Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 dni temu
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Epicentrum 2012-04-29

Wozniak, kafelki i rowery

Nadający: Krzysztof Maczyński

Dlaczego Steve Wozniak chwali Windows Phone? Dokąd w ogóle zmierza Microsoft szukując Windows 8 i swój kafelkowy interfejs? - Ostra dyskusja a na koniec kilka ciekawych rozwiązań dla fanów dwóch kółek i smartfonów. (ps. trwa nabór na nowych "geeków", szczegóły na www.geekcloud.pl)

KOMENTARZE

kitor 2012-05-01

Wspominany na audycji uchwyt: 
allegro.pl 
i jego nietypowe zastosowanie: 
images.photo.bikestats.eu 
 
;)

Marcin 2012-05-01

Jedno zdanie wyjaśnienia co do Metro 
en.wikipedia.org 
To bardziej koncept estetyczno-designerski niż interfejs programistyczny.

Marcin 2012-05-01

Szkoda że się zagapiłem i nie słuchałem na żywo - więc jeszcze kilka komentarzy offline: 
 
1) Programownie na W8: W jakim PHPie? Skad Wy to wynaleźliscie? Będzie WinRT jako API i jeden z języków z grupy (JavaScript+Html5, C#, C++) 
 
2) Aplikacje Metro/W8 będą działać na PC, tabletach x86 i tabletach ARMach. Być może też będzie to działało na nowym Windows Phone 8, ale tego już nie wiem, bo to troche odleglejsza przyszłość niż klasyczny Windows8 
 
3) MacOSX na komputer PC? Po pierwsze to troche sprzeczne z "duchem apple", a po drugie Maki to są pod względem bebechów zwykłe PC z procesorem intela. Znam troche ludzi którzy mają Linuxa i/lub Windowsa na swoich Macbookach Pro. Da się z odrobiną inwencji, ale to teraz też są komputer PC-compatilible. Wypuszczanie starszej wersji OSX jest raczej nierealne (chyba jako stare źródła jak Darwin) bo z powodu starych luk bezpieczeństwa (załatanych w nowym OSXach) byłoby to trochę strzelanie sobie w stopę 
 
4) Co wirusów na Win/Mac/Linux to prowadzący mają część racji, ale tak naprawdę, to "prawdziwych wirusów już nie ma":) Jeśli ktoś kojarzy mechanizmy działania klasycznych wirusów pod DOSa, to dziś to jest zupełnie inny świat, gdzie dominują dwie strategie: "social enginering" na naiwnych oraz "luki zero-day" w przeglądarkach, systemach. 
 
5) Pomijając już to wszystko co Microsoft ma za uszami, to pewnym brakiem obiektywizmu jest krytykowanie przez słuchacza windowsa, kiedy nie używa się najnowszego - bo w ten sposób nawet jeśli owi programisci zrobili by to co słuchacz sugeruje i poprawili "szybkosc i stabilnosć" to siedząc na przysłowiowym XPeku raczej tego nie sprawdzimy:) 
 
 
I na koniec trochę bezsensownego czepiania się: 
* "c#" się wymawia C-sharp (bo ten znaczek powinien być właśnie muzycznym "sharpem") 
* "apple" wymawia się "A-pl" nie "ejple" albo "epl"  
 
BTW Też mi się udało pozawieszać tablety z W8, co prawda samsungi - ale wydaje mi się że ten "różowy ekran śmierci" to efekt uboczny tego że metro siadło na aplikacji o różowym tle (np people hub). Natomiast idea konfigurowalnej tapety na ekran śmierci mi się podoba. Można by mieć i różowe "hello kity" i trupie czachy w zależności od subkultury użytkownika: "Konfiguracja tapety? U nas skonfigurujesz ekran śmierci" 
 
Serdecznie pozdrawiam

kitor 2012-05-03

@Marcin 
- PHP starałem się poprawić, bo też nie wiem skąd damist wyczasnął - kiedy cały czas bawili się HTML/CSS/JavaScriptem ;) 
 
Apple - wierz mi że nie wiem czy lepiej mówić poprawnie, czy niepoprawnie, bo co się nie powie to ktoś poprawia. Choć w sumie, powinno się apla trzymać - w końcu metytorycznie ;) 
 
Zwis metra - wszedłem przez metrowy panel sterowania do ustawień bootmanagera. Zamiast nich różowy ekran. Po twardym restarcie, od razu po ekranie logowania zamiast ekranu Start samo tło różowe.  
Na komputerze prywatnym robione wiele razy i nigdy z takim efektem ;)

Jacek_vel_Blacha 2012-05-03

@Marcin  
 
ad. 3  
 
Jest dziś jakaś konkurencja,profesjonalna konkurencja, na rynku systemów operacyjnych dla windowsa oprócz systemu apple? Nie ma jej (nawet nie myśl o Ubuntu bo ono nie ma szans w przedbiegach do tej kategorii) .Z punktu widzenia biznesowego to wcale nie jest takie głupie .Tym bardziej ,że firma z Cupertino wycisnęła chyba wszystko co się dało wycisnać z ryku urzadzeń mobilnych i aplikacji do nich.Wiem ,że to nie jest w duchu apple ale czy 10 lat temu powiedziałbyś ,że tablet jest w duchu tej firmy ? Nie sadze. 
 
ad. 4  
Jasne, kitor czytał gdzieś daleko nie wiadomo gdzie ,że istnieje aplikacja co bez poinformowania użytkownika nadaje sobie uprawnienia admina w systemie OS X . Kłopot polega na tym ,że w windows-ie niezależnie od wersji 7,8 czy 9 to bez znaczenia bo tam nawet nie ma dobrego systemu uprawnień dla poszczególnych użytkowników.O ile w OS X było by jeszcze ,w przypadku zagrożenia wirusowego na większa skale, co naprawiać i było by wiadomo gdzie szukać ewentualnych błędów o tyle w windows jak Damist powiedział trzeba by system pisać od nowa .Jak Microsoft opracuje rozwiazanie gdzie "wlot" przez przegladarkę będzie nie możliwy lub prawie niemożliwy wówczas przyznam racje tym co mówia ,że nie jest zasadne tak bluzgać na windowsa.Tak na koniec testowałem Marcin Windows 7 (na swoim sprzęcie) oraz bawiłem się (około 2 godzin) windows 8 w wersji deweloperskiej . 
Obecnie używam Windows MX z optymalizacja pamięci stworzona przez użytkowników ,która daje 5 sec. różnicy na starcie systemu przy 4 GB ramu ,z cała masa zewnętrznych zaimpelementowanych do systemu rozwiazań by to działało chociaż w 30% tak jak winno działać w wersji pierwotnej. 
Teza mówiaca o tym ,że stopnień zagrożeń wzrasta wraz z popularnościa systemu też jest mocno naciagana bo w takiej sytuacji serwery postawione na linuxie/unixie już dawno powinny być w swej masie zhakowane i zainfekowane a istnieja na rynku dłużej niż produkty MS . 
 
ad 5  
 
Śmiej sie ,śmiej z XP jak Ci ,jak to kitor nazwał, co zmonopolizowali rynek i maja już wszystkich w dupie zaczna dodawać kolejne bezużyteczne badziewia by jeszcze bardziej upiększyć kupę ,co śmierdzi z daleka, zatęsknisz za prostym XP. 
---------------------------------------------------------------------------------------- 
Swoja droga ciekawe jedna wizyta prowadzacych audycje w siedzibie szatana i już wypowiedzi takie jakbym słyszał rzeczników prasowych MS tudzież specjalistów od PR-u.Jeszcze audycje temu (albo dwie?) Damist wyklinał produkt MS - szybko tam piora mózgi jedna wizyta i już po zawodniku.

Marcin 2012-05-03

@Jacek_vel_Blacha 
Fajnie poczytać kogoś kto jest istotnie anty-MS i stara się przy tym być merytoryczny:) 
 
Bo nie będę ukrywał, że na chleb powszedni zarabiam pisząc kod dla MS (teraz w UK, ale kiedyś w samej centrali w Redmond), co prawda Bing, ale zawsze - więc nie będe się oburzał na osądzenia o nieobiektywność, nawet jeśli wszystko co pisze to jest moja prywatna opinia. 
 
Komentarz jest budujący,bo MS stracił dominujacą pozycję w internetowych sporach - dziś dominująca narracja w sieci jest tworzona przez ludzi dla który albo produkty Apple są doskonałe niczym manna z nieba, albo kwintesencją zła. - co poniekąd świadczy że Apple ma rząd dusz. Gdy ktoś spiera się o MS, to przynajmniej leży mu to na sercu, albo wątrobie:) [ Dla mnie w rankingu mroku informatycznych korporacji Apple zajmuje miejsce pierwsze, a Google ostatnie, mimo że właśnie osobiście konkuruję z nimi - tak dla ustalenia uwagi]. 
 
Ad-Ad-3 
Przeświadczenie o tym że sprzedaż MacOSX niezależnie od sprzętu jest sprzeczne z 'duchem apple' wziąłem z biografii Jobsa którą ostatnio czytam. Mogę sie mylić, ale odniosłem wrażnie z lektury. 
 
Ad-Ad-4 
Oczywiscie MS cieżko sobie zapracował na opinie twórcy dziurawych systemów operacyjnych, ale - co można sobie zweryfikowac na wikipedi - jeśli zawężymy dyskusję do linii NT (WinXp, winVista, win7 etc) [co jest dosyć istotne ze względu na historię jądra, zgodność z POSIXem], to zgodność architektoniczna z Darwinem (czyli MacOS/X) jest większa niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać: 
en.wikipedia.org 
en.wikipedia.org 
en.wikipedia.org 
 
Nie chcę bronić windowsa, bo nieprzekonanych nie przekonam:) - natomiast chciałbym ostrzec tych którzy wierzą, ze MacOS/X jest bezpieczniejszy przez jakiąś wybitnie inną architekturę, która zapobiega rozpowszechnaniu wirusów (choc w zasadzie powinno się mówić "szkodliwego oprogramowania":) - że jest to złudzenie (ktore może trochę kosztować). 
Wystarczy prześledzic konferencję/zawody Pwn2Own 
en.wikipedia.org 
I poczytać jak "wszyscy dostają po równo":) 
 
>Teza mówiaca o tym ,że stopnień zagrożeń wzrasta wraz z popularnościa systemu też jest mocno naciagana bo w takiej sytuacji serwery postawione na linuxie/unixie już dawno powinny być w swej masie zhakowane i zainfekowane a istnieja na rynku dłużej niż produkty MS . 
To jest trochę niesprawiedliwa ocena, bo trzeba by porównać serwerowe windowsy i linuxy. Moje osobiste doswiadczenia z komputeram domowymi po wyprowadzeniu sie z domu są takie, że użytkownicy są największym zagrożeniem:) 
 
Ad-Ad-5(XP) 
Zawsze lubiłem XP, ale mimo wszystko to już jest historia i na to stety/niestety nic nie poradzę:) Ani nie jestem w MS jakąś szychą, ani nie mam wystarczająco duzo akcji:)

Jacek_vel_Blacha 2012-05-04

Tytułem wstępu- nie jestem antyMS a jeśli chodzi o sympatię to bliżej mi do Google niżeli do Apple.Firmę z Cupertino cenie sobie za dwie rzeczy niebywała konsekwencje w działaniu i taki upór jakie maja malutkie spółki bez tego całego akcjonariatu ,spowiadania się przed inwestorami etc .Przypominam Ci ,że firma Jobsa była bliska upadku o czym mało się mówi a po wcześniejszym sukcesie komputerów Mac nie była już niezależna amerykańska lokalna firemka w branży IT.Gdyby nie determinacja teamu ,lidera w szczególności wierzyciele mogliby ja rozszarpać i przemielić przez korporacyjny "przewód pokarmowy". 
To na czym się skupiam to kwestie bezpieczeństwa ,wydajności ,rozwiazywania problemów jakie się pojawiaja w branży pędzacej do przodu bezustannie to plus możliwości (zaplecze) konkretnego podmiotu przykładam do tego jaki pojawia się na rynku produkt finalny.Wychowany na windowsie nie podoba mi się trwajaca swoista symbioza między firmami typu Symantec ,Kaspersky ale też innymi wydajacymi tego typu oprogramowanie a Microsoftem i jego Windowsem.Każdy podmiot chcacy być konkurencyjny stara się wyeliminować pasożyty jakie się pojawiaja oferujac swoje wartości uzupełniajace Dlaczego? Bo wówczas każdy klient minimalnie racjonalny zgodzi się na wyższa cenę produktu skończonego gdyż w późniejszym czasie nie będzie musiał do niego dopłacać.Windows jest także kierowany do klientów biznesowych im trudno odmówić racjonalności .Oczywiście sa firmy jakie nie moga sobie pozwolić na produkt skończony choćby na jednym poziomie zwyczajnie nie maja takiej mocy czego o MS nie można powiedzieć.Teraz spójrzmy na cenę nie jest ona na tyle niska czy może na tyle dostępna w wersji bazowej produktu by każdy miał świadomość płacę za pewna bazę jest ona taka jaka jest muszę się liczyć z tym ,że będzie trzeba ja udoskonalić i to także będzie kosztować,dla bardziej wymagajacych posiadać wiedzę by móc sobie ja (ta bazę) dostosować do swoich potrzeb.Nie jest tak! Mimo kolejnej edycji za każdym razem płacisz jak za produkt ekskluzywny tylko opakowany za każdym razem w inna kolorowa ,bijaca brokatem i lukrem tekturę.Tak to jest właśnie takie obślizgłe opakowanie od masmixa smród spod przykrycia czuć na kilometr zawartość jakoś zasadniczo nie odbiega smakiem od wersji poprzedniej ,smarować też się lepiej nie smaruje...[zaraz mi wrzucisz albo ktoś wrzuci dane sprzedażowe Win7 na co ja wyprzedzajaco odpowiadam : miliony much nie moga się mylić! ] 
Dla mnie taka baza o jakiej pisałem był właśnie XP w chwili gdy się ukazał istotnie MS nie był pod takim ciśnieniem konkurencji pod jakim jest obecnie i też jego ówczesna cena była tego odzwierciedleniem.Przy czym realnie w stosunku do poprzednich edycji windowsa był rewolucja zarówno w zakresie opakowania a też zawartości.Nie będę tu wspomnianych rzeczy udowadniał musisz mi to wybaczyć.Po ukazaniu się SP2 ja uznałem ten system za doskonały grunt do tego by iść w kierunku dopracowanego ,dopiętego na ostatni zameczek skończonego produktu na jakim w przyszłości MS będzie dodawał inne narzędzia ściśle dla niego przeznaczone.Okazuje się jednak ,że Adolf Ballmer prowadzi okienkowa rzeszę ku przepaści. 
ad 4  
Ktoś tam miał jaja i szybko mu je obcieli.... 
pl.wikipedia.org  
 
Pwn2Own -mam watpliwości dość poważne co do przejżystości tej imprezy kiedyś czytałem nie wiem ile w tym prawdy jakich fortun się dorobili organizatorzy.Zasadnym jest pytanie kto im płacił i za co .Takie festiwale to mi zawsze przypominaja te rankingi skuteczności antywirusów jakie pokazuja się na stronach www ale też papierowych (Komputer Świat) ,które maja charakter reklamowo-promocyjny a nie edukacyjny.Istnieje taki virus.gr gdzie chłopaki robia istotnie niezależne testy na dużych próbach bardzo szczegółowe z dziesiatkami raportów z poszczególnych skanów , niestety " jest obecnie zamknięty dla konserwacji. Wrócimy wkrótce. Dziękuję za zrozumienie." czytamy po wklepaniu adresu. 
Polecam Ci poszukać taka stara audycje z Maciejem Potapczykiem byłym pracownikiem MS delikatnie materie ujmujac nie wyrażał optymistycznie o kulturze pracy w Microsoft.( audycja chyba miała tytuł 'standard złota' czy coś takiego ,prowadzacym był Cokeman ). 
 
ad. meritum  
Jeżeli policzysz sobie wszystko to co do windowsa weźmy ta 7-kę musisz dokupić czy doklikać (tracac czas) doliczysz do tego cenę sprzetu na jakim pracujesz ,pod warunkiem iż nie odstaje on jakoś mocno od średniej, wyjdzie Ci najprawdopodobniej 2 letni macbook (gdy używasz laptopa) ewentualnie roczny iMac (gdy masz komputer stacjonarny). 
Bo za tak sprytnie stworzone oprogramowanie do backup-u jak w OS X musiałbyś zapłacić dodatkowo , za tak drobiazgowego firewalla również , nie życzac sobie jakiś niespodzianek za aktualizacje antywirusa musisz zapłacić, za przejście na bardziej rozbudowany system płacisz i to słono (na Mac-u masz jedna cenę za OS-a).Na Mac-u przy najmniej na razie jeśli nie wciskasz mu piratów całkiem darmowa (freeware) osłona antywirusowa jest zupełnie wystarczajaca ,pod WinGroza już niekoniecznie. Na koniec parafrazujac Twoja wypowiedź niesprawiedliwe jest to ,że krytykuje się Apple za ceny ich sprzętu bo by dostać 30% (a czasem i mniej) tej wydajności i efektywności pracy pod windowsem w istocie trzeba odprowadzać abonament do jego "znajomków" a za OS-a w wersji BOX płacić tyle co za niezłej produkcji laptopa. 
Skoro technikalia do Ciebie nie przekonały to może rachunek ekonomiczny. :-)  
 
Pozdrawiam Blacha.

Jacek_vel_Blacha 2012-05-04

@Marcin 
Mały załacznik do powyższego postu: 
 
"Google rezygnuje ze sponsoringu pwn2own..." 
niebezpiecznik.pl 
 
Znalezienie tego zajęło mi poniżej 3 minut .Jak chcesz bym traktował Twoje argumenty poważnie postaraj się bardziej.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-05-05

Na Wikipedii też jest opisane wycofanie Google. Ale tu nie chodziło o to, że konkurs był na za słabym poziomie, czy za mało renomowany, tylko Google wolał (jak zwykle) być tym, który kontroluje zasady. 
 
Apple wymawia się różnie w różnych dialektach. Zabawnie się słucha i czyta kłótnie o to. :-P 
 
A że zastoju w Singularity szkoda, to mówię od 2010, bodajże nawet kiedyś w afterparty po którymś odc. Gc, gdy jeszcze byłem prowadzącym. To bardzo ciekawy system z gwarancją bezpieczeństwa przy zachowaniu wydajności dzięki sprawdzaniu przed uruchomieniem dowodu poprawności oraz komunikacji między procesami opartej na logice afinicznej (na stronie niesłusznie piszą, że liniowej - gdyby tak było, niedozwolone byłoby nieskorzystanie z otrzymanego zasobu ani nieprzekazanie go dalej).

Jacek_vel_Blacha 2012-05-06

@ByteEater napisał : 
"Na Wikipedii też jest opisane wycofanie Google. Ale tu nie chodziło o to, że konkurs był na za słabym poziomie, czy za mało renomowany, tylko Google wolał (jak zwykle) być tym, który kontroluje zasady." 
 
Jakie ma znaczenie poziom takiego konkursu skoro z góry wiadomo ,ze jest skompromitowany? 
[ dalej klikaj w--->niebezpiecznik.pl
 
Dlatego wcześniej napisałem to : 
 
"Pwn2Own -mam watpliwości dość poważne co do przejżystości tej imprezy kiedyś czytałem nie wiem ile w tym prawdy jakich fortun się dorobili organizatorzy.Zasadnym jest pytanie kto im płacił i za co"  
 
Cóż,jak widać każda słono opłacana przez konkurencje biesiada jest dobra by tylko oddalić świadomość bezsprzecznej klęski Microshitu emeryta z doliny krzemowej . 
 
@ByteEater rozumiem ,że użyty przez Ciebie zwrot "renomowany" był w istocie rzeczy inteligenta ironia i wyrazem politowania nad tym kurnikiem dla korporacyjnych lobbystów jakim w istocie jest Pwn2Own.Tak, nie mam watpliwości ,że to właśnie chciałeś przekazać,co więcej też tak to postrzegam . 
 
Dziękuje i Pozdrawiam  
 
Blacha

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-05-06

Blacha, niezupełnie ;-P

Barrett 2012-05-08

Ubuntu może poważnie pomieszać panowie. Kooperacja z N-vidią i kombinowanie ze smartfonami, telewizorami może nam trochę poprzewracać...

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-05-09

Barrett, zgadzam się. Canonical to najbardziej liczący się gracz na rynku z firm tworzących głównie WiOO. Ale coraz więcej rzeczy forkują. Wygląda na to, że będą, podobnie jak Android, takim ledwie Linuksem, poza mainstreamem tej rodziny systemów. Może tak trzeba, żeby zdobyć popularność…

Jacek_vel_Blacha 2012-05-09

Ja cenie sobie Canonical przede wszystkim za jedna rzecz za to ,że wogóle powstało i żyje ,funkcjonuje daje poważny input kompetencji na rynku systemów linuxowych .Podzielam zarazem geekowska irytacje tym w jaka stronę zmierza ewolucja kolejnych wydań Ubuntu majac jednocześnie nadzieje (podparta tym jak to wygladało w historii firm IT za oceanem) iż w dalszej ,bliższej przyszłości wyodrębni się z teamu Canonical-a grupa ludzi z całkiem nowa koncepcja na całkiem nowy OS mogacy dawać rozsadna alternatywe zarówno dla Mac OS X jak i Windows wypełniajac tym samym nisze pomiędzy nimi oraz wchodzac w oczekiwania nie realizowane czy może częściowo zaniechane przez w Ubuntu i zwyczajnie spaprane przez kolosa na glinianych nogach jakim jest Microsoft. 
@ByteEater wrzucę troche patosu ... 
Możliwe,że to poczatek drogi dla czegoś ,co pewnie nie ma jeszcze nazwy, jest eksperymentem w głowach i na maszynach kilku inżynierów IT .a kto będzie miał w tym choćby skromne udziały jak sadzę nie będzie musiał się przejmować tym kiedy wypłaca mu emeryturę ,w jakiej wysokości i czy wogóle ja otrzyma. :-)

Dodaj komentarz...

Krzysztof Maczyński

Krzysztof Maczyński, Homo sapiens

Inne audycje tego autora:


Futurologia nieruchomościowa (3) - 11 miesięcy temu

Dziwy psychiatrii, część 1 (9) - ponad rok temu

Internet przyszłości (9) - 2 lata temuHakerskie opowieści - 3 lata temu

Więcej audycji...
Droga do bankructwa (2) - 3 lata temu

Na metadane nie miej wyjebane (2) - 3 lata temu


Co pokona Bitcoina? (1) - 3 lata temu


Nowe technologie XXI wieku (7) - 3 lata temu

Nie słuchaj, bo utyjesz! (4) - 3 lata temuNaga półprawda (3) - 3 lata temu


Odcinek wielobarwny (4) - 4 lata temu

Cyberzbóje i cyberrycerze (7) - 4 lata temuCzym otruć prezydenta? (4) - 4 lata temu


Kryptowalutowy Dziki Zachód (4) - 4 lata temu

Jak oni programują (11) - 4 lata temu


Czy koty są okrutne? (6) - 4 lata temu

Lecą drony z każdej strony! (2) - 4 lata temu


Zawrotne prędkości (2) - 5 lata temu

Po co nam science fiction? (1) - 5 lat temu

Interview with Lyn Ulbricht (1) - 5 lat temuSzachy kontra go (10) - 5 lat temuZagadkowy odcinek (4) - 5 lat temu


Co to jest biohacking? (8) - 6 lat temu
Innowacje w motoryzacji (2) - 6 lat temu

Epicentrum wolności (4) - 6 lat temu

Śmierć Windows XP (7) - 7 lat temu


ARM vs x86 (5) - 7 lat temu


Podsumowanie roku 2013 (7) - 7 lat temu

Gry niezależne (indie games) (13) - 7 lat temuBitcoin - wirtualna waluta (25) - 7 lat temu
FBI zamknęło Silk Road (4) - 7 lat temu

Linóx to ZUO? (4) - 7 lat temu

Gość elektronik: LordBlick (9) - 7 lat temuMagia gier (2) - 7 lat temu

Mobilny 1010fingers (1) - 8 lat temuWywiad z Robertem Partyką (2) - 8 lat temu

Hackerspace odyssey (5) - 8 lat temu

Geeky Afterparty 2012 (3) - 8 lat temuJak nagrywać własne podcasty (14) - 8 lat temu


Urządzenia ponadczasowe (3) - 8 lat temu


Polski tablet czy UMPC? (11) - 9 lat temuUMPC (1) - 9 lat temu

Co z tą innowacyjnością? (3) - 9 lat temu

Wozniak, kafelki i rowery (15) - 9 lat temu

Geek Drags o tabletach (5) - 9 lat temuRozszerzona rzeczywistość (3) - 9 lat temu

Wehikuł czasu nerdów (2) - 9 lat temu
Własne media center - 9 lat temu


Zaoranie HTML5 (4) - 9 lat temu


Wszystko o XML-u (4) - 9 lat temu


Google kupił Motorolę! (3) - 9 lat temu

IRC - technologia do lamusa? (4) - 10 lat temu


Geek cloud: ARM i x86 (9) - 10 lat temu
Cała prawda o Windows Phone7 (2) - 10 lat temu

Mobilny HydePark (1) - 10 lat temu
UMPC i tablety (8) - 10 lat temu
Notebook czy Netbook? (1) - 10 lat temu

Linux w kieszeni (4) - 11 lat temuAudycja Mobilnych - 11 lat temu

Audycja Mobilnych - 11 lat temu

Audycja Mobilnych - 11 lat temu

Audycja Mobilnych - 11 lat temuA dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Antonio - - 65.00
Bierzcie przykład, sponsorujcie! - - 215.00
Rafael from Silesia - - 20.00
Zamiast patronite - - 77.00
nexty - - 10.00
Koczkodan - - 20.00
Piotrek - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt