną ziemią.

KOMENTARZE

szpeniuś 2010-06-29

No, pierwszy występ mam za sobą, dziękuję za odebranie i przepraszam za głos (choruję). 
Gdy usłyszę nagranie najpewniej sam ze sobą się nie zgodzę, podałem złe argumenty, ale co do jednego jestem pewien - jakieś przepisy regulujące budowanie powinny być. 
Prosty przykład. Gdyby każdy mógł cokolwiek, gdziekolwiek budować, to zaraz słyszelibyśmy o śmierci całych rodzin. I kij z tym, który sobie chałupkę stawiał, ale ginie również ufająca mu rodzina. Skrajny przypadek, ale chyba mógłby się wydarzyć? 
Z Kozanowa się wycofałem, a to o budowie na bagnach nie miało mieć takiego przesłania. Tutaj oparłem się na sobotniej debacie okolicznych budowniczych, którzy mówili o budowie na takich terenach jako o przekręcie, gdyż bez zachowania budowanej techniki blok i tak jest stawiany... a kupująca rodzina nie zna tej prawdy, bo z okna ma kolorowy widok na plac zabaw. Na razie blok stoi, a później - hu nołs? 
 
A to, jak w tym kraju wygląda biurokracja to już temat na inną powieść. 
 
Zapomniałem też powiedzieć, że jeden polityk na T mówił, że nie trzeba odkrywać Ameryki. Jemu nie wyszło, ale może ktoś coś ciekawego podpatrzy u sąsiadów zza Odry? I to nie tylko u Niemców. 
Następnym razem będzie lepiej i już nie będę gołosłowny ;] 
obiecuję

lukr 2010-06-29

W skócie: Hugo ma racje, a Martin nie ;-) 
 
Człowiek, który posiada domek i kawałek ziemi, posiada też na własność kawałek atmosfery nad swoim terenem. Na swojej własności może robić, co mu się podoba. Nie może natomiast naruszać własności kogoś innego. 
 
Na przykład: człowiek nie może położyć sobie w ogródku kawałka radioaktywnego plutonu, ponieważ promieniowanie emitowane przez ten pierwiastek dotrze do terenu jego sąsiada i naruszy jego własność. Podobnie jest z substancjami chemicznymi przenoszonymi w powietrzu czy hałasem. Tak, jak nie potrzebujemy specjalnego prawa zakazującego wyrzucania śmieci na prywatnym terenie (bo prawo własności jest wystarczające), tak też nie potrzebujemy specjalnego prawa antyhałasowego czy antyodorowego.  
 
Jeśli właściciel zadba o to, żeby to co robi, nie wpływało na własność prywatną kogoś innego (np. będzie trzymał kryptonit w ołowianej skrzyni) to jak najbardziej może sobie tak robić, bo nie narusza prawa własności. 
 
Oczywiście, wszystko ma wpływ na wszystko. Nawet mówienie szeptem będzie miało niezerowy wpływ na to, co dzieje się na terenie mojego sąsiada. Jeśli sąsiad się uprze (będzie to jeden przypadek na milion), to może zamontować odpowiedni detektor i powiedzieć, że naruszam jego prawo własności. I wtedy sprawa trafi do sądu. Ale: 
1) kwantowa teoria pola zakłada, że następuje spontaniczna kreacja i anihilacja cząstek, więc poniżej pewnego poziomu to co robimy zostanie zagłuszone właśnie przez efekty kwantowe. A nawet wystarczy, że nad domem przeleci kaczka i wyda jakiś złowieszczy odgłos. Wtedy nasze działanie będzie miało pomijalny efekt w porównaniu z naturą. 
2) ten sąsiad pewnie też mówi w swoim domu, chodzi, otwiera drzwi, więc emituje dźwięki, które docierają do mojego terenu. Jeśli on zaskarży mnie, to ja mogę zaskarżyć jego, z dokładnie tego samego powodu. 
 
Jeśli chodzi o budowę domów, które zasłaniają różne rzeczy, to kwestia też jest rozstrzygalna przez prawo własności. Nie jestem właścicielem widoku na czyjś zamek (bo zamek należy do kogoś, a widzę go z dzięki fotonom emitowanym przez Słońce, które się od niego odbijają). Nie mam więc do niego żadnych praw. Dla ludzi, którzy mają jeszcze wątpliwości, czy wydaje wam się rozsądne oskarżenie sąsiada o to, że pomalował dom na różowo i przez to wartość mojego domu spadła? I w ogóle jak to ocenić, dla kogo spadła a dla kogo nie? Ktoś może lubić różowe domki, a ktoś nie. 
 
I tak na koniec, w Londynie jest fajniej niż w Warszawie, nie dlatego że są tam ograniczenia w budowie. Po prostu w UK wolność panowała znacznie dłużej niż w Polsce i miasto miało szansę się rozwinąć. John Stossel w jednym ze swoich programów porównał odpowiednie ustawy w USA. I oczywiście im mniej ograniczeń, tym miasto lepiej się rozwija.

AlienStalker 2010-06-29

Imo straszne glupoty gada Hugo szczegolnie. Przeciez ziemia jest okragla(tak?) - wiec Twoj kawalek "ziemi" nie jest tylko Twoja wlasnoscia, a najmniej jeszcze jednego czlowieka z drugiej strony planety. Wiec samo rozwazanie tego ze posiadanie ziemi uprawnia do wrzaskow, czy przechwytywania sygnalow radiowych jest imo bez sensu. ;)

Eyjafjallajökull 2010-06-29

Ad 2  
Czym innym jest odcięcie widoku na prywatny zamek, a czym innym na Słońce, które jest "zasobem wspólnym", który powinien móc być konsumowany przez wiele osób bez wzajemnego uszczerbku, nieodpłatnie, w stosunkowo nieograniczony sposób i dostępny naturalnie (nie produkowowany przez nikogo). Podobnie jest np. z tlenem. 
Zgadzając się z Hugonem (a nie z Martiinem) napisałeś:"Jeśli właściciel zadba o to, żeby to co robi, nie wpływało na własność prywatną kogoś innego (np. będzie trzymał kryptonit w ołowianej skrzyni) to jak najbardziej może sobie tak robić, bo nie narusza prawa własności". Przeczysz sobie, bo to jest akurat stanowisko Martina.  
Prawo antyhałasowe istnieje - i słusznie; choć za dużo w tym prymatu prewencji nad represją.

lukr 2010-06-29

Ad 4. 
 
Dlatego napisałem że 'w skrócie'. Istota różnicy między Martinem a Hugo (przynajmniej dla mnie), jest taka, że Martin twierdzi, że potrzeba dodatkowego prawa ograniczającego budowę budynków, jakichś planów zagospodarowań przestrzeni itp. Hugo twierdzi że ich nie potrzeba. I ma racje. Nie zgadzam się natomiast z nim, że trzeba zaakceptować to, że ktoś może hałasować i zakłócać spokój sąsiadom. Prawo własności daje mi też własność do 'niezakłóconej atmosfery'. 
 
Tak, odcięcie Słońca to inny problem. Ale nadal nie widzę potrzeby dodatkowych regulacji. Nasłonecznienie to zasób naturalny, który posiada właściciel terenu. Jeśli ktoś buduje wielki biurowiec, to zabiera mu ten zasób, czyli narusza jego prawa.

bakteria 2010-06-29

Hugo ma racje, a Martin nie ! 
Żadnych stref, i jakichkolwiek rozgraniczeń-brak ustalenia obiektywnej granicy. 
Istnieje tylko jedno prawo naturalne: nie używaj przemocy w stosunku do innych ludzi i do żadnych jego rzeczy. 
Wiec jeżeli ktoś narusza twoją własność lub działa na szkodę twojego zdrowia można go zawsze pozwać do sądu. 
A każdego rodzaju cisze nocne itp. należą tylko i wyłącznie do niepisanych lub pisanych dobrowolnych umów.

AlienStalker 2010-06-29

@bakteria 
 
Prawo naturalne polega na nieuzywaniu przemocy? Z jakiej planety pochodzisz? ;)

shark 2010-06-29

@AlientStalker Bakteria pochodzi z tej planety co trzeba i jaki widać zna pierwszą zasadę libertarianizmu: "Non-agression principle".

kopo 2010-06-30

krawiec przechodzi samego siebie:)! 
wykopcie. 
www.wykop.pl

Tailor 2010-06-30

Dziękuję bardzo za wrzucenie! Bardzo miło być wykopywanym :) Kurde, nie potrzebnie se dałem taki gejowski trochę głosik, ale jakoś tak człowiek najpierw tymi gałkami pokręci, zapisze, wyśle a potem dopiero pomyśli.

kopo 2010-06-30

krawiec. cos ty! jest super. musialem przesluchac ze 4 razy na poczatku zeby wszystko w glowie przetrawic:). tylko chyba nie chca wykopac, szkoda.

Tailor 2010-06-30

Bo ten kto KonteStacji słucha, ten ma uśmiech od ucha do ucha! - nowe hasełko reklamowe :) A z Wykopem to myślę, że my jako kontestatorzy mamy najbardziej przekichane, bo nas nie lubią wszyscy, fani SLD, PO, PiS... Krotko po dodaniu już były 4 zakopy od razu i 2 wykopy. W Polsce chyba ludzie wolą jeśli ktos zdecydowanie opowiada się po jednej ze stron PO / PiS. Zauważcie, że jak się tylko coś powie na Tuska to często pada riposta "A Kaczor lepszy?" - i odwrotnie.

Tailor 2010-06-30

Ale ale... była przecież udana akcja Wykopowa podczas głównej audycji. Efekt, kontestatorzy wykopali na pierwszą stronę (z tego co pamiętam). Tak więc mamy namacalny dowód na to, że w kupie siła!

Tailor 2010-06-30

A w temacie audycji: Moim zdaniem Hugo z jednej strony często promuje zdroworozsądkowe podejście, a innym razem jest za totalną anarchią. Starszy, ale związany z tym temat: czyj jest hałas? W podcaście - 
www.politycznie.pluru.pl - gadam o tym jak dzwonienie na policję i kontakt z dzielnicowym pomogły w uciszeniu hałaśliwego alarmu w firmie blisko której mieszkam. Uważam, że prawo dotyczące samej uciążliwości dla sąsiadów i tego typu spraw. W przeciwnym razie pozostaje tylko walka na pięści z sąsiadem kochającym puszczać black metal 24/h, zatykanie nosa jak ci wejdzie do sklepu menel, który się nie mył pół roku itd. Specyfikacje dotyczące reklam też są bardzo dobre. Może jak w końcu narzucą ściszenie tych reklam to zacznę znowu oglądać TV. Amsterdam - idziesz ulicą, a tam obok siebie w równym rządku znakomicie przygotowane banery, ładnie podświetlone, domki podobne. A co u nas to widać. Ale widać, że i u nas jest z tym coraz lepiej. Podtrzymuję tezę, że śmietnik w głowie = śmietnik w otoczeniu.

Syn Kastrata 2010-06-30

W mieście Hugo na działce koło jego mieszkania zrobiłbym skład odpadów radioaktywnych.

kopo 2010-06-30

wszystkim ktorych znam mowili ze super jak im wyslalem. moze jak sie wykopie troche bardziej to bedzie na glownej i ludzie poznaja Twoj talent i poznaja kontestacje ;). 
 
co do podzialu na pis po masz racje. tez zauwazylem to haslo czy ten drugi lepszy? tylko do czego takie myslenie prowadzi...? do niczego. jedno i to samo gowno. 
 
jak sie nie wykopie samo to trudno. ludzie sie nie znaja ;). btw. bardzo mi sie podobalo jak dzwoniles i opowiadales o kurze wolnosciowej:D. zrob jakas rolnicza reklamowke kontestacji. 
 
i na koniec najwazniejsze! oczekuje na kolejny kontestkamp! poniewaz teraz mialem jeszcze sesje i sie nie udalo.

kopo 2010-06-30

a i jeszcze! to 'bogaci biedni bogaci biedni' kazika idealnie wkomponowales:D!

Marek 2012-08-01

To jest właśnie ciekawe jak propaganda skłania ludzi do myślenia jak to przed Rzymem nie było prawa a Hammurabi to dzikus i sadysta tylko był. W "A history of interest rates" można się dowiedzieć, że umowy kredytu były tam podpisywane w świątyniach a w przypadku niespłacenia maksymalny okres niewolnictwa za karę to były 3 lata. W trakcie trwania tego imperium prawo te nie zmieniło się przez 1000 lat lub więcej (musiałbym sprawdzić jeszcze raz).

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:
Premier znowu bredzi (2) - 3 tygodnie temu


Czy pomaganie ma sens? - 5 tygodni temu

Czy to już komunizm? (2) - 6 tygodni temu

Więcej audycji...
Czy Wiedźmin jest polski? (1) - 7 tygodni temu

90% Kontestacji będzie zaorane (2) - 8 tygodni temu

Państwo przepłaca za celebrytów? (1) - 2 miesiące temu

Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 2 miesiące temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 3 miesiące temu

Unikaj szpitali (7) - 3 miesiące temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 3 miesiące temu

25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 3 miesiące temu

Nauczyciele uciekają (6) - 4 miesiące temuNiskie podatki już były (15) - 5 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 5 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 5 miesięcy temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 6 miesięcy temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 6 miesięcy temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 7 miesięcy temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 7 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 7 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 7 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 8 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 8 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 8 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 8 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 8 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 9 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 9 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 9 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 10 miesięcy temu

Pomagał bez zgody stosownych organów! (6) - 10 miesięcy temu

Jestem na kwarantannie! (1) - 10 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 10 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 10 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 11 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 11 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 11 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 11 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 11 miesięcy temu
Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - ponad rok temu

Idzie drożyzna (2) - ponad rok temu


Muzeum z najwyższej półki (1) - ponad rok temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu


Emigranci psują nasze dzieci! (7) - 2 lata temu


Magiczne szable i tarcze (1) - 2 lata temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 3 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 3 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 3 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 3 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 4 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 4 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 5 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lat temu


Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 6 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 6 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 6 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 7 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 7 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 8 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 8 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 9 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu


AgenTomasz mówi całą prawdę (49) - 10 lat temu

Ile zarabia młody dziennikarz? (17) - 10 lat temu

Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 10 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 10 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 10 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 11 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 12 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

nowy sącz rozwody sprawy - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
giełdy pracawsieci.net - - 20.00
Rozyc - - 20.00
biuro rachunkowe lider sc nowy sącz - - 20.00
rzeczoznawca majątkowy i wycena... - - 20.00
Wiercenie studni głębinowych Gorlice, Nowy... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt