Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
3 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
wczoraj
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Epicentrum 2012-09-30

Jak nagrywać własne podcasty

Nadający: Krzysztof Maczyński

Grono podkasterów opowiada jak zacząć mówić do mikrofonu i jakiego sp

KOMENTARZE

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-10-01

Obiecany link do wydarzenia na FB dotyczącego październikowego odcinka Podcastofonu LIVE: fb.com 
 
Na końcu zadzwonił słuchacz, a rozmowy zwykle preferujemy. Przez to nie zmieściły się 2 rzeczy, które podam, a Maciek liczę, że się odniesie: 
 
• Ciekawy link z AntyWebu w temacie, podrzucony nam przez Maćka przed audycją: antyweb.pl 
 
• Pytanie o integrację systemu radia z WordPressem, który to CMS został przez Maćka zastosowany poprzednio, a także w obecnie przygotowywanym przedsięwzięciu. Mówiłeś, że WP sprzyja takiej adaptacji. Czy mógłbyś rozwinąć ten temat, podając jego szczególne zalety dla radia oraz sposób ich wykorzystania przez Ciebie?

kaczka 2012-10-01

Opowiadają o audio i im się podczas audycji mikrofon wali. Tytuł audycji "JAK NAGRYWAĆ WŁASNE PODCASTY" a audycja JAK ZROBIĆ RADIO INTERNETOWE. Temat najważniejszy - o mikrofonach - został totalnie pominięty, nic nie powiedzieliście jakich mikrofonów się używa do czego. Szczątki wiedzy, nie wyjaśniliście czym się dokładnie różnią pojemnościówki dynamiki kierunkowe szotgany krawatówki wstęgówki... i do czego jaki mikrofon kupić. Polecanie mikrofonów za 30 zł i dyktafonu w telefonie. Nie powiedzieliście nic o montażu za to poświęciliście czas na soft do miksowania audio. Podcasty tworzy się głównie na martwo, dodaje podkład później - o tym też nic nie było. :) Od miesięcy was nie słuchałem ale chyba niewiele straciłem.

darek 2012-10-01

Strona www.interaudio.pl - ma dużo informacji

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-10-01

damist, tytuł dałeś faktycznie niefortunny (a opis nawet ucięło) i, jak widać, wprowadza mocno w błąd. Da radę zainterweniować i zmienić? Bo od początku mówiliśmy, że to odcinek o prowadzeniu radia bądź audycji na żywo i bardziej o stronie programowej niż sprzętowej.

Barrett 2012-10-02

nvision.pl 
 
Artykuł o KX Project dla początkujących. Jak widać KX nie gryzą. Jak ktoś jest zainteresowany mikrofonami, to czemu nie napisze do Martina?

Audycja Mobilnych 2012-10-02

Nie bardzo rozumiem w czym jest problem. 
Audycja miała być o tym jak prowadzić własne audycje radiowe czy też nagrywać podkasty.  
Jak dla mnie jedyna różnica między tymi dwoma faktami leży po stronie tego czy słuchacz odsłuchuje to po nagraniu czy podczas nagrywania.  
Programy w 90% te same, ustawienia również. Sprzęt również prawie bez zmian. 
 
Kaczka: „Opowiadają o audio i im się podczas audycji mikrofon wali” 
 
To jest akurat przykład jak nie nagrywać audycji. O tym też mieliśmy wspomnieć i wspomnieliśmy. Dobry i niezawodny sprzęt to podstawa, inaczej jest jak podczas naszej audycji. Dałem przykład jakiego sprzętu lepiej nie kupować. 
 
„Temat najważniejszy - o mikrofonach - został totalnie pominięty, nic nie powiedzieliście jakich mikrofonów się używa do czego” 
 
- Było o mikrofonach 
 
„Polecanie mikrofonów za 30 zł i dyktafonu w telefonie” 
 
To już chyba dotyczyło czego ja używam aczkolwiek z tym telefonem to nie wiem kto to powiedział ale to był raczej żart niż wartościowa rada. A o droższych mikrofonach było trochę informacji. 
 
Audycja może nie w 100% procentach mówiąca jak od A do Z zacząć nagrywać ale moim zdaniem w miarę dobra bo nakierowująca na jakieś tory. Takie jest założenie Gc. Nakierowywać na konkretny tor z danej dziedziny IT a nie tłumaczenie od A do Z co jak robić. To nie „zrób to sam” w wersji audio. 
Tak się po prostu nie da w ciągu jednej godziny. Chyba że omawialibyśmy jakieś pierdoły. 
Gc ma pomagać i zmuszać zainteresowanego do dalszego pogłębiania wiedzy samodzielnie. Nie prowadzimy tu nikogo za rękę. Dlatego jest to słuchowisko dla osób zainteresowanych konkretnym tematem, który serwujemy dla nie posiadających zbyt dużej wiedzy z konkretnej dziedziny oraz po prostu dla ludzi, którzy lubią posłuchać ogólnie o technologiach w sposób taki, który nie pozwoli im zasnąć przy tym a zarazem trochę się pośmiać. 
 
Najgorsza grupa naszych słuchaczy to profesjonalni informatycy. Jest ich pewien procent i jedyne co potrafią to zrzędzić bo „zabrakło tego” czy „tamtego” albo „jak można tego nie powiedzieć”.  
Sami sobie zdajemy sprawę z jakości przekazanej wiedzy ale to jest celowe bo gdybyśmy rozmawiali tylko i wyłącznie na „porządne tematy” i tylko i wyłącznie „merytorycznie” to trafilibyśmy może do 10 słuchaczy a przez resztę zostalibyśmy wyzwani od dziwaków nie mówiących po polsku.  
To jest audycja kierowana do bardziej ambitnych mas, które interesują się technologiami oraz w jakimś stopniu do geeków ale potrafiących się dobrze bawić a nie narzekać na to czego zabrakło w danym odcinku i jak to można o tym nie powiedzieć.  
 
Zawodowo zajmuje się obsługą informatyczną firm oraz tworzeniem stron internetowych i podczas audycji ścisłe informacje i fakty zachowuję po prostu dla siebie bo zdaję sobie sprawę że audycja w której używałbym tylko i wyłącznie technicznego języka trafiłaby może do kilku osób.  
Osobiście nie słucham innych podcastów IT ani nie oglądam żadnych programów z tym związanych bo większość z nich jest tak samo jak Gc kierowana do mas i ich poziom mnie drażni ale zachowuję to dla siebie i nie jęczę po mailach czy komentarzach jakie to braki są w wiedzy podczas audycji i jak to mało jest w nich informacji. A jeśli już mi się zdarzy czegoś posłuchać to podchodzę do tego z dystansem. Ale rzecz podstawowa: nie zrzędzę.  
Zrzędzenie mnie demotywuje do prowadzenia dalszych odcinków, do inwestowania w mikrofon by nie „pierdział” podczas nagrywania. Ale mimo to, jeszcze nagrywam bo lubię to robić, podkasting to jedno z moich hobby. Ale jednak niestety coraz bardziej odczuwam ze wybrałem albo złą tematykę na podcast lub zły język w którym nadaję i kraj. Bo ciężko jest nagrywać w kraju w którym każdy jest specjalistą od wszystkiego a ulubionym zajęciem jest narzekanie i wytyczanie błędów zamiast zebrania dupy i zrobienie czegoś samemu. Czegoś lepszego niż to co tak lubię krytykować. 
 
Moje żale nie są odpowiedzią na powyższe komentarze. Są odpowiedzią na całą negatywną korespondencję, którą otrzymałem odkąd tylko nagrywam i nie dotyczą uwag lecz typowego zrzędzenia i wytykania błędów przez ludzi, którzy tak naprawdę nic w życiu sami nie zrobili.  
Jako że nie mam czasu na zajmowanie się komentarzami, jest to mój stosunek do wszystkich innych „problemów z merytoryką Gc”. Nie podoba się – nie słuchaj. Drażni Cię to że taka audycja istnieje – stwórz własną i lepszą od tej. Wtedy potraktuję poważnie komentarz takiego malkontenta. 
Krytyka ma sens gdy jest konstruktywna, inaczej szkoda czasu na pisanie. 
Dziękuję za uwagę. 
damist

Audycja Mobilnych 2012-10-02

Byte: Odnośnie tytułu i opisu. 
Nie da sie nic zmienić, nie mam dostępu do ftp KS. 
A opis urwało bo Kontestatuś tak ma ostatnio. Urywa. 
 
Dziwnym trafem na Geekcloud.pl wszystko jest ok.

kaczka 2012-10-06

-Jak dla mnie jedyna różnica między tymi dwoma faktami leży po stronie tego czy słuchacz odsłuchuje to po nagraniu czy podczas nagrywania.  
Programy w 90% te same, ustawienia również. Sprzęt również prawie bez zmian.  
 
No to przykro mi ale nie wiesz nic o podcastingu, omawiając tylko formę na żywo i nie mówiąc nic o postprodukcji spłycasz niemiłosiernie. tak niemiłosiernie, ze audycja zmienia się w farmazon. 
 
- Było o mikrofonach  
nie było wystarczająco. podawaliście informacje sprzeczne a minimal mówił poważnie o nagrywaniu na telefon czy byle jaki dyktafon. 0 wiedzy merytorycznej nie przekazaliście na temat mikrofonów oprócz tego "sprawdź zanim kupisz". 
 
-Dobry i niezawodny sprzęt to podstawa, inaczej jest jak podczas naszej audycji. 
 
Czyli uczycie jak coś robić samemu nie będąc w stanie zrobić tego dobrze? 
 
-Takie jest założenie Gc. Nakierowywać na konkretny tor z danej dziedziny IT a nie tłumaczenie od A do Z co jak robić. To nie „zrób to sam” w wersji audio.  
Tak się po prostu nie da w ciągu jednej godziny. Chyba że omawialibyśmy jakieś pierdoły.  
 
Rozwlekacie i gadacie o pierdołach właśnie to i nie ma czasu na elementarne podstawy. Nawet nie wyjaśniliście czym się różni dynamik od pojemnościówki, o reszcie nie wspomnę przez litość. 
 
-Sami sobie zdajemy sprawę z jakości przekazanej wiedzy ale to jest celowe bo gdybyśmy rozmawiali tylko i wyłącznie na „porządne tematy” i tylko i wyłącznie „merytorycznie” to trafilibyśmy może do 10 słuchaczy a przez resztę zostalibyśmy wyzwani od dziwaków nie mówiących po polsku.  
 
Nie wiem co to za choroba ale jeśli myślisz, że to co robicie jest bardziej po ludzku niż rzeczowe wyjaśnienie to grubo się mylisz. 
Nie chodzi o to żeby szczegółami zasypywać ludzi, chodzi o to żeby przekazać PODSTAWY i przy okazji nie pieprzyć od rzeczy. 
 
- Ale jednak niestety coraz bardziej odczuwam ze wybrałem albo złą tematykę na podcast lub zły język w którym nadaję i kraj. 
 
Najlepiej niepowodzeniami i niedostatkami obarczać kraj i obywateli! Brawo! Chcesz szacunku? To okaż słuchaczom szacunek i nie traktuj ich jak idiotów którzy wszystko kupią. W tematyce audio siedzę już jakiś czas i szczerze, zwyczajnie nie próbuj mi wcisnąć że próbowałeś uprościć.  
 
-wytykania błędów przez ludzi, którzy tak naprawdę nic w życiu sami nie zrobili.  
 
Naprawdę chcesz, żebym pokazał ci moje podcasty i mój warsztat audio? :) Naprawdę myślisz, że nic w życiu nie zrobiłem? A może boisz się przyznać do tego, że wypuściłeś bubel. 
 
-Jako że nie mam czasu na zajmowanie się komentarzami, jest to mój stosunek do wszystkich innych „problemów z merytoryką Gc”. Nie podoba się – nie słuchaj. Drażni Cię to że taka audycja istnieje – stwórz własną i lepszą od tej. Wtedy potraktuję poważnie komentarz takiego malkontenta.  
 
I teraz najlepsze, Martinowa retoryka w całej okazałości. Muszę robić lepsze laptopy od ACERa żeby móc je krytykować? Nie trzeba być producentem myszek, żeby stwierdzić że kulkowe są słabsze od optycznych. Proste. 
_________________________ 
 
Do słuchaczy zainteresowanych nagrywaniem i mikrofonami, www.tyflopodcast.net 
 
damist, wiem że jesteś zajęty i nie masz czasu na takich ludzi jak ja, ale posłuchaj. może czegoś się dowiesz.

Olek 2012-10-08

Mam pytanie, co do poprzedniej audycji, na temat używanego sprzętu. Szukam netbooka, niestety budżet mocno mnie ogranicza. Komputer ma mi służyć do pisania (studia), przeglądania, muzyki i tego typu nieskomplikowanych rzeczy. Polecilibyście mi coś? Kupić używkę czy nowy sprzęt? Jakie modele są sprawdzone, a jakie omijać szerokim łukiem. Mam poniżej 1000 zł na ten cel.  
Pozdrawiam ;)

kitor 2012-10-08

jak 12 cali to popatrz po lenovo x60, x61, x41, poniżej 10 eee pc 901, fujitsu siemens p1610

Olek 2012-10-08

Dzięki za odzew. Przeglądam aukcje na allegro i modele, które wymieniłeś są w dobrych cenach, ale używane. W poszczególnych aukcjach są różne okresy gwarancji (od 60 dni do 12 miesięcy), brać to pod uwagę?

LordBlick 2012-10-12

Audycja wypadła z ramówki ?

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-10-12

@Lord Blick (12): Choć nie jestem (już od ponad pół roku) w tej ekipie, a w tym odcinku to był mój pierwszy po rozstaniu gościnny występ, to akurat wiem, więc odpowiem. Jest w ramówce: kontestacja.com Nie wisi zajawka, bo zbyt często audycja bywa odwoływana (a nastąpiła awaria uniemożliwiająca damistowi wpisanie informacji o odwołaniu odcinka), więc nie ma co mylić słuchaczy - rozumiem tu jak najbardziej postępowanie Hugona i zmierzam do tego, żeby ten stan rzeczy odmienić. 
 
Nie wiem, co będzie pojutrze (to już pytanie do chłopaków z PDAsite), natomiast już mogę zapowiedzieć, że na 21 X przygotujcie się na rozmowę o tym, o czym mylnie (a damist nadaniem takiego tytułu to wrażenie pogłębił) niektórzy myśleli, że jest ten odcinek. Karygodnym zaniedbaniem byłoby niezaspokojenie tak ewidentnego popytu!

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-10-16

@darek (3): Tak, znam to, jest godne polecenia i zdecydowanie powinno być podlinkowane pod tym odcinkiem - dzięki, że wrzuciłeś! 
 
A dla uzupełnienia zestawu linków (o które się nie dopominacie) podaję jeszcze forum.eradia.net - znakomite forum po polsku o radiach internetowych, na które dopiero dziś trafiłem.

Dodaj komentarz...

Krzysztof Maczyński

Krzysztof Maczyński, Homo sapiens

Inne audycje tego autora:


Futurologia nieruchomościowa (3) - 11 miesięcy temu

Dziwy psychiatrii, część 1 (9) - ponad rok temu

Internet przyszłości (9) - 2 lata temuHakerskie opowieści - 3 lata temu

Więcej audycji...
Droga do bankructwa (2) - 3 lata temu

Na metadane nie miej wyjebane (2) - 3 lata temu


Co pokona Bitcoina? (1) - 3 lata temu


Nowe technologie XXI wieku (7) - 3 lata temu

Nie słuchaj, bo utyjesz! (4) - 3 lata temuNaga półprawda (3) - 3 lata temu


Odcinek wielobarwny (4) - 4 lata temu

Cyberzbóje i cyberrycerze (7) - 4 lata temuCzym otruć prezydenta? (4) - 4 lata temu


Kryptowalutowy Dziki Zachód (4) - 4 lata temu

Jak oni programują (11) - 4 lata temu


Czy koty są okrutne? (6) - 4 lata temu

Lecą drony z każdej strony! (2) - 4 lata temu


Zawrotne prędkości (2) - 5 lata temu

Po co nam science fiction? (1) - 5 lat temu

Interview with Lyn Ulbricht (1) - 5 lat temuSzachy kontra go (10) - 5 lat temuZagadkowy odcinek (4) - 5 lat temu


Co to jest biohacking? (8) - 6 lat temu
Innowacje w motoryzacji (2) - 6 lat temu

Epicentrum wolności (4) - 6 lat temu

Śmierć Windows XP (7) - 7 lat temu


ARM vs x86 (5) - 7 lat temu


Podsumowanie roku 2013 (7) - 7 lat temu

Gry niezależne (indie games) (13) - 7 lat temuBitcoin - wirtualna waluta (25) - 7 lat temu
FBI zamknęło Silk Road (4) - 7 lat temu

Linóx to ZUO? (4) - 7 lat temu

Gość elektronik: LordBlick (9) - 7 lat temuMagia gier (2) - 7 lat temu

Mobilny 1010fingers (1) - 8 lat temuWywiad z Robertem Partyką (2) - 8 lat temu

Hackerspace odyssey (5) - 8 lat temu

Geeky Afterparty 2012 (3) - 8 lat temuJak nagrywać własne podcasty (14) - 8 lat temu


Urządzenia ponadczasowe (3) - 8 lat temu


Polski tablet czy UMPC? (11) - 9 lat temuUMPC (1) - 9 lat temu

Co z tą innowacyjnością? (3) - 9 lat temu

Wozniak, kafelki i rowery (15) - 9 lat temu

Geek Drags o tabletach (5) - 9 lat temuRozszerzona rzeczywistość (3) - 9 lat temu

Wehikuł czasu nerdów (2) - 9 lat temu
Własne media center - 9 lat temu


Zaoranie HTML5 (4) - 9 lat temu


Wszystko o XML-u (4) - 9 lat temu


Google kupił Motorolę! (3) - 9 lat temu

IRC - technologia do lamusa? (4) - 9 lat temu


Geek cloud: ARM i x86 (9) - 10 lat temu
Cała prawda o Windows Phone7 (2) - 10 lat temu

Mobilny HydePark (1) - 10 lat temu
UMPC i tablety (8) - 10 lat temu
Notebook czy Netbook? (1) - 10 lat temu

Linux w kieszeni (4) - 11 lat temuAudycja Mobilnych - 11 lat temu

Audycja Mobilnych - 11 lat temu

Audycja Mobilnych - 11 lat temu

Audycja Mobilnych - 11 lat temuA dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Antonio - - 65.00
Bierzcie przykład, sponsorujcie! - - 215.00
Rafael from Silesia - - 20.00
Zamiast patronite - - 77.00
nexty - - 10.00
Koczkodan - - 20.00
Piotrek - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt