Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
przedwczoraj
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Myśleć jak przedsiębiorca
3 dni temu
HISTORIA PEWNEGO SUKCESU.
„Zamiast gadać o faktach, opowiadaj ludziom historie! Fakty nikogo nie interesują, to historie sprzedają.” Tak uczył mnie dawno temu jeden z moich mentorów. W związku z tym chciałbym...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady 2012-07-26

Janusz Przepiórski - Uczelnia Wyższa

Nadający: Kamil Cebulski

Rozmowa z Januszem założycielem i współwłaścicielem Wyższej Szkoły Zarządzania Personelem, z którym ASBIRO współpracuje przy organizacji Studiów Licencjackich.

KOMENTARZE

Marek 2012-07-26

Wspomniane "darmowe" rzeczy nie są w interesie studentów. Indeks gubi np. 1%, więc 99% sponsoruje tego studenta co zgubił indeks nawet jak tego nie chcą.

mej 2012-07-27

Kilka lat temu myślałem o zorganizowaniu uczelni, ale doszedłem do wniosku że polski system edukacji jest jednak zbyt sztywny. Nie dość, że (jak słusznie wspomniał gość) małe uczelnie mają pod górkę z kreowaniem nowych kierunków studiów, to najkrótszym rozpoznawalnym przez system dyplomem jest 3-letni licencjat (w USA i Kanadzie jest 2-letni Associate, który sobie można przetransferować na bardziej "ambitną" uczelnię i zacząć od 3-go roku). To tak, jakby po 2-letniej policealnej wskoczyć od razu na 3 rok studiów uniwersyteckich (bez straty czasu!). Można pomarzyć, bo u nas "niedasię". ;)

Jaroslaw 2012-08-01

Stary wyjadacz. Cos mataczy. Wyksztalcenie w obecych czasach przestalo sie liczyc. Takie szkoly mozna sobie tworzyc i nic z tego nie wynika. Wszystkie umiejetnosci i tak zdobywa sie w praktyce. 
 
Troche zastakuje mnie Szkola Azbiro ze nie przyjmuje "akademikow" tylko ludzi z doswiadczeniem biznesowym w praktyce. Przypomina mi to troche model amerykanscy ze ludzie ktorym cos nie wyszlo w biznesie ida uczyc innych. Ale uczyc czego ? Jak unikac bledow korzy sami popelnili ?

Artur S 2012-08-01

@Jaroslaw - ok, faktycznie niektórzy szkoleniowcy kierują się zasadą "jeśli cos Ci w życiu nie wyszlo - to rób z tego szkolenia". Ale jak to sie ma do ASBIRO? Nie znam całego "grona pedagogicznego", ale te nazwiska, która obiły mi się o uszy (np. Blike, Witkowicz, Cebulski) to jednak osoby, którym trudno powiedzieć, że im w zyciu nie wyszlo. Ja to traktuję bardziej jako uczenie się na cudzych błedach i sukcesach.  
 
Ciekawe jest to, że niektórzy przedsiebiorcy z tej audycji promuja zasady, które się nawzajem wykluczają. Np. Człowiek, który pracował w Dolinie Krzemowej a teraz jest CEO w SaveUp (nie pamietam nazwiska) powiedział, że jak zakładamy działalnośc to nalezy zrezygnować z pracy na etat bo wtedy damy naszmeu biznesowi większego kopa i nie bęziemy sie rozdwajać. Natomiast wielu innych (np. Adam Wąsikowski -franczyzobiorca oraz facet od sklepów zoologicznych online) promuja coś odwrotnego - pracuj na etacie, a gdy firma bedzie przynosić zyski - poświęś się jej całkowicie. Pewnie, że zastosowanie zależy od wielu czynników, ale gdy ktoś poslucha tylko jednej osoby a nie pozna innego punktu widzenia - może miec problem. 
 
Oj, rozpisałem się, a pewnie i tak nikt tego nie przeczyta :)

Lutzky 2012-08-01

@Artur S: 
Różnice o których mówisz zazwyczaj biorą się z własnych, mocno subiektywnych doświadczeń. Jednemu wyszło tak a innemu inaczej. Tutaj nie ma lepszej i gorszej drogi. Amerykanin zarabiający 120k$ rocznie może sobie pozwolić na otwarcie firmy porzucając etat bo ma z czego żyć jeśli robił oszczędności. W Polsce praktycznie od razu trzeba myśleć o kredycie bo uzbieranie jakiejś fajnej kwoty na start jest osiągalne dla dużo mniejszej liczby osób. 
 
Tak samo różnica może wynikać z wieku. Ktoś kto ma na utrzymaniu rodzinę często nie może porzucić etatu zakładając działalność bo to zbyt wielkie ryzyko. Coś jednak do garnka włożyć trzeba a rozkręcenie firmy często trwa kilka czy kilkanaście miesięcy.  
 
Osoba młoda która utrzymuje tylko siebie i np żyje z rodzicami może podejmować większe ryzyko bo jakieś zabezpieczenie zawsze znajdzie. 
 
Ja pracuję w branży IT i właśnie zrezygnowałem z "etatu" rozliczanego fakturami na rzecz własnej działalności. Pracując dziennie 8h jako grafik nie jestem w stanie jeszcze w domu zmotywować się do kolejnych 8h kreatywnej pracy. O innych plusach własnej działalności nie wspominając.  
 
No ale każdy ma inną sytuację więc wiele zależy od tego gdzie się w danym momencie znajdujemy. Gotowe rady i schematy zazwyczaj można słuchać jako ciekawostki a nie wyroczni i jedynej drogi.

Dodaj komentarz...

Kamil Cebulski

Człowiek, który swoją przygodę z biznesem rozpoczął w wieku 17 lat, kiedy to założył swoją pierwszą firmę. W wieku 18 lat zatrudnił pierwszego pracownika, a rok później miał ich dziesięciu. W wieku 21 lat wydał książki w których opisał swoją drogę do sukcesu, które stały się bestsellerami. Prasa zaczęła nazywać go najmłodszym milionerem w Polsce.

W wieku 23 lat założył fundację promującą przedsiębiorczość, a kilka lat później szkołę biznesu ASBIRO, w której wykładają wyłącznie przedsiębiorcy.

Prowadzi audycję na żywo Świat Kamila C., w którym przeprowadza wywiady z biznesmenami.

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Byłem na Gender Fluid Poly Party (2) - ponad rok temu
O świętach #5 Jan Kubań - ponad rok temu


O świętach #4 Jan Fijor - ponad rok temu

O świętach #3 Piotr Motyl - ponad rok temu

O świętach #2 Tad Witkowicz (1) - ponad rok temu

O świętach z Jackiem Gniadkiem (2) - ponad rok temu

Otwarcie Roku 2018/2019 (1) - 2 lata temuWojciech Siryk - Namzalezy.pl (4) - 3 lata temuMarta Marzec - Mój Dietetyk (1) - 4 lata temuGrzegorz Myszor- JakZagrac.pl (3) - 4 lata temuAdam Sulimski - Ekolog relacji (2) - 4 lata temuTomasz Grzelak - People Helper (1) - 4 lata temu
Religia vs Bezpieczeństwo (8) - 5 lat temuPatryk Borowski - Edengrad (3) - 6 lat temu


Biznes z PASJĄ - Q&A | # 02 (5) - 6 lat temu

Fundacja - Q&A | # 01 (3) - 6 lat temu


Damian Redmer - Rozwojowiec (6) - 7 lat temu
Maciek Gudan (3) - 7 lat temu

Kamil Kosior (14) - 7 lat temu
Sprawdzanie pomysłu na handel (11) - 8 lat temu

Z kasą fiskalną na wakacje (1) - 8 lat temu
Rusza ASBIRO w UK (5) - 8 lat temuJak schować majątek? (31) - 8 lat temu
Adam i firma turystyczna (13) - 8 lat temu


Łukasz Harazim - Klaun Hary (9) - 8 lat temu


Irena Borucka - Survival (15) - 9 lat temu


Tomasz Dąbrowski - Poligrafia (10) - 9 lat temu


Błażej Kozioł (6) - 9 lat temu
Marek Oko - odnawianie kamienic (12) - 10 lat temu
Krawiec, co szył reklamy (9) - 10 lat temu
Kamil, kobiety i sukces (8) - 10 lat temu

SKC#7 - Piotr Mazurowski (8) - 11 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

poradnik jak założyć firmę - - 20.00
borówka amerykańska wysoka sadzonki borówki - - 20.00
Sklep Colway - - 20.00
Wylewki samopoziomujące Mińsk mazowiecki,... - - 20.00
PROPOLIS UK - - 20.00
Borówka amerykańska sadzonki - - 20.00
Praca dodatkowa i dorywcza przez internet w... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt