Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 dni temu
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2012-08-21

Kto wygrał bitwę warszawską

Nadający:

Dzisiejsza konserwa o sukcesach sprzed ponad 90 lat i ich kulisach. Jabollissimus czyta artykuł o Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Można zweryfikować różne wersje wydarzeń - np. czy dowodził Piłsudski, czy nie, co wpłynęło na sukces bitwy i jak się toczyła. Całość pełna dramatryzmu i przeplatana hasłami patriotycznymi.

KOMENTARZE

Kreator z koczowiska :) 2012-08-21

Na świeżo po wklejeniu i opiniach słuchaczy online muszę dodać formułkę: 
Ten artykuł jest czytany przez Jabollissimusa, nie jest on jego autorem. Po obejrzeniu wielu artykułów w różnych gazetach dotyczących tematu Bitwy Warszawskiej - doszliśmy do wniosku, że trzeba znaleźć najbardziej rzetelny artykuł i go przedstawić - bo to ważna rocznica i ważne wydarzenie w historii. 
Zawsze można się do czegoś doczepić jak to z historią bywa, ale trzeba szukać najlepszych dostepnych w danym roku publikacji i padło na Gazetę Polską co jest dość dobrym wyborem porównując do innych gazet piszących o 15.08.1920... 
 
Zachęcamy do słuchania!

Jabollissimus 2012-08-22

Autorem jest Bohdan Urbankowski.

Grzegorz 2012-08-22

To wszystko to jest jeden artykuł? Masakra.

Jerzy Leon 2012-08-22

Niestety od zawsze naszą specjalnością jest wygrywanie BITEW! 
Wojny wygrywają inni!!!

Kreator z koczowiska :) 2012-08-22

Wygrają bitwę to źle, wygrają powstanie to przypadek, wygrają wojnę to cud. Przegrają powstanie to niepotrzebne ofiary i miastu nic by się nie stało gdyby Niemcy je w twierdzę zamienili i i tak ruscy by je z ziemią zrównali. Nie chcą walczyć to się układają z wrogiem... 
 
Historii trochę poczytać! Nic nie jest czarno-białe, ale na tle historii takich Niemiec, Francji czy Ruskich to my mamy jasnoszare i białe karty same niemal. Koniec malkontenctwa wreszcie!

Kamilus1987 2012-08-23

Zawiedliście mnie Panowie okropnie. Gazeta Polska jako obiektywne źródło informacji historycznych? Przecież wiadomo że tam sami piłsudczycy są. Nie można było wejść na forum historyczne i poprosić o jakiś tekst który wszyscy uznają za w miarę obiektywny? Mnie to boli bo przedstawione tu wydarzenia i ich interpretacja przez autora jak zwykle umniejsza rolę Rozwadowskiego. Na ten temat polecam www.youtube.com

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-08-23

Dzieki za odczyt, jakby ktos mial wersje elektroniczna tekstu to bylbym wdzieczny.

Jabollissimus 2012-08-23

@Kamilus1987 
TEN artykuł przedstawiłem właśnie ze względu na pojawienie się słów autorstwa Rozwadowskiego, który przypisuje zwycięstwo Piłsudskiemu! 
To jest ważna i kluczowa nowość. Do tej pory wszędzie czytałem wyłącznie rozważania - czy Piłsudski, czy Rozwadowski. Ani Davis w White Eagle, Red Star, ani Garlicki (ten nieprzypadkiem) nie wskazali takiej relacji. 
 
@Jerzy Leon 
A I wojna światowa? A wojna polsko-bolszewicka? A powstanie wielkopolskie? A Batory? A Kazimierz Wielki? 
Brak nam Szkoły Rycerskiej. Z jednej strony już nie mamy tej odwagi, co kiedyś i historię piszą nam inni. Stąd tak tchórzliwie spoglądamy na naszą historię. Z drugiej - fakt, brak nam strategów.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-08-23

Ja bollisums z pamieci pisze bez sorawdzania ale ten Kazimierz Wielki to chyba mial byc Kazimierz Jagiellonczyk?

Jerzy Leon 2012-08-23

@Jabollisimus, tylko Powstanie Wielkopolskie jako jedyne z wszystkich powstań jest godne wspominania. Tylko w nim bilans straty-zyski jest dodatni. Na Wiedniu, Grunwaldzie i pozostałych zyskaliśmy jedynie chwałę lub jak kto woli uznanie, a konfitury konsumowali inni. To nie malkontenctwo tylko fakty. 
Ten odczyt miał wadę taką, że momentami nie łapałem, kiedy tekst jest czytany, a kiedy lektor czyni dygresję. 
Mnie nie przeszkadza, że to pochodzi z takiego źródła, bo sam potrafię sobie takie informacje zweryfikować. 
Na szczęście wszyscy mamy już takie możliwości

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-08-23

A tak przy okazji to nie bez cienia ironi przysluchuje sie jakze czestym twierdzeniom libertarian w stylu #4. (sorry Jerzy nie do ciebie pije ale generalnie). Oh zeby ci libertarianie mieli minimum zmyslu strategicznego albo przynajmniej taktycznego w polityce...  
 
P.S. Sorry za przejezyczenie w pisowni twojego imienia Jabollissimus - pisze na kolanie na touchpadzie.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-08-23

Jarzy, znaczy np wojna trzynastoletnia to tez nie sukces? Czasami sie zastanawiam jak ten kraj wcisniety pomiedzy Ruskich i Niemcow sie utrzymal przez tysiac lat bez sukcesow....

Jabollissimus 2012-08-23

"Ten odczyt miał wadę taką, że momentami nie łapałem, kiedy tekst jest czytany, a kiedy lektor czyni dygresję." 
Czytałem tylko artykuł.

Awilod 2012-08-23

@Jabolissimus 
 
To czemu potem Piłsudski gnębił. Rozwadowskiego? Uwięził go, i jaj sam Rozwadowski twierdził podano mu dziwnie smakujący obiad, po czym zmarł. Władze nie wyraziły zgody na ekshumacjie.

Jabollissimus 2012-08-23

@11 - nie ma sprawy. 
 
Zapomniałem ostatnio przypominać o naszym "pejsbuczku": 
https://www.facebook.com

Jerzy Leon 2012-08-23

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista, Wojna Trzynastoletnia była właśnie sprowokowana przez brak umiejętności wykorzystania jako sukcesu Bitwy Grunwaldzkiej!. Gdyby zwycięstwo pod Grunwaldem zostało należycie skonsumowanie to ta wojna nie była by potrzebna. 
A to potwierdza fakt, że bitwy potrafimy wygrywać, a dyplomatycznie jesteśmy od zawsze w tyle.

Awilod 2012-08-23

Strasznie dużo tu o Piłsudskim. A tymczasem niepopularne informacje są takie. 
 
"Faktycznie, głównodowodzącym wszystkich polskich sił był w czasie jej trwania gen. Tadeusz Jordan-Rozwadowski. (Faktycznie, gdyż Piłsudski w najtrudniejszych dniach 13-15 sierpnia był nieobecny nie tylko w Warszawie, ale i w Puławach). Był też głównodowodzącym de iure, jako naturalny zastępca Naczelnego Wodza, Józefa Piłsudskiego, który 12 sierpnia 1920 r. złożył na ręce premiera Wincentego Witosa dymisję z funkcji Naczelnika Państwa i Naczelnego Wodza. Witos z oczywistych powodów nie podał informacji o tej dymisji do wiadomości publicznej, ale to w niczym nie zmienia mocy wiążącej samej dymisji. Piłsudski, na skutek ciągłych porażek, popadł w apatię i załamanie, nie rozumiał zamysłów Rozwadowskiego, był przerażony perspektywą klęski. Po dymisji, rankiem 13 sierpnia Piłsudski wyjechał z Warszawy do Puław, aby objąć dowodzenie grupą uderzeniową znad Wieprza, jednak zamiast do Puław pojechał do Bobowej pod Tarnowem, do majątku Wieniawa-Długoszowskiego, gdzie znajdowała się wówczas jego konkubina z dwiema córkami. Nadrobił przez to, w drodze do Puław, kilkaset kilometrów. Jest więc oczywistym, że mógł być w dowództwie grupy uderzeniowej najwcześniej 14 sierpnia po południu, a prawdopodobnie było to jeszcze później. Pierwszy rozkaz Piłsudskiego pochodzi z 15 sierpnia i nie ma podanej godziny. Dodatkowo istnieją dowody na to, że, tegoż 15 sierpnia, Piłsudski brał udział w chrzcinach w jednym z kościołów w Puławach, jako... ojciec chrzestny."

Awilod 2012-08-23

"Przed wyjazdem z Warszawy Piłsudski spotkał się z premierem Wincentym Witosem i wręczył mu dymisję ze stanowiska Naczelnika Państwa i Naczelnego Wodza. Premier bojąc się upadku morale wojska dymisji nie ogłosił publicznie, a podczas następnego spotkania zwrócił list Piłsudskiemu. Koordynatorem wszystkich działań wojennych po stronie polskiej został Rozwadowski. Co więcej jako szef Sztabu Generalnego po dymisji marszałka automatycznie stał się Naczelnym Wodzem, prawdopodobnie nawet o tym nie wiedząc. Nie zmienia to faktu, że w razie klęski odpowiedzialność z prawnego punktu widzenia spadłaby na Rozwadowskiego, a nie na Piłsudskiego."

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-08-23

Jerzy, no to juz naciagasz. Tak Jagiello nie wykozystal sukcesu pod Grunwaldem. Ale Jagielonczyk byl metodyczny i skuteczny i sukces odniosl. Rownie dobrze mozesz argumentowac ze jak Niemcy podbili Francje w 2WS to byl to zaden sukces bo przeciez mogli to zrobic w pierwszej.

Jabollissimus 2012-08-23

@17, 18 - skąd ten cytat?

Awilod 2012-08-23

17 - feliniak.blog.onet.pl 
 
18 - artykuł o gen.Rozwadowskim na wikipedii

Awilod 2012-08-23

17-feliniak.blog.onet.pl 
 
18-artykuł na wikipedii o gen.Rozwadowskim

Jerzy Leon 2012-08-23

@Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista??????? 
Jagiełło Grunwald wygrał, a Niemcy I Wojnę przegrali!! 
Co Ty za nową historię tworzysz. Czegoś takiego to by nawet Maciarewicz nie wymyślił!!!

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-08-23

Nie zrozumiales mnie albo ja ciebie nie rozumiem. Twierdze (odnosnie 16) ze Wojna Trzynastoletnia to byl sukces polski niezaleznie od zmarnowanej przez Jagielle okazji prawie pol wieku wczesniej.

Marius 2012-08-24

Dobrze się sprawdzasz w roli lektora Jabol :) 
A ND'kami się w komentarzach nie przejmuj.

Awilod 2012-08-24

Prawda napisana przez ND, już prawdą nie jest?

Le gun 2012-08-24

Zainteresowanym w temacie polecam książkę autorstwa Grzegorza Nowika, pt. "Zanim złamano Enigmę... rozszyfrowano rewolucję. Polski radiowywiad podczas wojny z bolszewicką Rosją 1918 - 1920". Autor opisuje działania wojenne przez pryzmat rozszyfrowanych bolszewickich depesz przez polskich kryptologów. Ukazane są również kulisy powstawania planu Bitwy warszawskiej oraz role jaką odegrali w tym marszałek Józef Piłsudski i generał Tadeusz Rozwadowski. Uprzedzam, że książka ma ponad 1000 stron. 
 
Pozdrawiam kontestatorów i 
 
Bolszewika gon, goń, goń.

GPC88 2012-08-25

Znowu kolejna swietna audycja! Tak trzymac chlopaki

Rodzina Radia Kontestacja 2012-09-21

Znowu chwyciliście Historię za cyce!

Dodaj komentarz...


Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo KonserwaInne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - 4 lata temu
Równość - sruwność. (1) - 5 lata temu

Ludobójstwo - film - 5 lata temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 6 lat temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 6 lat temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 6 lat temu

Plotki, ploteczki (1) - 6 lat temu


Zabory Ukrainy? (6) - 7 lat temu

Kabaret z Konserwą (4) - 7 lat temu

O masonerii (15) - 7 lat temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 7 lat temu
Czarne święta! (11) - 7 lat temu


Właściciele Polski (12) - 7 lat temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 7 lat temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 7 lat temuMrowisko masonerii (38) - 8 lat temu

Polska - Afryka Europy (13) - 8 lat temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 8 lat temuWlepy AgenTomasza (1) - 8 lat temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 8 lat temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 8 lat temu

Jan Pietrzak (24) - 8 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 8 lat temu

Punki i hipstery (16) - 8 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 8 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 8 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 8 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 8 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 8 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 8 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 8 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 8 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 8 lat temu

Krzyż w PE (47) - 9 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 9 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 9 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 9 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 9 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 9 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 9 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 9 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 9 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 9 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 9 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 9 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 9 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 9 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 9 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 9 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 9 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 9 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 9 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 9 lat temu


Precz z Halloween (69) - 9 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 9 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 9 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 9 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 9 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 10 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 10 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 10 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 10 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 10 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 10 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 10 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 10 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 10 lat temu

Konserwa - wódanie specjalne (9) - 10 lat temu

Konserwa - Wydanie Swiateczne (6) - 10 lat temuKonserwa (testowa) 2 (9) - 10 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt