Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 dni temu
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2012-08-18

Jan Fijor - Broni Amber Gold

Nadający: Jan Fijor

Janek broni Amber Gold.

KOMENTARZE

Robi 2012-08-18

Dlaczego Amber Gold? Żeby oszczędzać na reklamie Panie Janku. Jest marka czekolady - Alpen Gold - która reklamuje się na wielu kanałach nieustannie, a to obija się o uszy widzów i słuchaczy. Nie wiem, czy nawet kolorystycznie nie jest to bardzo podobne. Poza tym, Gdańsk kojarzy się z bursztynem, a teraz jak jechałem autostradą płatną do Gdańska to opłaty były pobierane przez spółkę Amber One. Cwaniak najwyższej próby z tego P.

cracko 2012-08-18

Dlaczego dźwiek jest taki...?

Tomkiewicz 2012-08-18

Janku, dlaczego Blacha został w taki sposób odcięty? 
 
Cokolwiek stałoby w sprzeczności między waszymi poglądami, chyba nie tak się traktuje ludzi. Tym bardziej, a raczej - szczególnie dlatego, że Blacha mówił ad rem i imał się najzwyklejszej, tak służącej radiu wolnościowemu polemiki. 
 
Wiesz, gdyby tak zrobił koleś pokroju Koraszewskiego albo Sierakowskiego, nie byłbym zdziwiony, lecz Ty?

cleshch 2012-08-18

@Tomkiewicz: Blacha jest postacią znaną w tutejszym eterze i notorycznie kładzie audycje. Jego wyłączenie jest konieczne;)

Tomkiewicz 2012-08-18

Opowiadasz bery Cleshch. 
 
Słucham KS dłużej niż rok, teraz podsłuchuję RnF i nigdy nie odniosłem wrażenia, by Jacek położył audycję. Kogo opinia pałęta Ci się po głowie? Uczestniczysz w jakiejś bezmyślnej dziobance?  
 
Prawda jest taka, że n/t Blachy panuje obiegowa opinia, która nie ma podstaw merytorycznych. Dodatkowo urodziło się spore uprzedzenie - też pozbawione oparcia. 
 
A teraz, skoro padło już oskarżenie, wskaż, GDZIE Blacha KONKRETNIE kładzie audycję? W którym miejscu? Czy gniew Janka wskazał Ci tok myślenia, czy myślałeś samodzielnie?  
 
Jak się z kimś nie zgadzasz, wciskasz red button? O to ma chodzić? Moim zdaniem, ucięto fajnie zapowiadającą się polemikę w sposób nie przystający do charakteru dyskusji.

Krzysiek 2012-08-19

@ Tomkiewicz  
 
Wiesz, dlaczego Blacha został zrzucony z audycji, ponieważ zadawał pytania na które 2 minuty wcześniej Janek odpowiedział w swojej wypowiedzi. Tobie też by puściły nerwy jakbyś miał odpowiadać na pytania, które właśnie przed chwilą były przez ciebie omówione. To trochę jakby lekceważenie Janka ponieważ wychodzi na to, że Blacha nie słuchał co on mówi. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Tomkiewicz 2012-08-19

Nerwy mają prawo puścić, nie o tym pisałem. Nawet najbardziej zażarte gadki dobrze służą radiu. 
Chodzi o sposób kończenia dyskusji. Mam przewagę, mam guzik, no to jeb i finito. Gdyby chodziło o jakiegoś zrytego trolla, to nie mam pytań.  
 
"Lekceważenie Janka"? 
 
Nie sądzę. Poza tym, kto powiedział, że Janek zawsze ma rację? Zerknijta se choćby na forum libertarian do wątku o Amber Gold.

JMF 2012-08-19

Blacha, jak zwykle, nie słucha co się do niego mówi, byle swoje wygłosić. To jest denerwujące nie tylko dla mnie. Wcale go nie wycinam. Wysłuchałem, a kiedy zaczął powtarzać to, co właśnie powiedziałem przed jego wejściem, podziękowałem.  
 
Ukłony

kurekq1992 2012-08-19

Ja myślę, że Blaha kiedyś serio grubo przesadzał, ale teraz znacznie się poprawił i zrzucenie go w taki sposób pozostawia moim zdaniem niesmak. No ale to audycja JF i ma prawo wpuszczać kogo chce, a odcinać (nawet z bardzo subiektywnych przyczyn) także.

darek 2012-08-19

O ile wiem to Bernard Madoff osiągał "zyski" na poziomie 20%. I działał około 40 lat i podobno sprawdzała go w 2006 roku instytucja konrolna SEC - stwierdzając, że jest w porządku.

trisom 2012-08-19

Odnośnie szkoły nurkowania to za cenę 25 tys$ musi być całkiem spory pakiet szkoleń. Takie szkoły są na całym świecie od USA do Nowej Zelandii od Szkocji do RPA. Ceny szkoleń w renomowanych ośrodkach USA takich jak  
www.oceancorp.com , czy  
www.commercialdivingacademy.com 
wynoszą ok 20 tys$ za szkolenie commercial diver. 
Tak jak P. Janek powiedział angielski to podstawa w tej pracy. Jak ktoś uważa, że zna dobrze niech posłucha nagrań rozmów przez radio na platformie pomiędzy nurkiem a supervisorem. Dodatkowo dla myślących o takiej pracy na początek fora polecają zrobić sobie kurs minimum OWD (koszt ok 1300pln)  
Czekam na audycję z gośćmi założycielami którą prowadzący obiecał.

Krzysiek 2012-08-19

" Poza tym, kto powiedział, że Janek zawsze ma rację? Zerknijta se choćby na forum libertarian do wątku o Amber Gold. " 
 
Ale Janek przecież nie mówił, że Marcin P. i jego Amber Gold jest niewinne tylko o tym w jaki sposób osądza się ludzi przez media, a nie przez sądy. Skąd media mają taką władzę? Ostatnio była afera z polską firmą sportową 4F i strojami dla paraolimpijczyków www.wiadomosci24.pl  
 
I jak się okazało były to tylko pomówienia nie oparte na faktach tylko domysłach. Marka firmy na tym jednak mocno ucierpiała.

kontestator 2012-08-19

Chętnie wrzucę bitcoina za audycję Janka. Ale nie widzę takiej technicznej możliwości:-( 
Odnośnie Blachy - problem z facetem jest taki, że zwykle nie ma totalnie nic ciekaweg do powiedzenia. Ale uparcie uważa, że ma. I to w każdym temacie. 
 
Szkoła nurków? Jestem za każdą aktywnością fizyczną. Jeśli nie zaburza umysłowej :-)

Tomkiewicz 2012-08-19

Krzysiek: "Skąd media mają taką władzę?" 
 
Pracują wedle określonej linii politycznej, są tubą propagandową dla rządu. Prywatne media również. Motorem napędowym często są służby specjalne. Myślałem, że poza naiwną teorią Martina, to ogólnie znane zależności.  
 
To samo próby oparcia się o sąd. Proszę o dowody na niezawisłość sądownictwa. Ja uważam, że sąd jest narzędziem państwa, które mylimy z egzekwowaniem prawa. Między myśleniem "jak powinno być" a tym, jak jest, widać sporą wyrwę. Chyba, że nie widać?

Krzysiek 2012-08-19

Widać, widać tylko może trzeba coś robić, żeby ten obecny stan rzeczy poprawić, a na pewno dołączanie do zbiorowego linczu przeprowadzanego przez media (nie chodzi mi tylko o Amber Gold) w tym nie pomoże. Najlepiej jest nic nie robić, a później mieć pretensje do całego świata.

tom 2012-08-19

Janku, to jest w polsce ten wolny rynek czy nie? Raz słyszę, że socjalizm i już gorzej od prlu a teraz, że ponad 20 lat wolnego rynku. To co w końcu jest w polsce? 
 
I dziwi i zarówno śmieszy pogląd, że można ludzi rżnąć na kasę, bo byli głupi i uwierzyli ale nie można pisać, że firma jest podejrzana. Czy tu nie ma sprzeczności? Skoro ktoś może oszukiwać i to wina klienta, że uwierzył to czemu tego samego nie zastosować do opisu jakiejś firmy na jakiejś stronie? Jak ktoś uwierzy i się przejmie to nie zainwestuje... 
 
A słuchaczy się tak nie powinno traktować. Blacha nawet dobrze nie zaczął rozwijać wypowiedzi a został zrzucony. A szkoda, bo zaczął dobrze i pewnie miałby dużo racji. Bo różni się taki Habich, który został skazany za "podatki" (których to zdaje się do tej pory nikt mu nie potrafi udowodnić) od Plichty który był skazany za oszustwa względem klientów.

Krzysiek 2012-08-19

Trochę nie na temat : Kiedy będzie audycja z kontestcampu z Korwinem? Pewnie nie tylko ja z ciekawością czekam na tą audycję Pytanie to kieruję do kontestatorów.  
 
PS. Nie jestem korwinistą jakby ktoś był ciekawy ;-D

Stary_Dziad 2012-08-19

Przykro mi, ale przestałem słuchać audycji po 20 minutach. Pomijam wyłączenie Blachy, jak na radio wolnościowe to niezła cenzura. Wrzucenie Jobsa, Plichty urzędasów i durnych klientów do jednego wora, to już ekonomiczny populizm. VAT siedem i "lokaty" Amber Gold... Kluska i jakiś kolo w USA, co na dziwy chadzał, Jezu co to za misz-masz? Odnoszenie wszystkiego do Stanów, kiedy sprawy dotyczą Polski. Ufff. Utrata twarzy - wizerunku, przez Plichte w sytuacji gdy facet już nie miał twarzy - o czym Pan mówi? Wysyłanie prowadzącego audycję do prokuratora, by donosił na Plichtę... śmieszne. Rozumiem, że dla Pana nie będzie problemu, gdy przedszkole zatrudni pedofila wielokrotnie skazanego za wykorzystywanie dzieci. Rozumiem, że rodzice będą sobie sami winni - wszak mogli pójść do prokuratora. Wysłuchany fragment audycji zawierał mieszankę prawd, pół-prawd i gówno-prawd. Jak na guru sporej części młodych słuchaczy tego radia, za dużo w Panu z narcyza. Szkoda, że Pan nie odpowiadał na pytania prowadzącego (choć może dalej było lepiej - może dosłucham), Pana doświadczenia i jego inteligencja mogły by dać ciekawy efekt.  
I na koniec. Choć Jacek często wprowadza nieco ... nieporządku w audycji w formie solidarności wołam!!! 
BLACHA 3MAJ SIĘ!!!

Tomkiewicz 2012-08-19

Tom, ale po co potrzebujesz odpowiedzi z zewnątrz? Nie widać, jaki system funkcjonuje w Katolandii? 
 
Masz tu wszystkie cechy etatyzmu/socjalizmu. Panuje totalitaryzm urzędniczy i podwójna redystrybucja, zanikająca własność prywatna, kapitalizm kompradorski, kastrowanie emocji (tzw. mowa nienawiści) i samodzielnej inicjatywy.  
 
Jesteśmy także na drodze do wyłonienia się Państwa Europejskiego, czego już nie może doczekać się tow. Merkel i o wiele ważniejsi od niej ludzie. O wiele ważniejsi. 
 
Mieć nadzieję, że w tym kraju dokona się jakiś pozytywny przełom, to myślenie życzeniowe nie podparte żadną mocniejszą przesłanką.

Robi 2012-08-19

Z tym Korwinem z Kontestcampu to jest skandal. Tyle osób na to czeka i już 3 tygodnie mijają i nic. Powiedzcie, że taśmy poginęły i tyle... co za skandal...odpowiedzialnego pociągnąć...

Marek 2012-08-19

Trzeba było słuchać na "żywo". ;)

Marek 2012-08-19

@tom Bardzo łatwo to wytłumaczyć. Nie posiadam dowodu, aby "gwarantowane" 15% Amber Gold był realne. Nie posiadam dowodu, aby prezes Amber Gold był oszustem. 
 
Prawo nie zezwala mi na powiedzenie: nie posiadam dowodu na to że prezes jest uczciwy, więc jest oszustem. 
 
Gdy oskarżasz, musisz mieć dowody. Zamiast pojedynków mamy sądy. Oczywiście ja jestem, za brakiem jakiegokolwiek prawa dotyczącego oszczerstw, bo taki śmieć jak Michnik może robić co chce.

Marek 2012-08-19

Blacha nie umie się skompresować. Jak się jaka to przynajmniej można pominąć wstępy nie na temat. Mi tam się wydawało, że obie strony zrozumiały o co chodzi, tylko Janek się uniósł. Jak skończył swój wątek to przeszedł do tego co mniej więcej Blacha mówił.

jan M Fijor 2012-08-19

Mnie Blacha dziala na nerwy swoim uporczywym trzymaniem sie tematu z jakiejs innej audycji. To nie jest cenzura. Chcecie, zebym go puscil na zywiol, por favor. Ja jestem za suwerennoscia konsumentow. odnosnie Amber Gold, kto wie za co ich sekuja? jakeś skazania? dowody? Skazany przez polski sad? ja znam z 10 osob niewinnych, ktore mają na koncie wyroki w sądach RP. To dla mnie nie dowód, choć formalnie macie rację. 15 proc. gwarantowane? To jest możliwe, tak jak możliwe są krewetki tiger po 10 zl za kilo. sam parę razy kupowałem. Ja całkiem poważnie biorę taką opcję, że Plichta zaskarży KNF i państwo za to, że mu znsizczyli biznes, udaremnili prowadzenie go i zażąda odszkodowania. I wygra! Żaden biznes w takiej atmosferze by nie osiągnął sukcesu. faceta uznali za oszusta, bez cienia dowodu. zabrali mu pieniądze, fktury, złoto więc jak on ma działać, żeby się wywiązać z zobowiązań?  
Jeśli jesteście innego zdania, proszę o dowody, a nie powtórkę z prasy codziennej. czołkem jmfijor

Radek Olszak 2012-08-19

Blacha kilkukrotnie uciekał z tej audycji z podkulonym ogonem ale wraca a uporczywością maniaka :).

Radek Olszak 2012-08-19

Na temat Blachy lepiej się nie rozwodzić. To nabija tylko jego ego. Ot istnieją komary i człowiek musi się czasami od nich opędzić. Tak samo jest z Blachą. 
A co do Amber Gold to ich system był bardzo dziwny. Nie kupowało się złota w gramach tylko de fakto zastawiało się pieniądze na procent. Klient nie miał do siebie przypisanego złota w gramach. Lokata była złotówkowa. Co więcej jakby złoto poszło w górę to wartość złota teoretycznego które niby można było odebrać się zmniejszała. Taki był wzór. 
Szkoda ,że Kamil więcej się nie wypowiedział o złocie.  
W wywiadzie z 2009r. mówił ,że po sprzedaży swoich firm internetowych zainwestował w złoto.  
Mam nadzieję że nie kupił u Plichty. 
Panie Janku skąd Plichta by wziął te 15%? 
Z tego co znalazły służby to 50 Mln w złocie trzymał u siebie w mieszkaniu. Może liczył na to że wkońcu pójdzie w góre. 
A drugie 50MLN puścił z dymem razem z OLT LOT. Część wysłał do Niemiec tajemniczym samolem. 
Plichta tez pokazuje jedno. Pokazuje ,że człowiek bez studiów może obrócić wielką kasą. Wizerunek faktycznie sobie zniszczył ale czy za kilka lat nie wypłynie pod znowu zmienionym nazwiskiem?

Marek 2012-08-20

Chyba nie wierzysz, że mógłby kupić papierowe złoto po czytaniu książek od Austriaków? :P

Jaroslaw 2012-08-20

@24 Jan Maria F. 
 
Szanowny Panie, po pierwsze mikrofon trzeba naprawic bo to wstyd. 
W sprawie Amber Gold douszczono sie zwyczajnej defraudacji, prosze Pana. Dziwi mnie to ze Pan tego nie rozumie. Jesli ksiegowa "zawlaszczy" 500 l to grozi jej kolegium albo sad. 
Indolencja prokuratury i domniemanie niewinnosci Pana Plichty swiadczy o tym ze jest to osmiornica siegajaca mafii gdanskiej. 
Sprawa jest rozwojowa

NJNorbert 2012-08-20

Blacha to niezly matol wszedzie maja ubaw z chlopaka

jan M Fijor 2012-08-20

JAROSLAWIE, ISTOTNIE WSTYD,

jan M Fijor 2012-08-20

JAROSLAWIE, ISTOTNIE WSTYD, lecz trudno mi jezdzić po świecie z kilkoma mikrofonami i w zależności od rodzaju wi-fi uzywać tego, który akurat jest lepszy. Co do defraudacji, to podałeś dość cienki dowód. "Dopuszczono się zwyczajnej defraudacji". A jakże to? Na jakiej podstawie to piszesz? Bo w TVN mowili tak? Czy może dlatego, że tak mówił prokuratora? Dopiero teraz będzie defraudacja, kiedy Plichcie zabrali kasę, dokumentację, popsuli opinię do cna, więc nie będzie biedaczek w stanie się wywiązać ze swoich zobowiązań. Za co naturalnie oskarży władze i wcale mu się nie dziwię. Cała nagonke na Plichtę wywołał premier, żeby odwrócić uwagę od swoich (syna) powiązań z OLT Express i Amber Gold w ogóle. Rozzłościł się nam p. Tuska i poszły tryby machiny wycinania guzów systemu. 
 
pozdrawiam 
P.S. Jeśli nawet wypłynie za kilka lat, to przecież należy być ostrożnym nie dlatego, że nazywał sięP. lecz dlatego, że tak nakazuje rozsądek. Zawsze, bez względu na nazwisko.  
P.P.S. Nie wyzywajcie Blachy, bo nie wypada.

Jaroslaw 2012-08-20

@ 31  
 
Nie podoba mi sie linia Panskiego rozumowania.  
 
Pana wniosek jest falszywy logicznie. 
 
Defraudacja, czy tez oszustwa finansowego dopuscil sie w tej sprawie Prezes AmberGold a nie organa scigania dzialajace na wniosek osob poszkodowanych. 
 
Kiedy stalo sie jasne ze pieniadze nie zostano zwrocone po 2 tyg, organy scigania byly zobligowane podjac dzialania wyjasniajace. 
 
Przestepstwo oszustwa finansowego art.286 k.k jest zagrozone kara od 6 mies do 8 lat. Polega na doprowadzeniu innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem własnym lub cudzym za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania jej błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. 
 
Prezes AmberGold klamal ze inwestowal w zloto. Byly jakies reklamy. Na tym etapie postepowania juz wiemy ze zlota nie ma, nie ma tez pienieznych srodkow finansowych. 
 
Jest to dowod na popelnienie umyslnego, zawinionego i zagrozonego kara ustawy przeslepstwa szkodliwego spolecznie. 
 
Kto wspoldzialal w tym przestepstwie, i czy byl to syn Premiera tego mam nadzieje dowiemy sie niebawem. 
 
P.S 
Jesli na tym przykladzie Azbiro bedzie uczylo etyki biznesu to zle widze przyszlosc polskiego biznesu.

Marriusz 2012-08-20

Jarosławie 
To co napisałeś mówi tylko o tym że taką szulernię jak GPW dawno powinno się zamknąć a przynajmniej połowa prezesów spółek giełdowych powinna dawno siedzieć w pierdlu-a nie siedzi. 
Jakoś nikomu nie przeszkadzają kłamstwa prezesów spółek giełdowych.Nie bronię tu Plichty ale też nie oskarżam bo wiem jak działa aparat.Albo się chłop nie chciał podzielić albo potrzebny był temat zastępczy by odwrócić uwagę od nieudolności i matactw obecnej ekipy.Albo jedno i drugie.

Marek 2012-08-20

Jarosław mylisz różne logiki. Są takie logiki gdzie może powiedzieć A tylko jak masz dowód A i są takie gdzie coś się przyjmuje za aksjomat i z tego idzie dalej. Ty mieszasz to wszystko tak ładnie, że całość jest po prostu bezsensowna, wnioski na podstawie bzdury (lub systemu gdzie można wyprowadzić bzdury) są nic nie warte. 
 
Np.: 
"Defraudacja, czy tez oszustwa finansowego dopuscil sie w tej sprawie Prezes AmberGold", zdanie bez dowodu. 
 
"Kiedy stalo sie jasne ze pieniadze nie zostano zwrocone po 2 tyg, organy scigania byly zobligowane podjac dzialania wyjasniajace." Chciałeś powiedzieć raczej coś w stylu "były działania to na pewno, dlatego że nie zwrócono pieniędzy" Działania mogły być z wielu różnych powodów. 
 
Ten paragraf znaczy tak dużo, że jak by się uprzeć to można by poł Polski wsadzić do więzienia. 
 
"Prezes AmberGold klamal ze inwestowal w zloto", a co mnie to, mógł być drugim Madoffem i to nie moje pieniądze, ja nikomu nie zabraniam być frajerem. Upadki banków i "ochrona" pieniędzy zgromadzonych jest wymówka do wprowadzenia czegoś 10x gorszego niż bank runy, banku centralnego. W USA SEC to syf, gdzie obracają się dawni i przyszli pracownicy firm kontrolowanych przez SEC, a wejście małej firmie jest utrudnione dzięki wszystkim kosztom "sprawdzenia" czy ta firma nie oszuka. Licencjonowani bankierzy wydymali Amerykanów z p. Greenspanem na sumy dużo większe niż płotka pt. Madoff. 
 
W tych samych dniach co mowa o Amber Gold była wiadomość o kradzieży 30+ mln złotych przez pracowników banku. 
 
Szkodliwość społeczna to jakaś kategoria ze stalinizmu wzięta. Jest sprawiedliwość, umowy i prawo ma gwarantować egzekwowanie umów. Jak państwo zamiast tego pilnować wpieprza się i nie dopuszcza do jej dotrzymania to jest to parodia systemu. 
 
Co do półinsynuacji ws. ASBIRO, dobrze gdyby więcej ludzi odpowiadało za swoje decyzje a nie racjonalizowało po fakcie "a to złodziej był".

Krzysiek 2012-08-20

Teraz media uważają że Państwo P. są tylko pionkami w grze i że Pan P. miał kolegę związanego z mafią, a znowu ten kolega miał kolegów w Niemczech gdzie pan P. miał podobno jedynym samolotem z OLT wywieść część złota.  
 
Albo coś w tym stylu bo już nie mogę nadążyć z tymi newsami w sprawie Amber Gold. ABW wkroczyła do akcji i zaczęła przeszukiwać mieszkania i biura.  
 
Takim dziwnym zbiegiem okoliczności już teraz w ogóle nie słychać o synu Donalda T. Teraz wszystkie media badają życiorys Pana P. i to że "chodził w podstawówce do jednej klasy z przyszłym gangsterem" ( moja własna fikcja więc proszę się tym nie sugerować,że to jest prawda, a co nie będę gorszy od mediów ;-P ).

Krzysiek 2012-08-20

Włączysz żelazko, a tam Amber Gold xD  
 
Proponuje aby w następnej audycji nie poruszać już tego wątku bo to nie ma największego sensu, a szkoda tylko czasu. 
 
Janku kiedyś wspominał Pan o palikocie i o bzdurach jakie on wygaduje może do tego wątku powrócić, ale może nie na całą audycje tylko na jakieś 10 - 20 minut.

jan M Fijor 2012-08-20

Jarosławie, czy ty wiesz, co to zxnaczy: inwestować w złoto?  
a. możezs inwestować w bulion; 
b. możesz inwestować w papiery oparte na bulionie (w tym instrumenty pochodne); 
c. możesz inwestować w akcje kopalni złota; 
d. możesz inwestować w budowę kopalń złota; 
e. w fundusze finansowe inwestujące w kopalnie złota; 
f. w obligacje oparte na złocie; 
g. w firmy poszukiwawcze; 
 
Możliwości jest jeszcze kilkanaście. Czyż zatem można po prostu stwierdzić, że ktoś, kto nie ma w domu czy biurze sztabek złota nie inwestuje w złoto? Nie można! Samolot+złoto=mafia 
 
pozdrawiam

Jerzy Leon 2012-08-20

Janek, od bronienia takich ludzi jak państwo P, są adwokaci, Każdy inny broniący ich w moim odczuciu zbliża się do nich akceptując a jeszcze gorzej gloryfikując takie działanie. 
Największą krzywdę pan,P, zrobił uczciwym ludziom, bo już urzędasy wraz z politykami oraz .osłami szykują jakieś restrykcje po raz kolejny ograniczające naszą wolność. 
Zachowanie flekujące Blachę, poniżej krytyki w radiu wolnościowym, czy "wolnościowym". Nikogo nie obraził i nie używał "słów". 
Ludziom "oszukanym" nie współczuję a powodem nie jest radość z ich kłopotów ani zawiść. 
Niestety ten przypadek umocni rolę banków w relacjach z klientami, czyli jak się człowiek no ruszy to zawsze dupa z tyłu.

Radek Olszak 2012-08-20

@Jerzy jak to blacha nikogo nie obraził? Starał się od początku obrazić Janka czy go urazić np. słowami "Witam cenzora Janka". Ten człowiek wogle nie wie co było/jest mówione w audycji jest zafiksowany tylko na tym aby powiedzieć swoje. Jaki jest temat audycji go mało obchodzi, najważniejsza jest jego idea fix. Czasami to jego wyskakiwanie jak filp z konopi i gaszenie go przez Janka jest zabawne a czasami jego wybryki są po prostu hamskie. Chyba Leonie wolność pomyliłeś z akceptacją pospolitego chamstwa.

Stanley Panama 2012-08-20

Łaj faj .... ?

JMF 2012-08-20

jerzy Leonie, ja nie bronię nikogo personalnie. Ja bronię zasady zgodnie z którą nie chcę, aby ktokolwiek bronił mnie przede mną samym i na dodatek kazał mi za to płacić. Caveat emptor! A jednocześnie chcę, aby funkcjonował system wymiaru sprawiedliwości, a nie klika skorumpowanych i leniwych cwaniaczków. Afera jest okazją, aby pokazać zę tzw.PARABANKI SĄ z moralnego i ekonomicznego punktu widzenia znacznie przyzwoitsze niż banki. Powinniśmy wyjść na ulice i protestować przeciwko rezerwie cząstkowej, ale słuchacze kontestacji tego nie chcą, a ja jestem zbyt leniwy.  
 
pozdrawiam

Tomkiewicz 2012-08-20

Wolę zaczekać na rozwój wydarzeń (w/s AG). Nawet nie staję po żadnej ze stron. TVN już parska i krztusi się tym tematem. Inne media dostają sraki tak gwałtownej, że wszystko inne nie istnieje. Zobaczymy, czas pokaże.  
 
Janku, przyznałbyś, że takie wysiekierowanie słuchacza z anteny było błędem. Korona z głowy nie spadnie, tym bardziej, że jest Cię za co cenić. Autorytaryzm można dobrze spożytkować, ale Tobie wyrwał się spod kontroli. Zdarza się każdemu.  
Biega o to, by nie doprowadzić do sytuacji, kiedy to będziesz miał kilka telefonów na miesiąc audycji, bo ludzie będą obawiać się tyrkać. No chyba, że nie zależy Ci na żywej audycji.  
 
Janku, jesteś osobą bardzo wpływową w KS. Zauważ, jak powyżej - dzięki legitymowaniu przez Ciebie - kilka osób z ochotą podziobało sobie po Blasze.

Tomkiewicz 2012-08-20

Radek, jakiego chamstwa??  
 
Wszystko popieprzyłeś koncertowo. Raz, że użyto słowa "dyktator" i to pewnie z przymrużeniem oka. 
 
Dwa, że Janek (Janku, przepraszam, że w 3 osobie) jest bardzo autorytarny. I to jest fakt. Mi to nie przeszkadza, nie lubię ciastowatych, glutowatych osobowości używających cudzych mózgów, ale czasem trza se dać po hamplach i zapanować nad dominacją za wszelką cenę.

Krzysiek 2012-08-20

Dziś oglądałem właśnie na TVP Info program pt. Minęła 20  
 
I oczywiście rozmowa nie o czym innym jak o Amber Gold i wszystko pięknie ładnie tylko bez dowodów.;-((( Nawet sami rozmówcy wielokrotnie mówili że to są jedynie nasze DOMYSŁY I SPEKULACJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jakiś prawnik będący gościem w tym programie powiedział bardzo mądrą wg mnie rzecz, że rezerwa na depozyty w Polsce wynosi 3,5%,a od Pana P. wymaga się 100% pokrycia !!!!!! A to dopiero niezła jazda.  
 
Na potwierdzenie cytuje ze strony NBP: " Od 31 grudnia 2010 r. stopa rezerwy obowiązkowej wynosi 3,5 proc. dla wszystkich rodzajów depozytów, z wyjątkiem środków uzyskanych z tytułu sprzedaży papierów wartościowych z udzielonym przyrzeczeniem odkupu, dla których stopa rezerwy obowiązkowej wynosi 0 proc."  
 
I podaje link do strony www.nbp.pl 
 
Z Jankiem się w 100% zgadzam. On nie mówi że Pan P. to na pewno nie jest winny tylko to że w Polsce obowiązuje albo raczej z tego co widać nie zasada domniemania niewinności i to organy ścigania powinny najpierw udowodnić winę komuś i następnie go oskarżać a nie oskarżać i żądać od tej osoby udowodnienia swojej niewinności. Tak to można więcej niż pół Polski pozamykać w więzieniu za nic, co i tak jest już nagminnie robione. Najpierw dowody później oskarżenie.  
 
Nie wolno nikogo bezpodstawnie oczerniać nawet jeśli ma ta osoba wyroki skazujące w przeszłości. Nasza wolność kończy się tam gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka. Ale najwyraźniej większość z was o tym zapomniała formułując swoje wnioski na temat Pana P. z doniesień TVN i GW.  
 
Może i zostanie P. skazany jak znajdą się dowody. Ja za niego nie ręczę tylko popieram zasady o których mówi Janek.

Krzysiek 2012-08-20

" Janku, przyznałbyś, że takie wysiekierowanie słuchacza z anteny było błędem. " 
 
Po pierwsze to Kamil zrzucił Blachę z anteny może i na życzenie Janka, ale nie widzę w tym nic złego akurat w tym przypadku kiedy Blacha zadawał pytania,na które Janek odpowiadał przed 5 minutami. I tutaj właśnie widać że w ogóle ta rozmowa od samego początku nie miała żadnego sensu jakby tak się miałoby prowadzić audycie to daleko by się nie zaszło mówiąc w kółko to samo.  
 
" Janku, jesteś osobą bardzo wpływową w KS. Zauważ, jak powyżej - dzięki legitymowaniu przez Ciebie - kilka osób z ochotą podziobało sobie po Blasze."  
 
Co ??? To niby wina Janka że niektórzy jeżdżą po Blasze. Przecież w jednym z komentarzy Janek napisał cytuję " Nie wyzywajcie Blachy, bo nie wypada."  
 
Więc nie rozumiem o co chodzi. I nie brońcie już tego Blachy tak bo może go to czegoś nauczy mianowicie jeśli będzie chciał jeszcze raz zadzwonić do jakieś audycji to będzie słuchał ze zrozumieniem od początku tej audycji a nie wcinał się bo usłyszał tylko główny wątek i musi wtrącić swoje 3 grosze a czy są one sensowne czy nie to już inna sprawa.  
 
Uważam że Janek nie ma za co przepraszać. Bo pozwolił się wypowiedzieć się B...., a że dalsza rozmowa nie miała najmniejszego sensu to niestety nie jest jego wina.

Radek Olszak 2012-08-20

Widzę że tutaj 2-3 osoby ostro wspierają Blachę. Dlaczego ten erudyta jeszcze nie swojej audycji? HUGO, Martinie proszę... wsadźcie go gdzieś i niech nie wychodzi. Niech otoczy się wianuszkiem wielbicieli. Co ja poradzę ,że jego mowa przypomina mi bełkot, marcowanie kotów, rżenie konia.... 
Jego zwolenników prosiłbym o podpisywanie się nazwiskiem bo ten trochę to nie pojęte ten erudyta jedna sobie sympatię. 
Drugi Stan Tymiński? Kto go tutaj podsyła? Może służby ,żeby mącił, wprowadzał zamęt i nieporządek....

Jaroslaw 2012-08-21

@ 34 
 
Marku, jesli nie masz etyki biznesu i nie rozumiesz tez kradziezy (oszustwa) powinies sie przylaczyc ze swoja logika do swiata przestepczego. 
 
Ludzie powierzyli AmberGold pieniadze na okreslony czas i procent. Jest to umowa i AmberGold jej nigdy nie dotrzymal i sprzeniewierzyl pieniadze. Where is the money ? 
 
Co twoim zdaniem organy panstwa powinny zrobic z AmberGold ? 
Oskarzyc Kaczynskiego za to ze to naglosnil wg. marksitowskiej dialektyki. 
 
@ 37 
Panie Redaktorze gloszac takie poglady psuje Pan mlodziez i napedza Pan zlo (demoralizuje).  
zlodziej+pieniadze= strata 
Motto dla Azbiro

Tomkiewicz 2012-08-21

Dobra, to mój ostatni koment w temacie sposobu kończenia dyskusji z wnerwiającymi prowadzących słuchaczami. 
 
Krzysiek napisał: "Co ??? To niby wina Janka że niektórzy jeżdżą po Blasze. Przecież w jednym z komentarzy Janek napisał cytuję " Nie wyzywajcie Blachy, bo nie wypada."  
 
Bardzo powierzchownie to postrzegasz. Zobaczyłeś tylko uwagę Janka (wpadła po czasie, no i nie zadziałała BTW), ale nie skumałeś (nie mogłeś, bo bronisz za wszelką cenę autorytetu), że Janek dał przyzwolenie (może nieświadomie) na reakcję komentujących. Już sam fakt wywalenia słuchacza i tłumaczenie czemu, pozwoliło "wyznawcom" na takie podjebki. 
 
Krzysiek, myślę, że przyjąłbyś dyktaturę bez problemu. Zgadnij czemu. 
 
Z mojej strony na tym koniec. No może jeszcze jedno: nie chodzi o obronę Blachy, tylko o zwrócenie uwagi na sprawę sposobu kończenia dyskusji. To nie musiał być akurat Blacha. Mogłem to być ja, gdybym zadzwonił i powiedział, że Romney to etatystyczna sraka, a Ron Paul zdradził swoich wyborców, każąc im się pokłonić Romneyowi.  
Mógłbym także zadryndolić i powiedzieć, że międzynarodowe korpo nie różnią się niczym od bandyckich państw, gdzie okrada się obywatela.  
Mógłbym powiedzieć, że korpo nie mają nic wspólnego z wolnym rynkiem, a zawsze są podlinkowane pod państwo. 
 
ps: To, że Blacha zapytał o coś, co było już powiedziane, nie jest chyba powodem do zerwania połączenia. Tak myślę, tym bardziej, że poziom chamstwa u dzwoniącego (w tej konkretnej audycji) wynosił 0 (słownie: zero).  
Przykładowo: Mateusz z Kanady (a przecież inteligentny koleś) nawala praktycznie na każdego tutaj ad personam i co? Ni uja, zero rekacji. Bo co? Bo płaci?  
 
I nie chodzi Janku o to, by puścić na żywioł. Trza było gadać, może nawet ostro albo może uspokoić rozmowę, a nie w myśl zasady, że to Blacha, a więc wiadomo o co cho. Jak dla mnie, pozostał niesmak.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-08-21

“Przykładowo: Mateusz z Kanady (a przecież inteligentny koleś) nawala praktycznie na każdego tutaj ad personam i co? Ni uja, zero rekacji. Bo co? Bo płaci? “ 
 
Jakiego "kazdego"?  
 
Okazuje respect rozmowcom w zaleznosci od tego czy ich wypowiedzi na to zasluguja czy nie.  
 
Np twoje zrozumienie polityki amerykanskiej i zlamana wiara w Ronka (oh the sweet sweet schadenfreude) zasluguja co najwyzej na pogarde i politowanie.  
 
 
I jakie "tutaj"?  
 
Juz od ponad roku nie slucham audycji pana Janka bo sie z nim nie zgadzam, nie ucze sie z jego audycji ale mimo to mam dla nie go respekt wiec nie bede sie drzwiami i oknami pakowal zeby go na sile pouczac.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-08-21

@Radek Olszak (46): Blacha był jednym z prowadzących audycję „Fresz Flesz”. Obecnie przestał, z powodów zawodowych. A gdybym o Tobie napisał, że jesteś, podobnie jak niektórzy inni tutaj komentujący, człowiekiem takiego typu, który czuje nieodpartą potrzebę kozła ofiarnego, żeby po nim jechać, i to nawet nie zaznajomiwszy się z tak elementarnym faktem, że wniósł widoczne zasługi do Kontestacji (i to właśnie w tym, w czym kpiąco mu odmawiasz nawet realności tego, że nadawałby się), a tym bardziej nie rozmawiając z nim poza Kontestacją i niewiele o nim wiedząc? Popełniłbym podobną rzecz, jak Ty czynisz. Bo mam tylko Twoje pożałowania godne zachowanie tutaj, uparcie dążące do zdyskredytowania Jacka (moim zdaniem w oparciu o zarzut za rzecz, w której nie zawinił), na poparcie. Ale może tak naprawdę jesteś wspaniałym, wartym bliższego poznania i kontaktu, robiącym wiele ciekawych rzeczy człowiekiem. Dlatego to pytanie retoryczne pozostawię jako jedynie hipotezę.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-08-21

A odnośnie odcinka, to zgadzam się z Kamilem, który jako dziennikarz śledczy (to przyjął jako jedną ze swoich ról) słusznie poczuł się zobowiązany do obrony wolności słowa przed mową bardziej przystającą do państwa prawników niż wolnościowego radia.

Radek 2012-08-21

ByteEater. Ja audycji nie na żywo nie słucham i nie wyznaje. Żadne tam fresh freshe czy agenty tomasze. Musi być live - interakcja. Wyjątkiem jest pastor, którego lubię słuchać. 
Widać jacka przydzielono do złej audycji i tam się dusił. On musi mieć audycję live. Tytuł już mam - "Świat według blachy","Blacha-to ja","Przygody Blachy". 
Przykro mi że nie cukierkuje i nie głaszcze Jacka po głowie ale on zamiast publicystyką może niech zajmie się modelarstwem albo bieganiem.

Jerzy Leon 2012-08-21

Nie znam podstaw prawnych na jakich działają PARABANKI i BANKI, ale dzisiaj znalazłem taką perełkę w przepisach bankowych, która pozwala po śmierci swego klienta przenieść wszystkie jego aktywa na KONTO TECHNICZNE, które jest oprocentowane 0% i tam nimi obracać do zakończenia spraw spadkowych, czyli w praktyce nieraz przez kilka lat!!! 
Nasz Świat coraz bardziej obraca się wokół tych, którzy nic nie produkują a jedynie konsumują: urzędnicy, politycy, bankierzy!

Krzysiek 2012-08-21

@Tomkiewicz 
" Krzysiek, myślę, że przyjąłbyś dyktaturę bez problemu. Zgadnij czemu. "  
 
Oj żebyś się nie zdziwił. Ja nie cierpię jak ktoś mi rozkazuje i na pewno nie przyjąłbym dyktatury bez problemu. A że Janka szanuje i zgadzam się z nim w kilku sprawach nie sprawia że będą go wychwalał jak Boga.  
 
Podobnie jak Ty ja również nie wierzę w Romneya, ale mam nadzieję że Ron Paul wie co robi.  
 
A propo dr Paula wczoraj obchodził on 77 urodziny. Happy Birthday ;-P

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-08-21

"A propo dr Paula wczoraj obchodził on 77 urodziny." 
 
Inne classic sci-fi H. P. Lovecraft tez byl urodzony 20 sierpnia... oj cos w tym mosi byc.

Barrett 2012-08-21

Janku, nie mogę się doczekać następnej audycji o nieruchomościach? 
 
Tomkiewicz: W KS nie ma wolności słowa. Słucham KS od ok. 2 lat. Wielokrotnie banowano słuchaczy za wypowiedzi, nawet wyrzucono audycję. Myślę, że gdyby w KS nastała wolność słowa byłoby to porównywalne z zawracaniem Wisły kijem. 
 
Osobiście już zdążyłem się do tego przyzwyczaić. Są inne platformy dyskusji, inne radia. Jako konsument wybieram wśród nich takie audycje, gdzie Blacha może się wypowiedzieć. Dlaczego raczej nie widzę w tym problemu, że KS czasem "wywala".

Barrett 2012-08-21

@56  
 
Janku, przepraszam za ten nachalny pytajnik - pomylio mi się z kropką ;)

Tomkiewicz 2012-08-22

Barrett, 
 
Może i nie ma, ale PÓKI CO czuję tutaj wystarczającą swobodę.  
 
Wiesz, swego czasu zdemaskowałem w trójce oszczerstwo niejakiej Ewy Foley (była gościem w dość znanej audycji). Filmik będący na to dowodem, wykasowała niedługo potem z piorunującą szybkością. 
Wkrótce byłem już na cenzurowanym u cerbera wiszącego na telefonie "celnika" przed wrotami do audycji. Spasowałem, bo co się będę wcinał. 
 
Tak więc, między głównym nurtem a KS - póki co - jest dla mnie wystarczająca różnica. Być może powinienem dodać "jeszcze". Zobaczymy.

JM Fijor 2012-08-22

Nigdy nikomu nie opdmówiłem swobody wypowiedzi, a Blache wycinam, bo nudzi. Nie mnie nudzi, bo ja się nigdy nie nudzę, tylko słuchaczy. Ale dobrze, chcecie nudziarstwo? Por favor. Od dzisiaj nikogo nie wytnę, chyba że zapomnę o tym zobowiązaniu. Przypomnijcie mi zatem. Poza tym, wolność słowa kosztuje. Nie można sobie paplać co sie komu podoba na cudzym terenie. Ja jestem współwłaścicielem ulicy czy programu, więc ja decyduję o tym co ktoś chce czy może na tej ulicy czy w tym programie powiedzieć. wolność słowa jest konsekwencją prawa własności. Ponieważ dla mnie słuchacze są ważniejsi niż moje prawo własności do programu, zgadzam się na Blachę i na każdego innego. tym bardziej na masksistę, feministę, cyklistę etc. czołko

Radek Olszak 2012-08-22

Proponuje mierzyć mu czas wypowiedzi. Bo on potrafi przegadać poł godziny w czyjejś audycji!!!!! 
Zabierając czas zarówno prowadzącemu jak i innym dzwoniącym. 
Ludzie zwariowaliście? Ja chcę słuchać Fijora i każda minuta jest cenna, a nie jakiegoś nudziarza Blachę!! 
Nawet myślałem zrobić jakąś ankietę na szybko czy słuchacze chcą Blachę czy nie. Bo przecież odsłuchują audycji tysiące a komentuje 10 osób. 
Ale to chyba nie dobry pomysł z tą ankietą, Demokracja zawsze ciągnie w dół...:(

Jaroslaw 2012-08-22

JAK DZIALA PIRAMIDA FINANSOWA 
 
AmberGold wyglada jak typowa piramida finansowa wg. schematu Ponziego. 
Jak to dziala ? 
Jest to zamierzona operacja finansowa gdzie zalozyciele piramidy placa krotkotrwale zyski z pieniedzy pierwszych inwestorow, a nie z zysku firmy. Jest to swoisty "lancuszek szczescia". Przedsiewziecie hula swietnie do pewnego momentu ale gdy zyski staja sie nizsze niz oferowane inwestycje i "inwestorzy" zaczynaja wyplacac wkady wszystko sie sypie. 
 
Jest to przedsiewizecie oparte na zlej woli zalozycieli i blednym zaufaniu uczestnikow operacji w wirtualna rzeczywistosc finansowa (zwrot do 15 %) 
 
Na podobnej zasadzie dziala Fundusze Powiernicze "Hedge Funds" 
 
Okazuje sie ze Prezes AmberGold nie byl pierwszy i mial wspanialych poprzednikow. Jednym z nich byl Charls Ponzi, zdefraudowal $ 15.000.000 i skonczyl w wiezieniu (3lata). Wydalony z USA do Italii przylaczyl sie do faszystow Mussoliniego. Skonczyl marnie w przytulku w Rio z $ 75 w kieszeni. Nie wystarczylo to na jego pogrzeb.

martinlegionowo 2012-08-22

Ale tematem przewodnim byl temat AmberGold, a nie Jacek vel Blacha, wiec po co te piesni na ten temat ? 
A Janek zrobil to co uwazal za sensowne. A Jacek nie powinien sie poddawac i dalej dzwonic, ale z przygotowanym tematem. I tyle, prosba, zamknijmy temat Jacka, ok ?

Tomkiewicz 2012-08-22

Janek napisał w # 59:  
 
"Nigdy nikomu nie odmówiłem swobody wypowiedzi, a Blachę wycinam, bo nudzi. Nie mnie nudzi, bo ja się nigdy nie nudzę, tylko słuchaczy. Ale dobrze, chcecie nudziarstwo?" 
 
Niezły demotywator. Aż się człowiek rwie, by dzwonić :))

GPC88 2012-08-22

Jak panstwo mnie oszukac - to zle - oni byc zlodzieje 
Jak przedsiebiorca kogos oszukac - to oczernianie przedsiebiorcy 
 
Nie przemawia do mnie wasza logika Kalego - chlop z Ambera nie dotrzymal umowy = oszust proste i logiczne

Tomkiewicz 2012-08-22

Janku: 
 
# 8 - "Wcale go nie wycinam". 
 
# 59 - "Blache wycinam, bo nudzi" 
 
Deklarowałem się nie pisać już w tej kwestii, ale cholera jasna :))

jmf 2012-08-22

@GPC88, czy moglbys mi zacytowac fragment umowy, w czesci, ktorej Plichta nie dotrzymal? A takze na czym polegalo oszustwo Plichty? Bo ja dotad nie wiem.  
 
czolem

Radek Olszak 2012-08-22

@martinlegionowo  
" ... i dalej dzwonic, ale z przygotowanym tematem". 
Jak to z przygotowanym tematem? To jest audycja Fijora czy Blachy? Bo ja tutaj czegoś nie rozumiem.  
On nie umie pociągnąć jakiegokolowiek tematu. Porusza jakieś poboczne wątki ze swojego życia, i strasznie się przy tym "pieni". Kogo to obchodzi? 
A jak coś mówi o "świecie" to bez zrozumienia. Uczepi się jakiego detalu nieważnego i siedzi na tym pół godziny, się upierając. 
A co do Amber Gold to faktycznie. Państwo i wszelakie instytucje mają okazję pokazać ,że są potrzebne. Schetyna zapowiedział ,że mają tworzyć białą księgę w sprawie AMBER GOLD. ABW ,sądy , ministerstwa. Ile na to pójdzie? Kolejne miliony na pracę niepotrzebnych urzędników? 
Faktycznie dopóki państwo nie położyło łapy na aktywa firmy Amber G. wypłaty trwały i klienci chyba byli zadowoleni.

Tomkiewicz 2012-08-22

# 66 
 
Zakładając roboczo, że Plichta jest czysty, to można również założyć, że został wystawiony na żer. Może to jednak grubsza sprawa?

Marcin 2012-08-22

@Radek Olszak, 
 
daj spokoj Radek, chodzi mi, ze ma byc przygotowany do tematu Janka i wtedy zabierac glos :-)

Radek Olszak 2012-08-22

Haha tak jak dzisiaj był przygotowany? Janek o nieruchomościach i cenach żywności a blacha o bogatych młodych kolegach arabach i ich zakupach w Azji i londynie(czyich kolegach apropo, bo na pewno nie Janka napewno a blachy ty bardziej).  
Co ma piernik do wiatraka. Znowu się ośmieszył. Żenada. Monty Python przy nim wysiada. Uśmiałem się. 
Blacho dlaczego pijesz do naszych sąsiadów sadujczyków.  
Nie lepiej rozmawiać o tych co są bliżej? 
Młodych Australijczykach i RPA-ńczykach?

Marek 2012-08-23

@Jarosław manipulujesz tym co powiedziałem. Ja nie powiedziałem, że każdy jak ma firmę to ma oszukiwać klientów lub że może oszukiwać klientów. Ja miałem na myśli represję zamiast prewencji. Prewencję to powinni stosować ludzie wpłacający średnio 10k zł do AG. Co im po wyroku np. 25 lat więzienia (czy jeszcze lepiej, tyle co Madoff dostał)? To im pieniędzy nie zwróci. 
 
Osoba, która inwestuje w firmę, gdzie prezes nawet nie pokazuje twarzy jest idiotą. 
 
1. idiota musi się sparzyć, wiedza z książek/netu jest dla niego za tania, aby dotarła do jego mózgu lub się nią zainteresował 
2. ja nie mam zamiaru płacić temu idiocie żadnego odszkodowania, po które on będzie pewnie nawet KNF ciągał po sądach 
 
Jak dopiero odkryłeś kto to był Ponzi to gratuluję wiedzy ogólnej jak się wypowiadasz w tym temacie. A jak wstawiasz cytaty traktując innych jak nieuków to świadczy o twoim szacunku do innych. 
 
Oczywiście mogą sobie być firmy, które tak robią i zarabiają pieniądze itd. to jeszcze nie jest dowód winy. Jeżeli chodzi jednak o finanse i INWESTUJĄCEGO to powinno to dać do myślenia. 
 
To co Jarosław postuluje to zdziecinnienie ludzi do poziomu idiotów, należy ich wg niego tak traktować (nie zauważa, że to właśnie traktowanie prowadzi do bezmyślności) i to jest sedno sprawy. Robienie z dorosłego, samodzielnego człowieka kaleki. 
 
nt. Blachy cały bulwers tutaj był raczej o co innego, ale Blacha notorycznie gada nie na temat, rozwleka, jąka się i doprowadza słuchających do furii tym wszystkim. Sam czasem tak mówię od d... strony jak naraz staram się wytłumaczyć coś i w ułożyć historyjkę na poczekaniu.

CD 2012-08-23

Sorry, ale niektórzy tutaj gadają bez sensu.  
 
Państwo powinno dbać o to, by strony wywiązywały się z umów i za niewywiązanie się ze zobowiązań powinno karać bardzo surowo. 
 
Jeśli ktokolwiek to kwestionuje to równie dobrze może powiedzieć, że umowy są w ogóle niepotrzebne. Po co podpisywać umowę, jeśli i tak mam sprawdzać wiarygodność w inny sposób i przyjmować wszystko "na wiarę"? 
 
Fakt, że oferta Amber Gold wyglądała na podejrzanie atrakcyjną nie zmienia faktu, że Amber poczynił pewne zobowiązania i jeśli z tych obwiązań się nie wywiązuje, ludzie za to odpowiedzialni powinni tak długo siedzieć w pierdlu aż wymyślą sposób, żeby oddać ludziom ich należność co do grosza.

-Blacha 2012-08-23

Dopóki skype podczas audycji będzie włączony dopóty ja będę dzwonił bynajmniej nie po to by się Jankowi podlizywać i mówić jego językiem tudzież swoim dokładnie o tym samym co on - tylko właśnie po to by wyrazić swoje zdanie w temacie zapytać o kwestie jakie mnie interesują. Jak komuś to przeszkadza : [email protected]  
 
Moje zdanie dot. Amber Gold : 
 
1.Jest dla mnie nie etyczne podejście Janka do tej sprawy.Bo gdyby było zupełnie cichutko o interesach Pana Plichty (co Janku jak mi się wydaje Ci się marzy).Ten facet rozpłynął by się z pieniędzmi transferując wszelkie środki zza granicę a podobni mu cwaniaczki by podążyli jego przykładem.Ciekawe co by Janek mówił gdyby trafił wówczas na jednego z takich i swoich środków by nie odzyskał(stworzenie osobnej spółki s.a. wskazuje na to iż by się nie zawahał ani przez chwilę by to zrobić) -bardzo jestem ciekaw co bym wtedy usłyszał na audycji.Jakie sądy by wtedy ścigały tego p.Plichtę? Co to jest za pitolenie ? Z jednej strony usłyszałem na audycji ,że sądy się nie znają z drugiej strony ten sam człowiek mi mówi ,że jak mi coś nie odpowiada mam iść z tym do sądu.Janek ma czarną dziórę w pamięci i na czas audycji zapomniał o tym co się działo podczas afery FOZZ-u.Czy ktoś tam jakieś pieniądze odzyskał (???) ,a chodziło o wiele poważniejsze kwoty niż to co właściciel A.G. zdołał zebrać.Oczywiście zaraz ktoś powie ale FOZZ było sprawą polityczną a to inwestowanie przez A.G. w linie lotnicze będące pod kontrolą państwa nie jest wchodzeniem na rynek polityczny ? Zatrudnienie synalka premiera nie jest wchodzeniem na rynek polityczny ? Finansowanie filmu o mega politycznej postaci i symbolice jaką jest L.Wałęsa(i jego poparcie dla wiadomej partii) nie jest wchodzeniem na rynek polityczny? 
Skoro Janku uważasz ,że nie należy pomagać firmom poszkodowanym na machlojkach przy kontraktach na budowanie autostrad bo wedle zasady chcącemu nie dzieje się krzywda tak samo nie należy teraz litować się nad losem A.G. i podcierać się w tym kontekście libertariańskim prawem wolności zawierania umów.  
Tak jak każdego irytuje mnie szum medialny i rozdmuchiwanie do przesady przez dziennikarzy ów wydarzenia do granic absurdu a z drugiej strony jestem im wdzięczny bo egzekucja prawa działa w obrębie danego kraju lub w strefie wpływów danego kraju.Nie sądzę zatem by taki kraj jak np: Arabia Saudyjska chciał komukolwiek z tej części Europy wydawać(w ramach ekstradycji) obywatela z tak zasobnym portfelem jak właściciel A.G. tudzież udostępniać jakikolwiek informacje o jego kontach bankowych w tamtym kraju.Przy oczywiście teoretycznym założeniu ,że taki grunt ów jegomość by sobie wybrał jako bezpieczny dla swoich finansów (mógłby wybrać inny takich miejsc na świecie nie brakuje).W tym konkretnym wypadku uznaje rolę prewencyjną mediów za słuszną gdyż jak napisałem wyżej w obecnych warunkach geopolitycznych i geoekonomicznych od określonej skali działalności opłaca się w sposób "legalny" i nie przymusowy zwyczajnie okradać innych gdy ów działalność jest pozbawiona nadzoru : po stronie instytucji do tego przeznaczonych ,po stronie mediów i uczestników rynku.Przy tak rozumianej "wolności" mogę złamać dowolną umowę w dowolny sposób a z zyskami uciec tam gdzie będę absolutnie bezpieczny i całkowicie bezkarny dając schemat innym ,że jak tylko pozyskają droższe narzędzia żadne prawo ich nie obowiązuje. Przychylam się do wypowiedzi jednego z komentujących jest w tym coś z moralności Kalego. 
2.Czarna przeszłość Marcina.P,czas funkcjonowania jego podejrzanego biznesu w cieniu zainteresowania publicznego,podejrzana pobłażliwość czy wręcz ślepota wymiaru sprawiedliwości w jego sprawie (a raczej sprawach wielu) popycha mnie w czeluść teorii mówiącej o tym iż jest on w istocie pracownikiem służb wiadomych a jego aktywność pod tytułem "robimy z ludzi frajerów" jest zasłoną dymną dla prania brudnych pieniędzy gdzieś na styku biznes-polityka,polityka-biznes w dowolnie finezyjnych konfiguracjach.Bo kto dziś ,teraz , aktualnie będzie kwestionował to ile tak na prawdę było wpłacone do Amber Gold czy może raczej kto wpłacił i skąd ów środki pochodzą ,pisząc prościej być może o to właśnie chodziło by państwo przejęło pewne datki za pośrednictwem ,z opóźnieniem, złapanego WIELKIEGO OSZUSTA (A.G) by następnie móc to przejąć i by w głowach publiki jaka to obserwuje wszystko się zgadzało - była zbrodnia jest też kara a pieniążki gładko wpłynęły do systemu.To ,że kilka set naiwnych wędrowców wpadło całkiem przypadkiem do tego dołka tym lepiej pudruje całą operacje.  
 
Pozdrawiam JacekVelBlacha

Radek Olszak 2012-08-23

A dzwoń sobie. Mam nadzieję że nie będą Ciebie odbierać. 
Tylko nie ściemniaj później ,że musiałeś zmienić login bo coś tam... 
Nie rozumiesz że nie ty jeden chcesz zadzwonić? 
A często zajmujesz 15-30 minut audycji.  
Człowieku nie jesteś pępkiem świata.

Radek Olszak 2012-08-23

A po drugie myślisz że komuś się chce czytać twój komentarz elaborat? Przez takich jak ty mądrzy ludzie zamykają swoje strony, ponieważ nie chcą być tubą dla jakiegoś grafomana lub niespełnionego radiowca nudziarza.

Tomkiewicz 2012-08-23

# 75 
"A po drugie myślisz że komuś się chce czytać twój komentarz elaborat? " 
 
Co Ty taki kolektywista jesteś? Masz jakieś szczególne uprawnienia czy predyspozycje, by przemawiać w imieniu opinii innych ludzi? Skąd wiesz, kto będzie chciał lub nie chciał czytać? WTF? 
 
Ta nagonka zaczyna mnie wkurwiać, a dodatkowo: jeśli chciałeś koniecznie zatyrkać do Janka, czemu tego nie zrobiłeś?

Radek Olszak 2012-08-24

Dzwoniłem całe od 21:40 do 22. Ale oczywiście w tym czasie kabaret na antenie robił Blacha i nie zostałem odebrany. 
@Tomkiewicz przeczytałeś elaborat Blachy? Plus za ciebie za wytrwałość. 
Ja chcę komentować Janka i tez mnie to wkurza, że staje się to audycją Blachy.

Marriusz 2012-08-24

@Jarosław 
problem w tym że wielu szafuje "piramidą"mówiąc o Amber Gold wiedząc że wszystkim się to źle kojarzy ale jeszcze nikt nie wykazał że Amber Gold działał na zasadzie piramidy.Przypomnę Ci Jarosławie że oznaczałoby to że Amber Gold musiałby wypłacać pieniądze należne zgodnie z zawartymi umowami z pieniędzy następnych wpłacających (tak jak to ma miejsce w przypadku tzw.systemu emerytalnego w Polsce) a nie np.z wzrostu wartości złota.Powiem więcej .To właśnie państwo polskie chce wyciągnąć z pieniędzy zainwestowanych w Amber Gold ok.50 mln złotych w ramach podobno należnego podatku.A więc ten obrońca oszukanych którym należałoby zwrócić choć część pieniędzy z majątku firmy ,chce złupić nie kogo innego tylko właśnie tych "oszukanych".

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 9 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 10 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt