Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
Hemikryptomonokaidialog
Przez ok. pół odcinka zamówiona próbka ByteEatera gadającego bez głębszego przygotowania na różne tematy, jak to w audycji z założenia „luźnej”. Potem dzwoni Grzesiek (ten od pizzy) i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2012-10-23

Na co premier chce wydać prawie bilion złotych?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Rozmawiamy o drugim expose premiera. Czyli co nas czeka? Dlaczego premier chce wydać prawie bilion złotych? 3 godziny gadania... Przecież nikt nie słucha ponadminutowych wejść prowadzących w tradycyjnych rozgłośniach.

KOMENTARZE

evilClown 2012-10-23

Martin, dlaczego uważasz, że fanatycy są gorsi od złodziejów z PO? 
Wiemy, że wolisz PO od PIS - ale może jakoś racjonalnie byś to uzasadnił. Bo ci fanatycy jednak nie kradli, nie uwłaszczali sobie państwowych firm na pseudo prywatyzacjach złodziejskich, itp. Mnie akurat za ich rządów żyło się dobrze, zarabiałem >10k miesięcznie, a teraz jest chujowo. No. 
Tusk non stop mnie okrada do tego, wprowadził mi podatki na rachunki oszczędnościowe, itp. podniósł VAT. Gorszego jebanego socjalisty złodzieja nie widziałem od Tuska. 
Chuj w dupę tuskowi - i możecie przekazać moje IP policji jak się zgłosi za obrazę urzędnika.

Barrett 2012-10-23

1: Policji w UK?

Ninja 2012-10-23

haha uwielbiam te analizy materiałów rządowo telewizyjnych. 
 
...i jeeesst Wojna Batalia! hehe  
to premier , to generał, nie to marszałek TÜSK.

evilClown 2012-10-23

Nie, nasza tylko się zgłasza, gdy krytykujesz obecną władzę albo biurwy - zwłaszcza lokalne.

mrolo 2012-10-23

Dwudziestego drugiego "marca"? chyba października

kundel 2012-10-23

Martin: w temacie tego czy rządzący są "nierozsądni" czy sterowani, weź pod uwagę, że głupim narodem rządzi się łatwiej. Łatwiej robić ludziom sieczkę z mózgu obniżając poziom edukacji, masowo ogłupiając, niedopuszczając do merytorycznych publicznych dyskusji polityków. Tylko z głupich ludzi jesteś w stanie wydoić siano w podatkach na swoje potrzeby. Jak masz wolne i mądre społeczeństwo, wolny rynek to władza się nie nakradnie. Z punktu widzenia rządzącego jest to jakiś argument, żeby społeczeństwo było głupsze i biedniejsze. Na rządzących mimo wszystko zarobią.  
Niedawno była u Was audycja o systemie jaki panuje w Wenezueli (nie pamietam kto prowadził) - tam jest bieda totalna, ale dyktatorowi to pasuje.

Moneetor 2012-10-23

Ja też jednak chyba wolę Kączyńskiego, mimo, że nie jestem jakimś tam super patriotą. Wyjaśniam dlaczego: 
Kaczyński przynajmniej obniżył składki ZUS o te 0.5% i gdyby się utrzymał u władzy, może było by więcej pakietu Kluski, natomiast Tuskafii obiecuje 1 a robi coś zupełnie przeciwnego! Na przykładzie ZUSu - kumpel zalegał trochę z ZUSem to za Kaczyńskiego pozwalali mu spłacać na raty, a jak tylko Tuskaffi zmienił ekipę, to zdarli z niego ostatnią skórę.

Towarzysz Wiesław 2012-10-23

Tusk to burżuazyjny chuligański element. Oto program wyborczy Frontu Jedności Narodu: 
 
wieslaw1956.blogspot.com

Martin 2012-10-23

A ja nie wiem do końca czy wolę złodziei czy fanatyków. To tak jakby pytać czy wolisz ból zęba czy kopnięcie w jaja. 
 
Ale kradzież to nie jest wcale najgorsze możliwe zło. Ani niekoniecznie takie, które najmocniej uderza w wolność, a wolność przyznam się bardzo lubię. 
 
Fanatycy są irracjonalni, działają pod wpływem obsesji, rozmawiać z nimi nie idzie, wpływać na nich też nie. Już kilka razy udało się przecież presją społeczną wymusić coś na ekipie Tuska - choćby to, że umowy o dzieło nie są oZUSowane. Powiadają, że pod silną presją mediów premier wycofał się z tego, do ostatniej chwili się wahał. 
 
W przypadku fanatyków czegoś takiego nie będzie. 
 
Wiem, że trudno sobie to wyobrazić, ale wolność słowa będzie daleko bardziej zagrożona. Z rozmów z ludźmi związanymi z telekomunikacją wiem jak drastycznie wzrósł poziom inwigilacji za rządów smoleńskiej paczki. 
 
Za rządów każdej ekipy się wydaje, że inna jest/była lepsza, ale jak ta lepsza już się zadomowi, to szybko zaczynają się słowa "za tamtych poprzednich to przynajmniej nie było tego i tamtego". 
 
Historia pokazuje, że fanatyzm połączony z głupotą jest wyjątkowo niebezpieczny w czasach kryzysów i biedy. Właściwie zawsze się przeradza w terror. Siła i przemoc to ostateczny sposób "walki z biedą" dla takich grup. 
 
Są gorsze rzeczy niż zwiększanie podatków. Dziś tych rzeczy nie ma, i z tego lepiej się cieszyć. Jak ze zdrowia, którego wartości się nie czuje, póki się nie straci.

KIRK 2012-10-23

DO Huga, ktory pod koniec pytal "po co?""dlaczego?". 
Przyjmijmy ze Panstwami rzadza sluzby specjalne (mafie), ktore czerpia korzysci z bogactwa narodu. 
Zatem mamy obok siebie wiele mafii (Niemiecka, POlska, RUska etc.) 
Owe mafie dbaja o swoj interes na 2 sposoby: 
1. Rozwijaja swoje gospodarki. 
2. Nie dbaja o rozwoj innych gospodarek - konkurencyjnych. 
 
Zalozby sytuacje w ktorej mafia niemiecka przekupila mafie polska zeby ta nie rozwijala swojej gospodarki a w zamian za to ta mafia bedzie otrzymywacc rozne korzysci z tego tytulu. 
 
I oto mamy odpowiedz dlaczego gospodarka POlska jest tak nekana podatkami. 
 
Nie zakladalbym ze ludzie rzadzacy w mafiach nie znaja prac Misessa czy Friedmana. Znaja je doskonale, ale siedza w kieszeni innej mafii. 
 
Brawa dla Tomkiewicza za glos rozsadku, powienien byc stalym gosciem na antenie, albo miec swoj podcast. 
 
POzdr.

darek 2012-10-23

Czy fraza "pasywne aktywa" jest możliwa logicznie ? 
 
Co jest przeciwnieństwem "pasywnych aktywów" - czy "aktywne aktywa "? a może "aktywne pasywa"? 
 
Trudny jakoś jest ten język polski ?

darek 2012-10-23

A propos mam taki pomysł :  
polisa ubezpieczeniowa od ryzyka zatrudnienia kobiety.  
 
Dlaczego firmy ubezpieczeniowe nie oferują polisy którą pracodawca mógłby wykupić na ryzyko zajścia w ciążę pracownka kobiety, firma ubezpieczeniowa rekompensowałyby wszelkie koszty pracodawcy wynikające ze świadzczeń i urlopów dla kobiet. 
 
Pracodawca koszt tej polisy odliczłby od pensji kobiety. Zastanawiam się ile wtedy wyniósłby zarobek netto kobiet ?

darek 2012-10-23

800 mld podzielone na 38 mln ludzi wynosi 
 
800 000 000 000 / 38 000 000 = 21 052,6316 
Czyli 21 tysięcy na łeb w Polsce.

Max 2012-10-23

Jak dla mnie PO i PiS to równie fanatyczne partie, obydwie mają dość podobne pojęcie o gospodarce wolno rynkowej ;D. 
 
Martin ma trochę krótką pamięć nie pamięta pewnie już kto wpadł na genialny pomysł "rejestru stron zakazanych", oraz kto podpisał "ACTA" ;P

Martin 2012-10-23

Jak może być "miękki hazard" i da się "uwalniać internet cenzurą" to mogą też być "pasywne aktywa". 
 
A co do przykładu powyżej to właśnie dlatego rozumowanie o istnieniu mafii jest bez sensu, bo mafia niemiecka nie tylko nie ma żadnego interesu w niszczeniu sąsiednich gospodarek, ale przeciwnie: jest to wbrew ich interesom. 
 
No ale może to tylko ja jestem jakiś hiper-inteligentny, że zauważam, że doprowadzenie do zamieszek, głodu, wzrostu przestępczości i nacjonalizmu jest bardzo niekorzystne dla mojego własnego kraju. 
 
Chociaż nie, myślę, że Niemcy też to zauważają. Bo jakoś nie dążą do tego, żeby dobić Grecję, tylko przeciwnie - robią wszystko, żeby tamtejsza gospodarka się nie załamała. 
 
Tymczasem z Polską mieliby zrobić dokładnie odwrotnie... 
 
Hm. Pewnie dlatego, że to Polska. To z nienawiści. Albo zazdrości. Albo po prostu oszaleli. 
 
Ale takie wytłumaczenia jakoś mnie dalej nie przekonują do tych spiskowych teorii. Nie widzę tu dalej sensu.

Martin 2012-10-23

21 tysięcy PLN to jest 210 starych milionów. Czyli, Tusk przebił Wałęsę dwukrotnie...

Martin 2012-10-23

Martin pamięta, Max. Walczył z tym bardzo aktywnie. Max to pamięta? 
 
Martin sięga pamięcią też dalej, do poprzedników. I jeszcze dalej. I nawet do historii. 
 
Naprawdę trudno się będzie rozmawiało, jak zamiast woli zrozumienia poglądu drugiej osoby, jest szybka ocena: widocznie czegoś nie wie. 
 
Nie mam innych danych, mam po prostu inne zdanie. I właśnie próbowanie zrozumienia siebie nawzajem jest tą najcenniejszą rzeczą jaka płynie z rozmowy.

darek 2012-10-23

Jeżeli przedszkole kosztuje 1000 zł na łebka ( 500zł dopłaty + 500 opłaty) to oznacza, że jak mamy w przedszkolu grupę 20 dzieci to miesięczniy przychód 20 x 1000 zł = 20tyś. 
 
To jak byśmy zatrudnili do tych 20 dzieci 5 niań, z których każda zajmie się 4 dzieci.  
 
Powiedzmy, że każda niania zarobi po 2000zł to koszt wyniesie (5 x 2000zł ) tylko 10 tyś zł zamiast 20 tyś. Czyli przedszkole jest dwa razy droższe od zatrudneinia 5 niań.

darek 2012-10-23

Albo nawet gdyby dotacja na przedszkole była przekazywana rodzicom, a nie przedszkolom to za 4 dzieci dotacja wynosi 4 x 500zł = 2000zł . 
Czyli wychodzi, że gdyby tych 4 rodziny dały po 500zł dotacji niani - to ona dostałaby 2000zł - to opieka byłaby całkowicie darmowa. Rodzice nie musieliby płacić ani centa, bo te 500zł dotacji wystarczyłoby.

darek 2012-10-23

Istnieje pewne logiczne wytłumaczenie dlaczego rząd tak wydaje pieniądze. Po nas choćby potop. 
 
Po nas choćby potop (fr. après nous, le déluge) – powiedzenie przypisywane Madame de Pompadour, kochance Ludwika XV, która w opinii ludu marnotrawiła pieniądze państwowe na huczne zabawy w Wersalu i nakłaniała króla do rozrzutności. 
 
Czyli doszli do wniosku, że i tak nastąpi katastrofa, która ich wszystkich zmiecie - a co sie teraz nachapią i nawydają to ich. Zmierzamy w stronę kryzysu a rząd jest jak kajakarz płynący w stronę wodospadu Niagara.

mrolo 2012-10-23

Tokyo miasto w Chinach ;-)

KIRK 2012-10-23

NIe mozna porownywac w kategorii mafii Grecji i POlski w odniesieniu do NIemiec poniewaz Grecka gospodarka to przede wszystkim turystyka... Zatem gospodarka Grecka nie jest konkurencyjna dla niemieckiej - przemyslowej... POlska gospodarka natomiast ma prawie identyczne warunki rozwoju jak niemiecka co za tym idzie moze by ckonkurencyjna. Dlaczego Niemiecka mafia nie che silnej polskiej gospodarki? Dlatego ze Koncerny swiatowe moglyby przenosic tutaj produkcje - odchodzac np z niemieckiego rynku... DLatego wlasnie niemiecka mafia nie chce aby POlska gospodarka byla innowacyjna i preznie sie rozwijajaca. Jak powiadal kiedys w audycji J. Fijor.: "Przedsiebioraca (tudziez mafia) najbardziej obawia sie konkurencji" 
Pozdraiwia.

mrolo 2012-10-23

żłobków jest za mało, przynajmniej w moim mieście

GPC88 2012-10-23

Ja bym Wam Polakom radzil juz pakowac manatki, bo to co Wasz rzad Wam zgotuje to dopiero bedziecie plakac. Pozdrawiam

darek 2012-10-23

A propos probnoz to co sądzicie o tzw wariancie węgierskim. Na Węgrzech dosżło do zmiecenia lewicy i nagłego wahnięcia w prawo. W Polsce PISiaki szykują się na taką ewentualność. 
 
Co sądzicie o podmianie PO na PIS - bodajże Michalkiewicz też o tym mówi. Prezes PIS ostatnio też zmienił program i nic już nie mówi o walce z układem więc chce się dogadać z bezpieką aby mu pozwolili rządzić.

Till 2012-10-23

Darek, liczysz tylko i wyłącznie koszt wynagrodzenia - i to nie wiem, czy brutto, netto, czy na czarno. Jeżeli byłaby to praca legalna i 2000 miałoby być całkowitym kosztem pracodawcy, niania dostałaby na rękę ok 1230 zł, a nie 2000. Oczywiście któryś z twoich rodziców za darmo udostępniłby mieszkanie, sam płaciłby za prąd, wodę i wszystkie materiały do pracy w przedszkolu... 
 
Idąc tym tropem możemy biadolić, jakie to jedzenie w restauracji drogie - przecież można samemu kupić mięso i w domu upiec.

darek 2012-10-23

Skoro rząd chce przychylać nieba rodzicom to czemu niby miałby nie zwolnić całkowicie z podatku niani i opłat. 
Co do prądu - nie bardzo rozumiem do czego ma służyć prąd dzieciom bawiłącym się w pomieszeniu ? 
Dzieci się nie kąpią w przedszkolu - aby wody wiele było potrzebne ? 
Zabawek to teraz każdy ma obfitość.

Tomkiewicz 2012-10-23

# 25 
"Co sądzicie o podmianie PO na PIS - bodajże Michalkiewicz też o tym mówi." 
 
Masz na myśli podmianę odgórnie zaprojektowaną, czy zmianę kierunku wyborczej chuci? :) 
 
Jeśli pierwsze - może to znaczyć, że Kaczor dostał glejt, czyli że wciąż uczestniczy w post-okrągłostołowej rotacji, co by mnie bardzo zaskoczyło, zwłaszcza po 10.04.2010. 
 
ps: A może przeceniam uczucia Jarka? Może nie doceniam możliwości, że byłby w stanie - np. - skorzystać na śmierci bliskich, by tylko dorwać się z powrotem do kierownicy?  
 
Nie wiem.  
 
Fromm np. niejednokrotnie dawał do zrozumienia, że politycy to ludzie o nalanych mordach i małych, świńskich oczkach, a wśród psychologów - tych starszej daty - krąży opinia, że trzeba mieć osobowość psychopatyczną, by móc funkcjonować w tej "branży".

Till 2012-10-23

#27 - no tak, można przy świecach siedzieć :) a zamiast piosenek z jakiegoś sprzętu można grać dzieciom na grzebieniu. To jasne, że nie potrzebują prądu do obsługi tokarki. Tak samo z wodą - grupowe chodzenie "na siusiu" jak jest kilkoro dzieci w jednym miejscu to norma, a wodę spuszczać trzeba.  
 
Nie chodzi o szczegóły - zakładając jakikolwiek biznes trzeba liczyć wszystkie koszta i tyle.  
 
Co do zwolnienia niań z podatku - rozmawiamy o sytuacji zastanej - pewnie, że fajnie by było, żeby rząd zwolnił kogo się da z podatku, ale sytuacja jest inna i zostawmy myślenie życzeniowe.

darek 2012-10-23

Nie chodzi o myślenie życzeniowe. Jeżeli rząd nie zwolni niań z podatków to i tak nie będą go płacić pracując na czarno. Więc lepiej jak będą go nie płacić legalnie niż nielegalnie. 
Poza tym mamy trend homeschoolingu więc przedszkole w domu dobrze się wpisuje i jest łatwiejsze od homeschoolingu.  
W dodatku mamy tony bezrobotnych kobiet magistrów, które nie mają co robić więc przedszkolaki miałyby super opiekę naukową. 
A gdyby przedszkole domowe kosztowało nie 2 razy mniej od oficjalnego tylko 1,8 razy to niewielka różnica.

MarcinB 2012-10-24

naszglos.civitaschristiana.pl 
 
www.youtube.com 
 
Na wolnym rynku o nazwie świat, państwa (królestwa, cokolwiek) zawsze ze sobą rywalizowały i rywalizować będą. Grzesznej natury człowieka nigdy się nie zmieni, kto temu zaprzecza buja trochę w obłokach.

evilClown 2012-10-24

Martin: "Wiem, że trudno sobie to wyobrazić, ale wolność słowa będzie daleko bardziej zagrożona. Z rozmów z ludźmi związanymi z telekomunikacją wiem jak drastycznie wzrósł poziom inwigilacji za rządów smoleńskiej paczki. " 
 
OJOJOJ ale wybrałeś argument, kulą w płot 
 
Nie ma to jak być podatnym na michnikowszczyznę, a takie są fakty: 
 
"W 2011 roku policja i inne uprawnione do tego służby niemal 2 miliony razy zasięgały informacji o tym, do kogo i skąd dzwoniliśmy, do kogo wysyłaliśmy SMS-y, a także kiedy i po co wchodziliśmy do internetu. W żadnym innym europejskim kraju służby nie korzystają tak często z prawa do naruszania prywatności obywateli." 
źródło: www.polskieradio.pl 
 
Tu Ziemkiewicz, też o Tobie Martin :D 
“histeria, która miała miejsce za rządów Kaczyńskiego na temat wszechwładzy służb specjalnych, wtedy całkowicie bezprzedmiotowa, teraz się spełnia w sposób doskonały. Gazeta obsesyjnie prorządowa opublikowała materiał, z którego wynika, że w Polsce na tysiąc obywateli zakłada się 27,5 podsłuchu, w Wielkiej Brytanii, która ma autentyczny problem z terroryzmem to jest 8 na tysiąc, a w Niemczech 0,2 na tysiąc. Coś to, na litość Boską, mówi o tym systemie. Panowanie Tuska tak demoluje państwo prawa w Polsce, że każdy następny, kto przyjdzie, nic nie będzie już musiał psuć. Będzie miał władzę dyktatorską, bo wszystkie hamulce zostały rozbite przy kretyńskim entuzjazmie pożytecznych idiotów z elit intelektualnych i medialnych.” 
 
P.S. Sam byłem przesłuchiwany za krytykę władzy rok temu 
 
P.S.2 - a pisanie o rozmowach z ludźmi związanymi z telekomunikacją nie ma żadnego związku - więc po co takie głupoty przytaczasz- są oficjalne statystki; też znam ludzi w działach bezpieczeństwa telekomów i tych od podsłuchów - ale co oni wiedzą? oni to mogą robić jakieś podsłuchy, namierzanie - ale o ogólnej liczbie gówno wiedzą; chyba że znasz prezesów wszystkich telekomów;

evilClown 2012-10-24

Martin, albo pamiętasz jak za rządów PIS pielęgniarki weszły sobie do siedziby Kaczyńskiego i tam protestowały? Ty to nazywasz zamordyzmem? To była wręcz anarchia - nikt im nic nie robił. Dzisiaj by zostały spałowane przez straż miejską i pogonione. 
Po prostu agentura jakaś w mediach srała w gacie, bo ich może podsłuchiwali? Ale Ciebie ktoś podsłuchiwał? Prześladował? Mnie?

evilClown 2012-10-24

Niech się zgłosi jeden kto był prześladowany za PIS :D

darek 2012-10-24

A propos całych inwestycji Tuska to po przespaniu się z tym rozebrałem o co w tym chodzi i dlatego piszę. 
 
Chodzi chyba technicznie o rezerwę cząstkową. 
po prostu rząd wniesie do tego banku gospodarstwa krajowego czy jak on się zowie jakąś małą sumkę rzedu 10 czy 20 mld. A ten bank rozmnoży to jako rezerwę cząstkową na 800 mld kredytów na państwowe inwestycje. 
W ten oto sposób dokona się cud w Kanie Galilejskiej i bez zwiększania zadłużenia państwa (formalnego ) wydatki na inwestycje wzrosną o kilkaset miliardów. 
 
O to ludziska chodzi moim zdaniem. 
 
Jakie będą skutki ? Pewno inflacja albo zmniejszenie drastyczne dostępności kredytów dla reszty firm prywatnych. Po prostu jeżeli większość kredytów pójdzie na energerykę to na resztę mało zostanie.

Tomkiewicz 2012-10-24

A to sam "tekst źródłowy". 
 
www.youtube.com 
 
W 10 sekundzie, po lewej, widoczny stary wampir na głodzie :)) 
A może to wizja każdego z nas w niedalekiej przyszłości?!

Casey 2012-10-24

dobra audycja, gratulacje dla Hugo i Martina; pozdrowienia dla sluchaczy

Towarzysz Wiesław 2012-10-25

Czytam ostatnio wiele sprawozdań z przedwyborczych ze­brań, na których występują różni kandydaci na posłów. Nie­którzy z nich traktują swoich słuchaczy jak stado baranów. Obiecują im różne gruszki na wierzbie, byle tylko zdobyć głosy i mandat poselski. 
 
Jeśli chce się coś kupić, to trzeba wpierw zarobić. Można wprawdzie kupić i za kradzione, lecz kradzież nie jest regułą życia ludzkiego. Jeśli kandydat na posła obiecuje np. wyborcom, że po zdobyciu mandatu postara się o zniesienie dostaw obowiązkowych, o zniżenie podatków i jednocześnie o przydział środków inwestycyjnych, to powinien im powie­dzieć, jakie pozycje dochodowe budżetu państwa chce pod­wyższyć, kto ma płacić za tych, którym obiecuje obniżenie lub zniesienie podatków. Aby jednym dać, trzeba drugim za­brać. Takich cudów, aby dawać, a nie brać, nikt nie potrafi dokonać. 
 
Wyborcy powinni pamiętać, że nie zawsze nowy człowiek będzie lepszy od starego. Dlatego trzeba być bardzo ostroż­nym oraz rzeczowym w krytyce kandydatów na posłów, którzy ten mandat piastowali w poprzednim Sejmie. 
 
wieslaw1956.blogspot.com

Malena 2012-10-25

" Już kilka razy udało się przecież presją społeczną wymusić coś na ekipie Tuska - choćby to, że umowy o dzieło nie są oZUSowane. Powiadają, że pod silną presją mediów premier wycofał się z tego, do ostatniej chwili się wahał. " 
nie zgadzam się z tym, moim zdaniem to była tania zagrywka, bo umów o dzieło nie da rady uzusowić, bo niby jak? sama pracuję średnio na trzech takich umowach co miesiąc, to od każdej z nich musiałabym zus odprowadzać? a jak wyliczyć ile godzin nad którą siedziałam, żeby wyliczyć "staż pracy" niezbędny do przyznania emerytury, na którą to przecież tą składkę płaciłabym? nie da rady. Tusk pozornie chciał uzusowić i wycofując się zyskał plusa u takich jak Ty i o to chodziło. O nic więcej. Zresztą sytuacja w sprawie ACTA dobitnie pokazuje gdzie ma on zdanie społeczeństwa, do tego kłamstwa w mediach, manipulacja itd.

SKŁ 2012-10-25

ODNOŚNIE TELEFEONU SZYMONA I PYT GDZIE MARTIN PŁACI DOCHODOWY 
No pytanie jego zapewne nie wynika z chęci śledzenia Martina tylko, chęci zrobienia czegoś dobrego - jeśli można mieć firmę w UK mieszkać w PL i nie płacić dochodowego - to może kolega Szymona też próbuje tak zrobić a nie wie jak. UKRYWANIE tego "sposobu" kruczka prawnego przez Martina [o ile zarabia tyle że dochodowy go obejmuje!] jest dziwne i jeszcze to porównanie do pytania o długość penisa :/ ŻENADA 
Tak więc Jak znacie takie "kruczki" to pełnijcie swoją MISJĘ i mówcie ludziom jak da się tak legalnie zrobić, a nie ukrywajcie tego pod płaszczykiem wstydliwej tajemnicy, jak długość penisa! 
 
Podejrzwam, że jeśli ma się spółkę w UK ale dot. prowadzenie BIZNESU w internecie no to jak cebulski można sobie mieszkać w PL i łączyć się przez net z serwerem w UK np. Ale jeśli ktoś np węgiel sprzedaje , wydobywa go w polsce, ma tu magazyny, całą logitstykę TO CZEGOŚ TAKIEGO ZAREJESTROWAĆ W ANGLI SIĘ NIE DA.

przecudny 2012-10-25

początki istnienia mafii.gangsterstwa opierały sie na wykorzystywaniu ludzi przedsiębiorczych. "Płać za ochronę interesu, bo ...ew powstanie związek zawodowy". Z duchem czasu (czytaj demokracji) myślenie bandyckie ewulowalo. Przedsiębiorcy to plotki . Polityka to interes. Konkretnie odpowiednie USTAWY.Do poziomu Michalkiewicza , to Hugo, a tym bardziej Martin nie dorasta. Do pięt.

Tomkiewicz 2012-10-25

# 41 
 
Wszystko ma ręce i nogi (chętnie się z tym zgadzam), ale ostatnie zdanie ustawia rozmowę pod ścianą, tzn. ewentualna odpowiedź będzie już raczej defensywą.  
 
Jak kto chce, by to co gada lub pisze w miarę dotarło, to może lepiej tak pisać i mówić, by nie wywołać już na starcie reakcji obronnej na jazdę personalną.

Witek 2012-10-25

"40 miliardów złotych do 2015 roku znajdzie się jako kapitał dla BGK po to, aby w tym przedziale czasowym, a więc do 2015 roku, uzyskać możliwości inwestycyjne na poziomie 40 miliardów złotych. Będzie to możliwe bez naruszania bezpieczeństwa finansowego państwa, a więc bez obciążania tą kwotą deficytu lub długu publicznego" 
 
 
translation: 
 
stworzymy spółkę która pożyczy 40mld i nie będzie to wliczone do deficytu ani długu publicznego hurra!

szaman 2012-10-26

kontestacja swoje, a slchacze nic nie rozumieją...wieje grozą...

Tomkiewicz 2012-10-26

# 44 
A czy mógłbyś myśl rozwinąć? Bo ja nie rozumiem, a jak rozum śpi, to wieje grozą.

szaman 2012-10-26

-->Tomkiewicz; czego dokładnie nie rozumiesz?

Szaman 2012-10-27

#45 
Szaman rozumie, rozum Szamana nie śpi...Szaman chciał delikatnie, cokolwiek to znaczy...jeżeli się decydujecie zadzwonić mówcie na temat i wnoście coś do dyskusji albo nie dzwońcie!

pio 2012-10-27

3h, a właśnie przesłuchałem drugi raz, świetna audycja Panowie. Czekam na "przesłuchanie" słuchacza od przedszkoli, bo ciekawie się zapowiada.

Tomkiewicz 2012-10-28

3h to niezbędne minimum, by audycja zdążyła nabrać rozpędu, dojrzeć i spokojnie się zakończyć jakimiś wnioskami :) 
 
Myślę, że takie długasy są świetne i się sprawdzają.

Stary_Dziad 2012-10-29

Pisałem już nie raz, że w swoim stosunku do wolnego rynku, przypominacie mi trochę ( bez obrazy) bolszewików, albo religijnych neofitów. Ale ja nie o tym.  
Pytacie dlaczego służby miały by doprowadzać kraj do upadku, skoro nim rządzą? 
No to podkoloryzujmy trochę. 
Załóżmy, że Państwo to korporacja, a służby to konkurujące ze sobą firmy mające po ok. 10/15 % władzy/udziałów w korporacji. Prezesi i zarządy służb/firm pragną pełni udziałów do realizacji swojej formy biznesu. Nie mogąc korporacji przeskoczyć próbują ją obalić, a przy okazji gryzą się miedzy sobą, co wprowadza bałagan i opóźnia przejęcie. Ta dam!!! 
 
Jeszcze jedna sprawa i to już na poważnie, choć powyższą teorię traktuję takoż. Bycie Starym_Dziadem zapewnia pewien poziom wiedzy o życiu (gówniany w moim przypadku :) i doświadczenia. Po wysłuchaniu kilku audycji z Jankiem Fijorem, zgadnijcie co wklepałem w Google? Ni mniej ni więcej tylko "Jan Fijor" agent SB" Przeczytałem co przeczytałem, wnioski swoje wysnułem.  
 
Jako zwolennik spiskowych teorii mam do Was Hugo i Martinie pytanie. Nie odnosicie czasem wrażenia, że staliście się małym puzzelkiem na planszy gry dwóch firm z Korporacją? 
 
Pozostaję z wyrazami uznania dla Waszej pracy. Ja - wierny słuchacz (niestety podcastów głownie) Jarzą...tfu. 
Stary_Dziad

Tomkiewicz 2012-10-29

# 50 
 
Odznaczenie się terminem "zwolennik teorii spiskowych" z kopyta powoduje, że spada ciężar gatunkowy wypowiedzi, których autorem jest osoba tak siebie tytułująca. 
 
To efekt wieloletniej medialnej propagandy dyskwalifikującej jakiekolwiek samodzielne myślenie, negowanie oficjalnych wersji wszelakich wydarzeń itd.  
To działa za każdym razem niezawodnie, więc ludzie - nie używajcie terminu "teoria spiskowa", bo to równoznaczne z autobanem intelektualnym.

szaman 2012-10-30

#50 
To Państwo nie jest wiarygodne, wiec wypowiedzi jego urzędników na większość tematów tez nie są. Szczególnie, jeżeli ktoś chce ich oderwać od koryta! Ogarnij się ...

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:
Premier znowu bredzi (2) - 4 tygodnie temu


Czy pomaganie ma sens? - 6 tygodni temu

Czy to już komunizm? (2) - 7 tygodni temu

Więcej audycji...
Czy Wiedźmin jest polski? (1) - 8 tygodni temu

90% Kontestacji będzie zaorane (2) - 2 miesiące temu

Państwo przepłaca za celebrytów? (1) - 2 miesiące temu

Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 2 miesiące temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 3 miesiące temu

Unikaj szpitali (7) - 3 miesiące temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 3 miesiące temu

25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 4 miesiące temu

Nauczyciele uciekają (6) - 4 miesiące temuNiskie podatki już były (15) - 5 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 5 miesięcy temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 6 miesięcy temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 6 miesięcy temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 6 miesięcy temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 7 miesięcy temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 7 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 7 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 7 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 8 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 8 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 8 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 8 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 9 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 9 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 9 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 9 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 10 miesięcy temu

Pomagał bez zgody stosownych organów! (6) - 10 miesięcy temu

Jestem na kwarantannie! (1) - 10 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 10 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 11 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 11 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 11 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 11 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 11 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 11 miesięcy temu
Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - ponad rok temu

Idzie drożyzna (2) - ponad rok temu


Muzeum z najwyższej półki (1) - ponad rok temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temuEmigranci psują nasze dzieci! (7) - 2 lata temu


Magiczne szable i tarcze (1) - 2 lata temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 3 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 3 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 3 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 3 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 3 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 4 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 4 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 5 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lat temu


Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 6 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 6 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 6 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 7 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 7 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 8 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 8 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 9 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu


AgenTomasz mówi całą prawdę (49) - 10 lat temu

Ile zarabia młody dziennikarz? (17) - 10 lat temu

Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 10 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 10 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 10 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 11 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 11 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 12 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 12 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Nikitoys sklep z zabawkami dla dzieci - - 20.00
nowy sącz rozwody sprawy - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
giełdy pracawsieci.net - - 20.00
Rozyc - - 20.00
biuro rachunkowe lider sc nowy sącz - - 20.00
rzeczoznawca majątkowy i wycena... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt