Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne
przedwczoraj
Czy Wiedźmin jest polski?
670 tys. pozwoli odpowiedzieć na to kluczowe pytanie. Przywłaszczenie kulturowe. Czy kapitał ma narodowość. Tarcza 2.1 - czyli dlaczego rząd znowu wspiera wielki biznes. Czy można...
Myśleć jak przedsiębiorca
przedwczoraj
O PROSTYM SPOSOBIE POZYSKIWANIA KAPITAŁU.
Rynek crowdfundingu udziałowego rośnie w siłę̨. W roku 2019 zainwestowano na nim ponad 40 mln zł., zaś́ w tym roku, mimo pandemii, już ponad 35 mln zł. Dzieje się tak, ponieważ...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2012-04-11

Arabska... zima. Islamiści prześladują chrześcijan

Nadający:

Wraz z naszym gościem, dr Bartłomiejem Grysą, przyglądamy się prześladowaniu chrześcijan w krajach islamskich, skupiamy się na Bliskim Wschodzie. Omawiamy obecne prześladowania. Zaczynamy jednak od historycznego podłoża. Od genocydu Ormian, Greków i Asyryjczyków w Imperium Osmańskim, poprzez prześladowania w początkowych wiekach islamu, do mitów o "osiągnięciach" "cywilizacji islamu". Przy okazji dowiadujemy się o charakterze Kościołów wschodnich.

KOMENTARZE

chrobacja.narod.ru 2012-04-11

Virus umysłu "Jehova 3.0 Allah" kasuje virusa "Jehova 2.0 Jezus".  
 
Wygra ten, który szybciej i sprawniej infekuje umysły, a przy tym wytępi wszystkie inne ważne memy wokół.  
 
Aby powstrzymać Islam, chrześcijanie musieliby pozbyć się nauki Jezusa o nadstawianiu policzka, chwycić za broń i zacząć tępić islam zbrojnie. Ale to jest NIEMOŻLIWE.

BolekMisiak 2012-04-11

Czy kontestacja ma jakieś forum?jeżeli nie to uważam że to dobry pomysł. 
 
Audycja jak zawsze świetna!

DanielPiesto 2012-04-11

Gość powiedział że Iran jest całkowicie zalany w szariacie a gosc sprzed 2 tygodni Dr Robert Czulda mówił dokładnie na odwrót.

Jabollissimus 2012-04-11

@2. Ma, link ponad logiem. 
Zapraszam także do rozmów bezpośrednio z Konserwą: konserwa [at] preczzkomuna.pl oraz na https://www.facebook.com 
 
 
Uwaga, komunikat! 
Audycja o Smoleńsku nie za tydzień, a za 2 tygodnie!

Jabollissimus 2012-04-11

@3. Gość sprzed 2 tygodni mówił o wąskiej grupie laicyzującej się. Zabrakło czasu na scharakteryzowanie prowincji. Być może ponowneggo podkreślenia islamskiego charakteru państwa.

Mateusz z Kanady 2012-04-11

No super, pelna wyndykacja (jest takie slowo?) moich pogladow. Gosc z precyzja snajpera trafia w cel raz za razem. O Asyryjczykach nieiwele wiem ale jezeli chodzi o Islam to bezbledna analiza. Brawo.  
 
Jak sie zacznie dyskusja w temacie "Religii Pokoju" to bede gosci regularnie odsylal do tej audycji.

Mateusz z Kanady 2012-04-11

@chorobacja.gumofilce.kacapy: 
 
Wiesz skad sie wzial drugi policzek? To nie byl wcale gest poddanczy. Jak ktos cie udezyl zewnetrzna strona prawej reki to ciebie ponizal, nadstawiajac drugi policzek ty prowokowales go do udezenia wewnetrzna strona reki. A ta strona byl udeazny rowny udezajacemu. Wiec udezajacy byl prowokowany albo do wezwania na pojedynek albo do wycofania sie we wsydzie. Stad tez sie wzielo rycerskie rzucanie rekawicy.

Mateusz z Kanady 2012-04-12

No dobra o jedno sie przyczepie: ten smrodek o Korei i ropie byl niepotrzebny. Korei nie da sie ruszyc bo maja bron nuklearna i pakt obrnonny z Chinami to nic z ropa wspolnego nie ma.

Pakun 2012-04-12

Nawet jeśli wyprawy krzyżowe z jakiegoś powodu wyzwoliły by jakąś część orientalnych chrześcijan, to raczej traktowano by ich jak heretyków. Chyba, żeby się zlatynizowali. Trochę podobne do postępowania islamistów... A poza tym co znaczy, że islam zaatakował Europę? Albo Europa zaatakował islam? To zbyt duże uogólnienia.  
 
Oczywiście, mordowanie ludzi jest złe. Tylko czy mamy traktować teraz kogoś inaczej, ponieważ jego kultura jest troszkę bardziej podobna do naszej?  
 
I co do "arabskiej zimy", czy to naprawdę jest takie dziwne, że demokratyzacja=islamizacja? Jeśli islam to jedyny system wartości jaki znają? Oczywiście, dla tamtejszych chrześcijan pewnie lepsze było by trzymanie reszty społeczeństwa za mordę przez jakiś miejscowych kacyków. Wolność ogółu prowadzi przez ucisk mniejszości.

Mateusz z Kanady 2012-04-12

“Nawet jeśli wyprawy krzyżowe z jakiegoś powodu wyzwoliły by jakąś część orientalnych chrześcijan,” 
Wyprawy krzyzowe przeniosly pole bitwy na ziemie Islamu. Raptem chrzescijanie zmobilizowali sie na tyle zeby stworzyc wspolna sile aktywnie stawiajaca czola mahometanom. Ogromnym kosztem krzyzowcy wybili Islamistom zeby i wykrwawili ich na tyle ze zpowolnili ich postep na ziemie chrzescijanskie. W tym sensie krucjaty byly sukcesem.  
 
“A poza tym co znaczy, że islam zaatakował Europę?” 
No to znaczy ze po tym jak Islam podbil w swietej wojnie Azje Mniejsza i Polnocna Afryke (ktora byl chrescijanska jeszcze przed przyjeciem chrzescijanstwa przez Rzym) to rozlal sie ogniem i mieczem na tereny chrzescijanskiej Hiszpani, Sycylli, Poludniowych Wloch i Poludniowej Francji to chyba znaczy ze zaatkowal Europe? No tak czy nie? 
 
“Oczywiście, mordowanie ludzi jest złe. Tylko czy mamy traktować teraz kogoś inaczej, ponieważ jego kultura jest troszkę bardziej podobna do naszej? “ 
Moze dla tego ze od powstania ta tzw kultura jest w ciaglym konflikcie z kazda inna kultura? Moze dla tego ze jak slusznie powiedzial gosc, jakiekolwiek przyzwolenie Islam traktuje jako objaw slabosci i chce wiecej? 
 
“I co do "arabskiej zimy", czy to naprawdę jest takie dziwne, że demokratyzacja=islamizacja? “ 
To jest tylko dziwne w tym sensie ze co poniektorzy bardziej naiwni spodziewali sie wybuchu wolnosci na skutek owej “wiosny”. A wychodzi wprost przeciwnie. I dla tego... no wlasnie, po raz kolejny powtarzam ze skora ma byc tyrania to lepiej zeby ona byla przychylna cywilizacji.

Jaroslaw 2012-04-12

Trzeba byc wyrozumialym i umiec kochac nieprzyjaciol. Nauczal bodacz z Nazaretu.. Islamizacja to bzdura.

Bartek 2012-04-12

dobre te konserwy z fachowcami

Ostatni Sprawiedliwy 2012-04-12

Nasz drogi moskalofil na poważnie to mówi? Gdzie on widzi nadstawianie drugiego policzka:>? Abstrahując od tego, że to w praktyce bzdura bo jak najbardziej usprawiedliwiona i możliwa jest zbrojna nie tylko samoobrona ale też atak (na zasadzie uderzenia wyprzedzającego czyli "uprzedzającej" samoobrony). 
 
Danielu, ano tak to już jest w gronie ludzi nauki: jeden mówi to a drugi coś zupełnie odmiennego. Najlepsze jest w tym to, że zazwyczaj obaj mają rację :D Bo na poparcie obu wersji znajdzie się wiele dowodów i argumentów. 
 
I dlatego właśnie Konserwa powinna trwać dłużej. Jak tak bardzo chcecie się przypodobać radiu, którego imienia nie wymienię to róbcie do ciężkiej cholery afterparty gdzie będzie można uszczegółowić pewne kwestie. A bzdury o większej słuchalności audycji godzinnej to zaprawdę jest niepoważne podejście. Bo można powiedzieć choćby to, że nie ilość ale jakość się liczy - co konserwatyści i liberałowie powinni rozumieć. 
 
Pan doktor to ten co go lewactwo za mówienie prawdy prześladuje, vide choćby: 
www.fronda.pl 
 
Mateuszu 
windykacja; raczej nie o to słowo Ci chodziło. 
"Wiesz skad sie wzial drugi policzek?" ooo dobre, a można gdzieś o tym poczytać:>? 
 
Pakun 
"Tylko czy mamy traktować teraz kogoś inaczej, ponieważ jego kultura jest troszkę bardziej podobna do naszej? " 
tak, mamy go lepiej traktować. Dlaczego? Bo jego kultura sprawia, że lepiej, łatwiej będzie nam koegzystować - ponieważ lepiej będziemy mogli się zrozumieć i dogadać.

Ostatni Sprawiedliwy 2012-04-12

jeszcze Karta Omara, lista: 
www.grupy.banzaj.pl 
 
Kreatorze 
O jakim filmie dokumentalnym mówisz? Bardzo to interesujące. 
 
Konserwa na poziomie. Co prawda słuchałem jednym uchem ale nie wyłapałem niczego strasznego :D

Jabollissimus 2012-04-12

Ostatni, pretensje drugiego radyja są poniżej wszelkiego poziomu! 
Audycja trwa dłużej niż godzinę, ale jest przyspieszana! Jak chcesz słuchać godzinę dziesięć - słuchaj na żywo. Krótsza ma większą słuchalność, czyli też i zasięg. A na jakości nie traci (powiedz, że traci...). A więc efektywność prędko rośnie!

chrobacja.narod.ru 2012-04-12

Ad. 7 do Matoła z Kanady: 
 
Ośmiesz sie bardziej i napisz jeszcze , że Jezus był orędownikiem szerzenia wiary za pomoca przemocy i mordowania niewiernych ;-p  
 
Może jakiś cytat z Ewangelii ? 
 
Tylko nie o mieczu i nie z Jana - bo po pierwsze, to akurat eksplatują do przesady wszelkiej maści agresywni konserwatysci uzasadniając swoje rojenia o militaryźmie Jezusa, a po drugie, ta akurat ewangelia zaprzecza w wielu miejscach 3 pozostałym.  
 
Więc poproszę o jakis cytat z Łukasza, Marka lub Mateusza o tym , że trzeba walczyć zbrojnie w obronie swojego virusa umysłu ;-) 
 
BTW: Kiedy "barbarzyńcy"najeżdzali starożytny Rzym, to uważali chrześcijan za sprzymierzeńców. Wiesz dlaczego Matole ?  
 
Ponieważ CHRZEŚCIJANIE NIE WALCZYLI ! 
 
A rycerze to inna bajka - synteza "barbarzyńskich", pogańskich cnót z bliskowschodnimi memami. Całkiem inna jakość niż pierwotne chrześcijaństwo.

Mateusz z Kanady 2012-04-13

@Ostatni Sprawiedliwy: 
 
Nie pamietam skad dokladnie to wziolem, Wikipedia ma podobna interpretacje (patrz literal interpretation) en.wikipedia.org ten gest utozsamiany byl nie z pacyfizmem ale z biernym oporem albo z prowokacja.  
 
 
@chorobacja.itp.itd: 
 
“BTW: Kiedy "barbarzyńcy"najeżdzali starożytny Rzym, to uważali chrześcijan za sprzymierzeńców. Wiesz dlaczego Matole ?” 
 
Jak barbazyncy najezdzali starozytny Rzym to starozytny Rzym byl chrzescijanski, tak samo jak chrzescijanskie byly te plemiona ktore go najechaly (Gotowie, Wandale).  
 
Wez idz z tad po prostu, jestes takim kompletnym zerem ze az zal bierze...

Mateusz z Kanady 2012-04-13

@Ostatni Sprawiedliwy: 
 
"Mateuszu  
windykacja; raczej nie o to słowo Ci chodziło. " 
To jak tlumaczyc angielskie slowo Vindication?

Mateusz z Kanady 2012-04-13

@ Jabollisimus, a nie kazdy moze sluchac na zywo a ci co regularnie sluchaja pewnie by chcieli calej i to dwa razy dluzszej. No powaznie, Ta audycja i ta z zeszlego tygodnia spokojnie mogly by trwac po dwie godzny tyle w nich ciekawych i wartosciowych informacji.Pomysl Ostatniego z afterparty jak najbardziej popieram.

chrobacja.narod.ru 2012-04-13

ad 17. Matole, to ty idź do zerówki ;-) Zero doskonale opisuje siłę twoich argumentów, których po prostu brak :-)  
 
Rzym ostatecznie zerwał z tradycją pogańska dopiero w 379 roku po narodzeniu syna Jehovy, a "barbarzyńcy" atakowi Rzym dużo wcześniej niż przed wędrówką ludów i przyjęciem Arianizumu. 
 
Oczywiście 300 lat histroii do o dla Matoła nie ma znaczenia :-)  
 
BTW czekam na cytaty z Ewangelii uzasadnijące świętą wojnę z niewiernymi ;-)

Jabollissimus 2012-04-13

@19. 'Windykacja' znaczy ~odzyskiwać dług na drodze prawnej. 
'Vindication' w posiadanych przeze mnie słownikach nie występuje. Jest 'vindicate' co znaczy windykować (jw.), brać w obronę, dowodzić, usprawiedliwiać. W jednym z internetowych słowników 'vindication' znalazłem jako potwierdzenie. 
I chyba o potwierdzenie (poglądów) ci chodziło. ;)

Drakens 2012-04-13

"Aby powstrzymać Islam, chrześcijanie musieliby pozbyć się nauki Jezusa o nadstawianiu policzka, chwycić za broń i zacząć tępić islam zbrojnie. Ale to jest NIEMOŻLIWE." 
 
A możliwe, możliwe! 
Każdą naukę można inaczej zinterpretować, odwrotnie wytłumaczyć, inaczej rozłożyć akcenty... 
 
Tak się robiło, robi i będzie robić, wszędzie. 
 
O ile na początku chrześcijanie byli pacyfistami, o tyle szybko w ich szeregach pojawili się masowo zabijacy - żołnierze rzymscy.  
W wieku IV religia zaczyna być państwową, a wtedy to już o pacyfizmie jako ortodoksji być mowy nie może, bo jakie państwo przetrwa praktykując pacyfizm? 
Rozumienie Ewangelii w duchu pacyfizmu stało się domeną radykalnych miejszości w chrześcijaństwie, tak jest do dziś (np. Świadkowie Jechowy). 
 
Krucjaty są najlepszym przykładem, że możliwe jest chrześcijaństwo rycerskie. I miały one wiele dobrych owoców, nie tylko odepchnięcie islamu. 
Zmniejszyły też poziom wojenek i zajazdów lokalnych w Europie, bo wysłały szlachciurów-zabijaków na Wschód. 
Przyniosły nowe myśli, technologie i bogactwa ze Wschodu. 
Schizmatykom (nie heretykom!) ze Wschodu też starano się pomagać i czuto z nimi więź duchową w konfrontacji z islamem (np. Sobór we Florencji).

Drakens 2012-04-13

1439 - 1443 r. Sobór Powszechny Florencki

Drakens 2012-04-13

Co do kultury i sztuki islamsko-arabskiej, chciałbym się zapytać o plastyczną sztukę abstrakcyjną (arabeski), czy to też skopiowano z jakieś innej kultury, czy jednak to twórczość oryginalnie arabska?

Pakun 2012-04-13

Sobór florencki dotyczył unii z prawosławiem, a to jednak coś innego niż chrześcijaństwo orientalne. Zresztą była to próba całkowicie nieudana.  
 
Chrobacja, ty tak na serio z tą walką zbrojną? Jak ostatnio sprawdzałem, to żadna armia islamska nie ma z chrześcijańską szans. Z czego chrześcijanie skrzętnie korzystają. Przegrywamy z islamem na zupełnie innych polach, i to raczej na skutek odejścia o nauki Jezusa.

Mateusz z Kanady 2012-04-13

@chorobacja.pomiot.czerwonoarmisty: 
 
Z twojej wypowiedzi wynikalo ze ci chodzilo o Rzym (miasto) a nie o Cesarstwo Rzymskie. Oczywistym powinno byc ze wlasnie do tego sie odnioslem.  
 
“BTW czekam na cytaty z Ewangelii uzasadnijące świętą wojnę z niewiernymi ;-)” 
A czekaj sobie az ci zawory puszcza. Stosujesz typowa taktyke nawiedzonego demagoga. Najpierw swiadomie przekrecasz to co powiedzialem a potem oczekujesz ze bede bronil tezy ktora przekreciles.

Ostatni Sprawiedliwy 2012-04-13

Nie Jabolu, nie są poniżej poziomu - po prostu są niewygodne dla Ciebie ;) Bez obrazy stary, ale wiesz, że ja nie zwykłem siedzieć cicho :) 
Ja bym chciał zobaczyć jakieś dane dot. rzekomo większej słuchalności krótszej audycji - skoro tak ochoczo się na nie powołujesz. A jak by była 15 minutowa to też więcej ludzi będzie jej słuchać? Skoro chodzi tylko o słuchalność to może zrób 15min Konserwę :D 
 
Jesteś z Kreatorem twórcą Konserwy. Wasze prawo decydować czy ma trwać 1g czy 1 minutę. Jednak moglibyście przynajmniej uwzględnić postulaty stałych słuchaczy i robić afterparty. Ile razy jeszcze usłyszymy 
"- bardzo ciekawie pan mówi, ale niestety czas już się nam kończy  
- Och, jaka szkoda. 
- Do tematu wrócimy" 
 
Słucham na żywo jak tylko mogę. Natomiast sztuczki czy to socjotechnczne czy techniczne mnie zupełnie nie interesują. 
 
Dziękuję Mateuszu. 
Nie mam pojęcia Mateuszu, może to Ci pomoże www.ling.pl Dużo słowników tam jest. Osobiście uwielbiam ten translate.pl/ Słowo, które by pasowało mam wciąż na końcu języka jak to się mówi :( Można by powiedzieć, że gość wygłosił, wyłożył, ukazał, pokazał w czasie audycji poglądy na sprawę islamu dokładnie takie, zbieżne jakie Ty posiadasz. 
"A czekaj sobie az ci zawory puszcza." piękne :D

Kreator z koczowiska :) 2012-04-13

Drakens ;D arabeska w zasadzie pochodzi z starożytności i nie wyginęła w Europie po prostu inaczej się rozwinęła. 
 
Żeby nie popadać w dygresje w komentarzu. Angielska wersja artykułu dość sporo o tym mówi. 
 
The Islamic arabesque is a development of the Late Antique and Byzantine types of scrolling vegetal decoration that were inherited by Islam, and used with relatively little change in early Islamic art, for example in the famous 8th century mosaics of the Great Mosque of Damascus.  
 
en.wikipedia.org 
 
CO DO AUDYCJI. Każdy z nas ma oprócz nagrywania audycji inne sprawy na głowie (praca na przykład) i robienie w środku tygodnia gadane afterparty po 23:30 jest nierealne.

chrobacja.narod.ru 2012-04-13

A propos nadstawiania policzka: 
 
"Słyszeliście, iż rzeczono: Oko za oko, a ząb za ząb; Ale Ja wam powiadam: Żebyście się nie sprzeciwiali złemu, ale kto by cię uderzył w prawy policzek twój, nadstaw mu i drugi; I temu, który się z tobą chce prawować, a suknię twoję wziąć, puść mu i płaszcz; " 
 
(Ewangelia wg św. Mateusza 5:38-48) 
 
Gdzie tu jest wyzwanie do walki ?! 
 
Chrześcijanie na bliskim wschodzie interpretują te słowa literalnie i nie przeciwstawiją się złu czynnie. Dlatego dostają po d.... od obcych. Ich chrześcijańska świadomość kształtuje ich niewolniczy byt. 
 
A teraz konkurs dla katolików - kto to napisał? 
 
"Ucz się łamać wolę twoją i podać się na wszelką uległość. Powstań przeciw sobie i nie dopuszczaj, ażeby duma w tobie żyć miała; lecz uczyń się tak uległym i małym, ażeby wszyscy po tobie chodzić i jako błoto na rozdrożu deptać cię mogli."

Drakens 2012-04-14

@Pakun: 
"Nawet jeśli wyprawy krzyżowe z jakiegoś powodu wyzwoliły by jakąś część orientalnych chrześcijan, to raczej traktowano by ich jak heretyków. Chyba, żeby się zlatynizowali. Trochę podobne do postępowania islamistów... " 
 
Pakun, nie wiem czy wszystkie, ale większość kościołów orientalnych (wschodniochrześcijańskich) była i jest traktowana przez Rzym (papież, teologia rzymsko-katolicka) jako schizmy a nie herezje. 
 
Wiem, że sobór florencki był próbą finalnie nieudaną (organizacyjnie, administracyjnie i politycznie nie udaną, bo teksty soborowe Grecy podpisali, więc teologicznie było to znaczące), ale ta próba dogadania się z Grekami i ich prawosławnym kościołem, w obliczu inwazji islamskiej (flota zbrojna islamska płynęła wówczas w stronę Konstantynopola), świadczy, że nie traktowano chrześcijan spoza kościoła rzymsko-katolckiego jak obcych, ale jak braci chrześcijan, którym zagraża islam. I o to mi chodziło. 
Takich wydarzeń w historii średnowiecznej jest więcej. 
 
A prawosławie to chrześcijaństwo wschodnie (orientalne). 
I nie widzę różnicy w panowaniu muzułmanów nad chrześcijanami syryjskimi np. a greckimi, bo jak wiesz, w końcu Grecję podbili muzułmanie i okupowali ją setki lat.

Drakens 2012-04-14

@chrobacja.narod.ru 
jedna sprawa to jak rozumieć słowa Jezusa, nie chcę wchodzić w ten temat, zostawiam go egzegetom, 
a druga sprawa jaka jest doktryna przytłaczającej większości  
kościołów chrześcijańskich (w tym i orientalnych). 
A jest ona taka: można i należy walczyć! W sensie fizycznym i zbrojnym również. 
Chyba temu nie zaprzeczysz?

Drakens 2012-04-14

@chrobacja.narod.ru  
nie znam odpowiedzi na twoją zagadkę, ale odpłacę się własną, 
kto napisał te słowa: 
"co nam obca przemoc wzięła - szablą odbijemy", 
chrześcijanin, czy poganin?

Jabollissimus 2012-04-14

Ba, chrześcijaństwo jest jeszcze pewno komunistyczne, bo napisano "oddaj wszystko i pójdź za mną", "łatwiej wielbłądowi przez ucho igielne przejść niż bogatemu do Królestwa Niebieskiego". Tyle, że te cytaty nie odnoszą się do posiadania dóbr, ale do nich przywiązywania się. Nie przywiązuj się do rzeczy, nie goń za nimi, nie stawiaj na piedestale na pierwszym miejscu. 
Tak też cytaty, które przeinacza chorobacja, odnoszą się do pychy, unoszenia się gniewem.

Mateusz z Kanady 2012-04-14

“ I temu, który się z tobą chce prawować, a suknię twoję wziąć, puść mu i płaszcz;” 
Bo jak on spowoduje ze staniesz przed nim nagi to wedlug starego testamentu on zasluguje na pogarde.  
 
Znowu interpretujesz doslownie i bezmyslnie.

Mateusz z Kanady 2012-04-14

Jabollisimus & Ostatni Sprawiedliwy, dzieki za tlumaczenie, czyli zamienmy “windikacja “ na “a k**** nie mowilem?” i spoko.

Jabollissimus 2012-04-14

@35 “a k**** nie mowilem?” Myślę, że często się tą sentencją posługujemy. ;)

Ostatni Sprawiedliwy 2012-04-14

Kreator, jasna sprawa, ja rozumiem :) No to może zmieńcie porę nadawania na weekend:>? Może jednak lepiej aby audycja była o wcześniejszej porze tak jak kiedyś? Może róbcie cztery Konserwy w ciągu trzech tygodni? (tak, tak - nieregularna pora 4 audycji, ale można się dogadać aby była np.: w ostatni piątek miesiąca lub coś w ten deseń) Mnie osobiście sprawia często problem Konserwa ok. 2230 - ja też mam życie poza nią jak każdy zresztą, a wstać rano trzeba ;) 
 
Co do kontestacyjnego moskala: chyba nie słyszał o idei wojny sprawiedliwej (to już ktoś wspominał) i w ogóle tego jak chrześcijańska doktryna odnosi się do wojny. Mnie osobiście zresztą zawsze było blisko do bardziej starotestamentowych zasad obcowania z agresorem ]:-> Zresztą generalnie to dyskusja po próżnicy: liczy się praktyka i doprawdy prawie wszystko da się usprawiedliwić i uzasadnić w każdej religii.

Łukasz'ryf 2012-04-14

Bardzo ciekawy odcinek, wielkie dzięki ! ! !

Łukasz 2012-04-15

Rozwiązanie konkursu: 
Tomasz z Kempis  
www.ultramontes.pl 
 
Szkoda, że nie ma to związku z naszą sprawą.

Ostatni Sprawiedliwy 2012-04-15

lol

Drakens 2012-04-15

Sprawa kontaktów rzymskich-katolików z kościołami orientalnymi na tle zagrożenia islamskiego jest ciekawa. 
IV wyprawa (1202-04) - doszło na napaści krzyżowców na Konstantynopol i grabieży miasta. Stało się to za sprawą chciwości rycerzy krzyżowych. Sprawa ta w średniowieczu była wielkim zgorszeniem i wykopała wielki dół nieufności między katolikami a prawosławnymi. I właśnie to wielkie zgorszenie świadczy o tym, że nie traktowano prawosławnych chrześcijan grecki tak samo jak muzułmanów. 
 
Inną ciekawą sprawą jest pokojowa wyprawa templariuszy do Etiopii (wówczas mitycznego kraju - nie każdy wierzył, że w Afryce, za żelazną kurtyną islamu, jest jakiś chrześcijański kraj), na co jest wiele dowodów.

Pakun 2012-04-15

@Drakens Europa miała gdzieś nie tylko prawosławnych, ale nawet katolików na Węgrzech. Skoro nic ich nie obchodzili nawet swoi, to czemu mieli by czuć się związani z kimkolwiek w Syrii? Praktyczne realizowanie chrześcijańskiej jedność naprawdę wychodziło słabo. 
 
Druga sprawa, różnice kulturowe. Nawet bizantyjczycy mieli problemy z akceptacją obyczajów wojsk które przechodziły przez ich ziemie w czasie krucjat. A co dopiero ludy bardziej orientalne. Nie wydaje mi się, że przyjęli by zwierzchnictwo zachodu z uśmiechem na ustach.

Jabollissimus 2012-04-16

No i oczywiście przypominam o lubieniu audycji https://www.facebook.com

Drakens 2012-04-17

@Pakun każdy dba (dbał) o własny interes, ja temu nie zprzeczam. Ale naprawdę widziano i kiedyś chrześcijan w innych krajach i wiedziano, że to są chrześcijanie. 
Chciwość, interesy owszem, ale w obliczu konfrontacji cywilizacji (islamskiej - chrześcijańskiej) próbowano (!) się dogadać i działć wspólnie. Na tej samej zasadzie Sobieski poszedł pod Wiedeń bić Turka, co do dziś jest pamiętane w całej Europie.

Drakens 2012-04-17

Niech i będzie, że ostatecznie każdy dba o własny interes, z tego płynie nauka dla nas dziś. 
Historia magistra vitae est. 
Chodzi mi o widzenie także pewnych subtelności. 
Czemu dziś na Irak, USA poszło z Hiszpanami, Polakami, Brytyjczykami, a nie z Egipcjanami, Irańczykami (zaprzysięgli wrogowie Irakijczyków), Afgańczykami itd. 
Świat jest wciąż taki sam, te same zjawiska przybierają tylko inne formy.

Dodaj komentarz...


Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo KonserwaInne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - 4 lata temu
Równość - sruwność. (1) - 5 lata temu

Ludobójstwo - film - 5 lata temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 6 lat temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 6 lat temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 6 lat temu

Plotki, ploteczki (1) - 6 lat temu


Zabory Ukrainy? (6) - 7 lat temu

Kabaret z Konserwą (4) - 7 lat temu

O masonerii (15) - 7 lat temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 7 lat temu
Czarne święta! (11) - 7 lat temu


Właściciele Polski (12) - 7 lat temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 7 lat temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 7 lat temuMrowisko masonerii (38) - 8 lat temu

Polska - Afryka Europy (13) - 8 lat temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 8 lat temuWlepy AgenTomasza (1) - 8 lat temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 8 lat temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 8 lat temu

Jan Pietrzak (24) - 8 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 8 lat temu

Punki i hipstery (16) - 8 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 8 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 8 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 8 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 8 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 8 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 8 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 8 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 8 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 8 lat temu

Krzyż w PE (47) - 9 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 9 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 9 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 9 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 9 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 9 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 9 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 9 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 9 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 9 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 9 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 9 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 9 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 9 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 9 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 9 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 9 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 9 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 9 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 9 lat temu


Precz z Halloween (69) - 9 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 9 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 9 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 9 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 10 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 10 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 10 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 10 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 10 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 10 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 10 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 10 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 10 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 10 lat temu

Konserwa - wódanie specjalne (9) - 10 lat temu

Konserwa - Wydanie Swiateczne (6) - 10 lat temuKonserwa (testowa) 2 (9) - 10 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt