Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Nie
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (5)
3 dni temu
Absolutnie wszystko, dla każdego, za darmo
Kontynuujemy analizę programów wyborczych. Dziś KO i Lewica. Równouprawnienie w sporcie. Inflacja. Inteligencja elektoratu. Darmowy Internet.
Jan Fijor zaprasza (3)
8 dni temu
Obligacje dla debili
(Janek już do Kraju Dziadów powrócon.) Absurdy polityki monetarnej. Przechowywanie wartości w złocie a inne aktywa. Za usterki techniczne przepraszamy – pogorszony dźwięk i urwana końcówka.
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2012-05-08

Wódka czy panienki?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Dziś sprawdzamy, czy da się obliczyć jak bardzo jesteś szczęśliwy. I czy można porównać się z innymi.

KOMENTARZE

BDX 2012-05-08

To ja na początek mały oftopik, a może nie oftopik. 
Ciekawa strona, która promuje kontestację: 
 
kiskimiski.net 
 
Dużo ciekawych treści o poszukiwaniu wolności na lądzie i wodzie oraz walce z socjalizmem.  
Polecam.

Tailor 2012-05-08

Nie ma to jak drzeć z kogoś łacha przez pół audycji, wyśmiewać w buracki sposób cudze poglądy, mówić że ktoś nie ma mózgu i jaj a potem cieszyć się, że nie zadzwonił z argumentami... Przyszło wam do głowy, że "ekolog" może nie mieć ochoty dyskutować w takiej atmosferze?

Martin 2012-05-08

No toż przecież to samo mówiłem.

Tailor 2012-05-09

Ale jednak nie potrafiłeś się wyzbyć tego drwiącego tonu w stosunku do ludzi o odmiennych poglądach. To jest zresztą charakterystyczne dla Twojej osoby, chociaż myślę, że ludzie, dla których jesteś autorytetem (czyli często osoby o radykalnych - wyrazistych poglądach) oczekują właśnie takiej postawy, tego że staniesz konkretnie po jednej stronie barykady i zaorasz przeciwników... Trzeba tez pamiętać, że jesteś także satyrykiem, taka Twoja rola. Poza tym artystom wolno więcej. Wygląda więc na to, że nie powinienem mieć pretensji. Mimo to czasem to jest silniejsze, pewnie dlatego że sam wielokrotnie znajduję się w gronie tych zaoranych.  
 
Z drugiej strony otwieranie się na "inność" ma też plusy dla radia. Większa różnorodność a nie hermetyczność jak w Konserwie, gdzie trzeba powiedzieć na dzień dobry "precz z komuną!" niczym "...i Maryja Zawsze Dziewica!". Najlepsze jest jednak starcie różnych poglądów. Jeśli zamiast tego będzie taplanie się we własnym sosiku to może być słabo.

Martin 2012-05-09

Ja bardzo lubię inność! 
Ja tylko głupoty nie lubię. Ewidentnej, jednoznacznej, możliwej do wykazania, niezbitej, udowadnialnej głupoty. 
 
Nie będę traktował poglądu, że 2+2=5 jako po prostu inny niż 2+2=4 - będę mówił, że to głupi pogląd. A jak ktoś się upiera mimo dowodu przed oczami i jeszcze twierdzi, że on tu jest autorytet, a to ja jestem głupi, to z przeczystym sumieniem obśmieję go od pasa w dół, zleję z ulgą sikiem prostym i spuszczę po nim wodę. 
 
A jak człowiek miły, lubiący innych i sympatyczny, nie zmuszających innych do niczego, toż przecież bardzo lubię! A i rozmawia się i przyjemnie i ciekawie w atmosferze lubienia się, szanowania i akceptowania prawa do własnej wolności, odrębności i własności. 
 
Problem w tym, że niektórzy uważają, że najlepszym kompromisem pomiędzy "daj mi 200 stówy, bo ci dam w ryj" a "nic ci nie dam, bo to moje" jest "daj mi stówę, bo ci dam w ryj". 
 
Ale nawet nie wiem już czy mówię na temat, bo jest trzecia w nocy i miodu łyknąłem dla relaksu. 
 
Wesołej środy.

Skała 2012-05-09

Krytykując Jedynego i jego własność otwierasz puszkę Pandory. Innymi słowy jeszcze się nie nauczyłeś KonteStacyjnej reguły numer 1 ? Jeżeli masz inne zdanie, to masz złą wolę i nie słuchaj radia. Simple as that.

Jaskiniowiec 2012-05-09

Jakbym chciał słuchać owijania w bawełnę na antenie i fałszywej dobrotliwości, to bym wybrał media publiczne.

Martin 2012-05-09

Ja nie wiem skąd się bierze to dziwaczne podejście do dyskusji. 
 
Że jak ktoś na krytykę nie odpowiada potakiwaniem, jeżeli nie wchodzi do dupy każdemu, kto ma negatywne uwagi, jeżeli nie uznaje, że każdy wie lepiej niż on, to automatycznie czyni go to Adolfem Hitlerem internetu. 
 
Znaczy: można być albo dupą albo dyktatorem. Tertium non datur. 
 
To samo ze wszystkim: jak nie klnę po 3 razy w zdaniu, to jestem gejem. Jak nie mam chrypy z przepicia, to mam pedalski głos. Jak nie lubię Kaczyńskiego, to jestem gorącym zwolennikiem PO. 
 
Grow up. Please.

Tailor 2012-05-09

@Martin: problem w tym, że np. dla Dawkinsa twoje niektóre poglądy to właśnie 2+2=729367482736401723. Przykład bezsensownego kompromisu który podałeś dotyczy tylko niektórych, specyficznych przypadków, kiedy ten kompromis jest w oczywisty sposób nie osiągalny, np. kiedy liczy się prawo własności. Gdyby wszystko było takie proste, nie było by różnych nurtów filozoficznych, ideologicznych, gospodarczych... Rozumiem, że nie można być "trochę w ciąży", ale moim zdaniem życie to sztuka kompromisu i nie da się też uporządkować naszej rzeczywistości przy pomocy jednej lub kilku prostych reguł, analogii czy powiedzonek. Nie ważne, tak jak pisałem, otwieranie się na inne racje będzie odbierane przez większość słuchaczy właśnie jako "dawanie dupy", albo "fałszywa dobrotliwość", jak napisał Jaskiniowiec. Zadajcie sobie tylko pytanie, czy wolicie utwierdzanie się we własnych poglądach, czy dopuszczacie konfrontację tych poglądów z innymi. Moim zdaniem to drugie jest o wiele ciekawsze, ale niezbędna jest do tego ta druga strona.

Tailor 2012-05-09

@Martin: Polacy są bardzo skrajni i dla nich wszystko musi być albo czarne albo białe. Sam wielokrotnie o tym mówiłeś, więc co się dziwisz. Widzę tu jednak jakiś brak konsekwencji, sam bardzo rzadko uznajesz kompromisy i odcienie szarości, a od ludzi oczekujesz mniejszej skrajności w ocenach? A co do potakiwania, to akurat mi twoja asertywność i wyrazistość poglądów nigdy nie przeszkadzała, to raczej zaleta. Chodzi o to aby się w tym nie zapędzić za daleko.

Tailor 2012-05-09

Martin! Spróbuj kiedyś z kimś skonfrontować swoje poglądy w takiej formie, to będzie mistrzostwo świata :) 
 
www.youtube.com

Martin 2012-05-09

Ale ja nie mówię o różnicach poglądów. 
Ja mówię o tym, w jaki sposób się podchodzi do tych różnic. 
 
W szczególności o tym mówię, że uznaje się kogoś za [***tutaj należy wpisać dowolne bluzgi***] dlatego, bo nie myśli tak jak ja chcę, żeby myślał. Albo dlatego, że ma inny charakter. Albo dlatego, że nie zmienia zdania, a powinien, bo przecież mój argument jest mojszy niż twój jest twojszy. 
 
O tym mówię jak trudno o choćby trochę empatii, wyobraźni i próby postawienia się w sytuacji kogoś z kimś rozmawia. Że ocenia się ludzi za to, czego się nie rozumie: jak gość, który siedząc przed komputerem po zjedzeniu obiadu zrobionego przez mamę, marzy o tym, żeby zostać męczennikiem za wiarę, albo krytykuje ojców, że nie spędzają wystarczająco czasu z dziećmi. 
 
Dlatego mówię: grow up!

Crzszman 2012-05-09

A ja tam... Może i jestem szczęśliwy. Niczego mi w każdym razie nie brakuje. Z tym, że ja mam taką sytuację, że jestem na utrzymaniu rodziców :]

Skała 2012-05-10

Martin tylko jedna uwaga do Twojej ulubionej figury retorycznej, a mianowicie ''jak sam nie robiłeś czegoś, to się nie odzywaj'', pamiętasz może wypowiedź Miltona Friedmana ''Czy chciałby pan, żeby raka leczył tylko ten lekarz, który przeszedł przez tą chorobę? 
 
I brak chrypy z przepicia to jest pedalski głos i basta. :) Poza tym można mieć chrypę bez przepicia, to tylko kwestia kształcenia swoich umiejętności, a Ty swojego wokalu nie rozwijasz ! 
 
Grow your vocal up ! 
 
PS. Czasem używasz chrypy - HIPOKRYTA !

Elvis 2012-05-10

@Martin: Jak nie lubię Kaczyńskiego, to jestem gorącym zwolennikiem PO.  
 
Jak nie lubisz Kaczyńskiego, to jesteś gejem, Żydem i masonem... 
 
Drobne sporostowanie ;]

shiverr 2012-05-10

@Martin - porównywanie światopoglądów do elementarnej matematyki jest, co tu dużo mówić, infantylne. Matematyka jest akurat taką nauką, że każde twierdzenie raz udowodnione jest prawdziwe do końca świata. Gdybyśmy byli w stanie każdą naukę sprowadzić do matematycznych równań, to nie istniałyby poglądy, tylko 1 prawdziwa wersja, ustój idealny etc. Niestety, człowiek jest ułomny i tego (jeszcze) nie potrafi. Życie nauczyło mnie kilku rzeczy, mianowicie nie ma czegoś obiektywnie dobrego i obiektywnie złego, tak samo jest z poglądami- nie ma słusznych i niesłusznych, są takie z którymi się zgadzamy lub nie. Korzystając ze wszystkich zmysłów sądzę (tak jak reszta słuchaczy Kontestacji zapewne), że gospodarka wolnorynkowa jest lepsza od centralnie planowanej, że wolność ludzka jest najważniejszą wartością etc. Gdybyśmy poszli głębiej i próbowali odpowiedzieć sobie na bardziej podstawowe kwestie, to wyszłoby że są pewne sprawy co do których się nie możemy zgodzić (chociażby wałkowana jakiś czas temu kwestia praw autorskich)- każdy z nas jest przekonany, że ma rację, natomiast nikt z nas jej mieć nie może- coś co byłoby dobre dla jednego, na pewno byłoby złe dla kogoś innego (być może dla nas samych).  
 
Stosowanie argumentum ad hominem nie jest poważne, nawet jeśli się z kimś zupełnie nie zgadzamy.

EstEst 2012-05-11

Wedle oszacowań PKB (inna sprawa jak wiarygodnych) PRL było przez wiele lat w pierwszej dziesiątce największych gospodarek świata (konkretne miejsca się zmieniały, chyba najwyżej siódme było). 
 
Jeśli chodzi o mierzenie bogactwa, polecam Skousena i jego miarę: GDE (krajowe wydatki brutto) - też nieidealne, ale wiele więcej mówiące o rozwoju.

Mateusz z Kanady 2012-05-11

Przeczytalem komentarze i bylem przygotowany jakas niezla zadyme a tutaj rzeczowa dyskusja i tylko co bardziej nabzdyczeni frutraci w kometarzach wylewaja swoje zale.  
 
BTW: Ciekawe ze w indeksie wolnosci gospodarczej na gorze to prawie same byle kolonie Brytyjskie...

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - 2 tygodnie temu

10 groszy za indyka (1) - 3 tygodnie temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - 5 tygodni temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - 6 tygodni temu

Oddaje500plus chellange! (13) - 7 tygodni temu

Więcej audycji...

Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - 2 miesiące temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - 2 miesiące temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - 3 miesiące temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - 3 miesiące temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - 4 miesiące temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - 4 miesiące temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - 5 miesiące temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - 5 miesiące temu

Czy będą matury? (1) - 5 miesięcy temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - 6 miesięcy temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - 6 miesięcy temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - 6 miesięcy temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - 7 miesięcy temu

ROI z obywatela (9) - 7 miesięcy temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - 8 miesięcy temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - 8 miesięcy temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - 8 miesięcy temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - 8 miesięcy temu

Kiedy można zabić intruza? - 9 miesięcy temu

Magiczne szable i tarcze (1) - 9 miesięcy temu


Kto zaorał Hugo? - 10 miesięcy temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 10 miesięcy temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 11 miesięcy temu

Studia nie mogą być dla wszystkich (1) - 11 miesięcy temu

Dlaczego nie rządzą nami strażacy? (2) - 11 miesięcy temu

Polskie produkty mogą być gorsze (4) - 11 miesięcy temu

Matka Boska Dotacyjna (9) - ponad rok temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - ponad rok temu

Rozwody przez internet - ponad rok temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - ponad rok temu

Podatki, które się opłacają? (3) - ponad rok temu

RODO nie jest potrzebne! (2) - ponad rok temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - ponad rok temu

Autostopem na Kitaj (2) - ponad rok temu


Zdrajcy sprawy (4) - ponad rok temu


Czy istnieją niezależne media? (3) - ponad rok temu


Taxi zamiast PKS (4) - ponad rok temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - ponad rok temu

A może by się tak nie wcinać? (3) - ponad rok temu

Nie daj sie golić za muzykę (3) - ponad rok temu


Każdy w końcu umrze (2) - ponad rok temuZnajdź swojego alfonsa (11) - ponad rok temu

Zabić czy usunąć? (7) - ponad rok temu

Jak zostać Dworcem? (1) - ponad rok temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - ponad rok temu


Jak pędzić bimber (10) - ponad rok temu

Czy bańka już pękła? (8) - ponad rok temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - ponad rok temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - ponad rok temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - ponad rok temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - ponad rok temu

Nowy, legalny hazard (2) - ponad rok temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - ponad rok temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - ponad rok temu

Black Friday po polsku (4) - ponad rok temu

Nowy próg podatkowy (11) - ponad rok temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - ponad rok temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - ponad rok temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 2 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 2 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 2 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 2 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 2 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 2 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 2 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 2 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 2 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 2 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 2 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 3 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 3 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 3 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 3 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 3 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 3 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (38) - 3 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 3 lata temu

Warto być biednym (8) - 3 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 3 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 3 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 3 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 3 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 4 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 4 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 4 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 4 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 4 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 4 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 4 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 4 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 4 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 5 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 5 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 5 lata temuObalamy mity nt. energetyki (41) - 5 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 5 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 5 lata temuMożesz jeździć na gapę (10) - 5 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 5 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 5 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 5 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 6 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 6 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 6 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 6 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 6 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 6 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 6 lat temu


Jak kraść? (49) - 6 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 6 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 6 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 6 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 6 lat temu

MLM to ściema (67) - 7 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 7 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 7 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 7 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 7 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 7 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 7 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 7 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 7 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 8 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 8 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 8 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 8 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 8 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 8 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 8 lat temu

ACTA samo zło (87) - 8 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 8 lat temu

Naloty na graczy (17) - 8 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 8 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 8 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 8 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 8 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 8 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 8 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 8 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 9 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 9 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 9 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 9 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 9 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 9 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 9 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 9 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 9 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 9 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 9 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 9 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 9 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 9 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 9 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 9 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 9 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 10 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 10 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 10 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 10 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 10 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 10 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 10 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 10 lat temu


O buncie informatyków (8) - 10 lat temuUE powstała! (2) - 10 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Blog o zarabianiu w internecie - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Sklep bhp nowy sącz, tarnów - Volpex.pl - - 20.00
Grzegorz z Zielonej Góry - - 100.00
okna dako complex - - 20.00
Wypożyczalnia samochodów Nowy Sącz... - - 20.00
Rafał - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt