Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
Wydanie Główne
Jutro
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (3)
3 dni temu
Przeliczanie wynagrodzeń to nie taka oczywista sprawa!
O zagranicznych wynagrodzeniach, o tym co utrzymuje niemieck· gospodark· oraz czytanie listu s·uchacza. O tym wszystkim Jan Fijor!
Wydanie Główne (7)
7 dni temu
Absolutnie wszystko, dla każdego, za darmo
Kontynuujemy analizę programów wyborczych. Dziś KO i Lewica. Równouprawnienie w sporcie. Inflacja. Inteligencja elektoratu. Darmowy Internet.
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2012-04-09

Martin: Jak rzuciłem etat?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Martin opowiada o tym, dlaczego pożegnał się z etatem. Nagranie z biznescampu szkoły ASBIRO.

KOMENTARZE

Amish 2012-04-09

Czym było nagrywane?

Marcin 2012-04-09

Niewyraźnie miejscami.

stachv 2012-04-10

świetny wykład!

Krzysiek kontestator 2012-04-10

Mi się podobało. To było dosyć inspirujące.

marcin z 2012-04-10

A Becia to co chciała udowodnić? Że bycie biurwą jest lepsze od bycia panem własnego losu? Trochę to było żałosne, że tak bardzo musiała próbować udowodnićmartinowi, że "moja racja jest mojsza".

Skwarek 2012-04-10

Jak identyfikujecie się z tym:  
prawda2.info 
ja zaniemówiłem  
gorąco polecam

Tawariel 2012-04-10

Audycja-wykład trafiająca w sedno sprawy. 
Trochę szumi, ale i tak super.

mej 2012-04-10

Dobrze powiedziane, Martinie. Warto podkreślić te punkty: 1) robić to, co się czuje że jest dobre, do czego ma się powołanie; 2) otworzyć się na klęski związane ze zdobywaniem doświadczenia. I przede wszystkim, robić a nie gadać o robieniu.  
 
Bardzo podoba mi się też koncepcja pracy za "co łaska", sam jestem bliski przejścia na ten model chociaż nie ukrywam, że wydaje się to być szaleństwem i nadal mam opory. :) O ile w przypadku radia to jest łatwiejsze, bo "kontent" już jest do wglądu dla nabywcy o tyle w przypadku usług "twarzą w twarz" dochodzi bariera wejścia w ten układ. Jest trudność zaprezentowania próbki.

Ela 2012-04-10

Ciekawe. Jednak jak widzi się naprawdę ludzi, którzy przychodzą do programów gdzie łowi się talenty , którzy kochają to co robią a jednak większość robi to źle , nieumiejętnie i okazuje się , że ich przekonanie było błędne. A często nie umieją nic więcej. Nawet nie ciągnie ich do tego by robić coś innego. Dla mnie za dużo jest ludzi, którzy robią fajne rzeczy, ale często nikomu nie potrzebne. Ludzi którzy dobrze gadają i śpiewają jest sporo. Ludzi, których ciągnie do tego co będzie potrzebne innym i jeszcze to lubią jest garstka. Najtrudniej sobie znaleźć coś niszowego, coś czego nie ma i inni to polubią, kupią itp. Wydaje mi się, że np śpiewać wielu z nas lubi a ilu robi to znośnie?

Lutzky 2012-04-10

Trochę Martin pomieszał wiele spraw. Przede wszystkim nie ma różnicy w jakiej formie pracujemy: etat, umowa, gd czy cokolwiek. Najważniejsze jest to czy praca którą wykonujemy przynosi nam to czego od niej oczekujemy. Niektórzy bowiem patrzą tylko na forsę, niektórzy na to jak się w danej pracy spełniają, niektórzy na prestiż a jeszcze inni na sławę. Wszystko później zależy od nas jak sobie ustawimy priorytety. 
 
Druga sprawa. Lepiej pracować 8h w zawodzie który nie jest porywający i zarabiać dużo niż poświęcić się czemuś co przynosi marne pieniądze a pochłania praktycznie cały czas. Uważam iż lepiej pracować 8h i dostać dobrą wypłatę by czas wolny od pracy poświęcić na to co nas pasjonuje i mieć na to fundusze. Np moją pasją jest akwarystyka ale nie chce prowadzić sklepu akwarystycznego i nie uważam że od razu muszę na tym zarabiać. A skoro robię coś innego dobrze i jestem z tego tytułu dobrze nagradzany to nie widzę sensu na siłę zmieniać swojego życia. 
 
No i trzecia sprawa. Na jednym z wykładów na TED pewien doktor stwierdził, że ludzie szczęśliwi to tacy którzy mają małe oczekiwania a nie Ci którzy np z racji bogactwa mają nieograniczone możliwości. Dlatego możesz w ciągu swojego życia pracować w 5 różnych zawodach albo otworzyć 5 różnych firm a i tak żadna nie przytrzyma Cię na dłużej. 
 
Ogólnie lubię sam promować alternatywne spojrzenie na życie ale lepiej nie inspirować ludzi którzy mogą sobie z takim życiem nie poradzić.

Waldek 2012-04-10

Bardzo fajny wykład, pomyślałem i się zastanowiłem co takiego robię, a co chce robić i wynik wyszedł negatywny... 
Dzięki, bo dzięki temu podjąłem decyzję!

szukaj 2012-04-10

Motywujące. Przesłuchiwać będę pewnie jeszcze wiele razy :)

SEKAi 2012-04-10

MNIE TEŻ PIENIĄDZE NIE INTERESUJĄ - BARDZIEJ MNIE INTERESUJE CO MOGĘ SOBIE KUPIĆ ZA PIENIĄDZE !!!! 
 
ps. ironiczny sarkazm

mej 2012-04-11

@ Lutzty "druga sprawa" 
 
To fałszywa dychotomia. Jeśli coś lubisz, to masz przewagę konkurencyjną nad innymi w tej branży i masz w dłuższej perspektywie szanse na większe zarobki.  
 
Jeśli w wolnym czasie robisz co innego niż w pracy, to podwójnie tracisz: nie rozwijasz się w pracy i masz mniej czasu na swoje hobby. Stoisz w miejscu.

Lutzky 2012-04-11

@mej: 
Tylko w teorii. W praktyce samo uwielbienie czegoś i jak najlepsze zamiary nie generują przychodów. A jeśli po pracy pielęgnuję akwarium, sklejam modele i idę pobiegać to wcale nie znaczy że tracę czas bo ktoś inny działa w tym czasie zawodowo. Na pracy się życie nie kończy.

Jaroslaw 2012-04-12

jak mogles go rzucic.. Interesting.. siedziesz na etacie w radiu internetowym. O zapomnialem! To wszystko dzieje sie za darmo.  
Taki Sztukmistrz z Lublina.

mej 2012-04-12

@ Lutzky 
 
To teraz atakujesz strawmana. Czy prowadzenie np. radia internetowego to "samo uwielbianie i jak najlepsze zamiary" itd? Martin jak najbardziej porównuje działania, które przynoszą dochód. Dokładnie była mowa o 4000 vs 800. Na początek. Ja twierdzę, że w przypadku radia ma duży potencjał wzrostu, bo ma motywację do nauki - znacznie większy potencjał wzrostu niż w przypadku programowania, które go nudzi.

mej 2012-04-12

[cd.] A co do końcowych zarobków, trzeba porównać ile zarabia programista bez pasji z długim stażem a ile gwiazda radia/telewizji.

Lutzky 2012-04-12

@mej 
Potencjał jest zarówno w programowaniu jak i w radiu. W końcu w internecie teraz najłatwiej zarobić ogromne pieniądze także nie porównuj tych dwóch zajęć bo są one równie perspektywiczne. Martin też jest charakterystycznym człowiekiem który z zasady jest przedsiębiorczy i udowadnia, że może sobie spokojnie poradzić bez etatu. Nie wszyscy jednak są na tyle zmotywowani, mają tyle pasji, mają jakiekolwiek umiejętności w tym co kochają by sobie samemu poradzić. 
 
Zarówno prowadzenie firmy, freelancing, startupy niosą za sobą duże ryzyko niepowodzenia. Dlatego często ludzie którzy kombinują w tę stronę często robią to "po godzinach". Dlatego zanim zaczniesz namawiać kogoś do rzucenia etatu to trzeba mieć podstawy by wierzyć że ten ktoś podoła. Martin podołał bo jak sam mówił wiedział, że te 800zł zarobi a skoro musiał na samo mieszkanie zarobić 1200zł to pewnie i tak dorabiał. 
 
Ja po prostu nie jestem zwolennikiem hura optymizmu związanego z rzucaniem etatu. Bo nie każdy specjalizuje się w czymś co może przynieść mu korzyści majątkowe równie szybko jak etat.Dlatego lepiej robić coś co lubisz i mieć z tego pieniądze a pasję rozwijać równolegle i kiedy poczujesz, że jesteś w stanie obejść się bez etatu możesz startować z własnymi projektami. 
 
Dlatego też często najwięksi przedsiębiorcy radzą żeby iść na etat i zdobyć doświadczenie w danej branży. Później będzie Ci łatwiej omijać błędy, które popełniał Twój szef i poznasz specyfikę danej branży od środka.

Becia 2012-04-13

ad.4 a to ja próbowałam coś udowodnić? dobrze wiedzieć ;)

mej 2012-04-13

@ Lutzky  
Teraz chętnie się z tobą zgodzę. Rzucanie etatu nie jest dla każdego. Rzucanie etatu jest dla tego, kto wie czego chce i ma inne sprawy wyklarowane.  
 
Nie chodzi o to, żeby rzucić etat dla samego rzucania, ale żeby nie tkwić w sytuacji w której etat cię uciska na zasadzie "czuje że muszę, ale się boję". Uciekając się do języka religijnego, musisz rozeznać swoje powołanie i nie bać się podporządkowania temu powołaniu, czy jak inny powie, swojej twórczej naturze.

Nieprzygoda 2012-04-13

No właśnie, miałam napisać, że czasem chyba bardziej sensownie jest pobyć kilka lat na umowie u kogoś (nawet na tym "strasznym etacie") jeśli jest to związane z naszą docelową branżą, podpatrzeć jak to działa, jakich błędów unikać itd. W takim sensie nie jest to czas zmarnowany, prawda? :) 
 
@Waldek: i co będziesz robił? :)

marcin z 2012-04-13

nie, tak tylko atakowałaś osobę martina nie przedstawiając żadnych rozsądnych argumentów poza "a skąd ty wiesz, że..."

Becia 2012-04-14

o, atakowalam osobe martina. dobrze wiedziec ;D 
ps. nie bylam w nastroju na tym wyjezdzie, wiec moge tak brzmiec, ale chyba nie atakowalam nikogo :D ech nie pamietam dokladnie, co mowilam, ale ja dobre dziewcze jestem i raczej nie miewam zlych intencji wobec innych :D

Ziutek 2012-04-16

Popieram Lutzkiego. Jesli ma sie jakas pasje czy hobby to chyba raczej poprzez robienie z tego zawodu te pasje sie psuje. Jesli po pracy przyjde do domu i robie to co sprawia mi przyjemnosc to jest to kompletnie co innego niz praca. Sam moge sobie zaplanowac kiedy moim hobby sie bede zajmowal i przez jaki czas. Kiedy hobby zamieniamy na prace to przestaje to byc juz przyjemnoscia. Moim zdaniem w wiekszasci praca jest rutyna. Nawet jakby to byl nie wiadomo jaki kreatywny kierunek. Jesli dajmy na to jakis piosenkarz daje tysieczny koncert i od dwodziestu lat spiewa te samo piosenke to czym sie rozni od goscia pracujacego na tasmie. 
Kiedys czytalem taka opowiastke de Mello o jakiejs grupie spotykajacej sie zeby sobie pomuzykowac. Po jakims czasie znalazl sie gostek co chcial wszystko sprofezjonalizowac, dawac duze koncerty i zarabiac na tym kase. Oczywiscie amatorskim muzykom przestalo sie to podobac i grupa sie rozpadla. 
Roznica pomiedzy amatorem a profesjonalista jest taka, ze amator kocha to co robi a profesjonalista zamienia to na zawod czyli profesje.

Martin 2012-04-16

Czym wy nagrywacie te audycje widłami? 
miejscami nic nie słychać

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - 3 tygodnie temu

10 groszy za indyka (1) - 4 tygodnie temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - 6 tygodni temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - 7 tygodni temu

Oddaje500plus chellange! (13) - 8 tygodni temu

Więcej audycji...

Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - 2 miesiące temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - 2 miesiące temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - 3 miesiące temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - 3 miesiące temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - 4 miesiące temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - 4 miesiące temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - 5 miesiące temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - 5 miesiące temu

Czy będą matury? (1) - 5 miesięcy temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - 6 miesięcy temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - 6 miesięcy temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - 6 miesięcy temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - 7 miesięcy temu

ROI z obywatela (9) - 7 miesięcy temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - 8 miesięcy temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - 8 miesięcy temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - 8 miesięcy temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - 9 miesięcy temu

Kiedy można zabić intruza? - 9 miesięcy temu

Magiczne szable i tarcze (1) - 10 miesięcy temu


Kto zaorał Hugo? - 10 miesięcy temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 10 miesięcy temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 11 miesięcy temu

Studia nie mogą być dla wszystkich (1) - 11 miesięcy temu

Dlaczego nie rządzą nami strażacy? (2) - 11 miesięcy temu

Polskie produkty mogą być gorsze (4) - 11 miesięcy temu

Matka Boska Dotacyjna (9) - ponad rok temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - ponad rok temu

Rozwody przez internet - ponad rok temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - ponad rok temu

Podatki, które się opłacają? (3) - ponad rok temu

RODO nie jest potrzebne! (2) - ponad rok temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - ponad rok temu

Autostopem na Kitaj (2) - ponad rok temu


Zdrajcy sprawy (4) - ponad rok temu


Czy istnieją niezależne media? (3) - ponad rok temu


Taxi zamiast PKS (4) - ponad rok temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - ponad rok temu

A może by się tak nie wcinać? (3) - ponad rok temu

Nie daj sie golić za muzykę (3) - ponad rok temu


Każdy w końcu umrze (2) - ponad rok temuZnajdź swojego alfonsa (11) - ponad rok temu

Zabić czy usunąć? (7) - ponad rok temu

Jak zostać Dworcem? (1) - ponad rok temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - ponad rok temu


Jak pędzić bimber (10) - ponad rok temu

Czy bańka już pękła? (8) - ponad rok temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - ponad rok temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - ponad rok temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - ponad rok temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - ponad rok temu

Nowy, legalny hazard (2) - ponad rok temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - ponad rok temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - ponad rok temu

Black Friday po polsku (4) - ponad rok temu

Nowy próg podatkowy (11) - ponad rok temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - ponad rok temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - ponad rok temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 2 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 2 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 2 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 2 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 2 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 2 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 2 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 2 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 2 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 2 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 3 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 3 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 3 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 3 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 3 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 3 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 3 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (38) - 3 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 3 lata temu

Warto być biednym (8) - 3 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 3 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 3 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 3 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 3 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 4 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 4 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 4 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 4 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 4 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 4 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 4 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 4 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 4 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 5 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 5 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 5 lata temuObalamy mity nt. energetyki (42) - 5 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 5 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 5 lata temuMożesz jeździć na gapę (10) - 5 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 5 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 5 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 6 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 6 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 6 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 6 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 6 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 6 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 6 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 6 lat temu


Jak kraść? (49) - 6 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 6 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 6 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 6 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 6 lat temu

MLM to ściema (67) - 7 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 7 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 7 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 7 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 7 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 7 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 7 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 7 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 7 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 8 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 8 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 8 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 8 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 8 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 8 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 8 lat temu

ACTA samo zło (87) - 8 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 8 lat temu

Naloty na graczy (17) - 8 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 8 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 8 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 8 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 8 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 8 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 8 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 8 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 9 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 9 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 9 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 9 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 9 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 9 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 9 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 9 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 9 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 9 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 9 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 9 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 9 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 9 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 9 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 9 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 10 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 10 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 10 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 10 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 10 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 10 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 10 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 10 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 10 lat temu


O buncie informatyków (8) - 10 lat temuUE powstała! (2) - 10 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Blog o zarabianiu w internecie - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Sklep bhp nowy sącz, tarnów - Volpex.pl - - 20.00
Grzegorz z Zielonej Góry - - 100.00
okna dako complex - - 20.00
Wypożyczalnia samochodów Nowy Sącz... - - 20.00
Rafał - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt