Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
5 dni temu
Dotacji w lipcu nie będzie
Z Justyną Broniecką o Tarczy Antykryzysowej. Jakie przepisy zawiera, czy rzeczywiście pomaga, dlaczego jest tak skąplikowana. O nadchodzącym kryzysie, bezrobociu, zatorach płatniczych i...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
przedwczoraj
Agencja digital marketingu - Monika Kołodziejczyk |#535
Monika Kołodziejczyk Dynamiczny i kreatywny manager z 7-letnim doświadczeniem w branży online, z szeroką wiedzą i doświadczeniem w realizacji projektów marketingowych, tworzeniu...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2012-04-16

Jak zarobić 8300 zł dziennie?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Czyli pół miliona na dwa miesiące. Czy mandaty to kradzież? Ile należy postawić fotoradarów, by było bezpieczniej?

KOMENTARZE

Emper 2012-04-17

Wykop do sprawy Artka Sygi o której mówiłem www.wykop.pl

Sknerus McKwacz 2012-04-17

Dostalem 100 PLN za jazde rowerem po trasie rowerowej bez trzymania kierownicy. Beat this!

marcin z 2012-04-17

ile razy już było o fotoradarach i ograniczeniach prędkości...? Ziew...

CiagBolunga 2012-04-17

"...Drogi są coraz gorsze, ale na ulicach pojawiły się fotoradary. Utrudnić ludziom życie do maksimum, a na końcu ich skontrolować – to jest filozofia PiS. Tylko facet, który nie ma prawa jazdy, może wydawać pieniądze na fotoradary, a nie na drogi..." - > Donald Tusk, konwencja PO w Poznaniu, 6 października 2007  
 
Nie ma to jak radykalna "zmiana" poglądów......

Martin 2012-04-17

Pewnie przy następnej debacie, jak mu jakiś Hugo zarzuci notoryczne mijanie się z prawdą, będzie znowu twardo twierdził, że nic takiego nie powiedział. 
 
Matko z córką, co za facet...

CiagBolunga 2012-04-17

Heheh.. No tak.. To zjawisko staraliśmy się wytłumaczyć z mym znajomym... W końcu doszliśmy do wniosku, że Tusk ma klona albo brata bliźniaka. Raz jeden występuje raz drugi i wszyscy myślą że to jedna osoba... Co najśmieszniejsze ? Gdyby tak było oznaczałoby to, że on wcale nie kłamie...

aNDRZEJ 2012-04-17

Trochę nudą powiało jakbym miał sobie wyrabiać zdanie o kontestacji na podstawie tej audycji to bym pewnie tu nie powrócił.

Mili z jantka 2012-04-18

Hugo, fajnie i ciekawie prowadzisz audycje. Ty naprawde jestes tak ze wszystkim na "nie" i "przeciw" czy tak troche z podpierduchy bierzesz by bylo ciekawiej ;)) no ale do rzeczy,  
Radary nie sa "szkodliwe" czyli nie sluza tylko do zarabiania pieniedzy jesli umieszczone sa (okolo) w polowie terenu zabudowanego. W Anglii wjezdzajac w teren zabudowany najpierw widzimy informacje o radarze po to by zwolnic, a jesli jakis baran nie zwolni i przejedzie przez teren zabudowany z predkoscia powyzej 30mil/h (czyli polskie ok. 48km/h)to niestety placi mandat przez wlasna glupote. 
 
W Polsce glupota jest umieszczanie radaru przed terenem zabudowanym (np.trasa Warszawa-Wroclaw,niestety nie pamietam nazwy wioski) bo ci biedni kierowcy nawet nie maja szans na zredukowanie predkosci a gwaltowne hamowanie grozi "wjazdem w d..."  
Czyli mamy dwa sposoby umieszczania radarow: 
1.informacyjny, a jesli to olejesz i nie zwolnisz, placisz na wlasne zyczenie 
2. wyludzajacy, nie masz szans na zwolnienie chocbys chcial i.... placisz 
 
Uwazam, ze ograniczenie predkosci w terenie zabudowanym jest potrzebne i powinnismy ich przestrzegac. Mam sasiadow ktorych synek o maly wlos nie stracil zycia przez idiote, ktory w terenie zabudowanym jechal 80km/h i na lekkim zakrecie wyrzucilo go poza droge gdzie uderzyl w grupe dzieciakow. Dziecko bedzie kaleka do konca zycia. 
Jesli ktos ma szybki samochod i chce go wyprobowac niech jedzie do Niemiec i na autostradzie sprawdzi ile km wyciagnie.  
 
W Polsce problemem jest to, ze nie mamy autostrat co znacznie wydluza czas przemieszczania sie z miasta do miasta, a ograniczenia predkosci i radary dzialaja wtedy na nas jak plachta na byka. Presja czasu + radar/policjant z suszarka = wk.....ny kierowca!  
W Anglii nie ma tego problemu bo wszedzie mozna dojechac autostrada i to na dodatek bezplatna i bez bramek:)  
Normalnie szok, az boje sie wjechac na polskie autostrady bo mnie bramki z informacja "wrzuc monete" przywitaja, a raczej "wrzuc banknot"! 
Nawiazujac do Martina - Bo jak moj premier zrobi autostrade to nie ma ....itd. itp. 
Pozdr.

Hugo 2012-04-18

Ja naprawdę nie rozumiem tego fetyszu 50 km/h.  
 
To jest jakieś biurokratyczne zboczenie o charakterze średniowiecznych środków transportu i inaczej nie sposób tego nazwać.  
 
I jeśli ktokolwiek będzie mnie przekonywał, że ma to sens poza osiedlowymi uliczkami, gdzie obowiązuje ograniczenie do 20 km, a wszyscy jeżdzą 50, to stwierdzę, że nie jezdzi samochodem i opowiada glupoty.

Grabix 2012-04-18

Te łapówki to chyba jakiś rodzaj strajku :D "Będziemy brać niskie łapówki, aż rząd podniesie nam pensje."

nikodem 2012-04-22

Łapówki najlepiej dawać fałszywkami.

M4rcin 2012-04-24

Jeśli chodzi o mandaty to ja oczywiście w życiu łapówki nie dałem, ale.. ostatnio, nie znany mi człowiek powiedział, że biorą łapówki nadal. I wcale nie trzeba dawać 200 zł. 30 zł się zadowolili, tylko trzeba odpowiednio dobrze zagadać. - a nie od razu, że się ma firmę. 
 
Często jeżdżę i to na długich trasach. I wiem czemu w Polsce jest tyle wypadków. Widać to gołym okiem. Czyli to ten brak dwupasmówek. Skoro ktoś się wlecze 50km/h, za nim autobus i ciężarówka na głównej trasie, ale jednojezdniowej (np. 8-ka między bełchatowem, a oleśnicą) to tworzy się za nimi olbrzymi korek i ludzie zaczynają wyprzedzać, co jest chyba najniebezpieczniejszą sytuacją. I akurat powoduje ją ten, który jedzie najwolniej. 
 
I tu jestem ciekaw. Skoro jest tyle wyliczeń, o ile bezpieczniej jest w innych krajach z powodu tego, że kierowcy nie przekraczają wyznaczonych prędkości - to czy ktoś wyliczył o ile bezpieczniej byłoby w Polsce gdyby była właściwa ilość dróg dwupasmowych. Czyli dało by się na nich dojechać z każdego większego miasta. 
 
I jeszcze w audycji było kilka nieścisłości - w Polsce można na autostradach jechać z prędkością - 140km/h (130 było kiedyś, ale zmienili), drogach ekspresowych - 120km/h. Drugiej rzeczy nie jestem pewny, czy się nie zmieniło ale prędkość po której radar robi zdjęcie to (dozwolona prędkość) + 10%(dozwolonej prędkości)+10km. Czyli, skoro ograniczenie jest do 50 km/h to 50+(10% z 50 czyli 5)+10 = 65. 
 
Wg mnie najlepszą ochroną przed ulicznymi wariatami (czyli najcześciej 17latek z włączonym trybem nieśmiertelności) są nieoznakowane radiowozy. Bo prędkość nic nie znaczy. Ja po zdaniu prawa jazdy byłem większym niebezpieczeństwem na ulicy przy 60km/h, niż teraz przy 120. 
 
I na koniec jeszcze jedna rzecz której nie mogę zrozumieć. Skoro robią autostradę A2 Łódź-Warszawa to po co równocześnie rozkopali i zwęzili całkiem dobrą, prawie równoległą 8-kę. Nie lepiej było zrobić autostradę, a gdy większość ruchu się tam przerzuci rozkopać 8-kę

NikodemCharyzma. 2012-05-21

nie było fotoradarów -gdyby nie było tyle wypadków. nie było tyle wypadków gdyby były autostrady, nie ma autostrady bo POlszewiki od Tuska kradną pieniądze i nie płacą wykonawcom za prace. Krótko mówiąc- rozbój w biały dzień. cza zrobić rewolucje. Polecam pewien film na temat korupcji i oszustw platformy właśnie związaną z autostradą a2 
Polecam Ostry i prawdziwym film. Obojętność i chciwość urzędników po raz kolejny. 
" www.youtube.com.
" www.youtube.com.
" www.youtube.com.
3 krótkie filmiki -zainteresowanych tematyka -polecam artykuły z TVP1 -czemu tak na prawdę nie zajmuję się tym ABW? albo CBA?

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 5 dni temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 12 dni temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 3 tygodnie temu

Gazem w przedsiębiorców - 3 tygodnie temu

Węgiel jest święty (1) - 4 tygodnie temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 5 tygodnie temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 6 tygodni temu

Więcej audycji...
Zagrajmy w grę (2) - 7 tygodni temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 2 miesiące temu


Jestem na kwarantannie! (1) - 3 miesiące temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 3 miesiące temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 3 miesiące temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 3 miesiące temu


W Niemczech bieda! - 4 miesiące temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 4 miesiące temu


Byle by przeżyć (2) - 4 miesiące temu
Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - 5 miesięcy temu

Idzie drożyzna (2) - 6 miesięcy temu


Muzeum z najwyższej półki (1) - 6 miesięcy temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - 7 miesięcy temu

Zabił świnię, a odpowie... - 7 miesięcy temu

Hugo zostaje kurem domowym (3) - 7 miesięcy temu

Kto nas będzie leczył? (4) - 7 miesięcy temu

Upadli politycy, imperia i konsumenci (7) - 8 miesięcy temu

Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - 8 miesięcy temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - 8 miesięcy temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - 8 miesięcy temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - 9 miesięcy temu

10 groszy za indyka (1) - 10 miesięcy temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - 10 miesięcy temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - 10 miesięcy temu

Oddaje500plus chellange! (13) - 10 miesięcy temu

Czy na Ukrainie wygrali libertarianie? (6) - 11 miesięcy temu

Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - 11 miesięcy temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - 11 miesięcy temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - 11 miesięcy temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - 11 miesięcy temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - ponad rok temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - ponad rok temu

Kiedy można zabić intruza? - ponad rok temu

Magiczne szable i tarcze (1) - ponad rok temu


Kto zaorał Hugo? - ponad rok temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - ponad rok temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - ponad rok temuPolskie produkty mogą być gorsze (4) - ponad rok temu

Matka Boska Dotacyjna (9) - ponad rok temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - ponad rok temu

Rozwody przez internet - ponad rok temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - ponad rok temu

Podatki, które się opłacają? (3) - ponad rok temu

RODO nie jest potrzebne! (2) - ponad rok temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - ponad rok temu

Autostopem na Kitaj (2) - ponad rok temu


Zdrajcy sprawy (4) - ponad rok temu


Czy istnieją niezależne media? (3) - ponad rok temu


Taxi zamiast PKS (4) - 2 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 2 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 2 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 2 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 2 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 2 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 2 lata temuJak pędzić bimber (10) - 2 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 2 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 2 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 3 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 3 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 3 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 3 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 3 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 3 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 3 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 3 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 3 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 3 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 3 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 3 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 3 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (43) - 3 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 4 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 4 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 4 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 4 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 5 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 5 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 5 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 5 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 5 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 5 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 5 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 5 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 5 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 6 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 6 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 6 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 6 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 6 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 6 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 6 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 7 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 7 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 7 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 7 lat temu

MLM to ściema (67) - 7 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 7 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 7 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 8 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 8 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 8 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 8 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 8 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 8 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 8 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 8 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 8 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 8 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 9 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 9 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 9 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 9 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 9 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 9 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 9 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 9 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 10 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 10 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 10 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 10 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 10 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 10 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 10 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 10 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 10 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

balia ogrodowa, ruska bania, sauna beczka... - - 20.00
Maciej z Warszawy - - 5.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
fotowoltaika nowy sącz, nowy targ... - - 20.00
Szkolenie z przedłużania rzęs Kraków Barth - - 20.00
Wylewki samopoziomujące Mazowieckie, Warszawa - - 20.00
Piano Hotel nowy sącz - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt