Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 dni temu
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2012-09-27

W Szwajcarii można negocjować podatki

Nadający:

Dzisiaj odpowiadam na wasze pytania z maili. M.in. dot. nieruchomości.

KOMENTARZE

Piotr z Leeds 2012-09-27

Macku, super audycja. Widac ze masz dar do radia. 
 
Wracajac do dzisiejszego tematu o kupnie nieruchomosci pod wynajem. Nie wiem dlaczego chcesz tak koniecznie splacic swoje kredyty? W porownaniu z UK, tutaj inwestorzy nie splacaja kredytow. Wrecz przeciwnie daza do tego zeby kupic jak najwiecej domow w jak najlepszej cenie i zeby wlozyc jak najnizszy depozyt przy transakcji. Oczywiscie cashflow jest bardzo wazny. 
Inwstorzy nigdy nie splacaja kredytow a jeszcze od czasu do czasu zadluzaja na nowo domy poniewaz od dlugu nie ma podatkow. Temat rzeka.  
Pozdrawiam

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-09-27

Piotr Masz rację: szybkie spłacanie kredytów w przededniu masywnie rosnącej inflacji nie ma sensu. Problem małego inwestora tkwi w psychologii-zdrowy na umyśle człowiek ma naturalne dążenie by spłacić długi. To chyba jest dla mnie bariera przekonania kontra wyrachowanie.

Adam Skrodzki 2012-09-27

Panowie @1 i @2 chyba głupoty opowiadacie, jak będzie inflacja to rosną stopy procentowe (kredyty krajowe mają wyższe oprocentowanie - wyższe raty), kredyty zagraniczne zjada natomiast coraz wyższy kurs obcej waluty.

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-09-27

Drogi Adamie dziękuję za "mądry" komentarz eksperta. Jak masz jeszcze jakieś dobre rady to nie krępuj się-pisz!

Grabul 2012-09-27

Spoko audycja, co to za nuta leciała na samym początku? :)

DanielPiesto 2012-09-27

Troty - Akcyza 
Konserwa polecała kiedyś

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-09-27

nuda bo nikt nie dzwonił.

GPC88 2012-09-27

Super audycja Macku! A Adam z komentarza 3ciego moze sam zalozy wlasna audycje - bedzie beka :) pewnie kolejny eksperty z blokowiska z 2000 brutto/msc

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-09-27

GPC88 to nie wina Adama on po prostu opowiada o realiach pożyczek z Providenta ,a ja o kredytach na nieruchomości ze stałym (niezmiennym) oprocentowaniem i zabezpieczeniem.

ADAM 2012-09-27

@9 
No dobra Maciej, oświeć mnie. Wskaż mi jeden bank z kredytem hipotecznym w PLN o stałym oprocentowaniu (niezależnym od WIBOR). O ile wiem, nie ma w PLN takiej oferty

ADAM 2012-09-27

GPC88, Maciej,  
a jakieś merytoryczne argumenty? Oświeć mnie, ale nie ma na Polskim rynku kredytów o stałej racie na więcej niż 10 lat (Pekao Bank Hipoteczny) o stałym oprocentowaniu, a mówiąc o pasywnym dochodzie mówicie jak rozumiem o długim okresie kredytowania np. 30 lat. Rady których udzielacie jak rozumiem nie udzielacie milionerom tylko dobrze zarabiającym młodym na dorobku, chyba, że to audycja dla milionerów - jak tak to przepraszam. Sam mówisz, że raty pokrywały większość dochodu, więc zmiana wysokości raty jest groźne. 
 
Pozdrawiam.

Sebastian 2012-09-27

@Piotr z Leeds. 
 
Od dlugow moze i nie ma podatkow, ale odsetki od kredytu chyba rosna? Jak to jest u Was z kredytami? Oprocentowanie stale czy zmienne? W Islandii np masz niby oprocentowanie stale... + indeksowanie kapitalu o inflacje co pieknie zwieksza sume do splacenia kazdego roku i pozera Twoj wklad wlasny o ile konkretnie nie nadplacasz kredytu.

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-09-27

Hej Adam ,nie ma sensu się unosić.  
"Wskaż mi jeden bank z kredytem hipotecznym w PLN o stałym oprocentowaniu (niezależnym od WIBOR). O ile wiem, nie ma w PLN takiej oferty" 
 
"na Polskim rynku kredytów o stałej racie na więcej niż 10 lat (Pekao Bank Hipoteczny) o stałym oprocentowaniu" 
 
Napisz proszę do której z Twoich wypowiedzi mam się odnieść bo 2 napisane w ciągu 5 minut się wykluczają.

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-09-28

Sebastian  
Dziękuję za merytoryczne pytanie. Pierwsza osoba sceptycznie nastawiana ,która nie obraża "głupoty gadacie"  
 
Dlatego z chęcią odpowiem odpowiem.  
 
Odsetki od kredytu rosną ,ale chyba rozpatrujemy sytuację w której dłużnik spłaca raty? 
 
Dzisiaj zaciągnąłem kolejny kredyt 122.000EUR na stałe oprocentowanie roczne 2,4% gwarantowane na 10lat z maksymalną możliwością spłaty w 5 lat. 
 
Jeśli nie spłacę w 10 lat pozostała część kapitału będzie kredytowana na warunkach wtedy obowiązujących.  
 
Stałe oprocentowanie można sobie zapewnić także na dłuższy czas.

ADAM 2012-09-28

@14 Macieju,  
przepraszam jeśli obraziła Cię moja wypowiedź "głupoty gadacie". Osobiście bym się taką wypowiedzią nie obraził, niemniej rozumiem, że w Twoim wypadku było inaczej więc jeszcze raz przepraszam.  
Odnośnie tematy, wypowiedziałem się o @1 i @2, większość słuchaczy zarabia w PLN i nie o kwoty tu chodzi a o walutę właśnie, do której odnosi się też ich zdolność kredytowa. Ponadto o fakt podlegania prawodawstwu Polskiemu. 
Nie spłacanie szybkie kredytu oznacza dla mnie chęć rozłożenia go na długi okres, tak by rata była niższa od zysków z użytkowania nieruchomości (co oznacza np. 30 lat) w tym kontekście 10 i 11 się nie wykluczają. Dodam, że w Polsce mamy jeden z bardziej niekorzystnych systemów prawnych dla klientów nie spłacających kredytów i (tu to bardziej moja prywatna opinia) Jeden z mniej stabilnych systemów prawnych i gospodarczych w UE. Branie kredytu na długi okres w takim wypadku. Z Twojej audycji wnoszę, że raczej stosujesz strategię spłacić jak najszybciej, by uwolnić hipotekę i przez to siebie od ryzyka, co jest przeciwieństwem @1 i @2. 
 
Tyle ode mnie. 
Pozdrawiam

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-09-28

ADAM Ta audycja nazywa się "Firma na emigracji" zajmujemy się głównie tematyką emigracyjną. Dlatego nie wspominałem o kredytach w PLN.  
 
Jeśli chodzi o moją strategię-to szczerze mówiąc jej nie ma. Nieruchomościami zajmuję się hobbystycznie ,nie wiem jak można by było z tego się utrzymać. Jest to po prostu sposób na oszczędzanie-po czasie muszę powiedzieć,ze bardzo skuteczny. Tak w Niemczech jak i w Polsce spłacałem nieruchomości i jeszcze na żadnej nie zarobiłem tyle żebym mógł powiedzieć ,że przynoszą one stały dochód.  
 
Jeśli chodzi o system prawny to myślę,że w Niemczech jest on tak samo niekorzystny dla wynajmującego jak w Polsce ,a może nawet gorszy.

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-09-28

Dla tych ,którzy mówią ,że w Polsce fajnie się żyje news z WP  
 
"Wyższe bezrobocie, niższe pensje i emerytury (bo inflacja), zero ulg i wyższe podatki - to wszystko czeka nas w przyszłym roku. Rząd spodziewa się, że kryzys uderzy w Polskę z nową mocą. Dlatego proponuje budżet, który ma pomóc przetrwać ciężkie czasy. Szkoda tylko, że kosztem obywateli. 
Z roku na rok statystyczny Polak musi oddawać państwu coraz więcej. W 2011 roku było to 6,4 tys., w 2012 - 6,6 tys., a w 2013 roku ma to być 7 tys. zł. Na podatników zostaną nałożone nowe restrykcje. Jak pisze "Rzeczpospolita", w budżecie na 2013 rok zapisano zamrożenie progów podatkowych oraz tzw. kwoty wolnej od podatku. Dla nas oznacza to wzrost obciążeń z tytułu podatku dochodowego. Nie mogą cieszyć się również twórcy - całkowicie zostanie zlikwidowana możliwość korzystania w pełni z 50-proc. kosztów uzyskania przychodu. Nie będzie też popularnej ulgi internetowej. 
 
Rząd zamierza sporo zarobić na karach, grzywnach i mandatach - aż 20,2 mld zł, o 4 mld więcej niż w tym roku. Statystyczny Polak będzie musiał wysupłać na ten cel 520 zł"

Witek 2012-09-29

i pomyśleć że ja spłacam wielką płytę i mam oprocentowanie ~6,5%. Co do ostatniej wypowiedzi dodam tylko że Rząd w naszym imieniu na 2013 planuje malutkie pożyczki: 
W EBI zamierzamy pożyczyć w przyszłym roku ok. 1,4 mld euro, w BŚ – 0,8 mld euro

Sebastian 2012-09-30

@Maciej nr14 
 
Przy takich warunkach mozna brac kretyty, ja mam malenki kredyt na staly 4,7% (moge nadplacac bez dodatkowych oplat) + pozostaly kapital indeksowany o inflacje (obecnie okolo 5%) nic dziwnego ze przy sporych kredytach ciezko to splacic wczesniej jesli nie ma sie jakis super dochodow... Ja wzialem nieduzy kredyt, ok 50tys euro na 20 lat, planuje splacic go w 5-7 lat, mieszkanie robi ladny obrot w sezonie (ok 2-2.5x tego co trzeba rocznie bankowi zaplacic :) lokalizacaja lokalizacja lokalizacja), rowniez jestem poczatkujacy i jest to jeden z elemantow dywersyfikacji oszczednosci. Pozdrawiam

Sebastian 2012-09-30

@Maciej nr14 
 
Przy takich warunkach mozna brac kretyty, ja mam malenki kredyt na staly 4,7% (moge nadplacac bez dodatkowych oplat) + pozostaly kapital indeksowany o inflacje (obecnie okolo 5%) nic dziwnego ze przy sporych kredytach ciezko to splacic wczesniej jesli nie ma sie jakis super dochodow, dla mniej zarabiajacych sa oczywiscie programy zwotu czesci zaplaconych odsetek w rozliczeniu podatkowym (specjalna ulga)... Ja wzialem nieduzy kredyt, ok 50tys euro na 20 lat, planuje splacic go w 5-7 lat, mieszkanie robi ladny obrot w sezonie (ok 2-2.5x tego co trzeba rocznie bankowi zaplacic :) lokalizacaja lokalizacja lokalizacja), rowniez jestem poczatkujacy i jest to jeden z elemantow dywersyfikacji oszczednosci. Pozdrawiam

Jaroslaw 2012-09-30

19 
To chyba jakis teren uzdrowiskowy. Mozesz zdradzic rejon twoich inwestycji. Kredyt staly na 4,7 % to jest fantastyczna sprawa.

sebastian 2012-09-30

@21 Jaroslaw 
 
Zapomniales o indeksowanym o inflacje kapitale :) a to juz nie wyglada dobrze (nawet pomimo ulgi podatkowej), i jesli sie ostro nie nadplaca to nie sposob tego splacic szybciej. Mieszkanie jest w downtown Reykjavik, Islandia

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-09-30

Sebastian, 
Mam prośbę o kontakt na skype lub tel. Interesuje mnie tematyka Islandii.

darek 2012-09-30

Maciej - powiedziałeś, że w Niemczech są niekorzystne przepisy dla właścicieli wynajmujących mieszkania lokatorom : to pojawia się pytanie - jak zarabiać na nieruchomości ? 
 
Co z eksmisjami niepłacących lokatorów ?

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-09-30

....i o tym opowiem podczas kolejnej audycji

Sebastian 2012-09-30

@Maciek , napisz maila na [email protected] , podam moj login skype, pozdrawiam

Radek Olszak 2012-10-01

. Czy po kataklizmach obu wojen światowych i komunistycznej zapaści znów stajemy się świadkami napływu nowej faii niemieckich imigrantóww Polsce? O exodusie niemoże jeszcze być mowy ałe fakt faktem nasz kraj jest dziś jednym z ulubionych miejsc, dokąd przeprowadzajâ się obywatele RFN. W 2006 r. Polska zajmowała na liście ich celówpiątą pozycję, obecnie osiedla się u nas więcej Niemców niż w Hiszpanii czy we Francji. Według danych Federalnego Urzędu Statystycz 
nego rok temu zamieszkało w Polsce 9434 po siadaczy paszportów Bundesrepubliki. Nasz kraj zepchnął pod tym względem Austrię trzeciego miejsca i dziś wyprzedzająnas jedynie Szwajcaria i USA. 
Stuknięci w drodze 
Jeszcze kilka lat temu ruch odbywał się w drugą stronę. Do czasu upadku komunizmu i ustroj owej transformacji w Polsce Niemcy Zachodnie były wymarzonym celem naszych uchodźców, którzy ze zdjęciami pociotków z Wehrmachtu starali się o niemieckie papierylub choćby tzw A..... (przyzwolenie na pobyt). Tuż przed akcesją Polski 
do UE bulwarowy ,,Bild” ostrzegał rodaków przed ,,powodzią taniej siły roboczej “, ówcze - 
sny kanclerz Gerhard Schroeder stanowczo sprzeciwiał się zaś otwarciu unijnego rynku pracy dla Polaków i starał się wymóc na Brukseli jak najdłuższy tzw. okres przejściowy. Choć Niemiecki Związek Pracodawców domagał się zniesienia istniejących ograniczeń, Republika Federalna była ostatnim krajem wspólnoty,który umożliwił zatrudnianie naszych roda ków. Dziś, mimo zachęt do podejmowania pra cyw Niemczech, bezpłatnych kursówjęzyko wych, szkoleń zawodowych, a nawet wypłania przez niektóre firmy specjalnych premii,zainteresowanie naszych rodaków wyjazdami za Odrę jest relatywnie niewielkie.Role się odwróciły; to Polska stała się dla tysięcy obywateli RFN jednym z najbardziej.atrakcyjnych państw do robienia karier zawodowychi osiedlania się. Sprzyja temu niesłab nące zainteresowanie niemieckich przedsiębiorców inwestycjami w Polsce, a co za tymidzie - perspektywa pracy dla fachowców zróżnych dziedzin. Do tej pory zakotwiczyło unas bez mała 6 tys. niemieckich, głównie małych i średnich, firm, ale także wieLkie koncerny. Wartość niemieckich inwestycji sięga ogółem 22 mid euro, tylko wubieglym roku stanowiły one 21 proc. wszystkich zagranicznych inwestycji w Polsce. Obroty handlowe międzynaszymi krajami w 2011 r. wyniosły 76 mld euro i mimo kryzysu w Europie nadał rosną.Gdy kilka lat temu ktoś w Niemczech mówił,że wybiera się do pracy w Polsce, z reguły spotykał się z reakcją: ,,Jesteś stuknięty?”. Dziś nikogo to w RFN nie dziwi. Według tygodnika,,Der Spiegel”już trzy lata temu w drogę do naszego kraju ruszyło 12tys. Niemców, m.in. menedzerów, inżynierów czy prawników, ałe także monterów, budowlańców itp. ,,W dużychpolskich miastach nie brak pracy, lecz rąk do 
pracy, zwłaszcza w branży budowlanej, inżynierii i w sektorze finansowym” - zauważył 
,,Der Spiegel” w artykule pod wszystko mówiącym tytułem: ,,Ucieczka na tamtą stronę”. 
Bezrobotni Niemcy, zwłaszcza z dawnego,NRD-owskiego pogranicza, widzâ w Polsceszansę na zdobycie stałego zatrudnienia, amłodzi absolwenci wyższych uczelni - możliwość przyspieszenia zawodowego awansuoraz otrzymania bardziej ambitnych i odpowie dzialnych zadań.Były prezydent Szczecina, od 2001 r. konsulhonorowy RFN w stolicy województwa zachodniopomorskiego, Bartłomiej Sochański mówi o 2,5 tys. niemieckich gastarbeiterów w swym regionie: instalatorów woďno-kanalizacyjnych i ciepłowniczych, stolarzy budowlanych, murarzy, dekarzy itp., przybyłychzwłaszcza znękanych wysokim bezrobociem Brandenburgii i Meklemburgii-Przedpomorza. Wielu zamieszkało po polskiej stronie i ani myśli o powrocie do Niemiec. Krążący międzyBerlinem i Warszawą niemiecki dziennikarzStefan Kesselhut przybliżył swym rodakompostaci z innej bajki: energicznych i dobrzewykształconych takichjak m.in. absolwentka prawa Isabella Bartelt, która na tyle ceni sobieatmosferę pracy w stołecznej kancelarii,uczestnictwo w powierzanych jej zadaniach i zawarte przyjaźnie, że mimo uciążliwościzwiązanych z odwiedzaniem rodzinyw RFN,,kwestia powrotu w rodzinne strony nie wchodzi w rachubę”. Czy Oliviera Koepkego, pracownika jednego z międzynarodowych banków, oddelegowanego nad Wisłę po kilku la 
tach pracy w Luksemburgu i Nowym Jorku,który chwali ,,silny polski potencjał” i ,,podobamu się na tyle, że wyobraża sobie przedłuże 
nie pobytu”.

Radek Olszak 2012-10-01

Powyżej 
Fragment artykułu "Polska ziemia obiecana" 
Uważam Rze nr.38 17 września 2012

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-10-01

Niesamowity artykuł ,ale chyba o innej Polsce. Może jest jeszcze jakiś inny kraj o tym samej nazwie? Czy to wyszło na pewno we wrześnie bo wygląda na artykuł prima aprilisowy. Może ukazało się to z dziale satyrycznym? 
 
Moje pierwsze studia to historia i tam mogłem zapoznać się z propagandą prowadzoną przez speców z różnych krajów na przestrzeni czasu ,ale ona chociaż miała coś wspólnego z prawdą. Chociaż coś ,a tym artykule żadna liczba nie jest prawdziwa nie mówiąc już o faktach. Na ulicy gdziem mieszkałem w Polsce w co drugim domu stały niemieckie samochody ,ale to nie byli Niemcy tylko polscy emeryci ,którzy zakupili nieruchomości.Since fiction dla ubogich.

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-10-01

nie zły artykuł na prima aprilis ,ale we wrześniu?

Radek Olszak 2012-10-01

Artukuł do pobrania tutaj: 
dl.dropbox.com 
Pierwszy raz sięgnąłem po te czasopismo.  
90% treści w nim to omawianie wojenek polskich polityków. 
Chciałem dodać jakiś kontrapunkt w dyskusji o emigracji ale faktycznie muszę przyznać ,że ten artykuł to czyste science-fiction. Pławienie się w wielkości Polski aż do granic absurdu.

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-10-01

szczerze powiem ,że trudno odnosić się do tego na poważnie. Cieszę się ,że piszę z rozsądnym człowiekiem ,który umie realnie ocenić sytuację. Jak to dodałeś to w pierwszej chwili pomyślałem ,że to jakiś fanatyk. Cieszę się ,że to nie prawda.

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-10-01

tu jest link do tego artykułu na stronie tych fantastów www.uwazamrze.pl Przeczytaj proszę komentarze pod nim. Zaraz dodam także swój.

Mike 2012-10-01

Gdzie można kupić mieszkanie za 5000 E ? kupie dla siebie :)

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-10-01

Mike, tutaj akurat chcę sprzedać:www.immowelt.de

iero 2012-10-07

W nawiązaniu do Pana wypowiedzi nt Inicjatywy "Neu Deutschland" polecam filmik nakręcony przez ekipę niezaleznatelewizja.pl z uroczystości Otwarcia Nowego Księstwa  
niezaleznatelewizja.pl Peter Fitzek 
oraz niezaleznatelewizja.pl Michael F.Voght 
 
a na koniec mały komentarz  
niezaleznatelewizja.pl 
 
Pozdrawiam  
Wierny Fan :)

Credit Solution Company 2017-01-28

Witaj! 
 
Potrzebujesz wsparcia finansowego? Śledź pieniądze i uzyskać wszystkie rodzaje kredytu natychmiast! 
 
€ 1000 do € 10.000.000,00 
* Cel * oprocentowanie 3% 
* Wybór pomiędzy 1-20 lat płacą. 
* Wybierz między miesięcznego i rocznego planu płatności. 
* Elastyczność kredytu. 
 
Aby uzyskać pomoc, prosimy o kontakt. E-mail: [email protected] 
 
Z poważaniem 
Zarządzanie

Credit Solution Company 2017-01-28

Witaj! 
 
Potrzebujesz wsparcia finansowego? Śledź pieniądze i uzyskać wszystkie rodzaje kredytu natychmiast! 
 
€ 1000 do € 10.000.000,00 
* Cel * oprocentowanie 3% 
* Wybór pomiędzy 1-20 lat płacą. 
* Wybierz między miesięcznego i rocznego planu płatności. 
* Elastyczność kredytu. 
 
Aby uzyskać pomoc, prosimy o kontakt. E-mail: [email protected] 
 
Z poważaniem 
Zarządzanie

Radius 2018-08-15

RADIUS LOAN INVESTMENT udziela kredytu po stawce 
3% stopy procentowej, jeśli jesteś zainteresowany pożyczką, jesteś tutaj 
doradzić, aby wypełnić i odesłać formularz wniosku kredytowego 
E-mail ([email protected]) sam, aby wiedzieć, czy naprawdę jesteś 
zainteresowany pożyczką. Jestem tutaj, aby uśmiechać się na wszystkie smutne twarze. 
 
PEŁNE NAZWY: 
ADRES: 
KRAJ: 
KWOTA POTRZEBNA: 
CZAS TRWANIA KREDYTU: 
CEL POŻYCZKI: 
SEKS: 
STAN CYWILNY: 
MIESIĘCZNA PŁATNOŚĆ: 
NUMER TELEFONU: 
E-MAIL: 
 
Odpowiadając na te szczegóły ([email protected]), 
przejdziemy do następnego etapu, którym są warunki i 
plan re-płatności. 
 
Pan Glen Mena.

Dodaj komentarz...


Maciej Bienert - Dumny ojciec i szczęśliwy mąż, a poza tym pedagog z 11. letnim stażem. Zajmuje się zwykle wieloma rzeczami na raz. Od 3 lat mieszka w Niemczech w raz z rodziną.

Kiedyś urzędnik. Od 11 lat przedsiębiorca wolnorynkowiec, prowadzący działalność z sukcesami i nierzadko porażkami. 35 lat życia nauczyło go, że warto się uczyć i ciężko pracować, ale przede wszystkim być wiernym wartościom i ideom, które wyznaje.

W wieku 31 lat zrozumiał, że w życiu nie chodzi o to żeby siebie "odnaleźć" tylko siebie tworzyć. Po ukończeniu wielu szkół, kursów i uczelni, podjął się kolejnego wyzwania: prowadzenia audycji w Kontestacji.

Prowadzi wiele stron internetowych między innymi:

bienert.biz
care24.pl
deutschland-jobs.eu
fenster.bienert.biz
jazdawde.pl

Inne audycje tego autora:

Niemiecka tarcza antykryzysowa (3) - 8 miesięcy temu

Nieruchomości w Niemczech cz.1 (1) - 10 miesięcy temu

Ile tracimy na dotacjach UE? (3) - ponad rok temu

Spór o kler (7) - 2 lata temu

Powrót po 9 latach (3) - 2 lata temuWięcej audycji...Konflikt Polska - Izrael (1) - 3 lata temuUbóstwo w Niemczech - 3 lata temu

O przetargach - 4 lata temu

Idę na studia (2) - 4 lata temuPlany na 2017 (1) - 4 lata temu

Niemiecka szkoła (5) - 4 lata temu

Pozytywne efekty 500+ (4) - 4 lata temu
Przemoc, mobbing i nękanie (2) - 4 lata temuEmerytury w Niemczech (2) - 4 lata temu


Wakacyjny nastrój (2) - 4 lata temu

Terror w Monachium - 4 lata temu

Jakie są dzisiejsze Niemcy? (1) - 4 lata temu

Terror w Monachium - 4 lata temu


Audycja niedokończona - 4 lata temu

Co łączy wp.pl i Zyklon B (1) - 5 lata temu
Niemcy państwem bezprawia? (3) - 5 lata temu
Polskie materace dla Niemców (7) - 5 lata temuKochajmy się wszyscy! (1) - 5 lata temu


Maćkowa codzienność - 5 lata temu

Maciek ma problemy... (1) - 5 lata temu


Komentarz Maćka... (1) - 5 lat temu
Kto jest lepszym "Polakiem"? (2) - 5 lat temu


Nasza nowa siedziba (5) - 5 lat temuJakich klientów unikać? (2) - 5 lat temu


Wspomnień czas (1) - 5 lat temuCo tu produkować? (4) - 6 lat temu
50 tys. VAT Maćka (1) - 6 lat temu

Okna z Polski (1) - 6 lat temu

Przewaga LTD nad GmbH - 6 lat temu


Dokąd emigrowałby Maciek? (1) - 6 lat temu

Fitblogerka w Kontestacji (1) - 6 lat temu


Niemiecka indoktrynacja (2) - 6 lat temu


O budownictwie w Niemczech (4) - 6 lat temuBytowska policja w akcji (3) - 6 lat temu

Maciej o nazizmie - 6 lat temu

Policja bytowska w akcji (1) - 6 lat temu


Socjal w Niemczech (16) - 6 lat temu

A co, jak przyjdzie kryzys? (1) - 6 lat temu

Maciej nie lubi Mercedesów! (1) - 6 lat temu


Niemcy moich marzeń (5) - 7 lat temu


Niemcy o Polakach... (7) - 7 lat temu

Policjantka lubi gaz - 7 lat temu

Delegacja to nie emigracja (3) - 7 lat temuDrutexomania (3) - 7 lat temu
Mała firma, a cieszy - 7 lat temu
MLM i inne tematy (10) - 7 lat temu
Czy czeka nas drugi Hitler? (2) - 7 lat temu


Rozmowy o emigracji c.d. (1) - 7 lat temuRozmowy o emigracji - 7 lat temu


Zostanę miliarderem! (9) - 7 lat temu

O walucie Euro - 8 lat temu

Okna i nie tylko... (5) - 8 lat temu


Polska: pierwsze wrażenie (41) - 8 lat temu

Rozbijemy układ! (7) - 8 lat temu

Za Odrą zapłacisz bykowe (1) - 8 lat temu


Układ zamkniętych okien (5) - 8 lat temu


Nie otwierajcie firm w Polsce (25) - 8 lat temu


Odwiedziny z Lichtensteinu (4) - 8 lat temu

Czy warto kupić dom w Anglii? (15) - 8 lat temu


Ciemne strony emigracji (7) - 8 lat temuO interesie Maćka (3) - 8 lat temuWybuchowy Klient (1) - 8 lat temuMaciej ujawnia swój sekret (19) - 8 lat temu


Dziś o życiu w Norwegii (15) - 8 lat temu

Gdzie tanio tankować... (19) - 8 lat temu


Wywiad z Marią i Tomkiem (11) - 8 lat temu


Pierwsza reklamacja (1) - 8 lat temu


Figielka o pracy w UK (9) - 8 lat temu


Polaku uśmiechaj się (11) - 8 lat temu

Wywiad z raperem Junior ER (16) - 8 lat temu
Samochód dojechał - 8 lat temu


Jak działa gospodarka? (5) - 8 lat temu

Pytania do emigrantów (10) - 8 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Fotowoltaika nowy sącz, nowy targ,... - - 20.00
Sklep colway Kolagen - - 20.00
Ubezpieczenia na życie nowy sącz - - 20.00
Jak wysłać fax do Niemiec - - 30.00
Nieruchomości Hiszpania - Torrevieja... - - 20.00
zarabianie przez internet - - 20.00
Praca w sieci przez internet - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt