Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 dni temu
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2012-09-12

Korwinowe gadanie

Nadający:

Komentarz Kreatora do korwinowego gadania. Jabollissimus pozdrawia tradycyjnie: precz z komuną i darwinizmem społecznym! W końcówce nieco sztuki.

KOMENTARZE

CD 2012-09-12

Hahaha, Korwin mnie właśnie rozwalił :D. Oto jak zamieścić na swoim blogu przeprosiny tak by były, ale by nikt nie wiedział, że to przeprosiny: 
 
korwin

marcin z 2012-09-12

Korwin napisał na blogu, że jak dojdzie to władzy, to w 7 lat postawi Polaka na Marsie. 
 
Ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości co do jego poczytalności? ;-)

Krzysztof_X 2012-09-12

Przeprosił publicznie przez TV w programie Lisa. 
Poza tym:  
jkm.nowyekran.pl

Marek 2012-09-12

@marcin, ty czytać nie lubisz. Amerykanie nie posyłają nikogo nigdzie ze względu na straszny syf jaki by się po śmierci kosmonauty zrobił. 
 
www.youtube.com 
 
"haha, ale ten Korwin idiota, powiedział coś o czym nie usłyszałem z telewizji"

Marius 2012-09-12

Fajna audycja z dużą ilością ciekawych informacji. 
 
W sumie Sparta, to też cywilizacja Europejska, ale zawsze warto zwrócić uwagę, że ostatecznie rywalizację polityczną i militarystyczną wygrały Ateny, które nie pozbywały się "zbędnych".

marcin z 2012-09-12

O, kolejny pajac który twierdzi, że jest możliwe wysłanie Polaka na Marsa za polskie pieniądze i to w siedem lat ;D

marcin z 2012-09-12

Wiara w swojego mistrza wśród fanatyków korwina jest nieskończona.

Awilod 2012-09-12

A twoja wiara w wolny rynek, jednak się nawet nie zaczyna... 
 
I jeszcze do Jabola 
 
Nie rozumiem waszego problemu z darwinizmem, jest on najbliższy kapitalizmowi właśnie. Darwinizm zakłada konkurencje klas, narodów i nacji. A kapitalizm tym właśnie jest. Oświeć mnie jeśli się mylę..

Marek 2012-09-12

To zobaczymy za ile Chińczycy swojego wyślą.

Kreator z koczowiska :) 2012-09-12

Trzeba mieć swoje poglądy i nie dać się zwariować świrom czy lewicy i skrajnym cyborgom bez cienia ludzkich odruchów z drugiej strony. 
 
Marius - ta Sparta to było pokazanie, co jest gdy nie ma większych wartości niż siła i walka w społeczeństwie. Europa od mniej więcej średniowiecza w jakimś stopniu starała się chorym i niepełnosprawnym znajdować miejsce w świecie. Oczywiście były wyjątki od reguły a w czasie wojen właśnie ci niedołężni, chorzy i kalecy ginęli pierwsi, ale w czasach pokoju - mimo trudniejszych warunków zdobycia pożywienia niż teraz - dzielono się z nimi dobrami. Kościół zwłaszcza dużo zrobił dla rozwoju szpitalnictwa i opieki nad chorymi a przy okazji niepełnosprawnymi. 
 
Od mniej więcej 200 lat jest okazja by niepełnosprawni zwłaszcza ruchowo mogli zarabiać jak zdrowi ludzie, ponieważ sprawy bytowe zostały zmarginalizowane poprzez dobrobyt. Przykładowo - dziś mając pieniądze za pracę informatyka albo inną pracę umysłową można zapewnić sobie byt nie musząc ruszać się z domu. 
 
Od wynalezienia komputerów i rewolucji informatycznej niepełnosprawni ruchowo mają coraz więcej możliwości by bez nóg i rąk uprawiać sporty dzięki technice protetycznej i szybkiemu rozwojowi neuro-techniki. 
 
Jeśli traktuje się sport młodych, emerytów, niesportowców (mecze dziennikarzy, aktorów itd) czy niepełnosprawnych jako osobną kategorię ale podlegającą zasadom rywalizacji sportowej - to nie ma problemu by uznać to za sport. 
Sport niepełnosprawnych to sport i tu nie ma zgody z JKM. Rywalizacja jest podstawą człowieczeństwa. 
Sport niepełnosprawnych nie powinien natomiast podlegać niesportowym zasadom jak przeliczniki i nie powinien być finansowany z podatków, podobnie jak sport osób pełnosprawnych! O czym JKM nie wspomniał odpowiednio głośno. Sport ogólnie jest przefinansowany z podatków i stanowi narzędzie propagandy! 
 
Kilka niewielkich szczegółów a logika cyborga się traci. A stopnień zirytowania zwykłych ludzi jest ogromny po tych wpisach. Cierpi na tym idea wolnościowa i cierpią niepełnosprawni, bo to im potrzebne są niskie podatki i ułatwienie w pracy i w urzędach. Zwykły człowiek jakoś przejdzie się przez 20 pokoi w urzędzie. A co ma zrobić niepełnosprawny na wózku zwłaszcza jeśli pokój "16B jak wiadomo jest piętro wyżej niż 16H"... 
 
Poglądy JKM nie są konserwatywne, jeśli jego wypowiedź brać jako całość. Czemu nie czepiał się wyłącznie finansowej strony i uwłaczających przeliczników, tylko wymyślił sobie odbieranie miana sportowców gdy rywalizacja w ZNACZNEJ CZĘŚCI kategorii jest sportowa. Do tego dodać trzeba porównania, które przy obecnym języku są odbierane tak, a nie inaczej (debil, idiota) - czasy się zmieniły debil jest określeniem medycznym, ale potocznie obraża ludzi - to jak tkwienie w staropolszczyźnie, do tego bezpodstawne w tym przypadku. 
 
PS. Zwykła olimpiada z ideą olimpijską wiele wspólnego nie ma obecnie. 
Paraolimpiada ma trochę więcej wspólnego z racji sporej grupy niepełnosprawnych-amatorów, ale z innych powodów odbiega od idei olimpijskiej z pocz. XX wieku (przeliczniki i za mało kategorii).

Marek 2012-09-12

Tak w ogóle marcin z. Czy ty kiedykolwiek miałeś coś do powiedzenia na jakiś temat poza próbami wyśmiewania innych? 
 
en.wikipedia.org 
 
Wyśmiewasz Korwina (on mi się nie zwierza, więc nie będę wnikał co miał na myśli) a sam jedyne co produkujesz to jednozdaniowe slogany bez potwierdzenia w niczym.

Marek 2012-09-12

@Kreator ja nadal będę się upierał, że politpoprawność powiązana z TV znika i nie ma co się pluć o nią. A to, że mógł delikatniej, a że mógł błagać o przebaczenie, a że nie przy wyborach itd. itd. 
 
Przy okazji miałem możliwość zobaczyć jak u Lisa leci buczenie jak widownia nie rusza ustami. :)

Kreator z koczowiska :) 2012-09-12

Do 8. Ale kapitalizm to nie mordowanie się i wyrywanie sobie mięsa ze słabszego konkurenta tylko działanie na zasadach rozsądnego prawa (przynajmniej tak powinno być). Oczywiście gorsza firma upadnie, ale jeśli rynek jest rozwinięty a dobrobyt zbudowany dużo łatwiej prowadzić działalność niż w opiekuńczym socjalizmie. Dużo mniej firm upadnie przy niskich podatkach porównując do rozbudowanego fiskalizmu. 
Oczywiście obecnie prawo jest zlewaczałe, ale wracając do prawa podatkowego i ekonomicznego z połowy XIX wieku - mogę się założyć, że dużo więcej niepełnosprawnych mogło samodzielnie się utrzymywać.

Marek 2012-09-12

@Awilod ponadto jest różnica pomiędzy darwinizmem a pornodarwinizmem.

Awilod 2012-09-12

I jeszcze do Kreatora 
 
Też mi się wydaje, że jak JKM coś walnie, to sobie myślę "znowu" partia się rozleci. Ale paradoksem jest to, że lajki rosną, przychylne komentarze na onecie i innych forach. Mądrzy którzy do nas nie należeli znaleźli internatywę, a ci co nas nienawidzili robią to bardziej.

Maciek Krool 2012-09-12

Nie słucham audycji, ale ciekawią mnie komentarze. 
Korwinowi było bardzo ciężko, co było widać w TV. Ciężko było mu brnąć w to co napisał. 
Ale przekonał mnie do swoich słów. Owszem w sposób demagogiczny, ale to co mówił u Lisa brzmiało dobrze. 
 
 
Poza tym, on jak mówił Martin, jak będzie trzeba to zacznie się smarować fekaliami i biegać na golasa. On ma swój cel znów można było go zobaczyć, czy o nim usłyszeć. Fakt, to co trochę oburza ludzi, którzy go już znają, przyciąga tych, którzy go jeszcze NIE znają, On po prostu korzysta z mechanizmów społecznych, by dojść do głosu. 
 
 
 
A jako podsumowanie powiem, że też uważałem, że przegiął, ale jak pokazało życie wcale nie przegiął, wręcz przeciwnie wbił się w najlepszy czas antenowy.

wierny słuchacz 2012-09-12

Wokół darwinizmu jak się okazuje jest wciąż duże nieporozumienie. Chyba warto znowu zaprosić Jana Kubania do Kontestacji.

Don Camilo 2012-09-12

1) O (nie)istnieniu paraolimpiady powinien decydować rynek; jest prywatna kasa i zainteresowanie - są zawody; 
2) Dyscypliny, w których jest podział na kategorie wagowe (osoby startujące w niższych kat. wagowych są w stosunku do tych najcięższych NIEPEŁNOSPRAWNE) charakteryzują się tym, że największym zainteresowaniem i kasą cieszą się zawody w kat. najcięższej; szczególnie dobrze widać to w boksie. 
3) Faktycznie większość dyscyplin paraolimpijskich to bardziej widowisko, niż sport. Ludzie niezwiązani emocjonalnie czy finansowo z parazawodnikami oglądają takie zawody dla zaspokojenia innych potrzeb emocjonalnych, niż kibicowanie. To samo dotyczy walk w kisielu czy "zawodów" w pożeraniu jak największej liczby pączków.

Kreator z koczowiska :) 2012-09-12

przeklejam komentarz spod audycji Martina bo ważne jest odniesienie się: 
 
Rodzina Radia Kontestacja 2012-09-09 
"Podjazdy dla wózków można zaprojektować mądrze - tak, by służyły także łażącym na nogach, a nie przeszkadzały nikomu. Wtedy np. klient spojrzy i pomyśli: "Jak to mądrze ktoś zaprojektował". Taki podjazd stanie się reklamą firmy, pozytywną wizytówką, symbolem wrażliwości połączonej z ekonomicznym myśleniem w sposób wzajemnie uzupełniający się, a nie wykluczający." 
 
W kanadzie podjazdy w Vancouver są dziełami sztuki użytkowej, ale tam na prywatnej przestrzeni możesz po swojemu projektować. 
W Polsce panuje socjalizm i planistyczny IDIOTYZM. Aby zrobić podjazd, który będzie odebrany przez nadzór trzeba postawić koszmar z barierami absurdalnie wysokimi, szerokością dużo za dużą itd. Niepełnosprawni potrzebują łagodnej pochyłości najlepiej przecinającej szerokie schody wejściowe albo podjeżdżającej do podestu. Są też urządzenia mechaniczne podwożące niepełnosprawnego kawałek po schodach do wejścia sklepu. Ale oczywiście takie rozwiązania są piętnowane i jak ktoś sobie zrobi podjazd to jest karany bardziej niż nagradzany. Socjalizm powoduje, że niepełnosprawni nie mogą pokonać większości przeszkód. Co więcej przed wojną w Krynicy i Ciechocinku mieszkańcy sami robili z kostki i betonu pochylnie tam gdzie były potrzebne. Teraz niech ktoś spróbuje sam w miejscu publicznym dorobić kawałek betonowego spadku, zaraz naczelny architekt miejski go mandatami obłoży i oskarży o samowolę budowlaną czy sraką. Żyjemy w chorych czasach i zamiast ułatwiać sobie i mniej szczęśliwym ludziom życie sobie utrudniamy tą cholerną biurokracją. Każdy sklep jeśli chce mieć renomę powinien mieć chociaż kawałek pochylni z kostki, ale nie da się bo przepisy stanowią inaczej :[. Dochodzi do sytuacji, że to się oficjalnie nazywa pochylnia dla wózków dziecięcych bo jeśli by gdzieś padła nazwa "podjazd dla niepełnosprawnych" zaraz by się czepili sanepidowcy i cała zgraja 'bękartów Marksa', że poręcz nie taka i szerokość nienormatywna... 
PS. Nie wspomnę o szczuciu na siebie niepełnosprawnych i sprawnych bo wmawia się, że z podatków idzie na tych niepełnosprawnych itd. A z podatków śladowe ilości idą na potrzebujących 90% idzie na biurwy i instytucje które przeszkadzają nam funkcjonować a niepełnosprawnym odbierają nadzieje na samodzielność!

Hal Bregg 2012-09-13

Ktoś ma jakieś wątpliwości, że Polska mogłaby wysłać ludzi nawet na Marsa? Korwin trochę przesadził z tymi 7 latami, ale wystarczyłoby oprzeć wszystko o firmy prywatne i koszty spadłyby kilkakrotnie, bo tak naprawdę, to jeśli takimi projektami zajmuje się państwo, to większość kasy jest marnowane. 
Dla porównania powiem niedowiarkom, że istnieje w Holandii spółka Mars One, która zamierza na Marsie za kilkanaście lat zacząć budować pierwszą ludzką kolonię i obliczyła, że koszt wysłania tam czterech ludzi to będzie 6 mld dolarów, podczas, gdy USA wyliczyło, że będzie to kilkadziesiąt, czy nawet kilkaset miliardów.

Jabollissimus 2012-09-13

@17 
"Wokół darwinizmu jak się okazuje jest wciąż duże nieporozumienie. Chyba warto znowu zaprosić Jana Kubania do Kontestacji." 
Ewolucjonizm to co innego niż darwinizm. ;) 
 
 
@8 
"I jeszcze do Jabola  
Nie rozumiem waszego problemu z darwinizmem, jest on najbliższy kapitalizmowi właśnie. Darwinizm zakłada konkurencje klas, narodów i nacji. A kapitalizm tym właśnie jest. Oświeć mnie jeśli się mylę.." 
Mylisz się. Konkurencja to co innego niż walka. A taką darwinizm społeczny zakłada. Najsilniejsi nie wygrywają, tylko eliminują najsłabszych. Darwinizm społeczny to walka klas (marksizm, leninizm, stalinizm), czy ras (hitleryzm), eugenika (genetyka i wyżej wymienione), ruch proaborcyjny (bezbronni nienarodzeni giną w imię wygody i przyjemności silniejszych). Itd. To jest darwinizm społeczny, ELIMINACJA najsłabszych. 
 
 
@10 "Sport niepełnosprawnych nie powinien natomiast podlegać niesportowym zasadom jak przeliczniki i nie powinien być finansowany z podatków, podobnie jak sport osób pełnosprawnych! O czym JKM nie wspomniał odpowiednio głośno. Sport ogólnie jest przefinansowany z podatków i stanowi narzędzie propagandy!" 
 
Ja tutaj pozwolę sobie wrzucić kontrargument. (Co nie znaczy, że się nie zgadzam z tobą, jednak uznaję go za bardzo istotny). Państwo jako takie jest strukturą obronną, tak? Jego zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo zewnętrzne i wewnętrzne. Ludność wychowana w duchu sportowym (rywalizacji i współpracy, zdrowia i wyćwiczenia) - lepiej zniesie trudy wojenne, a zarazem jest w stanie dostarczyć rekruta więcej i sprawniejszego. ;)

Marek 2012-09-13

@Jabol: zanim ludzie się pokłócą to wypadałoby uzgodnić definicje, bo okaże się później, że się ze sobą zgadzali.

Paweł 2012-09-13

Korwin chyba słabo rozumie teorie ewolucji - to nie jest przetrwanie najsilniejszych, tylko przetrwanie najlepiej przystosowanych. Od siły jednostki ważniejsze są umiejętności komunikacji, współpracy, gotowość do poświęcenia się dla grupy itp... Inaczej to słonie rządziłyby światem... :)

Max 2012-09-13

Działanie Korwina wydaję mi się całkiem racjonalne, po prostu dawno o nim w mediach nie mówili, to chciał się wypromować, no i co jak, co to mu się teraz naprawdę udało.

Jabollissimus 2012-09-14

@22 Ok. Ewolucjonizm jest pojęciem szerszym i starszym niż darwinizm.

Marek 2012-09-14

Co do starszości - nie jestem pewien. Na początku chyba teoria ewolucji była mocno kojarzona z Darwinem, małpami itd. Ja tylko pamiętam z mojej żałosnej nowej matury z polskiego - prezentacji, że słowa zupełnie neutralne są używane w kontekście słowa negatywnego a później jest skojarzenie, że oryginalne słowo jest już pejoratywne. 
 
Wolałbym pełną definicję. :P 
 
Ja tylko chciałbym zwrócić uwagę, że ewolucja dopuszcza do reprodukcji osobniki słabsze i nierzadko bycie słabym tu i teraz to jest bycie lepszym później (np. jak jest różnorodność to nie wszyscy giną od 1 bakterii).

Jabollissimus 2012-09-14

Marek, widzisz, opierasz się na podręcznikach szkolnych. Po latach stwierdzam, że tam jest prawie wyłącznie propaganda. Tak się fakty dobiera, by przedstawić dany propagandowy obraz. 
Ewolucjonizm jest pojęciem jeszcze ze starożytności. 
Darwinizm zakłada konkretne sposoby ewolucji. Stał się podwaliną do eugeniki, walki klas i ras - marksizmu, leninizmu, stalinizmu, hitleryzmu, maoizmu, itd. itd. 
Na byłych studiach, pamiętam, na przedmiocie dot. paleontologii i ewolucji był wymieniany jako jedna z koncepcji ewolucji (ale też, już tylko jako neodarwinizm).

wierny słuchacz 2012-09-14

"Ewolucjonizm to co innego niż darwinizm. ;) " 
 

 
Myślę, że warto posłuchać/poczytać pana Kubania na ten temat.

Dodaj komentarz...


Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo KonserwaInne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - 4 lata temu
Równość - sruwność. (1) - 5 lata temu

Ludobójstwo - film - 5 lata temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 6 lat temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 6 lat temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 6 lat temu

Plotki, ploteczki (1) - 6 lat temu


Zabory Ukrainy? (6) - 7 lat temu

Kabaret z Konserwą (4) - 7 lat temu

O masonerii (15) - 7 lat temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 7 lat temu
Czarne święta! (11) - 7 lat temu


Właściciele Polski (12) - 7 lat temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 7 lat temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 7 lat temuMrowisko masonerii (38) - 8 lat temu

Polska - Afryka Europy (13) - 8 lat temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 8 lat temuWlepy AgenTomasza (1) - 8 lat temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 8 lat temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 8 lat temu

Jan Pietrzak (24) - 8 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 8 lat temu

Punki i hipstery (16) - 8 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 8 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 8 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 8 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 8 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 8 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 8 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 8 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 8 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 8 lat temu

Krzyż w PE (47) - 9 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 9 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 9 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 9 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 9 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 9 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 9 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 9 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 9 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 9 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 9 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 9 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 9 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 9 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 9 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 9 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 9 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 9 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 9 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 9 lat temu


Precz z Halloween (69) - 9 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 9 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 9 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 9 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 9 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 10 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 10 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 10 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 10 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 10 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 10 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 10 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 10 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 10 lat temu

Konserwa - wódanie specjalne (9) - 10 lat temu

Konserwa - Wydanie Swiateczne (6) - 10 lat temuKonserwa (testowa) 2 (9) - 10 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt