Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
4 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2012-04-30

Wieści z biurwolandu

Nadający:

Tym razem audycja AS i EstEsta. Koncentrujemy się na wiadomościach o polskich urzędnikach i ich wiecznej wojnie z resztą społeczeństwa. Kontakt: [email protected]

KOMENTARZE

Daniel Piesto 2012-04-30

Kawał dobrej roboty.  
 
Dodam, że żeby legalnie postawić ściankę w Polsce trzeba wykonać następujące czynności: 
 
wynająć licencjonowanego architekta do przygotowania rzutów mieszkania,  
złożyć wniosek w wydziale architektury o usamodzielnienie lokalu (nawet jak jest juz uznany za samodzielny)  
decyzje o usamodzielnieniu lokalu zaniesc do Wydzialu geodezji i katastru (inne miejsce) z wnioskiem o zmiane w spisie gruntów i lokali.  
Decyzje o zmianie w spisie gruntów i lokali z wnioskiem o uaktualnienie ksiąg wieczystych zaniesc do wydzialu Ksiąg Wieczystych (inne miejsce) z wnioskiem. 
 
szacunkowy czas: 3 miesiące

Emper 2012-04-30

Znam blok w którym ponad połowa mieszkań ma ścianki nielegalne i jakoś sobie żyją.  
 
Czasami dochodze do wniosku, że lepiej omijać system niż starać się w nim partycypować. Jak już się zgłosisz, że istniejesz i coś robisz to zaczynają cię wciągać w to całe biurokratyczne bagno.

Agnessa 2012-04-30

Piszę, bo powiedziałeś o nowej nazwie na audycję-o ile dobrze usłyszałam, ale... zastanawiam się po co, bo ja bym jej nie zmieniała, chyba, że... a na razie nie mam tak natchnienia, a potem mogę zapomnieć... może... "Tydzień w systemie" albo "Wieści z systemu"/"Systemowe wieści", "Wieści sieciowe"/"Wieści z sieci"... ja tam nie wiem :P Jak się któryś spodoba tytuł to bierz :) 
 
A system ? Odkąd powróciłam niejako po latach-a właściwie gdyby nie to... wolę nie myśleć-do czytania i poszerzania wiedzy bez oporów i ograniczeń oraz do snucia marzeń-opory wynikały z wychowania, zaczęłam się czuć lepiej, pewniej itd. Nie daję się systemowi w sensie, jego szkodliwości :))) 
No i to moje zamiłowanie do teorii spiskowych i rozwinięta wyobraźnia :)

Mateusz z Kanady 2012-04-30

To moze zrobic jak Sting? “Podcast formerly known as Tydzien w sieci?” 
 
Doskonala robota oczywiscie.

Jarek 2012-05-02

Audycja bardzo dobra, ale prowadzący mógłby choć raz przeczytać tekst przed nagraniem, może pomogło by mu to lepiej intonować i mniej się ciąć.

Maryjka 2012-05-02

Prowadzaca mogłaby się nauczyć mówić w języku, którym się posługuje, wtedy nawet czytanie przed nagraniem nie byłoby tak konieczne...

AS 2012-05-03

Mateuszu z Kanady: dziękuję za wsparcie i miłe słowa, acz nie ukrywam, że krytyczna ocena mojej pracy też by się przydała. 
 
Jarku i Maryjko: Jeśli mierzi was nieprofesjonalne dziennikarstwo w moim wydaniu, i tak nie macie innego wyjścia, jak je polubić, skoro audycji słuchacie. :) Zapraszam do współpracy w charakterze spikera. Może wykażecie się większym talentem i profesjonalizmem niż ja i pokażecie, co to znaczy dobrze "pracować głosem". Każda pomoc się przyda, a i wskazówki merytoryczne z waszej strony, o ile się pojawią, też będą cenne. Weźcie również pod uwagę, że ja odrobinę wspieram EstEst'a w prowadzeniu "Tygodnia..." wykrawając swój czas z i tak napiętego grafiku. 
A propos waszych, ciut moim zdaniem wygórowanych oczekiwań: posłużę się cytatem z Fredry "Zważ proporcję mości panie."

EstEst 2012-05-03

@Agnessa: O ,,Wieściach z sieci'' myślałem. 
 
@AS: Wyluzuj. 
 
@Jarek Możesz doprecyzować, o jakie kwestie intonacyjne chodzi? Chętnie się poprawię, acz diagnoza przyczyny o tyle niecelna, że nie tylko czytam teksty, ale i sam je piszę, więc coś innego chyba jest do poprawki. A czasem nie piszę, tylko z kolei lecę na żywo po przeczytaniu tekstu (jak już się z czasem nie wyrabiam). A dwa razy czytać nie mógłbym, bo mam też normalne życie. Ale jakby ktoś mi przygotował teksty, to dam radę. A na razie precyzyjniejsze wytłumaczenie, co jest nie tak z intonacją miałoby sens. 
 
@ Maryjka: można prosić o doprecyzowanie sformułowania? ,,Prowadzaca mogłaby się nauczyć mówić w języku, którym się posługuje'' to chyba nie po polsku jest napisane (bo skoro się posługuje, to najwyraźniej mówi), a w każdym razie nie bardzo z tego wynika, co AS powinna zrobić, żeby robić to lepiej. 
 
Oczywiście, profesjonalnych nagrywaczy cały czas zapraszamy do współpracy.

Krzychu G. 2012-05-03

Tekst ciekawy, ale odczytany tak, że litości... Chociaż raz przed nagraniem przeczytajcie teksty - to dukanie mnie powala.

EstEst 2012-05-03

OK, to już zrozumiałem, że coś z moim czytaniem w tym odcinku było nie tak. Ale czy ktoś mógłby wyartykułować o co dokładnie chodzi? Uwagi dotychczasowe nie są szczególnie pomocne. Przy czytaniu długiego tekstu w nocy po dniu przygotowywania audycji mogą się zdarzyć i się zdarzają jakieś zająknięcia i przejęzyczenia, ale osobiście nie słyszę, przynajmniej w swojej części, nic, co utrudniałoby odbiór tekstów, z czym kojarzyłoby się sformułowanie ,,dukanie''. 
 
 
Chyba, że sama technika czytania jest uciążliwa dla słuchaczy - w takim razie po prostu wrócę do starej techniki improwizowania na żywo na podstawie artykułów. Chyba mówię wtedy w sposób naturalniejszy, skoro takich uwag wcześniej nie było.

AS 2012-05-03

@Krzychu G.: Ja rozumiem, że do mnie z cala pewnością można się przyczepiać w kwestii czytania tekstów, ale żeby do EstEst'a?? (Kto ma uszy niechaj słucha.) 
 
@EstEst: Talent dziennikarski moim zdaniem masz i czytasz dobrze. U Ciebie tylko kwestia szlifu formy i będzie jak trzeba. A, że tym razem wyszło ciut gorzej, to chyba kwestia zmęczenia.

Mateusz z Kanady 2012-05-04

Re 5, 6, i 9: 
Znaczy rozumiem ze nie podoba sie forma a co do tresci nie macie zastrzezen?  
A pomogliscie przy audycji? Co jeden z was napisal felieton, inny pozbieral linki, a jeszcze inny moze nagral jakis kawalek? Nie? Zaden? 
A ilu z was dalo na tace? Znowu zaden? Acha. 
Wiecie jest takie amerykanskie przyslowie: “Lead, follow or get the fuck out of the way”. Radze sie zastosowac.

EstEst 2012-05-04

Nie no, bez przesady. Nie jestem zawodowym dziennikarzem i zdaję sobie sprawę, że popełniam błędy więc wskazanie ich też może (acz nie musi) pomóc. Tylko, że aby taka ,,porada'' mogłaby zawierać jakieś bardziej konkretne uwagi, co jest nie tak. Bo z wypowiedzi ni cholery nie wiadomo, czy chodzi o to, że raz na parę minut się przejęzyczę bądź zająknę, czy o to, że mam wkurzający akcent, czy też chodzi o coś, co jestem w stanie poprawić.

Mateusz z Kanady 2012-05-04

Jest tyle fantastycznych informacji w waszych audycjach. W pocie czola zebranych i przedstawionych ze irytuja mniej bufony trujace o formie. Warto sie skuoic nad wiadomosciami i sie czegos nauczyc a nie gledzic.  
 
Przy okazji to jest jeden z najlepszych i najbardziej uczeszczanych konserwatywnych blogow na swiecie drudgereport.com ale brzydka forma no toz jakby amator ledwo znajacy podstawy HTML to upichcil... 
 
Disclaimer: 
Mowie tu oczywiscie we wlasnym imieniu, i w odroznieniu od prowadzacych nie mosze odnosic sie z nadmiarem szacunku do "wojkow dobra rada".

Dodaj komentarz...


Twórca i szef zespołu. który przygotowuje cotygodniową audycję Tydzień w sieci

Inne audycje tego autora:

TM - Socrealizm (10) - 8 lat temu

A co z biednymi dziećmi? (17) - 8 lat temu

Ekonomia do góry nogami (19) - 8 lat temu

A co z biednymi dziećmi? (20) - 8 lat temu


Wieści z Biurwolandu IV (7) - 8 lat temu


Więcej audycji...

Łapy precz od deszczu! (9) - 8 lat temu


Wieści z Biurwolandu III (8) - 8 lat temu


Wieści z biurwolandu II (17) - 9 lat temuPecunia non szalet (2) - 9 lat temu

Wieści z biurwolandu (14) - 9 lat temu


ZOMO-wcy dawniej i dziś (5) - 10 lat temuWydanie specjalne (13) - 10 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

TM - - 50.00
Marcin z Jarocina - - 50.00
Tom - - 50.00
Marcin z Szczecina - - 20.00
Adam z Warszawy - - 20.00
Marcin z Szczecina - - 10.00
na zachętę dla EseEsta - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt