Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
Hemikryptomonokaidialog
Przez ok. pół odcinka zamówiona próbka ByteEatera gadającego bez głębszego przygotowania na różne tematy, jak to w audycji z założenia „luźnej”. Potem dzwoni Grzesiek (ten od pizzy) i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2012-10-10

Czerwona Pigułka - Głodówki sposobem na chorobę ? cz. 1

Nadający:

Głodowąć 270 dni i żyć ? no mozę nie do końca.. ale 40 dni bez jedzenia to norma. Jak dzieki głodówce pozbyć się chorób i jak to zrobić z głową ? Chleb - wybór między mniejszym złem ? no i troche o ewolucji.. i tych "milionach" lat przystosowania :)

KOMENTARZE

pudzian 2012-10-11

Pokrótce to żeby przejść głodówkę 40-72 dni (bezpieczne granice gdzie 40d dla osoby szczupłej) trzeba być bardzo zdrowym i dobrze odżywionym. Najgorsze co może być to nie dojadanie jak na wojnie przykładowo - jednego dnia jakiś chleb się trafi, trzeciego kawałek mięsa z kota - nie pozwala to przejść organizmowi na odżywianie wewnętrzne, taka osoba nie dożyje dnia 40. Lepiej więc przeczytać jakąś książkę na ten temat...

iskra 2012-10-11

@pudzian, masz rację. Nic na łapu capy, jeśli zdrowie i życie stawką. 
 
Natomiast problem jest z określeniem, co to znaczy "bardzo zdrowym i dobrze odżywionym".  
Głodówka jest metodą leczniczą i jako taka może być (pod kontrolą jeśli to głodówka długotrwała) stosowana i u ludzi chorych (także przewlekle). Oczywiście są wyjątki: takie choroby, które do leczenia głodem się nie nadają, jak na przykład aktywna gruźlica. 
Są też stany, które chorobowymi nie są, a głodówek się stosować nie powinno (ciążą, karmienie piersią, bycie dzieckiem w okresie wzrostu).

cracko 2012-10-11

Głodówka powoduje przedłużenie życia kręgowców, w tym i ludzi. Osadzeni w obozach koncentracyjnych często dożywali późnego życia właśnie dzięki głodowaniu. Kiedyś był taki program badania polskich stulatków, okazało się, że wszyscy mieli w swoim życiu okresy głodówki, mniejsze bądź większe. Dzieje się tak bowiem głodówka uaktywnia wyłączony gen odpowiedzialny za długowieczność. Co ciekawe ten sam gen może być aktywowany przez regularne spożywanie resweratrolu, czyli czerwonego wina. Białe odpada. Dlaczego? Resweratrol gromadzi się w skórkach a wino czerwone poddawane jest fermentacji właśnie ze skórką. 
Odnośnie nauki, znane jest powiedzenie: plenus venter non studet libenter - pełny brzuch niechętnie studiuje. Dlaczego? Proszę przestudiować jakie hormony wydzielają się bezpośrednio po jedzeniu i jaki mają wpływ na pracę mózgu. 
 
Nawiązując do wypowiedzi odnośnie ewolucji mózgu. W Afryce subsaharyjskiej ewolucja mózgu stanęła jakieś 40tys lat temu a najszybsza jest aktualnie w Ameryce Południowej. Mierzy się to zwiększającą się częstotliwością Haplotypu D czyli jednego z wariantów genu mikrocefaliny. 
 
Na maila wysłałem propozycję gościa z uzasadnieniem. 
Pozdrawiam

SOCZ 2012-10-12

Głodówka fajna rzecz, oszczędna, ja stosuje wodę na kolację. ;p 
Zróbcie rozwinięcie tematu, żeby było wiadomo gdzie są granice rozsądku co można a co nie w praktyce ;)

mającyproblem 2012-10-12

@iskra, porusz temat w którejś z audycji, lub pomóż mi proszę... Nie potrafię sobie poradzić z nerwicą, która poprzez obgryzanie skórek przypaznokciowych doprowadziła do grzybicy paznokci (candida albicans). Stosowałem leki przeciwgrzybiczne - nic nie dają, Proszę o pomoc i pozdrawiam:)

iskra 2012-10-12

@mającyproblem, 
powiem Ci, co zrobił mój tata (przeszło 40 lat z grzybicą paznokci stóp), który lekami na grzyba rozwalił sobie wątrobę (efektem było toksyczne zatrucie wątroby, żółtaczka a na koniec, przez osłabienie organizmu uaktywnił się półpasiec). 
 
Mój tato znalazł gdzieś w sieci przepis na jakąś miksturę zrobioną z oliwy z oliwek, kiszonych ogórków i czosnku. Śmirdzi to to niemiłosiernie. Podjadał to po troszeczku (wg znalezionego przepisu), a oprócz tego jeszcze smarował chore miejsca. 
Równolegle (co bardzo ważne) zmienił dietę. Nie można się pozbyć grzyba na zewnątrz, jeśli organizł słaby i grzyba ma wewnątz w jelitach (większość ludzi zachodu ma przerost drożdżaków). Całkowicie wyeiminował produkty z białej mąki, produkty z octem i produkty na drożdżach oraz wszystko co słodkie (słodkie przyprawy, owoce i soki, słodycze, wypieki cukiernicze i inne). 
Zaczął jeść w to miejsce żytni chleb razowy na zakwasie, brązowy ryż i kasze, warzywa w różnej postaci. Przeszło. Nie pamiętam, czy to trwało 4 czy 6 miesięcy. Ale po 40 latach z górką chodzenia z grzybem to i tak ładny wynik. 
Przy okazji bardzo schudł (blisko 20 kg) i odżył. 
 
Z kolei Ewcia, która była gościem naszej 3 z kolei audycji z candidy ustrojowej wyleczyła się witariańską dietą (tj. owoce, warzywa, orzecgy i petki na surowo). Oprócz tego jeszcze jakieś zabiegi. Szybko wróciła do zdrowia. 
Z Ewcią też się możesz skontaktować. Podaje mail na swoim blogu: www.surowadieta.blogspot.com 
To przekochana osoba. Na pewno się podzieli z Tobą swoimi doświadczeniami.

iskra 2012-10-12

A nerwica to już trudniejszy problem. Za mało wiem na ten temat, bu podrzucić coś konkretnego.

iskra 2012-10-12

Ale nie wiem, czy sama głodówka jako metoda nie zadziałałaby na jedno i drugie - tj na nerwicę i na candidę. Głódówka wyjaławia jelita (to odnośnie candidy). Np. Nikołajew (psychiatra) z powodzeniem stosował głodówki u swoich pacjentów z rozmaitymi dolegliwościami, a w Polsce m.in. Pieskow leczył migreny, nerwice wegetatywne czy depresje, stosując głodówki 10-30 dniowe. 
Ale gdybyś oczywiście spróbować chciał, to najlepiej pod kontrolą lekarza, który z tematem głodówek jest obyty. U nas np. jakiś czas temu gościła pani Maja Błaszczyszyn z centrum Komed.

stop nwo 2012-10-14

Właściwie można chyba zaryzykować stwierdzenie, że pasożyty, candida i gluten & kazeina to najwięksi i najpowszechniejsi niszczyciele zdrowia człowieka. Pasożyty i grzyby to wiadomo dlaczego, a kazeina i gluten rozszczelniają jelita i uwalniają robale,grzyby i toksyny. Dlatego pewnie nieraz podczas autopsji okazuje się, że ludzie mają zarobaczone organy, pojęcia za życia nie mając, co ich tak rozregulowywało.  
Iskra, podaj proszę namiar na tę miksturę :) To zapewne ta uszczelniająca jelita. Ciekawe czy jest jakaś dopuszczalna, nieszkodliwa ilość glutenu? Zdaje się więc, że zacerowanie jelit powinno być najpierwsze w kolejności przed zabraniem się za eliminację grzybicy i robali, tak jak to robił Twój tato, i pewnie dlatego wygrał.

Piotrek 2012-10-15

Sprawa Łukasza powoli w mainstream'ie :D 
www.gloswielkopolski.pl

iskra 2012-10-16

@stop nwo, nie do końca. Winowajców jest wiele i trudno zganić wszystko na kazeinę, pasożyty, candidę (naturalna flora jelitowa przecież) czy gluten (wielu ludzi nie ma z nim problemu). Największym jest jednak nasza ignorancja. Można coś wiedzieć, albo myśleć, że się wie. Ignorancja to to drugie. Albo inaczej: celowe i świadome trwanie w niewiedzy czy nieświadomości. 
 
Duchowość i moralność też tu mają znaczenie, bo każdym niewłaściwym wyborem sami się podkładamy.Pasożyt w czystym środowisku nie zamieszka, candida się nie rozhula, gluten nawet niestrawiony nie przejdzie do krwiobiegu jeśli jelita w porządku... 
 
A tu ta mikstura: 
www.trapezonet.republika.pl 
 
Ludzie candidę leczą na różne sposoby, choć najczęściej zmiana diety (bez ocru, drożdży, cukru, białej mąki i oczyszczonych zbóż - np. białego ryżu) towarzyszy innym środkom. Ludzie stosują zioła, kory drzew, przyprawy warzywne, nalewki i wyciągi, samodzielnie sporządzone mikstury, płyn lugola (nawet doustnie w bardzo malutkich ilościach) czy inną farmakologię. Z różnymi efektami, czasem bardzo dobrymi.

stop nwo 2012-10-16

dzięki za link. Ocet nie jest dobry na candidę, ale pasożyty go nie cierpią. Jest dobry na pozbycie się ewentualnych robali i ich jajeczek z widelców, naczyń i warzyw. Różnicę można zobaczyć pod mikroskopem :) Może jeszcze kiedyś napomkniesz na antenie o tym, jakie żyjątka zamieszkują nasze ciałka, najlepiej w ''walętynki'', ku pokrzepieniu wszystkich samotników ;) 
 
@ Piotrek, zobacz datę dodania artykułu

iskra 2012-10-16

@stop nwo, 
 
eeee, o żyjątkach to już tyle było, że wszyscy chyba mają dość. Ale możnaby przerobić żart "ze schizofrenią nigdy nie będziesz czuł się samotny" i na przykład narysowłać tabun glist z transparentami: "Nie łam się! Jesteśmy z Tobą!" :)

stop nwo 2012-10-18

Nie wszyscy, to raz :) Dwa, ze względu na fakt, że, wg danych WHO, 4,5 mld ludzi ma robale, w Polsce 95% osób ma owsiki, glisty 50%, a co 4 osoba umiera z powodu pasożytów, itd. itp. , powtórka tematu byłaby jak najbardziej zasadna :) No, ale cokolwiek nie puszczacie na antenie (raz chyba nawet bąka) to z przyjemnością się słucha, więc ze swojej strony nie narzekam :))

astromaria 2012-10-19

Dziękuję za pozdrowienia, bardzo mi miło! Robicie dobrą robotę i zapraszacie świetnych gości, więc z przyjemnością daję link do was u siebie.

iskra 2012-10-20

@stop nwo, ten bąk to chyba przejdzie do historii :) 
Ale zdaje się, że Łukasz już wyłączył ten sygnał :)

Kinga 2012-11-06

A propos zywienia zbożem to znam dobra lekarke - homeopatkę, znajaca się na zdrowym zywieniu tez, może chciałaby powiedziec co ona wie o jedzeniu zbóż. Rozmawiałam z nia na temat wypłukiwania minerałów, bo rzeczywiscie takie cos istnieje i co mozna zrobić, aby przed tym sie ustrzec. Wydaje mi sie, ze w sprawie zywienia słuchałaby deietetyka, lekarza, bardziej niz biochemika:(

konrad.soup.io 2012-11-13

Cieszę się, że Krzysztof włączył się do dyskusji. Wygląda, że przerobił Wolfa i Sissona deska do deski. Miło usłyszeć głos rozsądku.

bioloszka 2013-01-26

Witam, wypowiem się jako studentka biologii(a wiadomo jak działają dzisiejsze studia), glikogenu w wątrobie mamy zmagazynowane na mniej więcej jedną dobę, dlatego rano jesteśmy głodni, aby uzupełnić zapasy. Istnieją małpy żywiące się mięsem(drapieżne), i to nie nauczone przez ludzi do takiego żywienia. Niektóre duże małpy(niestety nie pamiętam nazwy), oprócz odżywiania się roślinami polują na te małe, drobne małpki i nimi się żywią. 
Pozdrawiam

Dodaj komentarz...


Łukasz walczy w tej chwili z Państwem Polskim za pomocą prokuratury, wygrał sprawę sądową z sanepidem i teraz to on oskarża sanepid i szpital za bezprawne działania w stosunku do jego dziecka. Joanna zaś po wielu latach walki z chorobą swojego dziecka, znalazła jej przyczynę daleko od miejsc, które wskazywali jej lekarze.

Prowadzą audycję na żywo Czerwona Pigułka, czyli mroczne strony współczesnej medycyny, Można do nich pisać na adres: [email protected]

Medale:

Program miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Życie z cukrzycą typu I (17) - 9 lat temu


Zespół niespokojnych nóg (26) - 9 lat temuCzerwona pigułka - Pasożyty (21) - 9 lat temuCzerwona Pigułka - Cukrzyca (47) - 9 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Piter - - 50.00
Salsero - - 10.00
joAnna - - 5.00
joAnna - - 5.60
tomek - - 10.00
Mamazdrowychdzieci - - 30.00
Misiek z Krakowa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt