Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne
przedwczoraj
Czy Wiedźmin jest polski?
670 tys. pozwoli odpowiedzieć na to kluczowe pytanie. Przywłaszczenie kulturowe. Czy kapitał ma narodowość. Tarcza 2.1 - czyli dlaczego rząd znowu wspiera wielki biznes. Czy można...
Myśleć jak przedsiębiorca
przedwczoraj
O PROSTYM SPOSOBIE POZYSKIWANIA KAPITAŁU.
Rynek crowdfundingu udziałowego rośnie w siłę̨. W roku 2019 zainwestowano na nim ponad 40 mln zł., zaś́ w tym roku, mimo pandemii, już ponad 35 mln zł. Dzieje się tak, ponieważ...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2012-09-27

Czy Polska jest konserwatywna?

Nadający:

Po kilku newsach, Jabollissimus wraz ze słuchaczami rozpoczyna socjologiczne rozważania nad konserwatywnością Polski. Jakie to ma dla nas konsekwencje? Po diagnozie i prognozie, trzeba planu...

KOMENTARZE

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-09-28

"Facts of life are conservative." ~ Margaret Thatcher.

Posen 2012-09-28

Nie wiem dlaczego tak się przejmujecie przyszłością polskiego narodu. Konserwatyści i tak sobie przecież poradzą, bo przetrwanie i rozród jest dla nich rzeczą naturalną. A jeżeli jakiś gej, feministka czy młody wykształcony z dużego miasta nie będzie miał dzieci i pogrąży się w postmodernizmie to dobrze - nie będzie miał jak przekazać swoich genów i będzie mniej tego ścierwa na świecie. Nie przekonujmy na siłę tych, którzy nie dadzą się przekonać, tylko żyjmy swoim życiem i pielęgnujmy naszą tradycję w swoich domach.

Sknerus McKwacz 2012-09-28

Im więcej słucham w kontestacji głosów, że jesteśmy wiejscy wieśniacy zaściankowi i ludzie chodzą do kościoła żeby się pokazać tym bardziej ciągnie mnie na Polską wieś, gdzie nikt mi nie robi wyrzutów, że się modlę, żegnam przed jedzeniem i mogę z wieloma ludzmi rozmawiać o Bogu, gdzie nie musze się ubierać na pokaz, gdzie mężczyźni nie używają kremu do rąk.

Jaroslaw 2012-09-28

Audycja rzeczowa ale niewiele nowego wnosi. 
 
1. Komuna - brak ciaglosci. 
2. Migracje wiesniakow 
 
Trzeba sie organizowac to pewne. Prof Zylbertowicz robi tutaj dobra robote jezdzac po kraju i organizuja male kola. Problem jest w tym zeby masy sie obudzily i zaczely myslec ... 
 
Moim zdaniem Polska jest konserwatywna. Konserwa nomen omen oznacza niechec do zmian. Zmiany nie musza byc zle, nawet jesli jest to globalizacja.. 
 
Nie jestem pewien czy M.Tatcher byla konserwatysta, wydaje sie ze tylko z nazwy. W dziedzinie ekonomii byla czystym liberalem

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-09-28

A co znaczy wedlug ciebie konserwatyzm ekonomiczny? Zgaduje socjalizm?

Kreator z koczowiska :) 2012-09-28

Jabol chciał to skomentować, ale załamał ręce i nic nie mówi ;). 
 
Ja mogę dodać, że mimo wyższego poziomu słuchaczy od ogółu społeczeństwa (co jest dobre) nadal pokutują nawet tutaj mity z telewizji i propagandy rodem z PRL. 
 
Konserwatyści to nie ci jeżdżący bryczkami tylko normalni ludzie z zasadami. My nie jesteśmy wieśniakami tylko lubimy tradycje i zasady. A ja mam składany rower STRIDA 5 18" z aluminium/kevlaru z paskiem klinowym zamiast łańcucha! Nie wspomnę o innych zainteresowaniach. Konserwatyzm to stan umysłu :P i wierność zasadom i dumne ich prezentowanie. 
 
Do komentarza 2... 
My nie mówimy złośliwie o Polsce całej jako takiej. Chodakiewicz nie przypadkiem dzieli mieszkańców kraju na 'Polaków', 'postPolaków' i 'polskojęzycznych sowietów'. Staramy się to zrozumieć i wyciągnąć konstruktywne wnioski.

Jaroslaw 2012-09-29

@ 6 
Profesorowie zalamali rece, pokazujac bierny cynizm.  
Z ostatniego wpisu dowiadujemy sie ze konserwatysci nie jezdza byczkami, bryczkami jezdza ludzie bez zasad, krwiopjcy burzuje.  
 
Wielu wierzy w wyjatkowosc swojego talentu i domaga sie podziwu koniecznego dla dobrego samopoczucia i zapomina przy tym o faktach. 
 
Audycja Pana prowadzacego nie ocenia w zaden sposob 2 glownych partii politycznych: PO (liberalna gospodarczo i liberalno/konserwatywna w swiatopogladzie), PIS konserwatywna (socjalistyczna) w gospodarce i konserwatywna w swiatopogladzie.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-09-29

Acha czyli powyzej zgadlem, znaczy zdaniem Jarka konserwatyzm=socjalizm.  
 
Za to tego ze PO to partja gospodarczo liberalna (nie no powaznie?) to nie wiedzialem.  
 
Swiatopogladzie co??? Sorry nie da sie tego odkrecic...

Skała 2012-09-29

Konserwatyzm to dążenie do bycia cyborgiem. Tak to cały czas widzę, koledzy konserwatyści wytłumaczcie mi jak to jest. 
 
Znaczy się ja to dążenie do bycia cyborgiem, jak się wierzy w jakiś tam bogów, rozumiem. Tylko cholera, jak się w nich nie wierzy i ma świadomość nieuchronności śmierci, to po cholerę, się samodoskonalić, trzymać zasad etc?  
 
Pytam, nie żeby wyśmiać, tylko powiem szczerze, że trochę się pogubiłem w tym co sądzić o życiu i rzeczywistości. 
 
Pozdrawiam Kreatora (muszę w końcu do Gliwic znowu podjechać i pójdziemy na sfabularyzowane ( wróżbita kreator) piwo) i Jabola Barbarzyńcę.

Skała 2012-09-29

PS. Pozdrowienia od postPolaka.

Jabollissimus 2012-09-29

@7 
Tak, załamałem ręce, bo nic więcej nie sposób odpowiedzieć, gdy się takie bierutne bzdury widzi. Odpowiadać na te brednie, to tak, jak traktować je poważnie. 
 
 
@9 Jak żyć? Sam sobie odpowiedz. 
Starożytni bliscy hedonizmu, ale nie hedoniści, twierdzili, że o cnoty i talenty dbać trzeba - by czuć smak przyjemności. Czy dla ciebie taka odpowiedź wystarczy?

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-09-30

Czym jest konserwatyzm? Pozwole sobie przytoczyc pare cytatow Edmunda Burkea, wedlug mnie one ladnie sumuja to pojecie: 
 
“But what is liberty without wisdom and without virtue? It is the greatest of all possible evils; for it is folly, vice, and madness, without tuition or restraint. Those who know what virtuous liberty is, cannot bear to see it disgraced by incapable heads, on account of their having high-sounding words in their mouths.”  
 
“There is no safety for honest men except by believing all possible evil of evil men.”  
 
“Those who don't know history are doomed to repeat it.”  
 
“The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.”  
 
(fani Rona Paula uwaga:) "Hypocrisy can afford to be magnificent in its promises; for never intending to go beyond promises; it costs nothing."  
 
"Never despair; but if you do, work on in despair." 
 
"Nobody made a greater mistake than he who did nothing because he could do only a little. " 
 
"Whenever a separation is made between liberty and justice, neither, in my opinion, is safe. " 
 
"Our patience will achieve more than our force. " 
 
"The people never give up their liberties but under some delusion. " 
 
"The effect of liberty to individuals is that they may do what they please: we ought to see what it will please them to do, before we risk congratulations. " 
 
"In a democracy, the majority of the citizens is capable of exercising the most cruel oppressions upon the minority. "

Jaroslaw 2012-09-30

11 
Napisanie ze "Konserwatyzm to stan umysłu :P i wierność zasadom i dumne ich prezentowanie. " to za malo.. nie ukonczyles przemowienia. 
 
12 
Mateusz, moglbys sprezyzowac ktory cytat dotyczy idei konserwatyzmu, niewazne lewicowego czy prawicowego. 
To co przytoczyles to jakas metafizyka Edmunda B. Dlaczego zlo istnieje ? Liczni filozofowie jak i ludzie prosci zadawali sobie to pytanie.. 
"Do rozwoju zla wystarczy zeby ludzie dobrzy nic nie robili" 
 
Jedna z popularnych tez mowi, ze bez zla nie byloby dobra. Niektorzy twierdza ze nadmiar zla obraca sie w koncu w dobro lub odwrotnie. 
Co to ma wspolnego z konserwatyzmem. 
Konserwatyzm to trwanie na ustalonych pozycjach, powstrzymanie dzialania, obrona niezachwianych prawd i aksjomatow ?

Kreator z koczowiska :) 2012-09-30

No nadmiar zła w ZSRR w nic dobrego w Rosji się nie przekształcił. Dlatego trzeba zwalczać wszelką głupotę, socjalizm i zło ogólnie w zarodku. Czasem wymaga to zgniłych kompromisów jak w Portugalii Salazara, gdzie ograniczono wolność częściowo by zachować tradycję, zapewnić stabilność prawa i umożliwić społeczeństwu bogacenie się (przynajmniej powolne). Chociaż ekonomicznie było daleko do liberalizmu czy ideologicznie do konserwatyzmu w stylu Tatcher. Zatrzymano zło w postaci międzynarodowego socjalizmu, który doprowadziłby do takiej samej jatki jak w sąsiadującej Hiszpanii. 
 
Niepohamowane zło w nic dobrego się nie przerodzi. Rosja nie ma nic wspólnego z Rosją sprzed 100 lat. Wszelkie zalążki ówczesnej normalności, działania rynku i bogata tradycja zostały zmiecione z powierzchni ziemi. Panuje współcześnie określenie 'NOWI RUSCY' na pseudoelitkę wywodzącą się po trochu z urzędasów, tajniaków i zlewaczałej inteligencji, która po przemianach szybko się wzbogaciła na różnych interesach. To jest to dobro które ma powstać ze zła? Chyba ze zła nic dobrego nie powstaje. 
 
W Polsce, Czechach itd. jest o tyle dobrze, że komunizm był na tyle "krótki", że pokolenie lat 20 i 30 mogło dożyć przemian i przekazać jak w mojej rodzinie co to jest prawdziwa wolność. Czesi lepiej odrobili lekcje, chociaż oni też popełnili błędy których my uniknęliśmy. Smutne jest, że my popełniliśmy błędy gospodarcze i dekomunizacyjne, których Czesi uniknęli. Oni mają większy dobrobyt i dużo mniej lewactwa we władzach wszelakich. 
 
Polska by nic się nie różniła od ZSRR, gdyby nie tradycja i wartości przekazywane przez pokolenia walczących w czasie i po drugiej wojnie światowej. 
 
PS. Historia pokazuje, że samodzielnie ortodoksyjni liberałowie/konserwatyści/monarchiści czy narodowcy nic nie wskórają. Czasem trzeba jak w Portugalii Salazara czy Chile Pinocheta spuścić nieco z tonu i dogadać się z innymi frakcjami, by razem zapewnić społeczeństwu warunki do rozwoju. Pozatym wcale tak różowo w Chile nie było krótko po przewrocie, ale długofalowo to Chile jest bogatym i zrównoważonym krajem a nie Argentyna czy Boliwia... Polityka jest zawsze zgniła, natomiast w naszym środowisku powinniśmy promować historię i ekonomię jako podstawy. Historią i faktami z niej zaczerpniętymi można przekonać bardzo często ludzi o innych poglądach ekonomicznych (zwłaszcza jeśli oni też historię znają - i wracamy znów do promowania wiedzy).

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-09-30

Tyle definicji ilu madrali a madrali nie brakuje. Splycanie odpowiedzi na pytanie “Co to konserwatyzm?” do jednego zdania mija sie z celem. Nadal nalegasz? Prosze bardzo: “konserwatyzm to liberalism dla doroslych.” 
 
Edmund Burke jest powszechnie uwazany za ojca konserwatyzmu wiec dlatego dalem mu glos. Wybralem cytaty ktore polaczone, moim zdaniem, tworza w miare pelny szkic idei konserwatyzmu. 
 
Cytat ktory przetlumaczyles na polski to zadna metafizyka to recepta na zachowanie wobec zla i oskarzenia nic nie robienia.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-09-30

Re 13 (powyzsze tez bylo re 13, nie widizalem posta Kreatora): 
 
Czym jest konserwatyzm?  
 
Moja definicja: 
 
To podejscie, styl, nastroj, opor: przeciwko wysiłkom utopijnym, przeciw ideologii i przeciwko obietnicom swietlanej przyszłosci ignorujacym ludzka nature.  
 
Jeśli polityka, norma, tradycja, instytucja nie narusza naturalnych praw i dzialala w przeszlosci to nalezy sie jej szacunek i obrona przed silami ktore w imie ideologii staraja sie ja zbuzyc.

Jabollissimus 2012-09-30

@13, nie ma czegoś takiego, jak "lewicowy konserwatyzm". Konserwatyzm to NIE "zachowawczość"! 
Wysłuchaj tego: 
www.kontestacja.com

Jaroslaw 2012-09-30

@ 14  
Wiemy z historii rodzaju ludzkiego ze czlowiek potrafi wyswobodzic sie z kazdych pet lub chociazby przechytrzyc najgorszego ciemiezyciela.  
 
 
 
@ 17 
Komunizm wchlonal wiele doswiadczen stuleci, wchlonal rowniez i konserwatyzm z jego "dobrem wspolnym" Lecz nie tu miejsce na rozwazania o tym. 
 
Probuje sie tutaj dowiedziec jakimi jestescie konserwatystami. 
 
Ewolucyjnymi, reakcyjnymi, tradycjonalistycznymi. na razie idzie mi to jak krew z nosa lecz nie zalamuje rak. 
Pierwotnie k. opowiadal sie za prawem naturalnym (od Boga), systemem hierarchicznym i krotko mowiac monarchia. 
Wspolczena wersja konserwatyzmu idzie pod reke z liberalizmem , zrywa z ciagloscia histotyczna, cywilizacja lacinska i sprzeciwia sie wszechwladnemu panstwu. 
 
Dobrze ze zrobiliscie ta audycje bo te pojecia trzeba wyjasniac.  
 
Sluzalczosc wobec jakies doktryny (konserwatyzmu, komunizmu, liberalizmu) ma tylko wtedy sens jesli nie jest to cel zycia jednostki czy tez spoleczenstwa ale tylko srodek pomocniczy. 
 
 
@ 15  
Jest rzecza ciekawa ze Edmund Burke, tworca k. , najpierw z radoscia powital wybuch rewolucji francuskiej,a potem zaczal zdecydowanie wystepowac przeciwko wynilym z niej z niej ekscesom. Coz czlowiek ma prawo do bledow..?

Dodaj komentarz...


Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo KonserwaInne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - 4 lata temu
Równość - sruwność. (1) - 5 lata temu

Ludobójstwo - film - 5 lata temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 6 lat temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 6 lat temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 6 lat temu

Plotki, ploteczki (1) - 6 lat temu


Zabory Ukrainy? (6) - 7 lat temu

Kabaret z Konserwą (4) - 7 lat temu

O masonerii (15) - 7 lat temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 7 lat temu
Czarne święta! (11) - 7 lat temu


Właściciele Polski (12) - 7 lat temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 7 lat temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 7 lat temuMrowisko masonerii (38) - 8 lat temu

Polska - Afryka Europy (13) - 8 lat temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 8 lat temuWlepy AgenTomasza (1) - 8 lat temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 8 lat temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 8 lat temu

Jan Pietrzak (24) - 8 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 8 lat temu

Punki i hipstery (16) - 8 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 8 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 8 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 8 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 8 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 8 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 8 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 8 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 8 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 8 lat temu

Krzyż w PE (47) - 9 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 9 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 9 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 9 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 9 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 9 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 9 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 9 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 9 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 9 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 9 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 9 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 9 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 9 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 9 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 9 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 9 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 9 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 9 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 9 lat temu


Precz z Halloween (69) - 9 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 9 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 9 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 9 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 10 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 10 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 10 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 10 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 10 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 10 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 10 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 10 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 10 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 10 lat temu

Konserwa - wódanie specjalne (9) - 10 lat temu

Konserwa - Wydanie Swiateczne (6) - 10 lat temuKonserwa (testowa) 2 (9) - 10 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt