Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
Hemikryptomonokaidialog
Przez ok. pół odcinka zamówiona próbka ByteEatera gadającego bez głębszego przygotowania na różne tematy, jak to w audycji z założenia „luźnej”. Potem dzwoni Grzesiek (ten od pizzy) i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Proste zwierciadło 2012-04-04

Robert Gwiazdowski: przepisy na zdrowe finanse publiczne

Nadający: Krzysztof Maczyński

Prezydent Centrum im. Adama Smitha, dr hab. prawa i doradca podatkowy opowiada o działalności CAS, komentuje system podatkowy, ZUS i kapitalizm kompradorski oraz tłumaczy, dlaczego jest liberałem, a nie libertarianinem.

KOMENTARZE

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-04-11

linki: 
smith.org.pl 
zpp.net.pl 
www.kontestacja.com (poprzedni odcinek, w którym gościem był Przemysław Holocher, z przyczyn technicznych wrzucony po emisji tego)

ela 2012-04-11

świetna audycja!

CD 2012-04-11

Nie podobają mi się pomysły Pana Gwiazdowskiego dot. małych przedsiębiorców. On chyba nie rozumie, że dla młodych przedsiębiorców 5000 zł na założenie spółki lub 900 zł miesięcznie za prowadzenie działalności to dużo.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-04-11

@CD (3): Według tej propozycji każdy przedsiębiorca mógłby wybrać, czy chce płacić stałą kwotę, czy rozliczać się jako VAT-owiec na zasadach ogólnych. Moim zdaniem to jest bardzo dobre, bo uznaniowość jest pozostawiona w gestii podatnika, a nie urzędnika, który na podstawie mniej lub bardziej jasnych (i kosztownych do stwierdzenia, zwłaszcza pewnie dla przedsiębiorcy, jak zwykle, który musiałby prowadzić wykazującą to dokumentację) kryteriów decydowałby, czy firma jest mała.

pawelooss 2012-04-11

Ciekawy pomysł z tym ryczałtem, ale czy nie doprowadzi on czasem do masowego "uciekania" w niego sporej części działalności z dużymi przychodami i płacącymi dotąd spore podatki? Czy nie stworzyłby się po prostu nagle raj podatkowy, w niekontrolowany sposób rozwalający strukturę budżetu państwa? W końcu jak ktoś prowadzi 1-os. i wykonuje jakieś intratne zlecenia dajmy na to przez internet, to ileż może odliczyć sobie będąc płatnikiem VAT - biurko i komputer? ;) 
 
A co do podatku negatywnej, czy raczej "renty narodowej". 500 czy 800 zł raczej nie byłoby możliwe, bo 400 zł dla każdego Polaka to już jest 60% rocznych wydatków budżetowych.

Zły Liberał 2012-04-11

Etam, przyjdą Araby, przyjdą Chińczyki to zrobią porządek. Tylko na to pozostało czekać.

Zły Liberał 2012-04-11
CD 2012-04-12

@Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater - Podstawowym argumentem za zryczałtowanym VATem był dla Pana Krzysztofa fakt, że mali przedsiębiorcy odliczają VAT od wydatków prywatnych. Ja to zrozumiałem tak, że chce ten proceder ukrócić. Gdyby pozostawił wolny wybór, mali przedsiębiorcy nadal woleliby odliczać VAT. Z reszta wyraźnie stwierdził, że jeśli mały przedsiębiorca chciałby odliczać VAT, powinien założyć spółkę, co kosztowałoby go 5000zł.

Paweł 2012-04-13

@CD: 
 
Nie rozróżniasz kapitału zakładowego spółki od kosztów, to, że musisz mieć 5k na kapitał zakładowy nie znaczy, że gdziekolwiek te pieniądze tracisz - są po prostu pieniędzmi spółki, czyli de facto Twoimi. 
 
Poza tym 900pln zryczałtowanego VATU to wcale nie jest duża kwota, jeżeli masz sprzedaż na rynek polski (to VAT mniej więcej od niecałych 4k dochodu), więc kto sprzedaje na rynek polski pewnie wolałby zryczałtowany VAT, zwłaszcza, że koszty księgowe by odpadły. Jedynie jak sprzedajesz na rynki UE, gdzie odbiorca rozlicza VAT (albo jak sprzedajesz do kraju w któym nie ma VAT), to by się opłacało rozliczać VAT, bo wtedy VATu nikomu nie naliczasz, a odliczać nadal możesz.

BolekMisiak 2012-06-10

kurwa co z tą audycja! zaproście w końcu kogoś!:/

Marcin 2012-06-15

A ja mam komputer kupiony prywatnie(bo dla osób prywatnych gwarancja była 3lata dłuższa) i wykorzystuje go do pracy. Mam poza tym sporo urządzeń kupionych używanych od osób prywatnych od których nic nie odliczam bo boje się kontroli a kupione na allegro nie chce mi się zastanawiać jak to księgować żeby US się nie czepiał.

Antoni od zaopatrywania dentystów. 2012-06-19

Koncepcja o której mówił Robert Gwiazdowski kłóci się z koncepcją prostego i niewielkiego podatku obrotowego lansowanego przez Romana Kluskę. Tajemnicą poliszynela jest wyprowadzanie z kraju ogromnych sum przez bogate firmy zagraniczne, które zgłaszają "stratę". Niestety to o czym była audycja jest dywagacjami, z których bynajmniej rządzący NIE skorzystają. Najlepsza była piosenka o "hołocie zwanej rządem".

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-08-19

Ciekawe ze najbardziej ambitny wywiad ma najmniej komentarzy... Dwa razy sluchalem zeby slowa nie uronic.

VoidReaper 2013-06-11

Do tej pory jest to najlepszy odcinek gościa miesiąca ze wszystkich, które odsłuchałem. Pan Robert Gwiazdowski jest świetny ;)

pawel-l 2013-09-01

Pierwsze 3.5 min to zbędne ble ble. Połowa słuchaczy przełączy na inny kanał.

Dodaj komentarz...

Krzysztof Maczyński

Krzysztof Maczyński, Homo sapiens

Inne audycje tego autora:

Granice wolności słowa - 9 miesięcy temu


Kto i jak korzysta na ZAiKSie (1) - ponad rok temu
Karta smoleńska (1) - 3 lata temu

Więcej audycji...


Marks miał rację! (2) - 3 lata temu


Wanderlust i nasz gust - 4 lata temu


Egzotyczny kraj: Finlandia (2) - 4 lata temuWalentynkowo o płci i seksie (12) - 4 lata temu


Czy Hugo jest oszustem? (12) - 5 lata temu


Prasówka z dobrych źródeł (2) - 5 lata temu


Wróżenie ze szklanej kuli (4) - 5 lata temuOdcinek piekielny (6) - 5 lata temu

Trudne rozmowy na temat aborcji (16) - 5 lata temu


Politycy i pedofilia (5) - 5 lata temuJak bardzo Nowoczesna? (4) - 5 lat temu


Jak Żydzi robią biznes (5) - 6 lat temu

Prohibicja to śmierć (7) - 6 lat temu
Anarchia! (14) - 6 lat temuPolicjantka lubi gaz (1) - 7 lat temu

Kto gardzi Lechem Kaczyńskim? (11) - 8 lat temu

PrzeGoście (23) - 8 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Przemo - - 15.00
Kordian - - 15.00
scav - - 35.00
Mgd - - 10.00
Magda - - 10.00
Mgd - - 10.00
Mgd - - 10.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt