Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
4 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2012-10-31

Prowadzenie Firmy w niemczech cz 2

Nadający:

2 ludzi pracuje dokłądnie tak samo a rożnica w zarobkach to 40% ? tak.. to wlasnie niemcy... Dziś o normalności w Niemczech

KOMENTARZE

Marriusz 2012-10-31

Macieju! 
Słucham Twoich archiwalnych audycji i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.Zostałem Twoim fanem:-)) 
Pozdrawiam

Jörg 2012-11-01

aber in Deutschland hast Du das Problem mit den Finanzämtern. Ein kleiner Fehler Deines Steuerberaters und Du bist fertig! Die können Dich richtig fertig machen! :(

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-11-01

i stało śię.....już obcokrajowcy uważnie słuchają mojej audycji. Jest mi bardzo miło! 
Szkoda ,że słuchacz nie definiuje co znaczy "fertig machen" i kto dokładnie by miał być sprawcą.

pudzian 2012-11-02

Co innego dług publiczny co innego dług prywatny!

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-11-02

Pudzian czy prywatny czy publiczny to tylko różnica w nazwie. Słowo publiczny lepiej brzmi ,bo każdy myśli ,że to nie jego tylko jakiegoś bliżej nieokreślonego społeczeństwa. Dług i tak musi byś obsługiwany ,kto go płaci? "pan płaci ,pani płaci wszyscy płacimy ....społeczeństwo"  
Dla przykładu podam ,że dług publiczny Polski (Polaków) rośnie w zastraszającym tempie 7mln PLN dziennie ,spłata tylko odsetek pochłania całoroczne dochody z PIT to także Twoje składki ,a jak nie płacisz podatków to Twojej rodziny i znajomych. Sytuacja się pogarsza ,jeszcze trochę i wzrośnie VAT oraz akcyza ,potem kolejne kroki. Czy jest wyjście aby jako osoba nie spłacać zaciągniętych przez polityków zobowiązań? Ja myślę ,że jest. Jakie? Pomyśl sam...........słowo zaczyna się na e

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-11-02

aha i dla ułatwienia dodam ,że nie jest to ekshumacja ani elita ostatnio bardzo popularne w Polsce słowa

pudzian 2012-11-02

Absolutnie nie zgadzam sie. 
Jest pewna roznica, mianowicie to rzad zaciaga kolejne pozyczki/nie splaca starych. Mozna oczywiscie zrzucic to na karb demokracji/zbiorowej odpowiedzialnosci (albo niczyjej), jednakze ludzie (wyborcy) nie sa informowani o stanie rzeczy (zadluzanie na przyszle pokolenia to wykracza nawet poza demokracje). Inni (media) bagatelizuja ("bo kazdy tak robi") - nie ma liczacej sie partii czy to w usa czy ue mowiacej wprost stop debetowi. Rzad sie nikogo nie pyta o zgode biorac kolejny kredyt. 
 
Publiczny to nie spoleczenstwa, a konkretnie rzadu. Jak ktos sie chce prywatnie zadluzac to jego problem. 
 
Specjalnie dla p. cos poszukalem (znalazlem co innego ale chyba jeszcze lepszego, a i dla innych) - Nawet Keynes nie drównywał obecnym szpecom: 
John Maynard Keynes described the situation in The Economic Consequences of the Peace: "The inflationism of the currency systems of Europe has proceeded to extraordinary lengths. The various belligerent Governments, unable, or too timid or too short-sighted to secure from loans or taxes the resources they required, have printed notes for the balance." (en.wikipedia.org 
A pozniej ludzie sie dziwia, skad te Hitlery sie biora... 
Oczywiscie Niemcy w tej chwili wygladaja chyba juz najlepiej z calej strefy euro, Ale...

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-11-02

Pudzian czy się zgadzasz czy się nie zgadzasz nie ma to większego znaczenia. Jeśli mieszkasz w PL musisz za nie swoje długi płacić i już

Marriusz 2012-11-03

Pudzian ma rację ,Maciej ma pieniądze:-))To tak odnośnie tego 
długu.

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-11-03

hej tu nie do końca chodzi o rację. Prawda jest taka ,że żyjąc w Polsce płacisz straszne podatki oraz inne opłaty ,które są na tak wysokim poziomie ze względu na galopujące zadłużenie.  
W innych krajach socjalistycznych jak Niemcy ,Dania ,Szwecja itd. podatki są także wysokie ale....... w większość z tych pieniędzy trafia z powrotem do Ciebie.  
Podam przykład:Niemcy - rodzina z 3 dzieci otrzyma 6624EUR/rocznie Kindergeld oraz wiele innych dopłat.Tym czasem przy niskich dochodach z pracy rzędu 1400EUR miesięcznie podatku PIT prawie w ogóle nie zapłaci. W rezultacie znaczna część pieniędzy z VAT i akcyzy wraca do obywatela. 
Tym czasem w Polsce swoimi podatkami finansujesz nieudolny rząd ,tragiczną infrastrukturę ,żałosną opiekę zdrowotną itd. i nic nie wraca do Ciebie.

Marriusz 2012-11-03

Dokładnie tak Macieju.Pudzian mówi o różnicy w tym kto zaciąga i o braku odpowiedzialności z którą nie chce się identyfikować(tak zrozumiałem jego wypowiedź.Ty mówisz o tym kto za to wszystko zapłaci... 
Pan zapłaci ...pani zapłaci...Pudzian zapłaci.Maciej zapłaci mniej bo z poważniejszymi ludźmi się zadaje i usługi lepszej jakości i więcej otrzyma za to co zapłaci. 
Ps. 
Doszedłem do końca Twojego kanału. 
Napisałem coś na maila. 
Pozdrawiam i czakam na następne odcinki Firmy na emigracji

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-11-03

nie da się mieszkać w Polsce i nie spłacać długu publicznego. Odpowiedzialność za państwo wymaga aby Polacy mieszkający w kraju ponosili koszty jego utrzymania. Oczywiście jest kwestia czy jest on dobrze zarządzany itd. Jeśli komuś się nie podoba sytuacja gospodarcza ,społeczna czy polityczna w kraju to wyjeżdża i tyle. Tym czasem mam wrażenie że zbyt wiele ludzi którzy identyfikują się z Polską i nazywają "polskimi patriotami" unika odpowiedzialności mówiąc: mieszkam w Polsce ale nie mam zamiaru płacić podatków i spłacać długów. Przestańcie być hipokrytami. Jeśli naprawdę jesteście patriotami to zachowajcie się odpowiedzialnie -  
spłaćcie długi (na początek każdy ok 30.000PLN potem ZUS i inne) , 
zmieńcie rząd jak wam nie odpowiada, 
poprawcie infrastrukturę , 
ozdrówcie system emerytalny , 
polepszcie służbę zdrowia , 
zniszczcie korupcję ,cwaniactwo ,oszustwo ,chamstwo i zawiść 
rozkręćcie innowacyjną gospodarkę 
i wiele innych kwestii 
ale przede wszystkim bądźcie dla siebie mili ,uprzejmi i zawsze pomocni ,żeby Polska nie była pośmiewiskiem dla świata jak jest obecnie.  
Jeśli dzisiaj zaczniecie to za jakieś 50-70 lat sytuacja się poprawi i da się normalnie żyć.  
Ja tyle czasu nie mam ,a nie mam prawa obarczać dzieci takim brzemieniem. Życie jest jedno i trzeba je najlepiej przeżyć więc zdecydowałem wyjechać. Ty zrobisz jak chcesz ,ale już teraz nie będziesz mógł się wymigać ,że nie wiedziałeś o innych możliwościach.

Marriusz 2012-11-03

No kolego nie do końca to tak jak piszesz.Oczywiście Polacy zorganizowani w państwie polskim powinni płacić tu podatki i raczej nie da się ich nie płacić Jest to sprawa ponoszenia kosztów utrzymania państwa i polityków czy nam się podobają czy nie.Spłacanie długów zaciągniętych przez elity teraz i w przeszłości oczywiście będą obarczały przede wszystkim mieszkańców tej ziemi bo tak jest to zorganizowane.Jedynym rozsądnym działaniem jednostki która nie chce płacić często nie swoich ,ciągnących się szereg lat długów które często nie wynikają z naszej narodowej niezaradności tylko z układu w którym się znaleźliśmy miejsca na ziemi itd.jest wyjazd z kraju. 
Nie ma to nic wspólnego z jakąś niewdzięcznością czy ucieczką od powinności tak samo jak nie jest hipokryzją niechęć do spłacania długu który wynika z tragicznej naszej historii i chęci dociągania w tej chwili do reszty cywilizowanego świata.Niestety świat ten okazuje się być znów socjalistyczny 
To jest bardzo szeroki temat który nie da się zamknąć słowami hipokryta czy niewdzięcznik. 
Ale generalnie  
Dobrze że jesteś tam i pokazujesz tamte realia bo rozjaśniasz tu ludziom w głowach jak również dobrze że jesteś tam i pokazujesz im jacy są Polacy bo może troszkę rozjaśnisz w głowach ludziom tam.(choćby tym którzy boją się kupować polskie produkty,choćby przez to że wychowujesz ich trudną młodzież). 
ps. 
Biblia mówi że izraelici wędrowali z niewoli przez pustynię 40lat. 
Dlaczego tak długo?Aby zdążyli wymrzeć wszyscy którzy mogliby mieć wpływ na nowe państwo bo byli ukształtowani jako niewolnicy i niewiele dało się z nimi przeprowadzić. 
podobnie jest tutaj.Ciężko jest np/ zmienić mentalność urzędnika jeśli uczy się od urzędnika pokomunistycznego.

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-11-03

dzięki za Twój głos. Nawet jeśli przyjąć bardzo pozytywny scenariusz i polepszenie sytuacji w Polsce miało by nastąpić już za 40lat to i tak nie uważam ,że nie warto marnować tyle czasu.

pudzian 2012-11-03

Sprawa jest prosta, albo dlug publiczny i prywatny to co innego, albo jest sie narodowym komunista - i wtedy to jest to samo.

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-11-03

pudzian z mojej praktyki dydaktycznej jako nauczyciel i wychowawca spotkałem się ,że są osobami które szybko rozumieją ,są też takie które potrzebują więcej czasu ,są też takie ,którym trzeba zagadnienie kilka razy powtórzyć żeby zrozumiały. Bardzo rzadko zdarzają się osoby ,które pomimo powtórzeń oraz i stosowania innych metod dydaktycznych nie są w stanie ogarnąć tematu więc ślepo trwają w błędzie. 
Proponuję przeczytaj co napisałem kilka razy w razie wątpliwości poproś o doprecyzowanie albo po którymś razie krzykniesz eureka! albo to nie pomoże...... i sam stwierdzisz do jakiej grupy należysz.  
 
P.S.Ja nie chcę się podejmować zadania z góry skazanego na porażkę czyli tłumaczenia kilka razy komuś kto i tak nie jest w stanie zrozumieć. Więc daj chociaż nadzieję

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-11-03

sprostowanie do kom. nr 10 Popełniłem błąd w wyliczeniu Kindergeld gdyż od 3 go dziecka wynosi on troch więcej co daje 6696EUR/rocznie różnica niewielka ,ale zawsze.

pudzian 2012-11-04

Spoko loko. Z mojej z kolei praktyki wynika, iz jest pan humanista. Pozdro

Marriusz 2012-11-04

Pudzian  
o ile dobrze Cię zrozumiałem to zwrócę tylko uwagę że dopiero teraz spłaciliśmy długi gierkowskie.W międzyczasie była u nas hiperinflacja.Myślisz że spłacaliśmy starymi złotówkami?a może nowymi dodrukowanymi?Obawiam się że spłacaiiśmy w miarę realną wartość pożyczki z odsetkami.Reszta to kwestia inżynierii finansowej(.Dla przeciętnego obywatela różnica jest taka że może się łatwo wyplątać z długu publicznego zmieniając "opiekuna"Z długu prywatnego już chyba nie tak łatwo

Jaroslaw 2012-11-04

Najwazniejszym dniem w zyciu Macieja B. byl wyjazd do ojczyzny faszyzmu. Teraz uszczesliwia rodakow swoimi opowiesciami.  
 
Maciej B. umie mowic o sobie, swojej karierze, cnotach i interesach. Sprowadza nikomu nie potrzebne okna, oszczedza, uczy sie trudnego obcego jezyka Geothego.  
 
Na tematy bardziej ogolne lub głębsze lepiej porozmawiac sobie z warszawskim taksowkarzem, pijaczkiem z Mlawy albo z szympansem.

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-11-04

Mariusz dodam że dług zaciągnięty w latach 70tych płacony był przez ponad 40lat. Było to ok. 25mld USD za które wybudowano fabryki ,drogi i zakupiono technologię. Dług został spłacony przez sprzedaż tych fabryk ,a odsetki długo nękały Polaków-ich obsługa pochłaniała znaczną cześć budżetu zwykłej polskiej rodziny. W tych czasach przybywało obywateli z 24mln na początku lat 50tych do 34mln w latach 70tych ,nie było problemów z wypłacaniem emerytur itd. 
Dzisiaj dług wynosi grubo ponad 250mld USD (ciągle rośnie) ,a to tylko dług zaciągnięty przez państwo nie licząc długów ZUS ,szpitali ,jednostek odpowiedzialnych za drogi itd tak można by długo wyliczać.(szacunki mówią o realnym długu nawet od. 800mld) Państwo nie ma już czego sprzedać ,jest zapaść demograficzna ,gospodarka mało innowacyjna ,rozrośnięty aparat państwowy ,który utrzymują podatnicy. Z dnia na dziań ubywa produktywnych obywateli. Jak myślisz jak długo Polacy wytrzymają takie obciążenie? deutschland

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-11-04

Hej Jarosław Na Twoim miejscu nie przekreślał bym potrzeby posiadania nowych okien. Wyobraź sobie ,że robisz to co lubisz: właśnie zaprosiłeś do siebie pijaczków i szympansy ,biesiadujecie i rozmawiacie na ogólne tematy - jest wam bardzo wesoło. Nagle zrywa się silny wiatr i deszcz. Zimne powietrze i woda dostaje się przez Twoje nieszczelne okna do środka. Musicie przerwać fascynującą rozmowę ,twoi towarzysze są zniesmaczeni sytuacją. Brzmi realistycznie- prawda? 
Tego wszystkiego możesz uniknąć jeśli zamówisz u mnie nowoczesne okna z montażem. Nie tylko zyskasz na rachunkach za ogrzewanie ale i Twoi przyjaciele będą się lepiej u Ciebie czuli. Dodatkowo za uważne słuchanie moich audycji oferuję Tobie 30%zniżki. Pamiętaj im szybciej tym lepiej. Daj znać kiedy montaż.

Marriusz 2012-11-04

Mylisz się Jarosławie,ojczyzną faszyzmu jest słoneczna Italia.

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-11-04

czy faszyzm w ogóle może mieć narodowość lub ojczyznę?

ramsey 2016-10-12

Czy potrzebujesz pożyczki osobiste złych kredytów lub dobrego kredytu łatwy kwalifikacyjnego Business lub, nie ma znaczenia z nami. 3% wniosków zostały zatwierdzone w ciągu 72 godzin. Aby zastosować, skontaktować się z nami poprzez e-mail: [email protected]

ramsey 2016-10-12

Czy potrzebujesz pożyczki osobiste złych kredytów lub dobrego kredytu łatwy kwalifikacyjnego Business lub, nie ma znaczenia z nami. 3% wniosków zostały zatwierdzone w ciągu 72 godzin. Aby zastosować, skontaktować się z nami poprzez

Dodaj komentarz...


Maciej Bienert - Dumny ojciec i szczęśliwy mąż, a poza tym pedagog z 11. letnim stażem. Zajmuje się zwykle wieloma rzeczami na raz. Od 3 lat mieszka w Niemczech w raz z rodziną.

Kiedyś urzędnik. Od 11 lat przedsiębiorca wolnorynkowiec, prowadzący działalność z sukcesami i nierzadko porażkami. 35 lat życia nauczyło go, że warto się uczyć i ciężko pracować, ale przede wszystkim być wiernym wartościom i ideom, które wyznaje.

W wieku 31 lat zrozumiał, że w życiu nie chodzi o to żeby siebie "odnaleźć" tylko siebie tworzyć. Po ukończeniu wielu szkół, kursów i uczelni, podjął się kolejnego wyzwania: prowadzenia audycji w Kontestacji.

Prowadzi wiele stron internetowych między innymi:

bienert.biz
care24.pl
deutschland-jobs.eu
fenster.bienert.biz
jazdawde.pl

Inne audycje tego autora:

Niemiecka tarcza antykryzysowa (3) - 10 miesięcy temu

Nieruchomości w Niemczech cz.1 (1) - 11 miesięcy temu

Ile tracimy na dotacjach UE? (3) - ponad rok temu

Spór o kler (7) - 2 lata temu

Powrót po 9 latach (3) - 3 lata temuWięcej audycji...Konflikt Polska - Izrael (1) - 3 lata temuUbóstwo w Niemczech - 3 lata temu

O przetargach - 4 lata temu

Idę na studia (2) - 4 lata temuPlany na 2017 (1) - 4 lata temu

Niemiecka szkoła (5) - 4 lata temu

Pozytywne efekty 500+ (4) - 4 lata temu
Przemoc, mobbing i nękanie (2) - 4 lata temuEmerytury w Niemczech (2) - 4 lata temu


Wakacyjny nastrój (2) - 4 lata temu

Terror w Monachium - 5 lata temu

Jakie są dzisiejsze Niemcy? (1) - 5 lata temu

Terror w Monachium - 5 lata temu


Audycja niedokończona - 5 lata temu

Co łączy wp.pl i Zyklon B (1) - 5 lata temu
Niemcy państwem bezprawia? (3) - 5 lata temu
Polskie materace dla Niemców (7) - 5 lata temuKochajmy się wszyscy! (1) - 5 lata temu


Maćkowa codzienność - 5 lat temu

Maciek ma problemy... (1) - 5 lat temu


Komentarz Maćka... (1) - 5 lat temu
Kto jest lepszym "Polakiem"? (2) - 5 lat temu


Nasza nowa siedziba (5) - 5 lat temuJakich klientów unikać? (2) - 6 lat temu


Wspomnień czas (1) - 6 lat temuCo tu produkować? (4) - 6 lat temu
50 tys. VAT Maćka (1) - 6 lat temu

Okna z Polski (1) - 6 lat temu

Przewaga LTD nad GmbH - 6 lat temu


Dokąd emigrowałby Maciek? (1) - 6 lat temu

Fitblogerka w Kontestacji (1) - 6 lat temu


Niemiecka indoktrynacja (2) - 6 lat temu


O budownictwie w Niemczech (4) - 6 lat temuBytowska policja w akcji (3) - 6 lat temu

Maciej o nazizmie - 6 lat temu

Policja bytowska w akcji (1) - 6 lat temu


Socjal w Niemczech (16) - 6 lat temu

A co, jak przyjdzie kryzys? (1) - 6 lat temu

Maciej nie lubi Mercedesów! (1) - 6 lat temu


Niemcy moich marzeń (5) - 7 lat temu


Niemcy o Polakach... (7) - 7 lat temu

Policjantka lubi gaz - 7 lat temu

Delegacja to nie emigracja (3) - 7 lat temuDrutexomania (3) - 7 lat temu
Mała firma, a cieszy - 7 lat temu
MLM i inne tematy (10) - 7 lat temu
Czy czeka nas drugi Hitler? (2) - 7 lat temu


Rozmowy o emigracji c.d. (1) - 7 lat temuRozmowy o emigracji - 8 lat temu


Zostanę miliarderem! (9) - 8 lat temu

O walucie Euro - 8 lat temu

Okna i nie tylko... (5) - 8 lat temu


Polska: pierwsze wrażenie (41) - 8 lat temu

Rozbijemy układ! (7) - 8 lat temu

Za Odrą zapłacisz bykowe (1) - 8 lat temu


Układ zamkniętych okien (5) - 8 lat temu


Nie otwierajcie firm w Polsce (25) - 8 lat temu


Odwiedziny z Lichtensteinu (4) - 8 lat temu

Czy warto kupić dom w Anglii? (15) - 8 lat temu


Ciemne strony emigracji (7) - 8 lat temuO interesie Maćka (3) - 8 lat temuWybuchowy Klient (1) - 8 lat temuMaciej ujawnia swój sekret (19) - 8 lat temu


Dziś o życiu w Norwegii (15) - 8 lat temu

Gdzie tanio tankować... (19) - 8 lat temu


Wywiad z Marią i Tomkiem (11) - 8 lat temu


Pierwsza reklamacja (1) - 8 lat temu


Figielka o pracy w UK (9) - 8 lat temu


Polaku uśmiechaj się (11) - 8 lat temu

Wywiad z raperem Junior ER (16) - 8 lat temu
Samochód dojechał - 8 lat temu


Jak działa gospodarka? (5) - 9 lat temu

Pytania do emigrantów (10) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Fotowoltaika nowy sącz, nowy targ,... - - 20.00
Sklep colway Kolagen - - 20.00
Ubezpieczenia na życie nowy sącz - - 20.00
Jak wysłać fax do Niemiec - - 30.00
Nieruchomości Hiszpania - Torrevieja... - - 20.00
zarabianie przez internet - - 20.00
Praca w sieci przez internet - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt