Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (5)
5 dni temu
Pomagał bez zgody stosownych organów!
Cezary opowiada jak próbował walczyć z wirusem. Nowe regulacje. Czy rząd ma zawsze racje? Zus trzeba płacić. Termin wyboprów wciąż aktualny! Nocna zmiana kodeksu wyborczego. Głosowanie...
Myśleć jak przedsiębiorca
przedwczoraj
Czy relacje to nasze nasze największe aktywa?
Przygotowując tę audycję, zastanawiałem się czy poruszać kolejny raz temat ważności relacji w biznesie. Jednak wątek ten naturalnie wpisuje się w nasze codzienne życie, a mając na uwadze...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2012-04-05

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym

Nadający: Jan Fijor

Dzisiaj audycja poświęcona gastronomii, głównie w Zakopanym, ale nie tylko.

KOMENTARZE

Łukasz Krzysztof 2012-04-05

Moi Drodzy, w ZakopanEm... !

Emper 2012-04-05

Odpowiadając na pytanie "co zrobić?"  
 
Czytać i pisać opinie. Nie chodzić w ciemno ! Oto kilka linków: 
 
www.gastronauci.pl 
www.gdziezjesc.info 
www.wystawopinie.pl 
 
i na koniec bardzo fajny portal o lekarzach 
 
www.znanylekarz.pl

Radek W 2012-04-05

Na początku wielka bzdura wypowiedziana przez Pana Jana. W każdej restauracji w której jadłem a jadłem w wielu w Polsce tanich drogich danie głowne czyli mięso lub ryba jest podawana z ziemniakami w róznej postaci lub ryżem i jakimś zestawem surówek, warzyw i cena za całość w karcie jest podana już za to wszystko a nie oddzielnie. Oddzielnie mozna sobie zamówić jakiekolwiek dodatki płatne oddzielnie. Nigdy nie widziałem pozycji danie głowne: kotlet schabowy 25 zl np a na drugiej stronie wszystkie dodatki jak ziemniaki, warzywa itd.

Radek W 2012-04-05

Piwo produkowane lokalnie w knajpie musi być o wiele droższe od tego w browarze. Jaki jest koszt aparatury do produkcji, którą musi zakupić włąściciel restauracji, jaki koszt pozwoleń, certyfikatów i podobnych bzdetów aby spełniać wymogi itd. Jak wszystko serek robiony własnoręcznie, czy wino czy zegarek w renomowanym malutkim zakładzie z jakąś tam wieloletnia tradycją aniżeli produkt masowy produkowany na dużą skalę w wielkiej fabryce.

torres 2012-04-05

Słuchaczu drogi, nie wcinaj sie tak ciagle bo sie ciezko slucha :P

kobza 2012-04-05

Dokładnie, gość non stop przerywa i ma strasznie irytujący głoś lol

Marcin 2012-04-05

Ja bylem ostatnim sluchaczem, czy za bardzo wcinalem sie w rozmowe ? Gneralnie prowadzilem dialog z Jankiem, 
Faktycznie mikrofon strasznie mi znieksztalca glos :-), zrobilmy cos z tym.....Generalnie nie chcialbym przeszkadzac innym w odsluchu, ale swoje zdanie na poruszane tematy mam..

mej 2012-04-06

W Internecie pojawiła się kontynuacja sprawy SB-ckich kontaktów Jana Fijora w kontekście Kontestacji ;) www.youtube.com Ciesielczyk robi p. Jankowi koło pióra.

jan M Fijor 2012-04-06

@Radek W. medice cura te ipsum. Czyli jak chcesz komus dowalic, to sprawdz wpier swoja argumentacje. Faktem jest, ze coraz wiecej restauracji przechodzi na ryczaltowe ceny, ale nadal w bardzo wielu tych bardziej spektakularnych przybytkach obowiauja ce ny skladane. Co do cen , no coz, jesli chcez jezdzic lexusem musisz zaplacic wiecej niz za fiata czy VW. Smacznego Jajka, spokojnych Swiat Wielkiej Nocy zyczy Wasz Pesymistyczny Optymista. Alleluja!

Radek W 2012-04-06

jan M Fijor, Panie Janku, mieszkam w Szczecinie, jeśli poda mi Pan jedno jedyne miejsce w Szczecinie gdzie w pozycji danie głowne w menu jest cena za samo mięsa lub rybę tylko i wyłacznie a ziemniaki w róznej postaci ( pieczone, z wody , talarki, frytki ) lub ryż ( czysty lub z warzywami ) i jakiekolwiek warzywa ( surówka wiosenna, warzywa z grilla, nowalijki, itp ) są doliczane oddzielnie one by one przelewam Panu na pana konto 1000 zl ( znam Pana stronę i numer konta), jesli jednak nie jest Pan w stanie podać tego jednego jedynego miejsca w Szczecinie Pan dokona przelewu na moje konto 1000 zl. Jesli zgadza sie Pan jestem do dyspozycji, Wesołych Świąt i pozdrawiam.

antyBlacha 2012-04-06

Bar w Ostrowi Mazowieckiej czyli po drodze z Warszawy do mnie (na Mazury) oferuje tylko ceny składane.  
Kotlecik oddzielnie. Cena jest podana za 100g kotleta. Kotlet przed sprzedaża jest kładziony na wagę i później cena ostateczna różni się od tej poglądowej za 100g.  
Ziemniaczki oddzielnie surówka oddzielnie.  
Więc racja Panie Janku.

Radek W 2012-04-06

antyBlacha, tak a w kfc placimy za zestaw w którym jest jakis kurczak, frytki napój lup coleslaw przykładowo. Słowa Pana Janka odebrałem tak jakby w większosci restauracji w polsce płaciło się za oddzielnie za mięso lub rybę i oddzielnie za wszystkie dodatki. A jest odwrotnie. 
Nad morzem również płacimy za 100 g ryby plus dodatkowo za frytki i surówkę ( zawsze taka sama zresztą ). Jest łatwiej dla sprzedawcy zważyć kawałem i policzyc za sto gram ( bo przeciez każdy kawałem kawalkowi nie równy ) Ale to są budki szybkiego ruchu z masa klientów w sezonie. W restauracji mamy w większosci zestawy dań głownych a nie w mniejszosci. 
A jeśli chodzi o wagę, jeśi mamy w zestawie wagę np. 150g mięsa czy któs z odwiedzających restauracje zastanowił się jak to zrobić aby było dokładnie 150g skrzydełek lub piersi lub pstrąga w całości, a jak będzie mniej to co dodawać jakiś skrawek, a jak będzie mniej to co ciąć skrzydełko lub ogon ryby, wszystko to jest orientacyjne, ważne aby nie było za dużych niedowag w dół na niekorzysc klienta, albo po prostu najlepiej nie podawać wag.

Radek W 2012-04-06

jan M Fijor, jeszcze raz przesłuchałem fragment odnośnie cen składanych, Pana słowa: "Jest bardzo niewiele restauracji w krórych jest podana cena potrawy i płacisz taką cenę jaka jest podana" 
Schabowy 8,90 pln sam kotle ziemniaczki 5,50 surówka itp. 
Prosze pokazać mi takie miejsce w Szczecinie w restauracji bo mówi Pan o restauracji.

verde 2012-04-07

Radek - a kogo to obchodzi choc troche? Zeby tyle postow o tym pisac.... 
I do tego ten idiotyczny zaklad... Rozumiem jeszcze propozycje w rodzaju "Jesli Pan znajdzie taka restauracje to postawie Panu ten obiad!", ale to? Twoja rodzina zajmuje sie robieniem tych dodatkow "(pieczone, z wody , talarki, frytki ) lub ryż ( czysty lub z warzywami ) i jakiekolwiek warzywa ( surówka wiosenna, warzywa z grilla, nowalijki, itp )" 
ze cie to tak do zywego dotknelo?:P

Tomasz 2012-04-07

Jest taki mały bar w Radomiu: "Głodny Królik" w przerwie pomiędzy zajęciami miałem okazję tam zjeść żurek z pieczywem za 5.5zł. Sam szef był tego dnia "za ladą" i bardzo miło mnie zaskoczył, a zaskoczył mnie rzeczą niesamowicie wyjątkową: gdy nie miał drobnych w kasie, przedstawił pokwitowanie z 50zł i wrócił w ciągu kilkunastu sekund z rozmienioną kwotą, mimo, że proponowałem, iż sam rozmienię, bo jednak w Gdyni/Gdańsku taki pozytywny objaw przy obsłudze klienta należy do rzadkości i klient sam musi się martwić, w Sopocie lepiej mieć drobne na imprezie, bo tną przy piwie (bo oczywiście nie mają jak wydać). Gdynia to nie Radom i odwrotnie, ale przykładów mogę podać więcej, do Radomia jadę z przyjemnością (niestety koleją ) ;) Tyle o polskiej gościnności w różnych miejscach w Polsce :)

Tomasz 2012-04-07

Będzie jakaś audycja o SB? www.solidarni.waw.pl

Radd 2012-04-07

Tomasz taka audycja już była. Jan wyjaśniał te kwestie. Poszukaj sobie w archiwum i nie podniecaj się gryzipiórkami z Ipn.

Tomasz 2012-04-07

Podniecają mnie inne sprawy ;) zapoznałem się już z archiwum i mam swoje zdanie i zadałem pytanie tylko, bo audycja, która była miała wyjaśnić sprawę Janka a nie faktów związanych z działaniem SB.

kobza 2012-04-08

paragraf na każdego się znajdzie....

kobza 2012-04-08

paragraf na każdego się znajdzie...

Paweł 2012-04-09

@Tomasz: Była taka audycja, w której Janek odpowiadał na wszystkie pytania w tym temacie. Poszukaj sobie w archiwum głównego wydania.

euq 2012-04-10

Bardzo fajne audycje tu generujecie. Słucham od niedawna. Obecnie jestem na etapie pochłaniania archiwów :) Polecam was wszystkim. To może tyle na razie w kwestiach ogólnych. 
P.S. Alle luja i do przodu :)

nikt 2012-04-10

@Radek. 
W zeszłym tygodniu byłem w karczmie, w Poroninie. Ceny były składane, co jest dobre dla prawdziwego krakusa, bo może przyoszczędzić, e.g. jedząc schabowego bez "gruli z omastom".

Jarek 2012-04-11
Jarek 2012-04-11

www.youtube.com 
Trzeba wpuszczać w krawatach....

Marek 2012-06-23

Trzeba wywierać presję na zmniejszenie ceny wejścia na rynek i problem sam się rozwiąże.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:
O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 7 tygodni temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 2 miesiące temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 3 miesiące temu

Więcej audycji...
Jak się bogacić? (18) - 4 miesiące temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - 4 miesiące temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - 4 miesiące temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - 5 miesiące temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - 5 miesiące temu

Jak banki rabują klasę średnią! (9) - 5 miesięcy temu

Firma która upadła przez Państwo. (4) - 5 miesięcy temu


Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - 6 miesięcy temuObligacje dla debili (5) - 7 miesięcy temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - 8 miesięcy temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - 8 miesięcy temu

40 lat i fajrant! (27) - 9 miesięcy temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - 9 miesięcy temu

Życie w Hiszpanii dla początkujących (13) - 9 miesięcy temu

Rekordowo krótki odcinek (3) - 9 miesięcy temu

Mocz to moc (11) - 9 miesięcy temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - 10 miesięcy temu

Hiszpania pod dokładniejszą lupą (1) - 10 miesięcy temu

Wystarczy języczek u wagi (8) - 10 miesięcy temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - 11 miesięcy temu

Dziwny rynek nieruchomości w Zakopanem (3) - 11 miesięcy temu

Ekonomiczne aspekty kolonizacji Ameryk (6) - 11 miesięcy temuO strajku nauczycieli (20) - 11 miesięcy temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - ponad rok temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - ponad rok temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - ponad rok temu

O wyższości gór nad morzem (11) - ponad rok temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - ponad rok temu


Co zacząć, jak nie skończyć (7) - ponad rok temu

Jan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - ponad rok temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - ponad rok temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - ponad rok temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - ponad rok temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 2 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 2 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 2 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 2 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 2 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 3 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 3 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 3 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 3 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 4 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 4 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 4 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 4 lata temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lata temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lata temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lata temuJan Fijor - Pomysły na biznes (7) - 5 lata temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - 5 lata temu


Jan Fijor - Wybory (19) - 5 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 5 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 5 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 5 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 5 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 5 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 6 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 6 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 6 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 6 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 6 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 6 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 6 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 6 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 7 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 7 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 7 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 7 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 7 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 7 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 7 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 7 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 7 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 7 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 7 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 8 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 8 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 8 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 8 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 8 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 8 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 8 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 8 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 8 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 8 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 8 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 9 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 9 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 9 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 9 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 9 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 9 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 9 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 9 lat temu


Żona milionera (10) - 9 lat temu

Afryka Afryka (27) - 9 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 9 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 9 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 9 lat temu

Fijor w Californi (17) - 9 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 9 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 10 lat temu

Państwowe akcje (20) - 10 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 10 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 10 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 10 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Agencja pracy opiekun osób starszych w... - - 20.00
Poradnik jak założyć bloga - - 20.00
nexty - - 22.00
Kody i kupony rabatowe na darmowisko.com - - 20.00
Fotograf ślubny Kraków - - 20.00
Tomasz Rawski - - 50.00
Nieruchomości Hiszpania, mieszkania na... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt