Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 dni temu
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2012-04-04

Głodówka przeciw dysedukacji

Nadający:

Leszek Jaranowski - solidarnościowiec, uczestnik krakowskiego protestu głodowego przeciw reformie dysedukacyjnej relacjonuje przebieg głodówki. Jest ona kontynuowana w Warszawie. Mówimy o przyszłości polskiej młodzieży, że lepsza jest słaba edukacja niż żadna. Potem wysłuchujemy historii Solidarności w Krakowie.

KOMENTARZE

Jabollissimus 2012-04-05
Mateusz z Kanady 2012-04-05

No czasami jak zafundujecie Konserwe to prawdziwa uczta. Dzieki. Wielki szacunek dla goscia. Jaja to on ma spore.  
 
Gdyby Urban wlozyl turban to ze swini bylby Khomeini.  
 
Nie trzeba bylo zwalac Lenina tylko dobudowac szubiennice.  
 
No coz poniewaz przez to inne radio ktorego nie bedziemy tutaj nazywac jestescie ograniczeni do tylko godziny (no powaznie panowie, olejcie ich, jak jest taki gosc przeciez mozna go sluchac i sluchac) to proponuje tematyczny soundtrack do tej audycji czyli 2 x JK i 1 x JKK. 
www.youtube.com  
Ulepilismy balwana w czarnych olularach 
Obsikalismy go z rana i staneli w parach 
www.youtube.com 
www.youtube.com

Jabollissimus 2012-04-05

Mateuszu, to nie jest kwestia Niepoprawnego Radia. Ludzie są zabiegani i większą słuchalność ma audycja godzinna niż 75 minutowa. :( Szukam miejsc, gdzie jeszcze można wrzucać Konserwę i póki co - godzina jest bardziej optymalna. 
 
A z panem Leszkiem będziemy się jeszcze kontaktować.

Mateusz z Kanady 2012-04-05

No dobra, ale pod warunkiem ze jeszcze pana Leszka zaprosicie bo swietnie prawi.

mej 2012-04-05

W ogóle się nie zgadzam z gościem. Rzecz jasna w kwestii edukacji a nie kombatanckich wspominków, które zajęły jakieś 3/4 audycji.  
 
Są dwa podejścia do edukacji historycznej. Z jednej strony państwo powinno uczyć posłuszeństwa władzom (najlepiej ochotniczego poprzez "dumę", ale ostatecznie sam strach też wystarczy). Tą władzą może być samo państwo, ale mogą być to też rodzice chcący wychować sobie darmową siłę roboczą.  
 
Z drugiej strony można uznać, że każdy człowiek jest podmiotem (ma tzw. godność, jak to mówią katolicy) i sam dojrzeje (jeśli Bóg da) do aktywnego pozyskiwania wiedzy na tematy które będą go interesować. Warto zauważyć, że dzieci są bardzo chętne do poznawania świata, dopóki nie trafią do szkoły.  
 
Moim zdaniem, błędem jest tkwienie w paradygmacie minionych wieków, że dzieci mają się uczyć. To, że młody umysł jest bardziej chłonny, nie oznacza jeszcze, że należy gwałcić wolę dziecka i wtłaczać mu swój zestaw "memów".  
 
Przyszłość (o ile utrzymamy liberalną cywilizację przy życiu) należy do samokształcenia, nastąpi przesunięcie uczenia się na wiek dojrzały a raczej rozciągnięcie naturalnych ciągot dziecka w czasie aż do wieku dojrzałego. W tym celu prawdopodobnie konieczna jest likwidacja obowiązku szkolnego a co najmniej przejście do systemu kursów elektywnych (i często bezwartościowych) w szkołach powszechnych.  
 
To jednak pieśń przyszłości. Hamują nas związki zawodowe nauczycieli, niski poziom moralny rodziców, lenistwo i brak środków finansowych rodziców (szkoła pełni rolę przechowalni i jest przez to wygodna dla rodziców z przypadku /czyli pewnie 90% z nich/). 
 
Z takich zabawniejszych rzeczy, gość wspomniał o tym jaki to poziom miały polskie szkoły w PRLu (a zatem i ich absolwenci) względem szkół rówieśników w krajach zgniłego zachodu. Tu mi stanął przed oczyma Stachniuk z "lamusem kikutów". Pusta wiedza bez kontekstu, wiedza bez umiejętności, kompulsywne mielenie - na okrągło - wciąż tych samych tematów.

Barrett 2012-04-05

Mej, piszesz bloga? Gdzie można czytać twoje wpisy?

mej 2012-04-05

Pisuję (bardzo) czasem bloga, ale akurat nie na temat edukacji. :) Skąd twoje pytanie, Barrett?

Jabollissimus 2012-04-05

Gdybyśmy mieli szkoły prywatne, każda miałaby inne nieco metody - moglibyśmy porównywać, które są najlepsze w danym czasie. 
Przy obecnej - słabej efektywności kształcenia, zmniejszenie ilości godzin spowoduje, że ostateczne wykształcenie będzie jeszcze gorsze. 
Aczkolwiek - audycja nie była dyskusją o modelu i metodach edukacji. ;) Do takiej dyskusji trzebaby przygotować opinie, paradygmaty i jakieś dane (lub subiektywne oceny) efektów - systemów edukacyjnych z różnych okresów.

Barrett 2012-04-06

[email protected] - podoba mi się styl, jak piszesz coś antypolitycznego to link byłby miłym gestem.

Barrett 2012-04-06

7 - poza tym ma bardzio podobne przemyślenia co do roli rodzica. Zauważyłem, że w dzisiejszej Polsce przymusowa edukacja dziecka jest dla matki/ojca ucieczką od odpowiedzialności.

Jabollissimus 2012-04-06

@10 - jest, wraz z komputerem. Ale rozwiązaniem nie jest likwidacja edukacji i komputerów.

Drakens 2012-04-06

ad. 5  
Mi też nie podoba się obecnie obowiązujący model edukacji, który jest zresztą taki sam jak za komuny i taki sam jak przed komuną (XIX - XX w.) 
Całe książki powstały na ten temat (anty-pedagogika, pedagogika krytyczna). 
Żeby nie pisać w tym miejscu elaboratów, można to streścić: obecnie zasadą jest, że uczeń jest zmuszanym do nauki niewolnikiem, a szkoła urzędem państwowym; powinno być tak, że uczeń jest klientem, a szkoły rywalizując ze sobą powoli pięłyby się na coraz wyższy poziom, czyli coraz lepiej przygotowywały ludzi do życia. 
 
W obecnie panującym modelu edukacji, można też różnie wychowywać i kształcić ludzi. Wyrugowywanie historii niszczy poczucie narodowe, a także zmniejsza humanistyczne umiejętności człowieka, w praktyce pogarsza jego inteligencję społeczną. Człowiek znający historię, zna mechanizmy walki o władzę, rozumie życie społeczne, rozumie to co zachodzi między ludźmi. Piszę oczywiście o dobrej nauce historii, ale taka się zdarzała do tej pory w szkołach. Nawet edukacja pobieżna historyczna, tworzy pewną bazę, na której można szybko przez odpowiednie lektury zbudować sobie pewien poziom inteligencji społecznej.

mej 2012-04-06

Jabolu, mnie się wydaje że właśnie ten paradygmat jest najciekawszy a technikalia są na marginesie. Zaskakujące jest dla mnie strajkowanie (i to głodowe!) w obronie właśnie technikaliów. Dlaczego jeśli dziecko nie usłyszy odpowiedniej lekcji historii w szkole, to już nigdy nie dowie się o pewnych sprawach i na zawsze pozostanie stracone dla Narodu?!  
 
Jak się zastanawiam nad moimi poglądami (za dużo powiedziane..) z dzieciństwa, to właściwie chyba wszystkie zmieniłem w późniejszym czasie. Niektóre zmieniałem wielokrotnie w miarę dostępu do lepszych informacji. Jedyne co mi pozostało to podobne emocje i podobny szkielet moralny (ale na jak długo?). 
 
A paradygmat liberalny (tak jak ja rozumiem liberalizm) wskazuje, że to ludzie tworzą, kształtują społeczeństwo. Esencją jest wnoszenie swojego wkładu i podążanie własną ścieżką. Teraz to się chyba nazywa kreatywnością, dawniej mówiono o postępie. W każdym bądź razie, jednostki ludzkie wyciskają na naszym świecie swoje piętno, popychając cywilizację do przodu (a czasem do tyłu, ale zwykle nieintencjonalnie). Tu dochodzimy do krytycznego, newralgicznego i najbardziej poddawanego w wątpliwość postulatu liberalizmu - że w społeczeństwie liberalnym dobre rozwiązania przetrwają a złe zostaną zmarginalizowane. 
 
Konserwatyzm, z drugiej strony, jest dla mnie nadal zagadką. Z tego co zrozumiałem, konserwatyści (przynajmniej katoliccy) uważają, że dobro nie może zwyciężyć poprzez wolę człowieka (pokłosie słynnego konfliktu Augustyna z Pelagiuszem), że konieczna jest ręka /łaska/ Boga oraz argusowe oko i żelazna rózga jego świętych pomazańców.. itd. 
 
Barrett, ucieczka od odpowiedzialności jest faktem. Jest to jednocześnie ucieczka od wolności (bo nie ma w społeczeństwie wolności bez odpowiedzialności). Zadaj jakiemuś (takiemu bardziej rozgarniętemu) rodzicowi pytanie po co mu dziecko..

Jabollissimus 2012-04-06

@12 "Mi też nie podoba się obecnie obowiązujący model edukacji, który jest zresztą taki sam jak za komuny i taki sam jak przed komuną (XIX - XX w.)" 
To jest akurat nieprawda. ;) Założenia i realizacje bardzo się zmieniały. 
 
@13 "że właśnie ten paradygmat jest" - "ten" czyli który? Widzę chaos, a nie mogę w tym momencie się wgłębiać. Więc - proponuję na początek przesłuchanie skrótowca: www.kontestacja.com

michal 2012-04-08

Audycję podsumowuje stwierdzenie:  
"Lepiej być uczonym byle jak, niż nie być uczonym w ogóle." 
Przecież to jakiś nonsens.  
 
Raz, że nawet w szkole, to dzieci powinny się uczyć (zdobywać wiedzę w sposób naturalny), a nie powinno się je uczyć (trenować).  
 
A dwa to, że najgorsze co można zrobić młodemu człowiekowi to dać mu wrażenie, że coś już wie, podczas gdy jego wiedza jest byle jaka właśnie. Tak się wychowuje kolejne pokolenia ignorantów, które już nic nie muszą, bo mają przecież solidną państwową edukację.

Jabollissimus 2012-04-08

Mało > nic. Proste? Trudne? Kiedyś będzie normalnie, ale w międzyczasie mamy stosować doktrynę spalonej ziemi? Mamy odzyskać to terytorium dopiero, jak będzie totalną pustynią?

EstEst 2012-04-09

Ad 16 
 
Jabolissimusie szanowny, tu nie jest kwestia: mało vs nic. To jest kwestia kiepsko vs wcale. Ja jestem nauczycielem akademickim, uczę przedmiotów matematyczno-ekonomicznych i zaprawdę, wolałbym czasem uczyć 7-latków, którzy nie mają wyrobionych przez szkołę złych nawyków typu: dodawanie ułamków licznik z licznikiem, mianownik z mianownikiem. 
 
Ale i to, że dzieci nauczą się rzeczy nieprawdziwych jest mało ważne, choć wkurzające. Najgorsze jest zniechęcenie do uczenia się. Dzieci naturalnie lubią się uczyć. Jeśli zdamy uczenie na szkołę - koło 3-4 klasy już nie będą tego lubić, natomiast nabędą umiejętności typu: jak oszukiwać, jak sprawiać wrażenie, że coś się wie, nic nie wiedząc, uczyć się nie tego, co się przyda, ale tego, co usatysfakcjonuje nauczyciela (nauka wazeliniarstwa) itp. W ten sposób tak naprawdę niszczone są wszelkie pozytywne trendy w młodych ludziach. 
 
Jednocześnie, mamy koszt alternatywny - dzieciom na uczenie durnot zabiera się czas, który mogłyby przeznaczyć na uczenie się czegoś przydatnego - kolejny minus. 
 
Ponadto wyrabiane są złe nawyki. 12 lat tępienia przejawów kreatywności, zachęcania do robienia rzeczy ,,bo inni tak robią'', uciekania od odpowiedzialności, indoktrynacji propaństwowej często nie jest już do wyleczenia. 
 
I wreszcie otrzymanie dyplomu ukończenia edukacji często wbija absolwentom do głowy, że ich wiedza ma jakąś wartość i teraz im się ,,należy'' godna płaca, co prowadzi do dalszych tragicznych nieporozumień. 
 
Tak, z pełną odpowiedzialnością twierdzę, że dla ponad połowy uczniów taka edukacja jest gorsza niż żadna.

Kreator z koczowiska :) 2012-04-09

www.darpoint.pl 
 
conieco o konspiracji i solidarności. 
 
Co do edukacji, ja miałem bardzo ciekawego historyka i sporo z podstawówki się dowiedziałem spoza programu. 
Do Starożytnego Rzymu mieliśmy się uczyć łacińskich sentencji jakie nam się podobają. I wyszło ciekawie. 
Nie wspomnę długiego wykładu o Jałcie i Historii najnowszej żydów w PRL :) bo wyszło od 'skąd antysemityzm' i po logicznym przeanalizowaniu tematu wcale nie jest to takie dziwne :D. 
W liceum cofałem się hostorycznie. 
Co do podstaw. Jesli mają być dobre podstawy to trzeba zlikwidowac kuratoria, wtedy nauczyciele zacnzą uczyć różnorodnie I NIE BĘDĄ TRACIĆ CZASU NA WYPEŁNIANIE PAPIERKÓW. 
 
Jak dajecie swoje dzieciaki na korepetycje to musi korepetytor wypełniać papierki? Ile godzin trwają korepetycje a ile miesięcy zaległości nadrabiają. Koniec tematu AMEN :) god bless the Good Teatchers

Jabollissimus 2012-04-09

Wiem po sobie, jak ten system edukacji jest destruktywny. Ale jak rozmawiam z rocznikami starszymi i z młodszymi - na podstawie porównania oceniam, że edukacja zmienia się na gorsze. Ekstrapoluję to na obecną zmianę. 
 
Oczywiście, w edukacji potrzeba WIELKICH ZMIAN SYSTEMOWYCH. Ale kto takie teraz wprowadzi?

mej 2012-04-10

Jabolu, widzisz różnicę w doświadczeniu osób (młodsze osoby mają mniejsze doświadczenie i dlatego "są" głupsze) a nie zmianę w edukacji.  
 
Jedyne co się faktycznie zmieniło to roszczeniowość rodziców (a co za tym idzie dzieci, które są tylko swoimi małymi rodzicami). Za realnego socjalizmu szkoła to był jednak przywilej, tzn. można było faktycznie wylecieć ze szkoły albo stracić rok powtarzając klasę. Za kapitalizmu ludzie "płacą" i "wymagają", więc to nauczyciel ma robić łaskę uczniowi. Dzieci to widzą i bezwzględnie wykorzystują!  
 
W połączeniu z obowiązkiem szkolnym (patologia też się "uczy") powoduje to sytuacje bardzo nieprzyjemne dla nauczycieli (pyskówki, zakładanie kosza na głowę itp.) .

mej 2012-04-10

Kreator zwrócił uwagę na rzecz kluczową w technikaliach edukacji: okazuje się, że faktycznie najważniejszym czynnikiem kształtującym wyniki kształcenia są dobrzy nauczyciele. Jest to wykazane empirycznie: nie liczą się nakłady na edukację, nieważna jest wielkość oddziału, zamożność rodziców, przygotowanie pedagogiczne nauczyciela, nawet doświadczenie nauczyciela (poza okresem pierwszych dwóch lat uczenia, nieważne czy ma 5 czy 25 lat "stażu").  
 
W świetle tych badań jest tylko jedno rozwiązanie na podniesienie poziomu szkół - corocznie wywalać na zbity ryj kilka procent złych (najgorszych) nauczycieli. Próbowałem to zresztą powiedzieć jak dzwoniłem do was ileśtam odcinków Konserwy temu; chyba mi się zresztą udało.

Jabollissimus 2012-04-10

"Jabolu, widzisz różnicę w doświadczeniu osób (młodsze osoby mają mniejsze doświadczenie i dlatego "są" głupsze) a nie zmianę w edukacji." 
Czy zadawałbym pytania takie, by wyniki były nieporównywalne? Naprawdę staram się dbać o metodologię przy wyciąganiu wniosków. ;) 
 
 
Jeszcze wrócimy do tematu modelu edukacji! Widzę, że szykuje się świetna dyskusja. :) 
A dziś - o prześladowaniach chrześcijan w państwach islamskich.

Jaskiniowiec 2012-04-10

Dysedukację to ja przeszedłem. 6 lat podstawówki, 3 gimnazjum i 3 liceum. Nie mówcie mi tu teraz, że mała wiedza to lepsza niż żadna, bo w tym przypadku to jakiś żart. Wiecie, czego się uczy na takich przedmiotach jak "podstawy przedsiębiorczości", "wiedza o społeczeństwie", "wiedza o kulturze"? W tym przypadku też mi ktoś napisze, że mało to lepiej niż wcale. Litości. 
 
Poza tym (przynajmniej z moich doświadczeń tak wynika) nauczyciele bardzo entuzjastycznie podchodzą do propagandy UE i wpajają jakieś swoje socjalistyczne banały typu "jest źle, bo brak jest solidaryzmu społecznego, ludzie działają w szarej strefie, bla bla" (motto mojego historyka). Sama historia też może być podana w sposób iście gówniany, co zresztą uzmysłowiła mi w dużej mierze właśnie Konserwa. Np. "I RP upadła przez prywatę szlachty", "Konfederacja to byli rasiści". Na takie banały to ręce opadają. I chodzą później takie ofiary tego systemu i ze świętym przekonaniem są się w stanie kłócić o te rzeczy w oparciu o JAKŻE WIARYGODNĄ wiedzę ze szkoły. Nie wiem, czego tutaj bronią konserwatyści. Co oni chcą osiągnąć? Lepsze pranie mózgu dla swoich dzieciaków? 
 
Nie można odmówić pewnym osobom gorącego serca, ale ono nie zawsze dobrze kieruje. Zwłaszcza, kiedy rozum się wyłącza. Tak tylko mogę skwitować takie akcje jak ta głodówka. Jaka dysedukacja? Pewna niekonsekwencja intelektualna tu występuje.

Mateusz z Kanady 2012-04-11

Drobna refleksja ktora powtarzam ile razy kazdy wszystko wie o edukacji: program jest glupi, nauczyciele sa niekompetentni ale za to uczniowie to wiedzy pragna, tak? Na jakiej planecie przepraszam?  
 
Przeszedlem osiem lat czerwonej podstawowki (potem poltora roku nie czerwonego ogolniaka i wyjechalem). I tam gdzie siekiery na mnie ryja darly to do dzisiaj pamietam o co darly, za to tam gdzie uduchowiene edukatorki sie staraly mi przemowic do rozsadku do tylko sobie nerwy zszarpaly. Uczyli bzdur i uczyli rzeczy waznych, mozg sie krecil, nikt sie z nikim nie cackal, jak sie komus nie chcialo to kiblowal. Kazdy o tym wiedzial a i tak jak tylko spuszczali nas ze smyczy to pedzilismy chlac jabole. ... tak tak jestem przekonany ze z wami to bylo zupelnie inaczej... pewnie i w ieku 15-tu lat znacznie bardziej was interesowala konfederacja i IRP od cyckow kolezanki.  
 
Patrzac na to z perspektywy czasu to prawdziwa pogarde mam dla tych co moralizowali (bo oni wlasnie nie uczyli) a nie dla tych co kazali wykuc, przygotowac, rozwiazac i nie mieli problemow zeby opierdolic i od debili przed klasa zwyzywac. Cos we lbach zawsze zostalo. Jednemu to drugiemu tamto. Ruskiego nienawidzilem a po latach umiem zrozumiec jak mi ktos bukwami jedzie. Fizyka czy biologia malo mnie intresowaly ale dzieki temu ze nad glowa w klasie siedzial kat to dzisiaj jestem w stanie zrozumiec dyskusje o skutecznosci roznych rodzakjow amunicji. Historja byla uczona zle, ale chcialem wiedziec wiec sie sam douczalem.  
 
Malo tego, na pewno uczylismy sie wiecej niz dzieciaki teraz, i nawet wtedy jak ktos chcial to mogl bez probemow podolac nawalowi materialu wiec prosze mi nie plakac ze trzeba czasami troche na dupie posiedziec i pomeczyc sie na czyms co nie sprawia zadnej przyjemnosci i jest prawdopodobnie nie potrzebne. Przezyjecie.  
 
I jeszcze, bez wiekszej obludy przecietny kontestator moze sie sam sobie przyznac ze byl prawdopodobnie jednym z lepszych uczniow w klasie (jak mu sie chcialo). Wiekszosc waszych kolegow byla od was glupsza – oni cale zycie beda robili cos na co nie maja ochoty. A wy chcecie dac im teraz wybor? Wyubiora jabole i kopanie pilki.

Ostatni Sprawiedliwy 2012-04-12

bardzo dobry komentarz Mateuszu

Dodaj komentarz...


Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo KonserwaInne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - 4 lata temu
Równość - sruwność. (1) - 5 lata temu

Ludobójstwo - film - 5 lata temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 6 lat temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 6 lat temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 6 lat temu

Plotki, ploteczki (1) - 6 lat temu


Zabory Ukrainy? (6) - 7 lat temu

Kabaret z Konserwą (4) - 7 lat temu

O masonerii (15) - 7 lat temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 7 lat temu
Czarne święta! (11) - 7 lat temu


Właściciele Polski (12) - 7 lat temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 7 lat temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 7 lat temuMrowisko masonerii (38) - 8 lat temu

Polska - Afryka Europy (13) - 8 lat temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 8 lat temuWlepy AgenTomasza (1) - 8 lat temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 8 lat temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 8 lat temu

Jan Pietrzak (24) - 8 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 8 lat temu

Punki i hipstery (16) - 8 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 8 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 8 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 8 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 8 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 8 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 8 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 8 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 8 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 8 lat temu

Krzyż w PE (47) - 9 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 9 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 9 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 9 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 9 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 9 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 9 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 9 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 9 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 9 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 9 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 9 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 9 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 9 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 9 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 9 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 9 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 9 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 9 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 9 lat temu


Precz z Halloween (69) - 9 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 9 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 9 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 9 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 9 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 10 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 10 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 10 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 10 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 10 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 10 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 10 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 10 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 10 lat temu

Konserwa - wódanie specjalne (9) - 10 lat temu

Konserwa - Wydanie Swiateczne (6) - 10 lat temuKonserwa (testowa) 2 (9) - 10 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt