Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
4 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2010-07-08

Pan Komorowski i spółka

Nadający:

Odcinek o wynikach wyborów i naszym prezydencie elekcie

KOMENTARZE

Mateusz z Kanady 2010-07-08

Te a wez moze w nastepnej audycji zaprezentuj liste panstw obecnie rzadzonych przez dyktatorow gdzie ludziom dobrze sie zyje?  
 
Przeciez dwie cechy jakie charakteryzuja dyktature to arbitralny zamordyzm i korupcja. To ja juz wole korupcje bez zamordyzmu.  
 
Mozna sie dorobic w dyktaturze? No pewnie. Mozna tez wszystko stracic jak podpadniesz. Chcialbys konkurowac z kims kto ma dobre kontakty z dyktatorem albo z jego przydupasami?  
 
Wiara w to ze ktos kto ma absolunta wladze bedzie sie kierowal twoim dobrem wymaga jakiegos totalnego odlaczenia szarych komurek. Znasz biurwy co sie wysilaja zeby ludziom pomoc? Nie? Ale super-biurwa z nieograniczona wladza napewno pomoze? Jadowite weze i skorpiony w domu tez hodujesz?

Verde 2010-07-10

W Polsce nie ma systemu prezydenckiego.

Adipoznan 2010-07-10

tragedia, bazuka i na wiejską ;)

Syn Kastrata 2010-07-14

Mateuszu nie w tym rzecz.  
 
Państwa niedemokratyczne mają konsekwentne prawo i prowadzą dość spójną wewnętrznie politykę. Ze względu na królowanie marksizmu w Trzecim Świecie najczęściej jest to spójny system maoistyczny, a w państwach arabskich totalistyczna teokracja.  
 
W demokracji bardzo trudno zrobić jakiekolwiek reformy, podczas gdy państwa niedemokratyczne robią je bardzo szybko wraz z zmianą pokoleniową.  
 
Zmiana Chin była skokowa.  
 
Zresztą takie oazy wolności gospodarczej są niedemokratyczne - Tajwan, Singapur. Europejskie państwo o największym wpływie na politykę organu niedemokratycznego jest przodującym rajem podatkowym (mówię o Liechtensteinie).

Mateusz z Kanady 2010-07-15

Ja znam ten argument. I uwazam ze jest kompletna bzdura. To tak samo jak twierdzenie ze prawdziwy komunizm nie zostal nigdy osiagniety. Wladza totalitarna w wiekszosci wypdkow opiera sie na terrorze. Jakiekolwiek romanse z dyktatura maja znacznie wieksze szanse skonczyc sie zle dla romansujacych niz dobrze.  
 
Wlasnie oto chodzi zeby nie zmieniali bo im wiecej zmieniaja tym jest gorzej. Istota konserwatyzmu jest niechec i nieufnosc do zmian. Dlaczego w Stanach jest znacznie mniej socjalizmu niz w Europie? Ano dla tego ze tam wladza jest znacznie bardziej rozdzielona i znacznie trudniej wprowadzic populistyczne zmiany. Dlaczego mimo kryzysu Kanadyjska ekonomia tak doskonale stoi? Bo mamy rzad jednoznacznie przeciswstawiajacy sie zmianom jakie wpowadza komisarz O.  
 
Ja wiem wam chodzi o zmiany w przeciwnym kierunku. Problem w tym ze majac dyktature tracicie kontrole nad kierunkiem zmian. Wszelkie gwarancje koncza sie w momencie kiedy dyktator przejmuje wladze. I w kazdej chwili moze mu sie odmienic. A wy co daliscie mu wladze jak pierwsi pod byle pretekstem moze stanac po murem.

Syn Kastrata 2010-10-20

Komunizm ze względu na powszechność działania Teorię Ekonomii nigdy nie został i nie zostanie wprowadzony. Jest to system w pełni utopijny. Chyba najbliżej realizacji było państwo jezuickie w Ameryce południowej, ale był to efekt zmuszenia Indian nie znających praw własności do osiadłego trybu życia w dobrach zakonnych, więc mamy do czynienia z czasem przejściowym, który niestety zamiast ewoluować w kierunku rolniczej społeczności rodzinocentrycznej został zniszczony przez interwencje polityczną.  
 
Skoro znasz argument o determinowaniu ustroju (zawsze konsekwentnego) przez poglądy dyktatora, to mógłbyś wymyślić argument lepszy od tego: 
 
"I uwazam ze jest kompletna bzdura." 
 
Konserwatyzm od początku dzielił się na konserwatyzm status quo i konserwatyzm status quo ante. Ten drugi jest za zmianami tzw. kontrrewolucją z tego powodu nie jest prawdą by zmiana jako taka była niekonserwatywna.

Dodaj komentarz...


Inne audycje tego autora:

Zaproszenie na KontestCamp (1) - 10 lat temu

Audycja poświąteczna - 10 lat temu

Co mi dala Kontestacja? (2) - 10 lat temu

Co nowego - 10 lat temu

Rozkrecamy forum (2) - 10 lat temu

Specjalne wydanie rocznicowe (4) - 10 lat temu


Więcej audycji...
Straznicy i dopalacze z apteki (4) - 10 lat temu

Mocne wejscie w nowy rok (4) - 10 lat temu

Audycja koncoworoczna - 10 lat temu

Pisza o nas w prasie (4) - 10 lat temu

Walczymy z wladza (3) - 10 lat temu

Po wyborach (3) - 10 lat temu

Ulotka (7) - 10 lat temu

Przed spotkaniem wyborczym (3) - 10 lat temu

Nerwsy (2) - 10 lat temu

Chwila odpoczynku od samorzadu (1) - 10 lat temu

Walczmy o samorzad - 10 lat temu

Do boju o samorzad (3) - 11 lat temu

I kto tu rzadzi? (3) - 11 lat temu

Po wakacjach czas na firmê (3) - 11 lat temu


Zakladamy Stowarzyszenie (1) - 11 lat temu

Pan Komorowski i spółka (7) - 11 lat temu

Kim był prezydent? (6) - 11 lat temu

Odcinek Przedwyborczy (2) - 11 lat temu

Odcinek Liberalny - 11 lat temu

Odcinek interwencyjny - 11 lat temu

Odcinek uzupełniający - 11 lat temu

Rejestracja pojazdu (1) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt