Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
4 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2012-09-12

Czerwona pigułka - Szczepienia a NOWE prawo

Nadający:

Rozmawiamy o nowej ustawie ws szczepień, co robić kiedy dostaniemy pismo z sanepidu i jak rozmawiac z lekarzem o tym że nie chcemy szczepić dziecka. To i wiele wiecej właśnie w tej audycji !!

KOMENTARZE

tom 2012-09-13

Może nie było rewelacji pod tym względem, że ciągle nie ma pewnego środka poza płaceniem kar, pilnowaniem dziecka i procesowaniem się (co jest uciążliwymi metodami) ale wielkie dzięki za audycję! Na pewno przyda się młodym rodzicom. 
Swoją drogą nie wiecie, jak długo płaci się kary? Tj gość wspomniał, że częstotliwość wynosi rok-dwa, ale jak długo trwa płacenie? Bo chyba nie do końca życia, jednocześnie ostatnie szczepienie odbywa się przecież w wieku 18 (19?) lat czyli w momencie pełnoletności dziecka a wezwaniem objęci są rodzice.

Hala 2012-09-13

Jeśli ktoś chce uniknąć procesów i kar, to zawsze może "wyemigrować" za granicę, np. do Niemiec, gdzie przymusu nie ma :)

Kamil Cebulski 2012-09-13

A co ze szczepieniami dzieci, jak się jedzie za granicę np. do Afryki. Bo jeden z argumentów jest taki, że pewnych chorób jak tężec już nie ma w Polsce. Ale są w innych krajach. Co powiecie o tym. Bo właśnie z moją nie szczepioną dzidką będę jechał na czarny ląd.

Łukasz Roszyk 2012-09-14

Kamilu: 
 
WHO podaje w Polsce BRAK DANYCH na temat tężca - co jest nie prawdą ze względu na to że takie dane podaje chociażby PZH. 
 
Statystyki (o ile pamiętam CDC) są takie: 
to że po GŁĘBOKIM skaleczeniu dojdzie do zakażenia wynosi 1:250 000, że ktoś JUŻ BĘDĄC zakażonym umrze wynosi 40-60% (w zależności od regionów świata) 
 
To że ktoś umrze po RUTYNOWO podawanym w szpitalach zastrzyku przeciw tężcowym (ATS) jest jak 1:50 000 do 1:200 000.... 
 
Także to że ktoś umrze od zastrzyku ATS jest mniej więcej 2 krotnie większe niż to że umrze na tężec.. 
 
żeby nie bać się tężca trzeba wiedzieć że przede wszystkim: 
tężec "fruwa" wszędzie w okół nas.. 
 
Pożywką dla tężca są przede wszystkim warunku BEZTLENOWE - a więc tężec replikuje się tylko w ranach NIE ODKAŻONYCH, GŁĘBOKICH I BEZ DOSTĘPU TLENU a wiec na prawdę mocno musielibyśmy zaniedbać ranę (głęboką) by przy kontakcie z laseczką tężca dać jej szanse rozwoju) 
 
Ostatni ZGON na tężec PZH w Polsce (o ile dobrze pamiętam) zarejestrowało w latach 70-tych ostatniego wieku... 
 
Wystarczy woda utleniona lub ewentualnie zwykła i względna dbałość o ranę - dostęp powietrza przede wszystkim czyli wszelkie plastry itp zdejmujemy chociaż na noc...  
 
My jeśli nasza córka się skaleczy po prostu przemywamy ranę wodą utlenioną (nawet jak jest strupek) 2-3 razy dziennie przez kilka dni i to wszystko :) 
 
Dodam że Panie z oddziału epidemiologi w Poznaniu NIGDY w swojej karierze nie gościły na swoich oddziałach nikogo z tężcem... 
 
Jest również woda utleniona w żelu (czasem wygodniejsza) 
 
A no i jeszcze trzeba wspomnieć o tym że szczepienie na tężec jest kompletnie bez sensu.. 
 
A to ze względu na to że to nie sama laseczka tężca jest problemem a toksyna przezeń wydzielana.. a jak wiemy ŻADEN SSAK na ziemi nie wytwarza ANTYTOKSYNY.. możemy ja tylko metabolizować (pomagać się jej organizmowi pozbyć - tak jak w przypadku węży..) 
 
Mógłbym się jeszcze trochę rozpisać ale chyba tyle wystarczy :) ( w razie czego tel do mnie masz..) 
 
Pozdro

Łukasz Roszyk 2012-09-14

@tom 
 
Częstotliwość może być taka jaką sanepid uzna za słuszną.. na razie nie zdarzyła się nikomu kolejna grzywna - ale sanepid dopiero od niedawna stosuje nowe metody.. nigdy nie wiadomo jak się prawo po drodze pozmienia...

Krzychu G. 2012-09-15

Panie kolego, jakbyś mógł się zorientować u gościa współprowadzącego - jakim, karwa, cudem i jaką to sztuka lekarską lekarz może ODMÓWIĆ umieszczenia w dokumentacji objawów, które jak rozumiem w miarę jednoznacznie określają czy szczepionka się przyjęła czy wywołała powikłania? 
 
Ja osobiście nie mam dzieci (szczęściem lub nie), do lekarza chodzę raz na ruski rok, ale szlag mnie trafia jak widzę "Misiowe": "Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?"

Łukasz Roszyk 2012-09-16

@Krzychu 
 
Tak się składa że również działam w dziale prawnym stowarzyszenia... 
 
i pisze skargę za skargą dla ludzi ... np własnie siedze nad skargą na lekarza za obrażanie,wyzwiska straszenie sądem i sanepidem z powodu... ? no właśnie z Powodu ODMOWY PODPISANIA ODMOWY WYKONANIA SZCZEPIENIA.. 
 
Żaden rodzic nie ma prawnego obowiązku takiej rzeczy podpisywać mimo to lekarz zrógał i straszy sądami... 
 
Osobiście znam ok 30 spraw w których to lekarz odmówił zgłoszenia NOP.. uznając objawy za CZASOWO ZBIEŻNE ZE SZCZEPIENIEM.. mimo iż za NOP uważa się KAŻDĄ deregulacje zdrowia w terminie 3 tygodni (z wyjątkiem BCG) od podania szczepienia - zgodnie z rozporządzaniem ministra zdrowia... 
 
ale który lekarz by się tym rpzejmował...

Janusz 2013-04-19

...a propos, w Kanadzie (gdzie mieszkałem przez szereg lat), szczepienie przeciw tężcowi prowadzi się wyłacznie na prośbę zainteresowanego (jest bezpłatna).

Leszek 2013-04-24

Łukasz Roszyk, bardzo interesujacy opis na temat tezca. ale jedna rzecz jest dla mnie nie jasna. mowisz ze "Ostatni ZGON na tężec PZH w Polsce (o ile dobrze pamiętam) zarejestrowało w latach 70-tych ostatniego wieku..." a skoro w Polsce jest obowiazek szczepienia przeciw tezcowi, to czy Twoja uwaga nie swiadczy o skutecznosci tej szczepionki?

enkai 2014-02-25

Cześć, 
Twój gość mówił, że nie znalazł na jakiej zasadzie można na podstawie znowelizowanej ustawy zmusić do scepienia. To leci tak: 
 
1. rozszerzona definicja choroby zakaźnej - WSZYSTKIE od drobnoustrojów 
 
2. art. 33 
1. Państwowy powiatowy inspektor sanitarny lub państwowy graniczny inspektor sanitarny może, w drodze decyzji, nałożyć na osobę zakażoną lub chorą na CHOROBĘ ZAKAŹNĄ albo osobę podejrzaną o zakażenie lub chorobę zakaźną, lub osobę, która miała styczność ze źródłem biologicznego czynnika chorobotwórczego, obowiązki określone w art. 5 ust. 1. 
 
3. art. 5 ust. 1. 
1) poddawania się: 
a) zabiegom sanitarnym, 
b) SZCZEPIENIOM OCHRONNYM, 
c) poekspozycyjnemu profilaktycznemu stosowaniu leków, 
d) badaniom sanitarno-epidemiologicznym, w tym również postępowaniu mającemu na celu pobranie lub dostarczenie materiału do tych badań, 
e) nadzorowi epidemiologicznemu, 
f) kwarantannie, 
g) leczeniu, 
h) hospitalizacji, 
i) izolacji; 
 
Można więc kogoś "podejrzeć" i decyzją zmusić. 
 
Pozdrawiam, 
enkai

Dodaj komentarz...


Łukasz walczy w tej chwili z Państwem Polskim za pomocą prokuratury, wygrał sprawę sądową z sanepidem i teraz to on oskarża sanepid i szpital za bezprawne działania w stosunku do jego dziecka. Joanna zaś po wielu latach walki z chorobą swojego dziecka, znalazła jej przyczynę daleko od miejsc, które wskazywali jej lekarze.

Prowadzą audycję na żywo Czerwona Pigułka, czyli mroczne strony współczesnej medycyny, Można do nich pisać na adres: [email protected]

Medale:

Program miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Życie z cukrzycą typu I (17) - 9 lat temu


Zespół niespokojnych nóg (26) - 9 lat temuCzerwona pigułka - Pasożyty (21) - 9 lat temuCzerwona Pigułka - Cukrzyca (47) - 9 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Piter - - 50.00
Salsero - - 10.00
joAnna - - 5.00
joAnna - - 5.60
tomek - - 10.00
Mamazdrowychdzieci - - 30.00
Misiek z Krakowa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt