Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
4 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
4 dni temu
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2012-09-30

Komuno wróć! ...byle nie u nas

Nadający:

Siedzimy w kuchni i patrzymy na spuściznę komuny...

KOMENTARZE

Jabollissimus 2012-09-30

Odcinek na najbliższy wtorek. ;) 
 
Pzdr

Artur 2012-10-01

Świetna audycja. Podoba mi się, że za każdym oskarżeniem stoi konkretny argument. Tzn. chłopaki nie stosuja demagogii i "zagadania" 
tylko pokazuja problem, przedstawiaja jak sobie (nie)poradził z nim socjalizm a jak rozwiązano by to wolnorynkowo. Fajnie się was słucha, pozdrawiam.

Kreator z koczowiska :) 2012-10-01

www.milanos.pl 
 
A to 'polskie państwo' właśnie (NIE MYLIĆ Z POLSKĄ). 
Tak działa socjalizm i efekty wysokich podatków i idiotycznych skretyniałych przepisów!

Kreator z koczowiska :) 2012-10-01

polecam się wsłuchać w końcówkę, w której wkurzony przedsiębiorca mówi "jeśli tak ma wyglądać budowanie dróg, to ja się na to nie piszę to jest skandal ..." przedtem wspominał, że na jednym z odcinków nadal nie ma po kilku miesiącach ostatniej warstwy asfaltu a po euro mieli to uzupełniać. Niech żyją cuda tUSKA i 'przejezdna' A2 podczas gdy nikomu nie spieszy się z kończeniem - poza Czechami oczywiście bo oni pędzą teraz z odcinkiem A1. Żal.pl jeśli Czesi są jedynymi pewnymi pracodawcami i organizatorami działalności dla naszych podwykonawców głównie.

LordBlick 2012-10-02

Ponieważ się zanosi na brak audycji na żywo to tak się tu zapytam - zainteresowany jestem opinią na temat taniego budowania z bloków słomy i glinianych tynków www.youtube.com i ogólnie całego ruchu festiwal.cohabitat.net

Jaroslaw 2012-10-02

Obalono komunizm, by dzis don wzdychac i obciazac go winą za zgryzoty wynikle z jego obalenia. 
Ktozby inny jak rezim dawal robote gornikom, hutnikom, i 100 % satysfakcji przyszlym rewolucjonistom. 
 
Pewne niedociagniecia przy budowie autostrad nie stanowia powodu do potepienia calego przedsiewziecia. Niezadowoleni przedsiebiorcy mogli sie wycofac z budowy w kazdym czasie lecz zostali wiedzac ze nie dostana pieniedzy. A co z solidnoscia pracy, generowaniem kosztow i przeciaganiem terminow..

Kreator z koczowiska :) 2012-10-02

Jarosław ty masz pojęcie jakie kary są za zerwanie umowy? To problem zwłaszcza jeśli nie dostawało się kasy, bo już włożyłeś a jeszcze stracisz. 
 
Zaryzykujesz jeszcze np. 20% kosztów, czy spróbujesz przeczekać albo urwać chociaż kawałek z tego co powinni ci wypłacić? 
 
Polecam forum skyscrapercity tam jest cień informacji co dzieje się na budowach naszych dróg. Polecam szczególnie wpisać  
A1 Toruń-Stryków 
A1 Pyrzowice-Gorzyczki 
w jednym Irlandczycy uciekli z budowy a na drugim jest most (w Mszanie), którego austriacy nie umieją /nie chcą na złość wg projektu (zresztą też kiepskiego) zbudować.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-10-02

"A co z solidnoscia pracy, ..." 
 
????????????????????????????? 
 
Hmmmmmmmmm 
 
Taaaaaaaaaaaaaaaak 
 
Acha! No co? (to w ogole znaczy?)

Gumiś 2012-10-02

Autostradą Kraków Katowice zarządza Staleksport nie Mostostal. Pozdrawiam

Konrado 2012-10-04

Zwracam uwagę, że: 
1. Elektrownia jądrowa i bomba atomowa to dwie zupełnie inne rzeczy. 
2. W Czarnobylu nie było żadnego wybuchu jądrowego, tylko pożar grafitu używanego jako moderator reakcji. Po prostu palanty na swoje życzenie przegrzali reaktor, pręty się "wygły" i nie dało się zatrzymać reakcji. 
W dzisiejszych czasach nikt już nie buduje takich elektrowni. Dziś reaktor zalany jest ciężką wodą i przypadek z Czarnobyla nie ma prawa się wydarzyć. Zresztą o ile wiem, to w świecie zachodnim nie ma i nie było elektrowni o takiej konstrukcji. Tylko bezrozumne państwo socjalistyczne było w stanie wybudować taką elektrownię (nawiasem mówiąc była to podobno fabryka plutonu na potrzeby sowieckiego programu budowy bomb atomowych) i jeszcze dyrektorem zrobili politruka, który doprowadził do katastrofy. 
Na pohybel socjalistom i precz z komuną! 
P.S. 
W Fukushimie też nie było eksplozji, tylko uszkodzenie elektrowni w wyniku trzęsienia ziemi i tsunami. Zwróćcie uwagę, że dziś w mediach nie mówi się o trzęsieniu ziemi, tylko o awarii elektrowni. To jest manipulacja i to gruba. 
Nie zmienia to faktu, że problem jest i to duży, a tego co tam się dzisiaj naprawdę dzieje nikt nam nie mówi.

Kreator z koczowiska :) 2012-10-06

Staleksport racja (przepraszamy za pomyłkę) - ale tak czy owak jest to porażka taka forma zarządzania :). 
 
Co do elektrowni atomowej mi się wydawało już w czasie nagrywania, że koloryzuje Jabollissimus, ale nie jestem fizykiem a jednak sporo tego materiału promieniotwórczego się zgromadziło po wybuchu. Pozatym na jego korzyść przemawia istnienie naturalnych reaktorów w historii w afryce (3-2mld lat p.n.e.) i azji działających później. Czy mógł nastąpić wybuch chyba nikt nie ma 100% pewności.

Kreator z koczowiska :) 2012-10-06

Co do tych naturalnych reaktorów ten afrykański bardzo dawny i ten późniejszy polegał na tym, że rzeka naniosła uranu i nastąpiła reakcja po przekroczeniu masy krytycznej i odparowywała napromieniowaną wodę oraz zatruwała okolicę stąd ślady zostały w skałach. Reakcja powtarzała się cyklicznie miliony lat w miarę nanoszenia uranu i wyparowywania od reakcji wody i po wyschnięciu ponownym nanoszeniu przez wodę uranu. 
 
Ja prywatnie jestem sceptyczny co do dużego wybuchu samoczynnego, ale reakcja jako taka mogłaby trwać setki-tysiące lat niekontrolowana pod ziemią gdyby nie zbudowano sarkofagu (lub gdyby wykonano porządne zabezpieczenia pod reaktorem w czasie budowy jak robi się teraz). Tak czy owak socjalizm takich problemów nie przewidział i tysiące ludzi przy sprzątaniu tego gówna zmarło.

Jabollissimus 2012-10-06

"1. Elektrownia jądrowa i bomba atomowa to dwie zupełnie inne rzeczy." 
Co ty nie powiesz? :D A kiedy było powiedziane, że to to samo? Za to eksplozja jest eksplozja i nijak nie chce być czym innym. ;) 
"Czy mógł nastąpić wybuch chyba nikt nie ma 100% pewności." 
Jak nie?! Kreatorze, dlaczego reakcja zachodziła w "naturalnych reaktorach"? Bo była woda! W Czernobylu niewiele brakło, by do wodonośca się reaktor wtopił! Cały reaktor - ilość sama w sobie bardzo niebezpieczna. 
Poza tym, Kreatorze, reakcja, która trwa miliony lat nie jest niebezpieczna. Pierwiastki, które mają długi okres połowicznego rozpadu nie są promieniotwórcze. Miliony lat następowało gromadzenie paliwa, masa bliska krytycznej + woda, cyk, reakcja. I znów miliony lat akumulacji, jak opisałeś. 
Bądźmy ściśli, bo znowu ktoś pomyśli, że elektrownia i bomba to to samo... ;D

Filozofus 2012-10-06

Ja się nie zgadzam z mówieniem o eksplozji atomowej w kontekście Czarnobyla!!!!! 
 
Przekroczenie masy krytycznej oczywiście rozpoczyna reakcję łańcuchową przy czym trwa ona bardzo krótko, bo energia która się wydziela powoduje, że materiał rozszczepialny rozpryskuje się na wszystkie strony i reakcja ustaje, bo przestajemy mieć do czynienia z masą krytyczną. Przez ten czas nie zdąży się jednak wydzielić na tyle duża ilość energii, by doszło do czegoś, co potocznie rozumiemy jako eksplozję atomową. 
 
Właśnie utrzymanie w jednym miejscu masy krytycznej i podtrzymanie reakcji łańcuchowej na tyle długo, by powstało potężne bum to główny problem konstrukcyjny broni atomowej. - absolutnie żaden materiał jak ziemia stal czy ołów nie wystarczy! Po prostu nic nie jest w stanie utrzymać masy krytycznej. Dlatego stosuje się konwencjonalny ładunek wybuchowy i dopiero siła jego eksplozji może tego dokonać. 
 
Gdyby wystarczyło tylko zebrać w jednym miejscu trochę uranu czy plutonu to bronią atomową już dawno dysponowałby każdy kraj na świecie. 
 
Jedyne do czego mogło dojść w Czarnobylu to o wiele, wiele większe skażenie. I tyle.

John Galt 2012-10-08

MG-42 nie jest kapitalistyczny. MG-42 walczył za socjalizm (narodowy).

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-10-08

Nie wazne do kto wyprodukowal, wazne kto na celowniku... a MG3 (czyli MG42 powojenny) to pol swiata uzywa, wiec pewnie gdzies tam za kapitalizm tez walczyl.

Cozmo 2012-10-10

Odnośnie zagospodarowania brzegu rzeki to aktualnie jestem w Tokyo i tu faktycznie, w miastach poza ścisłym centrum brzegi rzek są zawsze przykryte albo bulwarami albo boiskami do baseball'a i piłki nożnej.

Dodaj komentarz...


Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo KonserwaInne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - 5 lata temu
Równość - sruwność. (1) - 5 lat temu

Ludobójstwo - film - 5 lat temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 7 lat temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 7 lat temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 7 lat temu

Plotki, ploteczki (1) - 7 lat temu


Zabory Ukrainy? (6) - 7 lat temu

Kabaret z Konserwą (4) - 7 lat temu

O masonerii (15) - 7 lat temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 7 lat temu
Czarne święta! (11) - 7 lat temu


Właściciele Polski (12) - 7 lat temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 7 lat temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 7 lat temuMrowisko masonerii (38) - 8 lat temu

Polska - Afryka Europy (13) - 8 lat temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 8 lat temuWlepy AgenTomasza (1) - 8 lat temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 8 lat temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 8 lat temu

Jan Pietrzak (24) - 8 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 8 lat temu

Punki i hipstery (16) - 8 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 8 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 8 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 8 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 8 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 8 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 9 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 9 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 9 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 9 lat temu

Krzyż w PE (47) - 9 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 9 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 9 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 9 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 9 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 9 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 9 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 9 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 9 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 9 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 9 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 9 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 9 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 9 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 9 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 9 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 9 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 9 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 9 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 9 lat temu


Precz z Halloween (69) - 9 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 10 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 10 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 10 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 10 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 10 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 10 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 10 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 10 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 10 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 10 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 10 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 10 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 10 lat temu

Konserwa - wódanie specjalne (9) - 10 lat temu

Konserwa - Wydanie Swiateczne (6) - 10 lat temuKonserwa (testowa) 2 (9) - 10 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt