Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
Hemikryptomonokaidialog
Przez ok. pół odcinka zamówiona próbka ByteEatera gadającego bez głębszego przygotowania na różne tematy, jak to w audycji z założenia „luźnej”. Potem dzwoni Grzesiek (ten od pizzy) i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2012-04-26

Jan Fijor - Czy kardiochirurg może być zły?

Nadający: Jan Fijor

Kolejna skakająca audycja w której poruszamy tematy od Papały do podróżowania po świecie.

KOMENTARZE

mrolo 2012-04-26

Zlaty Bazant to piwo słowackie nie czeskie właściwie należy już do Heinekena. Paskudne piwo, którego nikt nie pije po za Polakami, którzy za komuny cierpiąc na brak wszystkiego, nagle dostawali raz po raz piwo z importu w złotku. tego na Słowacji nikt nie pije. W Czechach jest 300 browarów Trzy bardzo dobre Czeskie piwa to Gambrinus i Radegast i Velkopopovicky Kozel o światowej renomie. Wszelkie pilsnery są robione pod Niemców. Proszę nie opowiadać o piwie jeśli nie ma się na ten temat pojęcia.

jan M Fijor 2012-04-26

@mrolo, ja nie podaje receptury, czyli jak sie robi piwo, tylko relacjonowalem swoje gusty. Powiedzialem, ze Zloty bazant jest slowacki. Co do tych slynnych marek, to mam pytanie: skąd ja mam wiedzieć, że takie marki istnieją i że są słynne na cały świat, skoro nikt mi nigdy o nich nie mówił. Poza Kozlem, ktory w wersji tmavy moze byc. W Brazylii jest 500 browarów i co? Zna pan jakieś brazylijskie piwo? A w Gwatemali są 3 browary, a piwo wyśmienite Nacional.  
 
na zdrowie! i troszke luzu, prosze!

Paweł 2012-04-26

Lol, pierwszy dzwoniący - jak jesteś tak chory, że musisz brać antybiotyki, to najgłupszą rzeczą jaką możesz zrobić to iść na basen... :) 
 
Czy to wina lekarzy, że ludzie przychodzą do nich jak są chorzy, a nie jak są zdrowi żeby zapytać jak zapobiegać chorobom?

DanielPiesto 2012-04-26

Mrolo, poluzuj gumke w majtkach :)

piwosz 2012-04-26

Panie Janku owszem o gustach się nie dyskutuję, ale wychwalanie polskiego tyskacza i konfrontowanie go z czeskimi pilznerami to tak jak by ktoś wychwalał polską goude z marketu i narzekał na francuski ser... Polecam posłuchać "audycje o piwie" na kontestacji od czasu do czasu ;) 
 
Co do braku dobrych piwnych knajp w Pradze: 
piwnapraha.wordpress.com

Lutzky 2012-04-26

Janek, a czy w Polsce ktoś Ci mówi że Lech, Tyskie, Żywiec, Heineken, Carslberg to słabe piwo? Nie, bo dla większości ludzi ono jest wystarczająco dobre. Smakosz znowuż sięgnie po mniejsze browary typu Lwówek czy Kormoran. Dla ludzi lepiej obeznanych w temacie tego typu browary są wyznacznikiem dobrego piwa i bardzo ciężko je dostać (chociaż Polacy pokochali małe browary i supermarkety zaczynają to dostrzegać).  
 
Mrolo prawdopodobnie chodziło o to żeby nie oceniać browaru czeskiego poprzez pryzmat najbardziej znanych marek, które na ogół są słabe. 
 
Pozdrawiam.

Sknerus McKwacz 2012-04-26

Dodam, że pomysł sztucznych wysp na nutę tego instytutu to utopia, która ma niewiele wspólnego z wolnością.  
1. Taka wyspe musi ktos zaprojektowac i zbudowac wiec bedzie pobieral kase za najem/podatek i bedzie mial swoje zasady i prawa. 
2. budowane sa 12 mil morskich od brzegu czyli na morzu otwartym ale na budowanie stacji na MO i tak bedzie potrzebna zgoda USA zgodnie z prawem morza. (moge znalesc atrykul i konwencje później) 
3. Co to za wolność od państwa skoro jestem zamkniety w kajucie wszystko małe ciasne i trzeba importowac żywność? 
4. Taniej już byłoby wziąc tę kasę i wykupić jakiś mały kraik wyspiarski. Wszystko ma swoją cenę prawda? 
 
Polecam wszystkim Lublin: ładne dziewczyny, wydarzenia kulturalne i cebularze :)

LordBlick 2012-04-26

Co można mieć do przemysłu farmaceutycznego ? 
- Wprowadzanie wycofanych leków po kosmetycznej zmianie z powrotem. 
- Produkcję toksycznych szczepionek ze związkami ciężkich metali jako konserwantami. 
- Działanie na skróty przy pomocy korumpowania lekarzy i polityków, mające na celu zamiatanie pod dywan śmiertelnych skutków ubocznych. 
Dużo się się nie zmieniło od czasów wypromowania Hitlera przez lobby przemysłu chemiczno-farmaceutycznego, robiącego później eksperymenty na ludziach ( www.youtube.com ), może poza subtelniejszymi środkami.

traktor 2012-04-26

Pisał pan źle o Ziobrze jak pan mówi, bo sam był pan umoczony w agenturalnej przeszłości. To typowe właśnie - krytykować lustrację, najeżdżać na walczących z komuną - gdy się samemu trzęsie portkami bo się korzystało z przywilejów za komuny (paszport, itp.), za donoszenie. 
Edward Mazur czy winien w tej sprawie czy nie, sam jest sobie winien swojej sytuacji. Czemu spotykał się non stop z postkomunistami z LSD? Co to za łączenie biznesu z polityką? Gdyby był czysty, nie zadawałby się z politykami - tylko wtedy do niczego by nie doszedł. Dlatego był ubabrany w politycznym gównie - a wtedy można zostać podejrzanym o działania w tej sferze. Normalny biznesmen nie zadaje się z szychami komunistów, licząc na przywileje i niszcząc konkurencję w sposób nieprzyzwoity.

tz 2012-04-26

Wielkie uznanie dla Pana Janka za całokształt Jego przemyśleń 
na tematy gospodarcze i barwną formę przekazu, ale to co usłyszałem dzisiaj na temat nagonki na lekarzy, biznesmenów i w ogóle niewinnych ludzi (oczywiście przez pisowską "swołocz") przechodzi ludzkie ( w tym i moje)pojęcie. Szanowni Kontestatorzy, gdzie Wasza niezależność myślenia i hasło "precz z komuną!"? Dziwię się, że żaden z Was, "młodych, gniewnych" nie podjął próby dyskursu...Czy chodzi tylko o niskie podatki, beztroskie życie, produkcję i konsumpcję, a o przetrącaniu przez komunę ludziom charakterów , a czasami i odbieraniu życia i zdrowia nie wypada pamiętać? Słabością polskiej prawicy jest to, że jedni rozumieją tylko zagadnienia ekonomiczne, a drudzy patriotyczne ("choć nie zawsze z dwóch byłby choć jeden", jak pisał Norwid). Panu Mazurowi, czy innym wielka krzywda się nie stała w zestawieniu z prawdziwymi ofiarami PRL, czy obecnej postkomuny. Polecam na ten temat książki choćby Krzysztofa Kąkolewskiego, np. "Generałowie giną w czasie pokoju", a z autorów obcych Warrena Carrolla"Narodziny i upadek rewolucji komunistycznej"czy też prace J. Felsztyńskiego i A. Litwinienki. 
Choć niektórzy mówią, że "kapitał nie ma ojczyzny", niekoniecznie musimy w to wierzyć. Najlepszymi na świecie internacjonalistami byli i są nadal właśnie komuniści, przynajmniej w sferze deklaracji -ale to inny temat. Działalność gospodarcza jest podstawą każdej formy życia społecznego, ale też jednym z niższych pięter ludzkiej egzystencji. W sporze o prawdę historyczną bliżej mi jest do socjalistycznej pisowskiej "swołoczy" niż "realistów", którzy byli często po prostu konformistami. Nie chcę uogólniać- losy ludzkie bywają niekiedy niezwykle zawikłane. Pozdrawiam mimo wszystko i życzę wytrwałości w krzewieniu idei wolnorynkowych - sam też jestem drobnym przedsiębiorcą od kilkunastu lat (dodam, że bez większych sukcesów...) i utrzymuję z tego czwórkę moich dzieci, o od III,III i pół i IV RP nie dostałem nigdy nawet pięciu złotych.  
Tomasz Ziobro, Kraków 
/ nie-krewny,nie-kolega, nie-znajomy, nie-wyborca Zbigniewa Z./ 
 
Ps. Po zamianie tematyki audycji na kwestie emigracyjne, szczególnie czeskie, nieco się uspokoiłem... Tu pokazał Pan Janek swoje prawdziwe-jak myślę, sympatyczne oblicze 
niewątpliwie uzdolnionego obserwatora rzeczywistości, przedsiębiorcy, publicysty i gawędziarza w jednej osobie.  
 
Panie Janku !,  
wiele z Pana przemyśleń bardzo przydało mi się w prowadzeniu firmy i nie tylko. Pana książek na temat zasad bezpiecznego biznesu i tej drugiej o marketingu i sprzedaży, na których niski zbyt w Polsce narzekał Pan w jednej z audycji, kupiłem chyba ze dwadzieścia egzemplarzy i rozdałem w prezencie ( i w celach dydaktycznych) znajomym, klientom i własnym pracownikom. 
Przez szacunek proszę, aby rozwijał Pan ten nurt przemyśleń, a nie wkraczał na obszary związane z lustracją czy katastrofą smoleńską- podejrzewam, że w tej tematyce wydaje Pan błędne osądy.

Drakens 2012-04-26

Panie Janku, apropo wraku samolotu ze Smoleńska, widział Pan film jak Rosjanie tną wrak i tłuką w nim szyby?! 
 
I co, 'bo taki naród mamy" (w sensie polski)???? 
 
Z penością też kardiochirurk nie może być psychopatą, psychopatą to może być tylko rzeźnik. 
 
Czy pan żartuje??? Czy słuchaczy uważa za kretynów??????

Drakens 2012-04-27

Edwart Mazur: 
"Od lat 70 XX w. do początku lat 90 XX w. był tajnym współpracownikiem II Departamentu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych PRL (kontrwywiad)[2]. Jest ojcem chrzestnym Jacka Sasina [3], wydawcy gazety reklamowej “Dla Ciebie”[4], którego ojcem jest Józef Sasin, były generał SB. Był również tajnym współpracownikiem UOP i CIA lub FBI." 
"Sędzia Andrzej Kryże wymienił nazwisko Mazura w kontekście udziału w aferze FOZZ[5]. 
 
W sierpniu 1991 wspólnie ze spółką Zbigniewa Komorowskiego oraz rosyjską firmą Avtoexport na eksterytorialnych terenach rosyjskich w Warszawie Mazur założył firmę Abexim[6], która do jesieni 2006 roku serwisowała samochody należące do WSI[7]. W 1996 wystąpił o przywrócenie obywatelstwa polskiego, na co przystała kancelaria prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Już jako Polak, lobbował za zakupem przez III RP myśliwców F-16[8]. 
 
Po 1990 został "zamrożonym" TW Zarządu Kontrwywiadu UOP, używającym pseudonimów "Szczęśliwy" oraz "Glad"[9]. Jego oficerem prowadzącym był płk Ryszard Bieszyński[10]." 
Wikipedia

Drakens 2012-04-27

Uczcie się młodzi. 
Ludzie broniący SB-ckich kapusiów nie robią tego przypadkiem, sami są umoczeni.

Daniel Piesto 2012-04-27

#13 Drakens, jak zarzucasz Jankowi ze jest umoczony to konkrety bys podal a nie siejesz taka plotke jak tchórz jakis. Z reszta to jest potwarz, która jest karalna w Polsce. 
Gdybyscie wszyscy podawali imie i nazwisko to nie byloby takich kretyńskich komentarzy.

Bezimienny 2012-04-27

Ciekawe jakich to jeszcze znajomych ma pan Jan, do których się wcześniej nie przyznawał. Czemu pan nie bronił znajomego, gdy był w potrzebie, tylko dopiero po fakcie? Chyba za wcześnie pan się przyznał do tej znajomości, bo policja wcale nie wycofała go z grona podejrzanych... 
Dlaczego Mazur został wyciągnięty z aresztu przez znajomków z LSD, imprezował z szychami komunistów i wyjechał sobie bezpiecznie z kraju?? Czy zwyczajny obywatel też może liczyć na takie przywileje? Czy to tylko dla umoczonych biznesmenów takie przywileje? 
 
#14 sam zrobił audycje o swojej współpracy kiedyś;

Daniel Piesto 2012-04-27

# 15 wiem słuchałem tej audycji bardzo uważnie. Jaki ma to związek z kalumnią, że jest umoczony?

radek w 2012-04-27

Ja odnoszę wrażenie,że Pan Janek wie wszystko na wszystkie tematy, myślę, że należy słuchać jego wypowiedzi z przymrózeniem oka, po prostu wypowiada swoje zdanie choć tak jak każdy człowiek mówiący na różne tematy często się myli. 
Z Panem Edwardem Mazurem cokolwiek przesadził, kryształowy człowiek, miły sympatyczny mający szerokie kontakty z czołowymi świniami z SLD plus pewnie wyższymi oficerami służb rodem z prl, kim jest naprawdę przecież nam nie powie, wszystkie papiery ma w ręku Pan Czesław i Pan Władimir Władymirowicz. Business w Polsce ( mam na myśli dużej rangi a nie jakąś dłubaninę ) po prostu zawsze robili ludzie powiązani z politykami i służbami nawet w kilku pokoleniach a nie jakiś sympatyczny Kowalski z pomysłami. Jak Pan Janek to ignoruje to cóż ma prawo ale jest cokolwiek niepoważny.

Tomasz 2012-04-27

czasem zamiast krytykować przykrą rzeczywistość i prawdę o zarabianiu w PL, warto sobie uzmysłowić, że nie jest to aż taki problem, tylko kilka procent ludzi w PL zauważa, że współpraca ze służbami (jakakolwiek) nie jest problemem, a problemem jest dla tego kto zawinił wówczas gdy zostaje bankrutem. Takich bankrutów, czy pozbawionych życia jest niewiele. Żyje się raz, więc można mniemać, że i dzisiaj robiąc przekręty za jakieś 20 lat to echo niesmaku nie będzie tak dokuczliwe, by dalej tego nie robić, a kasa jest i to duża, zachęcam, bierzmy przykład z tych, którzy się dorobili :)

Tomasz 2012-04-27

(poprawka do powyższego #18) czasem zamiast krytykować przykrą rzeczywistość i prawdę o zarabianiu w PL, warto sobie uzmysłowić, że nie jest to aż taki problem, tylko kilka procent ludzi w PL zauważa, że współpraca ze służbami (jakakolwiek) jest problemem, a problemem jest dla tego kto zawinił wówczas gdy zostaje bankrutem. Takich bankrutów, czy pozbawionych życia jest niewiele. Żyje się raz, więc można mniemać, że i dzisiaj robiąc przekręty za jakieś 20 lat to echo niesmaku nie będzie tak dokuczliwe, by dalej tego nie robić, a kasa jest i to duża, zachęcam, bierzmy przykład z tych, którzy się dorobili :)

mrolo 2012-04-27

Pijcie dobre piwa a nie dyskutujcie o tym Budwaiser, Pilsner Urquel i Zlaty bazant to szczyny koniec i KROPKA 
Jest weekand majowy a kto może ma 9 dni na to. 
uzdrawiam

Drakens 2012-04-27

A doktor Mengele to był światowej sławy transplantolog, dzieci mówiły do niego "Anioł", taki był miły facet. 
 
"Uczcie się młodzi.  
Ludzie broniący SB-ckich kapusiów nie robią tego przypadkiem, sami są umoczeni." Tak jest moja opinia, ktoś chce mnie za te słowa podać do sądu, proszę bardzo. 
 
Kim jest Edward Mazur, wiadomo, mi wystarczy to co wiemy, bez otwierania archiwów putinowskich.

marcins 2012-04-28

Wniosek mam jeden. Janek zapomniał , że audycji nie słuchają sami pryszczaci gimnazjaliści. 
Edward Mazur , współpracownik WSI (może nawet oficer) ma obywatelstwo amerykańskie ( a być może nawet jest agentem CIA, jak wielu z jego kumpli przewerbowanych na przełomie lat 80/90) i dlatego przede wszystkim sąd amerykański nie zgodził się na ekstradycję do Polski. Janek podaj przykład , gdzie obywatela amerykańskiego oddano pod sąd innego państwa. 
Argumentacja,że Mazur jest uczciwym człowiekiem, bo na imprezy charytatywne zawsze coś tam dawał to już poniżej poziomu podejrzewam nawet zlewaczałego polskiego gimnazjum.  
Janek, jedź na grzyby,czy na ryby. Odpocznij sobie i wróć do nas w lepszej formie.

traktor 2012-04-28
kobza 2012-04-28

doprawdy tajni "umoczeni" są największym problemem tego kraju!

jan M Fijor 2012-04-28

Najwiekszym problemem tyego kraju sa zawistni nieudacznicy, ktorzy poprawiaja sobie samopoczucie plujac na innych. Zreszta ten mechanizm panuje takze poza krajem. Nie moge sie ustosunkowac, bo nie wiem z kim rozmawiam. Jesli osoby, ktore zarzucaja mi, Mazurowi i innym jakies zbrodnie nie przedstawie sie, nie bede ioch komentarzy brac powaznie. Tak, M azur byl/moze nawet jest agentem CIA i co z tego? Mam kilku znajomych, ktorzy pracuja dla FBI i CIA,i co z tego? Lepiej sie czuje kilku nieudacznikow, ktorzy niem moga trafic palcem do nosa i dlatego nienawidza wszytkich? Czekam na kontakt prywatyny z oskarzycielami publicznymi.  
 
pozdrawiam

mrolo 2012-04-29

Kiedy jesteś piękny i młody 
Nie, nie, nie, nie zapuszczaj wąsów ani brody 
Tylko noś, noś, noś drugie włosy jak my. 
 
Kiedy jesteś stary i brzydki 
Nie, nie, nie, nie używaj maszynki, ani brzytwy 
Tylko noś, noś, noś długie włosy jak my 
 
Bo najlepszy sposób na dziewczynę 
Zrobić sobie z włosów pelerynę 
A więc noś, noś bracie długie włosy jak my 
Już cię rodzina z domu wygania 
Już cię fryzjer z nożycami gania 
A ty noś, noś, noś długie włosy jak my

Drakens 2012-04-29

Yes, SBman, "Najwiekszym problemem tego kraju sa zawistni nieudacznicy, ktorzy poprawiaja sobie samopoczucie plujac na innych." na Kaczyńskiego, na ludzi chcących przebać wrak samolotu ze Smoleńska, na Ziobrę, 
nieudacznicy, którzy nic w życiu nie potrafią osiągnąć, dlatego muszą donosić na kolegów do SB, marnować życie ludziom, głosić nakreśloną w SB-ckich gabinetach propagandę, rozsiewać plotki, dla tych kilku brudnych groszy, bez których zakompleksieni nieudacznicy zdechli by z głodu, jako kompletne beztalencia, w dodatku bez charakteru, zasad i moralności.

jan M Fijor 2012-04-30

@Drkens, ale żeś sobie poużywał. Zapomniałeś jednak: 
 
1. przedstawic się z imienia i nazwiska, tak jak prosiłem; 
2. podać choć jeden dowód mojego donoszenia; 
3. że nie msz prawa nikogo szkalować, tylko dlatego, że tak ci się chce i/lub wydaje. Możesz za swoje bezpodstawne oskarzenie odpowiedzieć. Dlatego nie chowaj sie za pseudonimem, tylko podaj wszystkim, swoje imie i nazwisko. 
 
Jestes tchórzem, tym bardziej godnym pozalowania, ze przeciez dzisiaj nie masz sie już czego bac.  
 
czolko

jan M Fijor 2012-04-30

@Darkens, dam ci ostatnią szansę, bo nie jestem człowiekiem wielkodusznym. Wystąp razem ze mną w audycji, przedstaw swoje argumenty, ja ci na nie odpowiedm. jeśli słuchacze uznają, że masz rację, już nigdy nie odezwę się słowem na tej antenie. Jeśli jednak uznają inaczej, wtedy ty mi powiesz, co mam uczynić z twoimi oskarżeniami. Fair? Myślę, że tak. Przygotuj sie, dam ci czas, napisz do mnie mejla kiedy chcesz wystapic i będzie jak napisałem. 
 
Ukłony

jan M Fijor 2012-04-30

@Darkens, dam ci ostatnią szansę, bo jestem człowiekiem wielkodusznym. Wystąp razem ze mną w audycji, przedstaw swoje argumenty, ja ci na nie odpowiedm. jeśli słuchacze uznają, że masz rację, już nigdy nie odezwę się słowem na tej antenie. Jeśli jednak uznają inaczej, wtedy ty mi powiesz, co mam uczynić z twoimi oskarżeniami. Fair? Myślę, że tak. Przygotuj sie, dam ci czas, napisz do mnie mejla kiedy chcesz wystapic i będzie jak napisałem. 
 
Ukłony

Sebastian 2012-04-30

Co do Czech to potwierdzam. Świetnie tam się mieszka i nadal masę ludzi do roboty potrzebują. 
Mieszkałem tam 3 lata i niedługo znowu wracam do Czech. 
Jak ktoś chce spokojnie sobie żyć bez stresu to Czechy są świetne!

RadekzMazur 2012-05-01

Panie Janku audycja świetna. Uwielbiam Pana słuchać. Świetne są te pana anegdotki z podróży i refleksje z widzianych miejsc i poznanych ludzi. 
 
A karaluchy z IPN-u sio stąd. Idzcie upuszczać krwi swoim mocodawcom politykierom. Klasa polityczna rozpasana , Pawlak właśnie poleciał helikopterem na zjazd ochotniczych straży pożarnych w lubuskiem?  
"– Trudno, żeby do lubuskiego jechał samochodem! Przecież tam drogi są fatalne – tak rzeczniczka Ochotniczych Straż Pożarnych Regina Rokita tłumaczy,...."źródło tvn24.pl 
Ale klasa polityczna gryzipiórków z IPN nie interesuje bo taki gryzipiórek może zostać szybko strącony. 
Lepiej pluć 10 lat na zwykłego człowieka.Jak na Pana Mazura. Brać za to pieniądze utrzymywać rodzinę. Kogo po 10 latach będzie interesować że to co wyprodukował gryzipiórek z prokuratury czy ipn-u było nieprawdą. Ważne że brzuszek tłusty i rodzinka syta.

RadekzMazur 2012-05-01

Panie Janku ma pan rację z tym wrakiem tupolowa. Powstała jakaś psychoza narodowa. Z lecha zrobiono faraona. Polskie spoleczeństwo jak tak urobione przez media ,że polityków a zwłaszcza posłow uznaję się prawie za półbogów. 
Sam tak kiedyś uważałem. Jak 10 lat temu chciałem się zapisać do młodzieży wszechpolskiej i dostałem jakiś list z życzeniami świątecznymi od jakiejś posłanki LPR to czułem się jakoś nobilitowany prawie boskim dotknięciem :). 
Oglądajać polskie wiadomości w TV to 90% czasu antentowego zajmuje informacja co powiedział TUSK,Pawlak, kaczyński,ziobro, palikot. Pozostałe informacje z kraju czy ze świata są w mniejszości.  
A oglądająć np wiadomości w rosyjskiej tv to 90% czasu są normalne wiadomości co się dzieje w kraju. Na to co powiedział putin czy miediewiew to jest tam z 10% . 
Nie wiem też czy oglądał Pan kiedys program elżbiety jaworowicz sprawa dla raportera.(TVP1) Kiedys tam pokazywano różnych ludzi skrzywdzonych przez aparat państwa, urzędników prokuratorów sądu itp Poszkodowanych przedsiębiorców.  
Jak nastała ekipa Tuska to program zmienił formę i teraz tam się pokazuje tylko biedę , kalekie dzieci itp. 
Oj pamiętam był Pan w tym programi kilka razy jako ekspert i chyba dzielnie pan tam walczył z politykami :)

SKŁ 2012-05-01

Kiedy lecicie na zywo i kiedy można dzwonić przez Skypea?

kobza 2012-05-02

Drakens i jemu podobni to zwykli krzykacze - szkoda nerwów na idiotów!!

Jaroslaw 2012-05-02

Mialo byc o ekonomii a zrobilo sie o polityce i to brudnej na tym forum. 
@ 33  
Prawda to jest nie to co pisaly wczorajsze gazety, ale to co pisza dzisiejsze. Prawda ma tyle wspolnego w Polsce z rzeczywistoscia co slynna gazeta 'PRAWDA'.  
Zeby cos napisac to trzeba jak Sienkiewicz, czy tez Kisielewski miedzy wierszami. Dlatego ludzie boja sie poslugiwac pelnymi personaliami. 
 
 
Ja mysle ze Pan Jan M Fijor zrobil juz audycje o swojej przeszlosci  
i jeszcze jedna audycja nie jest potrzebna.  
 
Nie zgadzam sie z Panem Janem ze nie ma co sprowadzac wraku poniewaz moglby stac sie relikwija. Moglibysmy go znacznie lepiej wykorzystac i po zbadaniu na okolicznosc 'zamachu' zrobic z niego bryloczki i inne gadzety.  
 
Co do Pana Edwarda Mazura to ma bardzo ciekawy i bogaty zyciorys. Bral podobno udzial w jakims spotkaniu KGB i CIA na temat przyszlosci Polski (podaje www.bibula.pl To jest bardzo ciekawe bo te sluzby oficjalnie sa sobie wrogie. 
Nie wiem dlaczego siedzial pare miesiecy w areszcie w Chicago. Czy to bylo w zwiazku z tym spotkaniem ? Teraz dowiadujemu sie z prasy ze byl niewinny ???

jan M Fijor 2012-05-02

@Jaroslaw, jesli ktos wylewa na mnie pomyje, to domniemywam, ze ma dowody. ja ich nie znam, je nie mam sobie nic do zarzucenia, niechze więc powie, jakimi dowodami dysponuje, to może i j się dowiem czegoś na swój temat.  
Co z tego, ze Mazur był wspolracownikiem CIA? jeśli był, to w czasach, w których bycie w CIA było zaszczytem. To, co piszą u nas n blogach jest dla mniej wiarygodne, niż to co piszą na blogach w USA. Co do wraku, to mamy inne opinie, ale ja się nie upierm. Wrak jest nasz, więc powinni go oddać.  
 
pozdrawiam

Bezimienny 2012-05-02

Dowody: 
"Po spotkaniach z „Beretą” esbek sporządzał raporty. Opisywał to, co przekazał mu tajny współpracownik – wynika z artykułu. – „Bereta” przekazywał m.in. informacje wskazujące na stan psychiczny konkretnych dziennikarzy. O jednym z nich oficer SB – po rozmowie z TW – napisał, że „chodzi sfrustrowany”. To furtka, przez którą SB mogła później werbować tego człowieka lub wywierać na niego nacisk – uważa dr Wicenty. " 
 
www.rp.pl 
 
Czego my mozemy panu zazdroscic? W moim wieku to pan popylał w czyimś ogrodzie jeszcze, równając bukszpany :] 
 
W Czechach, tych które pan poleca, była lustracja. U szwabów też. Tylko u nas nie było. Bo komuszki bały się prawdy i utraty stołków. Stąd takie ataki wszelkiej maści "profesorów" i "intelektualistów" na plany lustracyjne. Oczywiście oficjalnie zawsze były podawane różnorakie argumenty, jednak prawda była trywialna - umoczeni byli przeciwko lustracji i głośno krzyczeli. 
A teraz, trzeba jechać do Czech, jak pan mówi, by żyło się lepiej - bez komuszków u władzy.

Tailor 2012-05-02

Dla mnie co to mówił Pan Fijor w innej audycji na temat swojej "współpracy" brzmiało wiarygodnie. Były dwie opcje: stawiać się i stracić wszystko, albo zadeklarować współpracę i się migać później. Moim zdaniem to sprytne rozwiązanie i możliwe, że sam bym tak postąpił. Cena jest taka, że po latach taka osoba uchodzi za donosiciela, bo tłuszcza lubi lekką rączką rzucać oskarżenia takiego kalibru, jeśli tylko są jakieś poszlaki. 
 
Poza tym nie wydaje mi się, żeby osoba, która zrobiła dużo pozytywnych rzeczy i pomagała innym donosiła... Pochwalcie się co wy zrobiliście dla innych, pewnie ułamek tego co on. 
 
Ludzkie losy bywają poplątane, szczególnie u tych co dużo robią. Byli i tacy co nic nie musieli podpisywać a i tak zaszkodzili innym, byli też ci co podpisali i nic z tego nie wynikało. Przypominam, że Pana Fijora wykreślono z listy współpracowników po 2 latach, bo nie było z niego pożytku.  
 
@Bezimienny 
Czyli rozmowa mogła wyglądać mniej więcej tak:  
- Słuchajcie no Fijor, a jak tam czuje się wasz kolega Stefan? 
- Kiepsko, jakiś taki smutny ostatnio... Sam nie wiem co go ugryzło... 
 
Faktycznie tajemnice, że hoho, chociaż pewnie wszyscy i tak wiedzieli że Stefan jest sfrustrowany... Jaką masz pewność, że to co przytaczasz to nie była właśnie tego typu rozmowa? 
 
Bezimiennie rzucasz w człowieka oskarżenia największego kalibru, które dyskwalifikują go w oczach innych, które wpływają negatywnie na biznes... Sam piszesz z pogardą o "szwabach", "komuszkach", "profesorkach"... Kogo jeszcze nienawidzisz? Czarnuchów, Żydków...? Skoro tak ich nienawidzisz i gardzisz, to pewnie nie miałbyś dylematów moralnych czy na nich donosić w sprzyjających warunkach. W tym przypadku twoje słowa mówią więcej niż te pseudo dowody, które przytaczasz.

RadekzMazur 2012-05-02

Bezimienny posłuchaj audycji z Janem w której on komentuje ten sprawy. www.kontestacja.com i zaprzestań powielania nieprawd które wyprodukował na polityczne zamówienie uległy pseudohistoryk IPN-u.

AK47 2012-05-02

"Yes, SBman, "Najwiekszym problemem tego kraju sa zawistni nieudacznicy, ktorzy poprawiaja sobie samopoczucie plujac na innych." na Kaczyńskiego, na ludzi chcących przebać wrak samolotu ze Smoleńska, na Ziobrę, " 
Zawistni nieudacznicy? To kim jest w takim razie pisowska "elita"? Powiem Ci, obrzydliwymi komuszkami chcącymi rządzić za wszelką cenę.

jan M Fijor 2012-05-03

@Bezimienny, za każdym razem, gdy mnie ubek wzywał mówiłem mu dzień dobry. A przecież mogłem go wprowadzić w błąd i powiedzieć; dzień zły. Skąd ty masz te dowody? Od esbeka? Dlaczego jemu wierzysz, a mnie nie? na jakiej podstawie? uważasz go za lepszego? Ale nawet to nie jest żadnym dowodem. Widziałeś moją teczkę? Nie! Ten, co pisał te słowa też jej nie widział. Napisał tak, bo mu kazali. gdybyś miał honor, to byś się ujawnił. A nie szczekał jak kundelek pod pseudonimem. Nie wolno ci powtarzać oskarżeń, bez dowodu, ale ja ci sięnie dziwię. Uczysz się od mistrzów? Ziobro, Kaczyńscy, Hoffman - od nich się ucz życia. daleko zajdziesz.  
 
ukłony

Jaroslaw 2012-05-03

@ 37,38,42 
Taaak. Niebawem ten blog prawdopodobnie zniknie. Nie podejmuje sie tutaj zajecia stanowiska. Komunizm to system, ktory zmuszal ludzi do grzechu. Jeden ukradl prad ze spoldzielni mieszkaniowej, drugi wyniosl srube z zakladu. Tak to juz bylo. Jedni donosili na drugich, teraz okazuje sie ze nawet ksieza to robili.  
Poslugiwano sie znana jak swiat metoda siania strachu i wzbudzania winy. 
Kto to ma oceniac? Nie wiem. IPN ? Kazda sprawa jest indywidualna. Jesli ktos doznal szkody od danego pracownika owczesnego aparatu wladzy powinien wystapic do sadu albo sie pomodlic za niego.  
Piekne swiadectwo dal tutaj papiez znienawidzony przez SB. Wychodzil do tlumu bez kamizelki kuloodpornej.. nie bal sie .. Po zamachu potrafil przebaczyc zamachowca... 
Prawda i tak zwyciezy. A sumienie to taki ciekawy ludzki organ .. 
Pozdrawiam Wszystkich

Jaroslaw 2012-05-03

@ 42 
Panie Janie. Prosze pamietac, ze buta zawsze kroczy przed upadkiem.  
Honor byl wlasciwy dla Rzeczypospolitej Szlacheckiej teraz juz tego nie ma. Polacy przejeli forme Pan, Pani po szlachcie choc wiekszosc ma pochodzenie chlopskie.. 
Czasami wystarczy proste slowo, bez dumy i wywyzszania sie i to dziala lepiej ...

Tomasz 2012-05-04

"w rosyjskiej tv to 90% czasu są normalne wiadomości co się dzieje w kraju. Na to co powiedział putin czy miediewiew to jest tam z 10% ." Być może w porywach mówią 10% o polityce, jednak wczoraj oglądałem jakieś nobilitcje dla jakiś wojskowych w tv rosyjskiej i to trwało trochę (pewnie z godzinę, albo dwie), poza tym fakt, fajnie się ogląda tv rosyjską, mówią dużo o biznesie i nowych technologiach, zupełnie inczej niż w naszej tv. Co do innej - zachodniej TV, pokazywali grad z przed kilku dniu na wschodzie niemczech i ludzie tam mieli pozalewane mieszkania, a straż pożarna im pomagała (u nas niedopuszczalne, a jeśli już to jak jest powódz, a nie zalanie z powodu wiosennych opadów), ludzie, których pokazywali i się wypowiadali nie płakali nad swym losem, sprzątali po ulewie z ochotą, aż miło się oglądało.

Tomasz 2012-05-04

"Co do wraku, to mamy inne opinie, ale ja się nie upierm. Wrak jest nasz, więc powinni go oddać. " - zgadza się, złom poszedł w górę.

Tomasz 2012-05-04

"Najwiekszym problemem tyego kraju sa zawistni nieudacznicy, ktorzy poprawiaja sobie samopoczucie plujac na innych." - nie sądzę, to nie oni rozsprzedają dobra narodu polskiego i nie oni chcieli przystąpić do unji.

MISTIC 2013-01-28

Edward Mazur nie byl taki swiety i krystalicznie czysty jak sie Jankowi wydaje, a to ze w byl jego kolega czy tam rozmawial z nim osobiscie o niczym nie swiadczy. Kardiochirurg natomiast wzial 200 tys zl lapowki a to nie jest butelka whisky czy paczka fajek

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Nie kupuj baryłek ropy (tylko alkoholu) (28) - 11 miesięcy temu


Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 11 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 11 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 11 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - ponad rok temu

Jak się bogacić? (18) - ponad rok temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - 2 lata temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 2 lata temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 3 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 4 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 5 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 5 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lat temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lat temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 7 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 8 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 8 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 8 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 9 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 10 lat temu

Portugalia (17) - 10 lat temu

Wy ćwoki (15) - 10 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 10 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 11 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 11 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 11 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 11 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

rolety dako nowy sącz - - 20.00
Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt