Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
Hemikryptomonokaidialog
Przez ok. pół odcinka zamówiona próbka ByteEatera gadającego bez głębszego przygotowania na różne tematy, jak to w audycji z założenia „luźnej”. Potem dzwoni Grzesiek (ten od pizzy) i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2012-08-23

Jan Fijor - Wytryski nieruchomości

Nadający: Jan Fijor

Amber Gold ciąg dalszy oraz o tajemniczych wytryskach nieruchomości.

KOMENTARZE

Marek 2012-08-23

Steven Paul Jobs was born in San Francisco on February 24, 1955 to two university students, Joanne Carole Schieble and Syrian-born Abdulfattah "John" Jandali (Arabic: عبدالفتاح جندلي‎), who were both unmarried at the time.[33] Jandali, who was teaching in Wisconsin when Steve was born, said he had no choice but to put the baby up for adoption because his girlfriend's family objected to their relationship.[34]

Radek Olszak 2012-08-23

Znowu 15 minut Monty Paythona w Jan Firor zaprasza. 
Zakupy młodych bogatych "kolegów" saudyjczyków w azji i londynie a ceny nieruchomości i żywności w Polsce. 
Blacha pocił się 15 minut nad tematem, pocił ale nic z tego nie wyszło.  
Kolejny kabaret.  
Blacho ale czyimi kolegami są saudyjczycy to nie wyjaśniłeś! 
Janka okazało się że nie. 
Twoimi tez nie.  
To czyi mieli być ci "koledzy"? 
Użyłeś tego określenia w znaczeniu pejoratywnym aby poniżyć naszych braci saudyczyków? Blacho wstydz się.  
Po raz kolejny się zam zagubiłęś. 
 
A co tematu to średnia płaca miesięczna w Koreii Pn. wynosi 3000 wonów. A kilogram ryżu kosztuje 5000 wonów. Oni budują socjalizm już długo. My (UE) dopiero zaczeliśmy. Więc należy się przygotować na taką cenę żywności. 
Rozmawiałem z pewnym rzeźbiarzem który przeprowadził się z Białegostoku do małej wsi na mazurach. Opowiadał mi że wieś jest bardzo w dzisiejszych czasach edukowana. Mają ponad 4 doktorów ,100 magistrów, licencjatów nie liczę. Na wsi rodzi się dużo dzieci. Facet wie bo robił za "mikołaja" na boże narodzenie. 
 
Podobno w tym roku jest największa susza w USA od 100lat w związku z tym ceny żywności na rynkach światowych idą ostro w górę. 
Podobno szykuje się kolejna rewolucja związana z tym tematem w 
Afryce środkowa i zachodniej. 
 
Przez dopłaty dla rolników z UE trzeci świat ma problemy żęby co kolwiek sprzedać w europie.I nie tylko w europie. Światowy rynek jest przez to rozregulowany. 
Podobno w związku z tym samobójstwo popełniło 100tysięcy(może trochę mniej) rolników w indiach jakiś czas temu.

Marek 2012-08-23

"Podobno w tym roku jest największa susza w USA od 100lat w związku z tym ceny żywności na rynkach światowych idą ostro w górę." 
 
Bzdura a ty to łykasz. To strumień pieniędzy z Fedu rozlewa się po świecie. Jeżeli w jednym miejscu mamy suszę to powinien być w innym urodzaj czy co tam. Ocieplenie nawet jak jest to nie tak drastyczne aby była jednostajnie częstsza seria nieurodzajów. 
 
Widziałem rok czy więcej temu artykuł jak to mennica USA narzekała na wzrost cen bawełny do produkcji dolarów.

Marek 2012-08-23

@Radek, sporo spawania jest w UAE itd., więc może o to chodzi. Przyjeżdża tam dużo ludzi pracować z całej Europy, jak z UK to czemu nie z Polski.

Radek Olszak 2012-08-23

@ Marek jak chcesz to jedź. Skończysz zabranym paszportem i będziesz spawał w 50 stopniowym upale a do picia dostaniesz słonawą wodę :). Może w 3 lata zarobisz na powrót jak Ci z Bangladeszu.

Tomasz 2012-08-23

tak się rozmawia z osobami, które przeszkadzają, a nie rozłącza, brawo Janku! co do tematów, to fakt, ziemia non stop w górę, dobrze, że w PL, jeszcze ze zwykłej pensji ludzie potrafią wybudować i kupić ziemię.

Marek 2012-08-23

Ja nie, ale kolega tam pojechał i jakoś żyje (inspekcja spawów). Zapomniałem który z emiratów.

cleshch 2012-08-24

Panowie sorry, że kolejny raz poruszam ten wątek, ale nie wytrzymam! Wątek streścić można jednym słowem, które już przyprawia mnie o mdłości - Blacha. 
 
Nawiązując do komentarzy pod poprzednią audycją mam nadzieje, że wszystkim (a właściwie jednemu) "obrońcom" wolności słowa, wypowiedzi kolegi Blachy, argumenty wypadną z ręki. Oto piękny dowód na konieczność wyłączania Blachy pojawił nam się na antenie. Dzwoni gość, zadaje pytanie z dupy wzięte i konsekwentnie z uporem maniaka rząda odpowiedzi na nie. CZŁOWIEKU! Skąd Ty bierzesz takie pytania?! Co Cię obchodzą "szejkowie inwestujący w Azji" i pobudki nimi kierujące?! Dzwonisz, wybijasz z rytmu słuchaczy i prowadzących. Po raz setny dowodzisz, że powinni się Tobą zainteresować specjaliści, bynajmniej nie z ekonomii. Dużo masz jeszcze takich pytań - problemów? Mam prośbę: spisz je na kartce papieru, dołącz dwa zdjęcia i zakop głęboko pod ziemia. Najlepiej za granicą! 
 
Rozumiem i szanuję wolność słowa, wypowiedzi, wyrażania poglądów, ale na Boga - to co gadasz trudno zakwalifikować do jakichkolwiek "poglądów". 
 
Wyłączenie Blachy to już nie cenzura, to konieczność. Jako słuchacz mam prośbę, aby eliminować z eteru jednostki, które ewidentnie przeszkadzają. I nie wyskakujcie tu z hasłami, że "radio wolnościowe, a dyskryminuje itp". Jak ktoś sra na wycieraczkę to powinien dostać kopa od właściciela niezależnie czy jestem za ograniczaniem swobód czy też nie. 
 
Janku ładnie i dyplomatycznie rozegrałeś sprawę, ale jak widzisz, tłumaczenie Jackowi czegokolwiek - nic nie daje. Inteligentnie z inteligentnymi... 
 
Proszę raz jeszcze aby Blachy nie odbierać, bo się farsa robi z audycji, którą lubię i słucham z zaciekawieniem.  
 
Pozdrawiam

Jaroslaw 2012-08-24

CZYM SIE ROZNI PIRAMIDA OD BANKU 
 
Nie zgadzam sie z teza ze caly system finansowy, laczenie z bankami to piramida.  
 
W piramidzie nie ma mowy o zysku z prawdziwej inwestycji. W ogole nie ma inwestycji. Jak to ktos podsumowal: " okradanie Pawla zeby zaplacic Piotrowi" 
 
Banki maja do zaoferowania realne produckty (kredyty, akcje etc) bez extra doplaty. 
 
Piramidy podwazaja zaufanie do instytucji finansowych, twierdzac wrecz ze ich progamy lepsze iniz tradycyjne banki. 
 
Mysle ze w kapitalizmie nie chodzi o wykorzystanie szarego Kowalkiego. Kapitalizm to powinna byc uczciwa wymiana dobr i uslug, a nie anarchokapitalizm (wolny rynek oszustow).

-Blacha 2012-08-24

Podczas audycji temat był ustalony na nieruchomości więc o tych nieruchomościach mówiłem. 
Arabskie inwestycje to wydatki rzędu kilkadziesiat milionów euro czy funtów ,lekka ręka, na zakup nieruchomości jakimi zazwyczaj sa ekskluzywne apartamentowce budynki typu ten w Dubaju.Można przypuszczać z duża doza gwarancji ,że za jakiś czas Chińczycy w Europie będa inwestowali w podobny sposób.Wówczas każdy kto znajdzie się blisko takiego przybytku luksusu znaczaco się wzbogaci z co najmniej dwóch powodów: 
 
-tak duże inwestycje ,co już widać w Azji, będa potrzebowały całej masy firm kooperujacych od ludzi do wewnętrznej infrastruktury elektrycznej i informatycznej przez gastronomie a kończac na firmach sprzatajacych. 
 
-jest to oczywiście dobry motyw pod wszelkiego rodzaju spekulacje. 
 
To oczywiście jest perspektywa długo letnia póki co meczety powstaja w centrach dużych europejskich miast co jest pierwszym krokiem do takiego poważniejszego wejścia w rynek podmiotów jakie do tej pory były egzotyka czy występowały bardzo żadko.Podobna taktyka jak z budowaniem instytutów Konfucjusza w Afryce. 
 
Cóż, tradycja stało się w tej audycji płakanie nad tym co FED zrobił a czego nie zrobił i oszustwa banków w naszym regionie świata(+ front obrony para bankowości) a nie dostrzeganie szans w innych regionach i np: faktu ,że islamska bankowość nawet nie drgnęła pod względem swojej stabilności od krachu 2008 roku aż do dziś .Być może dlatego ,że lichwa jest tam zakazana ,wiele innych podejrzanych finansowych praktyk jest tam zakazanych. 
biznes.interia.pl 
 
Jeszcze mały cytat z forbes.pl : 
 
"Sąsiedzi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich uznali Polskę już w 2007 r. za najbardziej obiecujący kraj w regionie. Kilka tygodni temu przysłali ambasadora i teraz przygotowują otwarcie swojej pierwszej w Europie Środkowej ambasady - właśnie w Warszawie. Katar nie chce być gorszy. Na wpływach z eksportu gazu zbudował całą piramidę funduszy, które szukają dobrych okazji inwestycyjnych. Z reguły nie wtrącają się do biznesu. Liczą na stabilny, długoterminowy zysk z inwestycji. W wielu krajach i przedsiębiorstwach katarskie fundusze uważa się za bardzo pożądanych inwestorów." 
www.forbes.pl 
 
Poniżej jeszcze link do jednego z wolnościowych blogów jaki od czasu do czasu czytam piszacy o arabskich inwestycjach w Europie i ich skali : 
7dni.wordpress.com 
To ciekawe blog wolnościowy a nie opowiada głupot o mitycznej "cywilizacji białego człowieka" jaka to wielu libertarian raczy się kompromitować tu i ówdzie . 
 
Janek w jednym ma racje opłaca się a wręcz trzeba kupować ziemie w Polsce ,wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja ,że będzie ona wiele więcej warta być może już w najbliższej przyszłości. 
 
Coś tu jeszcze niebawem naskrobie bo widzę ,że za jakiś czas będa mnie cenzurowali i wyprowadzali w białym kaftanie ;-) 
 
Pozdrawiam JacekVelBlacha

Radek Olszak 2012-08-24

@Ten człowiek "Blacha" wie że szkodzi, wie że przeszkadza. Ole on prowadzącego i słuchaczy ma głęboko w d.... 
Najważniejsze jest zadzwonić do każdej audycji paplać tak długo dopóki nie zrzucą( najlepiej całą godzinę) i zadawać pytania w stylu "wyższość swiąt bożego narodzenia nad świetami wielkiej nocy)". 
Ale to że on nie zna tematu to ja się nie dziwię. Jak całą audycję wam tarabani sygnał skypa to ciężko usłyszeć co jest mówione w audycji.  
Audycja jest bardzo fajna. Ale to się już staje upierdliwe że w każdej audycji jest Blacha, psuje krew denerwuje.  
Nie chciał bym żrezygnować ze słuchania tej audycji przez tego dziwnego osobnika.

Marek 2012-08-24

Jeżeli lichwa jest zakazana to w jaki sposób Dubaj zbankrutował?

darek 2012-08-24

Nie jest prawdą, że w piramidzie nie ma żadnych inwestycji. Bernard Madoff rzeczywiście inwestował na giełdzie tylko fałszował wyniki by przyciągnąć nowych inwestorów. Dlatego działał chyba ok 30 lat i piramida nie zawaliła się.

SEKAi 2012-08-24

Gościu nie masz pojęcia o Azji, szanse na to że Tajwan połączy się z Chinami są takie same jak to że polacy będą głosować za przyłączeniem się do rosji, (a niemcy byli okupowani przez rosjan, to ma być niby zaskakujące że niemcy chcieli zjednoczyć kraj rozdzielony przez wrogie siły, co to ma wspólnego - z suwerennym Tajwanem, który rządzi sam sobą, teraz ma niby oddać władze znienawidzonym chinom. Najwyraźniej nie masz pojęcia co działo się w hong kongu kiedy 97 UK przekazywało chinom władze nad hong kongiem, ludzie zwiewali z tamtąd, tak jak wcześniej tam uciekali. To chiny szukają sposobu żeby wchłonąć Taiwan, od gróźb zbrojnych zaczynając, po za tym Taiwan jadł już ze stołu USA wątpię by przestawili swój smak dla wymysłów jakiegoś profesorka, który taiwan widział tylko na mapie.....

koko 2012-08-24

Blacha ma wytrysk mocno opozniony, nigdy nie wiadomo kiedy zaczal i kiedy skonczy... musisz artykuowac pytania bardziej zwiezle, najlepiej w jednym, krotkim, zdaniu i bedzie cacy...

Rysiek 2012-08-24

Hej, często was słucham ale dziś naprawdę się uśmiałem kto zrozumiał to zrozumiał odnośnie "arabskich" inwestorów :) , co do Plichty to nie rozumiem jednej rzeczy jeśli to był przekręt to dlaczego nikt wcześniej nie założył mu sprawy za oszustwo bądz nie za nie wywiązanie się z umowy jaką zawierali klienci ??

Barrett 2012-08-25

PONIŻSZY KOMENTARZ NIE DOTYCZY BLACHY. ;) 
 
Genialna audycja - conajmniej tak samo dobra jak ta z Korwinem. Tematy takie jak ziemia są zasadnicze w czasach kryzysu.  
 
1. Dotacje 
 
Janku - czy zauważyłeś fakt, że biorąc dopłaty rolnicze nadajesz bandzie podbijaczy pieczątek sens istnienia? Właśnie tej wielotysięcznej zgrai unijnych i polskich przebieraczy papieru. Dajesz uzasadnienie dla wypłacania im pensji tylko dla tych 3000.  
 
Dlaczego wspierasz system biurwokratyczny? Zależy ci na szybszym kryzysie? Przecież podczas jednej z poprzednich audycji mówiłeś, że urzędnicy istnieją, dlatego że czują się potrzebni. Chcesz, aby czuli się potrzebni? Nie przekonałeś mnie swoją krótką argumentacją do dotacji. Nadal Jestem OK i nie biorę ;). I w trakcie kupna ziemi nie zamierzam ich brać. 
 
2. Wojna, a ziemia 
 
Jeżeli kupujecie ziemię za miastem i chcecie, żeby w razie wojny wydawała plony - zaprzyjaźnijcie się z lokalnym community tak jak mówi janek. Koniecznie z ludźmi, którzy posiadają broń palną (np. myśliwi). Taki sąsiad nie tylko może dać wam pożywienie, ale i schronienie w czterech ścianach w ramach budowania siły grupy. 
 
Nieruchomości podczas wojny są ryzykowne z prostego powodu: budynki służą jako osłona piechoty w trakcie walk i są bardzo narażone na ataki lotnicze (zobaczcie sobie zdjęcia powojennej Polski).  
 
Podejrzewam, że Janek powoli się szykuje do ew. wojny. Nawet bierze już te dotacje, nie widząc sensu w akcji Kamila "Jestem OK, nie biorę"...

SEKAi 2012-08-25

Ale głupoty wypisujesz Barrett - po pierwsze dawanie pieniędzy każdemu na przysłowiową gębę, nie pomoże w osiągnięciu zysku, jak ktoś nigdy nie zarobił handlowaniem - to nawet jak dostanie 100 tys, to zwyczajnie je przejje. A jego "biznes" albo zdechnie po miesiącu albo po roku. Po za tym dotacją zakładasz sobie pętle urzędniczą na szyję, masz mieć bizness plan na 2-3 lata na przód kiedy już po tygodniu możesz być bankrutem, masz np. napisać ile będziesz płacił za wynajem lokalu, ale cena moze sie zmienić po kwartale a potem będziesz musiał się tłumaczyć i płacić grzywnę za niewywiązanie sie z planu unijnego, który powinien raczej nazywać się kolektywistycznym..... a jeśli bierze te pieniądze ktoś doświadczony, to co z tego, jeśli Janek weźmie 1000 tys, i kupi za to pola uprawne, to te 1000 tys, nie zostanie wydane na nowego maibacha dla palikota, albo mieszkanie dla córeczki tuska. Po za tym urzędnicze gęby żrą unijne pieniądze a przy tym nasze, np. stadion zbudowali za kasę Uni ale emerytom nie dodali tych milliardów co zaoszczędzili na stadionach i autostradach, nie wpłacili ich na konto dziury budżetowej, - ale za stadion i autostradę ściągną z podatników, więc im więcej weźmiesz od nich tym potem mniejsze straty poniesiesz kiedy od ciebie też ściągną.... SARKAZM.....

-Blacha 2012-08-25

#17 
@Barrett  
 
Na wypadek wojny to liczy się tylko i wyłącznie to co masz w głowie a ziemia często przechodzi z rąk do rąk w zależności jak front walki się przemieszcza.Jak masz potencjał intelektualny to jedyne co ci jest potrzebne to pistolecik do obrony własnej tudzież kamizelka kuloodporna.Tak po za tym wiesz jak wygląda ziemia po ataku rakietowym ? Przekopać tego nie przekopiesz bo trafisz na niewybuchy a zanim tam coś urośnie własne gacie wsadzisz na patelnie by nie umrzeć z głodu ;-)  
W przypadku wojny domowej to nawet na sąsiadów liczyć nie możesz a wówczas to już ekstremalnie Twój następny posiłek zależy od tego co masz w głowie i prędzej najesz się tym co rośnie dziko np: w lesie niż na polu jakie zmieni się w poligon (a manewry na nim nie będą ćwiczeniami). Gdyby doszło do rewolucji komunistycznej to akt własności ziemi choćby potwierdzony przez samego papieża będzie mniej wart niż papier toaletowy.Nawet takie złoto wydaje się być tu alternatywą (choć umiarkowanie w nie wierze w takich okolicznościach) bo je możesz schować ,łatwo przetransportować w inne miejsce a przy odrobinie szczęścia przetopić na produkt luksusowy galanterii i nie ponosić takich kosztów jak ochrona ziemi i jej niespodziewana eksploatacja przez wszelkie możliwe czynniki w  
ramach konfliktu militarnego. 
 
Cytat : 
 
"zaprzyjaźnijcie się z lokalnym community tak jak mówi janek. Koniecznie z ludźmi, którzy posiadają broń palną (np. myśliwi). Taki sąsiad nie tylko może dać wam pożywienie, ale i schronienie w czterech ścianach w ramach budowania siły grupy." 
 
Nie wiem po co myśliwym wówczas(podczas wojny) się przyda jakiś świstek o własności ziemi i jeszcze jeden cieć co to w lesie pierwszego dnia się zgubi? 
Przyjaźń jak najbardziej by pozyskać broń i zdobyć wiedzę czego z nieokiełznanej natury lepiej nie spożywać......i by nauczyć się dziczyznę przyrządzać. :)  
 
Pozdrawiam JacekVelBlacha

GPC88 2012-08-25

Nie wiem czemu krytykujecie Janka ze bierze kase z doplat - ja tez jestem wolnosciowcem i biore, Hugo tez bral becikowe - wtedy ten system szybciej upadnie - wiec jesli ktos korzysta, jak ja sensownie z dotacji unijnych pomaga upasc temu systemowi :)

Marriusz 2012-08-25

ciekawa rozmowa z Gwiazdowskim 
pierwsza pozycja od góry 
www.tok.fm 
polecam

Marriusz 2012-08-25

@GPC88 
Dopłaty są dobrem rzadkim którego jest za mało.Należy więc zniechęcać do brania ich by była mniejsza konkurencja a jak jest okazja to brać ile dają.Mnie tylko martwi że ci co biorą dopłaty z definicji zaczynają być mniej konkurencyjni od tych co ich nie biorą bo muszą się mniej wysilać i w konsekwencji plajtują.

Barrett 2012-08-25

1. @-Blacha: 
 
Niestety, wojna jest na tyle tragicznym zdarzeniem, że ciężko obronić się przed stratami. Niemniej łatwiej zagospodarować 40 metrowy dół po zrzucie lotniczym (np. jako staw hodowlany) niż ruinę nieruchomości. 
 
Po wojnie można liczyć na odzyskanie swojej nieruchomości, ale tylko wtedy, gdy nie wybuchła na niej głowica nuklearna i ew. komuniści nie znacjolizowali jej. Niemniej doświadczenia wielu wojen pokazują, że ludzie na wsi dysponujący ziemią mają o wiele lepsze warunki bytu niż ludzie z otoczonego miasta: 
 
pl.wikipedia.org 
 
 
2. @SEKAi: 
 
Fragment wpisu z bloga Kamila www.kamilcebulski.pl
 
Moralne jest to, co jest dobrowolne. Używanie przemocy lub korzystanie z jej owoców jest również niemoralne i społecznie nieakceptowalne. Oświadcz się dziewczynie, a potem jej powiedz, że ukradłeś pieniądze na pierścionek, sprawdź reakcję. 
 
I tak dochodzimy do kolejnego argumentu jakoby dotacje były dobre jako forma odebrania od złodzieja tego co nam zabrał wcześniej. Jest to dobry sposób rozumowania, gdyż używanie przymusu jest zasadne tylko w obronie przed przymusem, ale nie jest to argument za braniem dotacji. Jest to raczej racjonalizacja. Tak jak w przypadku gdy kupimy trzeci telewizor tłumacząc to tym, że dzięki temu zaoszczędzimy czas na chodzeniu do drugiego pokoju. 
 
Przed złodziejami trzeba się bronić. Obrona przed złodziejem polega na tym, że jak nas napada my robimy wszystko aby mu pieniędzy nie dać. Jak jesteśmy silniejsi to wygramy, jak jesteśmy słabsi to złodziej uderzy nas w twarz, potem drugi, potem skopie kilka razy, ale mamy satysfakcje, że nie poszło mu z nami tak łatwo. Możemy też po akcji skrzyknąć chłopaków, znaleźć złodzieja i mu odebrać to co nasze. 
 
Naprawdę nie mam nic przeciwko temu, aby któryś z was wyliczył sobie podatek, poszedł do kasy w urzędzie zapłacić. Pani mu pokwituje, że przyjęła pieniądze, następnie wyciągnijcie pistolet i ukradnijcie te same banknoty, które daliście urzędnikowi. Będziecie moimi bohaterami, tak samo jak moimi bohaterami są “nieznani sprawcy” którzy obrzucili urząd skarbowy w Kielcach koktajlami mołotowa chyba w 2009 roku. 
 
Jeżeli jednak złodziej wam pieniądze ukradnie i powie do was, że wam te pieniądze odda pod warunkiem, że zrobicie coś dla niego, np. pomalujecie dom lub nago przebiegniecie Marszałkowską w Warszawie to już nie jest to obrona przed złodziejem, ani odbieranie swojej własności tylko dostarczanie dla niego usługi. W takim układzie tylko złodziej jest zadowolony, gdyż ma to co chciał (np. statystyki pomocy potrzebującym), a wy robicie za frajera i racjonalizujecie sobie to tym, że odebraliście pieniądze, może i tak, ale odebranie pieniędzy na warunkach stawianych przez złodzieja to nie jest odebranie pieniędzy, tylko dostarczanie mu usługi!

manhattanman 2012-08-25

czy ja wiem, że kupno gruntu dzisiaj się opłaca, do 2009 ziemia rosła o ok. 30% w skali roku, dziś 1-2%

Barrett 2012-08-25

@GPC88 
 
Upadek systemu może oznaczać wojnę (historia pokazuje, że przeważnie tak się dzieje). Czy jesteś na nią gotowy? Jeżeli skonstruowałeś bombę wodorową w domu lub masz chociaż kałacha - gratuluję. 
 
Nawet jak bym miał broń to chciałbym jak najbardziej oddalić wizję napierdalania się ołowiem i zrzucania ładunków na ludzi. Można łatwo wykitować - taki szczegół. Dlatego nie biorę dotacji - bo aktualnie nie jestem gotowy na wojnę. Czy życie jest Ci miłe?

GPC88 2012-08-26

Sugerujesz ze ja, Janek i Hugo chcemy isc na wojne bo bierzemy panstwowe dotacje?

Barrett 2012-08-26

GPC88: 
 
Nie sugeruję, tylko pytam. Jeżeli te "kradzione" pieniądze Janek zainwestował np. w Asbiro, i zrekompensowało to podatnikom stratę wynikłą z pracy urzędnika - wtedy to ma jakiś sens.  
 
Janek nie pochwalił się kogo i w jaki sposób "zwalcza" tymi pieniędzmi. Zastanawia mnie tylko, czy ta dotacja pozbawiła pensji chociaż jednego urzędnika. Jestem ciekawy - czekam na jakiś szerszy argument. 
 
Mogę się mylić, ale uważam, że gdybyśmy wszyscy w tym kraju żyli według filozofii samowystarczalności którą promuje Kamil, to szybciej doszlibyśmy do ładu niż sabotując z pieniędzy podatników, bo to oznaczałoby ekonomiczne wykończenie władzy. Lepiej zapobiegać, niż leczyć. 
 
Rezolutni rolnicy przykrywają swoje działki czarną agrowłókniną by przeciwdziałać chwastom. To jest znacznie tańsze od wielokrotnego plewienia grządek (swoją drogą mało poetycki przykład). 
 
Hugo brał dotację? No prosze, a tak krytykował Frondę... Gdzie się pochwalił co z nią zrobił?

GPC88 2012-08-26

Ja dzieki swoim dotacja sprawilem ze moja firma jest jeszcze lepsza i Wy macie z tego jeszcze wiecej korzysci, Hugo tez pewnie dobrze spozytkowal becikowe. Wiec moim zdaniem duzo zalezy od tego KTO te pieniadze dostaje.

LordBlick 2012-08-26

Wielka blaszana beczka śmiechu....

Barrett 2012-08-26

GPC88: 
 
"Lepsza" to twoje subiektywne zdanie. Gdyby nie było dotacji to w wyniku obniżenia podatków większą rzeszę konsumentów mogłoby stać na twoje produkty. Odpadłyby częściowo koszty marnotrawstwa po stronie administracji. Dług nie wzrósłby tak znacząco dając nam więcej czasu na przygotowanie się do kryzysu. 
 
O tym czy decyzja była lepsza zadecyduje rynek, zadecydują konsumenci w przyszłości.  
 
Masz lepszy pomysł na likwidację miejsc pracy w urzędach? Co zrobiłeś w tym kierunku? Uważasz, że same pikiety pomogą? Typowi wolnościowcy skupiają się na sobie, a żyjemy przecież na planecie na której toczy się coraz więcej wojen - jeżeli nie zatrzymamy wodospadu drukowanych pieniędzy inwestowanych w administrację w końcu będzie trudno uciec przed którąkolwiek z nich.  
 
Co się stanie z tymi milionami frajerów kiedy system emerytalny upadnie w wyniku złej inwestycji tej rzeszy Polaków, jaką jest inwestycja w państwo? Co się dzieje, kiedy tępy tłum się wścieka? 
 
Myślę, że zamiast podstawiać miski pod wycieki łatwiej byłoby po prostu załatać dziurę. Idąc tropem myślenia Czerwonej Pigułki: lepiej leczyć przyczyny choroby, a nie jej objawy.

GPC88 2012-08-26

Prawda jest taka ze wiekszosc przedsiebiorcow bierze jakies dotacje, dodatki do gruntow, becikowe itp. Bo niby czemu na przyklad taki Hugo mialby nie brac? Skoro placi podatki to dlaczego on ma nie dostac, a inni maja dostac

Tomkiewicz 2012-08-26

# 31 
 
Tyle, że biorąc (już bez wartościowania tego czynu), biorca przyczynia się do ugruntowania przekonania, że: 
 
- państwo jest do życia obywatela konieczne 
- urzędnik jest człowiekowi do życia konieczny 
- aparat biurokratyczny jest potrzebny 
- UE wcale nie jest taka zła, skoro mogę cosik sobie dofinansować. 
 
W rezultacie czego, audycje jak choćby ta o moralności pracy w urzędzie (vide WG u Hugo), tracą ciężar gatunkowy i stają się jedynie suchą - choć ciekawą - dyskusją.  
 
ps: A potem taki Kuba z USA będzie miał wodę na młyn dla swej pro-urzędaskiej nawijki :)

Barrett 2012-08-26

32. Hugo z tego co pisał jest objęty inkubatorem Asbiro - w takim wypadku jego podatki są bardzo małe, jeżeli w ogóle jakieś płaci. Jeżeli jesteś zainteresowany: 
 
www.asbiro.pl 
 
Ponad 2-godzinna audycja opisujaca ten "proceder": 
 
www.kontestacja.com 
 
Będąc objętym ochroną tego rodzaju spółek płacisz o wiele mniejszą cenę niż inwestując czas i pieniądze w podatki, w dotacje, w biurwoland. 
 
Nie każdy to wie, ale w Polsce da się w ogóle nie płacić podatków. Aby się dowiedzieć jak, wystarczy skorzystać z wiedzy Kamila. Chyba dlatego właśnie powstało Asbiro. Jest alternatywa dla dostarczania usług urzędnikom.

Barrett 2012-08-26

Wybacz Tomkiewicz, pisałę do do 31. GPC88

Marriusz 2012-08-27

@GPC Ale tu nie tyle chodzi o dotacje co o pewną wiarygodność jeśli nie o śmieszność.Chociaż...Czy ktoś kto hołduje werbalnie pewnym zasadom koniecznie musi ich przestrzegać? 
Samo życie i kolejna lekcja dla wszystkich.

darek 2012-08-27

Jakbyście szli ulicą i zobaczyli leżący banknot 100 złotowy to zapewne wzielibyście. Powiedzielibyście sobie, że jak ja nie wezmę to weźmie ktoś inny. 
Tak samo jest trochę z dotacjami - to są takie pieniądze leżące na ulicy, które nie wiadomo jak zwrócić właścicielowi.

GPC88 2012-08-27

Niestety teoria swoja droga, praktyka swoja, ja poki co biore jak wszyscy i dobrze na tym wychodze

Tomkiewicz 2012-08-27

# 36 
 
"Jakbyście szli ulicą i zobaczyli leżący banknot 100 złotowy to zapewne wzielibyście." 
 
Źle trafiona analogia. Po pierwsze, nie rozgraniczyłeś, czy masz do czynienia z banknotem, który na twoich oczach komuś wypadł, a takim leżącym se wesoło i beztrosko na środku chodnika. 
 
Po drugie, porównanie podniesienia leżących pieniędzy i przywłaszczenie ich (bo nikt w polu widzenia za nimi nie lata, nie widać nikogo, kto by coś sprawdzał, gmerał po portfelu, nerwowo się rozglądał) ze świadomym pobieraniem od państwa bezczelnego dodruku fiduncjarnego, który tylko zadłuża i zakłada lejce na plery, nie ma sensu. To są zupełnie różne sytuacje. A mówiąc językiem psychologicznym - są to dwie różne sytuacje pokusy.

Marriusz 2012-08-27

@GPC Ale Ty nie pierniczysz dyrdymałów tu co tydzień:-)) 
@darek to nie tak .Zawsze można wspomóc sierotki dotacją jakby ktoś tak pojmował dotacje jak to przedstawiłeś.

GPC88 2012-08-27

Juz nie potepiajcie tak - nikt nie jest czysty do konca

Barrett 2012-08-27

Oj tam, oj tam. Może zaraz zacznę się rozglądać za etatem i głosować na PO/PiS - bo wszyscy ;). Nikt przecież nie jest czysty do końca ;).

Barrett 2012-08-27

darek: gdybyś przeczytał ten artykuł z bloga Kamila www.kamilcebulski.pl zrozumiałbyś, że pieniądze leżące na ulicy nie dają USŁUGI nadprogramowej liczbie urzędasów-przydupasów, tak jak w przypadku dotacji ;).

Tomkiewicz 2012-08-27

# 40 
 
Ze swej strony - nie potępiam. Pisałem jedynie o skutkach ssania dotacji.  
Już bez ocen etycznych zupełnie, można na sucho zauważyć, że jak bierzesz, to wzmacniasz przekonanie o roli państwa lub instytucji państwowych.  
 
Inna sprawa, że płacimy podatki, więc czujemy bezpośredni przymus, a raczej terror. Jednocześnie doskonale rozumiem, że ludzie są niejako prowokowani do podjęcia dotacji, pisania wniosków itd. Dzieje się tak, bo państwo tak ciśnie, że każda okazja do zdobycia kapitału staje się okazją sensowną.  
Takie błędne koło. 
 
Nie rozumiem jedynie, czemu ludzie majętni decydują się na taki krok. Nie potępiam tego akurat w czambuł, ale pozyskując dotację, na własne życzenie osoba taka stawia się w roli kontrolowanego przez ścisły, odgórny nadzór urzędniczy. 
 
Ludzie, których znam zawodowo, są bardziej cenieni, gdy uda im się pozyskać kasiwo z dotacji, niż wskutek własnej inicjatywy. Ja pracuję w instytucji, gdzie mam możliwość generowania dochodu. Jestem traktowany jak zagrożenie. Zapewniam, że tak jak ludy osiadłe były znienawidzone przez koczowników, tak ludzie przedsiębiorczy są nienawidzeni przez urzędnicza brać. Książkę mógłbym napisać, jak to wszystko "działa" :) A funkcjonuje tak, że włos się z przerażenia jeży na głowie. Ale to każdy, jak sądzę, tutaj wie doskonale.

darek 2012-08-29

A co sądzicie o takim pomyśle ? 
 
Piszemy wniosek o dotację na jakiś kompletnie odjechany pomysł - typu domek dla krasnoludków czy coś w tym stylu - bierzemy dotację, wydajemy pieniądze na jakieś nonsesowne rzeczy - np. podróż do Pernamuko w poszukiwaniu krasnoludków.  
Potem robimy o tym audycję dokładnie dokumentujemy nasze działania po to by ośmieszyć biznesy oparte o dotacjach.

Barrett 2012-08-29

44. darek: 
 
To zależy, czy to by przyniosło większą korzyść dla rynku niż wzięcie tej dotacji. Pamiętaj, że KS to nie jest maintreamowe radio - tylko elitarne, dla ludzi którzy nie są lemingami, tutaj ludzie nie trafiają z przypadku. 
 
Aby to miało sens trzeba by było poza tym zorganizować projekt ustawy obywatelskiej i w dodatku musiałby być klimat polityczny (większość). A tego nie ma. Temat dotacji dotyczy bezpośrednio tak małej liczby ludzi, że nie wiadomo, czy udałoby się zebrać określoną liczbę podpisów. 
 
Dlatego uważam, że lepszym pomysłem jest po poprzeć akcję "Jestem OK nie biorę". www.kamilcebulski.pl

SEKAi 2012-08-30

kiedy wrzucicie wczorajszą audycje ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Stanley 2012-09-01

Bank jest potrzebny tylko i wyłącznie do trzymania skrytki, a w skrytce złota. Choć i to nie jest pewne. 
Natomiast co do ziemi, to podzielam wizje i fonie pana Janka. 
Chodzi o ziemię rolną. 
W przypadku zagrożenia, że ziemia rolna miała by być przejęta przez Państwo lub obcego najeźdźcę , można ją wykopać i sprzedać na wywrotki. To jest najlepsze wyjście. 
Podziwiam wasze dyskusje. 
Pan Jan jest świetny w swoim poczuciu humoru i dlatego go słucham. 
Smaczku dodają jego rozmowy z prowadzącymi , którzy biorą go na poważnie, co powoduje moje tarzanie się po podłodze ze śmiechu . A śmiech to zdrowie ! 
Dziękuje za wasze audycje i proszę o więcej. 
Sam się chętnie włączę , ale nie wiem kiedy znów będziecie robili sobie jaja z Panem Janem ( nie z Pana Jana. To oczywiste) 
Pozdrawiam

Stanley 2012-09-01

Najlepszym systemem społecznym nie jest żadna demokracja, ale anarchia.

j4siu 2012-09-09

Wkurza mnie ta warszawska mentalność. "Ja akurat dzwonię z Warszawy".... kur*a a jakie to ma znaczenie ?

analityk 2012-09-29

Ciekawa audycja o dotacjach unijnych do 1 hektara ziemii . tylko żeby zaorać i zasiać coś na tym hektarze to trzeba wyłożyć ponad 3 tysiące czyli więcej niż wynosi dotacja

Bezimienny 2012-09-29

Ciekawa audycja o dotacjach unijnych do 1 hektara ziemii . tylko żeby zaorać i zasiać coś na tym hektarze to trzeba wyłożyć ponad 3 tysiące czyli więcej niż wynosi dotacja........

MISTIC 2013-01-02

ten blacha to jest jakis przyglup, powinien zostac wychlostany za swoj debilizm !!

Bezimienny 2014-04-03

Za przeproszeniem kurwa..... o co chodzi z tymi szejkami i ich kasą, bo rozbiło mi to całą audycję?

Macio 2017-03-09

Ciekawa audycja... 
 
pointoffice.pl

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Nie kupuj baryłek ropy (tylko alkoholu) (28) - 11 miesięcy temu


Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 11 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 11 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 11 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - ponad rok temu

Jak się bogacić? (18) - ponad rok temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - 2 lata temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 2 lata temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 3 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 4 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 5 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 5 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lat temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lat temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 7 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 8 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 8 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 8 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 9 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 10 lat temu

Portugalia (17) - 10 lat temu

Wy ćwoki (15) - 10 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 10 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 11 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 11 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 11 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 11 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

rolety dako nowy sącz - - 20.00
Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt