Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 dni temu
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2012-11-07

Jan Fijor - załamany po wyborach

Nadający: Jan Fijor

Rozmawiamy o wyborach w USA, a na koniec rodzynek z ostrądyskusją o dotacjach.

KOMENTARZE

Łukasz 2012-11-07

WIELKIE dzięki Panowie za tak szybkie wrzucenie audycji! ;D

Łukasz 2012-11-08

Do dzwoniących: moim zdaniem bardzo fajnie, że dzwonicie, często zostaje coś ciekawego powiedzianego, spojrzenie na sprawę z innej perspektywy, ale proszę, nie przerywajcie non stop dyskusji w środku tematu, trochę szacunku dla Pana Fijora i Pana Cebulskiego...

Marishka 2012-11-08

No i nie udało mi się na antenie powiedzieć najważniejszej rzeczy :) 
 
A nie sądzisz, Janku, że skutecznie zmierzamy ku ogólnoświatowemu triumfu komunizmu/marksizmu o jakim nie mógł nawet marzyć tow. Lenin? Oczywiście, będzie to trochę inny rodzaj komunizmu, ale wciąż... 
 
Żyjemy w czasach wzmożonej globalnej (odgórnej!) nagonki na kapitalizm i bogactwo. I wszystko "pięknie" się ze sobą łączy... No i jeszcze to globalne zdziecinnienie wszędzie, nienawiść do samodzielności i odpowiedzialności i lizanie opiekuńczej ręki "kochającego rodzica" - rządu. Pal licho, że ta ręka często wali prosto w pysk, ale nic to, bo przecież to i tak dla ich "dobra". Tak jak małe dziecko nie ma wyboru, musi wierzyć w kochających je rodziców i nie może nic zrobić nawet jeśli ci rodzice je ewidentnie krzywdzą, tak samo zdziecinniali obywatele nic nie mogą zrobić, póki tkwią w tym stanie i takiej relacji (rodzic-dziecko) z państwem. Tacy obywatele będą łaknąć państwa opiekuńczego, które pozwoli im pozostać nieodpowiedzialnymi, uzależnionymi dziećmi i będą głosować na takiego prezydenta, który najbardziej będzie przypominał "kochającego rodzica".  
 
I właśnie taka zdziecinniała, roszczeniowa postawa obywateli skutecznie doprowadzi do triumfu już nawet nie socjalizmu, ale jednej wielkiej globalnej komuny i totalitaryzmu (ale tym razem w tęczowym opakowaniu). Ale pozostawiam tę teorię do szerszego rozwinięcia mojemu Mężowi, który jest jej autorem :)

Jaroslaw 2012-11-08

Mulatowi Obamie jest jeszcze to prawdziwego komunizmu daleko. Niech sobie rzadzi. W koncu udalo mu sie zabic Bin Ladena. Bylo to kosztowne ale coz; wprawienie Amerykanow w samozadowolenie kosztuje.  
 
Pipka Romney za mieki i za bialy byl dla murzyna.

Jaroslaw 2012-11-08

A swoja droga jak ktos dostanie to wyrok smierci. W najbardziej rozwinietym kraju na swiecie, to niebywale.

Jaroslaw 2012-11-08

A swoja droga jak ktos dostanie raka to wyrok smierci. W najbardziej rozwinietym kraju na swiecie, to niebywale.

Marriusz 2012-11-08

Przypomniał mi się dowcip o dwóch profesorach: 
"Spotyka się w barze dwóch profesorów. 
Jeden mówi do drugiego, że ma paskudną grupę studentów. Nic nie chcą się uczyć i są ciemni jak… Dalej opowiada, że: ”Raz im tłumaczę pewne zagadnienie, oni nic nie rozumieją drugi raz im tłumaczę, oni dalej nic trzeci, czwarty, piąty raz i w końcu sam zrozumiałem a oni dalej nic”. 
pzdr

Castiel 2012-11-08

Marishka - polecam film "Idiokracja", dużo mówi o obecnym systemie sprawowania władzy i wynikającym z tego systemie promującym socjalizm. 
=================== 
Ceny ziemi rosną kiedy jest na nią popyt, a popyt jest gdy gospodarka się rozwija i/lub przybywa chętnych vel obywateli. Dziś gospodarstwa nie chcą powiększać areałów, po 1 dopłaty już się kończą a jak unia padnie to skończą się od ręki, po 2 Europa się wyludnia czyli jest mniejszy zbyt na płody rolne, po 3 ciągle trend jest ze wsi do miasta nie odwrotnie. Młodzi już się ponacinali na kredyty i niezbyt kwapią się do ucieczki "na swoje"  
www.youtube.com 
 
Zbliża się dziura demograficzna, więc ceny ziemi prędko nie skoczą do góry, poza tym ziemia jest przewartościowana przez akcje rządu np. "rodzina na swoim" i dopłaty do ha. Wspomnąć można jeszcze o firmach, które zasadniczo się zwijają a nie skupują ziemie i się rozwijają. 
 
Nie spodziewam się też masowej histerii spowodowanej kryzysem i tego, że wszyscy nagle rzucą się na ziemię, prędzej klasa średnia pomyśli o inwestycjach w swoje MiŚ ie, biedni i tak nie mają oszczędności. 
Wielcy biznesmeni też owej ziemi skupować nie będą bo oni są największymi beneficjentami socjalizmu (licencje, cła, durne przepisy utrudniające wejście na rynek - to wszystko dla nich), i zajmą się wydawaniem swoich pieniędzy na przyjemności w tropikach. 
 
Jak mówi ludowa mądrość "jak sobie pościelesz tak się wyśpisz", zrobisz biznes plan "po najniższej linii oporu" czytaj na odpierdol takie i efekty tego będą.  
 
Cytując Pana Soap z filmu "Lock, Stock and Two Smoking Barrels" - "Pożyczę Ci moje pieniądze o ile istnieje szansa, że zobaczę je ponownie". 
 
Nie chcę wyjść na jakiegoś strasznego demotywatora, ale trochę krytyki się przyda. 
A i swoje 3 grosze dodałem do pomysłu na biznes w komentarzu pod poprzednią audycją. 
========================= 
Coś czuję, że Mitt Romney to taki liberał jak Tusk, byłby promował biznes a nie wolny rynek, czyli wymiana pupilków Obamy na pupilki Romneya - więcej ceł, więcej regulacji itd. Wygrał Obama czyli "komuna wiecznie żywa" może niedługo będą organizować pochody z goździkami na 1 maja... to i starzy Ruscy komuniści zapragną poczuć się w USA jak w domu. 
======================== 
Nie ma co się napalać na dopłaty bo niedługo się pokończą. Podatki zostaną bo ludzie przyzwyczaili się do płacenia, jak rolnicy się wzburzą, że nie mają dopłat to rząd zastraszy ich "nie zrobimy w tym roku skupu interwencyjnego" i sprawa jest pozamiatana. 
 
Pozdrawiam.

Castiel 2012-11-08

Ostatni telefon taki pesymistyczny o przepoczwarzaniu. Przepoczwarzać to się mogą i 50x co nie zmienia faktu, że kasa UE świeci pustkami, a gospodarki padają. Narobili długów teraz przyjdzie je spłacać, czytaj: podatki zostaną, a ulgi, zapomogi i dotacje się pokończą i taki malaryczny syf zostanie po UE - czyli dla tego w co się przepoczwarzy. Moim zdaniem po prostu powróci koncepcja państw narodowych a winnego nie będzie, i zakończy się przepoczwarzanie (replay z ZSRR).

jan M Fijor 2012-11-08

Catsielu drogi, masz rację i jej nie masz. Jeśli dojdzie do takich zmian, o jakich piszesz, to ludzie rzucą się na ziemnię ze zdwojoną energią. Znaczyć to będzie, że wreszcie panstwo przestało ingerować w fundament ekonomiczny, czyli w ziemię. Upadek państwa to raj.Ludzied muszą się wziąć do roboty, bo nie przeżyją. Na Zachdozie ziemi jest mało, bho ją zabudowal iw okresie liberalizmu. Polska jest jednak zapleczem (rezerwa) terytorialną. Ładny kraj, cicho, czysto, bociany, ładne kobiety, dobre żarcie. Ja widzę naszą szansę za ok. 100 lat, ale dyskontowanie tego feno menu rozpocznie się już wkrótce. czółko

Przedsiebiorca z UK 2012-11-08

Kamil prosze o wiecej szczegolow nt. twojego wykladu na Wyspach, kiedy i gdzie?na twoim blogu nie potrafie znalezc informacji na ten temat. 
Pozdrawiam

Przedsiebiorca z UK 2012-11-08

Sorki, znalazlem link. Dla innych zainteresowanych : www.pbws.org.uk

LIGHTOWSKI 2012-11-08

Janku bardzo pocieszny i realny komentarz. Na sto lat widzę roboty jest, w tym polskim piekiełku, czyli na jakieś 36 525 dni, kto wie może dożyjemy raju na tym terenie, co przez 24 godziny toczy się GRA(...)  
Pytanie czy to musi być koniecznie tak jak z Żydami, którzy błąkali się po pustyni przez 40 lat bo bali się wejść do Ziemi Obiecanej i dopiero po tym jak "starszyzna" pomarła i wraz z nimi system przekonań oraz oparty na lękach i strachu system wartości dopiero wtedy nastało bardziej RAJSKIE DZIŚ. 
 
@8 Castiel "Idiokracja" bardzo na czasie, przekomiczny film aż się miejscami płakać chce i ze smutku wynikającej z głupoty i ze śmiechu też. 
Ponieważ teraz temat powyborczy i jak już o filmach to polecam film Marcela Łozińskiego "JAK TO SIĘ ROBI" z 2006 roku. Główna postać: Piotr Tymochowicz i znani politycy tamtych czasów oraz kilka osób zgarniętych z ulicy. Po rozmowach ze znajomymi z klubów m.in. ASBiRO i Toastmasters widzę mało znany obraz politycznej rzeczywistości tamtych i dzisiejszych czasów . 
 
Janku i Kamilu oraz radośni, uśmiechnięci słuchacze pozdrawiam serdecznie wolności, sukcesów, zdrowia, białego PR-u, stosowania porad praktyków i przede wszystkim szczęśliwości życząc ;) 
 
Piotr Wojciech Dynak  
 
PS: liczy się tylko teraz, ta chwila bo tylko ten jeden oddech w tej chwili mamy.... "Dzisiejszy dzień to jutro, o które martwiłeś się wczoraj". Kto zrozumiał to zrozumiał i zgodził się wewnętrznie... A kto praktykuje, stosuje i planuje?

LIGHTOWSKI 2012-11-08

PS2: co z akcją zmieleni.pl i ciekawi mnie co na ten temat myślą słuchacze KonteStacji?:  
 
www.zmieleni.pl 
www.zmieleni

kontestatornia 2012-11-09

Prowadzący czasami zachowuje się jak niepełnosprawny umysłowo. W ten sposób to może rozmawiać w swoim domu a nie publicznie prowadzić rozmowę jakby nie było z gościem. Nie wiem skąd Fijor ma tyle cierpliwości żeby tolerować lekceważacy sposób bycia tego debila.

kontestatornia 2012-11-09

Prowadzący czasami zachowuje się jak niepełnosprawny umysłowo. W ten sposób to może rozmawiać w swoim domu a nie publicznie prowadzić rozmowę jakby nie było z gościem. Nie wiem skąd Fijor ma tyle cierpliwości żeby tolerować lekceważacy sposób bycia tego ignoranta.

kontestatornia 2012-11-09

Prowadzący czasami zachowuje się jak niepełnosprawny umysłowo. W ten sposób to może rozmawiać w swoim domu a nie publicznie prowadzić rozmowę jakby nie było z poważnym człowiekiem. Nie wiem skąd Fijor ma tyle cierpliwości żeby tolerować lekceważacy sposób bycia tego ignoranta.

Łukasz 2012-11-09

@kontestatornia - chyba nie wiesz kim jest osoba, która prowadzi audycję. Poza tym zawsze możesz się zamienić, zobaczylibyśmy jakby Ci poszło.

NJNorbert 2012-11-09

Witam ! 
Barack wygral poniewaz Mitt byl malo klarowny a tak wogole to byl kiepskim kandydatem (R) . Natomiast Obama wiekszosc wyborcow Obamy to byli afroamerykanini ktorzy glosowali bez jakiegokolwiek pojecia o jego programie,wiedzieli 2 rzeczy ze naklada na "potrzebujacych" - czytaj nierobow i nieudacznikow , i druga wazny aspekt to ze musza wspierac "swojego" , co mozna uznac za swoisty rasizm. 
Pzdr zza wody

jan M Fijor 2012-11-09

@kontestatornia, ja nie rozumiem o jakim ignorancie tych piszesz. Prowadzący, to ja jestem (Fijor). Więc mam cierpliwośc, czy mam lekceważący stosunek. Chciałbym zrozumieć ten zarzut. 
 
Ukłony

Lutzky 2012-11-09

@Janek, kontestatornia miała na myśli Kamila.

jan M Fijor 2012-11-09

@kontestatornia - my właśnie nadajemy ze swoich domów, stąd taka firma rozmowy. Ja się na Kamila nie boczę, niech ma swoje zdanie. tak jest zawsze lepiej i ciekawiej.  
 
pozdr

Castiel 2012-11-09

Janku ludzie przeżyli 2 wojny światowe, ZSRR, okupację więc i teraz sobie poradzą. Trzeba będzie obniżyć standard życia, będą sobie wystawać "marsze oburzonych" a z miesiąca na miesiąc ten standard będzie się obniżał. Zamiast inwestować, rozkręcać biznesy itp. będzie się więcej czasu i pieniędzy przeznaczać na walkę z opresyjnym systemem - nawiasem już tak jest ale będzie w jeszcze większym zakresie. 
 
Ludzie nie rzucą się na ziemię. Są dane mówiące o tym, że 70% Polaków żyje od wypłaty do wypłaty i praktycznie nie ma żadnych oszczędności, a Ci którzy je mają albo inwestują w siebie i swoje działalności albo chomikują żeby przetrwać czarną godzinę - cały czas ubywa jednych i drugich przez niż demograficzny, i nowe kwiatki w prawie gospodarczym jakie serwują zarówno nasi politycy jak i Ci z UE. 
 
Ciekawą teorię wysuwa Stanisław Michałkiewicz, mianowicie nasi sąsiedzi Niemcy i Rosjanie planują za pomocą swoich wpływów lobby itp. zrobić z RP zaścianek składający się z lasów, łąk, autostrad i złóż. W sumie do węgla i tak się dopłaca, żeby go sprzedawać za granicę, prawo podatkowe łaskawe jest tylko dla zagranicznych inwestorów, większość środków z Unijnych funduszy idzie na drogi... czyli w sumie wszystko się zgadza. Plany mitteleuropa wiecznie żywy. 
 
================ 
 
Jeśli już prorokować na przyszłość to są 3 drogi. 
1 - na świecie znajdzie się duże państwo, które stanie się pionierem we wdrażaniu kapitalizmu i tam będą uciekać ludzie, szukający wolności i poprawy swojej sytuacji materialnej. 
2 - w końcu znajdzie się ktoś godny zastąpienia JKMa i sformuje się prawdziwą prawicę a nie takiego matrixa jakim jest PiS. 
3 - dwie powyższe drogi zawiodą, i trzeba będzie sobie radzić. Będzie ciężko, ale nie takie czasy ludzie przetrwali. 
 
=========== 
 
Dzięki Piotrze za polecenie filmu, wolnym czasem na pewno obejrzę. 
 
========== 
 
Kontestatornia - zarówno Janek jak i Kamil są dobrymi znajomymi co wnoszę właśnie po sposobie prowadzenia ich audycji. W takim układzie nie da się uniknąć sporów, ba to właśnie podczas sprzeczek powstają najbardziej konstruktywne wnioski.

Pawinho 2012-11-09

Świetna audycja,prawdopodobnie rzadko sie zdarza różnica zdań miedzy Kamilem a Jankiem(prosze mi wybaczyć ,Dżankiem) ale miło słuchać własnie taką wymiane poglądów. 
Za to was cenie i kontestacje, że jesteście sobą na antenie i bezskrepowania wyrażacie swoja opinie 
 
A jingiel Dżanek powinien być nominowany do nagrody Grammy.wyrazy uznania dla twórcy

darek 2012-11-09

Ja słyszałem proste uzasadnienie dlaczego wygrał Obama. 
Romney chciał więcej na zbrojenia, a Obama na socjal. 
 
Wg. przeciętnych ludzi z dwojga złego lepiej wydać na socjal niż na zbrojenia - bo zbrojenia dotyczą często jakichś samolotów, które powędrują na drugi koniec świata, z czego przeciętny Amerykanin nic nie skorzysta, a z socjalu ma szanse skorzystać i kasa zostaje w kraju.

Barrett 2012-11-09

Kamilu, jeżeli czytasz komentarze nas, skromnych słuchaczy chciałbym zadać Ci pytanie: 
 
Kiedy startuje inkubator Asbiro w UK dla freelancerów z PL? Słuchając już Ciebie kilka lat podejrzewam, że ten pomysł chodzi Ci już po głowie ;).

Kikimora 2012-11-09

Dziękuję a tą audycję, bardzo dobrze się słuchało. Nie będę z nikim polemizować na temat redystrybucji, bo szkoda mi na to czasu i energii, ale po prostu powiem Ci Janku, że się z Tobą zgadzam. Dziękuję raz jeszcze, pozdrawiam

Rodzina Radia Kontestacja 2012-11-10

ja pierdzielę, ale obciachowa zajawka... :D :D :D

kobza 2012-11-10

Faktycznie obciachowa! 
 
W tym przyjemnym sporze między Kamilem i Jankien nt dopłąt racje miał i Kamil i Janek - jak to w zyciu bywa.  
 
Castiel napisał: "Ciekawą teorię wysuwa Stanisław Michałkiewicz, mianowicie nasi sąsiedzi Niemcy i Rosjanie planują za pomocą swoich wpływów lobby itp. zrobić z RP zaścianek składający się z lasów, łąk, autostrad i złóż. W sumie do węgla i tak się dopłaca, żeby go sprzedawać za granicę, prawo podatkowe łaskawe jest tylko dla zagranicznych inwestorów, większość środków z Unijnych funduszy idzie na drogi... czyli w sumie wszystko się zgadza. Plany mitteleuropa wiecznie żywy. " 
 
Oj bardzo zywy i tak dlugo będzie zywy jak dlugo Polacy sobie na taki stan rzeczy pozwalają. Rzad Rosji, Niemiec czy jakiegokolwiek kraju reprezentuje po prostu swoje interesy, a że Polski rząd nie reprezentuje naszego/swojego interesu, to do kogo my mamy mieć pretensje?  
 
Mi się tylko niedobrze robi, że jednak Polska WYPRACOWAŁA sobie wizerunek bidnego kraju dziadów i nikt nas poważnie nie traktuje - jak jesteś za granicą to musisz sobie wywalczyć dobrą "opinie". Bo jak slyszą, że jesteś z Polski to "robi" się taki poblazliwy/infantylny klimacik. Zrozumie mnie tylko ten, ktory dluzej pobyl za granicą.  
Panie Janku, proszę - tak jak Pan zadeklarował - powiedzieć kilka słów o KOSZTACH emigracji! Jestem bardzo ciekawa jakie to są koszta wg Pana.  
 
Zagadzam się z Panem, że robienie interesu z ziemią pod Pana "wodzostwem" jest przejawem NIESTETY niesamodzielnosci kontestatorów.

Barrett 2012-11-10

Skoro Janek jest zdesperowany do takich pomysłów jak dopłaty to znaczy, że nie wierzy w nas. Nie wierzy w jakiekolwiek większe zwycięstwo wolności, które miałoby nastąpić w najbliższym czasie i zrezygnowany wchodzi w tryby systemu. 
 
To nie za dobrze świadczy o Nas słuchaczach. Za mało się staramy. Czytanie Misesa nie wystarczy.

SKŁ 2012-11-11

Niestety przez huragan nie dość, że nieszczęście dla ludzi to pewnie jeszcze miało to wpływ na wybór Obamy. 
Nowy jingel (po tylu latach!) fajny.

Castiel 2012-11-11

Barrett odpowiedz sobie na pytanie ten system szybciej się zawali jak będziemy z niego korzystać czy kiedy część kasy po prostu zostanie niespożytkowana i trafi do wora zwanego budżetem i będzie na 13 premie dla urzędasów?  
 
Nic tak nie osłabia socjalizmu jak korzystanie z grantów jakie proponuje... no chyba, że ktoś jest na tyle naiwny i uważa iż pazerność rządu w jakiś magiczny sposób się zmniejszy kiedy część obywateli honorowo zrezygnuje z korzystania z dopłat, jednocześnie cały czas płacąc na ten chory system. Takie działanie raczej dodatkowo, może rozbudzić apetyt rządzących widzących rosnącą grupę frajerów, których się doi ile się da a oni nawet nie upominają się o to co się im należy. 
 
Robić w jajo rząd na podatkach, zasilać szarą strefę i wykorzystywać wszelkie socjalistyczne pomysły ile się da... a bankructwo państwa szybko zrewiduje poczynania polityków. 
 
==================== 
 
Kobza zasadniczo staram się nie wypowiadać za "my" co najwyżej mogę za siebie i osoby, których poglądy dobrze znam. 
Osobiście pretensje mam do wyborców PiSu PO RPP SLD PSL PJN, że z uporem maniaka dają się robić w jajo, i łykają wszelaki syf z TV byleby był owinięty w ładny papierek. 
 
Nie zgodzę się co do stwierdzenia, że RP wypracowała sobie wizerunek jaki ma. W myśl zasady "kto się nie rozwija ten się cofa" my utkwiliśmy w politycznym marazmie, który najlepiej podsumowują groteskowe spory PO i PiSu np. o parady równości, czy długość wieku emerytalnego.  
 
Obecnie cały świat wydaje się prowadzony przez wariatów, ale o ile inni wariaci starają się za pomocą szalonych pomysłów zaspokajać potrzeby swoich wyborców raz im wychodzi raz nie. Za to nasze "elity" polityczne olały całkowicie potrzeby Polaków, skupiając się całkowicie na wewnętrznych przepychanka i zgrywaniu gwiazdorów w mediach, oczywiście cały czas wspierając "biznes" czyli wszelkiego rodzaju spółki skarbu, czy inne związki zawodowe.

Tomkiewicz 2012-11-11

#32 
 
@Castiel napisał: " odpowiedz sobie na pytanie ten system szybciej się zawali jak będziemy z niego korzystać " 
 
A Ty Castiel odpowiedz sobie przed samym sobą zupełnie szczerze - czy naprawdę brałbyś z powodu rzekomego przeświadczenia, jakoby ssanie z UE miało spowodować jej kolaps, czy też jest to łatwy redystrybucyjny pieniądz, który dostajesz jak napiszesz dobry wniosek, gdzie często pada termin "razem" lub "wspólnie"?  
 
A może jedno i drugie? Ale bądź szczery - przed sobą. Mi nie musisz nawijać kolejnej racjonalizacji z gatunku BioręCoMoje :)

evilClown 2012-11-11

Ale głupotę zrobiliście, ze nie kupujemy ziemi. Masakra.

jan M Fijor 2012-11-11

Chcecie kupować ziemie, to kupujcie. ja nie jestem do niczego potrzebny, poza tym, ze doradze gdzie kupić, jak i za ile. Przeciez na pewno jest ktos, kto to moze pociagnac. Ja rzucilem temat, uwazam, ze jest to dobry pomysl, wiec ktos kto sie ze mna zgadza, moze z niego korzystać. Nie mam czasu ani zdrowia, żeby samemu to realizować. Wy jesteście młodsi, macie więcej motywacji i energii, zróbcie to. ja myslę o innych przedsięwzięciach i wkrótce poinformuje. Nie może być jednak tak, ze tylko ja będę przedsiębiorczy a reszta "się załapie". Trzeba włożyć wysiłek.  
 
pozdrawiam

Castiel 2012-11-11

Tomkiewicz w socjalizmie nie ma czegoś takiego jak "łatwe pieniądze od rządu" bo chyba najpierw trzeba było na to wybulić!! Już z 8 lat poprawiam ludzi, że nie ma nic za darmo, że jak rząd coś daje to musi zabrać 3x tyle ... a od Ciebie się dowiaduje, że jednak nie, łatwe pieniążki dostanę i będę, żył w krainie wiecznej szczęśliwości. 
 
Chciałem przypomnieć, że największe problemy UE sprawiła Grecja, gdzie sadzili nawet plastikowe drzewka oliwne tylko po to, żeby brać dopłaty. Czy Grecja przyczyniła się do kryzysu i problemów w UE? - sam sobie odpowiedz. 
 
PS. sorry, że jako ohydny kapitalista muszę myśleć racjonalnie, a nie bujać sobie w obłokach "łatwych pieniędzy", i walki z rządem przez dobrowolne oddawanie mu swoich pieniędzy. 
 
============= 
 
Janku co prawda to racja ziemia w okolicach Siedlec skoczyła wielokrotnie. Rodzinny biznes rozkręcaliśmy 10 lat temu, kawałek bagnistej ziemi za 20tys. zł a dziś ta sama działka 500tys. zł kosztuje + uzbrojenie, utwardzenie, hala to tak sporo ponad dużą bańkę wyjdzie, analogiczna działka koło naszej jest wyceniona na kilkaset tysięcy... trochę szkoda, że od razu więcej się nie kupiło.  
Dziś ceny są wysokie ale o ile jeszcze dwa lata temu jeszcze jacyś kupcy się u sąsiada kręcili to od tamtego czasu nikogo nowego nie widać. Moje obserwacje są takie, że nowe firmy które powstały w okolicy są na kredyt i zasadniczo już się zwijają, co mnie osobiście smuci bo im większa zabudowa dookoła mnie tym bardziej rośnie cena naszego biznesu. 
 
www.polskieradio.pl 
 
Sam pomysł dobry, odpowiedzialność duża, ryzyko też spore... ale hej nie ma ryzyka nie ma zabawy! 
 
Pozdrawiam.

Barrett 2012-11-12

@Castiel 
 
Nie musisz oddawać rządowi pieniędzy, jest wiele dróg unikania podatków o których jeszcze nie wiesz (bo nie słuchasz Kamila chyba ;). Oto jedna z nich:  
 
www.companieshouse.gov.uk

Castiel 2012-11-12

No ja Cie bardzo przepraszam, ale internetowego radia to ja nie prowadzę i sobie nie mogę przenieść do UK działalności, a nawet gdyby to progiem podatkowym załapuje się na płacenie całkiem pokaźnej sumy i to w funtach... to ja już wolę złotówki, i swojskie metody "obchodzenia systemu". 
 
Chyba myślisz o Polskich przedsiębiorcach jak o idiotach, jak rząd każe robić od A do Z to się tak robi, otóż NIE! Każda firma, ma swoje sposoby na obniżanie kosztów podatkowych i w zależności od rodzaju działalności dostosowuje się metody.  
 
PS. co ma piernik do wiatraka? Ja piszę o tym, że szybciej cały ten debilny system padnie jak będzie się brać dotacje i robić urzędasów w jajo (ale myślałem, że to chociaż jest oczywiste). 
A Ty starasz się tu przekonywać "nie, bo wiesz jak nie będziesz brał dotacji tylko będziesz unikał podatków to będzie dobre, a jak weźmiesz dotacje to stanie się złe". 
Muszę płacić na te dopłaty czy chce czy nie! Nawet Kamil płaci VAT jak cokolwiek kupuje i akcyzę jak jedzie autem. Skoro pod przymusem trzeba płacić to chociaż z własnej woli należy brać, bo ta kasa w ten czy inny sposób się zmarnuje... o ile trafi do rozsądnego przedsiębiorcy to nie, a jak np. do pijaka to już tak.

darek 2012-11-12

Przypomnę tylko, że swego czasu Lenin rzucił słynne hasło : "kraść zagrabione " ! 
Chodziło mu o to, że własność w gruncie rzeczy pochodzi z pracy robotników więc jak robotnik ukradnie coś przedsiębiorcy to jakby odbierał swoje. 
 
Ciekawe, że dzisiaj powracamy jakby do hasła Lenina tylko w nowej wersji.

Castiel 2012-11-12

No trochę nietrafione porównanie.  
 
Przedsiębiorcy siłą nikogo do pracy nie zmuszali, nie zmuszali też klientów do zakupu swoich towarów = brak przymusu = wolność wyboru = brak winy. Więc nie było mowy o żadnym "kraść zagrabione" co jest zwykłą nowomową, bardziej pasuje "kraść zarobione" czyli normalne KRAŚĆ (na czym zresztą socjalizm się opiera). 
 
Rząd natomiast siłą odbiera moją własność, jak staram się aby jak najmniej mnie okradł to jest dobrze, a kiedy chce ją odzyskać ponownie to zostaje nazwany złodziejem - coś ta logika pokręcona jest.

haratyna 2012-11-12

aj peda 5 ;)))

Castiel 2012-11-12

Moim zdaniem porównanie Darku nietrafione. 
 
Przedsiębiorcy nikogo nie zmuszali do pracy, nie zmuszali też do zakupu swoich towarów = brak przymusu = wolność wyboru = brak przestępstwa. "Kraść zagrabione" to zwykła nowomowa, bardziej pasuje "kraść zarobione" albo zwyczajne KRAŚĆ (na czym zresztą socjalizm się opiera). 
 
W obecnej sytuacji jestem OKRADANY przez rząd, który zabiera mi moją własność na swoje widzimisie POD PRZYMUSEM. Kiedy staram się bronić swojej własności to jest w porządku, a kiedy staram się jakąś jej część odzyskać to staję się złodziejem... trochę pokręcona logika, całkowicie sprzeczna z moim zapatrywaniem na moralne działanie. 
 
PS. ja tam się Rosjanom nie dziwię, że łyknęli komunizm, wystarczy się zapoznać z książką "Rosja Carów" - Richarda Pipesa. Chłopi byli niewolnikami niemal do końca XIX w. a później zrobili im coś na kształt kołchozów i nazwali to "wspólnotami gminnymi".  
 
"Po 19 lutego 1861 sytuacja chłopa była więc niejednoznaczna. Co prawda uwolniony został od znienawidzonej władzy pana; dzięki temu najgorsza cecha poddaństwa zniknęła. Zarazem jednak pod wieloma względami pozostał odizolowany od reszty społeczeństwa i nadal był przywiązany do ziemi" 
 
Przemysł był opanowany przez wąską grupę bojarów sprzężonych z rządem - prawie tak jak dziś. 
Kapitalizmu w Rosji praktycznie nie było dlatego tak gładko przeszli na socjalizm. 
 
Pozdrawiam.

Barrett 2012-11-12

@Castiel: 
 
Wymówki ;P. Gdybyś się zorientował wiedziałbyś, że w UK też można robić sobie koszty, dzięki czemu nie przekroczysz progu (ostatnio nawet było to wytłumaczone na blogu Kamla). A karmienie tamtego systemu jest na pewno mniej szkodliwe dla gospodarki niż naszego. 
 
Kamil Cebulski odlicza sobie VAT. Oczywiście to też dawanie usług urzędnikom. Jednak z drugiej strony może dzięki temu prowadzić inkubator i sprzedawać DVD z seminarium "Jak nie płacić ZUS": 
 
www.alternatus.pl  
 
Uczestnictwo w systemie w ramach walki z nim jest sabotażem. Kamil pewnie niejednemu urzędnikowi odebrał już etat. To rozsądne. Branie dotacji "w ramach zwrotu podatku" dla własnej korzyści, co przyczynia się do wzrostu zatrudnienia urzędników  
 
A co do upadku systemu, klasyka: 
 
pl.wikipedia.org

Barrett 2012-11-12

Urwało koniec: 
 
Branie dotacji "w ramach zwrotu podatku" dla własnej korzyści, co przyczynia się do wzrostu zatrudnienia urzędników jest nie tyle niemoralne, co "desperackie".

kobza 2012-11-12

Barrett, szybciej jest to niemoralne niz desperackie. Gdzie widzisz desperackie posunięcie, aby wykorzystać akutalne okazje?

kobza 2012-11-12

Ale i okreslenie "niemoralne" tutaj nie pasuje. Niemoralne to jest okrasc niewidomego, sprzedawać swoje ciało na ulicy.  
 
Ale przede wszystkim niemoralne to jest zyc w kraju i pozwalać politykom na to, co aktualnei robią.  
Niemoralne to jest chować głowę w piasek, kiedy wypadałoby natychmiast reagować! 
 
Wydaje mi się ze kwestie dopłat to i tak wyolbrzymienie problemu i potępić może tylko ten, który calkowicie odciął się od systemu.

Barrett 2012-11-13

@45 
 
Jasne, że desperackie. Po co brać dopłaty skoro ziemia rolna nie jest opodatkowana przy sprzedaży? Po co brać zwiększające biurokrację dotacje jako tzw "zwrot podatku", skoro można mieć firmę w UK i w ogóle go nie zapłacić, a działać w PL? 
 
Przypominam, że w UE obowiązuje swoboda działalności gospodarczej (bardzo względna, ale lepsze to niż użeranie się z polskim US). 
 
Można też działać na szaro, co jest lepsze dla gospodarki niż branie dotacji, bo - i tu znowu oczywista prawda - ubywa Tuskowi pretekst do utrzymywania etatów w administracji ;).

Castiel 2012-11-13

Ja widzę po wypowiedziach morze naiwności. Niby jakby ileś % przedsiębiorców nie wzięło dopłat to urzędasów by ubyło? NIE! Właśnie nie rozumiecie posunięć rządu, który robi to samo od 46' - jak jakiś projekt nie działa to nie dlatego, że urzędasów jest "za dużo" tylko "ZA MAŁO" i efekt jest odwrotny do zamierzonego.  
 
Na kiego mam koszty ciąć w UK jak to samo muszę w RP robić? Jak w RP zapłacę kilka tys. zł / rok to stracę a jak w UK zapłacę załóżmy 1/3 mniej ale w funtach to zarobię tak? - niby że kurs wymiany waluty to nieważny jest, ani to że zarabiam i wydaje w złotówkach? I to uzasadnienie, że jak moje pieniądze pójdą do szpitali, szkół, emerytów itp. w Anglii to będzie jakieś "mniejsze zło", szczerze mam gdzieś który złodziej i na co wydaje to co ukradł. 
PS. wolę Polskie gówno w polu niż fiołki w Neapolu, inaczej już by mnie tu nie było. 
 
"Kamil sobie VAT odlicza" wyobraź sobie, że jakieś 99% przedsiębiorców też to robi, niezwykłe co nie? Z tym, że całego VATu nie da się odliczyć. Nie wrzucisz w koszty "pójście do kina" albo "kolacji w knajpie". 
 
Szczerze wątpię, żeby komuś "Kamil zabrał pracę" bo urzędników systematycznie przybywa, właśnie przez to, że "potrzeba więcej ludzi na froncie społecznej niesprawiedliwości, zacieśniania współpracy, zwiększania jakości" i inne takie pierdoły. 
 
Zakładając, że NIKT nie weźmie dopłat co to zmieni? Dumny rząd będzie chwalić się ile to pieniędzy mu nie zostało, ile to kolejnych debilnych inwestycji poczynił, że w ZUSach to już złote klamki i że kilka tysięcy nowych urzędników MA PRACĘ, bo przecież jak lud usłyszy "dali pracę" to mu się mózg wyłącza i zaczynają się jarać tym rządem. Dla mnie im szybciej to wszystko pierdolnie tym lepiej, może gro ciemniaków przejrzy na oczy i coś się zmieni. 
 
Tych którzy dopłat nie biorą mogę zrozumieć - uważają np., że branie dopłat obciąża dodatkowo nie tylko ich ale i innych, że to kolejny "ptaszek" w rubryce rządu pt. "firma z naszych pieniędzy" i inne takie niepewności bardziej z sumienia niż z rozsądku. Jak ktoś nie chce niech nie bierze, ale jakieś najazdy na biorących też większego sensu nie mają.

kobza 2012-11-13

Barrett, zakładając firmę w UK to SZCZYT desperacji. Nie mowie ze to złe, ale to wciąż desperacja. Polacy dalej muszą kryć się ze wszystkim, kombinować jak za PRL, bo w kraju normalnie funkcjonować się nie da.

Barrett 2012-11-14

To logiczne, już tłumaczę: 
 
Nikt nie bierze dopłat -> Więcej kasy zostaje w budżecie -> Dynamika wzrostu zadłużenia spada -> Oddalamy w czasie widmo podwyżki podatków lub hiperinflacji.  
 
Każda kropelka wolności się liczy, metafora zbitej szyby rulez. 
 
"Z tym, że całego VATu nie da się odliczyć. Nie wrzucisz w koszty "pójście do kina" albo "kolacji w knajpie"." 
 
W UK pójście do knajpy to jest "spotkanie biznesowe", a do kina "impreza dla pracowników" ;). Alternatywnie koszty życia dyrektora ;) Tylko trzeba tam biznes robić, a nie w PL. 
 
Skoro "mniejsze zło" nie ma znaczenia może przestaniemy się myć? Tracenie czasu na kąpiel byłoby mniejszym złem, ale po co to robić skoro można cuchnąć na randce i sobie nie poruchać ;)?  
 
A zresztą już zaorałem ten pogląd pod poprzednią audycją.

Castiel 2012-11-14

Barrett zadaj sobie 1 zajebiste pytanie, czy lepiej kiedy kasa jest w kieszeni ludzi czy rządu i kto lepiej nią rozporządza.  
 
Dynamika zadłużenia ROŚNIE proporcjonalnie do wielkości budżetu, a jak ludzie nie biorą dopłat to budżet jest większy, i można inwestować np. w PKP -> PKP się rozrasta -> rozrośnięte PKP przynosi jeszcze większe straty niż przed inwestycją. O ile część dopłat przyniesie komuś zysk bo dobrze zainwestuje to inwestycje rządowe praktycznie zawsze przynoszą straty. 
To nie są trudne rzeczy bo trwa to już w chuj lat, jak tego nie widzisz to nie mamy o czym gadać. 
 
Już RP dobiła do punktu gdzie NIE DA SIĘ ZWIĘKSZAĆ PODATKÓW, bo wszyscy spieprzą do szarej strefy i finał będzie taki, że państwo jeszcze szybciej zbankrutuje. 
 
Masz jakieś dziwne niezrozumiałe dla mnie przeświadczenie, że w Anglii to jest Nibylandia, otóż muszę Cię zasmucić NIE JEST. Też mają urząd skarbowy, też padają firmy przez błędy urzędników, też nie da się odliczyć wszystkich kosztów pracowniczych i podatków choć proporcjonalnie do ich zarobków są mniejsze. Poza tym koszta o których piszesz musiałbym ponieść w ANGLII a ja mieszkam w POLSCE to już wolę zapłacić ten VAT a nie tracić czas i pieniądze, żeby sobie do UK latać na kolacje co jest absurdem do kwadratu. 
 
Nie wiem o jakim "mniejszym źle" piszesz. Branie i nie branie dopłat nie ma nic wspólnego ze złem. Biorąc dopłatę przyczyniasz się do przeświadczenia rządu, że robi dobrze dając dopłatę chociaż robi źle bo musi wcześniej ograbić podatników, nie biorąc dopłat zwiększasz ilość urzędasów i programów pomocowych również ograbiając podatników... obie opcje chujowe, i żadnej nie da się zmienić przy tych rządach. 
 
Z kąpielą to jak tam sobie lubisz tak sobie rób, zasadniczo ludzie (i ja też) wolą czystość ale jak chcesz capić jak bezdomny z dworca, mi to leży martwym bykiem o ile nie będę musiał tego wąchać. 
 
kobza - to bardziej zależy od charakteru prowadzonej działalności, jak koszty będą porównywalne to nie ma sensu się przenosić, ale jak jest możliwość i się nie straci to czemu nie? Matematyka przy tym wyborze ma większe znaczenie niż sumienie.

Barrett 2012-11-14

52. Jeszcze jest pole do podatkowego popisu w PL. W historii świata zdarzały się większe stawki (bodajże 106% w przedwojennej Szwecji) ;). 
 
Nie trzeba być w UK, żeby zjeść kolację biznesową. Wystarczy mieć tam biznes ;). Tamtejszy ustrój ma swoje wady, ale zasadnicza przewaga jest taka, że prawo jest zwyczajowe, nie tak ostro przestrzegane - a przede wszystkim stabilne. Jest to w dodatku tańsze księgowo, niż firma w Hong-kongu ;) 
 
Branie dotacji to nie tylko dawanie usługi urzędnikom, ale też dawanie im psychologicznego przeświadczenia, że są potrzebni. Rządu nie byłoby stać na utrzymywanie niepotrzebnych miejsc pracy w urzędach. Kto był w Warszawskim US ten wie, że jest tam za mało urzędników do obsługi nadmuchanego polskiego prawa - nawet nie weryfikują faktur VAT ;)  
 
Pokażmy urzędnikom, że są niepotrzebni. A jak nie, to dalej oglądajmy premiera tego kraju, który żebra właśnie kolejną kupkę kradzionego hajsu od Komisji Europejskiej. Ciekawe, co zrobią biorący dotacje w rzeczywistości jej braku - obudzą się z ręką w nocniku ;)

kundel 2012-11-14

Kamil, gratuluję kręgosłupa moralnego i trzeźwego myślenia. Nie daj się, bo mam wrażenie że unijne pranie mózgów sięga już nawet do takich autorytetów jak pan Janek, nie wspominając już o ludziach uważających się za wolnościowców :( 
 
I jeszcze jedna uwaga - fajnie byłoby ponownie skompresować audio tego odcinka, bo dźwięk straszny, przykład w okolicy 44. minuty.

Castiel 2012-11-14

Barrett faktycznie masz racje, mój błąd użyłem skrótu myślowego. Chodziło mi o podnoszenie podatków w celu ich pobierania a nie powiększania szarej strefy. Podatki mogą i na 500% dochodu ustalić i co z tego? Wała zobaczą te pieniądze, jedyne kto straci to ludzie z "budżetówki" zmuszeni do płacenia podatków i bez możliwości ucieczki w szarą strefę. 
 
Nie opłaca mi się przenosić firmy o moim profilu działalności do UK, to w zasadzie wyczerpuje temat. 
 
Czekaj czegoś nie rozumiem... rządów nie byłoby stać utrzymywać urzędników gdy nie dawał dopłat, ale gdy daje dopłaty to go stać?  
Urzędników przybywa właśnie dlatego, że nie wszyscy biorą dopłaty i staje się to "problemem państwa ds. zwiększenia oferty i jakości usług" czyli na polski - więcej urzędów i więcej urzędników. 
 
Większość urzędników jest całkowicie zbędna. Użyteczność urzędników ma się nijak do ich ilości. Rząd może wymyślić "kolejne prawo regulujące naliczanie i pobieranie odliczeń podatku dochodowego" i już jest miejsce dla całej tej masy urzędasów którzy wcześniej wypełniali wnioski o dotacje. 
 
Strasznie upraszczasz temat dopłat. To wcale nie jest tak, że wszyscy "żyli z dotacji". Spora część unowocześniła swoje przedsiębiorstwa, zakładali je od zera itp. Część się przeinwestowała i teraz żyją "od kredytu do kredytu". Ci którzy działali z głową zyskali, wszyscy robiący inaczej stracili + stracili wszyscy zmuszeni do dopłat. 
 
Najlepszym sposobem na zmiany jest edukacja, znajomych, rodziny itp. Przydałaby się jeszcze jakaś partia nie kojarząca się z Korwinem, o poglądach wolnorynkowych i konserwatywnych z porządnym frontmenem. 
 
Kundel - Kamil ma swoje emocjonalne przesłanki dotyczące dopłat i ja to rozumiem, ale Twój stosunek do Janka i wolnościowców będącymi zwolennikami Makiawelizmu gospodarczego jest niesprawiedliwe. Też jesteśmy przeciwnikami wszelkiego rodzaju dopłat, i interwencji państwa a Ty piszesz "...unijne pranie mózgów sięga już nawet do..." NA NAS TO PRANIE NIE DZIAŁA.  
 
Pozdrawiam.

LordBlick 2012-11-15

@Barrett: "Nikt nie bierze dopłat -> Więcej kasy zostaje w budżecie -> Dynamika wzrostu zadłużenia spada -> Oddalamy w czasie widmo podwyżki podatków lub hiperinflacji. " 
Cały szwindel z dopłatami jest taki, że jak ktoś nie weźmie, to one wcale nie wracają do budżetu krajowego, tylko wracają jako niewykorzystane do UE, więc tego typu tezy padają na pysk. Za to opłata za członkostwo w UE jest stała i nieuchronna...

Barrett 2012-11-18

55. To, ile dostanie Polski rząd od Unii zależy od tego ile środków wcześniej zostało rozdystrybuowanych. Ostatni przykład Grecji niech będzie potwierdzeniem;) 
 
Nie musisz mi wierzyć, ale przekonasz się, jak katastrofalne skutki będzie miało branie dotacji kiedy głupiej większości obniży się standard życia ok. 2017 w wyniku obniżenia wpływów do budżetu. Lepiej sprzedaj swój dom (jeżeli masz w Polsce), póki coś wart ;).  
 
Prawdopodobnie nie unikniemy tej katastrofy, ale możemy ją opóźnić dając sobie trochę czasu na przygotowania i przedłużając sobie tę względną sielankę, jaka panuje w polskiej szarej strefie ;).

sensi 2012-11-19

Szanowny panie Cybulski, jest pan w studiu a rozmowcy nie. Wiec jak sie pan wcinasz w slowo Panu Fijorowi nie slychac nic a wywod jest nie pelny.

Mike 2012-11-21
Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 9 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 10 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt