Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2012-04-09

Martin: Jak rzuciłem etat?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Martin opowiada o tym, dlaczego pożegnał się z etatem. Nagranie z biznescampu szkoły ASBIRO.

KOMENTARZE

Amish 2012-04-09

Czym było nagrywane?

Marcin 2012-04-09

Niewyraźnie miejscami.

stachv 2012-04-10

świetny wykład!

Krzysiek kontestator 2012-04-10

Mi się podobało. To było dosyć inspirujące.

marcin z 2012-04-10

A Becia to co chciała udowodnić? Że bycie biurwą jest lepsze od bycia panem własnego losu? Trochę to było żałosne, że tak bardzo musiała próbować udowodnićmartinowi, że "moja racja jest mojsza".

Skwarek 2012-04-10

Jak identyfikujecie się z tym:  
prawda2.info 
ja zaniemówiłem  
gorąco polecam

Tawariel 2012-04-10

Audycja-wykład trafiająca w sedno sprawy. 
Trochę szumi, ale i tak super.

mej 2012-04-10

Dobrze powiedziane, Martinie. Warto podkreślić te punkty: 1) robić to, co się czuje że jest dobre, do czego ma się powołanie; 2) otworzyć się na klęski związane ze zdobywaniem doświadczenia. I przede wszystkim, robić a nie gadać o robieniu.  
 
Bardzo podoba mi się też koncepcja pracy za "co łaska", sam jestem bliski przejścia na ten model chociaż nie ukrywam, że wydaje się to być szaleństwem i nadal mam opory. :) O ile w przypadku radia to jest łatwiejsze, bo "kontent" już jest do wglądu dla nabywcy o tyle w przypadku usług "twarzą w twarz" dochodzi bariera wejścia w ten układ. Jest trudność zaprezentowania próbki.

Ela 2012-04-10

Ciekawe. Jednak jak widzi się naprawdę ludzi, którzy przychodzą do programów gdzie łowi się talenty , którzy kochają to co robią a jednak większość robi to źle , nieumiejętnie i okazuje się , że ich przekonanie było błędne. A często nie umieją nic więcej. Nawet nie ciągnie ich do tego by robić coś innego. Dla mnie za dużo jest ludzi, którzy robią fajne rzeczy, ale często nikomu nie potrzebne. Ludzi którzy dobrze gadają i śpiewają jest sporo. Ludzi, których ciągnie do tego co będzie potrzebne innym i jeszcze to lubią jest garstka. Najtrudniej sobie znaleźć coś niszowego, coś czego nie ma i inni to polubią, kupią itp. Wydaje mi się, że np śpiewać wielu z nas lubi a ilu robi to znośnie?

Lutzky 2012-04-10

Trochę Martin pomieszał wiele spraw. Przede wszystkim nie ma różnicy w jakiej formie pracujemy: etat, umowa, gd czy cokolwiek. Najważniejsze jest to czy praca którą wykonujemy przynosi nam to czego od niej oczekujemy. Niektórzy bowiem patrzą tylko na forsę, niektórzy na to jak się w danej pracy spełniają, niektórzy na prestiż a jeszcze inni na sławę. Wszystko później zależy od nas jak sobie ustawimy priorytety. 
 
Druga sprawa. Lepiej pracować 8h w zawodzie który nie jest porywający i zarabiać dużo niż poświęcić się czemuś co przynosi marne pieniądze a pochłania praktycznie cały czas. Uważam iż lepiej pracować 8h i dostać dobrą wypłatę by czas wolny od pracy poświęcić na to co nas pasjonuje i mieć na to fundusze. Np moją pasją jest akwarystyka ale nie chce prowadzić sklepu akwarystycznego i nie uważam że od razu muszę na tym zarabiać. A skoro robię coś innego dobrze i jestem z tego tytułu dobrze nagradzany to nie widzę sensu na siłę zmieniać swojego życia. 
 
No i trzecia sprawa. Na jednym z wykładów na TED pewien doktor stwierdził, że ludzie szczęśliwi to tacy którzy mają małe oczekiwania a nie Ci którzy np z racji bogactwa mają nieograniczone możliwości. Dlatego możesz w ciągu swojego życia pracować w 5 różnych zawodach albo otworzyć 5 różnych firm a i tak żadna nie przytrzyma Cię na dłużej. 
 
Ogólnie lubię sam promować alternatywne spojrzenie na życie ale lepiej nie inspirować ludzi którzy mogą sobie z takim życiem nie poradzić.

Waldek 2012-04-10

Bardzo fajny wykład, pomyślałem i się zastanowiłem co takiego robię, a co chce robić i wynik wyszedł negatywny... 
Dzięki, bo dzięki temu podjąłem decyzję!

szukaj 2012-04-10

Motywujące. Przesłuchiwać będę pewnie jeszcze wiele razy :)

SEKAi 2012-04-10

MNIE TEŻ PIENIĄDZE NIE INTERESUJĄ - BARDZIEJ MNIE INTERESUJE CO MOGĘ SOBIE KUPIĆ ZA PIENIĄDZE !!!! 
 
ps. ironiczny sarkazm

mej 2012-04-11

@ Lutzty "druga sprawa" 
 
To fałszywa dychotomia. Jeśli coś lubisz, to masz przewagę konkurencyjną nad innymi w tej branży i masz w dłuższej perspektywie szanse na większe zarobki.  
 
Jeśli w wolnym czasie robisz co innego niż w pracy, to podwójnie tracisz: nie rozwijasz się w pracy i masz mniej czasu na swoje hobby. Stoisz w miejscu.

Lutzky 2012-04-11

@mej: 
Tylko w teorii. W praktyce samo uwielbienie czegoś i jak najlepsze zamiary nie generują przychodów. A jeśli po pracy pielęgnuję akwarium, sklejam modele i idę pobiegać to wcale nie znaczy że tracę czas bo ktoś inny działa w tym czasie zawodowo. Na pracy się życie nie kończy.

Jaroslaw 2012-04-12

jak mogles go rzucic.. Interesting.. siedziesz na etacie w radiu internetowym. O zapomnialem! To wszystko dzieje sie za darmo.  
Taki Sztukmistrz z Lublina.

mej 2012-04-12

@ Lutzky 
 
To teraz atakujesz strawmana. Czy prowadzenie np. radia internetowego to "samo uwielbianie i jak najlepsze zamiary" itd? Martin jak najbardziej porównuje działania, które przynoszą dochód. Dokładnie była mowa o 4000 vs 800. Na początek. Ja twierdzę, że w przypadku radia ma duży potencjał wzrostu, bo ma motywację do nauki - znacznie większy potencjał wzrostu niż w przypadku programowania, które go nudzi.

mej 2012-04-12

[cd.] A co do końcowych zarobków, trzeba porównać ile zarabia programista bez pasji z długim stażem a ile gwiazda radia/telewizji.

Lutzky 2012-04-12

@mej 
Potencjał jest zarówno w programowaniu jak i w radiu. W końcu w internecie teraz najłatwiej zarobić ogromne pieniądze także nie porównuj tych dwóch zajęć bo są one równie perspektywiczne. Martin też jest charakterystycznym człowiekiem który z zasady jest przedsiębiorczy i udowadnia, że może sobie spokojnie poradzić bez etatu. Nie wszyscy jednak są na tyle zmotywowani, mają tyle pasji, mają jakiekolwiek umiejętności w tym co kochają by sobie samemu poradzić. 
 
Zarówno prowadzenie firmy, freelancing, startupy niosą za sobą duże ryzyko niepowodzenia. Dlatego często ludzie którzy kombinują w tę stronę często robią to "po godzinach". Dlatego zanim zaczniesz namawiać kogoś do rzucenia etatu to trzeba mieć podstawy by wierzyć że ten ktoś podoła. Martin podołał bo jak sam mówił wiedział, że te 800zł zarobi a skoro musiał na samo mieszkanie zarobić 1200zł to pewnie i tak dorabiał. 
 
Ja po prostu nie jestem zwolennikiem hura optymizmu związanego z rzucaniem etatu. Bo nie każdy specjalizuje się w czymś co może przynieść mu korzyści majątkowe równie szybko jak etat.Dlatego lepiej robić coś co lubisz i mieć z tego pieniądze a pasję rozwijać równolegle i kiedy poczujesz, że jesteś w stanie obejść się bez etatu możesz startować z własnymi projektami. 
 
Dlatego też często najwięksi przedsiębiorcy radzą żeby iść na etat i zdobyć doświadczenie w danej branży. Później będzie Ci łatwiej omijać błędy, które popełniał Twój szef i poznasz specyfikę danej branży od środka.

Becia 2012-04-13

ad.4 a to ja próbowałam coś udowodnić? dobrze wiedzieć ;)

mej 2012-04-13

@ Lutzky  
Teraz chętnie się z tobą zgodzę. Rzucanie etatu nie jest dla każdego. Rzucanie etatu jest dla tego, kto wie czego chce i ma inne sprawy wyklarowane.  
 
Nie chodzi o to, żeby rzucić etat dla samego rzucania, ale żeby nie tkwić w sytuacji w której etat cię uciska na zasadzie "czuje że muszę, ale się boję". Uciekając się do języka religijnego, musisz rozeznać swoje powołanie i nie bać się podporządkowania temu powołaniu, czy jak inny powie, swojej twórczej naturze.

Nieprzygoda 2012-04-13

No właśnie, miałam napisać, że czasem chyba bardziej sensownie jest pobyć kilka lat na umowie u kogoś (nawet na tym "strasznym etacie") jeśli jest to związane z naszą docelową branżą, podpatrzeć jak to działa, jakich błędów unikać itd. W takim sensie nie jest to czas zmarnowany, prawda? :) 
 
@Waldek: i co będziesz robił? :)

marcin z 2012-04-13

nie, tak tylko atakowałaś osobę martina nie przedstawiając żadnych rozsądnych argumentów poza "a skąd ty wiesz, że..."

Becia 2012-04-14

o, atakowalam osobe martina. dobrze wiedziec ;D 
ps. nie bylam w nastroju na tym wyjezdzie, wiec moge tak brzmiec, ale chyba nie atakowalam nikogo :D ech nie pamietam dokladnie, co mowilam, ale ja dobre dziewcze jestem i raczej nie miewam zlych intencji wobec innych :D

Ziutek 2012-04-16

Popieram Lutzkiego. Jesli ma sie jakas pasje czy hobby to chyba raczej poprzez robienie z tego zawodu te pasje sie psuje. Jesli po pracy przyjde do domu i robie to co sprawia mi przyjemnosc to jest to kompletnie co innego niz praca. Sam moge sobie zaplanowac kiedy moim hobby sie bede zajmowal i przez jaki czas. Kiedy hobby zamieniamy na prace to przestaje to byc juz przyjemnoscia. Moim zdaniem w wiekszasci praca jest rutyna. Nawet jakby to byl nie wiadomo jaki kreatywny kierunek. Jesli dajmy na to jakis piosenkarz daje tysieczny koncert i od dwodziestu lat spiewa te samo piosenke to czym sie rozni od goscia pracujacego na tasmie. 
Kiedys czytalem taka opowiastke de Mello o jakiejs grupie spotykajacej sie zeby sobie pomuzykowac. Po jakims czasie znalazl sie gostek co chcial wszystko sprofezjonalizowac, dawac duze koncerty i zarabiac na tym kase. Oczywiscie amatorskim muzykom przestalo sie to podobac i grupa sie rozpadla. 
Roznica pomiedzy amatorem a profesjonalista jest taka, ze amator kocha to co robi a profesjonalista zamienia to na zawod czyli profesje.

Martin 2012-04-16

Czym wy nagrywacie te audycje widłami? 
miejscami nic nie słychać

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:
Premier znowu bredzi (2) - 3 tygodnie temu


Czy pomaganie ma sens? - 5 tygodni temu

Czy to już komunizm? (2) - 6 tygodni temu

Więcej audycji...
Czy Wiedźmin jest polski? (1) - 7 tygodni temu

90% Kontestacji będzie zaorane (2) - 8 tygodni temu

Państwo przepłaca za celebrytów? (1) - 2 miesiące temu

Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 2 miesiące temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 3 miesiące temu

Unikaj szpitali (7) - 3 miesiące temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 3 miesiące temu

25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 3 miesiące temu

Nauczyciele uciekają (6) - 4 miesiące temuNiskie podatki już były (15) - 5 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 5 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 5 miesięcy temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 6 miesięcy temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 6 miesięcy temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 7 miesięcy temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 7 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 7 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 7 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 8 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 8 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 8 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 8 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 8 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 9 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 9 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 9 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 10 miesięcy temu

Pomagał bez zgody stosownych organów! (6) - 10 miesięcy temu

Jestem na kwarantannie! (1) - 10 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 10 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 10 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 11 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 11 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 11 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 11 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 11 miesięcy temu
Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - ponad rok temu

Idzie drożyzna (2) - ponad rok temu


Muzeum z najwyższej półki (1) - ponad rok temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu


Emigranci psują nasze dzieci! (7) - 2 lata temu


Magiczne szable i tarcze (1) - 2 lata temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 3 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 3 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 3 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 3 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 4 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 4 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 5 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lat temu


Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 6 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 6 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 6 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 7 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 7 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 8 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 8 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 9 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu


AgenTomasz mówi całą prawdę (49) - 10 lat temu

Ile zarabia młody dziennikarz? (17) - 10 lat temu

Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 10 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 10 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 10 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 11 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 12 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

nowy sącz rozwody sprawy - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
giełdy pracawsieci.net - - 20.00
Rozyc - - 20.00
biuro rachunkowe lider sc nowy sącz - - 20.00
rzeczoznawca majątkowy i wycena... - - 20.00
Wiercenie studni głębinowych Gorlice, Nowy... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt