Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
Hemikryptomonokaidialog
Przez ok. pół odcinka zamówiona próbka ByteEatera gadającego bez głębszego przygotowania na różne tematy, jak to w audycji z założenia „luźnej”. Potem dzwoni Grzesiek (ten od pizzy) i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2012-06-27

Konserwa post-EURO-dwatysiącedwunasta

Nadający:

Apokalipsa coraz bliżej, a na dwóch stadionach szykują się roboty wykończeniowe i poprawki po EURO. Dworce (niektóre) są odnowione, wiekszość wygląda nadal kiepsko. Trakcja i torowiska są w większości stare, albo bardzo stare. Natomiast o drogach - od A1 do S86 pełne kompendium. W telegraficznym skrócie powiedzieliśmy o nich wszystko. Radzimy porównać nasze informacje z optymizmem panującym w mediach - wychodzą wtedy ciekawe różnice.

KOMENTARZE

Till 2012-06-27

Mieszkam w Żarach i w okolicy mam A18 (trasa Wrocław - Berlin, budowana za Hitlera z płyt betonowych na których trzęsie jak cholera) - nie ma tam siatek i innych rzeczy, nie ma nawet pasa awaryjnego na wielu kawałkach i dzięki temu nie jest to do końca autostrada - przez to jest bezpłatna i z tego co czytałem, to nie mogą jej zrobić płatnej. Chyba właśnie chyba dlatego nie śpieszy im się z remontem.

Marcin WW 2012-06-27

Co do s14 i 14 bis czeka na odbiór i już zaraz nie wiadomo kiedy będzie.

Marcin WW 2012-06-27

Obwodnica Pabianic czeka jeszcze na odbiór i nigdzie nie mogę znaleźć dokładnej daty. A sama droga jest w stu procentach  
gotowa. Nie jak A2 ;)

Marcin 2012-06-27

E tam. Za dużo snucia domysłów z wątpliwej jakości źródeł - czyli forów internetowych. 
Oczywiście, nie ma mowy z żadnym "skokiem cywilizacyjnym" co by to w ogóle miało wg. nieRządu znaczyć. Natomiast twierdzenie, że Euro przyspieszyło sporo inwestycji jest faktem.  
Mogę się tylko wypowiadać na przykładzie Poznania, bo tu żyje i obserwuje co się dzieje, mam nawet kilku znajomych rozsianych po różnych wydziałach w urzędzie miejskim - to co tam się dzieje to skandal, a właściwie śmiechu warte, praktycznie co ponad połowę urzędasów można by wyrzucić i nikt by tego nie odczuł (tak mają mało do pracy), no oczywiście poza statystykami o bezrobociu. Ot, taka ciekawostka, pensje w Poznaniu dla urzędników w związku z wydatkami na Euro nie zostaną podniesione do 2018 roku. 
Na pewno nie powstałby tak szybko (o ile w ogóle) nowiutki Dworzec Główny, gdzie największy opór stawiało... PKP, do którego należały spore tereny w okół starego dworca. Miasto w końcu dogadało się z węgierskim TriGranitem, który zbudował dworzec (teraz buduje Galerie Handlową, którą ma sobie zrekompensować z nawiązką budowę dworca) a Poznań w zamian zobowiązał się wybudować kolektor burzowy. Przynajmniej w obrębie Poznania wymieniano już rok przed Euro całą trakcję kolejową, modernizowano tory, budowano nowe perony. 
Podobne przepychanki były z ulicą Bukowską (długa droga prowadząca z Centrum do Poznańskiego lotniska Ławica), tutaj mieszkańcy nie chcieli jej poszerzenia, w obawie o hałas, zamontowane drogie ale wydajne ekrany akustyczne (kolega tam mieszka), ale oczywiście miasto musiało wyłożyć więcej pieniędzy, żeby zdążyć przed Euro. Tutaj grę prowadzili bardziej mieszkańcy, dla których Euro było szantażem skutecznie działającym na miasto. 
Sam port lotniczy został również rozbudowany, powstał następny terminal, dzięki czemu podwoiła się liczba, którą lotnisko może przyjąć w ciągu roku. 
Podobnie z wieloma innymi inwestycjami głównie drogowymi, wiecznie odkładana modernizacja ulicy Roosvelta(centrum), na odnowienie ronda Kaponiera podpisana umowę i zapewniono środki jeszcze przed Euro, w dodatku wreszcie przebudowano ulicę Bułgarską, Grunwaldzką, Rumuńską, Marcelińską (drogi przy stadnionie), przebudowano węzeł Antoninek, zmodernizowano rondo J.N. Jeziorańskiego, wybudowano linię tramwajową na Franowo i szereg innych.  
Z zakupem tramwajów Kreator jest w błędzie, miasto kupiło tramwaje i autobusy w transzach, i jeździły one już parę lat po Poznaniu, ostatni "dostawa tramwajów i autobusów" była dogadana na koniec maja 2012. Miasto chwali się, że kupiło 100 niskopodłogowych autobusów i 45 tramwajów. 
Jak sięgam pamięcią od wielu lat się mówiło o tych pracach, tylko, że nigdy władze Ratusza jakoś nie mogły się za to zabrać. Doskonale zdaje sobie sprawę, że Poznań się zadłużył i uważam, że na taką imprezę dla Polski za wcześnie, nasze możliwości jeszcze są bardzo skromne, wiele było do zrobienia, wiele nie zrobiono a samorządy się pozadłużały. 
Strefa kibica w Poznaniu to w mojej opinii przekręt jakich mało! Ładna, urokliwa, z fontanną za 1mln złotych (ale ona nie było budowana specjalnie na euro) tylko, że kosztowała do cholery 18mln złotych !!! Dla porównania Wrocławska kosztowała około 9mln zł, ładnie komuś posmarowano w magistracie.  
Byłem w strefie na wszystkich meczach Polski i na 2 meczach Irlandii i nie było żadnych zamieszek, ani gazu łzawiącego (wtf), sporo dzieciaków na tych strefach także nie chce mi się wierzyć żeby policja tak musiała interweniować (może dotyczyło to informacji o zdarzeniu OBOK strefy kibica). Sami Irlandczycy a gadałem (i piłem) z wieloma mieli fajne zdanie o Polsce, poza Poznaniem dobrze mówili także o Gdańsku, Sopocie, Bydgoszczy i Toruniu (te dwa ostatnie także były ich bazami pobytowymi).  
Mimo wszystko lepiej oceniam działania na szczeblu lokalnym, w zasadzie wszystko co robiło Państwo - czyli np. budowa autostrad, zostało SPIEPRZONE. Oczywiście podatki zostaną podniesione (wydatki były ogromne i Polska po tej imprezie ma jeszcze większe długi), coraz głośniej o wprowadzeniu katastralnego, ale swoją drogą wydaje mi się, że gdyby nawet tego Euro nie było to i tak Władzuchna zaserwowała by nam podwyżki tłumacząc się kryzysem czy normami Unijnymi...

Kreator z koczowiska :) 2012-06-27

- Gaz łzawiązy był na dodatkowej strefie we Wrocławiu wiem z opinii kolegi ze studiów bo tam był, ponieważ w strefie oficjalnej miejsca zabrakło. 
 
-A18 - nie spełnia wymogów autostrady, :) nawet nie spełnia wymogów drogi ekspresowej. O ile mam dobre wiadomości... 
Jezdnia północna jest w technologii nowoczesnego betonu (jezdnia do RFN) natomiast jezdnia południowa to połatane smołą i asfaltem badziewie - pozostałość po dawnej płytowej autostradzie. Ale brak utrzymania, odwodnienia i ciężki ruch po 80 latach spowodował nierównomierne osiadanie płyt - jazda jest makabrą zwłaszcza starszymi autami nie mającymi dobrych amortyzatorów. 
Na jezdni modernizowane kilka lat temu - brakuje pobocza w kilku miejscach, ale na znacznym odcinku te pobocze jest podobno. 
 
-na koniec postu mapka ogólnie w temacie dróg co jest w budowie a co ukończono :) 
https://dl.dropbox.com/u/81380146/mapka-igorsel.png

sprae 2012-06-28

Czyli jak będę miał większy portfel to będę miał więcej pieniędzy?

mrolo 2012-06-28

Wyjdę na malkontenta, ale Panowie mówcie CO ROBIĆ. Można pięknie narzekać (J.... PO) ale podawajcie jakieś teoretyczne chociaż rozwiązania. Może długo falowo to EURO da jakiś +? 
W moim mieście nie było euro bo tylko 4 miasta z kilku tysięcy były gospodarzami. Jakie znaczenie ma droga kolo lodzi ww temacie euro? Pozdrawiam Łódź studiowałem tam. Jesteśmy biednym krajem o czym często Michalkiewicz wspomina. Zróbcie coś kreatywnego jedną całą audycję nie JAK ŻYĆ ale JAK POSTĘPOWAĆ.  
 
Pozdrawiam serdecznie. Czekam na nowe nastawienie.

Kreator z koczowiska :) 2012-06-29

Podaliśmy rozwiązanie dla dróg a dokładniej przetargów: 
 
-Brać tylko firmy mające pewne referencje z co najmniej jednego kraju, firmę która nie miała opóźnień na budowie powyżej 100dni i z zapłaconymi należnościami dla podwykonawców przed ostatecznym terminem umownym. 
Co najzabawniejsze, GDDKiA zaczyna pod tym kątem oferty prześwietlać na NIEKTÓRE finalizowane w 2012 roku przetargi, ale dlaczego dopiero po 6 firmach które wyleciały, zostawiły albo nie zdążyły zakończyć kontraktów? 
 
No ale wnioski trzeba wyciągać i stosować dobrą taktykę dla wszystkich przetargów na drogi A i S, nie tylko na wybrane.

Tomkiewicz 2012-06-29

Serwus Jabolissimus i Kreator! 
 
Najpierw link: 
fakty.tvn24.pl 
 
Ten krótki filmik z narracją błazna i wstępem Pochanke świetnie obrazuje, jaki obecnie dozwolony i promowany jest rodzaj patriotyzmu i z czym jest zestawiany. Chętnie rozwinę o co mi biega, choć konserwa ze mnie raczej żadna. Może warto ukuć audycję w oparciu o powyższe i umieścić to w kontekście procesu tworzenia Państwa Europejskiego? 
 
 
 
Pozdrawiam!

Jabollissimus 2012-07-03
Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-07-11

Szkoda ze dopiero teraz sobie o tym przypomnialem. Ponad trzy dekady temu byla aktulana i nadal pasuje jak condom: 
www.youtube.com

Dodaj komentarz...


Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo KonserwaInne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - 5 lata temu
Równość - sruwność. (1) - 5 lat temu

Ludobójstwo - film - 5 lat temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 7 lat temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 7 lat temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 7 lat temu

Plotki, ploteczki (1) - 7 lat temu


Zabory Ukrainy? (6) - 7 lat temu

Kabaret z Konserwą (4) - 7 lat temu

O masonerii (15) - 7 lat temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 7 lat temu
Czarne święta! (11) - 7 lat temu


Właściciele Polski (12) - 7 lat temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 7 lat temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 7 lat temuMrowisko masonerii (38) - 8 lat temu

Polska - Afryka Europy (13) - 8 lat temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 8 lat temuWlepy AgenTomasza (1) - 8 lat temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 8 lat temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 8 lat temu

Jan Pietrzak (24) - 8 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 8 lat temu

Punki i hipstery (16) - 8 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 8 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 8 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 8 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 8 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 8 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 9 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 9 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 9 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 9 lat temu

Krzyż w PE (47) - 9 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 9 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 9 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 9 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 9 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 9 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 9 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 9 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 9 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 9 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 9 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 9 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 9 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 9 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 9 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 9 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 9 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 9 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 9 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 9 lat temu


Precz z Halloween (69) - 9 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 10 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 10 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 10 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 10 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 10 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 10 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 10 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 10 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 10 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 10 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 10 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 10 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 10 lat temu

Konserwa - wódanie specjalne (9) - 10 lat temu

Konserwa - Wydanie Swiateczne (6) - 10 lat temuKonserwa (testowa) 2 (9) - 10 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt