Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 dni temu
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2012-10-04

Jan Fijor - To Korwin stworzył Kontestacje

Nadający: Jan Fijor

Dzisiaj wyprowadzony z równowagi Janek bluzga na słuchaczy.

KOMENTARZE

no_contest 2012-10-04

jedziesz Janek!

Piotruś 2012-10-04

Pan Jan ma racje, audycje schodzą na psy, pogadanki o dupie Maryni sie robią... Powiedzcie jak zrobić coć z niczego i zarobić.

Jezier z zadupia 2012-10-04

Janku Janku myślisz że ja bym siedział TU gdybym miał wybór  
Raz muszę napisać maturę w tym k.dołku (szkoła w Polsce) 
Dwa nie stać mnie na taki wydatek jak bym pracował gdzie kol wiek na stałe (pracuje na weekendy), a nie marnował większość czasu w szkole to bym się wybrał choćby na liberycamp do LA (wybacz nie pamiętam dokładnie gdzie i jak się to nazywało) 
Zrozum że jeżeli chodzi o mnie nawet bym się nie zastanawiał gdyby mnie było stać z 1k zł oszczędności to mogę jedynie jakieś książki kupować inwestować po trochu w swoją wiedzę i tyle, póki co na nic innego mnie nie stać niestety... 
 
Pozdrawiam Kamil

Jezier z zadupia 2012-10-04

Adam 2012-10-04

Panie Janie! 
 
Hugo zrobił audycje wychwalającą Saakaszwiliego i była mowa o tym nowym premierze. Szczerze mówiąc na pierwszy rzut oka też wydaje mi się on człowiekiem Moskwy. Mógłbyś o nim coś wspomnieć w następnej audycji? Temat Gruzji jest bardzo ciekawy, a chętnie usłyszałbym Twoją opinię, bo widziałeś to na własne oczy.

kurekq1992 2012-10-04

Uwielbiam telefony Marcina. Rzeczowy facet, rzeczowe komentarze. Pewnie sprawdziłby się jako prowadzący audycje. ;)

artur 2012-10-04

Prawda jest taka , ze bardzo chciałbym pojechać z wami do afryki ale pozbyłbym się całych oszczędności. Dajcie mi jeszcze ze 3 lata i będzie mnie stać. Pozdrawiam i nie poddawajcie się. To co robicie jest ważne i potrzebne.

JMF 2012-10-05

Saakashvili, to człowiek z ciężkim problemem psychicznym. opowiem troche, a zresztą możecie wejść na www.fijor.com i poczytać co o nim, o Gruzji pisalem 2 lata temu, rok temu, pol roku temu. mam tam madrych przyjaciól. Ivanishvili to człowiek z ludu. Kszłaiłcił się w Rosji, a gdzie miał się uczyć, jeśli pochodził z ZSRS? Jak chodzi o ścisłość, to więcej Rosji zasłużył się Saakashvili. Mimo iż machał na Rosjan szabelką, tak jak nasi Bliźniacy machali, więc płacimy dzisiaj 500 dolarów za 1000 m sześć. gazu, najdrożej w Europie. To kto jest prorosyjski? Pogadamy za kilka dni. czółko JMF

Syn Kastrata 2012-10-05

O ile Marcin ma rację to lepiej zamiast książek sprzedawać plakietki, prasowanki, breloczki.  
 
Są to rzeczy tanie w produkcji, ale jak będą na cel charytatywny, to podejrzewam dość duży popyt. Ewentualnie można takie drobiazgi dawać tym co zapłacą. Ludzie lubię otrzymywać różne drobiazgi. 
 
Osobiście już od dawna nie dzwonię, gdyż strasznie mi pan przerywał w czasie gdy starałem się z panem polemizować. Rozumiem, że brał pan polemikę bardzo emocjonalnie, ale ona najczęściej nie była tak personalna. Interesowała mnie pańska odpowiedź, a nie ocena takich, czy innych poglądów.

LIGHTOWSKI 2012-10-05

Siemaneczko podróżnicy życia, 
dzisiaj będzie krótko. Mam sumę z 3 zerami i są to oszczędności. Po weekendzie, bo między czasie trochę tym poobracam wpłacam ją Fundacji Kamila na szkołę w Afryce bo wiem, że ta wartość nabywcza do mnie wróci i to z nawiązką. Swoją drogą mam pytanie co myślicie i jakie są wasze opinie o akcji: www.jor.pl i www.zmieleni.pl
 
Łączę pozdrowienia, 
Piotr Wojciech Dynak

LIGHTOWSKI 2012-10-05

Sorki literówka, choć www.jor.pl też polecam ;) Chodzi mi o akcje www.jow.pl i www.zmieleni.pl  
 
Jeszcze raz pozdrawiam serdecznie, 
Piotr Wojciech Dynak

Radek Olszak 2012-10-05

Taki piękny felietonista z Marcina(to ten z legionowa?), że zamiast zachęcić do czytania książek Fijor Publishing obsrał je jak kawka. Lepiej niech on felietonizuje ale gdzie indziej. 
A co do Martina i Kontestacji: 
Martin zachował się niegodnie. Mamy jednego Korwina a Martin go obśmiał i niesłusznie kamienował.  
Martinie drogi możesz kamienować Korwina, ale daj kogoś w zamian. Jak Korwina wytniesz do ziemi to co zostanie? 
Martinie mówisz ,że wyrosłeś na Korwinie i ładnie to teraz tak ojca się wypierać? 
Janek jako kolega Korwina też ma prawo poczuć się dziwnie i ma prawo się zastanowić czy to miejsce w którym jest - kontestacja - jest miejscem dla niego. 
Martin statystyk nie ujawnia ale Janka wywiad w superstacji na youtube obejrzało 12.500 ludzi. Nie mało ale przydało by sie więcej dzwoniących na żywo aby była dynamika. Dynamika a nie zamulanie swoją historią jak cokeman czy blacha. 
Zamiast medali jak u ruskiego generała to przydały by się jakieś realne czy przybliżone statystyki oglądalności audycji bo nawet Janek nie ma bladego pojęcia czy słucha go 10 osób 100 , tysiąc czy 10.000.  
Faktycznie jak propozycje Janka trafiają Jak kulą w płot to coś jest może nie tak? 
A na wykładzie w szkole ASBIRO na wykładzie Janka jednak tłumy. link www.youtube.com 
Może faktycznie nie ma przełożenia Asbiro - Kontestacja - Fijor Publishing 
Jestem ciekaw jakie zdanie ma Janek na temat Niemiec jako kierunku emigracji lansowanym przez Macieja Bienerta.

Radek Olszak 2012-10-05

Ostatnio bardzo modne są VLOGI na youtubie. Jak Martin będzie jeszcze jechał po Korwinie i coraz bardziej dziecinniał to proponuję się przenieść na youtube. Dzięki gogle gangouts jest tez możliwe nadawanie na youtube na zywo (obraz i dźwięk) 2 lub więcej osób  
i wreszcie położymy kłam słowom martina ,że video jest drogie. 
Rozważ Janku tą propozycję i pomyśl czy nie pójść w video na żywo na youtubie. zobacz np. kanał www.youtube.com 
Sebastiana Baryczy

Maciek 2012-10-05

Przejechał bym się z Wami, ale niestety mam na głowie bardziej prozaiczne rzeczy,  
Byłem na MJM, polecam. 
 
Maciek

Diog 2012-10-05

Zapomnieliście Panowie ,że ludzie którzy studiują zazwyczaj nie mają pieniędzy na wyjazd, a Ci którzy pracują najczęściej pracują na czarno ,a wtedy wizy nie da rady dostać,

Jaroslaw 2012-10-05

Ludwig von Mises z jego egoistyczna teoria wyboru i skrajnego indywidualizmu jednostki nie nalezy do latwych autorow. Egoizm jest przeciwienstwem altruizmu i milosci blizniego po pierwsze.  
Jego teoria to wiecej niz prakseologia i psychologia.  
Kazde dzialanie ludzkie jest podporzadkowane ekonomii, a co z dzialaniami ktore nie sa podporzadkowane.

Megi238 2012-10-05

Janek, słucham Twoich audycji z opóźnieniem. Idolem Twoim nie jestem ale masz niezły głos i ciekawie mówisz. Kasę zarabiam dobra, rozkrecam z boku firmę więc nie chce listy książek, porad itp. Chętnie Cię zasponsoruje. Pozdro

cracko 2012-10-05

@Jaroslaw 
Altruizm to działanie z pobudek egoistycznych. Każdy jest egoistą. Jak ktoś nie jest to nadaje się do leczenia.  
 
@JMF 
Pamiętaj, że wielu słuchaczy to młodzi ludzie i taki wypad do USA to dla nich spory koszt. Trzeba wziąć pod uwagę czy taką kwotę wydać na wycieczkę czy zainwestować a na wakacje śmignąć gdzieś bliżej. Dla mnie odpowiedź jest prosta. Gdybym cierpiał na nadmiar kasy to bym śmignął na ten fest a tak to wolę te pieniądze inwestować. W różne aktywa, książki. Tylko z Twojego wydawnictwa kupiłem kilkanaście książek. 
I na koniec mała rada. Zacznijcie gadać z sensem, dzisiejsza audycja to było gadanie o niczym. Nawet jak jest już jakiś temat to Janek często odpływa i zaczyna gadać, co to za warzywa kupował wczoraj na bazarze. Od tego jesteś Kamil żeby w tym momencie przerwać i wrócić do tematu dyskusji. Już nieraz tak było, że Janek mówił "dzisiaj odpowiadamy na listy" a po 30min biadolenia o dupie maryni "ojoj mieliśmny odpowiadać na listy" i kończy się na tym, że odpowiadacie na jeden list i to nie w całości. Zwykłe marnotrawstwo czasu. Pozdrawiam

Skała 2012-10-05

Korwin dla większości ludzi powyżej 40 roku życia o poglądach liberalnych brzmi jak szalony staruszek. End of topic, nie ma co go bronić, swoje zasługi ma, ale niech już kończy.

Veal 2012-10-05

Janek, 
 
myślę, że osoby, które najwięcej czerpią z Twoich audycji oraz sporo mogłyby do nich wnieść, nie odsłuchują ich na żywo (stąd tak mało rzeczowych telefonów), ale w tym czasie zapieprzają, rozkręcając swój biznes, trzymając nagrania na wolną chwilę.

Verde 2012-10-05

@ Jaroslaw ,Moze czytales, ale nie zrozumiales.

darek 2012-10-05

A może wyjazd do Afryki przemianować na wycieczkę konopną. I połączyć z sadzeniem konopii.

Radek Olszak 2012-10-05

Cracko nie wydawaj na narkotyki to Cię będzie stać na więcej. Audycja jest w luźnej konferencji i jest ok.  
Cracko audycja jest w luźniej konwencjii i jest ok. Jak chcesz aby cały czas było spięcie i wykład akademicki to niestety nie ten adres. Cały sens tej audycji to jest to że jest przeplatana fajnymi żartami czy historiami z życia Janka. 
To nie jest płatna konferencja lub seminarium więc cracko reklamacji nie przyjmujemy. Dostałeś za darmo to ciastko więc albo jesz albo do widzenia. 
I cracko mniej ćpaj to więcej zrozumiesz aluzji, żartów i rzeczy między wierszami to audycja nie będzie dla ciebie wtedy tak nudna.

cracko 2012-10-05

@Radek Olszak 
Jesteś głupim chamem. Na oczy mnie nie widziałeś a pozwalasz sobie na tak ordynarne wycieczki. Nie wiem kto Ciebie uczył manier ale możesz mu swobodnie napluć w twarz bo nie spisał się zbyt dobrze.

Maciej 2012-10-05

Bardzo fajnie zaczęło się dziać na youtube, jest dużo Janka z MJM i ASBiRO, i Kontestacji.

Maciej 2012-10-05

... i Superstacji mieć było.

Martin 2012-10-05

Heh, szkoda, że nie mogłem słuchać na żywo, byłaby dyskusja! 
 
Teraz tylko mogę w komentarzu coś powiedzieć. 
 
Przede wszystkim: godnie niegodnie, inteligentnie, czy nie - liczy się efekt. Rezultat. Wynik. A żeby był efekt, to należy się liczyć z popytem. To chyba nic odkrywczego, że ludzi przyciąga nie to co ważne, tylko... to co przyciąga. 
 
To chyba też mało odkrywcze, że nie zawsze słuchalność przekłada się na wartościowość - przeciwnie, te rzadziej słuchane i komentowane audycje bywają często najbardziej wartościowe. 
 
Radek teraz: może WY macie jednego Korwina - JA go nie mam. I będę zobowiązany jak mi w końcu wszyscy przestaną narzucać autorytety i mówić kogo mam mieć a kogo mam nie mieć. Ja oceniam po efektach a nie po inteligencji, poziomie, słuszności tego co mówi, itd. Czy to "niegodne" mieć taki sposób oceniania? Wątpię, tym bardziej, że to niejaki Jezus wymyślił: "po owocach ich poznacie". 
 
W zamian za Korwina dałem Kontestację. A ty co dałeś, Radek? Za 20 lat sprawdzimy owoce jednego i drugiego, i porównamy, ok? 
 
Janka wywiad w superstacji na youtube widziało 12.500 ludzi. A mój 19.000 ludzi. I co z tego? Nie rozumiem. Coś z tego wynika? 
 
Audycje w Kontestacji są niezależne i bardzo różne. Janek ma rację, że się wkurza na swoich słuchaczy, ale czemu się wkurza na moich, to ja nie rozumiem. Mamy tutaj dużą różnorodność: jedni są przedsiębiorcami, drudzy chcą się pośmiać, trzeci nauczyć, a jeszcze inni podyskutować. 
 
Zresztą mnie bierność ogółu słuchaczy (nawet moich) też szokuje, irytuje i wkurza. No ale co mam z tym zrobić? Olać to wszystko? Zawsze jest taka opcja. 
 
Uprawianie przedsiębiorczości jest trudne. Ale jeszcze trudniejsze jest uprawianie publicystyki w warunkach takiej powszechnej bierności. Trzeba to znosić, żyć z tym, albo zrezygnować i zająć się przedsiębiorczością. 
 
Bo co innego można zrobić?

pepe 2012-10-05

Drogi Janku,  
Pan Janusz sam się zastanawiał czy nie przegiął pały. Dał się wciągnąć w lisowy przekaz i rzeczywiście powiedział z 20 razy "Hitler" a nie uwypuklił bezsensowności płacenia za olimpiadę pełnosprawnych( ciekawą alternatywę nagród dla sportowców zaproponował jeden z autorów NCz). Ron Paul też jest szczery ale nie ma takich wpadek. 
Martin zrobił z tego, bardzo słusznie, zlewę.

Krzysiek 2012-10-05

@ Radek Olszak  
 
" Martin zachował się niegodnie. Mamy jednego Korwina a Martin go obśmiał i niesłusznie kamienował. Martinie drogi możesz kamienować Korwina, ale daj kogoś w zamian. Jak Korwina wytniesz do ziemi to co zostanie?  
Martinie mówisz ,że wyrosłeś na Korwinie i ładnie to teraz tak ojca się wypierać?"  
 
 
Drogi Radku mam tylko jedno pytanie do Ciebie mianowicie czy dobrze się czujesz?  
 
Gardzisz każdym kto z Tobą lub Korwinem się nie zgadza. Rozumiem, że możesz lubić i popierać JKM ale nie narzucaj tego innym. Możesz przekonywać i informować, ale nigdy nie zmuszaj ludzi aby myśleli tak jak Ty, a raczej Korwin bo z moich obserwacji wynika, korwiniści do których po twoich komentarzach nie tylko z tej audycji można cię w 100% zaliczyć nie mają swojego zdania i uważają Pana Janusza za nieomylnego. Niestety muszę cię rozczarować nikt nie jest idealny nawet Korwin czy Janek. A wyzywanie ludzi od ćpunów i gorszych świadczy tylko o Tobie i o nikim więcej. Jeśli masz pogardę do drugiego człowieka, że nie przyjmuje wszystkiego bezkrytycznie co mówi Korwin to masz naprawdę ciężki problem i radzę go skonsultować z psychologiem. Nie piszę tego aby Cię obrazić tylko pokazać że każdy jest inny i ma własne zdanie na różne tematy do którego ma prawo.

mofo 2012-10-05

Nie ma sie co smucic, domyslam sie ze dla wielu sluchaczy jestescie audycja przede wszystkim rozrywkowa przy okazji ktorej mozna sie czegos ciekawego dowiedziec i pomimo sporego grona milosnikow nie jest to raczej grupa angazujaca sie - musicie sie z tym pogodzic (chyba ze zaczniecie robic konkursy mokrych cyckow - rozruch gwarantowany). Jesli chodzi o dzwonienie to faktycznie dziwnie cicho po drugiej stronie, ale szczerze mowiac ja osobiscie preferuje nieprzerwane historyjki i wywody Janka. 
 
Takze wielkie dzieki za wasz czas, swietne audycje i dobre rady, jak zaczniecie charge-owac tez bede sluchal ;-)

cracko 2012-10-05

Wystarczy zadać sobie pytanie.Jaki procent waszych znajomych zapoznało się z tą ideologią dzięki Korwinowi a jaki dzięki innym osobom? Prawda jest taka, że to Korwin stworzył cały ruch wolnościowy w Polsce. I nie jest to przypadek, że nie tylko jemu nie udało się czegoś osiągnąć na scenie politycznej. To jest problem całego świata. W dzisiejszych warunkach nikt nie jest w stanie tego zrobić, nawet Ron paul, który dla wielu jest ideałem. Europa liczy ponad 700mln mieszkańców i nikomu nie udało się przebić a lecą gromy na Korwina, że to przez gadki o Hitlerze... Póki ludzie mają pełną michę i seriale to nikt nie będzie chciał radykalnych zmian.

Martin 2012-10-05

Ja o zupie, a oni o dupie... 
 
JKM nie był krytykowany za działalność publicystyczną i popularyzowanie wolnego rynku, tylko za działalność polityczną. 
 
Ewentualnie za to, że to drugie szkodzi temu pierwszemu, i co się spopularyzuje to zaraz się rozpopularyzuje przez niefortunne kojarzenia. W efekcie szkód jest tyle, że kto wie czy z pożytku wiele zostaje. 
 
Nawiasem mówiąc PR (jedynego właściwie) promotora libertarianizmu pana Janusza jest tak mocny, że aż dziwię, że się nie słychać jeszcze głosów, że to on osobiście wymyślił wolny rynek. I nawet jego nieliczne poglądy anty-wolnościowe (na które nawet red. Lis zwrócił uwagę w ostatniej debacie) nie są w stanie zaburzyć obrazu. 
 
Może to jest recepta dla Jana Fijora wśród Polaków: zrobić sobie image mesjasza, wodza i chodzącej legendy. 
 
I wtedy stada słuchaczy będą chodzić za nim sznurem prosząc nieustannie, żeby coś im sprzedał albo polecił. 
 
Tak żeś, Janek, zawalił: było zbierać wyznawców, zamiast uczyć ludzi myśleć samodzielnie! Myśleć - to i myślą, ale dobrej roboty jaką zrobiłeś, nie poczujesz. Brawa dostanie ten, co ma wyznawców. 
 
A jako, że ja sam się brzydzę posiadaniem wyznawców, też na to samo jestem skazany - na BWE (brak widocznych efektów). 
 
Ble.

Radek Olszak 2012-10-05

Mi chodzi o to ,że Korwin dwu-krotnie przyjechał na Kontestacamp. Poświęcił swój czas i pieniądze bo podejrzewam że nikt mu za pobyt na Kontestcampie nie zapłacił. W zamian za to i na Kontestcampie oraz w audycjach Martina pojawiły się przeciw niemu jakieś dziwne błazenady. 
 
Ale po części Martin ma racje bo ktoś kto nie zna poglądów libertariańskich może nawet lubić poglądy(ogólno-pupulistyczne) Korwina i głosować na niego ale dalej uważać go za pewno rodzaju efemerydę który "nie ma szans"  
I taka osoba na pewno nie zaangazuje się w KNP czy inny ruch i pozostanie dalej lemingiem.

JKM 2012-10-05

Mój uluciony myśliciel, Murray N. Rothbard też się kilka razy mocno w życiu pomylił. kto powiedział, że nie wolno się mylić. jednakże nie jest to powód do niewybrednego ataku, wyzwisk, szyderstw etc. David Friedman był zaskoczony liczebnością i poziomem polskich libertarian, których tu spotkał. A czyje to jest dzieło/ JKM. Na pewno nie samego, ale jego głównie. Sam go krytykuję, samego mnie wkurza nie raz, ale jego i swoje miejsce znam. Kropka!  
pozdrówko

E 2012-10-05

A ja do ruchu wolnościowego trafiłem przez KS (przypomnę, że jest to stacja zainspirowana raczej Free Talk Live niż "Korwinem") i powiem wam, że ze zdziwieniem obserwuję ten kult jednostki, który wśród wielu słuchaczy panuje. Może nie pamiętam jego "czasów chwały", ale obecna działalność to raczej budzi we mnie irytację. 
 
Ludzie z rodziny z dziwnej przyczyny mówią mi, że myślę cyt. "jak korwin", a ja kurde tego człowieka prawie nie znam i nie mam ochoty im potem tłumaczyć z tego co on mówi o niepełnosprawnych i gejach, zamiast przekonać ich do wolnego rynku. Dajcie mu spokój i poszukajcie trochę inspiracji za oceanem: posłuchajcie sobie FTL, Adam Kokesh'a, obejrzyjcie Stosel'a. A przede-wszystkim ...

Barrett 2012-10-05

Głos ultrawolnościowy w KS: To dobrze, że prezydent nie patronował wspomnianemu przedsięwzięciu. Bo prezydent jest w ostateczności od prezydentowania, a nie od patronowna za pieniądze podatników. Nawet, jeżeli to kosztuje tylko 100 zł, nie można dawać pretekstu do okradania nas tej bandzie złodziei. 
 
Co do "braku efektów". 
 
Może to zaskakujące co napiszę, ale myślę, że ludziom jest jeszcze ZA DOBRZE w tym kraju drogi Janku, żeby było widać masowe efekty twoich audycji. Byćmoże nawet coniektórzy słuchacze KS modlą się teraz o wolność, ale nawet najświętsze modlitwy nie są tak święte jak ręce, które czynią wolność. 
 
Nawet coniektórym słuchaczom KS jest za dobrze i wolą dalej karmić system. Nie mają jaj, żeby zaryzykować tak jak np. Bart. Bo szkoła / studia / etat to świetna "kryjówka" jak pisywał Kiyosaki. 
 
John Titor, samozwańczy podróżnik w czasie na pytanie czy czeka nas w najbliższym czasie wojna odpowiedział: 
 
"W moim wszechświecie równoległym bardzo podobnym do waszego Wojna Światowa wybuchła w 2015 roku. Jednak nie wiadomo czy w waszym wszechświecie też wybuchnie - sądzę jednak, że taka wojna bardzo przydałaby się ludzkości." 
 
Ludzie nie doceniają swoich resztek wolności, bo jest im wbrew pozorom ZA DOBRZE. Nie martw się Janku. Jeżeli nie za miesiąc, to dni chwały wolnego rynku i prosperity przyjdą po ewentualnym pogrążeniu się socjalizmu, tak jak to było w latach 50-tych XX w. w Niemczech i Japonii, ew. USA. Pozostaje siać, siać i być cierpliwym. ;) Owoce przyjdą z czasem, wygląda na to, że rychło. 
 
 
Pozdrawiam wszystkich Konstestatorów. Matka wie, że ćpiecie?

Rysiek 2012-10-06

Jednak im bliżej schyłku życia tym bardziej u człowieka wychodzą pragnienia , być najlepszym, mieć szacunek, mieć władzę i przekazać wiedzę jaką się zdobyło, to żeby ludzie którzy czują swoją wartość propagowali swój język i kulturę ale niestety wielu ludzi tego nie zrozumie tej drogi bo byli programowani do mentalności niewolnika i służącego dlatego będą tępić jakakolwiek niezależnośc większość przekazało takie podejście na swoje dzieci niestety :( i jak żyć :) k..a mać jak www.youtube.com

Krzysiek 2012-10-06

@ Barrett 
 
" Nawet coniektórym słuchaczom KS jest za dobrze i wolą dalej karmić system. Nie mają jaj, żeby zaryzykować tak jak np. Bart. Bo szkoła / studia / etat to świetna "kryjówka" jak pisywał Kiyosaki. " 
 
A że tak się zapytam co Ty osobiście zrobiłeś Barrett dla wolności w Polsce. Może czegoś nie wiem a pewnie wszyscy są ciekawi.

Barrett 2012-10-06

38: Krzyśku, czy zaswędziało Cię sumienie, że takie pytania zadajesz? ;) Może też się pochwalisz osiągnięciami? 
 
Moje zasługi nie są jakieś wielkie, niemniej uważam obecną drogę z słuszną, wartą kontynuacji. Moim ulubionym rodzajem obywatelskiego nieposłuszeństwa jest niespółdziałanie. 
 
Od 4 lat (od kiedy zacząłem czytać Korwina i Habicha, potem słuchać KS) nie zapłaciłem ani grosza jakiegokolwiek podatku (no, może pośrednio niektórzy przedsiębiorcy u których kupowałem bułki płacili VAT), rzuciłem studia dzięki KS, prowadzę mały interes nawet trafiając w potrzeby konsumentów (na razie niezbyt formalnie, więc nie zamierzam się wystawiać biurwom). 
 
Od 4 lat nie wziąłem jakiegokolwiek zasiłku / dotacji. Nie pracowałem w tym czasie na etacie (żadnego odprowadzania składek). 
 
Od 4 lat nie skorzystałem z usług lekarza NFZ - ani razu. 
 
Dzieliłem się z innymi wiedzą o ruchu wolnościowym, wiedzą o walce z systemem na różnych forach i radiach. 
 
Jako redaktor serwisu Shinden informowałem w artykułach o próbach łamania wolności słowa przez władze (coraz częstszy problem w branży A & M), informowałem o formach walki z umową ACTA uderzającej w światek otaku. 
 
Wspomogłem kilka projektów przez Bitcoin. Itd. 
 
Mam nadzieję, że trochę "system" trochę ucierpiał z tego powodu. ;)

GPC88 2012-10-06

Zgadzam sie z Jankiem - pelno tego cpunstwa teraz

Marriusz 2012-10-06

A ja zwróciłem uwagę na JKM i wszystko o czym mówi dzięki Kisielowi.Brak mi go.

LordBlick 2012-10-06

Ale problem nie jest w tym, ze ktoś bierze, tylko w tym, że ma opiekę medyczną na koszt innych. Gdyby była na własny koszt/ubezpieczenie dobrowolne, nikomu by nie przeszkadzała wolność zażywania dowolnej substancji.

Marriusz 2012-10-06

No panowie ,wyciągać fiuty zobaczymy kto ma największego.

mati 2012-10-06

Pan Janek ma rację.Gdyby nie Korwin to pewnie teraz siedziałbym na studiach a nie prowadził własny biznes.

Barrett 2012-10-06

Marriusz 
 
Nie muszę nic wyciągać, spójrz na moją nogawkę... ;3 
 
Najzabawniejsze jest to, że aby coś zrobić dla wolności nie trzeba koniecznie czegoś robić. Wręcz przeciwnie - wystarczy NIE ROBIĆ. Np. nie dawać usług urzędnikom, lekarzom NFZ, nauczycielom poprzez rezygnację ze studiów państwowych, matur, ZUS-u i innych dupereli ... 
 
Trzeba przyznać, że nawet wielu kontestatorów nie ma jaj by na to się zdobyć, bo instytucje państwowe to dla nich świetna kryjówka. Wiem to z doświadczenia. A potem zasłaniają się wymówkami typu "Raz jest człowiek młody", "Jak dają to bierz, zwrot podatku" i rozgłaszają jacy to oni nie są wolnościowi bo przeczytali Misesa, heheh.

Krzysiek 2012-10-06

" Krzyśku, czy zaswędziało Cię sumienie, że takie pytania zadajesz? ;) Może też się pochwalisz osiągnięciami? "  
 
Nic mnie nie zaswędziało tylko byłem ciekawy co Ty sam zrobiłeś jeśli tak wszystkich innych łajesz. Jakbyś we wcześniejszym komentarzu napisał na dole, że ja to zrobiłem to i tamto to najprawdopodobniej nie byłoby żadnego problemu.  
 
Ja również nie mam żadnych rewelacyjnych osiągnięć oprócz własnego dokształcania się i propagowania idei wolnego rynku wśród znajomych i dlatego też nie jeżdżę po innych jak to Ty zacząłeś robić. Janek włożył sporo pracy i pieniędzy również aby rozpowszechnić wolny rynek i szkołę austriacką np. ASBIRO i dlatego on ma prawo trochę ponarzekać aby przykuć uwagę innych.  
 
" Od 4 lat (od kiedy zacząłem czytać Korwina i Habicha, potem słuchać KS) nie zapłaciłem ani grosza jakiegokolwiek podatku (no, może pośrednio niektórzy przedsiębiorcy u których kupowałem bułki płacili VAT)"  
 
Ja myślałem, że przedsiębiorcy odliczają VAT należny(sprzedaż) - VAT naliczony (zakup) więc i tak to ostateczny konsument płaci podatek VAT za zakupione towary czy usługi.  
 
A co do niekorzystania z usług medycznych to wielka szkoda żebyś się leczył jak się wszelkimi sposobami wymigujesz od płacenia podatków. Jakbyś to robił to dopiero by było skur****stwo.  
 
" Mam nadzieję, że trochę "system" trochę ucierpiał z tego powodu. ;) "  
 
Czy ja wiem czy tak bardzo ucierpiał. Bardziej by ucierpiał gdybyś brał jak cała reszta ile się da żeby ten chory system szybciej upadł. Jeśli nie płacisz podatków i nie korzystasz z "pomocy" państwa to co się tak wściekasz przecież nie powinno Cię to już obchodzić. Popadniesz tylko w nerwicę i będziesz się musiał leczyć w prywatnym szpitalu i na co Ci to. ;-)

cracko 2012-10-06

Przy okazji dyskusji o Korwinie, właśnie ktoś wrzucił świetny materiał z 1990 roku 
www.youtube.com

Robi 2012-10-06

Prawo własności w praktyce w Polsce. Ciekaw jestem co Pan Jan o tym myśli. 
uwaga.tvn.pl

Robi 2012-10-06

A co do braku chętnych na wyjazd do Afryki to się nie dziwię. Koszt - 4- 5tys. zł -dość wysoki jak na polskie realia i jeszcze trzeba pracować. To trochę tak, jakby ktoś miał płacić za kolonię karną na Czarnym Lądzie.

Barrett 2012-10-06

46. Przedsiębiorcy muszą wpłacać zaliczkę z tego co wiem. Póżniej dopiero dostają zwrot VAT jak w tej aferzez z "zasraną Polską" nad salonem Fiata. 
 
 
Branie socjalu żeby wykończyć system nie ma dla mnie sensu, bo nie jesteśmy jako kraj militarnie gotowi na reperkusje aż tak wielkiego długu, który byłby wynikiem wprowadzania takiej filozofii w życie. Chyba, że posiadasz okręt typu USS Lincoln ;). 
 
Polecam: 
 
pl.wikipedia.org 
 
Jest też bardzo ciekawy dokument w KonstestKinie, który wyjaśnia, dlaczego nie jestem zwolennikiem dojenia skarbu państwa, oto możliwe skutki: 
 
www.kontestacja.com

LordBlick 2012-10-06

@Robi(48): Ten przypadek nie jest chlubny, ale nie uogólniałbym. Dla właściciela kamiennicy, który ma odrobinę oleju w głowie priorytetem byłoby się dogadać z mieszkańcami. Np. miasto może dysponować terenami pod budownictwo socjalne, na których można postawić całkiem eleganckie tanie i ekologiczne domki ze słomy i gliny.

Orish 2012-10-06

Słówko kluczowe w tytule i już ponad 50 komentarzy.

Krzysiek 2012-10-06

Ja nie na temat. Co myślicie o tym  
 
libertarianizm.wordpress.com 
 
www.facebook.com

Barrett 2012-10-06

53: 
 
Idea zbierania faktów słuszna - mam nadzieję, że zatrudnią grafika i ktosia od marketingu, żebym się dowiedział o co im dokładniej chodzi ;).

Marek 2012-10-07

@32 Jak widać Martin krytykuje zjawisko wyznawców a nie bezpośrednio Korwina nie wiem czy dlatego, że argumentów zabrakło czy mu tak wyszło. 
 
A co do Afryk itp. to widownia jest tu młoda i po prostu nie ma pieniędzy.

Martin 2012-10-07

Jedna krytyka na raz.

Jed 2012-10-08

@20 
Racja duzo ludzi jak ja odsluchuje Ciebie Janku i Kamila z mp3.  
 
Janek robicie zajebista audycje nalepsze w Kontestacji nie  
wymiekaj nie ma sie co uzalac nad losem! :)  
 
Zapodajcie zawsze temat nastepnej audycji to ludzie przynajmniej cos przemysla a tak to co na biezaco ktos ma dzwonic : "czesc bardzo lubie Wasza audycje wiem ze przed chwila zapodaliscie temat o podrozach ale nie mam zadnych przemyslen"? ;) 
 
a tak to faktycznie blacha dzwoni i nawiazuje do poprzedniej audycji a Wy sie zawsze wkurwi....cie na niego.  
 
Pozdrawiam 
Jed 
 
PS. Po 10tym ;) przeslemy jakies drobniaki na Afryke, albo nie nazywam sie Jed

SKŁ 2012-10-08

A co do braku chętnych na wyjazd do Afryki to się nie dziwię. Koszt - 4- 5tys. zł -dość wysoki jak na polskie realia i jeszcze trzeba pracować. To trochę tak, jakby ktoś miał płacić za kolonię karną na Czarnym Lądzie. 
 
Wlasnie po czesci to prawda. Rozumiem, że ktoś moze lubic pomagac i zwiedzać Afryke i jeszcze za to płacić OK, ale nie dziwiłbym sie że jest ich tak mało. Poza tym jeszcze Kamil potrzebuje 15 tys na dowóz innych rzeczy - no ludzie - nie wymagajcie za duzo! Każdy może powiedzieć "wesprzyj mój biznes, moją ideę" Więc Janku nie krzycz by ludzie wsparli twój biznes kupując ksiązki twoje! Co? Może bede dzwonił do was i krzycał KUPUJCIE MOJE BULKI W MOJEJ CUKIERNI!!!!! WESPRZYJCIE IDEE!!!!!

Martin 2012-10-08

A ja powiem dla zachęcenia/zniechęcenia, że w tym tygodniu audycja Janka ma prawie 2 razy większą popularność niż moja! 
 
Trzeba przyznać, że taki tytuł to i głuchego by przyciągnął! Poza tym ludzie z jakiegoś niezrozumiałego dla mnie powodu bardzo lubią jak się na nich bluzga. To znaczy może i nie lubią - ale zawsze chcą posłuchać. Przeciwna jest ludzka (polska?) natura...

aNDRZEJ 2012-10-08

Ja się na freedom fest piszę! Żeby nie było że z gęby cholewę robię to [email protected] mój mail. Na razie jestem na etapie zarabiania na bilet.

dudi 2012-10-08

Co do intrygującego tytułu tej audycji, to się z nim zgadzam. Sam zapewne nie słuchałbym dzisiaj Kontestacji, gdyby nie to, że 10 lat temu zainteresowałem się poglądami Korwina. Politykiem jest żadnym, bo dobry polityk jest przede wszystkim skuteczny, a on jest bardziej ideologiem, publicystą, bo jednak do liberalnej wizji świata przyciągnął wielu, także tych, którzy dzisiaj go opluwają. Ktoś kiedyś powiedział (bodajże Ziemkiewicz), że Korwina łatwiej polubić niż na niego zagłosować. Coś w tym chyba jest.

Mike 2012-10-08

Złóżmy się na ziemie i kupmy razem ziemie rolną 10-20 Ha sprzedamy owoce i warzywa zagranicą (Niemcy).

Aga 2012-10-08

Odnośnie freedom fest... 
 
Wycieczkę do Stanów planuję już od dłuższego czasu, ale nie pojadę tam dopóki procedury wydawania wizy turystycznej dla Polaków się nie zmienią. Po pierwsze aż mnie krew zalewa jak pomyślę sobie, że mam się dzwonić umawiać do konsulatu, odstać w kolejce (no oczywiście urlop w tym celu brać) i jeszcze za to zapłacić, żeby mi łaskawie pozwolili ciężko zarobione pieniądze wydawać w Stanach. I po drugie - jeszcze zawsze może się okazać, że akurat jak tam już przylecę, to za podejrzany wygląd wrócą mnie spowrotem (prawdopodobieństwo małe, ale niezerowe).  
 
Niech oni się starają o turystów, a nie odwrotnie. 
Jak procedura wizowa będzie taka prosta jak na przykład do Australii, to bardzo chętnie pojadę, a teraz niestety pass. 
 
Na freedom fest do Stanów droga przez (mękę) konsulaty.

jakis_tam_man 2012-10-08

Zróbmy płatne audycje - te ciekawsze. Jestem za 3zł - za miesiąc lub 1.99 za audycje raz na tydzień. Należy się prowadzącym. 
Slucham  
Fijora 3 
Firme na emigracji 3 
Pastora lub Kamila 3 
================ 
9zl

Kamil Cebulski 2012-10-09

@SKŁ 
Mylisz z wyjzdem do afryki dwie rzeczy. Wolontariuszy mamy ponad 40, jest bardzo dobrze. Natomiast Janek jedzie czysto turystycznie i nikt nie chce z nim jechać.

Mike 2012-10-09

Ja z Jankiem pojadę turystycznie tylko kto mi za bilet zapłaci ?

no_contest 2012-10-09

cebula z kokmenem tym razem odpuścili :)

no_contest 2012-10-09

forest gump z pałacu prezydenckiego.

kobza 2012-10-10

LordBlick w Polsce nikt nie ma opieki medycznej na koszt innych (chyba ze politycy), wrecz jest tak, ze płacisz, a opieki...ni maaa! 
 
Ja nie lubię Korwina bo gość gada za często od rzeczy, tfuu, czasami między bzdurami uda mu się powiedzieć coś sensownego, ale... too late... on już wyrobił sobie opinie oszołoma. 
Korwin jest bardziej szkodliwy dla polskiej myśli wolnorynkowej niż pożyteczny.  
ODWRACA UWAGE OD WAZNYCH SPRAW, SKŁÓCA ZE SOBĄ GRUPY SPOŁECZNE! hallo, czy nikogo nie dziwi, ze takimi metodami działania polska myśl wolnorynkowa wciąz jest w czarnej...?

Dariusz 2012-10-10

też mógłbym płacić tylko czy przypadkiem jedną z misji programu nie jest promowanie myśli wolnorynkowych i przy okazji wydawnictwa Janka, więc Janek coś jednak na tym zarabia - sam jestem szczęśliwym posiadaczem paru książek, a co do Korwina to jednak uważam że mówi całkiem sensownie tylko niestety czasami na tematy mało popularne a z racji że mamy demokrację to trzeba dostosować się do większości, żeby przejąć władzę a wtedy już dusza hula... tzn dopiero wtedy będzie można mówić o wolnym rynku bo większość nigdy na to nie pójdzie z własnej woli, boją się odpowiedzialności za własne życie.

Marriusz 2012-10-10

Kobza a gdzieście to się naczytali o skłócaniu grup społecznych i odwracaniu uwagi od ważnych spraw? 
Czy to nie z towarzysza Wiesława? :-)))

Towarzysz Wiesław 2012-10-10

Marriusz - nie ja odpowiadam za skłócanie grup społecznych. Odpowiadają za to chuligańskie elementy reakcyjne, rewizjonistyczne, inteligenckie i syjonistyczne! 
 
 
W wydarzeniach, jakie miały miejsce w kraju, linia podziału przebiega między socjalizmem a reakcją wszelkiej maści, mię­dzy polityką przyjaźni i sojuszu polsko-radzieckiego a antyra­dziecką polityką bankrutów i niedobitków reakcyjnych, między polityką zapewniającą Polsce bezpieczeństwo jej granic i jej wszechstronny rozwój a usiłowaniem zepchnięcia Polski na drogę zguby. Zasadnicza różnica między rezolucjami robo­tników a rezolucjami studentów polega na tym, że robotnicy od razu dostrzegli tę rzeczywistą linię podziału, podczas gdy część studentów dała się wprowadzić w błąd garstce reakcyjnych, antyradzieckich indywiduów. 
 
wieslaw1956.blogspot.com

Martin 2012-10-10

Nie, to z obserwacji. 
 
Audycje nie będą płatne, bo podstawową misją radia jest docieranie do ludzi, którzy wcale nie uważają, że jest tu za co płacić. To tak jakby proponować, żeby działalność pierwszych misjonarzy w Afryce finansowali mieszkańcy Afryki. 
 
Można by zrobić radio wolnościowe dla wolnościowców, i wtedy tak, może być płatne i nawet powinno. Nawiasem mówiąc dziwne trochę, że nikt tego nie zrobił do tej pory. 
 
A to na co Janek bluzgał to może być też i dowód na to, że docieramy nie tylko do już przekonanych, ale do takich zaciekawionych dopiero. To by akurat było dobrze, przecież o to chodziło. 
 
A gdyby Kontestację naprawdę stworzył Korwin, to by to naprawdę było widać, słychać i czuć. Wszak we wszystkim, co Korwin tworzy unosi się duch Korwina, czyż nie? A tu go chyba nikt nie czuje? Tu jest całkiem inny duch. Mam nadzieję. 
 
Ale że JKM miał wpływ na mnóstwo ludzi, którzy dziś promują wolność? No pewnie, że miał! Ale miał i Misses i Bastiat i Cejrowski i Fijor i Lechowicz i Miąsik i ludzie z Free Talk Live i własne nasze mózgi przede wszystkim.

Mike 2012-10-10

To kto jest zainteresowany zakupem ziemi ornej ?

troche historii 2012-10-11

Czas polityki realnej - czyli UPR i Najwyższy Czas w 1990 roku  
www.youtube.com

no_contest 2012-10-11

Janek, masz wieczny props!

Marriusz 2012-10-11

Towarzyszu Wiesławie 
Dobra robota. 
To kawałek polskiej historii. 
Warto by "młodzi"ją poznali a"starzy"przypomnieli sobie. 
Poszerza się kontekst wyobrażeń o dzisiejszej rzeczywistości.

kobza 2012-10-11

Marriusz nie musiałam nigdzie się NACZYTAC, wystarczyło, że kilka razy posłuchałam monologu Korwina. Tak jak napisałam, czasami zdarzy mu się powiedzieć coś sensownego!

Towarzysz Wiesław 2012-10-11

Zdając sobie sprawę z tego niebezpieczeństwa, Komitet Cen­tralny podjął szereg uchwał dotyczących działalności ideolo­gicznej partii w szkołach wyższych. Do wprowadzania w życie tych uchwał powołani byli przede wszystkim członkowie partii pracujący w szkolnictwie wyższym, a zwłaszcza w naukach społecznych. Jak się okazało, nie realizowali oni słusznych uchwał KC w sposób należyty, a część spośród nich nie zga­dzała się z tymi uchwałami, zajmowała wobec nich negatywną postawę 
 
wieslaw1956.blogspot.com

Paweł 2012-10-19

Bardzo słusznie, że kancelaria prezydenta odmówiła objęcia patronatu nad eventem organizowanym przez fundację Adenauera - to był polakożerca. W równie dobrym guście byłoby, żeby 'przyszłych liderów' w Polsce chciała szkolić rosyjska fundacja im. Carycy Katarzyny... 
 
Za wiki:" 
Konsekwentnie nie uznawał NRD i polskiej granicy zachodniej na Odrze i Nysie Łużyckiej. [...] Ze względu na politykę kwestionowania granicy Polski, remilitaryzację Zachodnich Niemiec oraz udzielenie amnestii byłym nazistom, był odbierany negatywnie w Polsce. Często prezentowano zdjęcie Adenauera w płaszczu krzyżackim (został pasowany na honorowego rycerza zakonu 10 marca 1958), które symbolizowało jego stosunek do niemiecko-polskich relacji."

tz 2013-01-11

@ Maciej Bienert 
"Wzięli sobie nasz samolot i się rozbili... za NASZE pieniądze!". A Janek Fijor dorzuca:" nieubezpieczony!" 
Straszne, straszne straszne... - jak można tak myśleć, oczywiście. Ja też jestem osobą o poglądach wolnościowych i zwolennikiem państwa minimum, ale muszę przyznać, że podobne słowa nie przeszłyby mi przez gardło. Nawet gdyby się rozbili za moje prywatne pieniądze. 
Góry pieniędzy w ogóle przesłaniają już co niektórym  
wszelkie inne horyzonty. Ciekawe co powiecie, gdy okaże się , że "oszołom" Macierewicz jednak(?) miał rację? Może nie, a może tak...? A poza tym wypadałoby zainteresować się prawdziwymi faktami stanowiącymi tło katastrofy, a nie powtarzać tego, co napletli usłużni dziennikarscy konfabulatorzy, a Wam utrwaliło się w głowach. 
A przy okazji - podobno "za nasze pieniądze, naszym samolotem" lata z Warszawy do Gdańska co tydzień obecny Pan Premier, więc może rzućcie się póki co na ich ratunek... 
Jest okazja, żeby wykazać się postawą prawdziwie obywatelską...

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 9 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 10 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt