Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
Hemikryptomonokaidialog
Przez ok. pół odcinka zamówiona próbka ByteEatera gadającego bez głębszego przygotowania na różne tematy, jak to w audycji z założenia „luźnej”. Potem dzwoni Grzesiek (ten od pizzy) i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2012-09-19

Czerwona pigułka - Woda, woda i loteria !

Nadający:

Gazowana czy nie? Mineralna czy źródlana ? co pijemy razem z wodą ? No i pigułkowa loteria !! :) TY TEZ MOZESZ WYGRAĆ !!

KOMENTARZE

zniesmaczony 2012-09-20

Czy to ma być audycja o czymś czy jakaś reklama? Woda baby - srój. Żadnych konkretów tylko gadanie marketingowe. Jak grubość butelki może wpłynąć na przenikanie substancji?? Nie rozumiem, może mieć wpływ szczelność korka, ale większość korków jest szczelna. Składniki nie widoczne na etykiecie? To chyba trzeba je umiescic na etykiecie, bo jak w ten sposob klient ma wiedziec, ze to jest w tej wodzie, skoro nie jest napisane, ze tam jest lub nie jest. Mam uwierzyć na słowo? Czy na państwa etykiecie jest napisane o co chodzi?

Łukasz Roszyk 2012-09-20

Panie zniesmaczony 
 
Więcej kultury przede wszystkim - Twój komentarz zostanie usunięty, napisz go jeszcze raz z większą ogładą a nie z kulturą gimnazjalisty. 
 
Co do reklamy to prawie nieuniknione... na audycje mamy tylko godzinę i nie potrzebowaliśmy technologa.. postaramy się by kolejna cześć tej audycji była prowadzona przez technologa i by mógł odpowiedzieć na bardziej szczegółowe pytania 
 
Odnośnie składników na etykiecie to wszystko jest w audycji jeśli otworzysz bardziej umysł zamiast irytować się że Pani jst związana z jakąś firmą i przy okazji zareklamuje swoja wodę to usłyszysz..  
 
trzeba mieć otwarty umysł...

Łukasz Roszyk 2012-09-20

A i odnośnie Czatu.. :) 
 
Faktycznie... Zalałem Zimną wodą na noc herbatę... i wyszła :)  
 
Nie wierzyłem że można zrobić herbatę w zimnej wodzie.. ale jednak się da !

iskra 2012-09-20

Łukasz, to się nazywa "macerat"... :)

SEKAi 2012-09-20

Od siebie dodam że napar powinno sie robić (parzyć herbatę) w temp. 30-40 stopni, ale w polsce jest moda na zalewanie wrzącym wrzątkiem, tylko on zabija wszystkie właściwości herbaty.

Paweł 2012-09-20

Witam  
 
Możecie próbować zaprosić prof. Macieja Pawlikowskiego AGH, geologa. Człowiek zajmuje się biomineralogią ludzkiego ciał i dodatkowo może dużo powiedzieć o wodach minerlanych.

LIGHTOWSKI 2012-09-21

Siemaneczko podróżnicy życia, 
kończyłem w tamtym roku AGH i poznałem Pana Prof. Pawlikowskiego. Bardzo ciekawe rzeczy robi i ma ogromną praktyczną i teoretyczną wiedzę również jako przedsiębiorca. Z pewnością byłby wartościowym gościem audycji ;)  
Od kilkunastu dni piję wodę strukturowaną (więcej w publikacjach dr hab. Tombaka). Fantastyczne spotkania są organizowane np. w Krakowie o wodzie i jak ona jest ważna prawodozdrowia.pl w końcu składamy się w ponad 70% z H2O. Co ciekawe woda przydatna organizmowi powinna mieć odpowiednie pH (we Włoszech na każdej wodzie jest wartość pH) zbliżone do pH krwi (ok 7,38 - ciało człowieka jest zasadowe), woda posiada też napięcie powierzchniowe co wpływa na zdolność absorpcji i adsorpcji przez komórki ciała człowieka, woda posiada swoją strukturę wewnętrzną (cząsteczka wody jest dipolem), która układa się podczas zamrażania (np 2-3 godziny w temp -4 stopnie C), odpowiedni potencjał redukcyjno-oksydacyjny. Warto także wspomnieć o przyswajalności zdysjocowanych związków mineralnych kationów i anionów w wodzie która w większości dysocjuje na ogół H3O+ i OH-. Jako geologowi trudno mi uwierzyć, że np kation Mg2+ wypłukany ze złoża dolomitu mającego 300 mln lat jest tak samo przyswajalny jak magnez zawarty w naturalnym kakao w którym został przyswojony przez roślinę i wyposażony w dodatkowe substancje wspomagające przyswajanie magnezu. Podobnie wg mnie jest z wapniem pozbawionym cząstki organicznej poprzez diagenezę i sedymentację. Chodzi mi w tym miejscu o skuteczność przyswajania mikroelementów i skuteczność przyswajania wody bez dodatkowego przetwarzania przez nasz organizm. Wg mnie każda woda w butelkach typu PET zawiera związki chemiczne mało pożądane przez nasz organizm, których stężenie wzrasta podczas wzrostu temp. otoczenia i wystawienia na działanie promieni słonecznych (o wodzie w puszkach aluminiowych nawet nie będę tutaj wspominał). Jak już kupować to podobnie jak gość audycji polecam wodę źródlaną, niegazowaną w szklanych butelkach ;)  
 
Łączę pozdrowienia, 
Piotr W. D.

Kinga 2012-09-21

A jak mozna zasponsorować bez Paypal'a ?

iskra 2012-09-21

@Paweł, @Lightowski, dzięki!!!

iskra 2012-09-21

@Kinga, podjedź trochę wyżej i popatrz na prawą stronę ekranu :) Duży, zielony guzik :)

iskra 2012-09-21

@Sekai, 
"powinno się" czy się "nie powinno" - to kwestia surowca i kwestia potrzeby. W większości książek dot. zielarstwa wyczytasz, że nieco inne związki wydobędziesz z rośliny macerując ją, inne sporządzając napar a inne wywar. To tak jak z temperaturami zamarzania albo parowania dla różnych związków chemicznych czy pierwiastków. 
Poza tym inaczej traktuje się korzenie, inaczej owoce, inaczej liście a inaczej kwiaty roślin, z ktorych chcesz przygotować napój. 
 
Herbata herbacie też nierówna: masz czerwoną, czarną, zieloną, białą, wśród tych grup jeszcze różne odmiany. Inaczej parzysz herbatę z pączków liści, inaczej z młodych listków, a inaczej, jeśli twoja herbata to liscie siekane razem z gałązkami.

Jurek 2012-09-24

Zgadzam się Zniesmaczonym, znakomity marketing i robienie wody z mózgu. Woda dla dzieci powinna być wolna od fluorków. Czemu mówicie o sponsoringu jeżeli ta reklama powinna Wam wystarczyć na kilka lat.

iskra 2012-09-26

@Jurku, rozumiem zastrzeżenia. Natomiast podobne zarzuty, że robimy mrk komuś/czemuś albo że lansujemy jakąś ideę, pojawiają się prawie za każdym razem, gdy robimy audycję z jakimkolwiek gościem. Było tak z Pawłem Orlińskim, z dr Kuliszem, z Michałem Konowalskim, z Łukaszem Sztybrychem, ze stowarzyszeniem STOPNOP czy z projektem GMO TO NIE TO.  
 
Każdy z ludzi ma jakieś swoje poglądy, jakieś swoje interesy. Gdybyś chciał uniknąć w rozmowie promowania czegoś (rzeczy, idei etc) skończyłoby się na mowie-trawie i gadkach o pogodzie.  
 
Reklama reklamą, wcale się nie dziwię, że ktos, kto wierzy w swój produkt i chce go sprzedać, kieruje się na portale społecznościowe, do radia albo takich audycji jak nasza. Social media przecież w modzie. Czy to jest godne potępienia? Bo jeśli tak, to dlaczego nikt nie podnosi alarmu, jak w TV śniadaniowej, publicznej, oglądanej przez miliony ludzi, zaprasza się interesariuszy np. z branży szczepionkarskiej, i przedstawia się je jako fachowców, osoby dobrze zorientowane w temacie i "bezstronne", skoro to nieprawda? 
 
BTW, spróbuj się dowiedzieć czegoś o wodzie pitnej - w 95% przypadków trafisz na informacje publikowane przez producentów, rozlewców, stowarzyszenia branżowe... Takie instytucje stać jeszcze na to, by choć jakieś minimalne badania w temacie robić.  
Instytucje rządowe czy organizacje konsumenckie z braku środków (? a może nie tylko) tematu nie badają - podobnie z resztą jak nadal nie ma opłaconych ze środków budżetowych czy z przez organizacje konsumenckie badań nad bezpieczeństwem i skutecznością leków (choćby przywołanych wyżej szczepień). 
 
Podsumowując: odnalezienie dobrze poinformowanej a bezstronnej osoby, która choć trochę przybliżyłaby Ci temat, jest niezmiernie trudne. Dlatego warto sięgać do różnych źródeł i rozważyć argumenty. 
 
Czy gość audycji w którymkolwiek momencie okłamał słuchaczy? 
Bo jeśli tak, to zniesmaczenie miałoby solidne podstawy. Ale jeśli nie?

iskra 2012-09-26

@Zniesmaczony 
"Jak grubość butelki może wpłynąć na przenikanie substancji??"  
- trzeba było zadzwonić i zapytać. Równie dobrze możesz napisać "Przecież to niemożliwe, żeby woda przenikała przez skały" - a jednak jakoś się przesącza... 
 
"Składniki nie widoczne na etykiecie? To chyba trzeba je umiescic na etykiecie, bo jak w ten sposob klient ma wiedziec, ze to jest w tej wodzie, skoro nie jest napisane, ze tam jest lub nie jest. Mam uwierzyć na słowo?"  
- słusznie się domagasz. Problemem nie jest tu zachowanie producentów ale prawodastwo. W wodzie rozpuszczonych może być ok. 3,5 tys substancji (o ile dobrze z książki pamiętam, a nie są to substancje obojętne dla ustroju), ale prawo wymaga badanie 70 zaledwie. Na dodatek nie wymaga umieszczania informacji o nich na etykiecie. Gość o tym powiedział wyraźnie. Człowiek słuchający uważnie i zainteresowany wątkiem będzie drążył temat.  
 
I teraz pytanie do Ciebie za 100 punktów: w czyim interesie jest, by woda przeznaczona do spożycia służyła budowaniu twojego zdrowia? Producenta? Instytucji które określają normy i standardy? Twoim? 
Kto zatem powinien zadbać o to, by wraz z produktem została dostarczona na rynek rzetelna informacja? 
 
Nie mamy żadnego interesu w promowaniu wody - ani tej, ani żadnej innej. Nie możemy więc brać kasy - bo wtedy przestalibyśmy być osobami, które pytają, by zyskać informacje. Stalibyśmy się tubami propagandowymi, które gadają tylko to, za co się im płaci.

Krzysztof 2012-10-06

Po 10 min, słuchania , muszę wyjść, ciekawi mnie czy ta pani wspomniała coś o potencjale REDOX (mam nadzieję , że wie co to takiego) i pH. 
To są najważniejsze parametry wody. 
I jeszcze jedno. Woda z przeznaczeniem dla dzieci powinna być  
sprzedawana w butelkach szklanych.

Baga 2012-10-18

Co za burak tam sie wtraca w czasie rozmowy? Cos wie, ale nie do konca i dlaczego, ale na sile probuje sie wymadrzac. Nie wspomne juz o dykcji czy umiejetnosci formulowania zdan.

stop nwo 2012-10-22

Warto wiedzieć: 
 
www.eioba.pl

iskra 2012-10-25

@Baga, a co za burak wpisuje tu komentarze o niczym, na dodatek błędnie formułując zdania (co innym wytyka)? 
Albo pisz na temat, albo nie pisz wcale. Nikomu swoim komentarzem nie pomogłeś...

Wojtek_WRO 2013-01-06

Cześć,  
Właśnie przesłuchałem nagranie Waszej audycji o wodzie. Zajrzałem na stronę Baby Zdrój i nie mogę tam znaleźć informacji o pH tej wody, chociaż gość audycji zapewniał, że tę informację tam znajdę. Zdziwił mnie jeszcze jeden fakt, dot. zawartości fluoru, konkretnie fluorków. Dzwoniący słuchacz powiedział, że Żywiec Zdrój zawiera max dopuszczalną dawkę. Zaproszona do audycji Pani stwierdziła, że fluor jest szkodliwy i Baby Zdrój zawiera go tylko minimalne ilości występujące naturalnie w wodzie. Miałem pod ręką butelkę wody niegazowanej Żywiec i sprawdziłem. Anion fluorkowy 0,07 mg/l. Tymczasem w Baby Zdrój fluorki 0,16 mg/l. Nie jestem chemikiem i nie wiem czy 'anion fluorkowy' i 'fluorki' to to samo. Dla mnie 0.16 mg/l to zdecydowanie więcej niż 0,07 mg/l. Może mi ktoś to wyjaśnić? 
Nie pojawiła się też w komentarzach obiecana informacja o potencjale REDOX. 
Generalnie woda Baby Zdrój wydaje mi się warta uwagi jako alternatywa do tego co teraz daje dzieciom ze względu na niski poziom azotynów i azotanów, jak również na jej 'nieprzetworzenie'.  
Wyjaśnijcie mi jednak ten temat z zawartością fluoru...

Dodaj komentarz...


Łukasz walczy w tej chwili z Państwem Polskim za pomocą prokuratury, wygrał sprawę sądową z sanepidem i teraz to on oskarża sanepid i szpital za bezprawne działania w stosunku do jego dziecka. Joanna zaś po wielu latach walki z chorobą swojego dziecka, znalazła jej przyczynę daleko od miejsc, które wskazywali jej lekarze.

Prowadzą audycję na żywo Czerwona Pigułka, czyli mroczne strony współczesnej medycyny, Można do nich pisać na adres: [email protected]il.com

Medale:

Program miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Życie z cukrzycą typu I (17) - 9 lat temu


Zespół niespokojnych nóg (26) - 9 lat temuCzerwona pigułka - Pasożyty (21) - 9 lat temuCzerwona Pigułka - Cukrzyca (47) - 9 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Piter - - 50.00
Salsero - - 10.00
joAnna - - 5.00
joAnna - - 5.60
tomek - - 10.00
Mamazdrowychdzieci - - 30.00
Misiek z Krakowa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt