Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (5)
8 dni temu
Dochód podstawowy sposobem na biznes?
Reality show, na którym można zarobić. Czy kupować Euro? Wyższe opłaty za parkingi. Bez smartfona na przejściu. Za lek do więzienia. Jak wykryć policjanta? Fiskus ściga dzieci. Słuchacze...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
dziś
Firma patentowa - Dawid Pijanka |#558
Dawid Pijanka CEO- Właściciel Wynalazca.TV. Pochodzi z rodziny przedsiębiorców, związany z rodzinnym Biurem Patentowym INICJATOR Sp. z o.o. W 2015 roku Dawid założył bloga biznesowego,...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2012-09-03

Oni też chcą twoich pieniędzy

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Rozmowa z Piotrem Trudnowskim, współzałożycielem serwisu Beesfund.com, czyli takiej małej, prywatnej konkurencji Giełdy Papierów Wartościowych.

KOMENTARZE

darek 2012-09-04

Chyba jest problem z kosztami formalności ?  
Jeżeli ktoś ma kupić udziały w projekcie to czy to polega na dostaniu udziałów w spółce. 
To domyślam się, że trzeba najpierw zarejestrować spółkę co stwarza od razu koszty. Czy to się opłaca ? 
Za co osoba nie mająca pieniędzy i o nie starająca się ma zarejestrować spółkę - nie bardzo rozumiem ?

Martin 2012-09-04

Ja lubię w firmach pokroju Amazon to, że jak z nimi gadam, to czuję, że tam są ludzie. 
 
Natomiast w większości polskich firm mam wrażenie, że są same zakrawatowane automaty, które rozmawiają ze mną niczym rzecznik prezesa urzędu ministrów. 
 
Dlatego na przykład lubię "Polak Potrafi", bo gadam tam z luźnym, fajnym facetem, który robi to co lubi, a nie ekspertem od zarządzania, marketingu, PR, HR, z którym nie czuję żadnego kontaktu. Jak tacy do mnie coś mówią to czuję się jak ktoś, kto je lody przez szybę. 
 
I Beesfund jakoś też nie polubiłem po tej audycji.

Grzegorz 2012-09-04

A nie lubię typowego, polskiego marketingu. Zrobić wszystko żeby nie powiedzieć ile kosztuje. 
Klikam "szukam finansowania", pokazuje mi tylko jakąś infograficzkę (co to za moda? starożytny egipt mamy?) i nic o cenach, tylko rejestracja. Dopiero jak sobie wśród malutkich linczków znajdę pomoc i przeczytam ją to widzę ceny 30-90zł za tydzień - w audycji Piotr mówił o 120. To cena od wczoraj się obniżyła, czy się nie chciało zaktualizować strony? 
To jest taki rodzaj internetowej firmy, że żeby się coś dowiedzieć to musisz zadzwonić.

-Blacha 2012-09-04

@Martin 
 
Bywam od czasu do czasu na Polak Potrafi i nie widziałem tam jeszcze poważnego projektu biznesowego to raczej serwis pod tytułem "Daj mi kasę bo chce zrobić coś fajnego". 
Gość programu potencjalnie zwraca się do akcjonariatu z jakiego popłynie kasa do jego biznesu do ludzi jacy będą zobowiązani po obu stronach na podstawie konkretnych umów a Beesfund jest swego rodzaju gwarantem dotrzymania ów zobowiązań i celów.Ciężko wymagać od kogoś takiego by w mediach występował w roli luzaka.Jeśli w Polsce powstanie potencjalny odpowiednik Google , Amazon czy Facebooka i jego kariera zacznie się na Polak Potrafi Ci co wpłacili kasę będą mieli jedynie satysfakcje ,że pomogli komuś wystartować w genialnym projekcie natomiast jeśli zacznie się na Beesfund wpłacający swoje pieniądze poprzez wykup udziałów realnie będą czerpać benefity dzięki dywidendzie z posiadanych udziałów tudzież ich sprzedaży. Jakoś mnie nie dziwi ,że nie polubiłeś konkurencji dla Polak Potrafi w dodatku tak zdolnej i dającej możliwość zysku nie tylko twórcom projektu.Zęby by rozbolały (zgrzytały!) jakbyś musiał się dzielić co ? :-D  
polakpotrafi.pl 
 
Pozdrawiam JacekVelBlacha

Emper 2012-09-04

Co do finansowania samego portalu beesfund.com 
 
to chętnie bym w to wszedł, ale cena akcji jest moim zdaniem zdecydowanie zawyżona ! Panowie sprzedają 5% za 50tys. a to oznacza, że za 100% ktoś musiał by zapłacić 1mln zł i to za serwis, który w tej chwili raczkuje i nie bardzo widać tam duży ruch.  
 
W czasie gdy spółka debiutuje na giełdzie to cena debiutu jest tak dobierana, żeby trafić trochę poniżej aktualnej (a nie potencjalnej za 5 lat) wartość spółki. Czasami ta cena jest nieco nie trafiona i wtedy jest korekta, ale nigdy o taki rząd wielkości. 
W większości przypadków zaś mamy wzrost cen akcji po debiucie na czym korzystają zarówno akcjonariusze jak i właściciel (dobry PR) 
 
Przyszli akcjonariusze muszą liczyć na spory sukces beesfund.com w przyszłości, żeby rzeczywiście na swoich akcjach cokolwiek zarobić.

CD 2012-09-04

Też to widzę w ten sposób. Jeśli portal się rozkręci to może zacznę tam inwestować, ale w mojej ocenie nie ma tam na razie ciekawych projektów, a z tą wyceną swojego start-upu na milion złotych, to założyciele grubo przesadzili.

darek 2012-09-04

Jeśli Beesfund jest warty milion złotych mając - ile użytkowników ? kilkaset ? 
 
W ten sposób Kontestację możnaby wyceniać na dziesiątki lub nawet setki milionów , bo ma użytkowników kilkadziesiąt tysięcy.

MDK 2012-09-04

Czy firma jest warta tej wyceny? Nie wiem, bo nie słuchałem jeszcze audycji i nie przeglądałem dokładnie ich strony więc odniosę się tylko do waszych komentarzy. 
 
#5 Wyobraźmy sobie sytuację, że wymyślisz pomysł jak sprawić, aby czajnik zagotował wodę szybciej i zużywając do tego mniej energii. Masz pomysł, przygotowałeś wszystko jednak jeszcze nic na tym nie zarobiłeś, bo nie sprzedałeś żadnego "nowego" czajnika.  
Myślisz sobie "Potrzebuje pomocy - sprzedam komuś 25% akcji w tym biznesie". Za ile sprzedasz? Za 25% wartości twojego biznesu (25% z 0 to nadal 0) czy za tyle ile może być warte za 5 lat?  
 
#6  
Można kupić pole w Arabia Saudyjska i poszukać tam ropy. Można też poczekać, aż ktoś kupi, znajdzie ją i wtedy się przyłączyć. Trzeba jednak się liczyć z tym, że cena będzie wyższa i interes będzie mniej zyskowny.  
 
#7  
Nie wszystko co jest w internecie może być ocenianie jedynie przez pryzmat "ilości użytkowników".  
Jeżeli głównym źródłem zarobków jakiegoś biznesu w internecie, nie są reklamy na stronie czy inne sposoby zarabiania na użytkownikach w sposób pośredni - to nie ma ona, aż tak dużego znaczenia. Nie można tak prostolinijnie porównać 2 firm, która jest lepsza, która gorsza jedynie na podstawie ilości użytkowników.  
Firma A ma 10 użytkowników, którzy dziennie zostawiają tam po 2 złote, a firma B ma 1000 użytkowników którzy dziennie zostawiają tam po 1 groszu. Która firma będzie bardziej rentowną inwestycją (prognozując, że nie będzie dużych zmian) ?  
 
 
Podsumowując już i przy okazji odpowiadając na wcześniejsze pytanie "Czy firma jest warta tej wyceny".  
Każda firma jest warta tyle ile jest w stanie za nią zapłacić klient!  
I tego nie zmienią nawet wyliczenia światowych finansowych guru, a tym bardziej krytykowanie w komentarzach na kontestacji.

darek 2012-09-05

Domyślam się, że autorzy wycenili to w ten sposób, że szacują na przykład, że ten rynek w Polsce może za parę lat wynieść parę milionów złotych - więc jakby oni zdobyli większośc rynku to byłoby kilka milionów. Od tych paru milionów prowizje wyniosłyby kilkaset tysięcy. I dlatego taka wycena firmy . Od wyceny rynku, ale rynku który jeszcze nie powstał i którego nie opanowali na dzień dzisiejszy.

chrobacja.prohosts.org 2012-09-05

Ale tak szczerze.... 
 
to byla audycja sponsorowana ? ;-) 
 
czy nie ?

GPC88 2012-09-05

Nie lubie takiego typowego polskiego podejscia typu: "miej zaufanie, nie pytaj sie o to czy serwis gwarantuje cokolwiek, wszyscy jestesmy ludzmi, czemu mielibysmy cie oszukac, to tylko 30 zl itp." jak inwestuje moje pieniadze to robie to z glowa i patrze zawsze kto za co odpowiada i kto jest odpowiedzialny jesli kontrahent nie wywiazuje sie z umowy - i zwykle dobrze na tym wychodze :)

GPC88 2012-09-05

A tak BTW: Hugo nastepna audycje zrob o prawach autorskich w kontekscie kopalniawiedzy.pl

Hugo 2012-09-05

A juz bylo o prawach autorskich sporo. I w rozmowie z Martinem i z Maćkiem Miąsikiem.  
 
Nic nowego. Powtórzymy za pol roku :)

Crzszman 2012-09-05

Naprawdę przyjemna audycja i fajna strona. Bardzo mi się takie akcje podobają :)

MDK 2012-09-06

Mógłbyś mi Hugo podać adres strony, na której kolorywy Vloger zbierał pieniądze na p. Jana?  
Bo z tego co widzę strona ze zbiórką na indiegogo.com została zamknięta, a po kilku godzinach link do tej strony został też zlikwidowany z opisu pod filmikami na YT.  
Istnieje jakieś inna strona gdzie można monitorować tą akcje? Na jego FB większość to pierdolenie o szopenie, a jak coś się znajdzie o p. Janie to jest to napisane w stylu "Odpierdolcie się ode mnie".

SOCZ 2012-10-07

Dzięki za audycję, daje do myślenia. ;)

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:


Niskie podatki już były (15) - 3 tygodnie temu

Czy trzeba nosić maseczki? (12) - 4 tygodnie temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 6 tygodni temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 8 tygodni temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 2 miesiące temu

Więcej audycji...

Nie bedzie nowych podatków! (2) - 2 miesiące temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 3 miesiące temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 3 miesiące temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 3 miesiące temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 4 miesiące temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 4 miesiące temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 4 miesiące temu

Gazem w przedsiębiorców - 4 miesiące temu

Węgiel jest święty (1) - 4 miesiące temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 5 miesiące temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 5 miesiące temu

Zagrajmy w grę (2) - 5 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 6 miesięcy temu


Jestem na kwarantannie! (1) - 6 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 6 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 6 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 7 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 7 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 7 miesięcy temu


Byle by przeżyć (2) - 8 miesięcy temu
Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - 9 miesięcy temu

Idzie drożyzna (2) - 9 miesięcy temu


Muzeum z najwyższej półki (1) - 10 miesięcy temu

WK nareszcie wchodzi na giełdę! - 10 miesięcy temu

Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - 10 miesięcy temu

Zabił świnię, a odpowie... - 10 miesięcy temu

Hugo zostaje kurem domowym (3) - 11 miesięcy temu

Kto nas będzie leczył? (4) - 11 miesięcy temu

Upadli politycy, imperia i konsumenci (7) - 11 miesięcy temu

Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - 11 miesięcy temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - 11 miesięcy temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - 11 miesięcy temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - ponad rok temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - ponad rok temu

Kiedy można zabić intruza? - ponad rok temu

Magiczne szable i tarcze (1) - ponad rok temu


Kto zaorał Hugo? - ponad rok temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - ponad rok temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - ponad rok temuPolskie produkty mogą być gorsze (4) - ponad rok temu

Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 2 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 2 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 2 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 2 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 2 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 2 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 2 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 2 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 3 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 3 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 3 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 3 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 3 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 3 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (44) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 4 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 4 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 5 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 5 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 5 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 5 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 5 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 5 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 6 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 6 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 6 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 7 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 7 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 7 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 7 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 8 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 8 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 8 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 8 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 9 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 9 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 9 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 9 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 9 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 10 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 10 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 10 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Przemyslaw Teterycz - - 20.00
Blog technologiczny Wirtualny wojownik - - 20.00
wypełnianie płatnych ankiet na eankiety.pl - - 20.00
Agencja pracy Gorzów - Praca jako opiekun... - - 20.00
wypożyczalnia samochodów victoria nowy sącz - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Likwidacja szkody z oc sprawcy, naprawa... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt