Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2012-08-26

Kiyosaki błogosławieństwo czy przekleństwo

Nadający:

A jak Ty uważasz?

KOMENTARZE

K.prez.S 2012-08-26

O, to porównanie idei do gwiazd bardzo mi się podoba - nie można ich osiągnąć, ale można się nimi kierować. To straszne, jak wielu ludzi nie rozumie tej prawdy i jak trudno się potem z nimi żyje... 
 
A co do organizacji firmy, to przedstawiona struktura właściciel -> kierownik -> pracownik jest dość uboga. Na jednym ze szkoleń Piotra Michalaka (bardzo polecam tego gościa, dobrze być na jego liście mailingowej) wykładana była struktura obszerniejsza: 
 
Właściciel (który nic nie robi) -> prezes (który zarządza całością) -> dyrektor (który zarządza działem, np. działem marketingu) -> kierownik (który zarządza grupą roboczą, realizuje konkretne projekty) -> pracownik (który się obija i gra w pasjansa na firmowych komputerach).

Radek Olszak 2012-08-26

Moim zdaniem kiyosaki to oszust i hohsztapler. 
On był biedakiem dopóki nie napisał książki "bogaty ojciec biedny ojciec" w 1997 roku. 
Wszystko w jego książkąch jest zmyślone. Bogaty ojciec np. nigdy nie istniał. Kiyosaki nigdy nie ogłosił bankructwa. 
Prawdziwi eksperci od nieruchomości śmieją się z jego rad. 
Tutaj przykład www.johntreed.com 
Kiyosaki to kolejny przykład guru samopomocowego. Guru który tylko przy pomocy biciu piany wykreował siebie na autorytet i zgarnał szmal. Przecież te jego książki to nuda i są bardzo źle napisane. Ciągle historyjki o bogatych biednych ojcach. Bujda na resorach. 
Tak samo ta jego gra cashflow. Artur Król zrobił recenzję i twierdzi ,że tak gra niczym w zasadzie nie różni się od monopoly.  
Że najbardziej istotny czynnik w tej grze to losowość i niczego się z niej nie nauczymy. Tylko że ta gra kosztuje kilka stówek a monopoly 50zł :) 
blog.krolartur.com 
Tutaj fajny cytat z Artura Króla 
"Tym, co przyciąga wiele osób do guru jest tak naprawdę głód emocjonalnych podniet, ludzie chcą by coś się działo, często mają też pewne skłonności do podglądania życia innych ludzi....W skrócie – guru samopomocowi pracują w biznesie rozrywkowym, nie pomocowym, w taki sam sposób w jaki telekaznodzieje pracują w biznesie rozrywkowym, a nie religijnym. Jednocześnie przedstawiają swoją pracę jako biznes pomocowy właśnie, co potrafi stworzyć bardzo nietrafne oczekiwania u ich odbiorców." 
blog.krolartur.com 
Kiyosaki to przykład właśnie takiego guru. Guru który posklejał kilka bzdur i oczywistych prawd do kupy. Podlał to swoim sosikiem i sprzedawał to naiwnym owieczkom. Tylko dziwnym trafem guru staje się bogaty a owieczki dalej są biedne.  
Przykładem takiego hohsztaplera jest też Robbins. Człowiek bez studiów który na sprzedawaniu marzeń zbił kasę. 
Guru mają też jedno ze sobą wspólnego. Łączy je MLM na jakimś wczesnym etapie ich "kariery"

darek 2012-08-26

Ja bym porównał Kiosakiego z Witkowiczem. Kiosaki doradza inwestycje kapitałowe zamiast zakładania i prowadzenia firmy.  
 
Natomiast Witkowicz najpierw założył z sukcesem kilka firm od zera, prowadził je, a dopiero potem wprowadził je na giełdę i wycofał się z zarządzania nimi. Dopiero wtedy stał się inwestorem tylko. 
 
Pytanie jest takie : czy można być skutecznym inwestorem jak wcześniej nie poznałeś prowadzenia firmy ? 
 
Poza tym to zyski inwestora są zwykle znacznie mniejsze, ponieważ on wchodzi w już istniejący biznes, musi też ponosić koszty zarządu przez kogoś innego.

darek 2012-08-26

Co do Kiosakiego to faktem jest, że jest on bardziej showmanem niż ekspertem i jego programy i książki nie zawierają zbyt wiele treści. 
Posługiwanie się określeniem DOCHÓD PASYWNY i WOLNOŚĆ FINANSOWA to psychologiczne odwołanie się do tęsknot i frustracji zwykłych ludzi żyjących z pensji. Tego typu ludzie kupują Kiosakiego.

Sebastian 2012-08-26

Dzień Dobry. 
 
Wydaje mi się ze urodzony przedsiębiorca, budujący firmę nie byłby szczęśliwy siedząc i nic nie robiąc, z czasem przyszłoby znużenie i apatia, a nuda stałaby się nie do zniesienia. Wystarczy poszukać wśród największych inwestorów, oraz zadać sobie pytanie dlaczego oni nie odchodzą na emeryturę? Przecież ich życie na emeryturze wyglądałoby lepiej niż reklamy naszych OFE :) z końca XXw 
 
Poruszając temat książek Kiyosakiego, ich odbiór zależny od tego na jakim etapie rozwoju osobistego, lub rozwoju jako przedsiębiorca jesteśmy. Czytając je w bardzo młodym wieku faktycznie wydaje się ze wszystko jest takie proste, wystarczy przecież kupić parę mieszkań a potem "kosic" kasę i zostać emerytem milionerem zaraz po skończeniu szkoły.  
 
Dopiero z czasem dochodzi się do tego ze: 
 
1. najpierw trzeba skądś wziąć kapitał na te mieszkania 
2. nawet w tym biznesie jest masa pułapek, i można zbankrutować jak się poczyni nieprzemyślane inwestycje - to otrzeźwienie zazwyczaj przychodzi jak pierwszy mały biznes padnie.  
Z perspektywy czasu najważniejsza dla mnie informacja która przekazały mi książki Kiyosakiego to informacja co jest moim aktywem a co pasywem, oraz zmiana sposobu myślenia który wbili mi do głowy rodzice (dobre wykształcenie = dobra praca na etacie). 
 
Tak jak mówisz Andrzej każdy widzi słonia po swojemu, ja np. częściowo zrezygnowałem z etatu obecnie by rozwijać firmę która już działa od 3 lat, plan zakłada wiec takie zwiększenie obrotów by stać firmę było na utrzymanie pracowników i przeskoczenie do zarządzania... a potem kto wie może jeszcze wyżej, ale to jeszcze daleka droga i sporo trzeb się będzie nauczyć. Najważniejsze dla mnie to ze robię to spokojnie i bez stresu, do tej pory miałem pełny spadochron, teraz będę leciał na malutkim zapasie :) wiec mam nadzieje ze szybciej przejdę kolejne etapy. 
 
Pozdrawiam

Radek Olszak 2012-08-26

@1 K.prez.S Co do Piotra Michalaka to jak cenicie swój czas to nie warto być na jego liście malingowej. 
Facet co drugi dzień przesyła godzinne nagrania. Kto ma czas i ochotę tego słuchać. Facet też w dziwny sposób mówi. Bardzo emocjonalny sztuczny. Za miły :). Po drugie nie dopuszcza negatywnych komentarzy pod swoimi ofertami przez co można odnieść wrażenie że jest to "guru" bez skazy.

darek 2012-08-26

Mnie się zdaje Sebastian, że odróżnienie pasywów od aktywów to każdy choć trochę mający oleju w głowie człowiek jest w stanie rozebrać bez żadnej książki. Ludzie którym aż takie proste rzeczy trzeba wykładać na stu stronicach to moim zdaniem tłumoki.

Krzysztof 2012-08-26

Kiyosaki - z jego książek wyniosłem coś bardzo podstawowego. Na podstawie Kwadrantu przepływu pieniędzy.  
 
1) kredyt służy do zarabiania, a nie do finansowania rzeczy niedochodowych: 
- zarabia bank na kredycie 
- zarabiasz Ty na kredycie  
 
2) musisz znać prawo skarbowe w określonym państwie 
 
3) wiedzieć co ryzykujesz (ile) w przypadku gdy interesy Ci nie wyjdą 
 
4) jak dużo (w całości) trzeba oddać bankowi przy podliczeniu kredytu i jaki to procent sumy początkowej - nie mylić z oprocentowaniem kredytu 
 
5) Kiyosaki jakie pierwszy zwrócił moją uwagę na lokowanie pieniędzy w nieruchomościach pod wynajem.  
 
6) źle jest sobie obcinać komfort życia, można oszczędzać na rzeczach zbędnych, a nie wymarzonych i lepiej zarabiać niż zostać minimalistą. Np. ktoś ma mieszkanie w bloku, a jego marzeniem jest zarobienie 600 tys. za co kupi działkę, wybuduje i urządzi dom do którego się przeniesie. Jak już zarobi tę sumę to jeżeli będzie oszczędzał i np. zamiast niedochodowego domu, kupi kawalerki pod wynajem (inwestycja w przyszłość) to czy będzie mu się chciało zarabiać znowu tak wielkie sumy w długim okresie czasu, skoro zarobił i nie wykorzystał tego tak jak chciał? 
 
 
7) "Z perspektywy czasu najważniejsza dla mnie informacja która przekazały mi książki Kiyosakiego to informacja co jest moim aktywem, a co pasywem, oraz zmiana sposobu myślenia który wbili mi do głowy rodzice (dobre wykształcenie = dobra praca na etacie). " - to też zaleta 
______________________________ 
Oczywiście podpisuję się rękami i nogami pod tym, że Kiyosaki to "hazardzista" i wydał najgorsze podręczniki do finansów jakie istnieją i gdyby stosować rady w nich zawarte bez sceptycyzmu to bieda by była udziałem każdego jego czytelnika. Ale to właśnie od niego zacząłem zdobywać wiedzę i nie znałem, takich ludzi jak pan Fijor, czy pan Cebulski. Kiyosaki zwrócił moja uwagę na wiele ważnych rzeczy. Podsumowując: najpierw zdrowy rozsądek, sceptycyzm, a później Kiyosaki.

Sebastian 2012-08-26

@darek  
he he w takim razie byłem tłumokiem :) ale z drugiej strony, można zapytać się 30-35 latków którzy weszli w kredyty hipoteczne na wymarzone mieszkanie, co jest ich największym aktywem, odpowiedz chyba będzie jasna  
 
Czy było warto stawiać na jedną kartę całą swoją przyszłość okazuje się właśnie teraz, i wcale nie jest to optymistyczna wizja.

K.prez.S 2012-08-26

@6 Radek Olszak 
W zasadzie masz rację, Michalak jest sztuczny i zasypuje tymi swoimi nagraniami, ale jak ktoś akurat ma czas, to można coś czasem z tego wyciągnąć. Ja z resztą najbardziej sobie cenię wiedzę, którą otrzymałem na jego płatnym szkoleniu. W tych darmowych nagraniach często wiele rzeczy się powtarza, a ostatnio jakoś wcale nie czytam jego newslettera. Uznałem, że już wszystko wiem :] 
 
Niemniej sądzę, że prezentowane przez niego metody marketingowe są skuteczne. Dlaczego? Mnie przekonuje fakt, że zdołał on NAWET MNIE naciągnąć na swoje szkolenie :) 
 
Z resztą na szkoleniu był on jakoś mniej sztuczny, bardziej ludzki i konkretny. W nagraniach promocyjnych najwyraźniej za bardzo bierze do siebie swoją ideę miłości do klienta ;)

darek 2012-08-26

Odpowiedz na pytanie co jest aktywem wcale nie jest taka prosta. Przykład - koszty edukacji. Czy wydatki na edukację nam się zwrócą czy nie ? Nie bardzo wiadomo ? 
Czy edukacja to inwestycja czy zabicie czasu ?

Till 2012-08-26

Pierwsza książka kiyosaki'ego (bogaty ojciec...) dla początkujących jest całkiem fajna, podział na pasywa i aktywa klarowny, przestałem w końcu uważać mieszkanie kupione na kredyt za moje aktywo :) 
 
Ta o przepływie pieniędzy to powtarzanie w kółko kilku zdań i zrobienie książki z tego, co zmieściłoby się w artykule w gazecie. 
 
Też czytałem o tym, że nikt nie mógł znaleźć tego "bogatego ojca" na całych Hawajach, IMO trochę to zgrzyta...

Lord Ondrii 2012-08-26

Przeczytałem 3 książki Kiyosakiego (seria biedny ojciec, bogaty ojciec). I fakt, takich rzeczy gotowych do zastosowania tam nie ma (co zresztą Kamil C. powtarza często, jak coś jest dobry gotowcem, to już wszyscy z niego korzystają i sen oraz zyski w tym niewielkie, dlatego tak ważna jest zmiana myślenia i szukanie sposobów samemu). 
Fakt, Kiyosakiego możnaby streścić na 2-3 stronicowym artykule... tylko co z tego? Ktoś by przeczytał, przyznał racje i... koniec! Zapomniałby o tym. A jak to samo, co 10 stron jest wałkowane 20, 30 albo 40 razy... aaaa i o to chodzi! Takie powtarzanie non stop tego samego sprawia, że utrwalamy sobie to podejście, a po utrwaleniu zaczyna się zmiana naszego myślenia. I moim zdaniem (i w moim przypadku tak było) właśnie o tę zmianę myślenia mogło Kiyosakiemu chodzić. 
Przeczytanie samego Kiyosakiego to w 90% może skończyć się porażką, dlatego od niego można zacząć, ale tak jak mówił w nagraniu Andrzej Burzyński - ale nie można iść jedną drogą/tunelem, trzeba przeczytać innych. 
Ja w ciągu pół roku od przeczytania Kiyosakiego przeczytałem 5 albo 6 innych autorów (m.in. Kamila C., Janka Fijorra, Stanleya itp) i dopiero wyciągając to co najlepsze od nich, łącząc z własnym doświadczeniem i wiedzą - dopiero to da efekt :)

Marriusz 2012-08-27

"Bogaty ojciec" wcale nie jest pierwszą książką Kiyosakiego i tu jest odpowiedź na dosłowne rozumienie konwencji cyklu książek. 
 
Jak się odpowiednio czyta książki Roberta to mają one całkiem sporą wartość.Oczywiście są osoby które wiedzą lepiej i nie potrzebują takiej wiedzy

darek 2012-08-27

Jak ktoś chce to bodajże można sobie wykupić u Kiosakiego franczyzę i samemu nauczać i posługiwać opatentowanymi przez niego bajerami typu "bogaty ojciec". 
Facet swoją stronę nazwał również bogaty ojciec czyli www.richdad.com 
Jego żona też naucza tego samego. Ciekaw jestem czy ma dzieci - te to będą również nauczać o swoim bogatym ojcu. 
 
To co sprzedaje Kiosaki to po prostu kurs podstaw inwestowania i podstaw księgowości - natomiast reszta to pewien bajer reklamowy.

Marcin 2012-08-27

Mam płyty: Jestem Legendą i Jestem Legendą II zakupione w www.mo 
Polecam zakupić te płyty i przesłuchać, myślę, że warto. Gdy będę miał więcej pieniędzy poniższe książki na pewno kupię. 
 
W książeczce Jestem Legendą II Fabian Błaszkiewicz poleca książki: 
1. Pismo Święte, Księga Rodzaju 41-49 
2. Bolles Richard N., Jakiego koloru jest twój spadochron?, Studio EMKA 2011 
3. Buzan Tony, Zmiana! I co dalej?, Aha! 2008 
4. Ferriss Timothy, 4-godzinne ciało, Laurum 2011 
5. Lips Ferdynand, Złoty spisek, Wektory 2010 
6. Pecaris Sacha, Tora Pardes Lauder. Księga pierwsza: Bereszit, Stowarzyszenie PARDES 2003 
7. Pink Daniel H., Drive.Kompletnie nowe spojrzenie na motywację, Studio EMKA 2011 
8. Święty Tomasz z Akwinu, Wykład Pacierza, W drodze 2005

Barrett 2012-08-27

Chyba większość gości Kamila Cebulskiego przeczytała sztandarową książkę Kiyosakiego, więc chyba nie jest aż takim oszustem i wyzyskiwaczem, nie?

Krzysztof 2012-08-27

@11 Darek 
 
To zależy od naszego pomysłu jak zarobić za pomoc certyfikatów i umiejętności jakie zdobyliśmy (szkoła + własny pęd do wiedzy).

Tomasz 2012-09-09

W pełni się zgadzam - kiyosaki to jedynie (jak to trafnie było ujęte) "wyzwalacz"

Marcin 2012-09-30

A.D. 2 Radek Olszak 
 
"Moim zdaniem kiyosaki to oszust i hohsztapler. " 
A kim Ty jesteś? i co osiągnąłeś? żeby wystawiać takie zarzuty? Podejrzewam, że w Ameryce już byś siedział za te słowa. 
 
Robbins? Tony Robbins? 
Ale hejt i jawna negacja rzeczywistości, człowiek, który pomógł tylu ludziom. Człowieku, opamiętaj się. 
 
Na dobre zakończenie polecam wpisać na youtube np: 
"breakthrough with tony robbins episode 2" , puki te odcinki jeszcze tam są :) 
 
Pozdrowienia

Adam 2012-10-21

Cóż mogę powiedzieć, Wszystkie te krytyki lub pochwały Kiyosakiego przypominają mi bardzo fajną grę wykorzystywaną na warsztatach z rozwoju osobistego: "Podaj banknot" Część z nas jest skłonna wyciągnąć najwyższy nominał by wyróżnić się odwagą (lub głupotą jeśli wolisz) podczas gdy inni tylko czekają i wyłapują największe banknoty nie dając nic od siebie, wykazując się w ten sposób sprytem (lub oszustwem jeśli wolisz). Można się zastanawiać, gdzie w tej całej grze jest Kiyosaki. Z jednej strony robi biznes sprzedając marzenia, z innej na jego marzenia czekają inni - tacy, którzy sami się niczego nie dorobili i mają nadzieje zwrócić na siebie uwagę krytykując go. A po której stronie Ty jesteś drogi czytelniku? I czy ma to dla kogoś znaczenie? Jedno jest prawdą - Kiyosaki nie zbankrutował, lecz tylko jedna z jego firm. Analogicznie, jeśli prowadzisz sklep spożywczy i mówisz wszystkim, że to fajna rzecz prowadzić sklep, to słusznym będzie stwierdzić Twoje bankructwo jeśli wycofasz jeden produkt z półki? Jak traktować całą tę sprawę z punktu moralnego to już musisz sam określić.

Kamil Sabatowski 2013-08-15

Pomijając to, czy historia o Bogatym Ojcu jest fikcją literacką, czy doświadczeniem młodego Roberta - uważam, że jego książki mają wartość edukacyjną dla młodych ludzi, stłamszonych przez system. Wyróżniłem kilka czynników, dzięki którym książki Kiyosakiego stały się światowymi bestsellerami - i wcale nie jest to ich merytoryczna wartość: 
 
www.sabatowski.com

Dodaj komentarz...


Andrzej Burzyński - założyciel Instytutu Rozwoju Osobistego KOAH Autor książek: „Od pasji do biznesu”, „Życie pełne pasji”, „Przebacz i uwolnij siebie”. Wykładowca Alternatywnej Szkoły Biznesu i Rozwoju Osobistego. Prowadzi blog AndrzejBurzynski.pl. Aktywny inwestor w nieruchomości. Duchowny w Kościele Zielonoświątkowym.

Doświadczony szkoleniowiec, którego główną pasją jest rozbudzanie i rozwijanie potencjału zarówno swojego jak i innych. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwóch synów.

Prowadzi audycję Opowieści pastora przedsiębiorcy

Inne audycje tego autora:

Test jednego roku (5) - 5 lata temu

Jak dokonac skutecznej zmiany? (5) - 5 lata temu


Więcej audycji...
Jak żyć? (3) - 5 lata temu

Jak skutecznie motywować? (1) - 5 lata temu
Jak mądrzej stawiać cele? (3) - 5 lata temu

Jaki jest twój przemawiania? (5) - 5 lata temu


Jak być lepszym liderem - 5 lata temu


Noworoczne zmiany - 5 lat temu

Co zrobić z nadmiarem spraw (3) - 5 lat temu

Jak pokonac zniechecenie (1) - 5 lat temu

Jak prowadzic owocne zycie (3) - 5 lat temuJak zarządzać zespolem (3) - 5 lat temu

Sekrety szkoleniowcow (1) - 5 lat temu

Dwa pionierskie wydarzenia (3) - 5 lat temu

Jak uczyć się skutecznie (1) - 5 lat temu


Jak zalozyc firme w Anglii (2) - 5 lat temuJak zarzadzac finansami (5) - 6 lat temu

Jak byc dobrym dla siebie (4) - 6 lat temu

Personal branding (2) - 6 lat temu


Dealmaker (1) - 6 lat temuJak stworzyc biznes plan (3) - 6 lat temu


Strategiczna pasja (4) - 6 lat temu

Chciwość (3) - 6 lat temu

Sprzedażowa pasja (3) - 6 lat temu


Coachingowa pasja (1) - 6 lat temu
15 niezawodnych praw rozwoju (4) - 6 lat temu

Kreatywność na zawołanie (5) - 6 lat temu

Samochodowa pasja (4) - 6 lat temuFilipinska pasja (1) - 6 lat temu

Jak zostać szkoleniowcem? (2) - 6 lat temu

Biznes i rodzina (5) - 6 lat temu

Międzykulturowa pasja (4) - 6 lat temu


Odwaga wbiznesie (18) - 6 lat temu

Tajlandia kraj negocjacji (5) - 6 lat temu

Od bezdomnego do milionera (7) - 6 lat temu

Duchowa pasja (3) - 6 lat temu
Sztuka delegowania zadan (9) - 6 lat temu


Jak zdobyć klientów (5) - 6 lat temu
Pasje miliardera (1) - 6 lat temu

Jak byc produktywnym (3) - 6 lat temu
Myśleć jak milionerzy (3) - 6 lat temu

Od taksowkarza do milionera (1) - 7 lat temu

Jak zarobić na książce? (14) - 7 lat temu

Jak zarabiać więcej? (11) - 7 lat temu


Zarządzanie metodą kaizen (6) - 7 lat temu

Jak inwestowac w pracownikow (1) - 7 lat temuDlaczego zarabiać więcej (2) - 7 lat temu


Przesłanie, które niesiesz (4) - 7 lat temuMisja biznesowo-duchowa (6) - 7 lat temu

Jak kochać i być kochanym? (3) - 7 lat temu

Milość pełna pasji (5) - 7 lat temu

Zawiedzione_nadzieje (2) - 7 lat temu

Droga_do_sukcesu (2) - 7 lat temu

Efektywna_komunikacja (4) - 7 lat temuBądź sobą w biznesie (7) - 7 lat temuReguły wpływu Cialdiniego (3) - 7 lat temu

Marketing relacyjny (3) - 7 lat temu

Biznes w praktyce - 7 lat temu


Marketing edukacyjny. (4) - 7 lat temu

Przywództwo - złote zasady (4) - 7 lat temu


Czym jest rozwój osobisty? (3) - 7 lat temu

Zwycięskie nawyki (1) - 7 lat temu

Jak być efektywnym (2) - 7 lat temu

Siła osobowości w biznesie (10) - 7 lat temu


Mam marzenia (1) - 7 lat temu

Global Leadership Summit (4) - 7 lat temu

Postawa to podstawa (1) - 7 lat temu


Motywacja co to jest (2) - 7 lat temuPracę swoich marzeń... (2) - 7 lat temu

Przyjemna ciężka praca (16) - 8 lat temu

Przyczyny naszych porażek (4) - 8 lat temu


W czym mogę Ci pomóc? (1) - 8 lat temu


Od PASJI do BIZNESU (4) - 8 lat temu

Drabina do sukcesu :) (1) - 8 lat temu

Potęga networkingu (4) - 8 lat temu

Przypadek (3) - 8 lat temu

Refleksje miliardera (3) - 8 lat temu

Dekalog biznesu (5) - 8 lat temu

Niedoceniany MENTORING (3) - 8 lat temu

Przeceniany coaching (7) - 8 lat temu

JAK NIE SPŁYCIĆ ŻYCIA? (2) - 8 lat temu

8 dróg do bogactwa (5) - 8 lat temu

Zmartwychwstanie MARZEÑ (2) - 8 lat temu

Jak dogadać się z każdym (7) - 8 lat temu

Przemawiaj z pasją (5) - 8 lat temuKOMPAS KARIERY (5) - 8 lat temu

ZRÓB to po SWOJEMU (1) - 8 lat temu


Masz SATYSFAKCJĘ czy ZAWÓD? (15) - 8 lat temu

Kto NAWIGUJE twoje życie… (3) - 8 lat temu

Przebacz i UWOLNIJ siebie (4) - 8 lat temu

Jak zmienić przeszłość? (8) - 8 lat temu

Uczyń ten rok WYJĄTKOWYM (3) - 8 lat temu

POŻEGNALNA audycja (13) - 8 lat temu


SUKCES ma wiele TWARZY (2) - 8 lat temu


Sztuka PEWNOŚCI SIEBIE (7) - 8 lat temu

Co MÓWISZ sam o SOBIE (2) - 8 lat temu

Postanowienia noworoczne (5) - 8 lat temuŻYCIE jest jak… (39) - 8 lat temu

Czy KIYOSAKI zbankrutował? (4) - 8 lat temu

Stworzony do SZCZĘŚCIA (5) - 8 lat temu

Zamożny i zadowolony (1) - 8 lat temu

Urodzony by ZWYCIĘŻAĆ (7) - 8 lat temu

Nauczyciele ŻYCIA (3) - 8 lat temu


GENIALNE pytania (2) - 9 lat temu
Co daje SIŁĘ - 9 lat temu

Zwiększ swoje ZNACZENIE (15) - 9 lat temu


Sięgnij po to, co CHCESZ! (9) - 9 lat temu

Uwolnij swój POTENCJAŁ! (3) - 9 lat temu

MYŚLEĆ jak BÓG! (7) - 9 lat temu

Bądź DOBRY dla SIEBIE (2) - 9 lat temu

Mit BRAKu CZASU (6) - 9 lat temu

Najszczęśliwsi na świecie (7) - 9 lat temu

KRYTYKA, która zbliża (2) - 9 lat temu

NIEWAŻNE kogo znasz… (3) - 9 lat temu

POMYSŁ na biznes (5) - 9 lat temu

V.I.P. (13) - 9 lat temu

Życie w TRYBIE KRYZYSOWYM (6) - 9 lat temu

Wywiad z Janem Kulczykiem (8) - 9 lat temu

BIZNES to… (2) - 9 lat temu


Jak pokonać LENISTWO? (7) - 9 lat temu


Świętowanie (4) - 9 lat temu


Jak być ODWAŻNYM kiedy… (2) - 9 lat temu

Zdrowe nawyki finansowe (1) - 9 lat temu

Jak znależć inwestora? (3) - 9 lat temu


Twój schemat finansowy (3) - 9 lat temu


Premiera pastora (13) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Artur - - 50.00
KupiłemteżksiążkęnaEDUKATORIUM.PL - - 20.00
MarzeniaDoZrobienia - - 50.00
MarzeniaDoZrobienia - - 50.00
Gerol - - 50.00
Sesje przychodzące - - 30.00
Waldek z lasu - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt