Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2012-10-25

Konstestatorzy dają pół miliona

Nadający: Jan Fijor

Dzisiaj kontynuujemy temat gospodarstwa.

KOMENTARZE

Mariusz 2012-10-25

Chętniej bym przyłączył się do aukcji koktajl ale znicz też może być :) 
 
Jak dla mnie kradzież pieniędzy kradzionych to dobry pomysł. Biznes w końcu nie jest oparty na dotacjach (bo poradzi sobie bez nich), jedynie będzie dodatkowym kapitałem który rozpędzi go. Pieniądze to nie wszystko ale biznesu nie robi się dla idei...

Barrett 2012-10-25

O ile się nie mylę dopłaty wyniosłyby ok 1 milion zł rocznie przy powierzchni 500ha. 
 
Czy warto wspomagać złodziei na dużą skalę dla marnego miliona złotych? Nie sądzę... Skoro ta tajemnicza roślina jest taka ekfektywna biznes bez problemu poradzi sobie bez dotacji.  
 
 
Co do altanek - po jaką cholerę budować?. To brzmi kuriozalnie, ale może się okazać, że Polacy w przyszłym roku będą masowo przewozić swoje altanki na grunty orne! Jak to możliwe? 
 
Info dla tych, co telewizji nie oglądają (tylko nie mówcie nikomu): 
 
www.tvn24.pl

Łukasz 2012-10-25

A może taki model: 
- składamy się na duże pole rolne 
- zmieniamy rodzaj działki na budowlaną (możliwe chyba co około 4 lata zależnie od gminy) 
- podłączamy media (wodociąg, prąd, gaz) 
- sprzedajemy prostokątne działki pod budowę domów

Łukasz 2012-10-25

A może taki model: 
- składamy się na duże pole rolne 
- zmieniamy rodzaj działki na budowlaną (możliwe chyba co około 4 lata zależnie od gminy) 
- podłączamy media (wodociąg, prąd, gaz) 
- sprzedajemy prostokątne działki pod budowę domów 
 
P.S. ma już ktoś nagranie z TV o którym była mowa w poprzedniej audycji?  
Na ipla wciąż nie ma: www.ipla.tv

mrolo 2012-10-25

Cudowny odcinek !

Tomkiewicz 2012-10-25

# 5 
Cudowny o tyle, o ile Kamil zachował kręgosłup. A zachował skubany.  
 
Janku, argument "z pedofila" jest o kant dupy. Jakbyś udawał, że nie rozumiesz pojęcia, rozciągając je do granic relatywizmu.

STiL85 2012-10-25

Brac ! ale nie opierac wszystkiego na dotacjach bo wchodzac w uklady z panstwem mozna poplynac

Verde 2012-10-25

Tak naprawde to nie ma co brac pod uwage glosow krzykaczy tylko 
1) Zrobic liste powaznie zainteresowanych osob (moze jakies forum z platnym dostepem, cos w rodzaju kaucji, ktora pozniej bylaby wliczona do zainwestowanej kwoty) 
2) Dowiedziec sie, czego te osoby oczekuja.

Barrett 2012-10-25

30 000 słowaków rezygnuje z działek: pzd.pl 
 
PS: Podczas audycji serwer był zajęty w 100%, na szczęście po 5 minutach klikania wszedłem na wolny slot. Gratulacje ;).

GPC88 2012-10-25

Brac poki daja, w ten sposob ZSRE szybciej upadnie a my jeszcze troche skorzystamy :)

Idas 2012-10-25

Zgadzam się z 7#, brać dotacje, ale tragedią byłoby opierać na nich cały biznes.  
@8: jeżeli pomysł nie wypali, oddawanie takowych kwot (załóżmy, że 500 osób się zarejestruje) przelewami (500 przelewów ;p) wydaje się średnim pomysłem.

Zauer 2012-10-25

Wklejam te linki o wycofywaniu się UE z biopaliw, o których pisałem tydzień temu: 
 
www.bbc.co.uk 
 
dla polskojęzycznych: 
 
korwin 
 
Poza tym chciałem zapytać gdzie pisać posty w sprawie tego gospodarstwa. Tutaj w gąszczu kłótni czy brać dotacje czy nie ważne informacje mogą umknąć uwadze. Jak ma się coś ważnego do napisania to do Ciebie na maila Janek? Pozdrawiam

STiL85 2012-10-25

wyplata raz na 3 miesiace, lub staly przelew, dotacje sa raz w roku

jan M Fijor 2012-10-25

Zrobimy osobna strone gospodarska, powiadomie o tym w audycji i na fijor.com 
tam bedziemy pisac już o konkretach. Zglosili sie Polacy z USA. 
Co do podzialu ziemi na dzialki, to jest jakby konkluzja calego przedsiewziecia. Mysle jednak,ze to troche potrwa (3-4 lata). Chyba, ze uda sie kupic dzialki nadajace sie ad hoc do podzialu, wtedy sprzedamy natychmiast. Doplaty wynosza netto ok.400-500 zl za hektar. Slowacja to piekny kraj, bardzo sympatycznych pozbawionych zmyslu przedsiebiorczosci ludzi. Wiec moze tam kupic te dzialki, ktorych oni nie lubia. Tam mozna zrobic winnice. pozdrawiam

Martin 2012-10-25

Technicznie: Barrett, serwer nie może być zajęty w 100%. To tylko podstawowy serwer, u nas jest kilka serwerów. Było dużo więcej ludzi niż na tym jednym serwerze.

Barrett 2012-10-25

GPC88 
 
Tak jak skorzystaliśmty w 1945 kiedy upadała Wielka Rzesza. Bardzo skorzystaliśmy. Nic, tylko czekać z utęsknieniem na upadek kolejnego eurotworu ;)

Barrett 2012-10-25

jan M Fijor 
 
Janku, chodzi o to, że na Słowacji zlikwidowano pracownicze ogródki działkowe i zastąpionio je dzierżawą z chorym podatkiem. Emerytów nie stać było na utrzymanie dzierżawionych terenów w środku miasta, dlatego sprzedają je masowo..  
 
Polskę czeka to samo jeżeli nie wejdzie nowa ustawa korzystna dla działkowców w 2013 (a raczej nie wejdzie sądząc po planach zagospodarowania). Ogromna rzesza działkowców będzie potrzebowała taniej ziemi na obrzeżach miast.

Paweł 2012-10-25

Branie dotacji to nie jest żadna hipokryzja, podobnie jak nie jest hipokryzja unikanie płacenia wyższych podatków niż potrzeba (rozumny człowiek ma wręcz moralny obowiązek unikania wyższych podatków przez różne ulgi, zwolnienia, itd itp). Jan jest z jednej strony rabowany przez państwo ze swoich pieniędzy - i to jak rozumiem jest wg. krzykaczy ok, ale dotacji wziąć nie może (nie ukradnie przecież, państwo samo daje) - bo hipokryzja. Co innego gdyby Jan zdobył jakąś władzę i mógł znieść te kretyńskie dotacje, oraz zmniejszyć rabowanie podatników dla tego celu... gdyby wtedy tego nie zrobił, moglibyśmy go nazywać hipokrytą (a nawet gorzej). Trochę pomyślunku ludzie.

fresk255 2012-10-25

"słuchaj, my nie jesteśmy audycją fizjologiczną, że jak komuś się chce to musi zrobić" - Janek mistrz! :) 
Bardzo ciekawa jest sprawa, czy słuszniej jest w imię czystości sumienia stać z boku i patrzeć jak inni biorą dotacje czy próbować odegrać się na systemie samemu je biorąc w ramach np. wyrównania rachunków. W pierwszym przypadku na pewno nie można sobie nic zarzucić, ale coś złego jest w dogonieniu złodzieja i odebraniu choćby części łupu?

Majron 2012-10-25

Poza aspektem moralnym dotacji jest jeszcze kwestia pewnej formy zniewolenia tzn. biorąc dotację zobowiązujemy się do przestrzegania pewnych reguł w rolnictwie. Wiele z nich jest pro środowiskowych i udowodnionych naukowo, np. nie wolno zasilać gleby nawozami w okresie od 1.12 do 1.03 ze względu na silne wymywanie azotu z gleby do wód gruntowych. Natomiast gorsze są obostrzenia biurwokratyczne, np. coroczne wypełnianie papierków, które są tak rozpieprzone, że w zasadzie dzięki nim powstał nowy zawód: doradca rolno-środowiskowy. On nie doradza- on wypełnia za nas wnioski o dotacje a my mu płacimy za usługę. Poza tym łatwo się od "darmowych" pieniędzy uzależnić- i myślę, że o to chodzi unijnym biurwokratom- mogą przyjechać na gospodarstwo i zawsze znajdą jakieś uchybienia, do których się mogą przyczepić i oni decydują ile procent dopłat za karę zabiorą i na ile czasu!!!

Barrett 2012-10-26

18. Paweł, Verde 
 
Mam świetny pomysł jak zmniejszyć "rabowanie podatników". Może byśmy przestali brać dotacje, dzięki temu urzędnikom ubyłby pretekst do podwyższania podatków! Czy nie sądzicie, że to dobry pomysł? 
 
Upss. Przepraszam za bycie krzykaczem, już idę się pobiczować i przemyśleć swoje zachowanie, żeby wam dłużej nie przeszkadzać w dawaniu urzędnikom pretekstu do okradania mnie ;).

SKŁ 2012-10-26

Janku bierz dotację jestem za Tobą!  
Gdyby mnie złodziej okradł 10tys zł z domu gotówki, widziałbym kto to, ale by mi uciekł. TO gdybym nastepnego dnia zobaczył go w samochodzie, gdzie zapomniał drzwi zamknąć i zostawił portfrel z którego wystaje 8tys to nie wachałbym się wziąć. Ale według Kamilka, który "nie jest ch..." jak to "pięknie" ujął TO BY BYŁO NIEMORALNE! 
 
Zgodzę się jedynie z Majron, że wzięcie dotacji MOŻE OGRANICZAĆ, zamiast zasiać maliny, musimy posadzić orzecha czy paś muflony bo tylko do tego jest kasa. Ponadto pewnie inne mniejsze obowiązki muszą być spełnione - zgodzę się , że to ogranicza - podobnie jak drzwi do samochodu, których zapomniał zamknąć złodziej . Wystaczy je bardziej uchylić, aby sięgnąć po portfel. 
 
Aby nie było, że Janka tylko chwalę, to wydaje mi się, że John nie wie czy chce to organizować, bo mówi, że już stary człek z niego, że jak coś się rozwali i wywali, to nie chce problemów, że ziemia ma być nomen omen, homo, [w sumie jakby se altankę wakacyjną walnąć na rolnej ziemi ktoś chciał - why not?] 
 
Janek więcej konkretów, wyczarowałeś dwa gatunki które rosną nawet na kamieniu - co dalej?

EvilClown 2012-10-26

Barrett po co trollujesz? Przecież sam mówiłeś, że nie masz grosza przy duszy - więc nie wchodzisz w ten biznes, a widzę że masz najwięcej do powiedzenia. 
 
Każdy, kto chce tutaj minimalizować zysk, nie brać dotacji, dawać na głupią Afrykę (jeśli nie ma udziałów w szkole), jest tylko trollem i nie zamierza brać udziału. 
 
Więc zachowują się jak socjaliści, chcą rozporządzać nie swoim majątkiem, pieprząc o moralności. 
 
JMFijor nie słuchaj tych agentów socjalizmu, co to lubią decydować co ktoś inny ma robić z kasą.

Łukasz 2012-10-26

"Jeżeli złodziej wam pieniądze ukradnie i powie do was, że wam te pieniądze odda pod warunkiem, że zrobicie coś dla niego, np. pomalujecie dom lub nago przebiegniecie Marszałkowską w Warszawie to już nie jest to obrona przed złodziejem, ani odbieranie swojej własności tylko dostarczanie dla niego usługi. W takim układzie tylko złodziej jest zadowolony, gdyż ma to co chciał (np. statystyki pomocy potrzebującym), a wy robicie za frajera i racjonalizujecie sobie to tym, że odebraliście pieniądze, może i tak, ale odebranie pieniędzy na warunkach stawianych przez złodzieja to nie jest odebranie pieniędzy, tylko dostarczanie mu usługi!" - K. Cebulski

GPC88 2012-10-26

Zgadzam sie z EvilClown, w kazdym temacie Barret sapie cos o tych dotacjach - nie chcesz nie bierz, martw sie o siebie.

Artur S 2012-10-26

Walka z dotacjami na zasadzie "nie biore" jest nieco utopijna, nie sądzicie? Walczyć z tym trzeba od drugiej strony. "nie dawać" zamiast "nie brać". Oboje - Janek i Kamil mają racje. Jednak mi bliżej do Janka. 
 
Co do samej ideii - jeśli "składka" odbędzie się poczatkiem 2013 to pewnie ze 20tys bym sie dorzucił.

Marriusz 2012-10-26

Ponieważ Janek zahaczy o jedną moją wypowiedź to się odniosę do tego. 
Oczywiście jak napisałem "czysta rozrywka" to myślałem o sobie i tym że poza gawędziarstwem ja wiele nie wynoszę wartościowych rzeczy a te które miały jakąś wartość czyli piętnowanie systemu socjalistycznego padły w gruzach.Jeśli Ktoś coś wyniósł z tych audycji i odniósł jakąś korzyść tak że mu się coś w głowie poprzestawiało zaczął inaczej myśleć i przyniosło mu to jakiś sukces to bardzo dobrze jest jakaś wartość.Odnośnie" czarnej dupy" to chyba należy odróżnić prowadzenie działalności gospodarczej od poglądów wolnorynkowych.Oczywiście można prowadzić działalność i brać dopłaty.Natomiast jak się piętnuje jako zło redystrybucje,nadmierne obciążenia podatkowe związane z funkcjonowaniem systemu redystrybucji a następnie biorąc dotacje zaczyna się uzasadniać to tym że "wszyscy" biorą bo taki jest świat to mamy do czynienia z pewnym rozdwojeniem jaźni.Jest to bardzo popularne zjawisko ostatnio.Niektórzy mówią na to Tuskizm a inni POpapranie. 
Dlaczego akcja płyta dla posła się nie powiodła?Bo okazało się że "wszyscy" są wolnorynkowo wyedukowani tylko świat do okoła jest inny i się dopasowują.W końcu jak wpłacamy do budżetu unii to czemu nie mamy z niego wyciągać.A jak wyciągać to skutecznie a jak skutecznie to trzeba się dopasować do narzuconych przez unię zasad czasem warto być nawet lepszym aby unia to doceniła i dała większe granty a jeśli tak to trzeba zorganizować obsługę brania z unii rozdawania tu w Polsce i rozliczania.A skoro tak to ci biorący wiedząc że ktoś czuwa kombinują żeby się przypodobać nie rynkowi tylko decydentom.No wtedy nie wszystko wychodzi rynkowo/wolnorynkowo i jest drogo/nieefektywnie a to oznacza że znajdzie się ktoś kto będzie rozliczał decydentów a to oznacza że zamiast zająć się pilnowaniem wolności i bezpieczeństwa obywateli trzeba się zająć budową zderzaków i odpowiadaniem na pytanie kto jest winny...(np ze dach nie został zamknięty). 
I o co mieć pretensje do Tuska? 
Przecież on ma poglądy wolnorynkowe tylko działa w środowisku eurosocjalistycznym. 
Zwrócę jeszcze tylko uwagę że jeżeli biznes oparty jest na dotacjach bo inaczej nie spina się to ambiwalentne odczucia u wolnorynkowca są jak najbardziej uzasadnione.Z jednej strony dobrze się życzy biorącym udział w takim biznesie no po to by nie było jakiejś tragedii,by się nie wyłożyli i nie mieli straty(po prostu dobrze się ludziom życzy) a z drugiej strony jeśli optuje się za zniesieniem jakichkolwiek grantów i dopłat przy jednoczesnym obniżaniu obciążeń podatkowych to siłą rzeczy źle się życzy samemu takiemu biznesowi.(no bo jak się chce by zniesiono dopłaty to zdaje sobie człowiek sprawę że w takim przypadku biznes oparty na dopłatach się wyłoży). 
Pozdrawiam i powodzenia. 
ps. 
Jak człowiek weźmie dopłatę to jest ch..em 
Jak nie weźmie to jest pi..a z niego bo nie bierze jak dają. 
Jest wybór a to najważniejsze. 
:-)) 
ps2 
słyszałem że Książę Karol też bierze dopłaty choć ci to zawsze żyli z danin...

cracko 2012-10-26

@Janek 
Na twojej stronie najnowszy wpis nie działa. Możesz poprawić? Pozdrawiam

Alex 2012-10-26

Janek popełnił błąd gdy zaczął się usprawiedliwiać że dobrze jest wziąć tą dotacje. Podziwiam Kamila który nie dał się Jankowi i był trwały w swoich przekonaniach.

kozieglowy 2012-10-26

Janek na wiecznym propsie!!! ;)) jak zwykle

kozieglowy 2012-10-26

"jakoś Duch Św i ludzie pomagają..." ;))))

kozieglowy 2012-10-26

polskiepiekielko.pl - to ten portal

Łukasz 2012-10-26

@kozieglowy, te koło Poznania czy Częstochowy?

Marishka 2012-10-26

Biłabym brawa uznania gdyby teraz Janek powiedział:  
 
"Słuchajcie, zrobiłem małą prowokację, by wybadać poziom waszej sterowności i autorytaryzmu, by zobaczyć, ilu jest wśród was prawdziwych KonteStatorów i wolnościowców. Widzę, że niestety niewielu, skoro z taką łatwością większość z was uległa presji mojego autorytetu i zapomniała o podstawowych wartościach promowanych przez KonteStację. Widzę, że posłuszeństwo wobec autorytetu jest w was porażająco silne, i to mnie bardzo smuci i niepokoi..." 
 
Ale obawiam się, że Janek całkiem poważnie rozważa kwestię dotacji i że pytanie o opinie słuchaczy nie było zadawane w ramach eksperymentu psychologiczno-socjologicznego.  
 
Brawa dla Kamila za umiejętność powiedzenia stanowczego "nie" i sprzeciwienia się autorytetowi! Bo właśnie ze ślepej uległości wobec autorytetów wynika mnóstwo problemów (ale nie będę robić tu off-topa).

pawelw 2012-10-26

@Marishka, ja również mam nadzieje, że ten pomysł to tylko rodzaj testu mający pokazać na ile silne są wartości wolnościowe słuchaczy. 
@Marriusz całkowicie się z Tobą zgadzam!

GPC88 2012-10-26

Nie wiem czemu dziwicie sie Jankowi ze popiera dotacje - przeciez w 2 audycje temu sam mowil ze bierze dotacje z Unii na grunt, to co ma teraz to pietnowac? Wyszedlby wtedy na hipokryte.

Kikimora 2012-10-26

otodom.pl fajna działka w atrakcyjnej cenie, może na początek?

Kikimora 2012-10-26

otodom.pl albo tu

Marriusz 2012-10-26

@36 :-))))))))))))))))))) 
I Ty Brutusie przeciw Jankowi?

Tomkiewicz 2012-10-26

# 36 
A może dlatego choćby? 
 
cyt. "Kontestacja to całodobowe radio promujące:  
 
wolny rynek, 
przedsiębiorczość, 
wolność słowa, 
oraz 
własność prywatną."

GPC88 2012-10-26

@39 Gdzie ja niby jestem przeciwko Jankowi? Sam wiele razy pisalem ze pobieram dotacje z ziem ktore mam w Polsce i traktuje to jak odbieranie tego co mi wczesniej ZSRE ukradlo

Michał 2012-10-27

Nie wiem czy tylko ja jestem wyczulony na subtelne poczucie humoru Janka? :D Rozwalają mnie jego teksty (np. "najwazniejsze żeby mieć blachę z głowy", "ale to my bedziemy okradac" itd:P).  
 
Koniec offtopa - gryźcie się dalej o dopłaty:P.

Michał z Canterbury 2012-10-27

BLACHA - zachowujesz się jak bezczelny prostak - mówić Ci spokojnie że teraz nie czas na głupoty, a ty na chama, bo musisz swoje powiedzieć !!! Zebyś chociaż coś mądrego powiedział... ale nie; zupełnie jak upośledzony umysłowo - musi powiedzieć, musi !

Idas 2012-10-27

Mój ojciec nazywa ten proces "dojeniem Brukselki". 
Nie będzie tak wysokich podatków, znikną dotację i problem rozwiąże się sam. Póki co próba odzyskiwania tego, co nam zabierają nie jest głupia. Głupim wg mnie jest opieranie biznesu stricte na dotacjach. 
 
Jeżeli chcecie być ideowcami to przestańcie kupować owoce np. banany, bo nie są sprowadzane do nas na zasadzie wolnego rynku, tylko wybiórczo po większej cenie z państw EU. Nie kupujcie chleba, bo promujecie i wspieracie podatki... Można sobie takie absurdy wypisywać długo.

Tomkiewicz 2012-10-27

A według mnie, to się nazywa redukowanie dysonansu poznawczego.  
#44 
 
Nie wiem, czy u Janka, ale z pewnością u tych spośród jego bezkrytycznych oddanych, którzy w jakiś sposób musieli sobie wytłumaczyć, czemu idea wolnego rynku i sprzeciwu wobec UE zostają zawieszone w myśl naprędce skleconej racjonalizacji pod tytułem "odbieram co moje" :) 
 
@Idas, drugi akapit Twojej wypowiedzi, to analogia naciągana jak guma od majtasów babci.  
 
ps: Absolutnie nie potępiam brania dotacji przez państwowców. Od wolnościowców można jednak oczekiwać czegoś więcej, a przynajmniej jak już biorą działę, to po co wymyślać karkołomne tłumaczenia i siać androny, zamiast wprost powiedzieć - trudno, skopałem sprawę Panie i Panowie, to mnie przerasta, chyba wezmę dotację, bo za uja nie ruszę z biznesem. Ale po tych wszystkich deklaracjach, wykładach, promowanych książkach...heh. 
Nie twierdzę, że należy się betonować, też jestem niejako na smyczy (choć dotacji nigdy nie brałem), ale ludzie, na litość jakąkolwiek, nie pieprzta bzdetów, że bierzecie co wasze. No kurna... bo to brzmi bidnie.  
Po prostu trzeba postawić sprawę jasno: dobrowolne branie dotacji gdy się od dawna prowadzi z powodzeniem biznes, to szczytowa forma uzależniania się od UE i wspierania jej założeń.  
 
Zaznaczam przy okazji, że mrzonki o rozpadzie Unii to radzę odstawić do szafy. Prędzej dojdzie do przepoczwarzenia się w totalitarny, silnie scentralizowany i ściśle regulacyjny Rząd Europejski. No, ale każdy ma prawo do własnej decyzji, jak i ja do komentowania.

Barrett 2012-10-27

44: Idas 
 
Wolałbyś dostać w ryj raz, czy dwa razy? 
 
Ja raz. Im więcej ludzi sprzeciwi się dotacjom, tym w gorszej kondycji będzie odpowiedzialny za te dotacje urząd - o jeden cios mniej wyprowadzony przez biurwoland. Osobiście staram się uzyskać jak najwięcej plonów z mojej działki rolnej. Zdarza mi się kupić banana, ale są też tacy hardkorowcy, którzy zakładają samowystarczalne gospodarstwa w środku miast (homesteading).  
 
www.youtube.com 
 
Popatrz sobie na przykład TVP. Ludzie generalnie nie płacą abonamentu. Ta telewizja jest w stanie agonii, musząc się wspierać reklamami. Cieszy mnie to. Mam nadzieję, że to się rozlezie na inne sfery.

NJNorbert 2012-10-27

p.Janie okreslaj sie pan sam 
pedofilem albo przeczytaj sobie definicjie tej przypadlosci Kryteria diagnostyczne ICD-10 i DSM-IV[edytuj] 
 
W ICD-10 pedofilii przyznano kod F65.4[10], kryteria jej rozpoznania obejmują[11]: 
Doświadczanie powtarzającego się, nasilonego popędu i wyobrażeń seksualnych dotyczących czynności seksualnych z dziećmi, jednocześnie z towarzyszącym temu wyraźnym cierpieniem, od co najmniej 6 miesięcy (ogólne kryterium zaburzenia preferencji seksualnych). 
Utrwalona/ dominująca skłonność do aktywności seksualnej z dzieckiem lub dziećmi w wieku przed pokwitaniem. 
Sprawca ma co najmniej 16 lat i jest co najmniej 5 lat starszy od ofiary. 
Kryteria diagnostyczne według DSM -IV są zasadniczo zgodne z ICD-10: 
A) Pojawiające się przez przynajmniej sześć miesięcy powracające, silnie podniecające fantazje seksualne, impulsy seksualne lub zachowania związane z aktywnością seksualną z osobami, które nie wkroczyły jeszcze w okres dojrzewania (poniżej 13 roku życia). 
B) Fantazje, impulsy lub zachowania powodujące klinicznie znaczący dyskomfort lub upośledzenie w społecznym, zawodowym lub innym obszarze funkcjonowania. 
C) Osoba ma przynajmniej 16 lat i jest co najmniej 5 lat starsza niż osoby z kryterium A). Uwaga: nie dotyczy osób w późnym okresie dorastania będących w relacji z dwunasto- lub trzynastolatkiem. 
W DSM -IV wymagane jest także uszczegółowienie dotyczące płci ofiary, tego czy sprawcę pociągają wyłącznie dzieci oraz czy jego ofiary pozostają w stosunku pokrewieństwa do niego. 
Pzdr

STiL85 2012-10-27

ehh ktos by musial wkoncu ta sytuacje zajaja zlapac i ustalic pare regol bo tak jak kazdy dorzuci swoje 3 grosze to uzbieramy tylko na wodke

Mariusz Szczecin 2012-10-27

Nie zgadzam się z Jankiem. 
Czym się różni branie dotacji od brania zasiłku? 
Ta sama retoryka. Lepiej wezmę ja niz oni. A kto daje komukolwiek prawo dysponowania nie swoimi pieniędzmi podjadając pod to jakas ideologie. Bo ja tych pieniędzy nie zmarnuje, nawet jesli nie to dalej nie rozumiem kto pozwolił Ci te pieniądze ruszyć. 
Idąc dalej tym tropem możemy napaść na ulicy menela, pobić go i okraść bo on te pieniądze i tak przepije a ja stworze miejsca pracy... 
Rozumiem ze te pieniądze zostały nam wcześniej ukradzione ale biorąc je sami stajemy się tacy sami. Jak wówczas możemy oceniać i krytykować socjalizm skoro sami dołączamy do tego burdelu i nakręcamy go dalej. Jak później można mówić ze wolny rynek byłby rozwiązaniem skoro sami nie potrafimy się stosować do jego prostych zasad takich jak nie dysponowanie cudzymi pieniędzmi. Dlatego uważam ze branie dotacji jest niemoralne.

OscarR 2012-10-27

Wzięcie dotacji ma dobre i złe strony i to z moralnego punktu widzenia. 
 
Z jednej strony zgadzasz się na warunki którymi gardzisz i to powoduje, że nie możesz siebie przedstawiać z czystym sumieniem jako osoba walcząca z systemem. 
 
Z drugiej jednak strony mamy paradoksalne pytanie: Czy okradanie złodzieja który nas okrada jest moralne ? 
 
Biorąc dotację szkalujesz swoje dobre imię w oczach "ortodoksyjnych" kapitalistów. Równocześnie jednak realizujesz sprawiedliwość - odbierasz co Twoje - czyli to co Ci zabrało państwo swoją bandycką polityką. 
 
Ja szczerze mówiąc miałem 2 sytuacje w któych mogłem wziąć pomoc z UE. W jednym przypadku, gdy szło o większą kasę nie zdecydowałem się (nie chcę uzależniać firmy od urzędników). W drugim przypadku miałem okazję na otrzymanie żywności z UE. Z tego skorzystałem traktując to jako odbiór nadpłaty ZUSu i podatku. Żarcie (głównie suchy prowiant) trafiło do skrytki - nie jako zapas na emeryturę, ale w razie gdyby coś się zaczęło dziać bardzo złego (wojna?) 
 
Janek: Jako prawicowiec powinieneś zrezygnować z którejś instalacji MSOffice. Wszak łamanie licencji to łamanie prawa. 
 
Ja w ogóle staram się nie używać produktów MS i Apple bo są to monopoliści wspierani przez amerykański rząd. 
 
Ogólnie wykorzystuję wolne (niekoniecznie darmowe) oprogramowanie na licencjach otwartych i uważam, że programy typy Chromium (od Googla) czy Libre Office są idealnymi produktami dla wolnościowców. 
 
Do poczty zainstaluj sobie Mozilla Thunderbird który powszechnie uznawany za najlepszy i możesz z nim robić wszystko na co masz ochotę bo to Free Software.

Faraday007 2012-10-27

Ciężko się nie zgodzić z cytatem przytoczonym w @24. 
 
Po za tym produkcja biopaliw nie bezie służyła ludziom, tylko realizacjo jakiś chorych idei państwa. Biznes ten wynika z postępowania pragmatycznego, które jest nagradzane na wolnym rynku, ale moim zdaniem mija się z ideami wolnościowymi.

Mariusz Szczecin 2012-10-27

OscaR 
Piszesz ze to sprawiedliwe bo obierasz to co zabrało państwo. 
Ale czy to nie jest trochę jak wywieszenie białej flagi? 
Biorąc dotacje przystajesz na ich warunki gry, wyrywajac sobie nawzajem każdy grosz. 
Po za tym gdzie jest granica odebrania co sprawiedliwe? 
Czy przyłączenie sie do tej bandy również jest moralne bo w ten sposób odbierasz co swoje? 
Facet dołączający do ekipy nie mający żyłki do przedsiębiorczości może powiedzieć, no cóż, ja tylko odbieram co swoje. Nie znam się na biznesie, jako pracownik zdzierają ze mnie olbrzymie podatki odbiorę co swoje. To ze tworze straszny system, trudno. Nie mam innej możliwości odebrania im tego co moje. Kazdy orze jak może.

Łukasz 2012-10-28

Audycja "Jak nauczyć się pracowitości", ok. 30 minuty: 
 
"Czytałem kiedyś fragment jego biografi [...] mógł skorzystać z funduszy jakiś tam nie wiem Small Business Administration czy są takie organy rządowe, który pomagają, ale nie skorzystał i właśnie tu pokazał swoją klasę, i nie tylko klasę, pokazał, że to było znacznie skuteczniejsze działanie niż posłużyć się czyimiś pieniędzmi. Wiesz, jak ktoś za Ciebie coś zrobi no to oczywiście, że jest łatwiej, ale problem nie polega na tym, żeby było łatwiej, ale na tym, żebyśmy się nauczyli jak pokonywać trudne sytuacje." - J. Fijor

Łukasz 2012-10-28

I drugi cytat, audycja "Jak nauczyć się pracowitości", ok. 33 minuty: 
 
"Ja sobie wyobrażam, że Ci wszyscy [...] tzw. biznesmeni, których jedyną umiejętnością jest to żeby dobrze dogadywać się [...] czy nauczą się zdobywać dużo dotacji unijnych, przecież on wie, że po prostu nic nie umie." 
 
Ufałem kiedyś pewnemu facetowi, dałbym sobie za niego rękę uciąć.. I wiecie co? I bym teraz kurwa nie miał ręki.

Łukasz 2012-10-28

I drugi cytat, audycja "Jak nauczyć się pracowitości", ok. 33 minuty:  
"Ja sobie wyobrażam, że Ci wszyscy [...] tzw. bisnesmeni, których jedyną umiejętnością jest to żeby dobrze dogadywać się [...] czy nauczą się zdobywać dużo dotacji unijnych, przecież on wie, że po prostu nic nie umie." 
Ufałem kiedyś pewnemu facetowi, dałbym sobie za niego rękę uciąć.. I wiecie co? I bym teraz kurwa nie miał ręki.

Łukasz 2012-10-28

jan M Fijor 2012-10-28

PANIE I PANOWIE, TO NIE SĄ DOTACJE UNIJNE.do ziemi, to są dopłaty do ziemi rolnej. W obecnych warunkach gospodarczych prowadzenie gospodarstwa jest nieoplacalne, stad dla wyrownania szans (z innymi galeziami gospodarki), rolnik uprawniony jest do rekompensaty za to, ze stosuje sie do zalecewn. Niestosowanie sie do zalecen CAP (wspolnej polityki rolnej) rozlozy kazde gospodarstwo. To jest forma redystrybucji, ale odwrotnej. Inne galezie gospodarki otrzymaly przywileje, wiec zeby nie krzywdzic malorolnych, daje sie im rekompensaty..

Tomkiewicz 2012-10-28

# 53 
 
Pozostaje mieć tylko nadzieję, że nie padnie słynne i kończące wszelki dyskurs zaklęcie brzmiące tak oto: tylko krowa nie zmienia poglądów ;)

Tomkiewicz 2012-10-28

# 57 
 
Janku Drogi, a nie myślałeś o produkowaniu porządnego brykietu z drewna, np. typu RUF lub pinikay? Czyste to, fajnie się pali w kominkach z płaszczem wodnym, kompletnie nie babrze komina. 
Wiem, bo od dwóch lat tym palę i nie dlatego, że zieloni tak chcą. 
 
Mógłbyś z łatwością stać się konkurencyjny, bo ceny znakomitej jakości brykietu wciąż są bardzo wysokie.

wieśniak 2012-10-28

Czuje po prostu niesmak i tyle! 
Pisze tutaj jako były sympatyk audycji :( 
No cóż, śmiem twierdzić, że pieśni o wolnym rynku można odstawić na półkę z bajeczkami dla dzieci. 
Marzenia marzeniami, a rzeczywistość jest taka, że ten kto nie przyjmuje postawy roszczeniowej ten gapa :(

Faraday007 2012-10-28

@57 
 
Czyli tworzenie przedsiębiorstwa opartego u Unijne notacje istotni się różni od przedsiębiorstwa opartego o rządowe notacje? 
 
W ogóle nie rozumiem tej logiki. Ewentualnie gdyby biznes opierał o coś rzeczywiście potrzebnego ludziom i brano notacje "przy okazji". Mógłbym to ewentualnie wtedy zrozumieć.

Libertariator 2012-10-28

Janku.Pomijając ideologię. Dla mnie, rachunek jest prosty: biznes ma być opłacalny bez żadnych dotacji. Jeżeli nie wychodzimy na plus bez dotacji to pójdziemy z torbami jak nam te dotacje cofną w ramach kryzysu albo wstrzymają bo nie spełniamy jakiejś normy.

CD 2012-10-28

Widzę tutaj akcję pod tytułem: "kupmy sobie ziemię której nigdy nie będziemy mogli sprzedać". Do tego Janek nie chce spółki akcyjnej więc pozbycie się udziałów w tym "interesie" byłoby praktycznie niemożliwe.

JMF 2012-10-28

@Libertador. Masz świętą rację. Chociaż żaden biznes nie ma gwarancji powodzenia. zawze jest ryzyko.  
Jednakaże po przemyśleniu całej sprawy i biorąc pod uwagę ilość głosów krytycznych pod adresem mojego pomysłu, wycofuję się z niego. Być może lepiej będzie jeśli każdy będzie podążał swoją drogą. Co nie znaczy, że jeśli część z Was zechce wejść w ziemię rolną, nic z tego nie wyjedzie. Obiecuję pomóc, doradzić.  
 
Ukłony

JMF 2012-10-28

Przepraszam za błędy, ale w trakcie poprawiania, notka się umieściła na liście. No, więc jeśli ktoś chce, to ja chętnie pomogę (doradzę) jak stworzyć gospodarstwo. Pogadamy we środę. 
 
Pozdrawiam

Jan Iwanik 2012-10-28

Branie dotacji nie jest niemoralne. Fijor pobierajcy dotacje (lub Kamil korzystajacy z darmowych drog, szpitali itd.), nie jest winny zwiekszaniu poziomu przemocy w spoleczenstwie. 
 
Powiedzmy, ze w wiosce grasuje szalony zlodziej (panstwo), ktory w nocy okrada ludzi z pieniedzy i przed nastaniem switu rozrzuca monety pod kosciolem (oglasza dostepnosc dotacji). Jesli Fijor pojdzie rano pod kosciol pozbierac te monety, to nie jest wspolodpowiedzialny za wyrzadzone zlo. Nawet jesli Fijor zadeklaruje, ze bedzie zbieral te monety codziennie, tak dlugo, jak dlugo beda rozrzucane pod kosciolem, to tez nie mozna go winic za zlo zlodzieja. 
 
Niemoralne byloby natomiast, gdyby Fijor glosowal, lobbowal lub propagandowal na rzecz utrzymania lub zwiekszania dotacji, bo to prowadziloby do kontunuowania lub zwiekszania zlodziejstwa. 
 
Krytykowanie ludzi za za samo pobieranie dotacji jest horyzontalnym atakiem jednej ofiery panstwa przez druga. Wertykalne, hierarchiczne panstwo rosnie wlasnie dzieki horyzontalnym atakom wspolofiar.

SKŁ 2012-10-28

" biorąc pod uwagę ilość głosów krytycznych pod adresem mojego pomysłu, wycofuję się z niego. Być może lepiej będzie jeśli każdy będzie podążał swoją drogą." 
 
Janek poddał się pod siłą presji Autorytetu Głosu Ludu! No [email protected] świat się kończy! Janek kurde nie gadaj! Co teraz sam będziesz brał dotacje po kryjomu? Przecież już wcześniej mówiłeś że bierzesz [ale nie dragi] po to by szybciej obalić ten system - I O TO CHODZI!!!!  
 
Widzę że wśród słuchaczy są same cieniarze, ciekawi mnie czy ci ludzie [łącznie z Kamilem] ani razu nie jechali biletem ulgowym, w kinie zawsze brali bilet nieulgowy, w barze mlecznym bez zniżki dla studentów, nie jechali drogą publiczną (już widzę jak przed wyjazdem z domu Kamil sprawdza która droga ma dotacje), nie szli PUBLICZNYM CHODNIKIEM, TRAKTEM, nie jechali PKP, a nawet i z normalnym biletem! Oni nie powinni korzystać z tego co publiczne: żłobki, szkoły publiczne (ciekawe gdzie Kamil kończył podstawówke - prywatną?), nie mieli telefonu ani modemu z TP-SA [kamilku jak tam - miałeś modem od państwowej firmy?] nawet nie dzwonić nigdy na numery TP-SA, mam nadzieję, że również oni nie pobierają wody z publicznych wodociągów tylko sami kopią dziury w ziemi i wodę czerpią ze studni, mam nadzieję że ci Prawdziwy Polacy, yy tzn Kontestatorzy WOLNOrynkowcy, którzy swej woli nigdy nikomu nie narzucają, to że nie korzystają z publicznej kanalizacji,  
tylko srają do swojego ogródka i jak kot zakopują!!!! 
 
Żenada "wolnorynkowcy". 
Janek, żałuję że ugiąłeś się pod naporem masy/tłumu, że wprowadzasz demokrację. Twój wybór. Ja cię słucham dalej. 
Pozdro

Łukasz 2012-10-28

@67 - SKŁ 
"Jednakże po przemyśleniu całej sprawy i biorąc [...]" 
Czytanie ze zrozumieniem boli?  
Ogółem sprawa zakończona, proponuję koniec dyskusji, bo spam się robi.

OscarR 2012-10-28

Odpowiedź na komentarz #52 
 
Problem bierze się z tego, że dotacje są sprawiedliwe i niesprawiedliwe zarazem. 
Są sprawiedliwe w stosunku do tych co biorą (nie zawsze), a niesprawiedliwe w stosunku do tych którym się zabiera. 
 
Pytanie, dlaczego miałbym nie realizować tego co jest sprawiedliwe w stosunku do mnie i zgodne z prawem ? 
 
Jedyną rzeczową przyczyną jest fakt, że te pieniądze które ja odzyskam, komuś zostały zabrane i to komuś kto ich zapewne nie odzyska. 
To dobry powód, ale niestety złudny. Bo nawet gdyby nikt nie brał dopłat, to państwo coś z tymi pieniędzmi zrobi. W jakiś sposób je zmarnuje. 
 
Stawiam więc tezę, że branie dopłat to realizowanie sprawiedliwości w maksymalnym zakresie w jakim na to pozwala prawo. 
 
Co więcej, biorąc dopłaty przyczyniamy się do szybkiego upadku systemu, a przecież na tym nam zależy. 
 
Może jest w tym słuszność, że zgodzenie się na warunki sprzeczne z wyznawanymi ideałami to coś niechlubnego. Ale czy nasz honor jest ważniejszy od osiągniętego efektu ? 
 
Czy ludzie którzy za komuny podpisali lojalki żeby uciec za granicę i tam walczyć o wolność są gorsi bo nikomu nie robiąc krzywdy wykorzystali okazję na realizację prawa do wolności ? 
 
Czy na prawdę ten papierek ma takie znaczenie ? Polecam film "miś" w którym na lotnisku była żona Ryszarda O. panikuje, że skradziono jej paszport, a policjant tłumaczy jej że to nie tragedia bo paszport to tylko kawałek papieru. 
 
My - Polacy zbyt wielką wagę przywiązujemy do tego co na papierze, a zbyt małą wagę do tego jaką wartość ma to co robimy.

aNDRZEJ 2012-10-28

Rozumiem Janka bo często używa się argumentu "lepiej żebybm ja to zrobił niż ktoś z ulicy" niestety ten argument nie zaprzecza temu że babrzesz się w układzie i po pierwsze tracisz na wiarygodności po drugie jesteś w pewien sposób zależny od ludzi z którymi nie chcesz mieć nic wspólnego. Natomiast swoich ideałów nie można narzucać innym. Każdy powinien wybierać indywidualnie...

Verde 2012-10-28

Troche nie rozumiem. 
Janek zbiera deklaracje na pol miliona zlotych od osob gotowych wejsc w biznes i rezygnuje z niego ze wzgledu na paru krzykaczy z forum internetowego? 
A jak ci krzykacze powiedza ze kontestacja jest niemoralna to trzeba bedzie zamknac kontestacje?

Barrett 2012-10-28

SKŁ: Zostaliśmy okrzyknięci Piłatami, razem z Marishką, Łukaszem, Tomkiewiczem itd...? 
 
Moim zdaniem teraz właśnie pojawiło się zielone światło dla tego projektu. Zobaczymy, czy te pół miliona zł deklaracji jest poważne, czy to tylko zadeklarowany wkład od gości łasych na dotacje ;).  
 
Test szczerości ;)

SKŁ 2012-10-28

@68 Łukasz: 
Rozumiem że jesteś tu moderatorem i TY decydujesz o czym możemy pisać w komentarzach (pytanie retoryczne)

GPC88 2012-10-28

Mam nadzieje ze ten biznes wypali! To moze byc najwieksze przedsiewziecie naszego radia!

Łukasz 2012-10-28

@73 SKŁ: 
Czytaj ze zrozumieniem ;) 
Gdybym był moderatorem to zablokowałbym komentowanie tej audycji i przeniósł wątek na forum, a że, jestem tylko użytkownikiem to "proponuję" zakończyć dyskusję.

SKŁ 2012-10-28

Barret: 
" Zostaliśmy okrzyknięci Piłatami, razem z Marishką, Łukaszem, Tomkiewiczem itd...? " 
 
Nie nie nie, ogólnie mówię o tych co jojczą najbardziej. 
I dokładnie zgadzam się z Tobą co do zielonego światła - jeśli Janek mówił że ludzie dają pół miliona to jest to więcej niż ci co kontestują i dają 0zł.

Irek Woszczek 2012-10-29

Witam Cię Jerzy, 
Bardzo ciekawy pomysł. Od dawna sam zastanawiałem się nad podobnym biznesem. Nawet wyszukałem tereny gdzie można było ( bo trochę się to już zmieniło) kupić prawie całe wsie ! 
Forma spółdzielni, o której wspomniałeś jest dobra, uczciwa i bezpieczna dla spółdzielców oraz zarządu spółdzielni. Nie wiem czy wiesz o tym ale jest Rządowa spółka akcyjna zajmująca się zakupem gruntów w całym kraju! Z jednej strony agencje sprzedją grunty a potem Państwo skupie grunt ( niekoniecznie ten sam - choć tego akurat nie wiem dokładnie). Temat energii odnawialnej czy też innego zagospodarowania ekologicznego posiadanych gruntów jest jak najbardziej na czasie i to na najbliższe kilkadziesiąt lat. W tym temacie także dobrze się wyedukowałem. Jestem zdecydowany przyłączyć się do projektu i wspomóc go swoją wiedzą, doświadczeniem i oraz pracą. 
Serdecznie pozdrawiam, 
Irek

MDK 2012-10-29

Trochę późno odsłuchałem audycji i przyznam, że nie przeczytałem wszystkich komentarzy (prawdę mówiąc nawet nie zbliżyłem się do ich połowy).  
Jednak będę bronić poglądów Kamila. Powtarzacie argument, że jeżeli dotacja będzie brana na pomysł Janka, to jest po prostu odebranie tych pieniędzy, które zrabował wcześniej bandyta.  
Bandyta zabiera Tobie -> Ty zabierasz bandycie.  
Tylko czy aby na pewno?  
Moim zdaniem wygląda to raczej tak, że bandyta zabiera tobie pieniądze, a ty w ramach odwetu rabujesz razem z tym przestępcą pieniądze od innego obywatela. 
Odbieranie pieniędzy miałoby miejsce gdybyś zabrał urzędnikowi z pensji i z tego zrobił sobie dotację. W innym wypadku jest to współudział w kradzieży.  
 
Brawo Kamil. Plus dla Ciebie za nieugiętość.

Verde 2012-10-29

Jesli faktycznie Janek wycofuje sie z pomyslu to bedzie to zaiste sukces krytykow dotacji. Taki mianowicie, ze bezinteresownie ucieli leb dobrze zapowiadajacemu sie projektowi (w ktorym nie mieli zamiaru uczestniczyc w wiekszosci) w imie czystosci zasad Janka. A Janek, tak jak przedtem (czego nie ukrywal), bedzie bral dotacje na swoje prywatne grunty. Paranoja.

OscarR 2012-10-29

MDK:  
 
Człowiek narobił sobie długów u różnych ludzi - po prostu ich oszukał. Większość kasy wydał, ale część zostało. Jako pierwszy obudził się jeden z wierzycieli. Założył sprawę, wygrał, posłał komornika i odzyskał całą kwotę. 
Tak samo zrobili po kolei następni, ale dla nich nie starczyło kasy - komornik orzekł nieściągalność. 
 
Zgodnie z Twoim tokiem rozumowania, ten pierwszy który trzeźwo postąpił postąpił jako wspólnik oszusta bo zabrał pieniądze które do niego nie należały. 
 
Branie tego co daje państwo to jest odzyskanie podatków. To, że inni śpią, dają się robić w balona, albo po prostu są nieudacznikami to już nie nasza wina.

SKŁ 2012-10-29

@Verde : dokladnie! 
 
@MDK: całe szczęście pieniądze z podatków nie są znaczone ;) Mamy wielkie kocioł w którym mieszają się, tak więc nie wiadomo od kogo pochodzi dany pieniadz [mówię to w dużym cudzysłowie].

MDK 2012-10-29

OscaR : Nie do końca bym się zgodził.  
Pieniądze nie są zwracane przez osobę trzecią (komornika). Dobrowolnie oddaje je oszust, tylko dla wybranych i jeszcze zaznacza, żebyś każdemu mówił, że te pieniądze są od niego. Dla mnie cały czas wygląda to tak samo.  
 
Możemy się zacząć zastanawiać czy to jest aż tak niemoralne, żeby zrezygnować z "darmowych funduszy".  
Granice moralności są różne. Jedni mają postawioną granice przed tymi dotacjami, inni za, a jeszcze inni nawet nie wzdrygają się przed handlem żywymi ludźmi, aby tylko zarobić pieniądze.  
I moim zdaniem nie jest dobrym pomysłem namawianie innych do przekraczania swoich jeżeli on tego nie potrzebuje.

Barrett 2012-10-29

Verde 
 
Wręcz przeciwnie. Myślę, że projekt został uratowany (jeśli okaże się inaczej i nikt go nie przejmie, to znaczyłoby, że potencjalni akcjonariusze chcieli oprzeć swoje dochody o dotacje - co oznaczałoby totalną porażkę wraz z końcem strumienia kradzionego hajsu). 
 
Kieszenie setek, jeśli nie tysięcy podatników zostały ocalone, przynajmniej na jakiś czas.

GPC88 2012-10-29

Powiem tak - nikt nie jest czysty do konca w sprawie "nie brania"

Barrett 2012-10-30

84: 
 
Nikt nie jest do końca czysty w sprawie wkurwiania swoich krewnych. Bez znaczenia jest więc uderzyć swoją żonę 365 razy częściej w ciągu roku?

Barrett 2012-10-30

84: 
 
PS: Chyba, że lubi jak się ją leje.

oscarr 2012-10-30

MDK: W przypadku dotacji też dobrowolnie oddaje dłużnik (czyli państwo) i to dla wybranego wierzyciela i też zaznacza że te pieniądze pieniądze są od państwa. 
 
Nie ma żadnej różnicy między tymi przypadkami. 
 
Moim zdaniem wzięcie dotacji (do kwoty spłaconych podatków pomniejszonych o koszt usług państwowych z których się korzystało) jest moralnie usprawiedliwione.

Jed 2012-10-30

Jestem za konsekwencją.  
 
Skoro nie uznajemy dotacji unijnych to nie ma co uznawać dopłat.  
 
Janku nie chodzi o to żeby odpuścić pomysł zupełnie. Tylko nie brać dotacji. 
 
Trzeba by przemyśleć czy stwierdzenie "prowadzenie gospodarstwa rolnego jest nieopłacalne". Naprawno? Zawsze? 
 
A jak nie rolne to może hodowlane! Choćby "przysłowiowe" jedwabniki albo ślimaki dla francuzików.

Jed 2012-10-30

Niestety mam wrażenie, że tego typu pomysły zyskują zwolenników  
 
głównie wśród ludzi, którzy chcą się na doczepkę załapać bo sami nie mają jaj żeby rozkręcić biznes (przemyśleć, zorganizować, lobbować kiedy trzeba).  
 
A chcą tylko wyłożyć małą kaskę, poczekać (byle szybko!) aż ogółek zrobi robotę i zgarnąć walutę. 
 
Powtarzam. Nie jestem przeciwny samej idei wspólnego wejścia w jakieś przedsięwzięcie. 
 
Konkurencyjność można też podnieść poprzez wykonywanie samodzielnie czesci zadan, czynnosci ktore sie zwykle zleca na zewnatrz:  
 
 
Kontest-Jankowa-Firma składająca się np. ze 100 "udziałowców" miałaby prawdopodobnie wśród nich programistę, grafika, prawnika, specjalistę, maklera, księgowego, kadrową itd.  
 
Tylko nie wiem czy teraz nie przesadzilem bo czy to nie komuna?

SKŁ 2012-10-30

@Jed- nie chodzi o to by odpuścić pomysł zupelnie, bo pomysł na ten biznes polega na tym by właśnie doić dotacje! Jed co ty

LIGHTOWSKI 2012-10-30

Dzień dobry "Podróżnikom Życia" i tym odwrotnym też, 
czytam i czytam całe 60 sek i mi uszy, szczęka i ręce opadają co piszą ludziska. Rozumiem, że komuś się mało podoba pomysł, i prawdopodobnie myśli troszkę inaczej niż Janek czy Kamil czy większość ludzi z ASBiRO. Rozumiem to, każdy z NAS jest inny i żyje w swoim prywatnym, własnym śnie. Jednocześnie chcę powiedzieć czy napisać, że to przecież o budowanie chodzi i to budowanie mostów porozumienia. Pomysł Janka jest w szerokiej perspektywie fenomenalny. Tym samym czytam tutaj o pierdołach i szczególikach z przeszłości. Ludziska jest jedna jedyna stała rzecz na świecie - ZMIANA. Mamy tylko tą chwilę, tylko tyle energii ile mamy obecnie, i tylko tyle czasu ile mamy teraz oraz pakiet doświadczeń. Sam decydujesz co z tym zrobisz. Czy lubisz innym szukać błędów i się kłócić o pierdoły bo tak naprawdę się boisz, że komuś się może udać biznes a Tobie nie, czy może kochasz siebie i to co robisz a w człowieku widzisz współpracownika z którym chcesz przenosić "góry" i budować rzeczy i systemy, które przeżyją NAS i nasze dzieci. Proszę Cię miej ŚWIADOMOŚĆ. Ponieważ sam jesteś kowalem swojego losu, wybór pozostawiam czytelniku tylko i wyłącznie Tobie...  
 
Łączę pozdrowienia z życzeniami zdrowia i szczęśliwości zawsze tu i teraz, 
Piotr Wojciech Dynak

Jed 2012-10-30

Jed nie być zadowolona z taka obrota sprawy. Jed nie lubić łatwa kasa.

Łukasz 2012-10-30

Czy ktoś już ma dostęp do nagrania z Panem Fijorem w TV?

GPC88 2012-10-30

Ja tylko czekam az jakis frustrat Jankowi wygarnie ze "wspolpracowal" z SB

gku 2012-10-31

Coś ciekawego znalazłem tutaj: 
www.apion.pl

kozieglowy 2012-10-31

Janek dawaj dawaj do 100 !!! ;)))

STiL85 2012-10-31

A co powiecie aby kazdy kto sie wypowiada na temat doplat podal kwote z jaka chce wejsc.Bo nagle sie okaze ze najwieksze zamieszanie robia ludzie chcacy wplacic 100 zł !

Barrett 2012-10-31

gku 
 
Jeżeli nie będzie w najbliższym czasie planów nacjonalizacji ziemi rolnej to inwestycja w nią będzie niezwykle kusząca.  
 
Będzie tak dzięki wspomnianemu uwolnieniu rynku, dochodzi do tego czynnik kryzysu i czynnik spodziewanej likwidacji ogródków działkowych w centach miast.

koromysło 2012-10-31

no i seteczka pękła ;)

haratyna 2012-10-31

Janek kurde bla bla dzisiaj na poważnie :)

Paweł 2012-11-01

Barrett, czy mógłbyś wydalić z siebie choć jedną spójną myśl? Chciałbym się odnieść do tego, co masz do powiedzenia (tym bardziej, że, jak zauważyłem: odniosłeś się do mojego wpisu), ale brak mi talentu do rozszyfrowywania Twojego rozwolnienia myślowego... np: " Im więcej ludzi sprzeciwi się dotacjom, tym w gorszej kondycji będzie odpowiedzialny za te dotacje urząd - o jeden cios mniej wyprowadzony przez biurwoland." - już widzę spanikowanych urzędników, którzy garściami wciskają pieniądze z całych sił opierającym się rolnikom...

Tomkiewicz 2012-11-02

Można se takie coś poczytać o dotacjach unijnych. 
 
"Tak więc koszty poniesione przez polską gospodarkę i sektor publiczny o 
17,5% przewyższają ten „ogromny deszcz unijnych pieniędzy”. Statystyczny Polak w latach 2007-13 wyda 
średnio 1606 zł rocznie tylko po to, aby otrzymać 1368 zł, czyli dołoży do interesu 238 zł rocznie!" 
 
źródło: bank

GPC88 2012-11-02

Kiedy bedzie audycja z tego tygodnia?

Łukasz 2012-11-02

@103 GPC88: 
Zwykle dodają audycję po około 5-7 dniach.

Adrian 2012-11-04

Janku i Kamilu. 
 
Co powiecie na to żeby „gospodarstwo” omawiane w audycji, realizowało dalej misję ASBIRO, tylko tym razem pokazywać i uczyć ludzi na „żywym przykładzie” nowo utworzonej spółki? 
 
Można to zrobić przez politykę otwartych drzwi, w ten sposób żeby narady i zebrania zarządu spółki czy pracowników były otwarte, żeby można było zawsze (albo prawie zawsze) podglądać pracę ludzi bardziej doświadczonych. Albo idąc dalej, nawet w tej pracy uczestniczyć. Dopłaciłbym do pracy, bark w bark z Tadem Witkowiczem ;) 
 
 
spółka maże działać na zasadzie funduszu inwestycyjnego, zbierać kasę, inwestować, pomnażać kapitał, z tym że do pracy firmy mieliby wgląd, czy możliwość pomocy jej udziałowcy.

Adrian 2012-11-04

Janku i Kamilu.  
 
Co powiecie żeby „gospodarstwo” omawiane w audycji, realizowało dalej misję ASBIRO, tylko tym razem pokazywać i uczyć ludzi na „żywym przykładzie” nowo utworzonej spółki? 
 
Można to zrobić przez politykę otwartych drzwi, w ten sposób żeby narady i zebrania zarządu spółki czy pracowników były otwarte, żeby można było zawsze (albo prawie zawsze) podglądać pracę ludzi bardziej doświadczonych. Albo idąc dalej, nawet w tej pracy uczestniczyć. Dopłaciłbym do pracy bark w bark z Tadem Witkowiczem :) 
 
 
spółka maże działać na zasadzie funduszu inwestycyjnego, zbierać kasę, inwestować, pomnażać kapitał, z tym że do pracy firmy mieliby wgląd, czy możliwość pomocy jej udziałowcy.

LIGHTOWSKI 2012-11-05

Siemaneczko, 
a może kooperatywa (co-operative) =D inwestująca w nieruchomości zwane gruntami rolnymi? 
 
Łączę pozdrowienia z życzeniami zdrowia i szczęśliwości zawsze tu i teraz,  
Piotr Wojciech Dynak

haratyna 2012-11-05

każdy pomysł dobry, aby był skuteczny!

Misok 2016-09-29

tu znalazłem coś ciekawego www.eco

Anan 2016-11-15

Odgrzewam temat i troszkę obalam przekonanie większości, że dotacja wypacza biznes. Stworzyłam serwis [url=https://gielda-rolna.com/]giełda Rolna[/url] dzięki dotacji i nie uważam tego za złodziejstwo

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Nie kupuj baryłek ropy (tylko alkoholu) (28) - 10 miesięcy temu


Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 11 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 11 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 11 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - ponad rok temu

Jak się bogacić? (18) - ponad rok temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - 2 lata temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 2 lata temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 3 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 4 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 5 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 5 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lat temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lat temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 7 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 8 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 8 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 8 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 9 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 10 lat temu

Portugalia (17) - 10 lat temu

Wy ćwoki (15) - 10 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 10 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 11 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 11 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 11 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt