Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
Hemikryptomonokaidialog
Przez ok. pół odcinka zamówiona próbka ByteEatera gadającego bez głębszego przygotowania na różne tematy, jak to w audycji z założenia „luźnej”. Potem dzwoni Grzesiek (ten od pizzy) i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Proste zwierciadło 2012-11-17

Quasi-insteadparty z Tomaszem Dworzyńskim

Nadający: Krzysztof Maczyński

Na gorąco, niespodziewanie i w swobodniejszej niż zwykle formie rozmawiamy z liderem obozu, który się odłączył od KNP.

KOMENTARZE

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-11-17

Link do nagrania, jak występują z KNP na urodzinach JKM: www.youtube.com 
 
Krzysztof, którego my słyszeliśmy dobrze, ale na antenie i w nagraniu okazał się niezrozumiały, dzwonił też później. Jakieś problemy Skype miał tego dnia z telefonem (to jedyny korzystający zeń) i wariował, a nawet 2 razy nas rozłączył. 
 
Z rozpędu żaden z nas nie miał racji, określając rok - Oskar 2 lata temu się wyrwał do Jerzego Buzka. 
 
Wpis, spod którego odczytywałem komentarze, nie był jednak zdjęty z www.kontestacja.com natomiast wystąpił problem z serwowaniem strony i w nowej zakładce pokazała mi się jego wersja zachowana na CloudFlare, nieco starsza, nieposiadająca go jeszcze. 
 
Wczoraj po 20 była powtórka tej audycji. Wyjątkowo przeniesiona, bo normalnie jest o 20 w pierwszy piątek następnego miesiąca. A przypominam, że po tych powtórkach, jeśli będzie zainteresowanie (wyrażane zapewne zwłaszcza na czacie), może być afterparty. 
 
Powtórka była z obrobionego nagrania, które wcześniej wrzuciłem, ale jakieś prace na serwerze chyba spowodowały opóźnienie w pokazaniu się go na stronie i w trakcie jej emisji jeszcze nie wisiało - pojawiło się dopiero po północy. 
 
Co do afterparty, to postanowiłem zastosować rozwiązanie (bo trzeba to jasno powiedzieć po tym, jak Hugo zinterpretował incydent przy okazji Artura Dziambora) pośrednie, łączące wiele zalet obu stron. Będą one mogły być nagrywane (mówię tu za siebie, czyli gdy ja prowadzę afterparty), publikacji nie obiecuję, ale też nie wykluczam, natomiast każdy może, w trakcie bądź do kwadransa po jego zakończeniu, przez Skype dać znać, żeby jego wypowiedź usunąć - dzięki temu zachowana zostanie większa swoboda, jaką cieszymy się w tej formie audycji.

KapitalizmGłupcze 2012-11-18

@ Tomasz Dworzyński  
 
Co Pan myśli o Partii Libertariańskiej? pl 
 
Z tego co mi wiadomo chyba nawiązał Pan jakąś współpracę z nimi. ;-)

TomaszDworzynski 2012-11-18

Dobrze myślę o partii Libertariańskiej, natomiast nie wiem jaką siłę stanowią jeśli chodzi o ludzi. Widzę PL w internecie. 
 
PS zachęcam do polubienia: 
www.facebook.com

KapitalizmGłupcze 2012-11-18

Mają u siebie takie osobistości jak Jacek Sierpiński sierp.libertarianizm.pl 
oraz Maciej Miąsik www.miasik.net  
 
Ale ja uważam że jeśli nie nawiążą szerszej współpracy z resztą środowiska wolnościowego to skończą szybciej niż zaczęli. xD 
 
Co Pan myśli o połączeniu sił Liberalnych i PL np. wspólne zbieranie podpisów pod jakąś inicjatywą czy w końcu wspólny start w wyborach do Sejmu?

Michał Łabuś 2012-11-18

Fajnie, że zamiast smędzenia Posła Wiplera na temat tego, że energetyka musi być kontrolowana przez państwowy monopol, a telekomunikacja regulowana przez Panią Strężyńską mogliśmy usłyszeć prawdziwego wolnościowca. 
 
Miło się dowiedzieć, że są w końcu jacyś libertarianie, którzy mają profesjonalne podejście do polityki, czyli najpierw pisanie prawa, a później za nim efektywne lobbowanie, popularyzowanie wśród społeczeństwa, tak aby weszło w życie. Do tej pory widziałem tylko slogany i „program", który można zmieścić na 1-2 stronicach. 
 
Ciekawy pomysł z tymi trójmandatowymi okręgami wyborczymi. Rzeczywiście wydaje to się sensowniejsza niż JOW-y, które byłyby całkowitym zabetonowaniem sceny politycznej przez PO i PiS na wiele lat. 
 
Czego dotyczą te 3 projekty ustaw, które do tej pory przygotowaliście? Są umieszczone gdzieś w internecie?

SKŁ 2012-11-23

Czy ktoś moze zdradzic tajemnice DLACZEGO oni wyszli z KNP? Prowadzacy powinien zadać PODSRTAWOWE pytanie dla słuchaczy, nie kazdy w trakcie słuchania audycji chce i ma możliwość sprawdzic w necie CO SIE STALO i DLACZEGO MA DALEJ SLUCHAC audycji ad hoc - po prostu wyłaczy ją.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-11-23

@SKŁ (6): Jest w odcinku mowa zarówno o przyczynach, jak i o przebiegu tego wystąpienia (może po prostu wyłączyłeś we wcześniejszym momencie), a także informacja, że jest przedstawiający to filmik na YT, z obietnicą (spełnioną), że będzie link do niego podany w komentarzu pod odcinkiem. Inna sprawa, że pewne poczucie tajemnicy może pozostawać w związku z licznymi domysłami różnych ludzi, częściowo dementowanymi przez gościa, odnośnie innych przyczyn, mających większy wpływ na decyzję, bądź precyzyjniej określonych, ale mniej chętnie omawianych.

SKŁ 2012-11-25

Przesłuchałem calosc, niestety gosc w poewnym momencie powiedzial cos że ze wskazaniem na konwent w Hotelubristol, ze tam miało to początek. Zbadalem sprawe i: 
 
Olaf Wojak dal na swego facebooka rządanie przeprosin, za to ze niedoceniono jego zorganizowania konwentu, że sam dopłacił do sali pokrywając różnice (bo budżet był niższy). 
Po jakiego grzyba wynajmował drogi hotel Bristol?! Z tego co wiem kiedys UPR jak i KNP konwenty organizowalo jak najnmiejszym kosztem - byle jaka sala aby członkowie mogli sie spotkac i ustatlić status , zagłosować ect. 
 
Wojak wrzucił chyba legendarne już "nagranie bez cenzury" gdzie przez prawie 50 minut pokazuje swoją przentację ze swoimi dokonaniami, co on to zrobił dla Partii. Następnie ostatnie 15 minut pokazał początek konwentu w HBristol i to jak JKM przerywa prezentację ( prezentację zepsutą! której się oglądać nie dało bez dźwięku). i następnie mamy cięcie :) No rzeczywiście bez cenzury. 
 
Ważne jest to co potem (znalazłem to na innym nagraniu) Korwin bierze mikrofon i po prostu zaczyna PROWADZIĆ KONWENT :) W dodatku z brzytwą czasu na gardle bo sala ponoć do 19:00 wynajęta. Konwent to nie jest oglądanie prezentacji Wojaka z napisami "WRESZCIE JESTESMY OBECNI W MEDIACH! " tylko załatwianie spraw wewnętrzych,. 
Chwalenie się przed partią co się fajnego zrobiło dla KNP jest lekko żenujące. Może wszyscy członkowie przybyli na konwent powinni się chwalić każdy przed każdy,m? Może warto do tego wynająć jakąś salkę w Dubaju na 7 dni? ;) 
 
Może zaszło jakieś nieporozumienie w komunikacji na linni Wojak - KNP może się nie zrozumieli , że to KONWENT a nie konferencja prasowa. 
 
Jeśli Wojak i rzecznik wskazują że impulsem, zaczynkiem do odejscia była konferencja ta nieszczęsna, to radzę by lepiej podali jakieś inne przyczyny dla swojego dobra. Ponieważ ta przyczyna jest śmieszna. W dodatku wygłoszenie takiego przemówienia na imieninach o odejściu powinno dostać OSKARA ŻENADY !!!!!!!! Sic!!!! 
 
Powiem tak, w pierwszym podejściu jak usłyszałem że taki dobry rzecznik odchodzi , pomyślałem: nop tak, znowu się nie moga dogadać i wyrzucają ludzi którzy są nieźli w mediach. 
 
Ale kiedy wgłedbiłem się, poczytałem jak Wojak wymaga przeprosin na fejsie, obejrzałem te jego PREZENTACJE GIGANTY, relacje z konwentu, z imienin (zajęło mi to chyba 2 godziny) no to zmieniałem zdanie.  
Wątpie czy komuś będzie się chciało robić to samo, by sprawdzić kto jest bliżej prawdy/racji. 
 
Potem nie ma co się dziwić że ludzie dzwonią i pytają czy te partie można krytykować. BTW Kiedy masz kolegę i go krytykujesz no to ta krytyka może odnieść skutek. Kiedy kolegę zostawiasz wypinasz się tyłem, i obgadujesz i krytykujesz przy innych - taka krytyka koledze raczej nie pomoże tylko rozsierdzi. 
 
Wydaje mi sie że prowadzacy powinien w takiej audycji pełnić rolę adwokata diabła i wręcz przesłuchiwać gościa BY DOJSĆ DLACZEGO WYCHODZI. Inaczej to to nie ma sensu - bo słuchacze wiedzą jeno że WYSZEDŁ! No i ? I teraz od razu: ŁEEE KNP JEST DO BANI bo ktoś WYSZEDŁ! 
I tak przez prawie godzinę. 
Gdyyb prowadzący cisnął gościa i chciał dojść do prawdy było by lepiej. Wiem że prowadzący ma charakter łagodny , w dodatku skoro wyszło to na gorąco no to mógł mieć czasu mało do przygotowania. Może następnym razem. 
 
Pozdrawiam

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-11-25

@SKŁ (8): W istocie, nie mogłem poświęcić 2h na zgłębienie „afery Bristolowej” (o której miałem tylko wstępne informacje przed audycją, nie wiedząc, że są tak szczegółowe nagrania, pozwalające polegać na czymś znacznie więcej niż przeciwstawnych opiniach stron starcia), bo ok. 2h przed audycją zapraszałem gościa. Uznałem, że skoro słuchają, dzwonią i piszą do mnie ludzie z KNP, to sami wystarczająco go od tej strony zaczepiają, zapewne wiedząc, na co zwrócić uwagę, a ja mogę się bardziej skupić na tym, jakie gość ma poglądy niezależnie od KNP, co nowego tworzy z tymi ludźmi i jakie są ich perspektywy na przyszłość. No ale okazuje się, że można liczyć na słuchaczy nawet później - tak więc dzięki za dobre opracowanie! A Tomek tu jest (napisał komentarz 3), więc raczej przypomnę mu, żeby się ustosunkował jeszcze pisemnie. Co do następnego razu, to jeśli Tomkowi uda się zrobić teraz coś medialnego, można mieć przekonanie, że się w KonteStacji pojawi po raz trzeci. :-)

Dodaj komentarz...

Krzysztof Maczyński

Krzysztof Maczyński, Homo sapiens

Inne audycje tego autora:

Granice wolności słowa - 9 miesięcy temu


Kto i jak korzysta na ZAiKSie (1) - ponad rok temu
Karta smoleńska (1) - 3 lata temu

Więcej audycji...


Marks miał rację! (2) - 3 lata temu


Wanderlust i nasz gust - 4 lata temu


Egzotyczny kraj: Finlandia (2) - 4 lata temuWalentynkowo o płci i seksie (12) - 4 lata temu


Czy Hugo jest oszustem? (12) - 5 lata temu


Prasówka z dobrych źródeł (2) - 5 lata temu


Wróżenie ze szklanej kuli (4) - 5 lata temuOdcinek piekielny (6) - 5 lata temu

Trudne rozmowy na temat aborcji (16) - 5 lata temu


Politycy i pedofilia (5) - 5 lata temuJak bardzo Nowoczesna? (4) - 5 lat temu


Jak Żydzi robią biznes (5) - 6 lat temu

Prohibicja to śmierć (7) - 6 lat temu
Anarchia! (14) - 6 lat temuPolicjantka lubi gaz (1) - 7 lat temu

Kto gardzi Lechem Kaczyńskim? (11) - 8 lat temu

PrzeGoście (23) - 8 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Przemo - - 15.00
Kordian - - 15.00
scav - - 35.00
Mgd - - 10.00
Magda - - 10.00
Mgd - - 10.00
Mgd - - 10.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt