Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Nie
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (12)
8 dni temu
Jak poprawnie oszczędzać
Na początku o bezspadkowym mieniu pożydowskim a potem temat główny - czyli jak oszczedzać a co za tym idzie jak się dorobić.
Wydanie Główne (2)
3 dni temu
Kiedy ojczyzna wzywa!
W środku nocy. PKP pojedzie szybciej na trasie Kraków-Katowice. Policja słabo rekrutuje. KPI w wojsku i policji. Zabójstwo 21-latka w Koninie. Wojna z narkotykami. Wódka drożeje....
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2012-05-21

Korporacje są wyzyskiwane!

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Czy koncerny rządzą światem? Czy dziś politycy są na usługach firm, czy firmy na usługach polityków. I obalamy popularny mit, że małe firmy są bardziej wyzyskiwane niż wielkie korporacje.

KOMENTARZE

LordBlick 2012-05-22

Jedni zarzekają się, że życie jest czarne, dla innych białe, tymczasem najczęściej ma wiele odcieni. Mam wrażenie że temat problemu korporacjonalizmu został zaledwie "liźnięty", wcale się nie dziwię prowadzącemu - nie jest w stanie ogarnąć chociażby wszystkich audycji "Czerwonej Pigułki". Takie dziedziny przemysłu, jak produkcja żywności, leków itp. przy intencjach skierowanych tylko i wyłącznie na zysk (oczywiście z inteligentnym "zachowywaniem twarzy/wizerunku" - zamykanie wpływowym oportunistom ust pieniędzmi lub unicestwianie - tak - również istnieją na tym świecie od tego skuteczni specjaliści, a nie sądzi się zwycięzców), opanowane przez korporacje to prosta droga do zniewolenia. 
Zasada prosta jak konstrukcja cepa - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Kto lubi słodzić herbatę miodem, będzie miał Monsanto za złe, że przyczynia się do ginięcia pszczół. Dopóki komuś dziecko nie zapadnie na autyzm, będzie chwalił pod niebiosa, ze są firmy produkujące szczepionki i leki. Tylko czy te "leki" są i na ile skuteczne, a na ile zaprojektowane tak, aby ich najwięcej sprzedać, gdyż specjalnie nie eliminują chorób do końca ? www.globalnaswiadomosc.com pigulka.kontestacja.com 
A czy wiecie, jakie korporacje doprowadziły do II wojny światowej i zyskały na pseudo-eksperymentach medycznych w obozach koncentracyjnych ? Czy wiecie, że ich spuścizna funkcjonuje do dnia dzisiejszego (Bayer, EMTEC) ? www.youtube.com Może i bym nie wierzył, ale toż to film opublikowany przez samego Sławomira Sikorę... www.fecwis.org Ciekawe, kto z Was znajdzie godzinkę na jego obejrzenie i przejrzenie dokumentacji potwierdzającej jego realność ? www.profit Kto nie ma na to czasu, niech lepiej nawet nie dotyka tematu i nie udaje później, że nie ma problemu i jest fajnie... 
Czy jestem zajadłym wrogiem korporacji ? Nie. Ale nie jestem zwolennikiem ślepego bezkrytycyzmu, wynikającego z rożnych czynników - czy to braku czasu na solidne poświęcenie się tematowi, czy to zwyczajnym podświadomym brakiem determinacji, wynikających z różnych przyczyn dla każdego człowieka indywidualnie różniących się. Myślę, że ludzie żyją zbyt krótko, aby mieć czas i na utrzymanie się i na zdobycie wszechstronnej i obiektywnej wiedzy. Kapitalizm jest bliższy naturze psychiki ludzkiej, ale w większej skali zaczyna żyć własnym życiem, w tych gorszych przypadkach inteligentniejszym zamykając usta profitami a tym mniej inteligentnym zwyczajnymi kopniakami.... Są oczywiście pozytywne przypadki korporacji, ale to również zależy od intencji ludzi zarządzających i ich moralności.

LordBlick 2012-05-22

Jeszcze parę linków od Sławka: 
 
 
www.youtube.com 
www.youtube.com 
www.youtube.com 
www.youtube.com 
www.youtube.com 
www.youtube.com 
www.youtube.com 
www.youtube.com 
www.youtube.com 
www.youtube.com 
www.youtube.com 
www.youtube.com 
Na czym polega słabość systemu ? Dla odpowiedniej ilości szczególnych kawałków papieru spora część ludzi jest gotowa zrobić wszystko... Mechanizmy dość dobrze objaśnia książka "Fizyka Życia".

Bezimienny 2012-05-22

argument z cyklu "samsung zapłacił miliony w podatkach to teraz może brać dotacje" jest totalnie bez sensu. Na tej samej zasadzie jest to argument za utrzymaniem socjalu. 
 
Bo skoro ja płacę podatki przez całe życie to chyba mam prawo sobie pobierać zasiłki, dodatki za to że żyję, i tak dalej? No bo w końcu zapłacilem, to biere! W ten sposób socjal móglby istnieć w nieskończoność (aż zbankrutuje sam :P)

Radek z Wrocławia 2012-05-22

Dzwoniłem do audycji i podałem tam informację, że gorsza jakość proszków do prania wynika między innymi z przepisów, że muszą tam być dodawane polskie komponenty. Pamiętam, że gdzieś kiedyś czytałem o tym, ale próbowałem po audycji to zweryfikować i niestety nigdzie nie znalazłem o tym informacji. Także ta informacja może być błędna - przepraszam za wprowadzenie w błąd

edv 2012-05-22

@Radek z Wrocławia 
ta informacja nie musi być błędna, gdyż być może nie jest to wymuszone prawem ale nie wykluczone, że firmy właśnie tak robią. Przypuszczam po prostu, że jest taniej użyć gotowych komponentów produkowanych w Polsce niż je sprowadzać (mówię o sytuacji, gdy dana korporacja wytwarza coś w Polsce). A, że te komponenty są jakości jakiej są to już inna sprawa.

Lutzky 2012-05-22

Bawi mnie to, że mimo kilku rozsądnych i dobrze uargumentowanych głosów Hugo dalej zawarł dość śmieszną tezę w nazwie audycji. Mniejsza o to. Ktoś kto ma otwarty umysł widzi zarówno wady i zalety korporacji. Taka powinna być rozsądna teza tej audycji. 
 
Wracając do tematu należy po pierwsze przyjąć, że duże firmy same w sobie nie są złem tego świata. Złe jest prawo ustanawiane przez urzędników i polityków oraz lobby. 
 
Jednym z argumentów jest chociażby zasada "too big to fail". Duże korporacje mogą wymuszać na rządzących wiele różnych przepisów które potrafią znacząco zmniejszyć konkurencyjność. Chociażby poprzez przepisy regulujące żywność, bezpieczeństwo, farmaceutyki etc... etc... Rząd z kolei im nie podskoczy bo gdyby ogromna korporacja musiała upaść to wiele ludzi straciłoby pracę. Z kolei bezrobotni będą obwiniać rząd o to, że nie ma dla nich pracy a nie samego siebie, że na ich pracę nie ma zapotrzebowania. 
 
Dlatego korporacje same w sobie nie są złe tylko niejasne przepisy, ustawy, nakazy, zakazy, głupota ludzka.

Marishka 2012-05-22

Szkoda, że Hugo strywializował/zbagatelizował wątek o etatyzmie poruszony przez Tomkiewicza. Ja podrzucę jeszcze dwa hasła do zgłębienia - CORPORATE FASCISM oraz zjawisko tzw. "revolving door" w polityce.

Tailor 2012-05-22

Korporacje są po prostu zimne, wyrachowane, cwane i podstępne. Jak już korpo o kogoś dba, to tylko po to aby mu wzrosły statystyki albo żeby potem wymusić coś na zasadzie wzajemności. Korporacja oczekuje, że oddasz się jej bez reszty, dlatego często "dopieszcza" swoich pracowników darmowym basenem, siłownią itp. Potem wycisną człowieka jak cytrynę, a kiedy przestanie być przydatny wypieprzą na zbity pysk i to tak aby nie domagał się niczego przypadkiem na odchodne. Nad pracownikami poukładanymi w boksach wiszą zwykle kamerki, a jak korpo robi już z kimś interesy, to prawnik ma tak napisać umowę, aby później zrobić innych w jajo, przejąć spółkę albo w odpowiednim momencie dowalić ogromne kary. Dla korporacji ludzie są tylko biomasą potrzebną do osiągnięcia celów. Podobnie jest w przypadku, kiedy korporacja zajmie się np. przemysłową hodowlą zwierząt, tam też nie ma czasu na przejmowanie się czymkolwiek, liczą się tylko czas i pieniądz. 
 
Stosunek do klienta doskonale oddają dzisiejsze produkty. Żywność pełna nie zdrowej chemii, która ma zwiększać czas przydatności, sól wzmacniająca smak czekolady, nie zdrowy cukier dodawany do wszystkiego, albo jego tańszy zamiennik - szkodliwy aspartam. 
 
Sprzęt elektroniczny ma się popsuć po 2 latach, drukarka ma przestać drukować po osiągnięciu określonego limitu, a jak coś ci się zepsuje po utracie gwarancji to musisz płacić fortunę za markowe części zamienne. 
 
W korporacji nikt nie ponosi odpowiedzialności i nikt nie ma wyrzutów sumienia, wszak każdy jest tylko małym trybikiem w wielkiej machinie. Stąd korporacje mają tyle za uszami i nie przeszkadza im np. produkowanie gazu do komór w obozach, tania siła robocza, dewastacja środowiska czy trucie ludzi. 
 
Pracownikom pierze się mózgi wyrafinowanymi technikami i całą tą kulturą korporacyjną. Jedni uczą się NLP żeby lepiej ściemniać, inni stają się pracoholikami licząc na to, że uda im się wspiąć na wyższy szczebel tej piramidy. Ludzie często zachowują się jak roboty, wystarczy pogadać z kimś na infolinii i od razu się to czuje. Często sobie robię jaja i prowokuję jak rozmawiam z takimi ludźmi i oni nawet się nie reagują bo nie mają tego w zakresie obowiązków i w regulaminie.  
 
Od Hugo i Martina ciężko oczekiwać, że będą przeciw korporacjom, bo im raczej imponuje większość z tych rzeczy o których pisałem. Do tego są bardzo jednostronni. Jako, że promowana jest wolność wypowiedzi, pozostaje więc tylko trywializowanie i banalizowanie argumentów tych którzy mają inne zdanie. Dla prowadzących pieniądz jest główną siłą napędową, regulującą i definiującą naszą rzeczywistość. Dla nich liczy się kasa, plan, a na wszystko patrzą głównie przez pryzmat zysków i strat. Nie przejmują się też np. losem zwierząt hodowlanych, biednymi gardzą a nawet mają jakiegoś pastora, który cały czas gada jak po kursie NLP dla opornych, stąd cały czas miałem wrażenie, że chce mi wcisnąć zestaw garnków :) Ale i tak uwielbiam chłopaków słuchać i serdecznie pozdrawiam!

Mateusz z Kanady 2012-05-22

Doskonala audycja Hugo, brawo!  
 
W temacie zlego Microsoftu kkkrwiozerczego monopolisty: www.dailymail.co.uk No nie mozliwe.

Mateusz z Kanady 2012-05-22

Argument z monopolem Androida tez niezbyt trafiony. Jak jaks dekade temu RIM wszedl na rynek z Blackberry to byli revelacja i wielu ludzi sie na to szybko przedstawilo bo dokladnie tego potrzebowali. Potem pojawil sie I-phone i wielu sie poprzestawialo, poten dopiero byl Android i teraz on dominuje. Bo tego ludzie chca. Nadal mozna kupowac BB czy I-phone.

Jaroslaw 2012-05-23

Korporacje sa wyzyskiwane.. przez pracownikow. Absencje w pracy, przerwy na papierosa, internet.  
 
Korpopracje to wspolczesne kolchozy. Praca w kolektywie, brak wolnosci, kreatywnosci, slogany. Zabrano prawo do bycia nieszczesliwym. Jednostka w korporacji ma tylko jedno prawo. Prawo i obowiazek zarazem: byc szczesliwym.

Mateusz z Kanady 2012-05-23

Zakladam ze fakt ze nikt nikogo do pracy w korporacji nie zmosza nie robi ci roznicy?

Tailor 2012-05-23

5 letniego Jasia też nikt nie zmuszał żeby wkładał widelec do kontaktu, kogoś innego nikt nie zmuszał do kupowania sprzętu słabej jakości, nikt nie zmusza do oglądania beznadziejnego filmu w kinie, do robienia interesów z oszustami itd. A mimo to ludzie rozmawiają o takich sprawach. Równie dobrze mogę napisać, że jak ci się nie podoba zdanie moje lub Jarosława, to nie czytaj! Taki sam poziom dyskusji, dlatego trochę dziwię się, że w Kontestacji ten argument w stylu "widziały gały co brały" tak często się pojawia.

Skała 2012-05-23

Jak Ci się nie podoba dyskusja to nie dyskutuj. Wiedziałeś na co się decydujesz.

Moneetor 2012-05-23

Jakoś KonteStacja przemilcza efekty takie jak lobbowanie aptek o to, żeby nie dało się sprzedawać leków przez net, a przecież ile ludzi mogłoby wtedy zawodowo za parę zetów dostarczać leki dla babć, żeby nie musiały biegać po całym mieście. 
Patrząc od strony energetyki samodzielne wytwarzanie prądu na swoje potrzeby jest co najmniej utrudnione, mimo że niezbyt duży wiatrak w zupełności by wystarczył, żeby nie trzeba było ciągnąć prądu z rozpadającej się sieci energetycznej utrzymywanej przez niewydajne korporacje, ograbiane przez jeszcze bardziej niewydajne i pazerne państwo. Przy okazji rynek energetyczny jest tak regulowany, że właściwie nie oþaca się zmieniać operatora energetycznego, bo ceny właściwie i tak są te same. Gdyby nie zniszczono najprawdopodobniej na zlecenie korporacji energetycznych większości dokumentacji N. Tesli, to moglibyśmy już być całkowicie niezależni od koncernów energetycznych jak i ropy naftowej. Jakby pójść dalej w paranoi w stronę Waldemara Deski, to można by uznać, że tak naprawdę to nie upierdliwe biurwy mu przeszkadzają, tylko cały przemysł budowlany, nie chce, żeby jego dom mógł stać tam zbudowany za nędzne 10000 praktycznie bez użycia jakiegokolwiek "poważnego" materiału budowlanego. 
Jeszcze zahaczając o przemysł motoryzacyjny: kartele paliwowe zablokowały możliwość szybkiej wymiany baterii w samochodzie na stacjach akumulatorowych. Zobacz, jaka to różnica-zamiast ładować całe godziny baterie u siebie, wymieniasz akumulator na stacji - szybciej i bezpieczniej niż na stacji benzynowej, zatankować paliwo. 
Wracając ogólnie do korporacji - płaca w korporacjach jest bardzo zależna od położenia geograficznego delikwenta - za tą samą pracę w Polsce B, zwłaszcza w korporacjach dostajesz minimalną płacę, podczas gdy w innych rejonach najprawdopodobniej dostaniesz jednak sporo więcej. 
Przy okazji pracy w Tepsie miałem okazję się przekonać jaka to przegniła do szpiku firma-potwór. Otóż cała wioska chętnie by zapłaciła za poprowadzenie lepszej infrastruktury, ale tam to nie: nie da się, bo przecież nie ma tej instalacji w planach biznesowych. Poza tym ta ich paranoja na punkcie wszystkiego, zwłaszcza tajemnicy służbowej naprawdę wkurza! Jak jest syf na łączach, to teraz korporacje umywają ręce i zwalają winę na podwykonawców, czasem słusznie, ale czasami do końca.

antyred 2012-05-23

Pytanie zasadnicze: jeśli dana korporacja zdobędzie 99% rynku, to czy wtedy będzie dostarczała na rynek swe towary po konkurencyjnych cenach? Oczywiście, że nie bo stanie się wtedy monopolistą. Myli się kolega Martin L. uważając, że celem korporacji jest dostarczania na rynek jak najtańszych towarów. Celem każdej korporacji jest optymalizacja zysków czytaj - zdobycie 100% rynku i wykasowanie konkurencji.

Mateusz z Kanady 2012-05-23

Tailor, 
 
Po pierwsze, porownywanie korporacji do kolchozow jest pieprzeniem w stylu ze za Hitlera bylo lepiej. To bylo wszystko do czego sie odnioslem.  
 
Po drugie, ani slowa nie powiedzialem na temat twoich argumentow ani tez nie odnioslem sie do argumentow Jarka bo on sam sobie zaprzecza co akapit i nie jestem zaintetresowany tym zeby to odkrecal.  
 
Po trzecie, skoro ci tak zalezy zebym zadresowal twoje komentarze, ze nawet ubzdurales sobie, ze do ciebie sie odnosilem, to sluze uprzejmie.  
Wyobraz sobie ze nie kazdy mazy zeby w zyciu osiagnac sukcesy na miare twoich sukcesow. Sa i tacy ktorzy zdaja sobie sprawe ze nadaja sie glownie do konserwowania powierzchni plaskich lub tez kopania rowow pod nadzorem i bardzo podoba im sie praca na etat (nigdy etatyzmu nie krytykowalem tak dlugo jak istnieje swoboda zawierania umow). Gdzie zasady sa jasno wytlumaczone i gdzie po pracy moga pojasc na silownie czy basen i malo tego, jeszcze potem wyslac dzieci na kolonie a samemu miec discount na wczasy gdzie beda sie opychali przy all you can eat buffet. Wiec tak, widzialy galy co braly. Chcacemu nie dzieje sie krzywda.  
 
Po czwarte, masz ochydna lewacka tendencje do deklarowania jakie decyzje ludzie powinni podejmowac w swoim interesie. Znacznie bardziej wole swiat gdzie moge podejmowac glupie decyzje i wchodzic w niekozystne dla siebie uklady od swiata gdzie ktos sie mna zapopiekuje (zwlaszcza ktos taki jak ty) i uchroni przed zrobieniem sobie krzywdy. Wiec tak, wole zeby to moje galy decydowaly co biora niz twoje. W zamian oferuje jedynie to ze nie bede sie wpierzal w twoje decyzje, zazdroscil ci sukcesow w zyciu ani sie nad toba (zwlaszcza toba) litowal jak ci sie tan caly kram na leb zwali.  
 
P.S. siedem lat temu kupile drukarke, laser HP, chodzi do dzisiaj, wydalem ponizej dwoch stow. Czyli ponizej trzech dych na rok. Ale mnie wydymala krwiozercza korporacja.  
 
P.P.S. Ja bardzo lubie moje beznadziejne ksiazki. Polecam zwlaszcza Larrego Correia i Johna Ringo. Nie podoba ci sie? Chcialbys mnie uszczesliwic? Molon Labe.

Mateusz z Kanady 2012-05-23

P.P.P.S. " Last I checked, it wasn't the road to heaven that was paved with good intentions." ~ Sam Winchester (bohater beznadziejnego serialu).

Tomkiewicz 2012-05-24

Mateusz, ale chyba nie utożsamiłeś etatu z etatyzmem :))) ?? 
Zerknij do swojego wpisu i zobacz, czy aby na pewno nie...

Mateusz z Kanady 2012-05-24

Sorry, Tomkiewicz masz racje, czasami gubie sie w terminologii po polskiemu.

Jaroslaw 2012-05-25

Socjalizm o ludzkiej twarzy - TAK, kontrrewolucja - NIE 
 
Towarzysze, czy w waszej krwi nie za malo czerwonych ciałek?

KrzychuLibertarianin 2013-06-29

Lobbowanie jest faktem. Przykłady: 
 
1. Świetlówki - nie możesz już kupić żarówki powyżej pewnej mocy. 
2. Przemysł farmaceutyczny - tutaj jest najwięcej lobbingu, np. w prawach patentowych, walce z lekami generycznymi etc. 
3. Sektor bankowy - tutaj jest najwięcej lobbyzmu, ale to juz było poruszane tysiące razy. Prawo jest probankowe np. kredyt hipoteczny. 
4. Branża motoryzacyjna - nie powstają nowe firmy, ponieważ koszty startu są zbyt duże, crash-testy et cetera. To blokuje. 
 
To nie jest krytyka korporacji, tylko krytyka Państwa ! :)

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:

Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - 3 dni temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - 2 tygodnie temu

Kto nas będzie leczył? (4) - 3 tygodnie temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - 5 tygodni temu


Więcej audycji...
Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - 6 tygodni temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - 7 tygodni temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - 3 miesiące temu

10 groszy za indyka (1) - 3 miesiące temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - 3 miesiące temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - 4 miesiące temu

Oddaje500plus chellange! (13) - 4 miesiące temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - 4 miesiące temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - 4 miesiące temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - 5 miesięcy temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - 5 miesięcy temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - 6 miesięcy temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - 6 miesięcy temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - 7 miesięcy temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - 7 miesięcy temu

Czy będą matury? (1) - 7 miesięcy temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - 8 miesięcy temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - 8 miesięcy temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - 8 miesięcy temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - 9 miesięcy temu

ROI z obywatela (9) - 9 miesięcy temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - 10 miesięcy temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - 10 miesięcy temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - 10 miesięcy temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - 11 miesięcy temu

Kiedy można zabić intruza? - 11 miesięcy temu

Magiczne szable i tarcze (1) - 11 miesięcy temu


Kto zaorał Hugo? - 11 miesięcy temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - ponad rok temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - ponad rok temuPolskie produkty mogą być gorsze (4) - ponad rok temu

Matka Boska Dotacyjna (9) - ponad rok temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - ponad rok temu

Rozwody przez internet - ponad rok temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - ponad rok temu

Podatki, które się opłacają? (3) - ponad rok temu

RODO nie jest potrzebne! (2) - ponad rok temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - ponad rok temu

Autostopem na Kitaj (2) - ponad rok temu


Zdrajcy sprawy (4) - ponad rok temu


Czy istnieją niezależne media? (3) - ponad rok temu


Taxi zamiast PKS (4) - ponad rok temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - ponad rok temu

A może by się tak nie wcinać? (3) - ponad rok temu

Nie daj sie golić za muzykę (3) - ponad rok temu


Każdy w końcu umrze (2) - ponad rok temuZnajdź swojego alfonsa (11) - ponad rok temu

Zabić czy usunąć? (7) - ponad rok temu

Jak zostać Dworcem? (1) - ponad rok temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - ponad rok temu


Jak pędzić bimber (10) - ponad rok temu

Czy bańka już pękła? (8) - ponad rok temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - ponad rok temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - ponad rok temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - ponad rok temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - ponad rok temu

Nowy, legalny hazard (2) - ponad rok temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - ponad rok temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - ponad rok temu

Black Friday po polsku (4) - ponad rok temu

Nowy próg podatkowy (11) - 2 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 2 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 2 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 2 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 2 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 2 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 2 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 2 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 2 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 3 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 3 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 3 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 3 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 3 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 3 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 3 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 3 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 3 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 3 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 3 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (41) - 3 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 3 lata temu

Warto być biednym (8) - 3 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 3 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 3 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 3 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 4 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 4 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 4 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 4 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 4 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 4 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 4 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 4 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 4 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 5 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 5 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 5 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 5 lata temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 5 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 5 lata temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 5 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 5 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 6 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 6 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 6 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 6 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 6 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 6 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 6 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 6 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 6 lat temu


Jak kraść? (49) - 6 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 6 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 6 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 6 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 7 lat temu

MLM to ściema (67) - 7 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 7 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 7 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 7 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 7 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 7 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 7 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 8 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 8 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 8 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 8 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 8 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 8 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 8 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 8 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 8 lat temu

ACTA samo zło (87) - 8 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 8 lat temu

Naloty na graczy (17) - 8 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 8 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 8 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 8 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 8 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 8 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 9 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 9 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 9 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 9 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 9 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 9 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 9 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 9 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 9 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 9 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 9 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 9 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 9 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 9 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 9 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 9 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 9 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 10 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 10 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 10 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 10 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 10 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 10 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 10 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 10 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 10 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 10 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 10 lat temu


O buncie informatyków (8) - 10 lat temuUE powstała! (2) - 10 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Zarabianie na ankietach - - 20.00
Blog o zarabianiu w internecie - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Okna dako complex nowy sącz - - 20.00
borówka amerykańska - sadzonki wysokie - - 20.00
Tiande - - 20.00
Kursy zawodowe Nowy Sącz Tisbud - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt