Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
4 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
4 dni temu
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2012-06-20

Potrzeba nam dekomunizacji

Nadający:

Zaczynamy niewielką dawką aktualności, w tym sportowych. Następnie danie główne - czyli temat 'nocnej zmiany' - upadku rządu Olszewskiego w czerwcu 1992 i niechlubnych bohaterów tego wydarzenia. Odbierając telefony debatujemy dlaczego lustracja jest potrzebna i dlaczego należy usunąć donosicieli i agentów z instytucji publicznych, a z przestrzeni publicznej nazwy i symbole totalitarne. Szczególną uwagę zwracamy na oświatę, gdzie system finansowania i wstawianie profesorów i doktorów wywodzących się z linii partyjnej jest powszechne. Tłumaczymy dlaczego nie należy się mścić tylko ujawnić i napiętnować winnych. Miro, Rycho i Zbycho mogą rwać włosy z głowy. Złodzieja najbardziej boli, gdy musi oddać łup z nawiązką...

KOMENTARZE

Kreator z koczowiska :) 2012-06-20

Uzupełniając temat o odpowiedź na zarzuty z czatu: 
 
Temat dotyczył lustracji, rozliczenia przeszłości i ukarania najlepiej 'boleśnie' w sensie finansowym winnych. 
 
Edukacja nie tylko źle działa przez doktorów, dr habilitowanych i profesorów z partyjnego nadania. Oczywiście system jaki stworzyła postkomuna działa tak, by uczelnia bez odpowiedniej liczby profesorów i studentów nie miała pieniędzy. Tylko kto stoi za takim kształtem finansowania edukacji? 
Gdzie są bony oświatowe? Obecnie na politechnikach są tak kuriozalne sytuacje, że ulewa się zmuszając do szybkiej obrony lub do robienia dyplomu szybko i byle jako na '3', bo trzeba wywalić liczbę oficjalnych studentów przed 1 września by móc przyjąć kolejnych i wypełnić w 100% limit. 
 
Kto za tym stoi? 
 
Potrzeba lustracji to nie tylko paru dziadów blokujących naszą uczelnianą działalność w ramach państwowej edukacji (niestety państwowej, ale jaka jest taka jest obecnie). Problem finansowania został sztucznie stworzony właśnie by utrzymywać etaty i rozbudowaną biurokrację. Kasa z UE płynie na uczelnie mające ładne papierki i powstają potem za miliony euro hale laboratoriów ze sprzętem naukowym w Białymstoku i Zielonej Górze zamiast rozbudować ośrodki gdzie kształcą się tysiące przyszłych inżynierów mostowych, drogowych, budowlanych i muszą korzystać z laboratoriów modernizowanych 30 lat temu. Bez komentarza to zostawiam. 
 
Żeby odeprzeć krytykę - póki co edukacji nie sprywatyzujemy nie mają 67% w sejmie - więc trzeba mówić ludziom co jest grane by w zastanej rzeczywistości wymóc zmiany. 
 
Identyczne sytuacje powtarzają się wśród prawników, notariuszy, radnych i władz samorządowych. 
 
Co do władz lokalnych (w Czechach zlustrowanych do poziomu powiatu i dużych gmin) dziwicie się, że każdy pilnuje stołka, zamiast działać na rzecz swojej gminy. Nikt kto jest zależny od wyżej postawionych (poprzez niechlubną przeszłość) nie wyciągnie dużej kasy dla gminy, bo ktoś w województwie zna jego ciemną stronę i wie, że może na nim wtedy wymusić wiele spraw. 
Ktoś czysty wyciągnie rękę po nową drogę czy kanalizacje tyle razy ile się da, bo nie ma na niego haka. Banał ale istotny dla rozwoju wielu gmin. 
 
Trzeba być niezależnym, czystym i wtedy jak jest się w brudnej władzy nawet nie jest się do ruszenia. Burmistrze bez przeszłości partyjnej wiele więcej załatwili dla swoich gmin bo nie boją się, że ktoś nastraszy ich albo poszantażuje. Znam sprawę z autopsji (ojciec kolegi jest wójtem małej gminy na Śląsku i załatwił ogromną ilość rzeczy dla gminy właśnie przez swoją czystą przeszłość - na niego nikt nie miał haka a na dodatek osobiście doglądał gminnych inwestycji jako inżynier i mógł reagować błyskawicznie na machlojki i fuszerki).

Kreator z koczowiska :) 2012-06-20

We Wrocławiu dopiero niedawno powołano tak istotną rzecz jak dział przeznaczony do poszukiwań ukrytych w czasie wojny skarbów kultury i sztuki. Przez lata wszystko było pokrętnie szabrowane. Teraz dopiero zaczyna się badać podziemia Wrocławia, zabezpieczać dobra kultury i zbierać dokumentację z wywiadów i wizji lokalnych, które już były dokonane w 1955 roku! 
 
Jak władza miasta o takiej historii mogła tyle lat nie pilnować miejsc o których wiedziała. Układy i układziki. Prawdziwy konserwator sztuki nie umoczony by już przy pierwszej okazji zarządził szeroko zakrojone badania. W zeszłym roku ile obrazów odnaleziono na aukcjach. To wszystko jest w dokumentach tylko władza w wielu miastach 'ziem odzyskanych' pilnuje stołków zamiast pilnować by odzyskać dobra kultury które wyciekają lub zabezpieczyć gdy są niszczone. Władze lokalne nawet w zamierzchłych czasach 'kapitalistycznych; takimi rzeczami się zajmowały. Bo to była działalność finansowana poprzez lokalne społeczności w lokalnych podatkach.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-06-21

Bardzo podobala mi sie dzisiaj audycja, zwlaszcza gosc od odlaczania respiratorow i pompowania powietrza do kroplowek. A za wzmianke o rodakach w autobusie to bym mu z przyjemnoscia dobra whisky postawil.  
 
W temacie dekomunizacji to ja uwazam ze nie tylko nalezy usunac czerwonych ze stanowisk, nie tylko zabrac emerytury, pozbawic mienia, wywalic z pracy i zakazac pobierania jakichkolwiek dochodow z budzetowki, nalezy zomowcow palowac do nieprzytomnosci, nalezy SBkom paznokcie zdejmowac. Ktokolwiek z KC jeszcze zyje - pod mor (Urbana za uszy na hakach powiesic), sedziow prokuratorow - pod mor (Bardonowa na pal, tepy). To mozna robic z czystym sercem i nie obawiac sie ze sa jakims cudem niewinni. Kto sie dopchal bo byl czerwony i krzywdzil, zwlaszcza krzywdzil tych co sie stawiali to tatuaze mu na czole robic albo goracym zelazem winy wypalac. Tak zeby z glodu na ulicy zdechli bo nikt sie nad nimi nie zlituje.  
 
Bo kiedyś może się przydarzyć 
Że z którymś z nich powtórzę błąd 
Szukając uczuć w jego twarzy 
Zamiast go zabić z zimną krwią. 
Zamiast zacisnąć drut na szyi 
I krtań w ostatni skręcić krwiak. 
Chcę słyszeć, jak przed śmiercią wyje - 
Mów mi, ach mów, że będzie tak! 
 
A jezeli chodzi o uniwersytety to u nas chociaz tez jest komuna to wymagania sa generalnie egzekfowane. Na wielu kierunkach profesorowie sa rozliczani z publikacji, mozna wyleciec jak dorobek naukowy jest nie wystarczajacy itd. Dziala to roznie w zaleznosci od kieruku, na przedmiotach scislych, politechnicznych i czasami ekonomi to dziala niezle, na humanistycznych znacznie gozej.  
 
P.S. Nawet z tym golem Ukraina by odpadla.

Bezimienny 2012-06-21

Whisky możemy się kiedyś napić- bardzo chętnie...  
 
Ja też uważam (w sumie to było słychać w mojej wypowiedzi więc może się powtarzam), że za to co robili za komuny litość się tej bandzie nie należała, a w świetle tego jak nadal okradają co się da i hamują cały kraj to już tylko kula w łeb. 
 
No a co do uczelni to wierzcie mi... Są elementy, często na samym szczycie hierarchi, z kosmicznymi tytuami "multi profesorów" które dostały się tak wysoko TYLKO na czyjejś zawłaszczonej pracy (jak się taki gnój podpisze pod nie swoją krwawicą to go mogą rozliczać z publikacji- jest kryty) i znajomościach z za Żelaznej Kurtyny. I nie było by to tak szkodliwe jakby sobie siedzieli i gnili do emerytury... Ale oni przecież podejmują decyzję na temat kształcenia kolejnych pokoleń studentów, zaniżają poziom do swojego no i ciągną gigantyczne sumy pieniędzy, a te pieniądze nie idą na badania i pracę naukową, tylko na marmury i puste budynki z aulami w których za parę lat nie będzie kogo posadzić... Tymczasem do większości sprzętu na polibudzie bez znajomości cyrylicy nie podchodź (tu żarcik, ale na poważnie większość wyposażenia jest antyczna i niesprawna). Sam widzę taką alokację i marnowanie pieniędzy tam gdzie studjuję...  
 
ech... no nic- idę na autobus, niech to ch...

Bartek 2012-06-21

Kreator obiecał audycje o kupowaniu działek :) 
Dopominam się :P

Krzysztof 2012-06-21

A ja jestem między architektonicznym, a mechanicznym na wydziale Górnictwa i Geologii i potwierdzam to co mówiono w audycji.

Kreator z koczowiska :) 2012-06-21

Tzn to nie tylko problem Politechniki Śląskiej, chociaż tutaj dobrze widać jak to wygląda. Na studiach prawniczych znajomy mówi, że jest podobnie, tyle że czają się bardziej i w rozmowie nie wspomną o przeszłości komunistycznej, bo spotkałem się raz z tym, że wykładowc(zyni) tak feministycznie to nazwę chwaliła komunę i mówiła jak to wtedy jeździła do DDR i jakie to bezpieczeństwo socjalne i wspaniałe lata były. Należała do partii oczywiście co kolega miejscowy dopowiedział. 
 
Jeszcze małe uzupełnienie. Nie chodzi o zemstę tylko faktyczne ukaranie. Co złodzieja boli najbardziej - zabranie łupu. Trzeba ściąć wszystkie dodatki komusze. Bo byli ludzie w milicji, wojsku ludowym, którzy robili po prostu swoją robote i czemu ich karać za to że byli śledczym w sprawach morderstw czy gwałtów albo w wojsku byli od artylerii. Są w zasadzie niewinni. 
Trzeba zrównać emerytury do poziomu gdzie można było dostać się bez partyjnej protekcji. Wystarczy moim zdaniem zlikwidować dodatki i wykasować lata służby spędzone na niszczeniu opozycji z lat pracy. I będzie ładna goła emerytura wojskowego typu sierżant albo milicjanta typu krawężnik. Mi wystarczy takie upokorzenie a dla budżetu co jest ważne to prawie 20 miliardów zł (to są szacunki przewijające się w prawicowych gazetach kilka lat temu w czasie rządów PiS jeszcze). Nawet jeśli na komuchach dało by się oszczędzić mniej to i tak gra jest warta świeczki bo na edukacji się oszczędza miliony a skutki dla edukacji są duzo gorsze (lub dla służby zdrowia). Na komuchach najłatwiej oszczędzić, ale Tusk czy Kaczor są tchórzami jak widać bo nie ruszyli w zasadzie emerytur poza obcięciem symbolicznych 500-600zł szumnie krytykowanego przez Michnikowszczyznę i SLD. Cięcia powinny sięgać co najmniej 6000zł co najmniej w przypadku emerytur pionu partyjnego i komuchów na stanowiskach w województwie i w ogólnokrajowych działach partyjnie obsadzanych. Łatwo to w IPN sprawdzić a wtedy 'TANIE PAŃSTWO' ma pierwszy krok za sobą.

Kreator z koczowiska :) 2012-06-21

Żeby nie być czepialskim, że wypominam wyjazdy do DDR i chwalenie komuny i socjalu za czasów Edzia 'tylko'. Jeździli też czasami i sporadycznie przypadkowi ludzie mający szczęście dostać pozwolenie w dowodzie na wyjazd. Zdarzały się nawet paszporty dla niepartyjnych, chociaż częściej jednostronne paszporty to były np. w latach 80. 
 
Ale pani wykładowczyni po pierwsze - nie była fachowcem w swojej dziedzinie byli dużo lepsi, nie stroniła od alkoholu (to było czuć często) i nawet wśród pracowników uczelni zdarzały się określenia, że nie zasługuje na stopień jaki od dawna (czyli przed 1989) otrzymała od uczelni. Ale ma go nadal, bo jest status quo - nawet wśród niekomunistycznej części naukowców i wykładowców. Jedni chcą mieć spokój bo kopanie się z koniem już im nie w głowie, inni też są umoczeni w układy, ale mniej. Młodzi wykładowcy i masa studentów zastanawiają się, co tacy idioci (mówią o szychach po linii partyjnej awansowanych) robią na stanowiskach i czemu wciskają bajzel do głów nowych pokoleń inżynierów. 
 
A raz (o czym w audycji wspominałem) na wyjeździe słyszałem osobiście od innego doktora, że dostała stanowisko za przynależność partyjną ORAZ AKTYWNE DZIAŁANIE KOMUNISTYCZNE (DONOSY, USTAWIANIE SWOJEJ KATEDRY POD DYKTANDO WŁADZY, PIĘTNOWANIE STUDENTÓW DZIAŁAJĄCYCH W OPOZYCJI itp.) To chyba wyczerpuje temat dlaczego lustracja pomoże przynajmniej częściowo podnieść poziom uczelni i zrobi miejsce dla nowych naukowców którym 'nieco' bardziej się chce coś robić za pieniądze podatników.

Jagnella 2012-06-22

Brak lustracji na uczelniach mnoży wszelakiego rodzaju nieprawidłowości. Plagiaty, autoplagiaty, trzymanie ludzi bezproduktywnych, kiepskich, ale swoich. Tworzą się kliki, które są nie do ruszenia. Blokuje się miejsca dla młodych, ambitnych i utalentowanych. Może i sprawdzane są osiągnięcia naukowców, ale co z tego, skoro dr hab, który nie ma ani jednej publikacji od 10 lat, spokojnie trzyma sobie posadkę. Inny natomiast będąc dziekanem (mimo, iż ma taki obowiązek) nie zgłosił faktu plagiatu do prokuratury, mimo iż taka sytuacja została wskazana. Jeśli natomiast, bardziej moralny, "czysty" naukowiec publicznie mówi o nieprawidłowościach, to ma totalnie przesrane. Jest najprościej mówiąc represjonowany przez tę klikę. Ma problemy z recenzjami, wydawnictwami, z otrzymaniem zasłużonego tytułu, otrzymywaniem grantów na badania i ciągle jest poniżany na samej uczelni. To środowisko jest bardzo hermetyczne i niestety dobrze wiedzą, kto czy m się zajmował w przeszłości, jeśli ktoś protestuje, to jest po całości ośmieszany i wyszydzany. Dlatego zrozumiałe jest dlaczego tak duże grono naukowców było przeciwne lustracji.To samo ma miejsce w środowisku lekarzy, na akademiach medycznych plagiaty to prawie norma.

przecudny 2012-06-22

kreator 
 
dobra audycja.. z jednym zastrzeżeniem.Lato, Boniek.. jeden ch.. 
Czy takie coś jak PZPN jest nam do szczęścia i "zbawienia koniecznie potrzebna"?.  
Muszę przyznać rację w osądzie tego socjalistycznego tworu wyrażoną niegdyś przez JKM: zmiana szefa nic nie zmieni. Organizacja jest niepotrzebna.  
Według ostatnich wieści Lato za EURO dostanie 8 milionów..

kolorowe sny 2012-06-22

Audycja trzyma fason! Coraz lepiej!

Michał Łabuś 2012-06-22

Świetna audycja. Szczególnie wnioski: 
- dążenie do tego aby nurt pro-rynkowy, pro-przedsiębiorczy stał się częścią mainstreamu. Aby ludzie o tym nastawieniu przejmowali szkoły, uczelnie, media, organy prawodawcze, sądy, prokuraturę, szpitale itp. 
- dbanie o własną sytuację materialną jako fundament jakiegokolwiek działania. Znaczna część prawicowców, szczególnie o zabarwieniu moherowym, swoją nieudolność w tym zakresie tłumaczy tym, że dorobić się może tylko oszust, a on jest na to za uczciwy. 
 
Na razie szkoły nie sprywatyzujemy, ale możemy domagać się zniesienia przymusu nauki i podstawy programowej jako pierwszego etapu zmian patologicznego systemu.

Jabollissimus 2012-06-22

"- dbanie o własną sytuację materialną jako fundament jakiegokolwiek działania. Znaczna część prawicowców, szczególnie o zabarwieniu moherowym, swoją nieudolność w tym zakresie tłumaczy tym, że dorobić się może tylko oszust, a on jest na to za uczciwy. " 
W biedniejszych częściach kraju faktycznie tak bywa, że by coś robić, trzeba mieć jakieś układy. Ale ważne jest to, że i tak trzeba próbować. :)

Jabollissimus 2012-06-23

Czas przypomnieć o naszym pej..., fejsiku, https://www.facebook.com

Kreator z koczowiska :) 2012-06-27

Na prośbę użytkownika 'CHRISTOPHER FROST' dodajemy jego komentarz, ponieważ on nie mógł z powodów technicznych. 
 
komentarz: 
Mam taki przykład jak działa Politechnika Śląska z powiadomieniem studentów o różnych dość ciekawych rzeczach, oto i on: 
 
Dzisiaj (26-06-2012) moja uczelnia wysłała maila studentom o 14.55 o następującej treści: 
 
"Czerwcowe spotkanie w ramach konwersatorium "Inteligentna energetyka" odbędzie się (...) dzisiaj, 26 czerwca, w godz. 15:00-18:00. (...)" Czy ktoś mógłby wyjawić mi logikę powiadamiania pięć minut wcześniej o tak ciekawych rzeczach? U nas jest na serio wiele ciekawych rzeczy, np. maszyna do sortowania odpadów autorstwa jednego z inżynierów i wiele innych, a oni zawsze ogłaszają na kilka godzin czy minut przed zdarzeniem, że się odbędzie. Pointa nasuwa się sama...

Marek 2012-07-21

Profesor mógł donosić (należy to ujawnić), ale nie powinno się go wyrzucać. Powinno się sprywatyzować uczelnie i pozwolić im konkurować. 
 
co 
 
BTW PiS (idiotycznie ale prawdopodobnie celowo) skłócił każdego kogo tylko mógł, wystarczy się zastanowić jak wiele osób natychmiastowo nakłonił do zwalczania PiSu.

Marek 2012-08-05

BTW Odwalić się od nazw ulic. Ja wolę starą dobrą nazwę placu 1-szego Maja niż Jana Pawła II (Wrocław). Inni nazywają podobnie PKWN zamiast Orląt Lwowskich.

Dodaj komentarz...


Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo KonserwaInne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - 5 lata temu
Równość - sruwność. (1) - 5 lat temu

Ludobójstwo - film - 5 lat temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 7 lat temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 7 lat temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 7 lat temu

Plotki, ploteczki (1) - 7 lat temu


Zabory Ukrainy? (6) - 7 lat temu

Kabaret z Konserwą (4) - 7 lat temu

O masonerii (15) - 7 lat temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 7 lat temu
Czarne święta! (11) - 7 lat temu


Właściciele Polski (12) - 7 lat temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 7 lat temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 7 lat temuMrowisko masonerii (38) - 8 lat temu

Polska - Afryka Europy (13) - 8 lat temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 8 lat temuWlepy AgenTomasza (1) - 8 lat temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 8 lat temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 8 lat temu

Jan Pietrzak (24) - 8 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 8 lat temu

Punki i hipstery (16) - 8 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 8 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 8 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 8 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 8 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 8 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 9 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 9 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 9 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 9 lat temu

Krzyż w PE (47) - 9 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 9 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 9 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 9 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 9 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 9 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 9 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 9 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 9 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 9 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 9 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 9 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 9 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 9 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 9 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 9 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 9 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 9 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 9 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 9 lat temu


Precz z Halloween (69) - 9 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 10 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 10 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 10 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 10 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 10 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 10 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 10 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 10 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 10 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 10 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 10 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 10 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 10 lat temu

Konserwa - wódanie specjalne (9) - 10 lat temu

Konserwa - Wydanie Swiateczne (6) - 10 lat temuKonserwa (testowa) 2 (9) - 10 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt