Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
4 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2012-04-18

Konserwa - Free Trade is Fair!

Nadający:

Rozmawiamy z Pawłem Tobołą z fundacji PAFERE. Rozważamy zagadnienie Fair Trade'u. Czyżby inne dobrowolne wymiany handlowe nie były już fair? Następnie dopytujemy jak wygląda gospodarowanie w Polsce. Przybliżamy misję fundacji i zapraszamy na najbliższe wydarzenia.

KOMENTARZE

Jabollissimus 2012-04-18
mrolo 2012-04-18

Free Trade - temat dla mnie nowy, popieram. Za mało było w temacie. Poruszcie może sprawę, dlaczego banki utrudniają przedsiębiorcom np. zakup mieszkania? Trzeba wykazać dochód. dlaczego zwykła hipoteka nie wystarcza. Spisek? pozdrawiam MrOlo

Nieprzygoda 2012-04-18

Również b. dziękuję za poruszenie tego tematu, coś tam o tym wiedziałam ale nie ma jak porządna Konserwa! :D

Jabollissimus 2012-04-18

Free trade to temat nienowy. Szkoda, że ogółem zarzucony na świecie. Albowiem wolny rynek drogą do bogactwa! 
A fair trade, jak się wydaje, jest niefair. Mówi się o pomocy biednym, a tymczasem nie wiadomo do kogo pieniądze trafiają.

Ostatni Sprawiedliwy 2012-04-19

socjalizmowi w posataci free trade nawet taki keynsista jak ja mówi stanowczo nie!

Ostatni Sprawiedliwy 2012-04-19

jeszcze jedno: gość mówił, że w zachodniej Europie trudno kupić w kawiarni kawę nie "free trade", nie wiem tego z doświadczenia ale dla mnie to zgroza. Do kawy mam specjalny stosunek więc tym bardziej mnie to bulwersuje.

Drakens 2012-04-19

W Biedronce widziałem kawę o jakiej mówi gość (było to jakieś pół roku temu). 
 
Free trade o ile nie wiąże się z jakimkolwiek przymusem jest do zaakceptowania, jest to tylko i wyłącznie forma marketingu. 
Z drugiej strony, pożyteczne jest otwieranie oczu na rzeczywistość (marketing często okazuje się oparty o kłamstwo), co robi gość audycji. 
 
Z trzeciej strony, cierpnie skóra, jak pomyślę, że free trade jest przygrywką tylko do jakiś działań administracyjnourzędowych! Istnieje taka możliwość! 
 
Dobra audycja.

Drakens 2012-04-19

Ta kawa w Biedronce była na stoisku "sezonowym", była bio-ekologiczna jakaś i z napisami, że pochodzi od jakiś biednych meksykańskich rolników itd. nie pamiętam, czytałem to uważnie, bo czytam wszyskie etykiety prodkutów spożywczych, jako smakosz i zwolennik tradycyjnego, zdrowego jedzenia, a także kawy, od której jestem uzależniony (niestety). Oczywiście jej nie kupiłem. Jeśli mam wydać większą kasę na kawę to na etiopską dziko rosnącą (do kupienia w Polsce) a nie na bidnego rolnika w Meksyku. Ja też jestem biedny Polak. 
I O MNIE SIĘ KURDĘ NIK NIE TROSZCZY.

Mateusz z Kanady 2012-04-19

Gosc byl bardzo grzeczny w swoich komentarzach, ja bede mniej. Fair Trade to skurwysynstwo. Kupujac produkty fair trade sponsorujesz zkolektywizowanych bandytow ktorzy regularnie szykanuja tych co chca konkurowac samodzielnie. Oni ustalaja kwoty i je przyznaja, zeby dostac kwote w kolektywie trzeba dac w lape. 
Odmawiajcie produktow fair trade, najlepiej ostentacyjnie. 
- “Czy to kawa fair trade?” 
- “Tak” 
- “To ja dziekuje” 
- “Ale dla czego?” 
- “Nic mi Kenijczycy ani Kolumbijczycy takiego nie zrobili zeby tam PGRy stawiac” 
Na szczescie w Kanadzie zdecydowana wiekszosc kawy nie jest fair trade. 
 
Re 5, Ostatni, socjalizm to jest fair trade, free trade to wolny rynek.

Jabollissimus 2012-04-19

Ciapulki, do jasnej cholery! 
FREE TRADE to wolny rynek! 
FAIR TRADE to soc-ustrojstwo "sprawiedliwym" handlem zwane!

Jabollissimus 2012-04-19

Nawet nie można sobie szarad układać w barbarzyńskim języku, bo się gubią! :P Panowie! Jakże to tak?

Drakens 2012-04-19

Jabollu dzięki, faktycznie się pogubiłem, po raz pierwszy się spotykam z tą terminologią, choć z takimi produktami i z takim marketingiem się zetknąłem w sklepach. 
 
Re 9: czyli ten marketing oparty na haśle: wspieraj biednego chłopa z Meksyku, ma za sobą organizację o formie spółdzielni? 
 
Spółdzielczość jako mniej efektywna ekonomicznie od prywatnej przedsiębiorczości, wspiera się marketingiem opartym na współczuciu?  
 
Dobrze to wszystko rozumiem? 
 
Ale póki nie ma administracyjnego przymusu, póki jest wolny rynek, to zawsze można kupić co innego i cześć.

mej 2012-04-19

Ad vocem: Spółdzielczość jest prywatna, więc nie może być gorsza od prywatnej przedsiębiorczości.

Mateusz z Kanady 2012-04-19

“Re 9: czyli ten marketing oparty na haśle: wspieraj biednego chłopa z Meksyku, ma za sobą organizację o formie spółdzielni? “ 
Gdyby tylko. Czy sadzisz ze jakas lewacka biurwa przyklei do twoich produktow nalepke “fair trade” (znak zastrrzezony zeby nie bylo watpliwosci!) jak nie spelnisz okreslonych wymagan? A jakze, ekologicznych, organicznych, godziwego traktowania pacownikow, nie produkowania za duzo bo konkurencja jest zlem etc etc etc . Jak juz mowilem skurwysynstwo na potege.  
 
I nie tylko kawa, tu jest lista: en.wikipedia.org

Mateusz z Kanady 2012-04-19

Mafia to tez prywatna przedsiebiorczosc... i rzadzi sie podobnymi zasadami.

Drakens 2012-04-20

ad 13 może być mniej efektywna, bo jak firma należy do wszystkich pracowników to odpowiedzialność i motywacja się rozpraszają, jak należy do jednego lub kilku ludzi, odpowiedzialność i motywacja się ogniskują.  
Jednoosobowy właściciel nie wypłaci sobie zysku firmy tylko go zainwestuje (np. w nowe technologie, maszyny) myśląc o przyszłości firmy, która w całości jest jego, pracownik (jeden ze 100) mający udziały raczej będzie głosował za tym, by wypłacić zyski do kieszeni, bo firma jest jego tylko w 1/100, a pieniądze w kieszeni w 100 % jego. 
Tak samo będzie raczej głosował za wolniejszym tempem pracy (jego harówa tylko w 1/100 poprawia rentowność przedsiębiorstwa, a lekka praca jest znakomicie odczuwalnym zyskiem osobistym). 
Ale rozumiem, że fair trade to coś na wzór naszych programów unijnych, a nie spółdzielni.

mej 2012-04-20

To co piszesz jest bardzo ciekawe, tyle że na kursach MBA uczą zupełnie odwrotnie. :) Jak zakładasz startup to nawet sekretarka ma mieć udziały w firmie, żeby miała ekstra motywację do pracy.  
 
A na marginesie: spółdzielnia może też zatrudniać osoby z zewnątrz (nie będące członkami spółdzielni). Ponadto spółdzielnia może być złożona (nawet wyłącznie) z osób prawnych, co daje dodatkowe fajne możliwości.

Ostatni Sprawiedliwy 2012-04-20

tak Mateuszu, czeskim błędem bym nazwał niewłaściwą kolejność wyrazów w moim wpisie :D Chodź to akurat nie jest czeski błąd sensus stricte. 
 
Oczywiście chodziło mi, że nie popieram zmuszania ludzi do kupowania produktów fair trade za pomocą sprzedawania tylko ich (na przykładzie owej kawy w kawiarni). 
 
Jabol 
no nie podniecajcie się tak :P Szyk mi się pomylił i przestawiłem wyrazy. A wy od razu mnie od czci i wiary odsądzacie :D 
 
Mej 
"Ponadto spółdzielnia może być złożona (nawet wyłącznie) z osób prawnych, co daje dodatkowe fajne możliwości." 
jakie:>?

Drakens 2012-04-22

@mej niech na MBA uczą, a praktyka gigantów biznesu jest jednak inna :) 
 
Oczywiście nie jestem za zakazaniem spółdzielczości, czy FAIR TRADE, o ile konkurują na wolnym rynku (dla tego napisałem "może być mniej efektywna").

Dodaj komentarz...


Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo KonserwaInne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - 5 lata temu
Równość - sruwność. (1) - 5 lat temu

Ludobójstwo - film - 5 lat temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 7 lat temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 7 lat temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 7 lat temu

Plotki, ploteczki (1) - 7 lat temu


Zabory Ukrainy? (6) - 7 lat temu

Kabaret z Konserwą (4) - 7 lat temu

O masonerii (15) - 7 lat temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 7 lat temu
Czarne święta! (11) - 7 lat temu


Właściciele Polski (12) - 7 lat temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 7 lat temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 7 lat temuMrowisko masonerii (38) - 8 lat temu

Polska - Afryka Europy (13) - 8 lat temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 8 lat temuWlepy AgenTomasza (1) - 8 lat temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 8 lat temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 8 lat temu

Jan Pietrzak (24) - 8 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 8 lat temu

Punki i hipstery (16) - 8 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 8 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 8 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 8 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 8 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 8 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 9 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 9 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 9 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 9 lat temu

Krzyż w PE (47) - 9 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 9 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 9 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 9 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 9 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 9 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 9 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 9 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 9 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 9 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 9 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 9 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 9 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 9 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 9 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 9 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 9 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 9 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 9 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 9 lat temu


Precz z Halloween (69) - 9 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 10 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 10 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 10 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 10 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 10 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 10 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 10 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 10 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 10 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 10 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 10 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 10 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 10 lat temu

Konserwa - wódanie specjalne (9) - 10 lat temu

Konserwa - Wydanie Swiateczne (6) - 10 lat temuKonserwa (testowa) 2 (9) - 10 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt