Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
Hemikryptomonokaidialog
Przez ok. pół odcinka zamówiona próbka ByteEatera gadającego bez głębszego przygotowania na różne tematy, jak to w audycji z założenia „luźnej”. Potem dzwoni Grzesiek (ten od pizzy) i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Proste zwierciadło 2012-08-31

Kongres Nowej Prawicy z perspektywy wiceprezesa Artura Dziambora

Nadający: Krzysztof Maczyński

Dowiadujemy się, co się dzieje w Partii, kto oprócz prezesa w niej jest aktywny i w jaki sposób. Wiele uwagi poświęcamy też planom KNP.

KOMENTARZE

Antyszwed 2012-09-02

politycznie fajny, filozoficznie kiepski, w zwarciu słabo-Kardasz głupotę walnął z tym utożsamieniem wykształcenie z myśleniem, wystarczyło powiedzieć że najlepsze uczelnie świata są prywatne a on brnął w jakieś osobiste doświadczenia z zarządzania-widać że nie ma przemyślanej ogólnej wizji, więc Mikke może spać spokojnie-Artur nie będzie konkurował z nim na polu filozofii, a może się przydać jako sprawny organizator który łączy ludzi

CD 2012-09-02

Mam podobne odczucia. W ogóle nie ma tak ciętego języka, ale nie potrzebujemy kilku Korwinów. Bardzo dobrze, że się od niego różni. 
 
Ja bym Kardaszewskiemu odpowiedział, że on jest doktorem, ukończył państwową uczelnię a wypisuje u siebie na blogu takie głupoty. Pan Kardaszewski jest chodzącym dowodem na to, że państwowe uczelnie to porażka.

CD 2012-09-02

I jest też dowodem na to, że wykształcenie z myśleniem nie idzie w parze.

Michał Łabuś 2012-09-02

Niesamowite, pierwszy raz słyszę kogoś z Nowej Prawicy kto mówi dość sensownie. Było parę mankamentów (szczególnie polemika z Panem Kardaszewskim, która mogła wypaść lepiej), ale jeśli ktoś jest zdeterminowany to wszystkiego może się nauczyć, wiele rzeczy poprawić. Potencjał jest. Właściwie to gdyby ciągle nad sobą pracował, otoczył się zdolnymi pr-owcami oraz sztabem prawników miałby w przyszłości szansę, aby przejąć pałeczkę po Korwinie. Szczerze życzę powodzenia i niech się Pan nie zniechęca tak jak to zrobiło wielu przed Panem.

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-02

A wniosek z tego taki, że korwiniści nie mogą sobie intelektualnie poradzić z nacjonalistycznym socjalistą, nawet wtedy, gdy ten ostatni znajduje się w stanie wskazującym na wypicie co najmniej jednego litra whisky.

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-02

Co innego wartka wymowa belfra, który chce się przypodobać audytorium, a co innego charyzma polityczna.

Ryndyuk 2012-09-02

Pan Kardaszewski to taki niedoświadczony troll, ale super że dzwoni.  
 
Kiedyś Jerzy Urban mówił, że wystarczy Korwina pokazywać w TV żeby prawica (ta klasyczna, liberalna) nigdy nie doszła do władzy. 
 
Ja to parafrazuje: wystarczy pozwalać się wygadać panu Jackowi Kardaszewskiemu w mediach, żeby ochronić Polskę przed czarno-czerwonymi jak On.

Artur E. Dziambor 2012-09-02

@Antyszwed: Z JKMem dość ciężko jest konkurować na polu filozofii, więc nawet nie próbuję :) Od tego by fascynować wypowiedziami jest On, a ja jestem do tego by Ci, którzy uważają, że ten ruch nie ma szans - uwierzyli.  
 
@CD: Jakbym był taki jak Korwin i używał jego metod dopierniczania rozmówcom, to gdzieś padłby komentarz, że jestem kolejną kopią Korwina, a robię co mogę, by pokazać te same poglądy, w bardziej akceptowalnej dla szerszej publiczności formie. Taką metodę docierania uważam za przyszłościową dla całej naszej formacji, a czy się uda, czas pokaże :)  
 
@Michał: Nie zamierzam się zniechęcać, ja się tu pojawiłem, by odnieść sukces, jakiego ten ruch jeszcze nie zaznał. Uczę się każdego dnia, samo obcowanie z Korwinem jest intelektualną ucztą, a ciekawych i niesamowitych ludzi z ogromną wiedzą i masą wyjątkowych doświadczeń jest wielu. Czerpię ile mogę, słucham, pytam, zachęcam do działania. Wierzę, że to się uda, już przy najbliższej wyborczej weryfikacji. 
 
@Jacek: Staram się być kulturalnym człowiekiem przez co nie zawsze mogę powiedzieć to co myślę dosłownie. Pana tekst o gwałceniu naszych żon i córek oraz polewaniu kwasem solnym kochanek znam na pamięć i myślę, że dość dobrze sobie poradziłem, biorąc pod uwagę fakt, że po tym co pan tam napisał, należy się panu miejsce w zamkniętym zakładzie w pokoju bez klamek, dożywotnio, na mój koszt, bo system w którym chce pan żyć, zmusza mnie do płacenia na utrzymanie takich pasożytów.

CD 2012-09-02

"A wniosek z tego taki, że korwiniści nie mogą sobie intelektualnie poradzić z nacjonalistycznym socjalistą" 
 
Błędne wnioski Pan wyciąga, ale to dla socjalistów charakterystyczne. Mimo wszystko podoba mi się, że się Pan tutaj udziela, bo coś się dzieje. Proszę dzwonić częściej :).

chrobacja.prohosts.org 2012-09-02

Dziambora czuc mocno SKLem. Jest taki.....sliski w tym co mowi. Malo twardosci, malo wyrazistosci, malo stanowczowczosci. 
 
Mialem nieprzyjemnosc obcowac z dzialaczami SKL/AWS - to sa podstepne weze, pełznące tam gdzie jest kasa i władza.  
 
Kazdy kto byl w SKL jest podejrzany.  
 
A i jeszcze cos.....jezeli ktos tlumaczy niezebranie podpisow "innymi okolicznosciami" to jest po prostu niepowazny.

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-03

Powinien się ukazać zapis afterparty, bo tam dopiero dyskusja się rozkręciła. Troszkę krwi się polało.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-09-03

Drodzy Kontestatorzy, co wam odbilo z tym “Panem” Kardaszewskim? Jaki znowu “Pan”? Od kiedy miernota co nie potrafila poradzic sobie na emigracji jak jej socjal obcieli jest jakims “panem”? co trzeba zrobic zeby byc dla was “panem”? Regularnie nawolywac do przemocy pod waszym adresem?

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-09-03

Re 5: Nawet najbardziej wytrawny szermierz mosi uskoczyc przed widlami formala w zabloconych gnojowica gumofilcach. Wy nie zaslugujecie na honor pojedynkow tylko na rozpedzenie batogiem.

CD 2012-09-03

Ja już tak zwyczajowo do starszych osób piszę per Pan nawet jeśli mam do czynienia z nazistą, który tak na prawdę pojęcia o ekonomii nie ma i obrażaniem ludzi stara się wywołać szum wokół swojej osoby.

Barrett 2012-09-03

@Ryndyuk 
 
Czy sugerujesz, że pan Kardaszewski uprawia prowokację finansowaną przez Janusza Korwina Mikke? Ciekawa hipoteza, jakieś dowody? ;) 
 
Czy ktoś nagrywał aftera? Albo mógłby skrócić w ministenogramie? 
 
 
W wywiadzie dla Niezależnej TV youtu.be wypowierź Artura miała wydźwięk, jakoby Wojsko Polskie mogło mordować i grabić z ropy inne narody jeżeli tylko państwo Polska miałoby w tym interes. 
 
Tutaj znacznie sympatyczniej odpowiedziałeś na moje pytanie dot. wojny. Czy to wpływ Rona Paula? 
 
Potwierdziło się, że KNP ma taktykę wyborczą na czasy kryzysu/ upadku UE/ wojny w postaci JKM-a.

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-03

@ Dla ciebie Pan Doktor. I więcej respektu dla gumofilców.

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-03

To do Syjonisty.

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-03

A poglądy na politykę zagraniczną Artura Dziębora należą do jedynych, które w zupełności popieram.

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-03

Tyle że żaden żołnierz nie będzie bić się z poświęceniem w obronie kraju, jeśli będzie wiedział, że gdy straci ręce, to będzie musiał pracować na kolanach.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-09-03

Re 16: Nie pomoga doktoraty kiedy burak chamowaty. A na respekt to mosisz sobie zasluzyc niedojdo.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-09-03

A jak zaczynasz swoje pijackie wystapienia od “ja pan doctor” to zwyczajnie wylaza z ciebie kompleksy bo nic w zyciu innego nie osiagnoles i fakultetami nieudolnie starasz sie zaslonic fakt ze jestes zerem.

Artur E. Dziambor 2012-09-03

@Chrobacja: Dobre :) Ja w SKLu byłem na chwilę, jak miałem 18 lat i nie do końca wiedziałem gdzie jestem. W Gdyni nie było wtedy innej drogi, a mnie do lokalnej polityki wciągali wtedy czołowi radni miasta. Błąd dość szybko poprawiłem, stawiając się w pełnej kontrze do nich. Myślę, że winy odkupiłem :) A z tą śliskością, no cóż - jakbym rzucał przekleństwami, czy gadał, że socjalistów należy rozstrzeliwać dla dobra społeczeństwa, to byłbym za ostry i w ogóle oszołom - nie ma dobrego wyjścia. Wolę kulturalnie uświadamiać idiotów, że są idiotami, jak nie rozumieją, to tym gorzej o nich świadczy :)  
 
@Barrett: W wywiadzie dla Niezależnej Telewizji chciałem zwrócić uwagę na to, że dziś idziemy na wojnę udając, że pokój w Afganistanie czy Iraku jest dla nas kwestią honoru i idei, podczas gdy rzeczywistość jest nieco inna. Może rzeczywiście wyraziłem się nieprecyzyjnie, ale w żadnym wypadku nie chodziło mi o to, że nasze wojsko miałoby działać jak najemnicy. Chodziło mi natomiast o to, by nie traktowano nas jak cieciów, skoro nasi tam jadą i umierają. Zdanie Ron'a Paul'a w tym temacie bardzo mi się podoba, przyjąłem je i przekazuję. 
 
@Jacek: Dziękuję za uznanie w temacie polityki zagranicznej. Dodam tylko, że nawet u takich libertarian jak my, wojsko jest państwowe i te minimalne podatki, które uważamy, że powinny istnieć, powinny iść między innymi na wojsko. Stąd sytuacja z żołnierzem bez rąk, wyglądałaby u nas tak jak wygląda dziś, a właściwie to o wiele lepiej, bo z podatków celowych pieniędzy na dany cel zawsze będzie więcej niż wrzuconych w system, którzy przy okazji musi utrzymać armię biurokratów.

Marek 2012-09-03

Wielu korwinistów owszem nie jest specjalnie zapoznana z tym co lubi i nie jest w stanie uzasadnić swoich poglądów na wiele tematów. 
 
W "młodzież kontra" czy czymś podobnym był p. Popiela (mogłem pomylić nazwisko) z UPR/KNP i bardzo sprawnie dawał odpór lewej stronie. Żadnych chamskich uwag, żadnych wad wymowy jak Korwin i duże spokojniejsze nastawienie.

Marek 2012-09-03

Tzw afterparty nigdy się nie nagrywa i to jest ból, tak technicznie to jest rozwiązane. Zgaduje po tym, że nigdy takie rzeczy się nie ukazują w Archiwum

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-03

Dla ciebie, to ja mogę być kim chcesz: chamem, burakiem, niedojdą i zerem. Domyślasz się zapewne, gdzie ja mam twój respekt szmondaku? I nie zmieniaj mi tu "musisz" na "mosisz", bo cię zdzielę butelką w twoją imperialistyczno-syjonistyczno-kolonialistyczną, pustą łepetynę.

Marek 2012-09-03

E tam Mateusz nie ma powodów do półbluzgów. Każdy zasługuje na szacunek wg pracy jaką włożył. Polski dr jakiejś uczelni to nie jest doktor renomowanej uczelni w USA (a i tam ludzie z doktoratami mówią bzdura). Co więcej doktorzy w samej Polsce nie są sobie równi, bez problemu mogę znaleźć prace doktorskie wielu ludzi co robili doktorat na zachodzie a u nas schowane w szafie i niedostępne. Pewnie polska nauka jest tak doniosła, że PDF online nie jest w stanie znieść tej eksplozji geniuszu. Jedyne co nam zostaje to *ufać*, że wydział produkujący postmodernistyczny bełkot dał doktora za realne zasługi. 
 
Dr matematyki, fizyki itd. to zupełnie co innego tam nie da się mówić, że 2 + 2 = 5.

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-03

To oczywiście było do tego pejsatego, którego zresztą należałoby stąd wyrzucić za drzwi. Gdyby się nie chował za nickiem, to by mi się kłaniał w pas.

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-03

Jak wszyscy oni.

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-03

@ Artur Nie tak łatwo jest oddzielić, w teorii i praktyce, żołnierza od biurokraty. W armii też muszą być biurokraci. A jeśli to nie żołnierz na wojnie, tylko pracownik w trakcie pokoju straci obie ręce? To jest jakaś różnica?

Krzysiek 2012-09-03

@ Jacek K. youtu.be 
(1:59)

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-09-03

“... bo cię zdzielę butelką w twoją imperialistyczno-syjonistyczno-kolonialistyczną, pustą łepetynę.” 
“To oczywiście było do tego pejsatego, ...., to by mi się kłaniał w pas.” 
“Jak wszyscy oni.” 
 
Nie no elokwentny intelektualista pelna geba. A machaj se ta buleczyna do woli bunczuczny bufonie. Tylko najpierw zrob jeza zebys kropli plynnej odwagi nie zmarnowal.

Ardthur 2012-09-03

raz sierpem, raz młotem czerwona hołotę. Nie odbierajce naprutych lewaków co im państwo dało tytuł doktora i się tym szczycą. Filozof na kupie gówna jeden.

Ardthur 2012-09-03

napruty lewak dzwoni - on doktor filozof- na kupie g...a

Krzysiek 2012-09-03

Kto jest za tym aby nie odbierać telefonów od J.K. ? 
 
Jeśli TAK to Ctrl +C Ctrl+V  
 
Podać dalej. ;-)

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-03

A co, pejsowaci, Polacy zaczynają podnosić głowy?

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-09-03

Re 26: Marek: 
 
“Każdy zasługuje na szacunek wg pracy jaką włożył.” 
 
No nie zgadzam sie. Sama praca moze wymagac wielkiego wysilku ale nadal byc bezwartosciowa. Liczy sie efekt a nie wysilek.  
 
Poza tym jak ktos wychodzi za “ja pan doctor” to automatycznie zasluguje na becki za bufonade. A to ze jeszcze robi to pijaku... szkoda gadac. 
 
A chyba najlepsze w tym wszystkim jest to ze nawet wedlug akademickich standartow (nie to ze bysmy powinni sie nimi kierowac ale jak sam sie prosi) to on nie wiele osiagnal. Dorobek cieniutki. Nie poradzil sobie na emigracji gdzie poza jednym rokiem na Simon Frazer University (potem wyraznie go wykopali) moze sie ow wielki inytelektualista pochwalic co najwyzej nauczaniem programowania w community college (nie moge uwierzys ze on jeszcze nadal to trzyma na CV). SFU to wprawdzie lewacka szkola ale katedra ekonomi jest na niezlym poziomie wiec nic dziwnego ze szybko mu podziekowali. Zreszta zaloze sie ze on nigdy nie byl na tenure track a tylko wzieli go na zapchaj dziure bo potrzebowali instruktora na kursy z pierwszego roku. Nie poznali sie na chyba na geniuszu i skonczyl sie podboj Kanady. Publikacji naukowych ma malo, co pare lat cos upichci (standartem w przecietnych szkolach na zachodzie we wszystkim co moze byc uznane za social science jest przynajmneij jedna refereed publication na rok. Zreszta to co uda mu sie gdzies upchac laduje przewaznie w bardzo nisko rankowanych journals. Wiekszosc praktycznie nie znana na swiecie. Znowu nie ma sie czym chwalic. A ksiazki? No pozal sie boze. Splodzil dwa polkowniki zeby zbieraly kuz w co bardziej zamoznych bibliotekach uniwersyteckich. Zamiast podawac pozytywne recenzje innych naukowcow, citations, impact factors itd to on sie chwali liczba wycisnietych stron, grafoman jeden.

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-03

Mamy wolność słowa. Każda menda może więc się wypowiedzieć. Pejsowata też. Pomimo to. że jedzie od niego czosnkiem, że aż trudno to czytać.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-09-04

Kolejna genialna odpowiedz samozwanczego intelektualisty. Zerem jestes i zerem pozostaniesz. Skup sie lepiej na oproznianiu butelki bo przynajmniej w tym temacie masz sukcesy.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-09-04

I nie nazekaj ze w wolnym kraju nie bedzie dla ciebie miejsca. Jak ulal bedziesz pasowal pod budka z piwem. Zainwestuj w dressy i spoko. Do woli bedziesz mogl butelka wymachiwac i opowiadac kolesiom o swoich osiagnieciach.

CD 2012-09-04

Nie macie lepszego zajęcia niż toczenie dyskusji na poziomie dzieci z podstawówki?

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-04

Masz jeszcze coś ciekawego do powiedzenia żydku? Bo jak nie, to zajmij się wydłubywaniem brudu z za paznokci, jak to macie w zwyczaju, i daruj sobie produkowanie się w Internecie, bo zmuszasz ludzi do rzygania.

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-04

Swoją drogą zastanawiam się, na ile ten brudas Mateusz jest reprezentatywny dla środowiska KNP. Identyfikujecie się z nim, czy trzymacie go na dystans? 
.

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-04

Mateusz to jest być może ta sama powiatowa menda (nie mylić z wojewódzką mendą, bo to jednak o szczebel wyżej), która wywrzaskiwała coś o skokach i mieczach samurajskich na zakończenie interveiew z panem Arturem (powszechnie szanowanym w Gdyni nauczycielu języka angielskiego na poziomie średnim, który będzie nami, Polakami, miłościwie rządził przez następną dekadę?) 
 
Panie Arturze, czy jest pan spokrewniony bądź pozostaje w bliskich stosunkach z mendą Mateuszem, imperialistą, syjonistą i kolonialistą?

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-09-04

Oh CD, no powiedz ze nie fajnie jak przy minimum popchniecia pan dr humanista intelektualista przemienia sie w pospolitego rzucajacego miesem chama...

basketmat 2012-09-04

Skoro uważa Pan to otoczenie za prymitywne, to czemu w ogóle Pan tutaj przebywa? 
Czemu przyrównuje się Pan do tego poziomu? 
Proszę przeczytać swoje posty i odpowiedzieć sobie na pytanie "czy tak zachowuje się osoba wykształcona?".

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-09-04

Tak zachowuje sie ososba ktorej jedynym osiagnieciem sa fakultety. Predzej czy pozniej taki zdaje sobie sprawe ze w sumie nic nie osiagnal, popada w alkocholizm, wini Zydow i wylaza z niego kompleksy i frustracje.

Barrett 2012-09-04

Pytanie Jacka Kardaszewskiego "Co się stanie z tymi biednymi ludźmi po zmianie ustroju" jest dość istotne. 
 
Film "The weight of chains" (2010) skupia się w pierwszych minutach na przyczynach wojny w byłej Jugosławii: www.youtube.com
 
Padła w nim hipoteza, że główną przyczyną wojny była prywatyzacja przez likwidację. Czy KNP ma jakiś pomysł by uniknąć takiego fatalnego w skutkach "wylania dziecka z kąpielą"? Ile powinna trwać prywatyzacja w drodze do rządu minimalnego z podatkiem pogłownym i w jakiej powinna być formie przeprowadzona aby uniknać zapaści wojennej?

Artur E. Dziambor 2012-09-04

@Marek: Popiela był kilka lat temu prezesem UPR. Jak wspomniałeś, spokojnie, bez nadmiernych emocji, można bardzo skutecznie wyartykułować poglądy, które reprezentuję, a więc staram się właśnie tak to robić. Może rzeczywiście przy Korwinie jestem Light, ale może ja i mi podobni dotrą do tych, do których retoryka JKMa nie przemawia.  
 
@Jacek: No więc ja widzę różnicę między żołnierzem a biurokrata wojskowym i na przykład uważam, że małym kroczkiem do przodu (zaznaczam KROCZKIEM, by mi nikt zaraz nie wytknął, że przecie my jesteśmy w ogóle za likwidacją obecnego systemu emerytalnego), byłoby zezwolenie na te absurdalne emerytury przed 40-stką dla żołnierzy rzeczywistych, czyli takich, którzy w mundurze służyli całe swoje zawodowe życie, czy to na misjach, czy w jednostkach, a przy tym uznanie, że człowiek, który w wojsku pracuje całe życie w koszuli z krawatem przy biurku nie jest wojskowym i mu taka emerytura nie przysługuje. Dziś żyjemy w systemie, w którym żołnierz pracujący w jednostce pod domem, przy komputerze całe życie jest traktowany przez system tak jak ten na misji w Afganistanie.  
 
Jeżeli pracownik straci obie ręce w trakcie pokoju, istnieją firmy ubezpieczeniowe, które oferują pełne uposażenie takiego pracownika, w takich przypadkach, a dodatkowo istnieją organizacje charytatywne, które wspierają takie osoby, jeżeli były nieodpowiedzialne i nie zabezpieczyły się na wszelką okoliczność. Wszystko powinno opierać się na odpowiedzialności. Ja na przykład dziś nie mam jeszcze ubezpieczenia na życie, ale nie wyobrażam sobie takiego nie posiadać, gdy będę miał już dziecko, które mogłoby zostać bez ojca - żywiciela rodziny i bez środków do życia gdyby coś mi się stało. 
 
Z Panem Mateuszem spokrewniony nie jestem, ja w ogóle mam maleńką rodzinę i to chyba dobrze - nie będzie mnie jak o nepotyzm w przyszłości oskarżać :)  
 
Co do nauczyciela na poziomie średnim, to dodam jedynie, że angielski jest dla mnie pasją taką samą jak polityka. Los chciał, że wpadłem w tę właśnie branżę jeszcze na studiach i tu już zostałem, ale znajomość języka na poziomie biegłym potwierdziłem międzynarodowymi certyfikatami, których, w przeciwieństwie do dyplomów prywatnych uczelni, nie da się lekceważyć i negować ;) 
 
@Barrett: Jak zapytasz JKMa, to Ci zacytuje prof. Rybińskiego, który powiedział kiedyś, że "Jeżeli w polsce wygra wybory Korwin-Mikke, to przez pół roku będzie bałagan, a potem wielki rozwój na poziomie 10% rocznie". Jak mądrze zauważyłeś, takie nagłe cięcie wszystkiego, o jakim mówi mój prezes mogłoby sprawić, że byśmy tego półrocza bałaganu nie przeżyli i to nie przez głód, tylko przez publiczną chłostę. Należy się więc nad problemem głębiej zastanowić i wyciągnąć to co da się jednym cięciem zmienić, a małymi kroczkami robić to czego nie ma jak. Ja osobiście na przykład uważam, że jednym cięciem dałoby się zlikwidować podatek dochodowy, ale na przykład absolutnie niemożliwe byłoby sprywatyzowanie szkolnictwa na wszystkich poziomach, stąd proponuję zacząć od uczelni wyższych, a dalej przejść na szkolnictwo na poziomie średnim - to by pozwoliło sprawdzić i wyciągnąć wnioski jak nasze pomysły sprawdzają się po przejściu z symulatora do rzeczywistości.

Jaroslaw 2012-09-04

Mam pytanie do Pana Jacka Kardaszewskiego tj. Kiedy ostatni raz widzial sie i rozmawial z prezesem Kongersu Prawicy JKM ? 
 
Wydaje mi sie, ze ten "konflikt" nie jest rzeczywisty ? 
 
Nie rozumiem tez jak mozna powaznie traktowac JKM ? 
 
Pan w muszce, zmienia poglady jak skarpety. Od prawicowych do ultra autorytarnych.  
 
Mam nadzieje ze Kongres Prawicy zacznie mowic jednym glosem , a nie glosem Korwina prostowanym przez zastepcow. 
 
Wystapienie Artura D. calkiem do rzeczy, choc troche za malo konkretow.. np. calkowita deregulacja sluzby zdrowia jest absurdem. 
 
Deregulacja ma sens w przypadku lini lotnicznych, handlu.. kolei (?) juz nie..

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-09-04

Drodzy Sponsorzy! Kontestacja zachęca do wyboru konkretnej audycji, gdy wpłacacie pieniądze - autorzy otrzymują 50%. Przypominam o tym, bo zdarzyły się 2 przypadki prawdopodobnych pomyłek, że ktoś miał zamiar dać na audycję „Gość miesiąca”, ale nie wybrał nic. Więc jeśli się Wam coś podoba, to doceńcie w ten sposób, bo motywujecie w podobnym stopniu ogólnie Kontestację, a dodatkowo możecie szczególnie kogoś spośród dziennikarzy. Nawet jeślibyście mieli robić to np. 2 razy, bo chcecie wesprzeć 2 ulubione audycje.

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-04

@ Syjonista Na tym właśnie polega mój humanizm, żydku. Jest brutalny. 
 
@ Artur Czy mógłby mi Pan wskazać firmę chętną za rozsądną cenę ubezpieczyć moje ręce bądź inne członki mojego ciała? Ma się rozumieć, nie mam na myśli ubezpieczenia na życie. Kusić żonę, żeby nalała mi płynu hamulcowego do drinka, nie zamierzam.

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-04

Co do wprowadzenia korwinizmu w życie, to widzę to następująco. Jeśli zrobić to z zaskoczenia, tak jak przewrót w Chile, to może się udać. Przez trzy lata będzie szaleć. Stadionów mamy obecnie pod dostatkiem. Po trzech latach przyjdzie nieodwołalny kres korwinowskich "czerwonych khmerów" i całkowita komporomitacja idei wolnościowych na dziesięciolecia. Tak jak wtedy, fala się odwróci i zacznie płynąć w kierunku etatyzmu/socjalizmu. Warto przez to przejść. Dlatego robię wszystko, żeby wolnościowcom przydać popularności.

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-04

Żeby nie było nieporozumień. Zdanie: "Tak jak wtedy, fala się odwróci i zacznie płynąć w kierunku etatyzmu/socjalizmu" należy rozumieć następująco: tak jak wtedy, fala się odwróci, tyle że tym razem, zamiast w kierunku kapitalizmu, zacznie płynąć w kierunku etatyzmu/socjalizmu.

Artur E. Dziambor 2012-09-04

@Jarosław: Jeżeli nie będziemy patrzeć na obraz JKMa wykreowany w mediach, to można traktować jego i jego poglądy jak najbardziej poważnie, jako model idealnego, według mnie, ustroju, do którego należy różnymi sposobami dążyć. Nie za bardzo widzę jakąkolwiek zmianę poglądów u JKMa, właściwie to chyba jedyny polityk, który właśnie nie zmienia poglądów i stoi twardo przy swoim, mówiąc dziś to samo, co mówił i pisał, naście i dziesiąt lat temu. Kongres Nowej Prawicy mówi o jednym kierunku, choć każdy ma inny charakter i inaczej przedstawia ten program. Porównanie może nie będzie zbyt trafne, ale w PO też jest Niesiołowski, który ma swój specyficzny sposób mówienia i jest Sikorski, który mówi to samo zupełnie inaczej. Natomiast jeżeli chodzi o konkrety, tak jak napisałem wyżej - niektóre rzeczy można zrobić jednym pociągnięciem, nad innymi należy się zastanowić. Całkowita deregulacja służby zdrowia na przykład jest możliwa, ale przy jednoczesnym poszerzeniu rynku firm ubezpieczeniowych współpracujących z przychodniami i szpitalami. Temat na dłuższą dyskusję, może w piątek wieczorem będzie okazja :)  
 
@Jacek: Koszykarze NBA mają na grube miliony ubezpieczone swoje ręce i nogi, bo są to narzędzia pracy i jakby się popsuły, to dobrze by było, gdyby klub odzyskał nieco kasy po tym jak musi płacić inwalidzie, który nie wnosi nic do drużyny. Marcin Gortat nie mógł wystąpić w reprezentacji Polski, ponieważ aby uzyskał zgodę od właścicieli klubu, Związek Koszykówki musiał wykupić ubezpieczenie na wypadek kontuzji w wysokości 1 miliona dolarów! Tak to już się dzieje i czas najwyższy się takiego odpowiedzialnego myślenia nauczyć i stawiać się przeciwko nastawieniu typu "mi się należy" i "państwo ma mi dać".  
 
Z tą falą to dosyć przewrotne myślenie. Taki film był "Duma kibica", o dwóch kibicach Boston Celtics. Raz przebrali się za kibiców Utah Jazz i powiedzieli, że doszli do wniosku, że jak kibicują bostonowi to Boston przegrywa, a więc postanowili tym razem pokibicować Utah Jazz i może to przyniesie Bostonowi zasłużone zwycięstwo ;)  
 
Platforma rządzi już tyle lat, praktycznie wszystkie decyzje jakie podejmuje idą w stronę ograniczania praw obywatelskich i jeszcze większego nacisku podatkowego na każdego mieszkańca. I co? I jakoś nikt się nie buntuje i jedynym miejscem w którym Platforma już nie ma 40% poparcia jest Facebook...

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-04

Rzecz w tym, że koszykarzy z NBA na to stać. Mnie na to nie stać, milionerem przypuszczalnie nie będę, chociażby dlatego, że mam ważniejsze sprawy w życiu, żeby się nimi zajmować, niż "robienie pieniędzy". I - oczywiście - ubezpieczeniem mi się należy. To samo dotyczy ogromnej większości ludzi, którzy jakoś umknęli pana uwadze.  
 
W ogóle, to myślenie roszczeniowe, jest samym jądrem ludzkiej godności. Człowiek, który uważa, że nic mu się nie należy, jest - w moim przekonaniu - jej pozbawiony. Nie dziwię się jednak pańskim poglądom w tej materii. Czyż korwinizm nie jest filozofią polityczną poza godnością 
 
Co do PO, to jest to partia realnego, a nie utopijnego, korwinizmu. Dlatego, żeby wypadki potoczyły się w naszkicowanym powyżej, pożądanym przeze mnie kierunku, władzę powinni przejąć korwinistyczni fanatycy, z panem i Korwinem na czele.

Lutzky 2012-09-04

@Jacek Kardaszewski 
Skoro Cię nie stać to znaczy, że na to nie zasługujesz (społeczeństwo mało Ci zawdzięcza) lub żyjesz skromniej niż inni z własnego wyboru (poświęcasz czas na społecznie mało przydatne rzeczy np. pisanie głupot). Ubezpieczysz się w takim bądź razie na 20 000zł a nie na milion dolarów. Przecież pieniądze nie są dla Ciebie tak ważne... Ja nie mam zamiaru za Ciebie płacić bo dla mnie jesteś obcym człowiekiem. Wolę pomóc rodzinie i tym, którzy są pokrzywdzeni przez los nie ze swojej winy. 
 
@Jacek E. Dziambor 
Podoba mi się Twoja powściągliwość w stosunku do Jacka. To tylko bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że nadajesz się na polityka bo nawet ludziom którzy są totalnie po innej stronie rzeki potrafisz grzecznie wytłumaczyć z reguły dosyć trywialne aczkolwiek ważne sprawy. 
 
Cieszę się, że NP ma w swoich szrankach tego typu (za przeproszeniem) członków :) Życzę powodzenia.

CD 2012-09-04

Buahahaha, spadłem z krzesła. Panie Kardaszewski, ale Pan bzdury wygadujesz, ale chociaż zabawne to jest. 
 
"Rzecz w tym, że koszykarzy z NBA na to stać. Mnie na to nie stać" 
 
No nic dziwnego, że Pana nie stać. Jeśli agent firmy ubezpieczeniowej wszedłby na Pańską stronę i przeczytał o tym, jak marzy pan, by bawić się kwasem, to z całą pewnością cena ubezpieczenia dla Pana musiałaby być zaporowa. 
 
"W ogóle, to myślenie roszczeniowe, jest samym jądrem ludzkiej godności" 
 
Chyba jądrem głupoty. Myślenie roszczeniowe to postawa pięcioletniego dziecka, które widzi ładną zabawkę i wrzeszczy, ze musi ja mieć. 
 
Jak widzę dorośli też się w ten sposób zachowują, ale osoba z tytułem doktora, która nazywa to godnością to już ewenement w skali kraju.

soki 2012-09-04

"Skoro Cię nie stać to znaczy, że na to nie zasługujesz (społeczeństwo mało Ci zawdzięcza) lub żyjesz skromniej niż inni z własnego wyboru (poświęcasz czas na społecznie mało przydatne rzeczy np. pisanie głupot). Ubezpieczysz się w takim bądź razie na 20 000zł a nie na milion dolarów. Przecież pieniądze nie są dla Ciebie tak ważne... Ja nie mam zamiaru za Ciebie płacić bo dla mnie jesteś obcym człowiekiem. Wolę pomóc rodzinie i tym, którzy są pokrzywdzeni przez los nie ze swojej winy. " 
 
Brawo! O to chodzi, ja też nie chcę płacić za świadczenia innych ludzi i nie chcę by ludzie płacili za moje... Sęk w tym, że ludzie są do tego zmuszani czego socjaliści nie chcą pojąć i niczym Steve Jobs próbują zniekształcać rzeczywistość.

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-04

A na ile wy się ubezpieczycie, na milion czy na tysiąc złotych. Bo jak na tysiąc, to chciałbym widzieć wasze miny wtedy, gdy je wam w końcu amputujemy.

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-04

Znaczy się: gdy amputujemy wam wasze członki.

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-04

Postawa pięcioletniego dziecka? A znalazłeś się kiedyś w sytuacji, w której domagałeś się ludzkiego traktowania bądź protestowałeś, że traktują cię nieludzko. Jeśli nie, to mam nadzieję, że się znajdziesz. Bo przecież potęga twojej wyobraźni nie wystarczy, żeby sobie taką sytuację wyobrazić. 
 
Zresztą, cały korwinizm opiera się na braku wyobraźni.

pawelw 2012-09-04

"Zresztą, cały korwinizm opiera się na braku wyobraźni." 
To ja już wolę takigo Korwina bez wyobraźni, niż Jacka Kardaszewskiego z nazbyt wybujałą wyobraźnią :) 
Ciekawe to jeszcze potrafi sobie Pan sobie wyobrazić oprócz np: polewania przechodniów kwasem? 
Białe myszki, krasnoludki? 
Podobno zajmuje się Pan psychiatrią polityczną? 
Może powinien Pan zacząć od siebie?

pawelw 2012-09-04

"Zresztą, cały korwinizm opiera się na braku wyobraźni." 
To ja już wolę Korwina bez wyobraźni, niż Jacka Kardaszewskiego z wybujałą wyobraźnią i butelką kwasu w ręku :) 
Panie Jacku widzi Pan już białe myszki?  
Po Pańskich wypowiedziach sądzę, że Pańska wyobraźnia osiągnęła już dawno etap urojeń.

CD 2012-09-04

Od kiedy jesteśmy na "ty" Panie Doktorze? 
 
Domaganie się odpowiedniego traktowania i nie zadawanie się z ludźmi poniżej pewnego poziomu - to jest zachowanie osoby dorosłej i dojrzałej. Domaganie się prezentów od państwa to zachowanie pięcioletniego dziecka, które po prostu chce mieć zabawkę "bo tak" i nie zastanawia się skąd rodzice wezmą pieniążki. Nic więc dziwnego, że gdy społeczeństwo jest jak te dzieci, to i rządzący zachowują się jak rodzice i przy okazji dawania prezencików dyktują ludziom co wolno a co nie.

CD 2012-09-04

Poza tym Panie Doktorze - czym innym jest domaganie się np. odpowiedniego traktowania w zamian za coś (np. w zamian za to, że ja również traktuje ludzi odpowiednio), a czym innym to, co Pan pochwala. Roszczeniowość, którą Pan pochwala, to roszczeniowość pięcioletniego dziecka, które chciałoby wszystko mieć, ale nic nie dać w zamian. To nie ma nic wspólnego z godnością, chyba że ma Pan na myśli godność żebraka.

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-04

Per "ty" odnoszę się do dzieci względnie osób, które używają dziecinnych argumentów. Pojmowanie roszczeń jako charakterystycznych dla pięcioletniego dziecka, świadczy o rozumowaniu na poziomie pięcioletniego dziecka.  
 
Gdy pewnego pięknego dnia dobierzemy się wam, korwinistom, do skóry, zdzierając ją z was na żywo, to będziecie skomleć o ludzkie traktowanie. A my wtedy powiemy: jesteście jak rozpieszczone dzieci, które chciałyby mieć zabawkę, "bo tak". I wygłosimy wam wasz własny wykład o postawach roszczeniowych, a także o tym, że nic się nikomu nie należy.

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-04

Zresztą, w rzeczy samej, pięcioletnie dziecko dostaje to, co mu się należy, a nie to, na co zapracowało (dało coś w zamian). Oczywiście, wyłączając rodziny patologiczne, w tym zwłaszcza te, w których dzieci są molestowane i które, jak należy przypuszczać, są bardzo bliskie waszym ideałom. Takie rodziny to tak jakby małe państewka korwinistyczne. 
 
Ale po co o tym mówię? Jeszcze niedawno ssaliście cycek, a niektórzy z was nadal go ssają, powinniście więc wiedzieć, jak to jest.

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-04

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-09-05
Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-09-05

@JACEK KARDASZEWSKI(65): Istnieje prosta różnica. Obdzieranie ze skóry to agresja, ingerencja w wolność jednostki wbrew jej woli. A odmówienie żebrakowi (czy to indywidualne, w którym to przypadku jest ono suwerenną decyzją potencjalnego darczyńcy, którą możemy oceniać moralnie, ale nie mamy prawa za niego rozporządzać jego majątkiem, czy ze strony państwa, w którym to przypadku żądamy odmowy, gdyż państwo nie ma pieniędzy swoich, tylko zabiera nam, a wolelibyśmy jednak te decyzje podejmować samemu, komu, na co i za co (może być też, że za nic, jeśli taka nasza wola) udzielimy naszych dóbr) nie łamie jego prawa do samostanowienia.

CD 2012-09-05

Widzę, że nasz doktorek szaleje :D

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-09-05

Tylko pospieszcie sie z ta narodowo proletarjacka rewolucja bo przeszczepy watroby w krwiozerczym kapitalizmie kosztuja.

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-05

@ ByteEater Różnica nie jest wcale prosta. Odmówienie niemowlęciu mleka jest taką samą agresją, jak obdzieranie kogoś ze skóry za jego poglądy lub działania. Co więcej, jeśli obdzieranie ze skóry jest karą względnie zemstą za odmówienie niemowlęciu mleka, to jest agresją bardziej usprawiedliwioną od tej ostatniej. Można ją traktować jako obronę uzasadnionych roszczeń tegoż niemowlęcia.  
 
W odniesieniu do państwa pełna - podkreślam, pełna, czyli taka, którą postulujecie - suwerenność darczyńców, kiedy to nie istnieją podatnicy, a tylko darczyńcy, oznacza sytuację analogiczną do suwerenności rodziców w zakresie karmienia lub niekarmienia ich dzieci, to znaczy do zaspokajania ich uzasadnionych roszczeń i - tym samym - szanowania ich godności i prawa do samostanowienia.  
 
Propagowanie, a już na pewno wprowadzanie w czyn tego rodzaju suwerenności, powinno być karane, czy - jak kto woli - spotykać się z zemstą, zawierającą sporą dozę okrucieństwa - nie mniejszą niż wspomniane przeze mnie obdzieranie ze skóry.

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-05

Oprócz obdzierania ze skóry na żywo, postulowałbym też pędzenie nago po ulicach osób opowiadających się za pełną suwerennością darczyńców. To ostatnie nie jest bolesne w sensie dosłownym, jest jednak "bolesne" moralnie. Ani w jednym przypadku, ani w drugim, osoby te nie będą mogły zgłaszać pretensji, że, jako ludziom, należy im się wolność od tego rodzaju represji, ponieważ - ich zdaniem - byłby to przejaw roszczeniowości pięcioletnich dzieci.

CD 2012-09-05

"Odmówienie niemowlęciu mleka jest taką samą agresją, jak obdzieranie kogoś ze skóry za jego poglądy lub działania." 
 
A więc skoro doktorek nie potępia obdzierania ze skóry to znaczy, że nie potępia również odmawiania niemowlęciu mleka. 
 
Idąc tym tokiem "rozumowania" doktorek powinien być za tym, żeby obedrzeć ze skóry każdego, kto zezwala na ruch drogowy, bo powoduje to że jakaś część ludzi jest zabijana przez innych. 
 
To niedopuszczalne by ludzie mieli prawo jeździć samochodami i zabijać innych. Prawda doktorku? 
 
A jeszcze jedno - sport wywołuje emocje, które mogą prowadzić do agresji. Doktorku - trzeba zabronić sportu, a wszystkich którzy twierdza inaczej obedrzeć ze skóry, prawda? 
 
Hehe, dobra - pośmiałem się z naszego "Guru Socjalistów" i idę spać.

Barrett 2012-09-05

48. Artur E. Dziambor 
 
Załóżmy, że Unia Europejska się rozpadnie jak mówi prezes, rozpisane zostaną wybory wcześniejsze, KNP wygra, będzie miał większość.  
 
Jak wiele uda się sprywatyzować w 4 lata, zanim planiści będą chcieli znów dorwać się do władzy? 
 
Czy 4 lata to wystarczająco, by znieść demokrację i wprowadzić republikę?

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-09-05

“Kusić żonę, żeby nalała mi płynu hamulcowego do drinka, nie zamierzam.” 
 
To ona dodatkowej zachety do tego potrzebuje??????

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-09-05

Re 48: 
 
“Z Panem Mateuszem spokrewniony nie jestem, ja w ogóle mam maleńką rodzinę i to chyba dobrze - nie będzie mnie jak o nepotyzm w przyszłości oskarżać :) “ 
 
To oczywiscie prawda, zreszta nie sadze zebysmy sie kiedykolwiek spotkali, do zadnej partii politycznej w Polsce nie naleze i nigdy nie nalezalem. 
 
I jeszcze takie pytanie dla Pana Artura mi sie nasuwa:  
Zakladajac ze objelibiscie wladze, czy wobec oczywistych grozb ze strony rozczochranych specjalistow od polewania kwasem, gwalcenia i obdzierania ze skory, nie nalezaloby jako absolutnie pierwszej reformy zniesc ograniczen w temacie posiadania i noszenia broni palnej (i innej) a takze obrony koniecznej?

Artur E. Dziambor 2012-09-05

@Jacek: Nigdy nie słyszałem by ktokolwiek pomieszał postawę roszczeniową z godnością, nie wiem jak można dojść do wniosków, że błaganie o jałmużną miało cokolwiek wspólnego z godnością, według mnie jest właśnie jej zaprzeczeniem. Życie z godnością to takie, w którym każdy jest kowalem własnego losu, odnosi sukcesy jeżeli ciężko pracuje, a ponosi przykre konsekwencje jeżeli jest nierobem. Odpowiedzialność jest najważniejsza.  
 
W tym momencie ludzie płacą obowiązkowe ubezpieczenie i rzeczywiście w obecnym systemie się panu należy opieka medyczna... Problem w tym, że na bardzo niskim poziomie efektywności, z kolejkami po pół roku lub więcej, w szpitalach, które mają tak mało pieniędzy, że nie są w stanie zrobić czegoś by ludziom się jednak dobrze dochodziło do siebie. Co bardziej majętni ludzie wykupują dodatkowe ubezpieczenia, chodzą prywatnie do dentysty, rodzą i operują się w prywatnych klinikach, płacąc ubezpieczenie państwowe, z którego nigdy nie skorzystają, bo nawet w razie wypadku zażyczą sobie prywatna klinikę na którą płacą dodatkowo. A ja uważam, że każdy powinien mieć wybór, zamiast jak dziś płacić dwa ubezpieczenia i nie rozumiem dlaczego pan i panu podobni tego wyboru mi zabraniają. Chcę decydować o sobie i o swoim losie i uważam, że państwu nic do tego, czy jestem odpowiedzialnym człowiekiem czy debilem. 
 
Nie wiem gdzie PO jest jakkolwiek podobna do czegokolwiek co mówił kiedyś Korwin. Kiedyś, dawno temu, skopiowali kilka punktów programu, by podać go jako swój, ale nie zrealizowali nic co może się nam podobać, a więc tekst zupełnie kulą w płot i muszę tu powiedzieć, że takie manipulacje niestety nie świadczą za dobrze o osobie, która komentuje i stara się uchodzić za obserwatora politycznego.  
 
@Barrett: Gdyby KNP miało władzę bez żadnych układów i koalicji, byłby bardzo ostry ruch na wszystkich frontach i 4 lata musiałyby wystarczyć by przeprowadzić wszystkie najważniejsze reformy. Do niektórych niestety potrzebna byłaby większość konstytucyjna, a więc kolejne utrudnienie. Ludzie są w stanie z roku na rok płacić nowe podatki zaczynając od 1 Stycznia, a więc będą mogli się też nauczyć żyć bez nich, a za to z większą wolnością decyzji, przy jednoczesnym oczekiwaniu z naszej strony, że takie decyzje będą odpowiedzialne. Ja konkretne rozwiązania, między innymi w działce Edukacji mam i gdy tylko mogę, omawiam. Są to rzeczy jak najbardziej do wprowadzenia i zakończenia w ciągu jednej kadencji.  
 
@Mateusz: Z tym, że nie jesteśmy spokrewnieni, to było oczywiście stwierdzenie stanu faktycznego a nie próba odżegnania się od wypowiadanych opinii ;)  
 
Zdecydowanie uważam, że dostęp do broni powinien być odblokowany, a przy okazji pozmieniane powinny zostać niektóre zasady, szczególnie w dziedzinie wolności i bezpieczeństwa własnego domostwa, obrony własnej, interwencji. Dziś niektórzy mają w kożuchu kwas, a inni nic i to nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem.

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-05

@ Artur Zagadnienie związku roszczeniowości z godnością nie pojawia się w optymistyczno-naiwnym świecie korwinistycznym, w którym ktoś, kto ciężko pracuje, odnosi sukcesy, a gdy jest nierobem, ponosi przykre konsekwencje. W takim świecie wartość danej osoby dla siebie pokrywa się z jej wartością dla innych, czyli, innymi słowy, godność oznacza to samo, co poczucie własnej wartości. Redystrybucja jest wtedy jałmużną.  
 
Ale to są tyleż infantylne względnie prostackie, żeby nie powiedzieć chamskie, rojenia osób, które nie znają życia, bo mają wciąż mleko pod nosem lub urodzili się pod szczęśliwą gwiazdą. Ponadto, jak już powiedziałem, brakuje im wyobraźni, polegającej na umiejętności stawiania się w innej niż ich obecna sytuacji, w tym w sytuacji osób przegranych. 
 
Zagadnienie związku roszczeniowości z godnością pojawia się natomiast w świecie rzeczywistym, w którym ktoś, kto ciężko pracuje, nierzadko ginie, a ktoś, kto jest nierobem, często odnosi sukcesy. Ma to miejsce w każdym systemie społeczno-gospodarczym, w tym również w korwinizmie, w którym premiowana jest nie tyle ciężka praca, ile cwaniactwo, oraz niczym niezasłużone atuty, takie jak uroda, materialistyczne usposobienie lub pochodzenie.  
 
W tym rzeczywistym, z gruntu niesprawiedliwym świecie, wartość danej osoby dla siebie nie jest tym samym, co jej wartość dla innych, a godność nie jest tym samym, co poczucie własnej wartości. Zasiłek zaś nie jest jałmużną, lecz fundamentalnym uprawnieniem.

CD 2012-09-05

Jeśli doktorek jest taki mądry to proszę o prostą odpowiedź na proste pytanie. Czy powinno się zabronić ruchu samochodowego, by dzięki temu zapobiec tysiącom zabitych ludzi rocznie? Przecież skoro należy ratować osoby, które przypadkowo zostały poszkodowane przez los, to tym bardziej powinniśmy zapobiegać takim sytuacjom likwidując ruch samochodowy, prawda?

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-05

Pocałuj mnie w dupę, tępy szczylu.

Krzysiek 2012-09-05

" Pocałuj mnie w dupę, tępy szczylu."  
 
U nasz kochany doktorek zaczyna pokazywać ząbki może w końcu opuści Kontestacje i zajmie się sobą bo z tego co słyszałem to stracił nasz doktorek pracę na uniwerku i ma zakaz wykonywania zawodu na bodajże 2 lata. Teraz chyba wiadomo dlaczego tak upiera się przy swoich żądaniach - nie będzie pracy a do innej niż wykładanie swoich głupot nikt go nie przyjmie, a pieniążki się skończą to wtedy nawet kwas trzeba będzie sprzedać żeby mieć na chleb ;-X

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-09-05

“...milionerem przypuszczalnie nie będę,... “ 
 
A moze jak bys pozbieral i oddal butelki do skupu?

Krzysiek 2012-09-05

Znalazłem na YT kanał naszego doktorka www.youtube.com 
 
Komentarze takiego samego poziomu jak te pisane tutaj (oczywiście chodzi mi o J.K.)

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-09-05

Krzysiek, mi sie wyadaje ze panu doktorowi brakuje paru tygodni do zapomogi, wiec oferuje uslugi, nazwijmy je ... hmmm... natury intymnej, zeby sobie zwyczajnie dorobic. Moze nie powinien tego robic w Kontestacji ale w koncu skoro popieramy przedsiebiorczosc...

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-09-05

Re 79: Panie Arturze, ja tylko chcialem podkreslic ze sie nie znamy bo glupio bylo zeby jakis Bogu ducha winny Mateusz z KNP oberwal kwasem za moje zaslugi od takiego humanisty. A w kwestji posiadania broni to pela zgoda. Nie tylko jak mawiaja Amerykanie “armed society is a polite society” ale tych co otwieraja drzwi z bronia w reku ciezko zapedzic do obozow re-edukacyjnych.

Artur E. Dziambor 2012-09-05

@Jacek: Zasiłek jest uprawnieniem, którego w ogóle nigdy nie powinno być, bo jest to sygnał, że można nic nie robić i wciąż coś za to dostać. To coś tak jak z tym w pocie czoła 12 godzin dziennie filozofowaniem i kontemplowaniem nad sensem istnienia - niestety, na takie wygody można sobie pozwolić hobbystycznie, a państwo, które finansuje taką "pracę" jest do zmiany. System, w którym żyjemy jest chory, bo pozwala na bytowanie według pana pomysłów. Sprawdzamy je każdego dnia, podczas gdy nasze, moje, jeszcze nie zostały w praktyce sprawdzone. Kto wie, może dzięki temu, że zniesiemy podatek dochodowy, jako twórca będzie pan zarabiał dwa razy więcej na sprzedaży swoich prac? Oczywiście może pan tego nie chcieć i z dumą oddawać część pieniędzy, która sie panu należy, tym, którym się ona nie należy - no tu się różnimy!

Barrett 2012-09-05

88. Nie zostały sprawdzone w Polsce, ale na świecie są systemy podatkowe bliskie programowi KNP np. Monarchia Dubaju, systemy na Bahamach, na Kajmanach. ;) W tych krajach nie ma podatku dochodowego. 
 
Artykuł na ten temat: biznes.onet.pl

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-05

@ Artur Zacznijmy od tego, że w Polsce praktycznie nie ma zasiłków z tytułu bezrobocia. Więc co pan rozumie, przez "system, w którym żyjemy jest chory, bo pozwala na bytowanie według pana [czyli moich - JK] pomysłów"?  
 
Czyżby cierpiał pan na polityczny 
autyzm, czyli mentalne zamknięcie w wieży z kości słoniowej, wzniesionej z korwinistycznych broszurek, które odnoszą się do tego, co w rzeczywistości nie istnieje, mianowicie rozmaitych urojeń i omamów, powstałych z różnych, nawarstwionych nad sobą kompleksów? Jeśli tak, to pana przypadek potwierdzałby jedną z głównych tez zawartych w mojej trylogii, tę mianowicie, że neoliberalizm to polityczna schizofrenia - psychoza, której komponentem jest autyzm. 
 
A na pana postulat wysyłania humanistów do zderegulowanego "Auschwitz" nigdy zgody z mojej strony nie będzie! I nie dam się w tej sprawie przekupić perspektywą wyższych zarobków. 
 
Tu się różnimy, i to zasadniczo!

CD 2012-09-05

" Pocałuj mnie w dupę, tępy szczylu."  
 
I znów te postawy roszczeniowe, oj doktorku doktorku. 
 
Sam doktorku wiesz, że złość pojawia się z bezsilności. Miałem już wiele takich rozmów i zawsze kończy się tak samo - gdy zabraknie argumentów, pojawia się bezsilność i złość. Kończy się na obelgach, na które zawsze czekam w takich rozmowach, bo obelgi oznaczają po prostu, ze przegrałeś doktorku.

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-05

@ 89 Polska to mimo wszystko wciąż jeszcze kraj względnie cywilizowany, a nie republika bananowa.

Jaroslaw 2012-09-06

ZASILKI 
 
Zasilki powinny byc w jakies formie. Jesli mialoby ich nie byc, oznaczaloby to ze bezrobocie powinno wynosic zero procent. Ludzie sie przekwalifikowuja, zmieiaja branze, nie wszyscy sa bumelantami. 
Na co mialyby byc sporzytkowane pieniadze z podatkow..

dudi 2012-09-06

Szkoda, że ta rozmowa była przed "aferą" Korwina z paraolimpiadą, bo jestem ciekaw jak członkowie KNP zapatrują się na to, że Korwin tradycyjnie już niszczy wizerunek partii swoim niewyparzonym jęzorem.

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-06

Argument Korwina, że każdy jest w jakiś sposób niepełnosprawny, tak jak na przykład on sam, bo nie potrafi przeskoczyć wysokości 1,60 m., i że w związku z tym należy zlikwidować kategorię niepełnosprawnych, pokazuje całe zidiocenie tego sposobu myślenia.  
 
Trzeba być bowiem idiotą, albo udawać idiotę, żeby nie dostrzegać bądź nie doceniać zjawiska STOPNIOWALNOŚCI (gradacji), w tym przypadku dotyczącego niepełnosprawności. Jeśli ktoś je pomija, znaczy to, że jest oszołomem, stosującym tanią demagogię, względnie trollem internetowym, nie najwyższych zresztą lotów. 
 
Co innego nie móc przeskoczyć 1,60 m., a co innego być zmuszonym poruszać się na wózku inwalidzkim. W pierwszym przypadku można spokojnie egzystować samodzielnie, na wysokim poziomie materialnym, w drugim, jest się zdanym na pomoc innych oraz, na ogół, na ubóstwo.  
 
To samo można powiedzieć o byciu przeziębionym i chorym na raka. 
 
Jak z powyższego wynika, niepełnosprawność Korwina rzeczywiście istnieje, nie polega jednak - jak on to deklaruje - na ograniczonej zdolności do skakania, ale na idiotyzmie czyli na niedorozwoju umysłowym (w szczególności emocjonalnym).  
 
Można, co prawda, powiedzieć, że jest to argument świadczący na korzyść jego tezy, że niepełnosprawnym z racji niedorozwoju umysłowego nie dzieje się źle. Owszem, tym niemniej nie należy zapominać, że w refleksji na tematy społeczne wyjątki potwierdzają reguły.

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-06

Inną tezą Korwina, świadczącą o jego niepełnosprawności umysłowej, jest twierdzenie, że bezdomny, który może się ogrzać przy przewodach centralnego ogrzewania, ma się obiektywnie lepiej, niż Kazimierz Wielki.  
 
Po pierwsze, jest to oczywista nieprawda.  
 
Po drugie, a jest to znacznie poważniejszy błąd, choćby dlatego, że podzielany przez wszystkich liberałów począwszy od Smitha, nieporównanie ważniejsze jest subiektywne poczucie dobrobytu niż obiektywny dobrobyt.  
 
To pierwsze jest relatywne względnie relacyjne, polega bowiem na porównywaniu swojej sytuacji z sytuacją innych.  
 
To drugie jest absolutne, ale, jak stwierdziłem powyżej, jest jednocześnie - za wyjątkiem przypadków, które należy uznać za ekstremalne (takie jak brak wody na pustyni) - pozbawione jakiegokolwiek znaczenia z punktu widzenia ludzkich potrzeb i pragnień.

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-06

I, na koniec, uściślenie.  
 
To, co nazywam niedorozwojem umysłowym Korwina, w rzeczywistości nim nie jest, lecz jest deficytem intelektualnym, który - w połączeniu z autyzmem (na który wskazałem powyżej w nawiązaniu do wypowiedzi Artura E. Dziębora) oraz skłonnością do deregulacji umysłowej, jest symptomem neoliberalnej schizofrenii politycznej.  
 
Różnica pomiędzy tymi zjawiskami polega na tym, że pierwsze ma charakter organiczny i nieodwracalny, drugie czynnościowy i odwracalny, chociażby w rezultacie szoku spowodowanego polaniem kwasem solnym lub innym, równie dotkliwym bodźcem.

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-06

Każdy jest kowalem swojego losu? Popieram. Pod warunkiem, że dopuszczalne jest także bycie artystą swojego losu.

pawelw 2012-09-06

Nie widzę sensu czytania wypocin człowieka tak niepoważnego jak Pan. 
Jest Pan zwykłym natrętnym Trollem :) 
Teraz zapewne przechodzi Pan stan uspokojenia.  
Jednak jak przypuszczam, każde obalenie Pańskich obłędnych wizji skończy się z Pana strony jak zwykle tupaniem nóżkami, straszeniem kwasem,  
rozczłonkowaniem, a w najlepszym wypadku całowaniem w dupę :)

Artur E. Dziambor 2012-09-06

@Barrett (89): Problem polega na tym, że jak przytaczasz przykłady tych państw to ludzie widzą jakiś dzikusów na plaży z kokosami w rękach i od razu się kodują, że to nijak nie jest podobne do naszej kultury, a więc może u nich tak można, a u nas nie, bo jesteśmy "cywilizowani". To są oczywiście bzdury, ale we wszystkich rozważaniach trzeba brać pod uwagę jak rozumuje tłum i gdzie przed nami misja edukacyjna, a gdzie konieczność przekonania do swojej racji.  
 
@Jacek (90): Tym się różnimy, że ja panu nie sugeruję choroby psychicznej, kompleksów, czy innych problemów, tylko dlatego, że się pan ze mną nie zgadza. Doskonale wiem, że Pana nie przekonam, chociażby dlatego, że chwila w której skończą sie argumenty, pojawia się argument typu: jestem starszy, więcej widziałem, więcej przeżyłem itp. A kto wie więcej o działaniach wojennych? Ci, którzy w wojnie uczestniczyli i o niej ciągle mówią, czy Ci, którzy wiedzę o niej studiują i wyciągają wnioski jak nie przegrać kolejnej bitwy, powtarzając nieskuteczną taktykę?  
 
@Jarosław (93): Pieniądze z podatków celowych powinny być spożytkowane na dany cel. Wojsko, policja, podstawowe szkolnictwo (chociaż na początku), itp. Zasiłkami dla bezrobotnych bumelantów powinny zajmować się organizacje charytatywne i nie przekazywać ich w formie gotówkowej tylko w formie posiłków, które są niezbędne do życia, czy w formie noclegów, prysznica, pralni - wyspecjalizowane w tym temacie organizacje charytatywne, a nie państwo.  
 
@dudi (94): Jutro będę obecny podczas nagrania na czacie, a podczas AfterParty na mikrofonie - chętnie odpowiem na wszystkie z tym związane pytania :)  
 
@Jacek (95-98): Gdyby posługiwał się pan w swoich rozważaniach zimną kalkulacją i myśleniem, a nie dopasowywaniem do potrzeb swoich poglądów, wyuczonego bardzo kwiecistego języka, byłoby o czym dyskutować. Jeżeli wyciąga pan wniosek, że Korwin uderzył w niepełnosprawnych, to niestety świadczy o czytaniu bez zrozumienia. My nie jesteśmy grupą ludzi, która mówi to co wyborcy chcą usłyszeć, my jesteśmy tymi, którzy mówią prawdę, która wielu boli, jak widać bardzo wielu, ale jest prawdą.

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-06

Posługiwanie się w myśleniu zimną kalkulalacją, która z konieczności prowadzić musi do prawdy, która jest jedynie słuszna, jest charakterystyczne dla paranoi, a jeśli towarzyszą temu omamy, na przykład dotyczące isenienia zasiłków dla tzw. "bumelantów", których to zasiłków nie ma, to mamy do czynienia ze schizofrenią paranoidalną, w tym przypadku w odmianie politycznej. 
 
W jakiej formie powinny istnieć zasiłki, takiej jak na Zachodzie, czy w formie obozów koncentracyjnych, jak pan proponuje, porozmawiamy za jakiś czas, wtedy, gdy pan zbankrutuje. Przy okazji poruszymy też kwestie terminologiczne, mianowicie czy wolno bezrobotnego nazywać "bumelantem", a jeśli nie wolno (w czym, idę o zakład, w powyższej sytuacji w zupełności się zgodzimy), to jaka powinna być za to wymierzana kara.

CD 2012-09-06

Hehe, doktorek przecież nawija od rzeczy, więc o czym tu z nim rozmawiać? Weźmy choćby taki fragment: 
 
"Trzeba być bowiem idiotą, albo udawać idiotę, żeby nie dostrzegać bądź nie doceniać zjawiska STOPNIOWALNOŚCI (gradacji), w tym przypadku dotyczącego niepełnosprawności" 
 
Gdzie tu doktorek widzi gradację, to ja nie wiem. Pomiędzy zdrowym, chodzącym człowiekiem, a człowiekiem na wózku jest cały szereg ludzi od takich, których bolą nogi po spacerze, poprzez reumatyków, ludzi którzy chodzą o lasce, o kulach itp. Gradacja w tym przypadku to tylko pomysł urzędników, którzy każdego człowieka z problemami muszą włożyć do odpowiedniej szuflady. Nasz doktorek jak zwykle wypisuje bzdury.

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-06

@ Artur Moje nawiązywanie do pańskich i - ogólnie - korwinistycznych kompleksów nie ma nic wspólnego ze stosowaniem metod "poniżej pasa". Wynika stąd, że ekonomia zakorzeniona jest w psychologii. W żadnym razie nie jest nauką ścisłą, w tym sensie, co na przykład fizyka, a to dlatego, że grzęźnie po uszy w aksjologii. Co więcej, w ekonomii, twierdzeń pozytywnych nie da się oddzielić od twierdzeń normatywnych, w każdym razie z nielepszym skutkiem, niż głowy od tułowia u istot, u których wyróżnić można te części ciała. 
 
Wracając do korwinizmu, to każdy, w miarę wykształcony humanista, dostrzeże natychmiast, że - wbrew zapewnieniom przedstawicieli tego ruchu - nie mamy w nim do czynienia z logiką, ale z przebierającymi się w kostium logiki resentymentami, a pseudo racjonalne, logiczne pozy mają tylko przykryć głębsze, irracjonalne, metodologicznie nieczyste motywy.  
 
Pytanie brzmi: jakie to są resentymenty. Moja intuicja podpowiada mi, że resentymentów tych jest co najmniej dwa.  
 
Pierwszy to resentyment dziecka z dobrego domu, na którego z zawiścią patrzyli jego biedniejsi koledzy i który stara się na nich za to, jak również za inne, rzeczywiste lub wydumane krzywdy zemścić. Dlatego nieustannie plecie o nieudacznikach, darmozjadach, nierobach, bumelantach itp.  
 
Drugi to resentyment osoby, która ma dwie lewe ręce do biznesu, przyjmuje jednak za własne wartościowanie, zgodnie z którym wartości biznesowe stoją najwyżej w hierarchii aksjologicznej. Jeśli taka osoba nie chce się załamać, to znaczy całkowicie utracić poczucia własnej wartości, to musi znaleźć winnego swoich niepowodzeń. Idealnymi kandydatami do tej roli jest państwo oraz urzędnicy. Gdyby nie instytucja państwa oraz zatrudnieni w niej ludzie, ile to by ona przecież nie dokonała. 
 
***  
 
Wspomniane czynniki psychologiczne mogą występować osobno, to znaczy u różnych osób, a mogą - co zdarza się zapewne częściej - jednocześnie lub naprzemiennie, u jednej i tej samej osoby.  
 
Pana zdaniem, do której kategorii osób się pan zalicza?

pawelw 2012-09-06

Panie Arturze niech Pan nie traci czasu na polemikę z tym Doktorkiem Idiotą bo to nie ma sensu. 
Skoro doktorek nie może osiągnąć Pańskiego poziomu, to dlaczego Pan ma się zniżać do jego.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-09-06

Pozwole soebie rozwinac 104: po jaka cholere wy wszyscy z nim staracie sie argumentowac? Dlaczego ludzie poniekad inteligentni czuja potrzebe debatowania z wscieklym kundlem? Kopnac go i zobaczyc jak ujada? To rozumiem, ale znizac sie do debaty z takim zerem, udawac ze jest on partnerem dla was do dyskusji? Po jaka cholere? Dlaczego w ogole to sfurstrowane rzucajace miesem bydle wpuszczane jest na to forum? Dlaczego jego telefony sa odbierane? Dlaczego byla z nim audycja? Od kiedy misja kontestacji jest dawania forum agresywanym lewackim niedojda i tolerowanie ich slinotoku?  
 
Raz sierpem raz mlotem w czerwona cholote. To wszystko. Nie ma absolutnie zadnej potrzeby argumentowania z takimi.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-09-06

"...który będzie nami, Polakami,..." 
 
Powiedzil Polak z przymusu, co jest Polakiem tylko dla tego ze sobie nie poradzil na emigracjii.

chrobacja.prohosts.org 2012-09-07

"Państwo wszakże łże we wszystkich językach dobra i zła; cokolwiek rzeknie, skłamie - a cokolwiek posiada, skradzione to jest.(...)Gdzie państwo się kończy, tam dopiero zaczyna się człowiek, który nie jest zbyteczny: tam się poczyna pieśń niezbędnego, jedyną i niezastąpioną nutą. Gdzie państwo ustaje, spojrzyjcież mi, bracia moi! Czyż nie dostrzegacie tam tęczy i mostów nadczłowieka?"  
 
F. Nietzsche 
 
------------------------------------------------------------------------------------ 
 
Moze sobie Pan wycierac twarz nietzscheanizmem, szukac resentymentow wsrod wolnorynkowcow ale prawda jest taka, ze to co Panem kieruje to resentyment "zbednego", ktory chcialby stanac na czele "tyranii zbednych".

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-07

Dokładnie. Ja również nie jestem wolny od resentymentu. Resentymentu ludzi "zbędnych".  
 
To bardzo nietzscheańskie, wbrew temu, co sam Nietzsche sobie na ten temat wyobrażał (zanim zwalił konia lub wkrótce potem). 
 
Tak, jestem "Scar" (Skaza).  
 
Jestem Duch i Mrok, który żywi się krwią "niezbędnych". 
 
Uważajcie więc niezbędni, żebyście - jak to się często dziś zdarza - nie stali się jutro zbędni i nie zawędrowali na cmentarzysko słoni, bo wtedy będziecie podlegać pod moją jurysdykcję.  
 
A w takich razach nie mam litości.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-09-07

"Tak, jestem "Scar" (Skaza).  
 
Jestem Duch i Mrok, który żywi się krwią "niezbędnych". " 
 
www.youtube.com 
 
Wez juz lepiej nie pisz przed snem kiedy jestes zupelnie piany.

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-07

"pijany", analfabeto, a nie "piany". 
 
I kup sobie komputer z polską klawiaturą, bo mam dość twojego kaleczenia mowy ojczystej. Jeśli nie masz za co, bo nie starcza ci z kanadyjskiego socjalu, imigrancie, to mogę ci pożyczyć.  
 
Polski, pański gest.

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-07

Mateusz, żydek, typowy fan Kontestacji.

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-07

zawszona poczciwina z za oceanu

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-07

Jacek Kardaszewski Trylogia "Neoliberalizm i schizofrenia" na Allegro pod linkiem LINK 
 
1) Jacek Kardaszewski: "Neoliberalizm jest schizofrenią społeczeństwa", oprawa miękka lub twarda, stron 238 
 
2) Jacek Kardaszewski: "Schizofrenia jest neoliberalizmem umysłu", oprawa miękka lub twarda (kolekcjonerska), stron 250 
 
3) Wkrótce ukaże się część trzecia "Filozofia diabła". 
 
Chętnych do zakupu, zapraszam na Allegro. 
 
Proszę o powiadomienie mailowe, jeśli książka ma być z autografem [email protected]

pawelw 2012-09-07

pl.wikipedia.org . Jacek Kardaszewski idealnie się w to wpasowuje :)

pawelw 2012-09-07

Tak w ogóle to absurd polega na tym, że doktorek ma już na wstępie błędne założenia i jedynym  
Wszystko to można porównać do takiej sytuacji: 
Umawiamy się na pojedynek polegający na tym, że przebiegniemy dystans 1000m, tam gdzie ludzie na ogół biegają, czyli np w miejskim parku. 
Wygra ten kto pierwszy pokona te 1000m. 
Podejmując to wyzwanie zorganizujemy sobie wygodny strój, buty itp. 
Doktorek przychodzi natomiast w stroju płetwonurka. 
Po rozpoczęciu rywalizacji doktorek odpada.  
Jednak ów zawodnik nie godząc się przegraną próbuje uświadomić, że bieg w parku to głupota i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, ponieważ nikt do parku nie chodzi, a ludzie żyją pod wodą.  
Tak więc według niego rzeczywistym zmaganiem jest pokonanie tych 1000m, ale pod wodą i z 30kg obciążnikiem. 
Wszelakie próby wytłumaczenia mu absurdu tej sytuacji kończą się jego strony przemocą przeplataną żmudnymi rozważaniami na temat życia pod wodą i sprzętu do nurkowania :) 
 
Jako przykład: CD zadał proste pytanie dotyczące wypadków samochodowych, dla doktorka to pytanie było niewygodne więc pocałować mu się w dupę, po czym zaczął drążyć wywody zniekształcające zasadniczy kontekst dyskusji.

CD 2012-09-07

Cóż. Ja z początku ucieszyłem się, że w KonteStacji pojawia się socjalista, bo lubię ciekawe dyskusje. Niestety, okazało się, że z doktorkiem rozmawiać się nie da, bo ma problemy natury psychicznej. Podejrzewam, że jego niezaspokojona żądza bycia ważnym, (żeby ktoś się nim wreszcie zainteresował) jest tak wielka, że gotów jest nawet się ośmieszać byle tylko ktoś chciał się nim zająć. 
 
Widzę, że doktorek pisze już 3 książkę, pomimo, że 2 poprzednie się w ogóle nie sprzedały. Po tym, co doktorek pisze na swoim blogu - wcale się nie dziwię. 
 
Doktorek jest interesujący jako przypadek dla psychologa i jednocześnie kompletnie bezwartościowy jako partner do rozmowy. 
 
Na koniec dodam jeszcze, że bardzo często osoby interesują się psychologią, bo same mają problemy i idę o zakład, że to była przyczyna dla której nasz doktorek psychologią się zajął.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-09-07

Nie doceniasz "ubocznych skutkow alkoholizmu" zauwaz ze im pozniejsza pora tym bardziej humanista na goscinnych wystepach albo mazy na jawie o byciu lwem/kanibalem albo zwyczajnie sie pieni, macha butelka i rzuca miesem bez ladu i skladu. A rano jednak potrafi sklecic pare bzdur w pseudo ligiczna calosc tak ze przynajmniej mozna sie posmiac bez drapania po glowie o czym on znowu bredzi.  
 
Z dedykacja dla pana doktora humanisty intelektualisty: www.youtube.com

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-08

@ Artur Rzeczywiście, jak pan deklaruje, umrze pan z głodu, gdy się panu noga powinie? Zamiast prosić kogoś o pomoc? No, zobaczymy. Talk is cheap, Jeśli chodzi akurat o ten punkt, to nie wiem, kto z nas jest większym korwinistą: ja czy pan.

Artur E. Dziambor 2012-09-08

Kilka minut filmik trwa, najlepsze od 4:38 :) Generalnie tak właśnie można pokazać, jak ludzie są mądrzejsi od systemu i jak my wszyscy musimy składać się na to by tę fikcję utrzymywać. Polecam dalej głosować na PO, PiS, SLD, RP, i PSL! I absolutnie nie zwracajcie uwagi na Janusza Korwin-Mikke! Utrzymujcie ich dalej... Przecie im się K***A należy! www.tvn24.pl

soki 2012-09-08

Drugi after w wersji martwej: 
 
soundcloud.com

JACEK KARDASZEWSKI 2012-09-08

W drodze podsumowania.  
 
W-prezes Artur Dziambor to typowy produkt marketingowy: człowiek mówiący wartko i gładko, ale bez charyzmy politycznej i głębi (skończył dwa kierunki humanistyczne, ale sam stwierdził, że na uczelni miał ważniejsze rzeczy do roboty niż studiowanie).  
 
Audycje z jego udziałem skłaniają do refleksji, że koniec JKM, to koniec korwinizmu utopijnego, to znaczy znaczącego, a nawet identyfikowalnego fenomenu na polskiej scenie politycznej względnie światopoglądowej, Pozostanie wtedy korwinizm realny, to znaczy taki, jaki reprezentowany jest przez PO, PiS, SLD, PSL i inne, pomniejsze partie, wchodzące w skład rodzimej klasy politycznej, rządzącej od 1989 roku.

pawelw 2012-09-08

Doktorku przestań się wysilać :) 
Szacunek dla Pana Artura bowiem umiejętnie i po dżentelmeńsku rozprawił się pańską osobą!

pawelw 2012-09-08

w ogóle sorry dla wszystkich bo takiego typa jak Kardaszewski nie powinno się w ogóle zwracać uwagę. 
Ogólnie to nie wypowiadam się zazwyczaj nigdzie, ale jestem drażliwy na punkcie wszelakiej manipulacji i nie chciałbym aby na świecie, a tym bardziej w Polsce pojawił się drugi Hitler.

Hugo 2012-09-08

Jako, że atmosfera zrobiła się nieco niezdrowa, a poziom dyskusji w pewnych momentach skandalicznie spadł zrównując nas z jakąś gazetą polską, na kilka dni wyłączam konta Jacka i Mateusza.  
 
Bo obaj przegięliście panowie.  
Wyzywanie sie ad personam per miernota i żydek, nie przystoi takim miejscom, jak kontestacja.  
 
Kilka dni dla ochłonięcia.

CD 2012-09-09

Ja się bardzo cieszę Hugo, że dbasz o poziom na KonteStacji, ale ciężko jest oczekiwać od ludzi obrażonych przez doktorka, że będą się do niego zwracać jak do poważnego człowieka. Przeczytaj jego komentarz nr. 66 oraz 82. 
 
Poza tym podoba mi się jednak pomysł, by zawiesić konto a nie od razu usuwać jak to miało miejsce wcześniej. 
 
Pozdrawiam :)

CD 2012-09-09

Zastanawia mnie natomiast czemu pawelw jest skreślony. Przecież mówił rozsądnie i do rzeczy.

Tur 2012-09-10

Śmiechłem: "My podajemy rozwiązania tak naprawdę banalne, a jednak są one postrzegane tak, że to jest wszystko fajne, ale absolutnie niemożliwe" - rzekł w wywiadzie dla Kontestacji człowiek, który na jednym ze spotkań KASE najbardziej gardłował przeciw anarchokapitalistycznemu porządkowi jako utopijnemu i niemożliwemu

CD 2012-09-10

@Tur - to, że anarchokapitalizm jest utopijny i niemożliwy, to nie oznacza, że państwo minimum również takie jest.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-09-10

Też popieram, i to już od dawna, mówiąc o tym, a gdzie jest to w mojej mocy, tam stosując łagodniejszą, dwustopniową moherację, w której najpierw jest ostrzeżenie (o ile wykroczenie nie jest z miejsca dyskwalifikujące). I też mi się nie podobało, że bywały takie nieczyste chwyty w dyskusji, ale już mnie Hugo uprzedził w interwencji. 
 
Artur, możesz dopowiedzieć (w audycji, i tak długiej, już miejsca nie starczyło), o jakim to stowarzyszeniu mówiłeś, któremu chciano dorobić gębę przybudówki PiS-u? 
 
@JACEK KARDASZEWSKI (73): Myślę, że jednak wobec dziecka zobowiązanie rodziców jest naturalne i podjęte dobrowolnie (oprócz przypadków gwałtu, kiedy to ciężar powinien spoczywać na gwałcicielu) przy płodzeniu go. Stanowi konsekwencję czynów, bo z wolnością wiąże się odpowiedzialność. Pan natomiast postuluje niwelowanie jednego i drugiego. Wolności, bo państwo ma nas zmuszać do bycia „dobrymi” (co bez wolnej woli nie jest żadną zasługą), a odpowiedzialności, ponieważ wszystko (zabieranie przeciwnikom i dawanie poplecznikom, w panującej ochlokracji zwykle za ich głosy) dzieje się automatycznie, co dodatkowo tłumi oddolne odruchy dobroczynne, bo na nie po pierwsze zostaje mniej środków do dyspozycji, a po drugie mniejsza jest świadomość i motywacja do pomocy komuś w obszarze, w którym zdobyczami socjalnymi chlubi się państwo, i nawet często krzywo spogląda na niezależne inicjatywy (np. słynna sprawa piekarza, któremu dowalono podatek za dawanie ubogim zamiast wyrzucania niesprzedanego chleba). 
 
A w następnym odcinku, 17 IX o 19, Glenn Cripe (Executive Director) i Andy Eyschen (Director) z Language of Liberty Institute.

Artur E. Dziambor 2012-09-11

@Krzysztof: Stowarzyszenie miało nazwę "Młodzi dla Gdyni", byłem jego pomysłodawcą, twórcą i prezesem przez 7 lat. Stowarzyszenie powstało jako kontynuacja współpracy ludzi, którzy poznali się, działali i niestety wyrośli wiekiem z młodzieżowej rady miasta. Stowarzyszenie było apolityczne, ale ja sam osobiście angażowałem się w działalność partyjną. Niestety, lokalni politycy przyprawili nam w pewnym momencie "gębę" młodzieżówki PiSu, to było o wiele wygodniejsze aniżeli zacząć traktować nas poważnie, szczególnie, że marka była już dość ostro wykreowana wśród licealistów i studentów z Gdyni. The rest is history :)

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-09-11

@soki (120): Heh, i tak to się pojawiają pirackie nagrania. Początku co prawda brak, ale większość jest, aż do końca gadania. Nie załapała się pieśń kończąca, a to nietypowe wykonanie, mające swój urok, więc podrzucę link: www.youtube.com 
 
Natomiast afterparty z 31 VIII zamierzam jeszcze kiedyś puścić, gdy reptilianie opuszczą serwer ;P.

soki 2012-09-12

@ByteEater 
Wrzucając nagranie obawiałem się, czy CBŚ lub inna instytucja nie zacznie mnie ścigać za dystrybucję pirackich treści ;P 
 
Czytając komentarze po innych audycjach, zawsze ktoś upominał się o nagranego aftera więc postanowiłem zaspokoić potrzebę rynku... Fakt trochę się spóźniłem i początku nie nagrałem a z końcówką to nawet nie pomyślałem... 
 
Na swoje usprawiedliwienie dodam, że za nagranie nie pobrałem nawet grosza a link jest prywatny więc tylko z tego komentarza można je odsłuchać... No i jakby nie było jest to promocja radia i samej audycji :D

siekiera 2012-09-12

Nie wiem po co wyskakiwać z radykalnymi poglądami? 
Przecież 'radykał' to wyraz bliskoznaczny wyrazu: 'oszołom' 
Taka strategia że najpierw radykalnie a potem wyluzujemy jest bez sensu.

Филипп 2012-12-24

Artur zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie, myślę, że zagłosowałbym na niego.

Dodaj komentarz...

Krzysztof Maczyński

Krzysztof Maczyński, Homo sapiens

Inne audycje tego autora:

Granice wolności słowa - 9 miesięcy temu


Kto i jak korzysta na ZAiKSie (1) - ponad rok temu
Karta smoleńska (1) - 3 lata temu

Więcej audycji...


Marks miał rację! (2) - 3 lata temu


Wanderlust i nasz gust - 4 lata temu


Egzotyczny kraj: Finlandia (2) - 4 lata temuWalentynkowo o płci i seksie (12) - 4 lata temu


Czy Hugo jest oszustem? (12) - 5 lata temu


Prasówka z dobrych źródeł (2) - 5 lata temu


Wróżenie ze szklanej kuli (4) - 5 lata temuOdcinek piekielny (6) - 5 lata temu

Trudne rozmowy na temat aborcji (16) - 5 lata temu


Politycy i pedofilia (5) - 5 lata temuJak bardzo Nowoczesna? (4) - 5 lat temu


Jak Żydzi robią biznes (5) - 6 lat temu

Prohibicja to śmierć (7) - 6 lat temu
Anarchia! (14) - 6 lat temuPolicjantka lubi gaz (1) - 7 lat temu

Kto gardzi Lechem Kaczyńskim? (11) - 8 lat temu

PrzeGoście (23) - 8 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Przemo - - 15.00
Kordian - - 15.00
scav - - 35.00
Mgd - - 10.00
Magda - - 10.00
Mgd - - 10.00
Mgd - - 10.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt